Koninginnedag in de IJmond Problemen m Competitie van IJmuider schaakclub „Kijk Uit" blijft spannend iUJrld Papoea's verbreiden zelf al zingend het evangelie K KONINGINNEROLLEN erom jjjg ÉS lil IS ém 1 1 HO Hl §1 l WH 1H 11 WH Hl Havenberichten IJmond-agenda 25 OP DE HONDERD VELDEN Keltum Pleet hand- en stadstasjes A. Rooze veertig jaar in gemeentedienst Dr. F. C. KAMMA VOOR ZENDINGSCOMMISSIES „Cor Boot"-toernooi B i I cent I (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) Éi 11 ÜJ JU jjjjjj 1 iHl Hf Él ÜP jjf iS JU üf m m §§J ÉI Él ÉI Él Juwelier DE BOER Hof van Holland wint biljarttoernooi WILMS FLOET EN ZOON WOENSDAG 29 APRIL 1959 DE KINDEREN van de vierde, vijfde en zesde klassen van alle openbare en bij zondere lagere scholen trekken met muziek voorop uit alle delen van Velsen naar liet sportpark „Schoonenberg". Zy komen daar aan vóór tien uur 's morgens. De kinderen van de vyfde klassen brengen het Velsense college van B. en W. een aubade. Een Kolibri helikopter geeft na de aubade een demonstratie. Drie kinderen krijgen gelegenheid een rondvlucht te maken. Zij worden door loting aangewezen. Het vliegfeest zal ruim een half uur duren. Omstreeks kwart over elf wordt een Japans dagvuurwerk afgestoken. Het feest eindigt ongeveer twaalf uur. IJmuiden-West Filmvoorstellingen voor de eerste drie klassen van de lagere scholen in „De Rank". Begin van de voorstellingen, 8.15 9.15, 10.15 en 11.15. Intussen worden de oudere kinderen opgehaald door de drum band van de christelijke gymnastiekver eniging „IJmuiden". Vertrek om kwart voor negen van het Stationsplein. De route gaat langs Koningin Wilhelminakade en Kennemerlaan waar.de groep aansluit bij de christelijke muziekvereniging „Wilhel mina", die de kinderen uit Nieuw-IJmui den ophaalt. Langs Kennemerlaan, Markt plein, Lange Nieuwstraat, Zeeweg en Groeneweg wordt dan gezamenlijk naar het sportpark „Schoonenberg" gemar cheerd. 's Middags van 2 tot 5 uur zijn er ver schillende wedstrijden op de Julianakade. Rolschaatsen, autoped-races en ringsteken op de fiets. Na afloop hiervan maakt de drumband van „IJmuiden" een mars van de Julianakade via de Kennemerlaan naar de rivierenbuurt. Voor leden van de oranjevereniging zijn er 's avonds in Thalia twee voorstellingen door ,,D' op rechte amateur". Aanvang 7.30 en 9.15 uur Op het Stationsplein kan de rijpere jeugd van negen tot half twaalf dansen. IJmuiden-Oost De kleuters en de eerste klassen van de lagex-e scholen vieren koninginnedag 's morgens op school. De tweede en derde klassen gaan in het Hervox-mde Jeugdge- bouw aan de Rembrandtlaan een opvoering van „De verdwenen prinses" door het pop pentheater Guido van Deth zien. Van 9.00 tot 10.15 uur wordt de voorstelling gegeven voro de Jan Ligthartschool, Sint Antonius- school, Sint Franciscusschool en Emma- school. Van 10.30 tot 11.45 voor de Theo Thijssenschool, F. L. Ossendorpschool Julianaschool en Pieter Vermeulenschool De drie hoogste klassen van de lagere scholen verzamelen zich op het Plein 1945 en de Heerenduinweg en marcheren van daar naar „Schoonenberg". De IJmuider Harmonie maakt 's mid dags om drie uur een mars door IJmuiden- Oost. De route is: Abelenstraat, Platanen- straat, Groeneweg, Cederstraat, Velser- duinweg, Oosterduinweg, Evertsenstraat Trompstraat, Zoutmanstraat, Plein 1945 Hier wordt in de muziektent een concert gegeven door de IJmuider Harmonie, het jeugdorkest en het tamboer- en pijper korps. Avondprogramma: 18.30 „Het land van Bim Bambijn" voor de rijpere jeugd door Guido van Deth. Voor de volwassenen om 20.30 het Vlaamse poppenspel „Maxime de Florival" of „De driedubbele moord in de slotkapel". Deze voorstellingen worden in Patronaatsgebouw gegeven. Oud-Velscn 's Ochtends gezamenlijke viering op Schoonenberg. In het gymnasium Felise- num 's middags om twee uur 'n. gevarieerd kinderprogramma. Ringsteken door rijpere jeugd van twee tot drie uur op het plein Op de Duitse industriële tentoonstel ling, die in Hannover wordt ge houden, is een uitneembaar model te zien van de atoomkrachtcentrale, welke op het ogenblik wordt gebouwd in Kahl aan de Main. De reactor heeft een capaciteit van 15.000 kwu. De foto laat zien hoe het model uit elkaar wordt genomen om de bezoekers een duidelijk b'eeld te geven van de werking van de centrale. Vandaag is de heer A. Rooze veertig jaar in dienst van de gemeente Velsen. Adriaan Rooze werd in Amster dam geboren. De militaire dienst verhin derde dat hij in de zaak van zijn vader kwam. Als kapelmeester heeft hij menige taptoe in IJmuiden geleid. In 1918 werd hij bij de militaire havenpolitie geplaatst. In gemeentelijke dienst kwam de heer Rooze op 15 april 1919, als agent van po litie. In de onrustige tijden van de bouw van de Noordersluis beslechtte hij veel vechtpartijen tussen polderjongens en IJmuidenaren. Zijn boks-'- en voetbaltrai ning kwamen hem daarbij goed van pas. Tien jaar lang, van 1926 tot 1936 was de heer Rooze als rechercheur werkzaam. Twee eervolle vermeldingen voor recher chewerk houdt hij uit deze tijd over. In dit tijdvak vielen onder meer de bezoeken van Konigin Wilhelmina, de kroonprins van Italië en de koning van Noorwegen aan IJmuiden. Veel werk dus voor politie en recherche. In 1936 kreeg de heer Rooze zijn aan stelling als ambtenaar algemene dienst tevens veldwachter. Taxateur bij de Lucht beschermingsdienst werd hij in 1939. In de oorlog zorgde hij mede voor het overbren gen van de burgerbevolking naar Friesland en Groningen. Toen de bewoners weer te rugkeerden, hielp hij hen met het zoeken van een huis. Sinds 1950 is de heer Rooze bij de bewakingsdienst. voor het raadhuis. Voor volwassenen van af drie uur. Het avondprgoramma voor d ouderen begint om 20.00 uur in de gym zaal van het gemeentelijk gymnasium aan de Van Hoogendorplaan. Het theater bureau „Luna" verzorgt het progi-amma. Driehuis Alle kinderen verzamelen zich om 8.30 op het Kerkplein, ook de kleuters. Om 9.00 uur: kinderoptocht met medewerking van „Soli Deo Gloria". Naar de Koningin Julianaboom. Rondgang door het dorp naar het feestterrein aan de Driehuizer kerkweg. Wachten op de kinderen uit Santpoort. De hogere klassen gaan door naar het sportpark, de lagere klassen nara het feestterrein. Voor de klassen een twee en drie komt de heer Haak van Over loop met zijn poppentheater, buikspreken en goochelen. Bij slecht weer wordt deze voorstelling gegeven in het Missiehuis. Twee uur 's middags .beginnen de kin derspelen, voor kinderen van zes tot en met vijftien jaar. Op het zelfde tijdstip 1 de aanvang van de middagspelen voor jongens en meisjes van zestien tot en me achttien op de „Groenelaan". Circa 4.00 uur kan men zich vermaken in de schiet tent en de vrolijke keuken. Van 8 tot 11 uur feestavond in het Rex-Theater te IJmuiden-Oost. Na afloop van de voor stelling een groot Oranjebal. Santpoort-dorp De kinderen van de vierde, vijfde en zesde klassen worden door „Wilhelmina uit Santpoort-Noord opgehaald om naar „Schoonenberg" te gaan. Route: Wulver- derlaan, Terrasweg, de Burg, Enschedé- laan, Hoofdstraat en Hagelingerweg naar de rooms-katholieke kerk aan de Schaep- manlaan in Driehuis. Hier sluiten de kin deren uit Driehuis zich bij de stoet aan. In zaal „Zomerlust" treedt 's middags 't Nederlands Jeugdtheater „Truixni" op voor de kinderen. De Anova-revue komt 's avonds in dezelfde zaal op de planken. Velsen-Noord Van 9.00 tot 10.15 uur: Grote versierde optocht door 2000 kinderen van alle scho len. Medewerking van Hoogoven Harmo nie, r.-k. harmonie „Sint Caecilia" en Drumband van de speeltuinen. Route Stratingplantsoen, Koningsweg, Schulpweg De Tiendstraat, Kruisbeeklaan, Hagedis straat, Gildenlaan, Koningsweg, Smidt van Gelderstraat, Bornstraat, Strating plantsoen, Ir. Krijgerstraat, Duinvliet- straat, Wijkeroogstraat, Ladderbeekstraat. Geelvinckstraat, Heirweg, Wij kerstraat- weg, tent. Van 10.20 tot 12.00 uur: Grote kinder voorstelling voor de klassen 1, 2 en 3 van alle scholen, verzorgd door Montagn Jeugdvariété. Van 13.00 tot 15.00 uuiTweede kinder voorstelling voor" klassen 4, 5 en 6. 15.30 uur: Landing helikopter met at tracties aan de Heirweg. 16.30 uur: Het oplaten van 1000 ballon nen. 19.00 uur: Muzikale rondgang door Sint Caecilia en Drumband speeltuinen. 20.00 uur: Feestvoorstelling in de grote tent aan de Wijkerstraatweg. 23.30 tot 02.00 uur: Oranjebal in de tent aan de Wijkerstraatweg. Verder de gehele dag kermisvermake lijkheden aan de Wijkerstraatweg tegen over de rooms-katholieke kerk. Tegen over de winkelgalerij zijn ook kermis kramen opgesteld. Beverwijk Van 8 tot 9 uur reveille door de Bever- wijkse Harmoniekapel op verschillende plaatsen. Vanaf half negen variété-voor stellingen voor ongeveer vijfduizend schoolkinderen in het Luxor-theater, K.S.A.-gebouw, „Centrum" en het vereni gingsgebouw aan de Schans. 10 uur: Aubade op Scheybeeck door de vijfde klassen van alle scholen. 13.30 tot 15.30 uur: volksspelen op de Meersstraat voor de negen- tot twaalfjarigen en voor de zes- tot achtjarigen op het terrein bij de Maarten Lutherschool aan de Wijk aan Duinerweg. 14 uur: straattekenwedstrijd in de Iepenlaan; wielrennen op het ge meentelijk sportpark. 14.30 uur: optocht met versierde fietsen, autopeds en derge lijke met medewerking van de jeugddrum band „De Westfriese Boertjes" uit Hoorn. Opstellen op 't schoolplein van de U.L.O.- school aan de Plantage. Route: Dennen laan, Beukenstraat, Boeweg, Kees Delfs- weg, Kloosterstraat, Begijnenstraat, Bree- straat, Zeestraat, Baanstraat naar de Markt. 19.30 uur: Rondgang door de Hoog ovenharmonie. 20 uur: toneelavond in het K.S.A.-gebouw. 20.30 uur: openluchtbal op de Markt. 21 uur: Taptoe door de Bever wij kse Harmoniekapel op het Meerplein. Wyk aan Zee Een filmmiddag voor de jeugd en een rondgang van „Arion". Heemskerk 's Morgens een optocht van alle school kinderen. Een aubade voor het gemeente huis met medewerking van het fanfare- korps „Sint Caecilia". In het Marquette- theater zijn 's middags filmvoorstellingen voor de jeugd. Het fanfarekorps zal ook s avonds spelen en de dag met een taptoe besluiten. Castricum Reveille van torentrans door Castricum- se Fanfax-e. Aubade voor het gemeentehuis door alle kindex-en met medewerking van fanfarekorps en trommelslagers van V.I.O.S. 10.00 uur: Afmars van kleuters en leer lingen van eerste en tweede klassen van de lagere scholen naar het Veilinggebouw. Daar volgt een poppenkastvertoning en 'n optreden van een goochelaar. Voor de kin deren van de derde tot en met de zesde klassen is er om tien uur een filmvoor stelling bij Rozendaal. 1.30 uur: R.K.-U.L.O., film bij Rozendaal. 4.15 uur: Openbare-U.L.O., V.G.L.O.- school en Nijverheidsonderwijs filmvoor stelling bij Rozendaal. 3.00 uur: Voor de derde, vierde, vijfde en zesde klassen van de rooms-katholieke scholen, de christelijke school en de kin deren van het Koloniehuis toneeluitvoe ring in het Veilinggebouw. Vertegenwoordigers van Noorse, Britse en Japanse walvisvaartmaat schappijen hebben in Oslo een ver gadering gehouden, waarop onder meer is gesproken over een eventuele aankoop van de Nederlandse walvis vaarder „Willem Barendsz". Op deze Kuyo-Maatschappij, Kota Hoketsu. foto, op de vergadering gemaakt, ziet men van links naar rechts de voor zitter van de Noorse Maatschappij voor de Walvisvaart, de advocaat Frithjof Bettum, kapitein H. K. Sal- vesen uit Leith in Groot-Brittannië en de directeur van de Japanse Kyo- Dr. F. C. Kamma, lid van de Synode der Evangelisch Christelijke Kerk op Nieuw-Guinea, heeft dinsdagavond in het Hervormde Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden voor de ge zamenlijke hervormde zendingscommis sies bezuiden het Noordzeekanaal ge sproken over „Nieuw-Guinea in bewe ging"- Dr. Kamma vertelde dat de zendeling over het algemeen drie stadia doormaakt. In het begin vindt hij alles even mooi, werkt vol overgave en enthousiasme. Dan ondervindt hij tegenslagen, kan niets goed meer doen. Tenslotte komt hij in de derde fase, gaat alles zakelijk bezien en brengt het evangelie op de juiste plaats, op de juiste tijd. De zendeling heeft veelal met grote moeilijkheden te kampen. Dr. Kamma gaf hiervan een treffend voorbeeld. Hij had een van de moeilijkste talen van de Papoea's geleerd en sprak ze hierin toe. Iedereen was enthousiast. Toen zei een oude grijze Papoea vriendelijk: „Als uw dochter groot is geworden, dan zult u de taal wel ken nen." Dat zou dan over zeven of acht jaar zijn. Spreker legde er de nadruk op dat van de zeshonderd gemeenten en van de twee honderd evangelisatieposten de meeste worden bezet door Papoea's zelf. -r Te romantisch „Wij zien het leven van de zendeling veel te romantisch", was de mening van dr. Kamma „Als we de boeken van Anthony van Kampen lezen over Nieuw-Guinea, dan krijgen we eigenlijk een verkeerd beeld van dit land. Het is net zo als we naar het bloemencorso gaan en kiekjes maken van de hoeven der paarden en van de tractoren. Het wezenlijke wordt uit het oog verloren." De Papoea verbi-eidt zelf het evangelie. Al zingend. Als een soort Gospelsong. „Het evangelie spreekt hen onbewust aan. Het evangelie is goed, anders zou het deze mensen niet aanspreken". Sommige Pa poea's zijn al gedurende twee generaties in dienst van het evangelie. De kerk heeft al veel bereikt, daarom is Nieuw-Guinea in beweging. Na de boeiende lezing van dr. Kamma bracht het Engelmunduskerkkoor, onder leiding van de heer J. J. Huizinga, enige liederen ten gehore. Na de pauze stond de film „Vertellingen over Oost-Afrika" op het programma. Zondag wordt op het sportpark Rooswijk het Cor Boot-aspirantentoernooi van de voetbalvereniging Kinheim gehouden. 's Morgens om tien uur wordt een voor- wedsti-ijd gespeeld tussen een bestuurs- elftal en een elftal van de jeugdcommissie. In dit laatste team speelt de heer Boot zelf mee. Aan het toernooi doen voorts mee aspi ranten van ZVV (Zaandam), Alkmaarse Boys, CSV (Castricum) en Kinheim. De opstellingen in de voorwedstrijd zijn: Bestuur: Jansen, Prinssen, Paap, Witte- man, Groeneveld, Half. Stijnman, Berre- voets, Louwman, Vlaming en Sanders. Jeugdcommissie: Hoeben, Draaisma, B. Prinssen, Luster, Sellen, v. d. Veen, C. Boot, Roodzant, Goes, Knorren en Snijders. De supportersvereniging Geel Zwart stelt voor dit toernooi een mooie wissel beker beschikbaar. In de competitie van de IJmuider schaakclub Kyk Uit werd een aantal be langrijke uitslagen genoteerd. Uiteraard was daarby het onbetwiste kampioenschap van K. Meyer in de derde groep de be langrijkste gebeurtenis. In de tweede groep had T. A. Langedijk eveneens de titel kunnen grijpen, maar hij slaagde hierin nog niet. Bijna was reeds nu in de eerste groep de beslissing gevallen. Het feit echter dat een bijzonder onfor tuinlijk spelende M. Lanser in glad ge wonnen stelling J. Blok nog de gelegenheid liet een winstpunt op zijn score-tabel te schrijven, heeft J. Blok nog enige hoop doen behouden op de clubtitel. Aanvanke lijk deelde Blok wel de lakens uit, maar toen hij trachtte de hardnekkige verdedi ging van M. Lanser geforceerd te doorbre ken moest hijzelf de wrange vruchten plukken. In tijdnood kwam M. Lanser een volle toren voor en hij beschikte tevens over drie verbonden vrijpionnen. De eer ste zet na de tijdscontrole gaf hij echter zonder meer zijn onmisbare koningin weg daarbij zijn eigen lot (onderaan) vrijwel bezegelend. F. J. Walda speelde een moei zame wedstrijd tegen A. Kistemaker, maar schijnt in de afgebroken stelling over rede lijke winstkansen te beschikken: P. Hei- denreich boekte een verdienstelijke zege op G. Maas. Zijn kans op handhaving in de eerste groep is nu weer gestegen. J. L. Wijdoogen en P. Lanser kwamen remise overeen. Tegen G. L. de Haas kwam P. Lanser tot een afgebroken partij. De stand in de eerste groep luidt nu: 1. F. J. Walda (1) 2. Tj. de Jong 3. J. Blok (1) 4. A. Kistemaker (1) 5.-6. G. L. de Haas (1) R. Visser (1) 7. J. L. Wijdoogen 8. P. Lanser (1) 9. P. Heidenreich 10. M. Lanser 11. ir. W. Mees 12. G. H. H. C. Maas (1) afgebroken partij. speelt halve competitie. In de tweede groep begint de staartgroep zich te roeren. T. A. Langedijk miste (voor lopig) het kampioenschap door het voor- treffelijk tegenspel van rode-lantaarn drager J. A. Verlaak. De partij werd re mise. Eveneens tot remise kwam J. Plug- boer tegen H. v. Nieuwenhuizen waardoor onderaan weinig veranderde. A. van der Plas en A. Zeijlmans gaven hun afgebro ken partij al snel remise. Met groot vertoon van macht is K. Meijer kampioen gewor- 17 10 6 1 13 20 6 10 4 11 16 9 3 4 10 V2 19 7 6 6 10 18 7 2 9 8 18 4 8 6 8 19 4 3 7 8 18 4 7 7 7V2 18 5 3 10 6V2 19 3 5 11 5V2 10 7 3 0 8y2 8 2 3 3 3V2 Advertentie Iets fijns komt van 24A\ AieföndM de (wMbokkeM KENNEMERLAAN 88, DMUIDEN, TELEFOON SS20' H. J. BERK Voor zieken, thuis of in ziekenhuis, biedt het damspel een bij uitstek geschikt tijd verdrijf. Naast het beoefenen van de pro blematiek, het oplossen of samenstellen van problemen, is ook het damcorrespon- dentiespel een boeiende en leuke ontspan ning. De Nederlandse damcorx-esponden- tieclub, waar over de heer J. H. Ansems (Leimuidenstraat 41 I, Amsterdam-W., tel. 123140) alle inlichtingen verstrekt, or ganiseert jaai'lijks nationale en intei-na- tionale brief toernooien juist voor dam mers die niet op clubavonden kunnen ver- schijnen. Ruim een jaar geleden werd de heer Minno Bosma, een der bekwaamste DCIJ- spelers, in Beatrix-oord te Appelscha op genomen. Gelukkig is deze Fries-IJmui- denaar goed vooruitgaande en hij hoopt in het najaar weer geheel hersteld te zijn. Minno is de damcoxTespondentieclub dankbaar: hij heeft een groot aantal boeiende pai-tijen per brief kunnen spelen. Wij laten hierbij een hoogst intex'essant „partijfragment per briefkaart" volgen tegen C. Janssens uit Leiden. C. JANSSENS, LEIDEN M. BOSMA' De DCIJ-er staat een stuk achter 'en met nog een stuk offer en een dwangzet wordt een zeer voordelige stand verovei'd. Het gaat alsvolgt: 1) 35-30 24x35. 2) 33-29 28-32. 3) 29x38 8-13. Niet het aantal stuk ken op het bord, doch de stand is beslis send. Wit gaat ondanks het stuk achter en met een tweede offer, nu met goede winstkansen, een voordelig eindspel in. 4) 38-32 13-18. 5) 32-28 35-40. 6) 28-23 40x29. 7) 23x34 18-23. 8) 39-33 17-22. 9) 45-40 12-18. 10) 21-17 22x11. 11) 26-21 18-22. Het aantal schijven staat gelijk. In het verdere spel zijn de uitwijkmogelijkheden beperkt, maar voor eindspelliefhebbers is er nog gelegenheid genoeg te onderzoeken of voor zwart en wit wel zo sterk moge lijk is voortgezet. 12) 40-35 23-28. 13) 21- 17 28x30. 14) 35x24 22-28. 15) 17x6 28-32. 16) 6-1 7-11. 17) 16x7 32-37. Stand van het eindspel. OOCCCOC noncoonpprccory' ^'/Z v/rr. wm. rVYYYYY /WW I-YYY-.N Het eindspel is bij goed spel remise. Maar leuk en leerzaam is het hoe de kan sen kunnen worden benut. 18) 7-2 Nu verliest 37-42 door 24-20 25x14. 2-19 14x23. Prachtig is de winst als zwart 37-41? speelt. Dan volgt 24-19. Dam op 47 volgt 1-29. Op dam maken 46 1-23 25-30 en 19-13. Zwart moet dus 25 offeren. 18) 25-30. 19) 24x35 37-41? en de winst met 2-24 is daar op 41-47 1-29 wint. De enige remise is na het offer 25-30 en 37-42, waarna met 42-48 damhalen zwart veilig is. Het geheel verloop is een offerstelling; tot aan het laatste toe moet zwart opletten om niet te verliezen. Werkelijk een fraai geheel. Damkampioenschap Kennemerland Negen spelers hebben zich na een lange serie voorwedstrijden geplaatst in de eind strijd. Deze negen spelers spelen om de damtitel van Kennemerland. De bovenste vier spelers zullen in het najaar meedoen in de strijd om het kampioenschap van Noordholland. De titelhouder 1958, de DCIJ-er Theo Tielrooy, heeft ook in deze wedstrijd weer de beste kansen. Zijn winstpartij op de heer H. J. Berk (damclub 't Oosten) was van een zeer goed gehalte. Als laatste zet speelde zwart 12-18, daarmede de damcombinatie met 27-21 16x27, 32x3 23x45 3x12 toelatend. Zeer kundig en goed bex-ekend slaat wit naar ruit 12, omdat 25-30 en 30-34 dreigt. Zwart speelt 25-30 35x24 19x30 als beste voor <CC£CCCOXCCOOCr<^rvYYV^.~.~c. YYvvo^^-r<xXX>CCCCCOOCOCCO' THEO TIELROOY remisekansen. Na 3x12 beging Berk de fout ineens dam te halen door 45-50 en Theo kon eenvoudig winnen door 12x45. 50x28, 22. 17x11. 35-30 met winst. Dat er veel van het voorstellingsvermo gen van de sterke spelers wordt gevergd om het spelverloop tot een goed einde te brengen laat ons het spelverloop tussen de DC Y-er ir. M. Krijgsman (met wit) en de aankomende Haarlemse Damclub-speler J. Bus (met zwart) zien. Laatstgenoemde spe ler was een stuk voorgekomen. J. BUS IR. M. KRIJGSMAN Zwart aan zet kan snel winst forceren met 10-14-19. Toen Bus met 15-20 vervolgde, kon de DCY-er remise maken, maar hij moest goed offeren. In de partij ging het spel verloren door. 1) 15-20. 2) 28-23 18x29. 3) 22-17 8x17. 4) 27-22 17x28. 5) 45-40? (43-39 is remise). 5) 34x45. 6) 26-21 16x27. 7) 31x4 30-34. 8) 4x40 45x34 en zwart wint. Op deze boeiende finale komen wij nog wel eens terug. (Oplossingen en correspondentie te zen den aan het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeëerweg 125, IJmui den). den in de derde groep. Door een overwin ning op J. Vis kwam hij op de fraaie score van 12Yz uit 13. C. Bruin boekte hier het eerste succes door een zege op J. van den Doel. In de vierde groep zijn nog drie gegadig den overgebleven voor de eerste plaats. Na zijn zege op H. F. Schachtschabel zal C. Donker zich echter niet meer door P. Kramer jr. of A. A. Verkooyen van zijn voetstuk laten stoten. De uitslagen zijn vérder: A. A. VerkooyenW. Kalis 10, A. Schelvis—P. Kramer sr. 1—0, H. F. SchachtschabelG. Koomen 01, A. SchelvisJ. Kroese remise, J. B. Cleeren G. Koomen remise. De competitie zal eerst op dinsdag 5 mei worden voortgezet. Advertentie Het moderne model „JEUNESSE" nu ook in edelstaal h ffllj per couvert KENNEMERLAAN 60-62 Dealer Keltum Pleet te IJmuiden Voor de vijfde achtereenvolgende maal heeft de Beverwij kse biljartclub Schey- wyck dit jaar een nederlaagtoernooi ge houden. Deze keer namen hier twaalf verenigin gen aan deel. Hof van Holland eindigde als eerste, waardoor deze Haarlemse ver eniging de wisselbeker overnam van Park zicht uit Beverwijk. Als tweede eindigde Excelsior II uit Beverwijk, en derde werd Het Noorden uit Haarlem. Tijdens de feestelijke bijeenkomst, die werd gehouden in het clubhuis van de or ganiserende vereniging, reikte de waarne mend voorzitter van Scheywijck, de heer J. van Zijl, de prijzen uit. Tevens werden nog de prijzen uitgereikt aan de biljarters van Scheywyck die de beste persoonlijke resultaten hadden ge boekt. De heer J. van Zijl nam de wisselzuil over van de winnaar van het vorige jaar, de heer A. Dekkei'. De' avond werd besloten met een gezellig samenzijn. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Alpha van de Noordzee: Dina. Rochester, laden Hoogovens: Argus en Atlas, Maassluis, Titus ophalen: Joost, Jacobstad, hout lossen Zaandam; Fernfield, Lon den; Camroux 2, Londen, laden Hoogovens; Mar tha Ahrens, Hamburg; Johny, Hull; Wexford, Boston, ledig Zaandam: Vulkan, Hornillo, erts voor Hoogovens; Leonidiv, Rotterdam; Kaap Fal- ga, Soederhamn. hout voor Zaandam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Gaaster- land van Hamburg; Brage, Norrköping, Berend N, Teignmouth; Antha, Helsinki; Congokust, Ant werpen; Woodwren, Londen; Blankenburg (met kraan). Rouen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Twee Ge broeders naar Hamburg; Alpha, noordzee, proef- boren: Tomocyclus, Curasao: Grootekerk, Port Said; Heiloo, Portsmouth; Wieezorek, Stettin; Ro- kin, Nykoping; Hanna Hansen, Emden; Munin, Rotterdam; Hannes Lundsted, Antwerpen, ledig Velsen; Wartena. Tees; Thea, Palermo; Lizard, Londen: Lijnbaansgracht, Antwerpen; Gerd, Lon den; Twente. Goole, stijfsel van Wormerveer; Earlsfield, Antwerpen; Laurenskerk, Rotterdam; Leopoldskerk, Londen; Oranje Nassau, Hamburg; Heriot, Leith; Clangula, Rotterdam: Orion, Ham burg, ledig van Hoogovens; Brilliant, Karlstad; Deerwood, Londen; Amstelstroom, Londen; Eem- stroom, Londen; Spaarnestroom, Huil. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Atlas en Argus met Titus naar Antwerpen; Europa, Da genham, walsmateriaal van Hoogovens; Yokufjel, Rotterdam: Baham Queen, Karachi, ijzer van Hoogovens: Wihinapa, Curasao. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie GROTE KEUZE in vele kleuren en modellen QC Reeds v.a. TT «OU KENNEMERLAAN 65-69 VELSEN WOENSDAG 29 APRIL Thalia: „Contrabande uit Cairo", 20 uur. Rex: Geen voorstelling. Pieter Vcrmeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. De Weyman: Jubileumconcert van „De Stem des Volks" uit Santpoort, 20 uur. DONDERDAG 30 APRIL Bioscopen: Geen voorstelling. Voor viering Koninginnedag: Zie elders in dit blad. VRIJDAG 1 MEI Thalia: „De vrouw die tweemaal leefde", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Cultureel Gebouw: Bijeenkomst Foto kring Velsen, 20 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder van financiën, 1112 uur. BEVERWIJK WOENSDAG 29 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Bengaalse Lanciers". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „High Society". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Verga dering N.V.V.-vrouwenbond. H. J. van der Wall spreekt over: „Veiligheid in 't huisgezin". Statenhuis, Velserweg, 14.3017 en 19 22 uur: Tentoonstelling „De verkleinde wereld". „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergade ring r.-k. ambtenaren. DONDERDAG 30 APRIL Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „High Society". Statenhuis, Velserweg, 14.30—17 en 19 22 uur: Tentoonstelling „De verkleinde wereld".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9