COROLY m mm kleding gratis een waardebon van 10 gulden! Qetmd In de vishal en op zee Pleinclubnieuws Sanering van oude Heemskerkse dorpskern komt op gang Stormvogels-protest beheerst kleedkamer en stad Bij C 0 R 0 LY betaalt U niet te veel! Concert door Velser Accordeon Vereniging KEUTER, kantoorboekhandel en speelgoederen - Tel. 5593 KEIZER, GEELS, JONGEJANS, Amsterdamse Beurs 23 Bloemen en vlaggen voor de Sjah van Perzië IJmondraadslcden op bezoek bij Hoogovens Gezellige contactavond Venneulenschool Geldlening voor huizen- houw goedgekeurd Pseudo-politieman ging verhoren afnemen Ernstig ongeval bij Hoogovens IJmuiden ENKELE INTERESSANTE AANBIEDINGEN KENNEMERLAAN 100-106 - IJMUIDEN Scheepvaart DONDERDAG 14 MEI 1959 Als gevolg van het gereedkomen van de winkelgalerij aan de Bachstraat te Heems kerk zullen een aantal bestaande zaken worden opgeheven. Zo gaan de noodwinkels aan de Maerelaan verdwijnen. De kapperszaak en de kruidenierswinkel tegenover het gemeentehuis staan thans leeg en nadat ook de bovenwoningen zyn ontruimd zullen deze panden worden afgebroken. Dit zal dan de eerste stap zijn die wordt «edaan ter sanering van de oude dorps kern. De Zaalberglaan zal worden door getrokken tot het Raadhuisplein. Tevens wordt de muur rondom het kerkhof door getrokken, zodat ook deze werkzaamheden afgerond kunnen worden. De groentezaak en wqning van de heer Beentjes zijn onbe woonbaar verklaard. Te zijner tijd zal ook dit pand moeten verdwijnen om plaats te maken voor de winkelgalerij, die men hier hoopt te bouwen. De nieuwe winkelgalerij De winkelgalerij aan de Bachstraat wordt donderdagmiddag door burge meester H. Nielen officieel geopend. Men is nog druk doende de laatste hand te leggen aan het plein voor de winkels. Het is gedeeltelijk betegeld. Er zijn twee bloembakken in geplaatst. Oorspronkelijk waren er drie dagwinkels op het plein geprojecteerd maar hiervoor zijn geen ge gadigden komen opdagen. Deze plaatsen worden thans opgevuld met bloemperken. Advertentie Avada Bromfiets met HMW 598.- Sportrijwielen geheel compleet en onder volle garantie.. 159.- BREESTEAAT 108 - BEVERWIJK Woensdagochtend 20 mei om vier uur vaart Hr. Ms. kruiser „De Ruyter" IJmui- den binnen met aan boord de Sjah van Perzië. Vóór de aankomst zal een gedeelte van het sluisterrein door de politie worden af gezet. Terwijl de kruiser in de Noorder- sluis ligt zullen enige Perziche hof- en re geringsautoriteiten per auto arriveren en aan boord gaan. De kruiser zal de sluis om 7.45 uur ver laten. De plantsoendienst van Openbare Werken van de gemeente Velsen zal op de plateau's aan beide zijden van de Noor- dersluis voor een bloemen- en vlaggen- versiering zorgen, evenals dit het geval was bij de aankomst van Koningin Elisa beth van Engeland, In verband met het warme weer zal niet te vroeg met het aanbrengen hiervan worden begonnen, zo dat het wel nachtwerk zal worden voor de specialisten van de Dienst Plantsoe nen. Het zal, zoals gemeld is, nog heel vroeg in de morgen zijn, als de Nederlandse kruiser met de hoge gast in de Noorder- sluis ligt, maar men heeft toch wel goede hoop, dat de Sjah de eerste kennismaking met de Nederlandse bloemen niet zal wil len missen. Over de reis van de Sjah naar Neder land deelt de Marinevoorlichtingsdienst het volgende mee: De Sjah van Iran zal zich op maandag 18 mei te 20.00 uur met zijn gevolg aan boord van Hr. Ms. kruiser „De Ruyter" te Aar- hus (Denemarken) inschepen om zich met deze oorlogsbodem naar Nederland te be geven. Gedurende deze overtocht zal Hr. Ms. „De Ruyter" geëscorteerd worden door 1-Ir. Ms. jager „Drenthe" en Hr. Ms. jager „Limburg". Op 20 mei zal Hr. Ms. „De Ruyter", des morgens te 4.00 uur, de haven van IJmui- den binnenlopen, een kwartier later ge volgd door de beide escorterende jagers. Hr. Ms. „De Ruyter" meert dan af in de Noordersluis, terwijl Hr. Ms. „Dren the" en „Limburg", na in de Middcnsluis te zijn geschut, vrijwel onmiddellijk naar Amsterdam zullen opstomen. Nadat om 7.30 uur de ambassadeur van Iran en jhr. mr. D. G. de Graeff, ceremo niemeester en Kamerheer in buitengewo ne dienst van de Koningin, in de Noorder sluis aan boord van Hr. Ms. „De Ruyter" zijn gegaan, zal de kruiser een kwartier later naar Amsterdam opstomen, geëscor teerd door enige politievaartuigen. De Marinierskapel der Koninklijke ma rine, benevens de tamboers en pijpers van het korps mariniers, zullen zich dan reeds in IJmuiden aan boord van Hr. Ms. „De Ruyter" hebben begeven. Om 9.30 uur passeert Hr. Ms. „De Ruy ter" de Hembrug. Om 10.30 uur zal de kruiser afmeren aan de Shellsteiger op het IJ te Amsterdam. De beide jagers Hr. Ms. „Drenthe" en Hr. Ms. „Limburg" hebben tevoren ligplaats gekozen aan de Javakade. Te 10.35 uur zullen vliegtuigen van de Koninklijke luchtmacht een luchtdefilé geven boven het IJ, kort nadat de ambas sadeur van Iran gedebarkeerd is om zich per sloep naar de landingssteiger bij de St. Nicolaaskerk te begeven. Hot gevolg van de Sjah debarkeert om 10.42 uur, waarbij de daarvoor aangewe zen sloepen langszij Hr. Ms. „De Ruyter" hlijven liggen, totdat om 10.47 uur de Sjah de kruiser via de achtervalreep aan stuurboordszijde zal verlaten om per sloep naar de wal te worden gevaren. Na het afsteken van deze sloep wordt het Iraanse volkslied door de Mariniers kapel der Koninklijke marine ten gehore gebracht en een eresaluut van 21 schoten door de saluutbatterijen van Hr. Ms. „De Ruyter" afgegeven. Om 11 uur zal de Sjah bij de steiger voor de St. Nicolaaskerk arriveren, waar de keizerlijke gast door de Koningin en de Prins zal worden begroet. Ten gerieve van de bewoners van de Oosterzij zal een telefooncel worden ge plaatst. De eerste in Heemskerk. Aan de zijde van de Bachstraat is een insteek- haven gemaakt die plaats biedt aan zeventien auto's. De verlichting van het plein zal spoedig gereed komen. De licht masten voor de extra-sfeerverlichting konden niet tijdig worden afgeleverd. De bushalten in de Bachstraat aan de zijde van de Marquett.elaan en die op de hoek van de Bachstraat en Beethovenstraat komen te vervallen en worden vervangen door één halte voor het winkelplein. De gemeenteraden van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen hebben woensdag een excursie gemaakt naar het Hoogovenbedrijf. De prettig verlopen be- zoekavond begon met een kopie koffie, waarna de deelnemers een rondgang door het bedrijf maakten. Eerst werd de hoog oven 4 bezichtigd en daarna kwamen de blokwalserij en de warmbandwalserij bij Breedband aan de beurt. In het restaurant Walseri.i-Oost hielden daarna de directeu ren ir. P. van Delden en prof. dr. J. F. ten Doesschate korte toespraken. De raads leden maakten daarna ijverig gebruik van de gelegenheid vragen te stellen. Burge meester Kwint van Velsen sprak een dankwoord namens de deelnemers. Gisteravond is in de grote zaal van de Petrakerk voor de ouders van de leerlin gen der Pieter Vermeulenschool ie IJmui den een contactavond gehouden. Het hoofd der school, de heer M. de Kool, zei in zijn openingswoord, dat het karakter van de ouderavonden is veranderd, zodat het ge zelligheidselement gaat overheersen. Er zijn dit jaar drie „kijkavondeti" in de school gehouden, waarvoor 90 percent der ouders belangstelling toonde. Een aantal kinderen uit de lagere klassen wisten hierna met voordrachten, zang en dans als volleerde artiesten de zaal tot enthousiaste bijval te brengen. Een model-gymnastiek les met 'n groepje oudere leerlingen onder leiding van de gymnastiekonderwjjzer, de heer A. de Graaf, gaf een uitstekende in druk van dit onderwijs. Na de pauze hield de heer W. M. Popma, gerepatrieerd hoofd van oen school op Soemba, een belangwek kende causerie met film over zijn werk in Indonesië en over de mogelijkheden van het zendingsonderwijs, dat voor de tal rijke aanwezigen bijzonder leerzaam was De Velser Accordeon Vereniging VAV die dit seizoen haar tweede lustrum viert heeft woensdagavond in de grote Patro naatszaal te IJmuiden-Oost haar laatste concert gegeven van dit seizoen. De jong ste leden, in groep D ondergebracht wa ren het eerst aan de beurt. Johan B. Kok's eenvoudig werkje „La Frisonnette" en een tweetal nummers van Willem de Ruiter klonken goed. Dirigent Rijk Kofman is een goed pedagoog. De C-groep liet een ietwat steviger spel horen en maakte met de wals „Vineta Klokken" een prima beurt, evenals met de Feestmars van Van der Glas. Het B-orkest bracht met de Jubileum mars hulde aan de nagedachtenis van IJmuidens onvergetelijke componist Sam Vlessing. Van de overige werken bevre digde mij het best de uitvoering van de fantasie over motieven ontleend aan de werken van Von Suppé. Fris klonk de Priestermars uit „Atha- lia" van Mendelssohn, door het grote A- orkest uitgevoerd met knap spel van de bassen en het middenregister; een bijzon der geslaagd nummer, dat van Johan B. Kok een vakkundig arrangement mee kreeg. César Franck's veelgespeelde Pré lude had dirigent Rijk Kofman speciaal voor het A-orkest geïnstrumenteerd; men speelde het weliswaar nauwgezet maar het kon mij niet in verrukking brengen. De uitvoering bevredigde niet. De Triomf mars uit „Aïda", eveneens door Kofman bewerkt, had daarentegen goede kwalitei ten, met een fraaie orkestklank. De tinte lend uitgevoerde Sabeldans van Kats.jat.u- rian was een pakkend slot en tevens een goed verzorgde climax van het program ma. Concertmeester Jan Zwart speelde zeer bekwaam Von Flotow's ouverture „Mar tha" en verwierf er terecht een welge meend applaus mee. 'f Gezelschap Pim Canté bracht ten slot te de cabaretrevue „Pieker maar niet". A. J. van der Weijden Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben de geldlening goedgekeurd ten behoeve van de bouw van 294 woningen in de gemeente Beverwijk. De woningen, waarbij ook winkels zijn, zullen verrijzen in Oosterwijk. Zij zullen worden gebouwd door Smit's Bouwbedrijf, Beverwijk, dat volgende week al aan de slag gaat. Een werkman uit Beverwijk had gege vens nodig voor een civiele procedure. Hij gaf zich in Velsen uit als politieman en ging alle betrokkenen een verhoor afne men. Toen de politie er achter kwam wer den de rollen omgekeerd. Tegen de werk man werd na een verhoor procesverbaal opgemaakt. De politie vestigt, er de aandacht op, dat men in twijfelgevallen altijd goed doet om de legitimatie van de politiemannen te vragen. Advertentie Advertentie extra bericht Duizenden vreemdelingen bezochten reeds nu weer 's werelds grootste sluizen te IJmuiden en zij waren eenpang van mening dat onze groeiende stad aan de zee een bezoek meer dan waard was- Duizenden inwoners van IJmuiden brachten ook reeds een bezoek aan het Plein 1945 en ook zij zijn éénparig van mening dat een bezoek aan dit Plein de moeite waard is. Temeer nu de „Winkelclub Plein 1945" is gestart met een grote voordeelactie. BENT U NOG GEEN LID Laat u dan snel inschrijven, het loont de moeite. DE PLIINCLUBWINKELIERS Electro-technisch bureau, radio en televisie Telefoon 4516 warenhuis en luxe geschenkartikelen - Tel. 8128 wol, textiel, babygoed - Telefoon 6018 Het is woensdagavond hoogspanning ge weest in IJmuiden. Terwijl voorzitter W. Suwerink en aanvoerder Henk Snoeks bij de protestcommissie de belangen van Stormvogels bepleitten en kans zagen het RCH-offensief, gericht op een nieuwe be handeling, af te slaan, stonden in de Lange Nieuwstraat voor het kantoor van onze krant honderden ev nog eens honderden mensen met gespannen gezichten bij elkaa r. Ze hadden clubvlaggen b[j zich en toe ters, en spraken maar over een ding: hoe zou de beslissing luiden? Men wist, dat de kansen goed stonden, maar een kans is nu eenmaal nog geen zekerheid,. In de kleedkamer op Schoonenberg dromde een doodzenuwachtige Storm- vogelsploeg bij elkaar. Na de training kwam de zenuwslopende spanning. Tussen de honderden telefoontjes, die onze redac tie te verwerken kreeg, kwam zesmaal in een kort. tijdsbestek een stem: hier de kleedkamer van Stormvogels, weten jullie at iets? Toen de protestcommissie zich had teruggetrokken bereikte de spanning voor voorzitter en aanvoerder zijn hoogtepunt. Tien minuten daarna was het leed geleden. Secretaris Prins kwam het nieuws ver tellen: „Mijne heren. Stormvogels heeft het protest gewonnen, de uitslag is 32 geworden". Even later was hei feest, in volle gang. Op de borden van ons kantoor verscheen de heuglijke tijding en per telefoon werd het Stormvogels-elftal onmiddellijk inge licht. De jongens waren meteen dol van vreugde, en een minuut later waren ze allen verdwenen, om het vrienden en ver wanten te vertellen. Op de Lange Nieuwstraat ging het an ders. De vluggen werden opgestoken. De toeters verspreidden uun snerpende ge luiden door half IJmuiden en toen zette een stem. het clublied in, dat prompt niet alleen door de honderden voor ons kan toor, maar ook door de mensen, die xiit de ramen gingen hangen, werd overgenomen. En zelfs de politiemannen, die al die tijd met moeite een heel klem gaatje voor het verkeer hadden kunnen vrijhouden, hebben toen ongetwijfeld zachtjes meegezongen. Het was net of Stormvogels al kampioen was. „Maar zo ver is het nog niet", ver telde voorzitter Suwerink later. „KFC zal heus wel flinke tegenstand bieden en de. jongens zullen zich t.ot het uiterste moeten geven". Maar zover hebben de mensen woensdag avond nog niet gedacht. Ze hebben nog lang gezongen of het kampioenschap al een feit was. En waarom ook niet? Dan hebben ze in elk geval het feest al gehad, hóe het ook afloopt! Woensdagmiddag om vier uur is er bij dc hoogovens in IJmuiden een ernstig on geval gebeurd, doordat een machine drie meter omlaag stortte. Drie mannen moes ten in het ziekenhuis worden opgenomen. Aan de zuidzijde van de kooksovenbat- terij 6 was men bezig met de montage werkzaamheden aan een deurmachine, die de deuren van een ovenbatterij kan afne men. Door nog niet opgehelderde oorzaak kantelde de machine van het bordes en viel drie meter naar beneden. De baas van de werktuigkundige afdeling de heer P. J. van Loon uit Beverwijk, die op het dak van de deurmachine stond viel er af. Hij kreeg inwendige kwetsuren en een gebroken arm. In ernstige toe stand is hij in het Rode-Kruisziekenhuis in Beverwijk opgenomen. De electromonteur W. van Zanten uit Beverwijk, die ook op het dak stond, viel met de machine naar beneden. Hij moest met een bekkenfractuur in het ziekenhuis worden opgenomen. Daar werd ook de arbeider F. van Acker uit Heemskerk op genomen die zich in de cabine van de ma chine had bevonden, en die een hersen schudding en schaafwonden opliep. Alle inwoners van Velsen, die in de week van 10 tot en met 16 mei 60 jaar worden, ontvangen In onze etalage van 24 en van 7.308.30 uur THEATRO MAGICO met een ORIGINELE MUSICAL SHOW Alle kinderen krijgen een mooie ballon Heren Rlousens 7.95 - 8.71 No-lren overhemden 1 jaar garantie 5.95 Goudmerk Schuttersveld manchester werkbroek (met leer) 15,71 Ribcord koFte broek 4.51 kl. st. per maat van PRAAG Borneo, 13 200 m. w. Minicoi n. Djibouti. Boskoop, pass. 13 Llzarclhead n. Rotterdam. Breda, 13 te Palua verwacht. Bussum, 13 v. Suez n. Rnstanura. Caltex Arnhem, pass. 13 Kp. Matapan n. R'dam Caltex Delft, 13 11 m. n.o. Algiers n. Bahrein. Caltex Delfzijl, 13 v. Brunsbüttel n. Pernis. Caltex Eindhoven, 13 160 m. z.o. Kreta n. Pernis. Caltex Gorinchem, 14 te Rotterdam. Caltex Leiden. 14 te Melbourne v. Abadan. Calt. Pernis, 13 190 m. o. Vizagapatn. n. Bahrein. Caltex Rotterd., pass. 13 Kp. St. Vine. n. R'dam. Caltex Utrecht, 13 75 m. o.n.o. Ras Al Hadd naar Bahrein. Carrillo, 14 te Guayaquil. Castor. 13 v. Port of Spain n. Amsterdam. Celebes, 13 v. Antwerpen n. Londen. Cinulia, 13 te Willemstad verwacht. Coolsingel, 13 t.e Philadelphia verwacht. Cradle of Liberty, 13 300 m. w.z.w. Kaap Verd. eilanden naar Philadelphia. Dalerdijk, 13 t.e Rotterdam. De Kerens, 13 145 m. n.w. Kaap Guardafui naar Ummsaid. Delft, 13 530 m. n.o. Flores n. I.a Guaira. Dongedijk, 1.3 v. Londen n. Bremen. Dordrecht, 13 490.m. z.z.w. Dakar 11. Dakar. Dorestad, 1.3 v. Balikpapan n. Hongkong. Doris. 13 v.t Antwerpen n. Amsterdam. Drente, 14 te Napels. Duivendijk, 14 te Punta Arenas. Duivendrecht, pass. 13 Dakar n. Las Palmas. Eemdijk, 13 te Havana verwacht. Eemland, 14 te Rio de Janeiro. Eenhoorn, 13 te Rotterdam. Esso Nederland, 13 230 m. n. Port Sudan n. Mena. Farmsum. 14 te New Orleans verwacht,. Friesland, pass. 13 St. Helena n. Kaapstad. Gaasterland, 14 te Recife. Ggroet, 14 te Marseille. Gabonkust, 14 te Porto Amboin. Gordias, 13 te Antwerpen v. Amsterdam Guineekust. 13 Las Palmas gepass. n. Le Havre Hathor. 13 v. Hamburg n. Amsterdam. Heelsum, 13 v. Amsterdam n. Bremen. Heemskerk. 13 v. Genua n. Antwerpen. Helena, pass. 13 Landsend n. Emden. Hilversum, 13 80 m. n.w. Hodeida n. West-Europa. Holendrecht, 15 te Baltimore verwacht. Hoogkerk, 13 00 111. z.o. Belawan n. Aden. Hydra, pass. 13 Ouessant n. Amsterdam. Iberia. 13 87 m. 11 .n.w. Helder n. Archangel. .lacob Verolme, 13 v. Panamakanaal n. Coquimbo. Jagersfontein, 13 te Bremen v. Amsterdam. Japara KRL. 1.3 te Livorno verwacht. Jason, 13 te Santiago de Cuba. Java, 13 voor anker te Salif. Joseph Frering. pass. 13 Kp. Finist. n. Monrovia. Kaap Hoorn, 14 te Curagao. Karachi, 15 te Cebu verwacht. Karimata. 13 te Djibouti. Karimun, 13 te New Orleans verw. v. Houston. Karsik. 14 te Singapore. Keizerswaard, 13 te Perth Amboy. Kenia, 13 te Belfast. Kerkedijk, 13 200 m. w. Scillys n. New York. Kloosterdijk, 13 v. Hamburg v. Rotterdam. Koningswaard, 15 te Niigata verwacht. Kopionella, 13 60 m. n.w. San Miguel n. Curagao. Korenia, 13 bij Hoek van Holland verwacht. Kosicia, 13 354 m. w. Finislerre n. Curagao. Kreeft. 14 v. Rotterdam n. Narvik. Krvptos, verm. 14 v. Gefle n. Rotterdam. Kvlix, 13 v. Rotterdam n. Holtenau. Laagkerk, 1,3 130 m. n.n.w. Alexandr. n. Marseille. Laarderkerk, 13 te Abadan. Langkoeas, 14 te Belawan verwacht v. Penang. Lauï-enskerk, 13 10 m. o. Cartagena n. Marseille. Lekhaven, 14 te Buenos Aires. Lekkerkerk. 1,3 160 111. z.w. Karachi 11. Massawa. Lelykerk, 14 te Suez verwacht. Leopoldskerk, 13 100 m. z. Kreta n. Port. Said. Lcuvekerk. 13 te Hamburg. Liberty Bell, 13 550 m. z.o. Kp. Race n. Pt. Said. Lieve Vrouwekerk, 14 te Dubai. Limburg, 13 60 m. z.o. Kreta n. Genua. Lindekerk, 13 te Londen v. Antwerpen. Loppersum, 13 380 m. n.n.o. Fa.val n. Hamilton. Louis Lantz. 13 50 m. z.w. Kp. Blanc n. Emden. Maas, 13 8 m. n. Westtersehelling n. Hamburg. Maasdam, 14 te Montreal verwacht. Mamelloyd, 13 v. Karachi n. Bombay. Maureen, 13 675 m. z.o. Kp. Race n. Antwerpen. Medon. 13 v. Willemstad n. La Guaira. Meerkerk, pass. 13 Gibraltar n. Port Said. Meliskerk. 13 v. Port Said n. Suez. Memnon, 13 te La Guaira. Modjokerto. 13 v. Penang n. Belawan. Molenkerk. 13 v. Bombay n. Cochin. Moordrecht, pass. 13 Casquets n. Antwerpen. Mijdrecht, 13 60 m. z.o. Mozambique n. Houston. Naess Comm., 13e 80 m. w.n.w. Algiers n. Fowey Naess Lion, 13 70 m. o.n.o. Algiers n. Pernis. Naess Tiger, 14 te Rotterdam. Nestor. 13 250 m. o. Curagao n. Mobile. Nieuw Amsterdam, 13 te New York v. South.ton. N ij kerk, 1.3 00 m. w.z.w. K. Leeuwin n. Adelaide. N'oordwijk. 13 rede Monrovia. No tos, 12 40 111. z.w. Galela eiland n. Malta. Oranje. 14 te Tandjong Priok. Orion. 14 te Lissabon. Osiris. 1.3 1200 m. z.w. Azoren n. Dordrecht. Ossendrecht. pass. 13 Bahamas n. Triest. Ouwerkérk. 13 te Antwerpen. Overijsel, 13 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Perna, 13 v. Bangkok n. Miri. Poseidon, 13 v. Bremen n. Antwerpen. Prins Willem II. 1.3 v. Antwerpen n. Bremen. Prins Willem George Frederik, 13 v. Three-Rivers naar Le Havre. Pro ven.singel, 13 270 m. z.o. K. Race n. Montreal. Riouw. 14 v. Port Said n. Napels. Riinkerk. 13 250 m. w.z.w. Walvisbaai n. L. Palm. Saloüm, 13 160 m. n. Dakar n. Nantes. Schelpwijk, 13 105 m. o.n.o. Surabaja naar Pulau Sambu. Schie, 13 250 m. w.n.w. Alexandria n. Rotterdam. Senegalkust, 13 te Winneba. Sibajak, 13 v. Singapore n. Aden. Siiindoeng. 13 v. Kuching n. Singapore. Soestdijk. 14 te Philadelphia. Sommelsdijk, 13 350 m. o. Nantucket n. N. York. Stad Alkmaar, 13 te Pepel v. Las Palmas. Stad Arnhem, 13 210 m. z.w. Ouessant n. R'dam. Stad Rotterd.. 13 170 m. n.n.o. Finist. 11. IJmuidm. Stad Schiedam. 14 te Narvik. Vanmorgen aan de markt Vier trawlers, drie loggers en zeven kotters voerden 5600 kisten verse vis aan. Hiervan waren 425 schelvis, 280 wijting, 285 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 150 ha ring, 4000 makreel, 300 schol, 100 varia, 1235 stuks stijve kabeljauw en 3000 kilo tong. De KW Brittenburg (4 mei) bracht aan de markt 30 schelvis, 20 haring, 1050 makreel, 30 wijting, 10 gul en kabeljauw, 150 stuks stijve kabeljauw. De Amsterdam (6 mei) loste 115 schelvis, 10 haring, 550 makreel, 30 wijting, 40 gul en kabeljauw. 10 koolvis, 50 diversen en 150 stuks stijve kabeljauw. De VL 121 (6 mei) voerde aan 30 schelvis, 1000 makreel, 70 gul en kabel jauw, 10 koolvis en 150 stuks stijve kabel jauw. De KW 87 Albatros (2 mei) kwam aan de markt met 80 schelvis, 70 haring, 700 makreel, 120 wijting, 60 gul en kabel jauw, 10 diversen en 160 stuks stijve ka beljauw. De KW 176 voerde aan 60 schel vis, 50 haring, 250 makreel, 70 wijting, 50 gul e.i kabeljauw, 5 diversen en 100 stuks stijve kabeljauw. De kleine vaart was er met 13 schepen. Voor de vri.jdagochtendmarkt Er is nog niets bekend over de aanvoer op vrijdag. Waarschijnlijk zullen enige loggers en kotters katvis aan de markt brengen. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor grote regels kabeljauw 55 tot 86, kleine regels kabeljauw 30 tot 38, kisten grote kabel jauw 68 tot 30, kisten kleine kabeljauw 70 tot 78, grote schol 20 tot 34, middel schol 27 tot 32, grote tongen 3.tot 3.30, groot middel tong 2.30 tot 2.60, kleinmiddel tong 2.20 tot 2.40, tong I 2.05 tot 2.20, slips 1.80 tot 1.90, grote tarbot- 2.30 tot 2.50. groot-, middel-, zetschol en schol I 43 tot 52. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor grote gul len 27 lot 30, middel gullen 23 tot 28, torren 20 tot 26, zwarte koolvis 62 tot 77, lengen 56 tot 57, kleinmiddel schelvis 24 tot 30, pennen 24 tol 30, braad 15 tot 21, wijting 12 tot 17, schol II 38 tot 42. schol III 22 tot 31, kleine makreel 6.50 tot 8. grove ma kreel 22 tot 24, haring 13 tot 19. En op zee Het weer is goed gebleven voor de vis sende trawlers en loggers. De vangsten waren gemiddeld 200 iot 250 manden ha ring schol en wijting per etmaal. De Drie Gebroeders deed een trek van 40 manden, de Emma een van 60 manden makreel, de Stanvac D.tirak, 14 tp Sungeigerong v. Buatan. Statue of Liberty, 18 te Philadelphia verwacht. Stentor, 12 te Nassau verwacht n. Phi)ade>>hia. Steven, 13 te Londen. Straat Banka. 13 v. Sydney n. Melbourne. Straat Bali. 12 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Straat Cook. 14 v. Dar Es Salaam n. East-London. Straat Mozambique. 13 te Mo.ii. Straat Singapore. 14 te Durban. Straat van Diemen, 13 v. Saigon n. Singapore. Sumatra. 13 v. Aden n. Singapore. Tawali, 13 te Bremen v. Boulogne. Tegelberg, 13 te Montevideo. Tero, 13 t.e Bremen v. Rotterdam. Themis, 14 te Mobile. Theobaldius, 13 te Liverpool. Tibia, 21 te Trinidad verwacht. Tjibodas, 14 te Bintang verw. v.t Belawan. Tjikampek, 13 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Tjipondok, 13 v. Moji n. Shanghai. Tomocyclus, 13 v. Maracaibo n. Havana. Triton. 14 te Pampatar. Van Linschoten. 13 v. Port Gen til n. Lobito. Van Noort. 15 te Tsjingtao verwacht.. Van Spilbergen, 14 te Port Harcourt. Var. Waerwijck. 14 te Dunedin. Vlist, 13 480 m. z.z.o. Kp. Race n. Hampt. Roads. Waibalong, 14 le Kuwait verwacht v. Bahrein. Waterland, 14 te Montevideo. Weltevreden, 13 v. Hamburg n. Rotterdam. Westertoren, 13 190 m. n.w. D.ieddah n. Abadan. WesUand, 11 v. Santos n. Montevideo. Woltersum, 13 300 m. w.z.w. Azoren n. Le Havre. Wonosari, 13 te San Carlos. Worenia, 13 te Rotterdam. Zeeland, pass. 13 Azor enn. Halifax. Zuiderkruis. 13 v. Kaapstad n. Walvisbaai. SLEEPVAART Clyde, 14 te Rastanura. Cycloop en Nestor, 14 130 m. w. Straat Ormoez naar Kharg eiland. Blankenburg, 14 v. Maassluis n Norrköping. Elbe en Schelde, 14 v. Portsmouth n. Rotterdam. Holland. 14 v. IJmuiden te Terschelling. Noordholland. 14 840 m. z.w. Fayal n. Europa. Stentor, pass. 14 Kaap Finisterre n. Lissabon. Zeeland. 14 v. Bermuda n. Providence. Herman gaf een trek door van 30 manden. De dagvangsten van de kustloggers en kot ters waren gemiddeld 150 tot 200 kilo tong en 10 tot 15 manden schol en poon. Bij P.- boei 12 werd aardig tong gevangen, 250 tot 300 kilo per dag. Schol is daar niet ge vangen. Op het zand vingen de loggers 40 tot 60 manden makreel en schelvis en 10 tot 25 stuks kabeljauw. Besommingen Amsterdam 11.900, VL 121 10.800, KW 87 12.000, KW 121 12.500, KW 176 7.000, KW 161 3560, IJM 209 6900, WR 15 280, WR 18 250, WR 76 440, WR 58 2700, KW 60 990. Aanvoer van woensdag 87 kisten tong en tarbot, 8 heilbot, 5 tongschar en schartong, 255 schol, 35 schar, 20 bot, 650 haring, 3965 makreel, 560 schel vis, 460 wijting, 365 kabeljauw en gul, 60 leng, 5 haai, 5 ham, 60 wolf, 30 poon, 100 koolvis. 30 diversen. Prijzen van woensdag Prijzen per kilo: heilbot 2.801.90, grote tong 3.302.80, grootmiddel tong 2.602.10, kleinmiddel tong 2.602.10, kleine tong I 2.202.10, kleine tong II 1.801.24, tarbot I 2.502.00 per 50 kilo: tongschar 80, klein middel schol 6254, kleine schol I 6762. kleine schol II 5018. schar 188. bot 10.508, volle haring 18.2011, makreel 335.20, grote schelvis 6746, grootmiddel schelvis 6751. kleinmiddel schelvis 4223, kleine schelvis I 3220, kleine schelvis II 22—14, wijting 24—8, grote gul 3227, middel gul 2922, kleine gul 2726, klei ne leng 16, kleine haai 51, ham 5755, kleine wolf 3227, poontjes 168, kleine koolvis zwart 3218, kleine koolvis wit 2827; per 125 kilo: grote kabeljauw 192 65, grote koolvis zwart 7763, grote kool vis wit 7263, grote leng 5752, grotê wolf 6858. Besommingen van woensdag Twee trawlers met f 35.000, KW 4 13.890, KW 74 met 8990, HD 108 10.290, VL 133 17.310, WR "6 350, WR 54 860, WR 18 710, WR 48 730, WR 15 290, WR 76 150, IJM 78 1390. 1 Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3%% Nederl. '47 92% 3% Ned!. 1962/64 98% Woningbouw 6 111% Pr. A'dam '56 I.. 81 Pr. A'dam '56 II. 95% Pr. A'dam '56 III 95% Pr. R'dam '52 I.. 92% Pr. R'dam '52 II. 90% Pr. R'dam '57 lOO'/tfl A.K.U 317% 321 Calvé Delft 590 Van Gelder Zonen 221 K. N. Hoogovens. 500 exdiv. Nedgrl. Foro 295 N. Kabelfabriek. 372 gew.Philips Gloeil. 645 656 Pref.PhilipsGloeil. 260 Unilever 574 585 Wilton Fvenoord. 204 Werf Gusto 163 Dordtsche Petrol. 728% Kon. Petroleum.. f 167.80 169.— Billiton 250 A'dam Rubber 87 K.L.M 123. Holl. Anier. Lijn 150 K.N.S.M 147% N. Scheepv Unie 134% v. Nievelt, Goudr. 122 Phs. v. Ommeren 239 H.V.A 138 Delimaatschappij f 158.60 Amsterd. Bank 290 Nat. Handelsbank 154 Ned. Handel Mij. 230 Rotterd. Bank.... 265% Twentsche Bank. 240 Anaconda Copper 64%« Bethlehem Steel. 49Vi« U.S. Steel 89 General Motors.. 50 81 Tidewater 23

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 27