Kijk Uit verspeelt laatste kans op promotie Vitesse kampioen mede door falen van Alkmaarse Boys Toonzaal gasbedrijf geopend aan Plein 1945 in IJmuiden Na 5-5 gelijk spel tegen B.S.G. 2 Always Forward wint van topploeg IW Conflict met loodgieters opgelost DAVO- haarden STOFZUIGERS Succesvol toernooi van Wijk aan Zee S^^n^kSl^mr Saraï„erde Verrassende overwinning van Watervliet 2 Veteranentoernooi WIJ Laros en P. Roozenburg samen aan de kop VOETBAL IN KENNEMERLAND IJmond goed op dreef Velsen ADO Successen voor de Wolff en Dekenschool Jong Hercules DEM T errasvogels Alkmaarse Boys wint het Kinheim-welpentoernooi LOENDERSLOOT Wisselbeker voor BAFV in Beverwijkse boekhandel LOENDERSLOOT Goed toneelspel door HBS- leraren en leerlingen Succes voor gewichtheffer A. Keirsgieter Kinheim 2ADO 3 4-0 MAANDAG 11 MEI 1959 Door in Bussum met 5-5 tegen BSG 2 gelijk te spelen heeft het IJmuidense Kijk Uit vermoedelijk de laatste kans op promotie naar de tweede klasse K.N.S.B. verspeeld. De IJmuidenaren begonnen zaterdag in hotel De Rozeboom reeds met een 1-0 achter stand. Deze was opgelopen in een vooruit gespeelde partij van ir. W. Mees. In een gelijkopgaande strijd ontstond een vrij zekere remise-stelling. De Kijk Uit-speler meende echter door een kwaliteitsoffer met enkele vrijpionnen nog een goede winst kans te zullen krijgen. Hij vergiste zich echter deerlijk, hetgeen hem dan ook spoedig duidelijk werd gemaakt. In de officiële wedstrijd pakten de IJmuidense schakers de zaak meteen energiek aan. Diverse spelers hadden daarbij duidelijk openingsvoordeel. Door toedoen van T. A. Langedijk kwam de balans in evenwicht. In een soort Ita liaanse partij bouwde de Kijk Uit-schaker met nauwkeurig gekozen zetten een over weldigende aanval op. In fraaie stijl snoer de hij de vijandelijke stelling dicht die daarop materiaalverlies als inleiding kreeg voor verlies van de partij. J. L. Wijdoogen had er evenals tegen ASC 2 weer best het oog in. In een Hollandse partij bracht hij tijdelijk een stukoffer. Zijn tegenstander vertrouwde het kennelijk niet en gaf het stuk terug. Daarmee kon hij echter de overrompelende IJmuidense aanval niet meer stuiten. Wijdoogen maakte nog een stuk buit, waarmee de stand op 2-1 voor Kijk Uit kwam. In de partij van C. J. Gor dijn kwam weinig schokkends voor. De dichte stellingen gaven alle aanleiding een vredig slot te verwachten. En dat kwam dan ook prompt, IVïAan het eerste bord speelde J. Blok een zeer onfortuin- het lot van Kijk Uit af van de ontmoeting ASC 2BSG 2. Als de BSG'ers ten minste 2'/s punt uit deze wedstrijd halen, zullen zij promoveren. De volledige uitslag van BSG 2—Kijk Uit luidt: Drs. M. Verburg (zwart))J. Blok 1-0, D. Lijnir. W. Mees 1-0, J. M. van Bolhuis —F. J. Walda 0-1, A. Wunnink—Th. Höl- scher remise, L. M. SchrijverA. Kiste- maker 1-0, T. ErkelensC. J. Gordijn remise, L. KraijoJ. L. Wijdoogen 0-1, T. MoekenTj. de Jong 0-1, D. J. SwenG. L. de Haas 1-0, F. KlausT. Langedijk 0-1. Totaal 5-5. Zaterdagmiddag heeft de voetbalvereni ging Wijk aan Zee een goed geslaagd adspi- ranten toernooi gehouden, waaraan de elf- lijke wedstrijd. Een Konings-indische partij tallen" van'Whk ^vaaraan de elf" werd scherp door hem opgezet. Iets te ne„ers Sem vvS Ken" scherp wellicht. Hij kwam tot een dreigen- ADO d'eelmm'pn f !m' Vltesse en de aanval langs de open g-lijn. Een uitste- ^uVs gesoeXI?l2F?aI kende verdediging van de Bussum-voor- DEM en Kinheim r, a p°ule s eindigden vechter liet echter geen gelegenheid tot een waarna ADO en Vite^ «wj plaatsen- dodelijke aanval. Tot overmaat van ramp W£ï"winnaaKmnZ ging een pion verloren en de aanval bloed- nencj wan) dp „tl f s 1 T;?" sP^n_ de dood. Ondanks vernuftig gekozen zetten heim' eindigde 0 0' Kinhn" 8k- moest J. Blok met lede ogen toezien hoe het nemen van strafu8s blJ het eindspel juist op tempi verloren ging, 2'/— £S^Sern£,i D t?erker A6" WOn 2Vt. Een Spaanse partij gaf Th. Hölscher Vitesse werd door Vito'l o en eerst wel bevredigend spel. Bij het vorde- nen De eindstand ïniHt nie,1."2 8fwon- ren van de strijd ging het initiatief echter DEM, 3. Vitesse 4 ADO Kinheim, 2. over naar de Bussummer. Deze kwam daar- Na'afioon uan'aü bij echter in tijdnood, hetgeen hem er toe- noofheeft d^ heer l r S?? t0Gr" bracht remise aan te bieden. Er was voor uitgereikt en allen dank o k 5, PriJzen Hölscher geen aanleiding het aanbod af te medewérking d.e „ffrac,hj voor hun slaan. 3-3. Opnieuw nam Kijk Uit een I eLol'r STSSffoSS der te staan. De BSG'er aarzelde echter met doordrukken in het centrum. Het was voor de Kijk Uit-man aanleiding langs de open c-lijn een felle tegenactie op touw te zetten. Toen hij daarbij eerst de kwaliteit won en even later een pion en een stuk, gaf de Bussum-speler zich gewonnen, 3-4. Een goed op dreef zijnde F. J. Walda kreeg in een Siciliaanse partij een licht initiatief. Hij slaagde erin een pion te winnen. Twee verbonden vrijpionnen die daarbij in het centrum ontstonden, vormde toen aanlei ding met enkele krachtige zetten Kijk Uit op 3-5 te brengen. A. Kistemaker en G. L. de Haas waren beiden in een Siciliaanse partij betrokken. Vooral Kistemaker had in de beginfase uitstekend spel. Zeer terecht was hij dan ook een remise-aanbod van de hand. Later moet hij er wel spijt van gehad hebben, toen duidelijk werd dat een halve punt voldoende zou zijn voor winst van de wedstrijd. De kansen keerden, waarbij een zeer sterke centrum-positie duidelijk superieur was aan de goede flank- positie van Kistemaker. Het eindspel was kansloos verloren, 4-5. G. L. de Haas streed een lastige strijd. In tijdnood van zijn rivaal had hij vermoedelijk zijn rivaal tot remise door eeuwig schaak kunnen be wegen. Hij begon echter een levensgevaar lijke wandeling met de koning, die dan ook prompt werd matgezet. In de promotiegroep luidt de stand nu: Dat ook de korfbal raar kan rollen heeft de sterke ploeg van Koog Zaandijk 3 op eigen veld moeten ervaren bij de ontvangst van Watervliet 2, dat de laatste competitie wedstrijd speelde. De Watervlieters ver loren vorige week met 17 van Swift 2, maar nu stelden de Velsenaren er blijk baar een eer in een streep door de bereke ning van de Koogse kampioensmogelijk heden te halen. Het thans volledig spelen de Watervliet was beslist niet de mindere van de Kogers, doch de gasten slaagden er zelfs in een 02 voorsprong te bereiken door Redeker en J. van Ladesteijn. De aan vallen van de thuisclub kregen nu meer dreiging, maar goed verdedigen en prima middenvakspel hielden de strijd in even wicht en bleven goedgekeurde doelpunten achterwege. Wel scoorden de Velsenaren nog tweemaal en Koog Zaandijk eenmaal, maar de doelpunten werden afgekeurd. Na de hervatting hield de strijd hetzelfde ka rakter. Weliswaar slaagde de thuisclub er in een kwartier voor het einde gelijk te maken, maar toen Watervliet nog eens alles op de aanval richtte en T. v. Lade steijn van afstand een paar minuten voor het einde de stand op 23 bracht, was Koog Zaandijk 3 een gesloten ploeg. In de wedstrijd Aurora 4Watervliet 4 waren de Haarlemmers sterker en wonnen verdiend met 31. Voor Watervliet scoor de na 20 Jac. Koenderman. De veteranen van SVIJ konden het vrij dagavond niet bolwerken tegen Stormvo gels, dat weer met een prima elftal in het veld kwam. Spelers als Schoorl, Glas, Goedhart, Opbergen e.a. blijken het nog steeds niet verleerd te zijn. En daar kon den v. d. Linden en zijn mannen niet te gen op. Het werd 3-0 voor Stormvogels. Op het andere veld deden Waterloo en Terrasvogels hun uiterste best, beide pun ten te behalen, wat Terrasvogels in de laatste minuten gelukte. Zij wonnen met 2-1. Dinsdagavond wordt het programma voortgezet met WaterlooVSV en IJmui- denSVIJ. VSV komt waarschijnlijk ook met een sterk elftal in het veld met o.a. v. d. Lugt, De Vries, Voet, Hazeveld, Kunst. Voor Waterloo dus geen gemakkelijke op gave. Poule A: IJmuidenSVI J(7 uur), Poule B: WaterlooVSV (7.15 uur). Concert Velser Accordeon Vereniging Ter gelegenheid van haar tweede lus trum geeft de Velser Accordeon Vereni ging woensdag aanstaande in de grote zaal van het Patronaatsgebouw aan de Wil- lemsbeekweg, IJmuiden-Oost, onder lei ding van dirigent Rijk Hofman een uit voering. Behalve de vier orkesten van de V.A.V. werkt aan het gevarieerde pro gramma mede het gezelschap Pim Canté, dat de cabaretrevue „Pieker maar niet" zal opvoeren. De entre-acte muziek ver zorgt de band „The rhythm stars". A S C 2 B S G 2 Kijk Uit 1 1 1 - 2 - - - 2 1 - 1 1 1 1 8—2 5—5 7—13 Na ASC 2 reeds is gepromoveerd hangt] Clubkampioenschap DCIJ Het is vrijwel zeker dat de kampioens titel van DCY tussen P. Roozenburg en H. Laros zal worden uitgevochten in een tweekamp. P. v. d. Berg liet lelijk verstek gaan tegen Tommy Postma. Met. nog twee ron den is de wedstrijd afgelopen. Stand: Laros 26 (uit 15), Roozenburg 24 (uit 14), Dukel 21 (uit 14), Tielrooy 16 (uit 15), T. Postma 14 (uit 13), P. v. d. Berg 14 (uit 17). De uitslagen luiden voorts: ir. M. Krijgs man wint van C. Kaan; Beukema wint van J. van Straten; G. Postma remise met Leo Binkhorst; v. d. Steen wint van W. v. Wort; J. KoppelmanOtt afgebroken. Stand: K. v. d. Steen 11 (uit 9), Leo Bink horst 10 (uit 8), J. van Straten 9 (uit 7), Beukema 6 (uit 5), Ott 6 (uit 6), ir. M. Krijgsman 4 (uit 3). G. Postma, H. Leeuw, Koppelman, Wort zijn uitgeschakeld voor de kopgroep. In de eerste klasse gaat J. de Boer aan de kop met 8 punten uit 5; P. Binkhorst volgt met 6 punten uit 4. Griekenland vierde dit jaar zijn ortho doxe paasfeest in vrede, na vier jaar onrust over Cyprus. Op paaszondag brachten Koning Paul, Kroonprins Constantijn en generaal Grivas een bezoek aan verscheidene militaire kampen om eieren te tikken. De eieren worden voor deze gelegenheid rood geschilderd. Generaal Grivas, de leider van de vroegere Grieks- Cyprische verzetsorganisatie EOKA, tikte een eitje met een lid van koninklijke artillerieschool. de IN DE tweede klas was gisteren het feit van de dag, dat „good old" HFC door van Aalsmeer te winnen, het kampioenschap van haar afdeling behaalde. Vele lezers zullen de promotie van één van Nederlands oudste clubs met vreugde vernomen hebben. In 3 B braeht Vitesse het tot een kampioenschap mede door een opvallend falen van Alkmaarse Boys tegen HSV. Ook voor IVV, dat van Always Forward ver loor, was het een teleurstellende dag, maar in Hoofddorp kon men juichen, want ETO was kampioen. Het prachtige zomerweer heeft zondag de verschillende IJmond-teams, die nog voor de competitie speelden, wel wat van de gebruikelijke vechtlust ontnomen, maar desondanks boekte IJmond mooie resul taten. Op „Watervliet", waar alle wedstrijden voor IJmond werden gespeeld, ontmoetten de dames van het eerste elftal HOC uit Haarlem. In 't eerste kwartier was IJmond al goed op dreef om door goede en snelle aanvallen een 3-0 voorsprong te nemen door W. v. d. Kuil, G. Slatman en H. Boom. De Haarlemse dames benutten daarna een strafworp (3-1), doch nog voor de rust doelpuntte G. Slatman opnieuw (4-1). Vrij spoedig na de hervatting verkleinde HOC de achterstand (4-2), waarna de IJmond- verdediging onder flinke druk kwam te staan. IJmond-doelverdedigster W. Schoorl was echter uitstekend in vorm en voor kwam elk gevaar. Ook de IJmond-aanval- sters konden de HOC-achterhoede niet meer verschalken, zodat de eindstand 4-2 bleef. Terwijl CSV in 3A met niet minder dan zes—één van Wijk aan Zee verloor, won de andere Castricumse derde klasser met de sprekende cijfers vijfnul, van Rood Wit. Ondanks deze verdienstelijke prestatie zouden de Vitessenaren echter zich toch nog geen kampioen hebben kunnen noe men, ware het niet, dat Alkmaarse Boys met aan duidelijkheid niets te wensen over latende cijfers, namelijk met zevenéén, van HSV verloren had. Met 32 punten uit 22 wedstrijden tegen de Boys 31 punten legden de Castricummers nu beslag op het kampioenschap. In 3A zorgde Always Forward voor de verrassing van de dag door koploper IVV met een drienul nederlaag naar Den lip terug te sturen. Zoals uit de volgende cij fers blijkt, hebben de IVV'ers het kam pioenschap nu niet meer in eigen hand en staat QSC er het best voor: QSC 2131; IVV 2130; Beverwijk 2129. Deze clubs spelen respectievelijk nog tegen Assendelft (thuis), Velsen (thuis) en KW (uit). Verder won in 3A Velsen met viertwee van De Meteoor en Alcmaria Victrix met vieréén van ZAP. In 4 D won ETO met ééndrie de moei lijke uitwedstrijd tegen VDO. Wel won concurrent Roda eveneens van Fokke (ééntwee), maar dit kon de ETO'ers niet meer deren, want zij hadden 35 punten uit hun 22 wedstrijden tegen Roda 34 De Santpoortse Terrasvogels speelden tegen ASVArsenal gelijk (tweetwee) en dat was juist voldoende om het vierde- klasseschap te prolongeren. Het de laatste tijd de kluts kwijt zijnde Kinheim verloor met nultwee van De Eland. In 4E speelde Waterloo zelf niet, maar toch lichtte het aan de horizon op voor de IJmuidenaren, want concurrent WMHO verloor met drievier van Bloemendaal en De Meer ging met ééntwee tegen Animo ten onder. Onderaan is de stand nu: WMHO 20—14; Taba 20—13; De Meer 19—13; Waterloo 18—11. Het partijtje zomervoetbal, dat Wijk aan Zee en CSV speelden, is met zes-een geëindigd in het voordeel van de bad plaatsbewoners. De Castricummers scoor den het eerst door een misverstand in de achterhoede van Wijk aan Zee. Na dit doelpunt van Kossen nam Wijk aan Zee het initiatief over en nog voor de rust stond het door doelpunten van J. de Blok en Warmenhoven twee-één. In de tweede helft opereerde Wijk aan Zee vrijwel voortdurend op de CSV-helft. Na vijf minuten bracht J. de Blok de stand op drie-een en een kwartier later trof een prachtige kopbal van Warmenhoven doel: vier-een. Steeds weer kwam de Wijk aan Zee-voorhoede op doelman De Heer af, die enige zeer gevaarlijke situaties kon red den. In de laatste tien minuten zwichtte hij echter toch nog voor schoten van Schol ten en Warmenhoven: zes-een. Velsen en De Meteoor speelden een aan trekkelijke wedstrijd, die in een vier-een zege van de Velsenaren eindigde. De thuis club nam na tien minuten de leiding door Van Schagen. De Meteoor sloeg fanatiek terug en doelman Kaasembrood werd met een harde schuiver gepasseerd: een-een. Onmiddellijk viel Velsen weer aan. Witte brood maakte er twee-een van en Willems vergrootte de voorsprong tot drie-een. De Meteoor gaf zich nog niet gewonnen en nog voor de rust stond het drie-twee. In de*tweede helft ging het spel grotendeels gelijk op en neer en met nog een kwartier te spelen scoorde Pieterman vier-twee. ADO heeft van de competitie afscheid genomen met een nul-een nederlaag te gen ZVV. Beide ploegen kwamen met eni ge invallers in het veld en speelden een zwakke partij. De thuisclub kreeg voor de rust enige opgelegde scoringskansen, maar de harde schoten van A. Dam en De Wit werden door de ZVV-doelman ge stopt. In de tweede helft was ZVV sterker, doch de ADO-achterhoede hield tot acht minuten voor het einde stand. Toen kreeg de Heemskerkse back Th. Bruin de bal te gen de hand en ZVV zette de strafschop in een doelpunt om. ADO probeerde nog gelijk te maken, maar het bleef nul-een. Korfbaltoernooi Zaterdag zijn de schoolkorfbalwedstrijden afdeling C in Velsen-Noord begonnen. De Wolff en Dekenschool behaalde een dubbel succes: het eerste twaalftal legde, na straf- worpen met de Delcourt van Krimpen school, beslag op de eerste prijs en het tweede won dezelfde prijs door drie over winningen. De uitslagen waren: Openbare Moenspl. 2Zeewijkschool 0-0, Delcourt van Krimpenschool 2Dele. van Krimpenschool 3 1-2, ZeewijkschoolDele. van Krimpenschool I 0-4, Dele. van Krim penschool 3Wolff en Dekenschool 2 0-1, ZeewijkschoolWolff en Dekenschool 0-0, Dele. van Krimpenschool 3Wilhelmina- school 1-1, Dele. van Krimpenschool I Wolff en Dekenschool 0-1, Wolff en Deken school 2Wilhelminaschool 2-0, Openbare Moenspl. 2Wolff en Dekenschool I 0-0, WilhelminaschoolDele. van Krimpen school 5-0, Dele. van Krimpenschool I Openbare Moenspl. 2 3-0, Wolff en Deken school 2Dele. van Krimpenschool 2 2-0. Zaterdagochtend is met de opening van de toonzaal van het gasbedrijf san het Plein 1945 in IJmuiden definitief een eind gekomen aan het conflict tussen het gas bedrijf en dc loodgieterspatroons in Velsen. Tientallen jaren waren de loodgieters van mening dat dc gasbedrijven alleen hun zorgen mogen uitstrekken tot en met de gasmeter. Het aanleggen van de binnenleidingen, het verkopen, onderhouden monteren van gasapparaten zou aan de loodgieters overgelaten moeten worden. Volgens de gasbedrijven is de verkoop van gas echter niet mogelijk zonder mede zeggenschap in verkoop én aanleg van gasapparaten. Door bemiddeling van het gemeentebestuur is het geschil nu opgelost. De loodgieterspatroons zullen meer ingeschakeld worden in de verkoop. „Wij hebben meer gekregen dan wij verwacht hadden", zei de heer C. Smit namens de gezamenlijke loodgieterspatroons Kennemerland. In een ruime, zeer moderne keuken zal binnenkort een kooklerares demonstraties geven voor huisvrouwen. De voorlichting I zal er op gericht zijn zo weinig mogelijk gas voor zo veel mogelijk doeleinden te ge bruiken. Dat geeft tevreden en constante verbruikers. De veiligheid van de gas- toeslellen laat vaak veel te wensen over. Een volkomen veilige wijze van gasver bruik kunnen de huisvrouwen zich eigen maken door demonstraties thuis of in de toonzaal. Het zijn vooral het begin van een goede samenwerking van loodgieters en gasbe drijf en geven van demonstraties die deze feestelijke opening rechtvaardigen, volgens de heer P. J. de Klerk, directeur van het ga- en waterbedrijf. De toonzaal zelf is niets nieuws. Hij dankte het gemeentebe stuur voor het verleende krediet en de diensten van Openbare Werken en Volks huisvesting en de aannemers voor hun medewerking aan de tot standkoming van de nieuwe demonstratieruimte. Tevreden Wethouder H. de Boer opende de toon zaal. Hij sprak er zjjn voldoening over uit van dat het geschil tussen loodgieters en gas bedrijf opgelost is. De zaak is nog niet in de gemeenteraad behandeld maar wel be sproken met de verschillende fracties. Van die zijde kunnen er dus geen moeilijkheden meer komen. Verder hoopte de heer De Boer dat hel bezoek aan de omliggende winkels door hel openstellen van de toonzaal gestimuleerd zal worden. De heer C. Smit dankte na mens de loodgieterspatroons in het bijzon der de heer De Klerk en wethouder De Boer voor hun medewerking. Bij de opening waren aanwezig: de wet houders H. de Boer en R. Verbeek; enkele leden van de raadscommissie van de be drijven; een delegatie van de organisaties van de loodgieterspatroons; een delegatie van de samenwerkende vrouwenorganisa- A.1j - Jong Hercules heeft het zaterdagvoet bal in de HVB verlaten met een tien-drie overwinning op TIJBB. De thuisclub kwam met enige jeugdige invallers in het veld, die zeer goed voldeden. Voor de rust nam Jong Hercules een vijf-twee voor sprong door doelpunten van Veerbeek, De Bree en Minneboo en na de hervatting voerden Veerbeek, Van den Bosch en De Bree de score op tot tien-drie. DEM heeft de HVB-bekerwedstrijd te gen VVB met vijf-twee gewonnen. In de ze ontmoeting werden vier strafschoppen toegewezen, alle wegens hands. Bij de rust had DEM reeds een vier-één voor sprong. Voor de rust bezorgden Bakker en Wil lems ieder met twee doelpunten Dem een vier-nul voorsprong. Na de hervatting kreeg VVB twee strafschoppen te nemen en Verswijveren en Van der Schans zetten deze in doelpunten om: vier-twee. In het laatste kwartier bracht Zonjee uit een strafschop voor DEM de stand op vijf twee. De Terrasvogels hebben het ene puntje, dat zij nog nodig hadden om hun vierde klasseschap veilig te stellen, gisteren bin nengehaald. In de eerste helft wogen de partijen aardig tegen elkaar op. maar toch slaagde ASV-Arsenal er in een twee nul voorsprong te nemen. Onzes inziens zat echter aan het eerste doelpunt een buitenspelluchtje en had het. tweede even min toegekend mogen worden, omdat de rechtsbuiten der Amsterdammers voor iedereen duidelijk hoorbaar de Terrasvo gels linksachter Goedhart adviseerde de bal te laten gaan, hetgeen deze prompt deed, omdat hij meende, dat zijn eigen doelman hem die goede raad gaf. Vlak voor de rust maakte Timmer er twee-één van. Na de rust wijzigden de vogels hun op stelling. Zo werd Röbken tot aanvalsleider geproclameerd en kwam Goedhart op de spilplaats. Van nu af aan liep het beter in De IJmond 2-dames hadden tegen Con cordia 3 spoedig een 1-0 voorsprong, maar hoewel dit het begin leek van een fikse overwinning, wist Concordia toch het of fensief van de IJmond-dames te doorkrui sen. Concordia moest tien minuten voor het eind zwichten voor een doelpunt van G. Roos (2-0), even later gevolgd door een treffer van R. Grasman (3-0). Uit een heftig tegenoffensief kon Concordia kort voor het einde de eer redden (3-1). De dames van IJmond 3 hadden bezoek m kampioenspretendent Concordia 2. Wel nam IJmond door G. Bruinoog de leiding (1-0), maar daarmee was het kruit verschoten. De Haarlemse dames beheer sten volledig het veld en wonnen over tuigend met 2-12. waardoor zij kampioen werden van de tweede klasse B, afdeling Haarlem. Tenslotte zorgden de heren van IJmond 3 voor een aardige verrassing door een goede kans op het kampioenschap van de tweede klasse, afdeling Haarlem. Het bezoekende De Blinkert 2 kreeg aan vankelijk geen voet aan de grond, doch geleidelijk werd de tegenstand van de Haarlemmers groter. De rust brak aan met 6-3 voor IJmond. Na de hervatting ging de strijd gelijk op en dit kwam ook in de score tot uitdrukking. Beide ploegen doel puntten elk driemaal, zodat IJmond 3 met 9-6 won. Indien IJmond 3-heren zich.ook in de laatste competitiewedstrijd niet laat verrassen, kan het kampioenschap een feit zijn. De overige uitslagen waren: Dames-junioren: IJmond aConcordia a 5-5. Jongens-aspiranten: IJmond b IJmond c 18-2. Zaterdagmiddag is op het sportpark Rooswijk in Velsen-N., het jaarlijkse Kin- heim-welpenvoetbaltoernooi gehouden. Op de twee grote velden waren welpenter reinen uitgezet, zodat op vier plaatsen te gelijk kon worden gespeeld door de en thousiaste jeugdige voetballers. En het heeft in de meeste van het in vier poules gespeelde toernooi gespeelde wed strijden vaak zeer gespannen. Er waren behalve de vele gelijke spelen, wedstrijden die door slechts een enkel doelpunt werden beslist. In poule D'eindigden ZVV en Alk maarse Boys met gelijk doelgemiddclde (20). ZVV werd na het nemen van straf schoppen winnaar. In de A-afdeling waren de uitslagen: CSVKinheim 20; Alkm. BoysZVV 00; Alkm. BoysKinheim 1—0; ZVV—CSV 0—0; CSV—Alkm. Boys 10; ZVVKinheim 00; eerste werd CSV 5; 2. ZVV 3; 3. Alkmaarse Boys 3 en Kinheim 1 punt. Het verloop in afdeling B werd: Alkm. Boys—ZVV 0—0; CSV—Kin heim 01; ZVVCSV 01; Kinheim Alkm. Boys 01; KinheimZVV 13; Alkm. BoysCSV 00. De stand was: 1. Alkmaarse Boys 4; 2. ZVV 3; 3. CSV 3; Kinheim 2 punten. Een bijzonder goede beurt maakte Kinheim in de C-poule. De uitslagen luidden: ZVVCSV 20: Alkm. BoysKinheim 01: KinheimCSV 40; ZVV—Alkm. Boys 0—0; ZVV—Kinheim 0—1; Alkm. Boys—CSV 1—0. Poulestand: 1 Kinheim 6; 2. ZVV 3; 3. Alkmaarse Boys 3: CSV 0 punten. Voor afdeling D werden de uitslagen: CSVAlkm. Boys 02: Kin heimZVV 02; KinheimAlkm. Boys, ZVV—CSV, CSV—Kinheim en Alkm. Rovs —ZVV alle 0—0. Eindstand: 1. ZVV 4; 2. Alkmaarse Boys 4; CSV 2; Kinheim 2 pun ten. De totaaluitslag maakte Alkmaarse Boys met 14 punten winnaar; 2. ZVV 13 punten, 3. Kinheim 11 punten en 4. CSV 10 punten. Na alle medewerkenden en het gemeen tebestuur voor zijn welwillendheid te heb ben bedankt, reikte de voorzitter van de Kinheim-jeugdcommissie de wisselbeker en andere prijzen van dit geslaagde toer nooi uit. Advertentie ALLE MODELLEN CENTRUM GALERIJ Lange Nienwstraat 433 -435 Begon de maandag met een heel klein prijsje voor de regels (en ook de kisten) kabeljauw, ongeveer f 45.—, woensdag werd er bijna het driedubbele voor gege ven, terwijl de prijs van de kisten-kabel- j'auw verdubbelde. Ook de grove schelvis steeg in prijs, eveneens dank zij de vraag van België en bracht ook ongeveer het dubbele van maandag on. Donderdag trad echter al weer een belangrijke daling in en zaterdag lag de prijs van de re gels weer op een goede f 50.--, terwijl de kisten rond de f 60.— opbrachten. Enge land toonde meer belangstelling voor de grovere soorten schol; en waar de aan voer, speciaal van de grootste soorten, maar zeer beperkt was, gingen de prij zen omhoog tot om en nabij de f40.— per kist. Ook schol II was in trek, als gevolg van orders van onze oosterburen en hand haafde zich vrijdag en zaterdag op een f 35.— per kist. Schol III schommelde tus sen de f 15.— en f 20.— waarbij nog menig kistje zijn weg vond naar de fileertafel. Met de tongen is het nog steeds het zelfde liedje. Lappen vast op f 3.—, groot middel even onder de f 2.50, terwijl de halfpondjes het niet verder kunnen bren gen dan f 2.20 per kg. Dat flinke aanvoe ren in Oostende en Zeebruge (woensdag te zamen een 25.000 kg) hieraan niet vreemd zijn, ligt voor de hand. Ook de tongen I en tongen II bleven deze week hangen op de prijs van de voorgaande week. Respectievelijk f2.20 en f 1.80 per kg. Makreel is er meer dan genoeg geweest. Duizenden en nog eens duizenden kisten werden aangevoerd, waarbij viel op te merken, dat de kwaliteit wat beter is. De Ariadne had, gezien het marktbeeld, ze ker één van de mooiste kwaliteiten in de markt gezet. Toch ligt de prijs niet hoog, vandaar dat een tweetal trawlers (Am sterdam en Haarlem) hun geluk in Grims- by hebben beproefd. Waarbij de Emma lachende derde was en prompt woensdag bijna f30.000.— besomde. Het binnenland had te kampen met een te hoge prijs voor de piepei's, als gevolg van dc schrale aanvoer. Zaterdag liep echter de prijs flink terug, en kwam niet hoger dan f 25.—. Dat ook de bakwijting flink aan de prijs bleef en zatei'dag ook nog ongeveer f 25.— opbracht, had dezelf de ooi-zaak. Behoudens een enkele gunstige uitzonde ring bleven ook deze week de besommin gen aan de lage kant. Dit jaar heeft wat dit betx-eft tot nu toe maar weinig opwek kends te zien gegeven. Wel een verschil met dezelfde pei-iode over 1958. Advertentie In de Beverwijkse Boekhandel aan de Breestraat kan men al van verre een grote camera van rond de eeuwwisseling zien, die in een der etalages staat opgesteld. Dc Beverwijkse amateur fotografen exposeren hier een week hun werk in het kader van de Nederlandse fotoweek. ties; de directeur van de Volkshuisvesting, amijjiaais. van nu ai aan nep net Deter m de heer J. Stuurman, de directeur van Open- de Santpoortse ploeg en uit een pass van bare werken, ir. D. N. Dammers; de aan- Rijke scoorde Röbken op bijzonder knap- nemer; een vertegenwoordiger van de een- pe wijze de gelijkmaker (twee-twee), trale organisaties van Nederlandse Gas- Hierna zorgde het houtwerk er nog tot bedrijven; leveranciers en buren van de twee keer toe voor, dat Terrasvogels de winkelgalerij. verdiende overwinning ontging. De voorzitter der BAFV, de heer G. Broertjes, heeft deze expositie zaterdag middag geopend. Hij wees er op dat vrijwel iedere Nederlander met een camera rond loopt. Een ieder „knipt" er echter maar op los zonder eigenlijk de fijne kneepjes van het vak te kennen. Nu staat de BAFV voor een ieder open die meer van de fotografie wil weten, want reeds een zestigtal leden beoefent de fotokunst. Hun werk kan men in de Beverwijkse boekhandel bewonderen, werk van leden die pas een jaar lid zijn en werk van leden die al meer dan 25 jaar fotograferen. Op overzichtelijke wijze was een keur van fotomateriaal te bewonderen waarbij vele plekjes uit eigen omgeving te zien waren en ook vele portretten van be kende en minder bekende plaatsgenoten. Maar ook de bekende Zandvoortse zee fotograaf Cees van der Meulen liet hier een aantal van zijn waarlijk heel knappe opnamen zien. Men zag een uitvarende reddingboot, de zeesleper „Zeekoet" in de branding van de onstuimige golven. En aan de voet van het oude fototoestel stond daar de wisselbeker, als symbool van het kunnen der leden van de BAFV. Want deze wisselbeker hebben zij vrijdagavond uit handen van de burgemeester van Den Helder, mr. Reehorst, in ontvangst mogen nemen. Deze expositie waar ook de jonge Bever wijkse vakfotograaf René van der Meulen exposeert, is tot en met zaterdag 16 mei te bezichtigen. Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior. Eigen crediet-serviee (Inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN De ouder-commissie van de Velser H.B.S. heeft de originele gedachte gehad een toneelensemble samen te stellen uit leraren en leerlingen, welke combinatie woensdag in het Kennemer theater te Be verwijk en zaterdag in het Hervormd Jeugdhuis te IJmuiden-Oost met bijzonder veel succes is opgetreden. Voor de bijval kunnen twee oorzaken worden aangewe zen. In de eerste plaats de keuze van het gespeelde stuk: namelijk de bekende klucht door J. W. van der Heiden en Henk Bak ker „Een wespennest", die ongetwijfeld reeds vele tienduizenden bezoekers van het amateurtoneel kostelijk heeft ver maakt. Maar daarnaast moet het voor de leerlingen een hoogst amusante gewaar wording zijn geweest, hun docenten in al lerlei vermommingen op het toneel te kun nen gadeslaan in situaties, welke in het dagelijks schoolleven uiteraard tot de vol slagen onmogelijkheden behoren. Daar komt dan nog bij. dat er dikwijls uitste kend werd geacteerd. Zo werd door de spelers een bijzonder dankbaar gebruik gemaakt van de tegenstelling tussen de lichtelijk onbehouwen familie Koeman en het echtpaar Verduin, dat een stormachti ge invasie van pensiongasten te verwerken krijgt. De regisseur van deze vrolijke ge schiedenis verdient een openlijk compli ment voor het levendige tempo, dat hij bij deze gelegenheidsspelers wist te be reiken. Van hun kant gaven de laatsten door een vrijwel onberispelijke tekstken nis blijk zich met enthousiasme en toe wijding op deze voorstellingen te hebben voorbereid. Jan van Dam Zondag 10 mei zijn in Den Haag de Ne derlandse gewichthefkampioenschappen gehouden. Hieraan werd ook deelgenomen door de IJmuidenaar A. Keirsgieter van dc IJ.K.V. „Hercules". Keirsgieter is erin geslaagd om oen eer volle tweede plaats te bereiken, met een totaal van 325 kg, namelijk 97 u, ke druk ken. 97 Vi kg trekken en 130 kg stcten. Er waren zeven deelnemers in deze af deling. Het is de Kinheim-reserves gelukt om zondagmiddag op het Beverwijk-terrein de tegen ADO '20 3 gespeelde promotiewed strijd voor de tweede klasse afdeling met 40 te winnen. Ondanks hard werken van de gehele ADO-ploeg wist Kinheim met rustig spel en goede combinaties spoedig een voor sprong te nemen. De kracht van de Kin- heimers was van dien aard, dat een ADO-speler door in eigen doel te trappen het vierde Kinheim-doelpunt voor zijn re kening nam.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9