Horen en zien Uitgaan in Haarlem De man aan de top Naaimachine kopen DE KONING DIE NIET SLAPEN KON Agenda voor Haarlem Kort en NAAR SCHAAP LOPEN Exposities van werk van Jan Stekelenburg en Ludwig Schwerin MAÏZENA D U RYEA 15 radio televisie AANKONDIGINGEN EN Pirandello De radio geeft zaterdag T el'e visie programma Villa en boerderij afgebrand MUZIEK dloor Cameron Hawley VRIJDAG 15 MEI 19 5 9 De donderdagavond-televisie, verzorgd door de Vara, stond over het geheel geno men op een goed peil. In het journaal waren weer enkele actuele Eurovisie reportages opgenomen. Na een politieke redevoering van ir. H. Vos volgde een suggestieve, maar ook niet meer dan sug gestieve documentaire over het wereld bevolkingsprobleem, die in de nogal een zijdige en oppervlakkige probleemstelling bleef steken. De kwaliteit van het film materiaal was goed. Daarop volgde het buitenlands overzicht en tenslotte werd de hoofdschotel van de avond gevormd door „de Zotskap" van Luigi Pirandello, een clowneske tragicome- die van de grote Italiaan,waarin wij weder, om de mensen verward zien in de begoo chelingen van schijn en waarheid, waarin zelfs de waanzien verkieselijk schijnt, om het geloof in zichzelf te redden. Jan Retèl maakte van Ciampa, de tragische dwaas, een prachtfiguur. Sigrid Koetse tekende de jaloerse echtgenote van het begin af teveel als een hysterica, zodat de verrassende en navrante climax van het stuk niet vol doende effect kon krijgen. Elly van Steke lenburg, die voor Enny Mols-De Leeuwe inviel, deed dat met (te) veel verve. Hans Tiemeyer speelde op voortreffelijke wijze een politiecommissaris. De regie van Kees van lerseke zorgde voor een aantal voor treffelijke momenten. Wij noteerden in het bijzonder enkele prachtige close-ups van Sigrid Koetse. Toch geloven wij, dat het stuk in de ruimte van een echt toneel nog meer tot zijn recht zou komen dan hier in het' kleine en aan de spelers ook duidelijk beperkingen opleggende formaat van een televisiescherm. Beeldschermer TONEEL Zaterdag lfi mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Puck geeft de première van „Zeven tegen Nippon" van Willis Hall onder regie van Eric van Ingen. Mede werkenden zijn o.a. Bob Verstraete, Eric van der Donk, Wim van den Heuvel, Piet Römer, Leen Jongewaard en Jan Hund- ling. Zondag 17 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Nogmaals geeft Toneelgroep Puck een voorstelling van „Zeven tegen Nippon" van Willis Hall onder regie van Eric van Ingen. Maandag 18 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: „En toen kwam dokter Frost", een kluch tige komedie van Hans Wiegel wordt door Toneelgroep Puck ten tonele ge bracht, met onder anderen Piet Römer, Walter Kous, Guus Verstraete, Marianne van Waveren en Jan Grefe. De vertaling is van Eric van Ingen, de regie van Eg- bert van Paridon en het decor van Edo Spier. Vrijdag 22 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep „Ensemble" geeft een voor stelling van „Zingend in de wildernis" van Eugene Gladstone O'Neill onder regie van Richard Flink met Henk van Ulsen, Nell Koppen, Liane Saalborn, Lo van Hensbergen en Wim van Brink in de voornaamste rollen. De decors zijn van Lucas Wensing, de kostuums van Ruth Hellmer. Zaterdag 23 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: „Nina" van André Roussin wordt, ten tonele gebracht door de Nederlandse Co- medie onder regie van Johpn de Mees ter, die eveneens het decor ontwierp. De hoofdrollen worden m dit blijspel ver tolkt door Mary Dresselhuys, Henk Rig- ters en Guus Oster. De kostuums zijn van Dick Holthaus. Zondag 24 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie geeft een voor stelling van „Twaalf gezworenen" van Een scène uit het voor televisie be- i r»rkte toneelstuk van Pirandello, „De Zotskap". Van links naar rechts Jan Retèl als de klerk, Ab Abspoel als de broer van Beatrice en Sigrid Koetse als Beatrice, dè jaloerse echtgenote. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken, 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor de jeugd. 14.10 Muziekkorps. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 14.55 Koorzang. 15.15 Metropole-orkest en solist. 15.40 Boekbespr. 15.50 Gregoriaanse zang. 16.20 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.20 Lichte muziek. 17.40 Instrumentaal trio en soliste. 18.00 Journalis tiek weekoverzicht. 18.10 Amateursprogr. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, causerie. 19.40 Radio- Êhilharm. ork. en soliste. 20.35 Gevar. progr. 21.55 e Nederlandse missionaris rekent op uw gelde lijke steun, caus. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij lui den de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Nouveauté's. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.2 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.45 Gabaret. 11.15 Buitenl. weekoverz. 11.30 Gram. 12.00 Gram. 12.00 Dans- muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en koor. 13.00 Nieuws. 13.15 Instrum. kwintet. 13.40 Sportnieuws. 14.05 Voor de jeugd. 14.40 Kinder koor. 14.55 Streekuitz. 15.20 De Blauwe Week, le zing. 15.35 Omr.ork. en soliste. 16.25 Boekenwijs heid. 16.45 Hammondordgelspel. 17.00 Vers van de pers. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt. moet B zeggen, caus. 19.40 In Biibelland, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 2U.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.20 Promenade-orkest en solist.21.15 Socialistisch comm. 21.30 Het hangt aan de muur en het tikt. 22.00 Instr. sextet. 22.30 Vraaggesprekken, liedjes en filmfragmenten. 28.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Gram. 12.34 Gesproken aperitief. 13.00 Nieuws. 13.11 Radio-Almanak. 14,30 Journ. 15.00 Gram. 15.45 Ork.concert. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Litur gische gezangen. 17.30 Gram. 18.00 Mannenkwart. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Dans muziek. 20.00 Cabaret. 21.00 Gevar. muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Amus.ork. 23.0 Nieuws. 23.05 Piano muziek. 23.30 Gram. 23.45—24.00 Lichte muziek. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.00 Gevar. progr. 21.20 Vliegende schotels. 21.45—22.35 Quizprogramma. Advertentie BEVERWIJK HAARLEM ZAANDAM Kruisstraat 25 Haarlem Tel. 12921 Vermoedelijk doordat vonken uit een fabrieksschoorsteen op het rieten dak vie len, zijn een boerderij en een villa te Wilp in brand geraakt. Zowel de boerderij als de villa gingen geheel in vlammen op. De boerderij werd gebruikt als stalling en pakhuis. De brandweren van Twello, Voorst en Terwolde hebben aan het blus- singswerk deelgenomen. PIERRE MASSON OVERLEDEN MONTREAL (Reuter) Pierre Mas- son, een internationaal bekende kanker specialist en hoogleraar aan de universi teit van Montreal, is op 79-jarige leeftijd overleden. Hij heeft meer dan 120 weten schappelijke werken geschreven. Hij wijdde zich vervolgens aan het we tenschappelijk onderzoek en aan het onderwijs. De Russische violist David Oistrach, die op dinsdag 19 mei solist is in de Beethovencyclus van het Noord hollands Philharmonisch Orkest. Reginald Rose onder regie van Henk Rigters. Medewerkenden aan dit stuk zijn onder anderen Johan Fiolet, Joan Remmelts, Eli Blom, Jan Verkoren. Louis Bord en Frans 't Hoen. De vertaling is van C.ees Nooteboom. Dinsdag 19 mei, Concertgebouw, 20.15 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Or kest geeft bet tweede concert in de Beethovencyclus. Solist in dit concert is de Russische violist David Oistrach. Be halve het Vioolconcert wordt onder lei ding van Henri Arends de ouverture Ca- riolan en de Zevende Symfonie gespeeld. Dinsdag, Grote Kerk, 20 uur: Piet - Kee brengt op het orgel composities ten ge hore van onder anderen Johann Pachel- bel, Johan Sebastian Bach, Hugo Distier en Henk Badings. Woensdag 20 mei, aula Lourens Coster- lyceum 19.45 uur: Voor leden van de Discoclub worden enige gedeelten uit „Judas Maccabeus", „Israël in Egypte", en „Theodora" van Georg Friedrich Plandel gedraaid. Donderdag 21 mei, Grote Kerk 1516 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. Het programma omvat werken van Franz Tunder, Jan Pietersz. Sweelinck, Albert de Klerk en Hendrik Andriessen. Vrijdag 22 mei, Grote Kerk 11.3012.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Het programma dat hij ten gehore zal brengen omvat, werken van E. Grieg, F. Mendelssohn, G. Clement en J. Lerincks. DIVERSEN Zaterdag 23 mei, Grote Markt, 21 uur: Zes verenigde Haarlemse muziekkorpsen en de drumband Bato geven een grote tap toe. VOLKSUNIVERSITEIT Dinsdag 19 mei, Concertgebouw. 19.30 uur: Paul Chr. van Wetering houdt een inlei ding bij het N.Ph.O.-concert. AMATEURTONEEL Dinsdag 19 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: De Droste's Toneelvereniging N.A.O. met „Sleutelgeld". Dinsdag 19 mei, Openluchttheater 14.30 uur: Het studentengezelschap Dionysos geeft een opvoering van „Prinses Eloïse". Woensdag 20 mei..Stadsschouwburg 20 uur: De Haarlemse Toneelclub geeft onder re gie van Johan Greter een opvoering van „Eervol ontslag" van Terence Rattigan. Donderdag 21 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Nogmaals geeft de Haarlemse To neelclub een voorstelling van „Eervol ontslag" van Terence Rattigan. Donderdag 21 mei, De Leeuwerik, 20 uur: Toneelvereniging" „Vondel" met „De klokkengieter" van Antoon Coolen. TENTOONSTELLINGEN Teylermuseum. Tekeningen uit de Hol landse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw. Fos sielen, mineralen, natuurkundige instru menten 1017 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur, zondagen 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend tot en met augustus van 1017 uur. Op zon- en feestdagen van 13—17 uur. Tot 23 mei dagelijks ook zondags een bijzondere avond openstelling van 20.3022.30 uur. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy (KI. Ploutweg 103): op donderdagen ge opend van 1012.30 en van 13.3017 uur. op zondagen van 1417 uur. „Het Huis Van Looy" ingang Kamperlaan: Ere-expositie Jan Visser. Op werkdagen tot 19 mei geopend van 10—12.30 en 13.3017 uur; op zondagen 1417 uur. In 't Goede Uur: Expositie prof. Otto de Kat. Dagelijks tot 1 juni 1022 uur. Kunstzaal Ten BruggenCate: Exposi tie Diana. Tot 1 juni dagelijks geopend (behalve op woensdag) van 1117 uur, zondag 1417 uur. Ja, Oetemeu lachte wat in zichzelf. „Zozo", dacht ze. „Kan die arme koning Didoro niet slapen, en kan niemand daar iets aan doen? Nou, dan zal Oetemeu er eens iets op verzinnen". En wat deed het oude moedertje Oetemeu? Ze haalde haar breinaalden en een grote kluwen schapewol voor de dag en begon ijverig te breiden. Rikketikketik! gingen de hele dag door haar naalden. En toen de andere dag haar werk klaar was. ging ze op stap naar het koninklijk paleis en stapte naar binnen4243 Bij de kunsthandel M. L. de Boer expo seert lot 30 mei de schilder JAN STEKE LENBURG, die zich de laatste tijd toelegt op het schilderen van auto's. Mij werd verteld dat Stekelenburg automonteur is geweest. Zijn door abstraheren voor een groot publiek misschien nog wel wat moei lijke schilderijen vooral renwagens zouden de autokenner wel eens minder moeilijkheden kunnen opleveren. Zij toch herkennen een bepaald merk in het voor bijflitsen en dat is wat Stekelenburg schil derde. Overtuigend lijkt mij een tekening van een snel model, waarin bepaalde ken merkende vormen overdreven werden op een wijze, die van kennis van zaken ge tuigt; kennis van het tekenen en kennis van de wagen. In de schilderijen is meer weggelaten van wat voor de artiest, en ook weer vermoedelijk de autokenner, niet essentieel was. Stekelenburgs schilderijen van auto's doen me minder dan zijn tekeningen. Wan neer hij zich meer richten zou op de auto in de stad of op de normale weg buiten de stad zou mijn belangstelling wellicht ster ker zijn. Want Stekelenburg pakt me altijd het sterkst met onderwerpen, die ik ook mocht ontmoeten. Dat is op deze expositie bijvoorbeeld het geval met een zuid-Frans landschap. En dat is het geval met land schappen, die me door anderer werk al vertrouwd geworden zijn, ook al was ik daar nog niet. Stekelenburg boeit mij door een zekere kijk op de dingen, een andere kijk dan ik gewend was en een kijk die van grote smaak getuigt. Ik betwijfel echter of Ste- kelen'ourg mij zijn visie oplegt en ik dus de mij onbekende landschappen eens zal her kennen van zijn schilderijen, wanneer ik die landschappen toevallig mocht ontmoe ten. Een schilderijtje van autorennen doet me echter zeker niet twijfelen in deze. Het is een van de mooiste schilderijtjes van deze expositie. Het is als al het andere mooi van kleur, levend van faktuur, maar van een beweging als weinig ander werk hier. Een schilder met een smaak als Ste kelenburg verliest misschien wel eens het contact met. hetgeen aanleiding was tot zijn schilderij. Dat is in dit werkje bepaald niet het geval. Waar de andere schilderijen alle even fraai gedaan zijn, geloof ik dat Stekelenburg nog wel meer te vertellen zal hebben dan hij op deze expositie al doet. De auto lijkt me hem al enigszins los te maken van een zekere conformisti sche inslag, die niet vreemd is aan het werk van zovele jongeren, die met bepaal de uitdrukkingswijzen wat succes hadden bij hedendaagse kunstpropagandisten, die meer op vorm dan op inhoud letten. LUDWIG SCHWERIN, de Israëlische „De wachtenden" van Ludwig Schwerin. schilder die in Nederland al meer expo seerde, stelt thans bij Magdalena Sothman tot 31 mei opnieuw tekeningen aquarellen en gouaches ten toon. Hij had zich al laten kennen als een smaakvol verslaggever van het landschap van Israel. Nieuw voor ons zijn de figuren in landschap of stad, waar in van meer verbeelding sprake is. Het meest overtuigend lijkt hij mij met wat direct naar de natuur ontstond. Schwerin wil blijkbaar meer dan op plezierige wijze de natuur weergeven. Dat maak ik vooral op uit enige composities met schelpen of andere dingen, die men op het strand of andere kale vlaktes vindt. Hij herinnert dan even aan sommige surrealisten. Maar het is me of hij dan minder geïnteresseerd werkt. Te gemakkelijk zijn mij de effecten van het schilder- of tekenmateriaal op het veelal gekleurde papier. En effectjagerij is Schwerin in zijn naar de natuur getekende landschappen helemaal vreemd. Echter, in de figuurcomposities zitten mogelijkheden, die we graag meer uitgebuit zouden zien. Als Schwerin dan tenminste aan het ma teriaal voorbij weet te zien en zijn oog op het onderwerp blijft fixeren. Bob Buys Henry Miller. De Amerikaanse auteur Henry Miller is uit Parijs in Kopenhagen aangekomen. Miller vertelde op het vlieg veld het derde deel van „The rosy cruci fixion" onlangs te hebben voltooid. Advertentie 9 a I IJ k 4. „Misschien in de beginperiodes, tijdens de periode van expansie en ontwikkeling, maar als een maat schappij. „Als je de goeie man hebt, heb je een goeie maat schappij, en als je de ïuiste vent niet hebt, dan heb je niks". Pilcher aarzelde. De omvang van zijn salaris ver eiste een voortdurende tact, toch dwong zijn eerzucht hem om verder te gaan. „Misschien bedoel ik, Julius, dat een maatschappij gedurende de verschillende sta dia van haar ontwikkeling een verschillende tech niek in de leiding nodig heelt. Tijdens de periode van de grote expansie, als de zaak als het ware nog ont gonnen moet worden is er een dictator nodig, die over een paar behoorlijke vuisten beschikt en die de zweep weet te hanteren een soort. Avery Bullard. Als dat tijdperk echter voorbij is. is het succes voortaan af hankelijk van handig manoeuvreren en het handha ven van je positie. Dan is er een andere soort leiding nodig". Er twinkelde iets in de waterige oogjes van Julius Steigel. „Heel aardig gezegd, Pilcher". „Maar het is toch waar. Neem nou eens 'n grote maatschappij welke je maar wilt. De oprichters, die de hele zaak op poten zetten, zijn niet de mannen ge weest, die de boel op gang hielden". „Mr. Bullard doet het anders zo slecht nog niet. Vorig jaar is er vier miljoen verdiend, na aftrek van de belasting". „Met de omvang van de zaken, die hij doet, had het tweemaal zoveel kunnen zijn". De twinkeling verbreedde zich tot een grijns. „Mr. Pilcher, als Tredway zo'n slechte maatschappij is, waarom zeg je dan, dat ik aandelen moet nemen in- plaats van contanten? Als de maatschappij slecht is, zijn de aandelen het ook". Pilcher schudde het hoofd. „Het is een uitstekende maatschappij potentieel gezien, tenminste. Al, wat ze nodig hebben, is een moderne leiding een gezon de organisatie. Realiseer je je wel, dat Bullard zelfs geen plaatsvervanger heeft? Fitzgei-ald, die zijn plaats vervangend directeur was, stierf maart jongstleden en Bullard heeft nog steeds niemand anders benoemd om diens plaats in te nemen. Er zijn vijf onderdirecteu ren, die allemaal dezelfde autoriteit bezitten. Nou vraag ik je!" Steigel grinnikte opnieuw. „Ze hebben Mr. Bullard. Dat zou wel eens genoeg kunnen zijn". Bruce Pilcher verkoos het duidelijke feit over het hoofd te zien, dat Julius Steigel een beetje de spot met hem dreef. „Stel je nou eens voor, dat er iets gebeur de met Avery Bullard?" „Hij is nog jong". „Zes-en-vijftig op negentien september aanstaande" kaatste Pilcher terug, in de hoop de oude man te inti mideren met zijn precieze informaties. Steigel haalde z'n schouders op. „Zes-en-vijftig is nog jong. Toen ik zes-en-vijftig was, was ik nog maar net begonnen. Weet je hoe oud ik ben, mr. Pilcher? Op mijn volgende verjaardag word ik één-en-zeventig!" Bruche Pilcher reageerde heel plichtsgetrouw. „Het is toch niet waar, mr. Steigel? Dat zou niemand u toch aanzien". „Eén-en-zeventig". herhaalde de oude man, zijn ogen glansden voorzichtig van voldoening, dat hij zij nieuwe directeur weer eens overtroefd had in een discussie. Hij mocht Pilcher niet maar het was zeer noodzakelijk, dat nij dat niet toonde. Hij had hem no dig. Het zakenleven was de laatste paar jaren zo inge wikkeld geworden, dat je iemand als Pilcher moest hebben. Het was niet meer genoeg te weten hoe je een stel winkels moest beheren en hoe je meubels moest kopen en verkopen. Vorig jaar alleen al had Pilcher bijna tweehonderdduizend dollar aan belasting be spaard. Met een stervend gekreun stopte een jankende sire ne op de straat onder het raam en Pilcher keerde zich om; hij keek naar beneden gaarne de gelegenheid aangrijpend om zijn blik af te wenden. Hij voelde zich bitter teleurgesteld over zijn falen om zichzelf in de Raad van Commissarissen van de Tredway te ma noeuvreren. De Odessa was maar een sport op de lad der. De Tredway was de hoogste sport. Als hij in de Raad van de Tredway kon komen dan kon je moeilijk voorspellen hoe ver je het nog eens zou schoppen. Ave ry Bullard zou heus niet lastiger te hanteren zijn dan Julius Steigel geweest was. De ambulance was gearriveerd en de dichte halve- maan-vormige menige opende en sloot zich weer als een nijptang; de zich reppende man in het wit werd op geslokt. Pilcher verscherpte opzettelijk zijn aandacht alleen om het vervelende gezeur van de stem van de oude Julius te doen ophouden. De man in het wit gaf een teken en de chauffeur trok een brancard uit de wa gen, baande zich er een weg mee door de menigte en bukte dan om het lichaam op te tillen. Pilcher begon te spreken, maar zijn stem bleef in zijn keel steken. De man, die ze bezig waren op de draagbaar te leggen, was Avery Bullard, onmisken baar. De oude man stond nu naast hem en hij hijgde een beetje, toen hij zich over de vensterbank boog. „Het lijkt wel" „Het is Avery Bullard", zei Pilcher grimmig. Een diepe kreun ontsnapte aan Julius Steigel's lippen. Een deken, die over de gestalte heen gelegd werd, ont trok deze aan het oog. Pilcher draaide zich om; hij stond stijf rechtop, zijn ogen waren vernauwd tot sple ten. „Hij is dood". Julius Steigel was op dit moment een heel oude man die in verwarring voor zich uit staarde. „Een minuut geleden zei je nog, wat er moet gebeu ren als hem iets overkomt". Pilcher schoot langs hemf heen en graaide de tele foon van de haak op het bureau. „Hier is Mr. Pilcher. Geef me Caswell en Co", blafte hij. Dan flitste er een waarschuwing door zijn brein.. George Caswell kon wel eens te nieuwsgierig zijn., hij was Commissaris van de Tredway. „Wacht!" beval hij „Geef me Slade en Finch, mr. Wingate". Hij bedekte het mondstuk met zijn hand. „We kunnen evengoed zien binnen te halen wat er te redden valt". Hij sprak tegen de afgezakte schouders van de oude man, wiens gestalte zich zwart tegen het licht van het venster aftekende. Het geluid van de sirene stierf weg en loste zich tenslotte op in het straatrumoer. Chauffeur meldt zich. De chauffeur, die dinsdag met een 20-tons vrachtauto in Zundert een kerk ramde en daarna spoor loos verdween, heeft zich thans bij de rijkspolitie in Zundert gemeld. Na de bot sing was de man liftend naar Amsterdam gegaan als reactie op de schrik na de bot sing. Toen hij gekalmeerd was, is hij naar Zundert teruggegaan. Tegenover de politie verklaarde hij door oververmoeidheid de macht over het stuur verloren te hebben. De schade aan de kerk wordt geschat op meer dan 10.000 gulden. Redder bestolen. In Scheveningen viel een 9-jarige scholier, die op een golfbreker zat, in zee. Een agent van politie begaf zich gekleed te water en slaagde er in de jon gen, die reeds bewusteloos was, uit zee te halen. De agent had zijn polshorloge op het strand gelegd. Toen hij terugkwam, bleek het verdwenen te zijn. Naamsverandering. De hoofdcommis sie voor de Normalisatie in Nederland (HCNN) is van naam veranderd. De nieuwe naam luidt: Stichting Nederlands Normali satie-Instituut, afgekort NEN. Winkeldieveggen. De laatste tijd is het aantal winkeldiefstallen in Rotterdam schrikbarend toegenomen. De politie heeft thans talrijke vrouwen gearresteeerd, die de verleiding in warenhuizen niet hadden kunnen weerstaan en die van alles hadden gestolen. Advertentie maakt Uw groenten zo lekker. Stadsschouwburg: vrijdag besloten voor stelling; zaterdag en zondag 20 uur: „Zeven tegen Nippon". Concertgebouw: tot maandag geen uit voeringen. Grote Kerk: maandag 15.30 uur: Beiaard concert door Arie Peters. BIOSCOPEN Cinema Palace: tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „We zien ze rennen", a.l. Frans Halsthëkter: vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag 14 ,16.15, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14.30 en 20 uur, woensdag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Die Beine von Dolores", a.l. Lido Theater: tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De hel van Ta rawa", 14 j.,; zaterdag 23.30 uur: „De vrouw die haar man verkocht", 18 j.; maandag 11 uur: „Mysterieus Azië", a.l. Luxor Theater: vrijdag en zaterdag 19 en 21.15.uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Calamity Jane", a.l.; maandag en dinsdag 14 en 20 uur: „Lullaby of Broad way", a.l.; woensdag en donderdag 14 en 20 uur: „Moonlight Bay", a.l. Minerva Theater: vrijdag 20.15, zater dag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag en maan dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De circus heid", a.l.; dinsdag en woensdag 20.15 uur: „The bells of St. Mary's", a.l.; donderdag 20.15 uur: „Zo begint het leven", 18 j. Rembrandt Theater: tot en met donder dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Das Drei- maderlhaus", a.l.; maandag 11 uur: „De verovering van de Mount Everest", a.l. Roxy Theater: vrüdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Overval in de duivelspas", 14 j.; maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, dinsdag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Charge van de lanciers", 14 j. Studio Theater: vrijdag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, dinsdag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Bit ter Victory", 14 j.; maandag 11 uur: „Bij de kannibalen van Nieuw-Guinea", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): tot en met zondag 20 uur: Jerry, de schrik van het bataljon", 14 j.; zondag 14.30 uur: „Zonen van de woestijn", a.l.; maandag tot en met woensdag 20 uur: „Der schönste Tag meines Lebens", a.l.; donderdag 20 uur: „Koning der melodieën", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: tot 22 mei dagelijks 20.30 tot 22.30 uur: avondopenstelling met kaarsverlichting. Huis Van Looy (Kamperlaan) tot. 19 mei werkdagen 10 tot 12.30 en 2.30 tot 17 uur: zondags 14 tot 17 uur: Expositie Jan Visser. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): tot 1 juni dagelijks 10 tot 21 uur: Expo sitie prof. Otto de Kat. Kunstzaal Ten Bruggen-Cate (Reitz- straat 4): tot 1 juni werkdagen (behalve woensdag) 11 tot 17 uui\ zondag 14 tot 17 uur: Expositie Diana. Stadhuis: tot 17 mei werkdagen 14 tot 17 en 10 tot 22 uur: Expositie Bond van Nederlandse Architecten. (Verder raadplege men de rubriek „Uit- (Wordt vervolgd) gaan in Haarlem" van 8 mei).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 19