Pinkster- reklame: In de vishal en op zee Uzdida«<l HjuL r Het ijs J. N. TROMP Frans Maatman Kunst door Oefening speelde Parisvan Jan Naaykens iets nieuws! m m Jaarvergadering „Kijk Uit" was heel feestelijk Kinderfoto's trekken jeugdige aandacht Banketbakkerij Baby Service Amsterdamse Beurs Mantels Onderjurken Japonnen Petticoats Blouses Badpakken Mantelcostumes Kousen Echt suede- en suedinejasjes jacks Toppers Corsetten beha's, gaines damestricotages v R I.I DAG 15 MEI 19 5 9 9 Mensenredder overleden Opening recreatiezaal van kamp „Aardenburg" Hoogovens heeft werk krachten nodig Opening winkelgalerij trekt belangstelling „Voorwaarts" trekt door de stad op Luilakdag Koelstra- Mutsaert en van Delft kinderwagens met 10% korting Kennemer Kwintet treedt weer voor de radio op Raad Beverwijk komt 21 mei bijeen Watervliet is actief met pinksteren Castricummer pleegt valsheid in geschrifte Mr. M. J. Prinsen bezoekt Duinenbosch Jaarvergadering NKBAVV Geld voor tandartswagen wordt gegarandeerd De beurs van gisteren Juist voor Pinksteren mmwwmÊÊmk Op 80-jarige leeftijd is te Scheveningen overleden de heer C. W. J. Klaasen, gepen sioneerd schipper van de roeireddingboot te Scheveningen. Schipper Klaasen trad in 1905 in dienst van het reddingwezen. Van 1921 tot zijn afscheid in april 1939 was hij schipper van de roeireddingboot in Scheveningen. Tijdens zijn loopbaan is hij onder meer betrokken geweest bij drie spectaculaire reddingen: in 1908, toen vier mensen gered werden van een Engels jacht, in 1911 bij het redden van een drenkeling en in 1913, toen zeven personen van de gestrande „Vrouw Maria" gehaald werden. Schipper Klaasen kreeg voor deze reddingen respec tievelijk de bronzen medaille van Mens lievend Hulpbetoon, de zilveren medaille van de Bond tot. het Redden van Drenke lingen en de bronzen medaille van de K.N.Z.H.R.M. Zaterdag zal burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk omstreeks 17 uur de recreatietent van de heer C. D. B. Diepgrond van de kampvereniging „Kamp Aardenburg" officieel openen. Des avonds wordt ter gelegenheid van de opening een feestavond gehouden, waaraan het caba retgezelschap „Dubbel één" zal meewer ken. Het feest begint om half negen. Advertentie De fototentoonstelling, welke door Fotokring Velsen bij Artistiek, Kenne- merlaan te IJmuiden wordt gehouden trekt veel bezoekers. De belangstelling van onze jongste generatie gaat hierbij uiteraard hoofdzakelijk uit naar de kinderfoto's die, wat aantal en kivali- teit betreft, op deze tentoonstelling goed vertegenwoordigd zijn. De uitbreidingsplannen die een gezond bedrijf vanzelfsprekend heeft, zijn voor de verwezenlijking afhankelijk van de be schikking over geld, intellect en voldoende personeel. Het eerste baart Hoogovens IJmuiden geen grote zorgen, het tweede is altijd een voorwerp van zorg en het der de kan als het knelpunt worden be schouwd, aldus de bedrijfscourant van K.N.H.S. n.v. Geschikt personeel is heel moeilijk te vin den. In 1958 kon in de eerste 2maand van het jaar nog een toeneming van de ar beidersbezetting van ca. 200 man worden bereikt; in dit jaar bedroeg de toenming slechts ca. 25 man boven het normale ver loop dat bij het concern uitzonderlijk laag is, doch nog altijd door pensionering, ont slag wegens gezondheidsredenen, huwelijk van vrouwelijke werknemers en verande ring van werkkring ca. 500 personen per jaar omvat. Om het verloop op te vangen, de van derden geleende werkkrachten te vervangen en in de uitbreidingsbehoefte te voorzien, zijn in de eerstkomende drie jaar drieduizend nieuwe werknemers no dig. Naast intensief contact met de ar beidsbureaus zal ook uitbreiding van de leerlingopleiding een middel ter bereiking van dat doel zijn. Donderdagmiddag vond de officiële ope ning plaats van de nieuwe winkelgalerij aan de Bachstraat te Heemskerk. In de cantine van Smit's Bouwbedrijven waren een groot aantal genodigden bijeen toen de voorzitter van de hier gevestigde midden standers, de heer N. A. Beentjes, dank bracht aan allen, die aan de totstandko ming hebben medegewerkt. Burgemeester H. Nielen constateerde een bruisend enthousiasme bij deze mid denstanders. Wat hier bereikt is vormt nog geen eindpunt van een grote gemeen telijke zorg. Het tot stand brengen van de ze panden heeft heel wat voeten in Üe aar de gehad, zei de heer Nielen. Wethouder C. J. A. de Ruyter was er van overtuigd dat men met samenwerking heel wat kan bereiken. Dit vooral bond hij de middenstand van Heemskerk op het hart. „Ook de winkeliers in de oude dorps kern zullen met hun tijd mee moeten gaan door hun winkels te moderniseren," zei de heer De Ruyter. De aannemer, de heer M. L. Evelein, dankte het gemeentebestuur voor de pret tige samenwerking. Tot slot sprak de voorzitter van de Heems kerkse middenstandscentrale, de heer A. de Boer. Burgemeester Nielen opende één voor één de winkels. Hij over handigde de sleutels aan de nieuwe eige naars. Hierna was het de beurt van de middenstanders, die de jeugd danig trac- teerden. Ook het fanfarecorps „St. Cae- cilia" liet zich niet onbetuigd. Advertentie V van Tromp is een succes PROBEERT U OOK EENS ONZE Casata's2.50 Napolitains 2.50 staarten 3.en 6. GALERIJ DUINWIJK - TEL. 4008 Het tamboerkorps „Voorwaarts" van de 'ulturele Sportbond IJmuiden zal zaterdag •p Luilakdag een tocht door de stad ma ken. Het korps vertrekt 's morgens om acht uur van het Marktplein, waar de jeugd zich achter de stoet kan aansluiten. Zondag zal „Voorwaarts" in Rotterdam meeedoen aan een concours voor drum bands en tamboerkorpsen in het kader van de Sportdag van de Nederlandse Culturele Sportbond. In het Cultureel Centrum te IJmuiden heeft de schaakclub „Kijk Uit" donder dag de jaarvergadering gehouden. Deze had een feestelijk tintje in verband met de behaalde kampioenschappen van het eerste en tweede tiental. Men besloot het bestuur volmacht te geven om eens met het bestuur van Kennemerstaten te gaan praten. De „moe derafdeling" is het namelijk niet helemaal eens met enkele punten van het reglement van „Kijk Uit". De heer Plugboer het oudste lid cn vijf jaar een uitstekend penningmeester legde zijn functie deze avond neer. Voorzitter Blok offreerde hem een doos sigaren als blijk van erkentelijkheid. De vergadering koos als nieuw bestuurslid de heer Langendijk. Deze zal nu als penning meester gaan fungeren. Er werden vele aantrekkelijke plannen op tafel gebracht Zo wil men studieclubs gaan vormen om het schaakpeil van de leden op te voeren. Er was hiervoor een ver heugende belangstelling. De zomerwedstrijden zullen worden ge houden als simultaanséances op de klok van de eerste tientalspelers, waarbij elk vier tegenstanders krijgt te bestrijden. Ook werd er op deze vergadering aan de heer L. G. Mostertman te Beverwijk de bekers uitgereikt, die hij op het Mid-Ken- nemerlandtoernooi heeft gewonnen. De bandrecorder, tot dan gebruikt om het gesproken woord ter vergadering op te nemen, ging hierna voor de feestvreug- Advertentie Pracht sla, per krop15 Hollandse bloemkool 29 Sperziebonen per blik 59 Sinaasappelen honingzoet Sunkist 9 voor 100 Perssinaasappelen spotgoedkoop 14 voor 100 Zoekt u een GOEDE AARDAPPEL? Ga naar Koningstraat 4 - IJmuiden - Tel. 8032 de zorgen. Voor het eerst klonk vrolijke muziek door het clublokaal. Het was de bedoeling, dat later de gong de muziek zou vervangen. Toen de heer Van der Doel, de gongspecialist van de club, echter de eerste klap gaf ter opening van de gong wedstrijd, slaagde hij er meteen in de gong zo goed te raken, dat deze geen ge luid meer gaf. Een feestelijk begin, dat ten volle werd geapprecieerd. Hieraan kan worden toegevoegd, dat de heer Van der Doel ook op een sigarenkist je uitstekend „uit de voeten" bleek te kun nen, zodat de gongwedstrijd een groot suc ces werd. Vijf man wonnen de taarten: de heren Kistemaker, Langendijk, Van der Plas, Verlaak (na een beslissingspartij te gen Van Niekerken) en Wolthuizen. Bovendien bij aankoop van een KOELSTRA WAGEN nog een redelijke kans op 500.- extra! Als klap op de vuurpijl nu een prima beuken box met bodem en luxe box kleed slechts 25.- EDISONSTRAAT 9 Geen filialen. TELEF. 5283 Het Kennemer Kwintet komt weer voor de radio. Dinsdag 19 mei van 7.20 tot 7.50 uur zijn de musici van dit orkest bij de AVRO te beluisteren. Onder meer zal „Just Squeeze Me" van Duke Ellington ten gehore worden gebracht. Diverse ensem bles hadden voor dit programma ingeschre ven. Een klein geselecteerd aantal is over gebleven. Zoals men zich wellicht nog zal herinneren is het Kennemer Kwintet al twee keer voor de KRO-microfoon opge treden. De raad van Beverwijk komt donderdag 21 mei om 19.30 uur in openbare vergade ring op „Scheybeeck" bijeen om een elf punten tellende agenda te behandelen. De agenda vermeldt onder meer de volgende voorstellen van B. en W.: installatie van de heer L. H. Beentjes als lid van de raad; wijziging van de tarieven voor het gebruik van het openbaar slachthuis; het verlenen van een krediet voor het elektrisch ver lichten van de Graaf Janstraat en de Schans en het verlenen van een garantie voor een door de Stichting Schooltandver- zorging op te nemen geldlening. 99 Het blijspel „Paris" van Jan Naaykens heeft slechts zijdelingse banden met de Griekse mythologie. De intrige is name lijk geheel gebaseerd op een serie vrolij ke liefdesperikelen. Deze vinden hun oor zaak in de huwelijksplannen van de we duwe Thérèse, waarbij zij voor haar drie charmante dochters echter een trio tame lijk zonderlinge kandidaten op het oog ge had heeft. Namelijk een vermogend schoenfabrikant van rijpere leeftijd, een schuchtere kandidaat-notaris en een lispe lende organist. Geen wonder dan ook, dat wanneer de frivole student Alexander ten tonele verschijnt dergelijke pretendenten géén schijn van kans meer hebben en zij in de respectieve meisjesharten ge heel op de achtergrond geraken. Maar de snode Alexander drijft de spot met de lief de echter zover, dat hij ten slotte de enige is die met lege handen moet achterblijven. Sneu voor hem, want het doek sluit zich over niet minder dan vijf gelukkige pa ren. „Paris, of spot niet met de liefde" is een blijspel, waarvan sfeer en figuren dooi de schrijver geheel buiten de werkelijk heid zijn gehouden, zodat de opvoering van regie en spelers een enorme dosis fanta sie en lichtvoetigheid vereist. Zij die in de schouwburg of op het televisiescherm „Meneer Perrichon gaat op reis" hebben gezien, zullen een indruk hebben gekregen van de burleske stijl, waar een dergelijke komedie in moet worden gespeeld. De ka tholieke toneelstichting „Kunst door Oefe ning" te Beverwijk, die in het Kennemer theater met dit blijspel haar wintersei zoen heeft afgesloten, kon slechts in ge ringe mate aan deze voorwaarden voldoen. Vanmorgen aan de markt Er zijn vanmorgen 4600 kisten verse vis aangevoerd. Hiervan waren 350 schelvis, 150 wijting, 250 gul en kabeljauw, 50 kool- vis, 2300 makreel, 750 schol, 150 varia, 800 stuks stijve kabeljauw en 30.000 kilo tong. De Stad Enkhuizen KW. 82 (2 mei) bracht aan de markt 160 schelvis, 10 haring, 400 makreel, 40 wijting, 60 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 20 diversen, 250 stuks stijve kabeljauw. De IJM. 211 (2 mei) loste 50 schelvis, 10 haring, 220 makreel, 50 wijting, 40 gul en kabeljauw en koolvis, 10 diver sen, 200 stuks stijve kabeljauw. De SCH. 8 voerde aan 35 schelvis, 65 gul en kabel jauw, 1140 makreel, 180 stuks stijve kabel jauw. De IJM. 54 Swift (2 mei) bracht aan de markt 40 schelvis, 220 makreel, 30 wij ting, 20 gul, 15 diversen en 60 stuks stijve kabeljauwen. De HD. 79 loste 20 schelvis, 250 makreel, 50 wijting, 20 gul en kabel jauw. De RD. 27 kwam aan de markt met 30 schelvis, 30 makreel, 60 gul en kabel jauw en 50 stuks stijve kabeljauw. Voor morgen Voor zaterdag is het nog niet bekend welke schepen aan de markt zullen komen. Vermoedelijk is de KW. 153 Francina thuisstomende. De oudste schepen zijn de KW. 101 Nestor, de VL. 7 Ada en de VL. 110, allen van 4 mei. De Haarlem, Emma, Ariadne en Deining zijn sinds 8 mei op zee. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor grote re gels kabeljauw 4858, kleine regels kabel jauw 2634, grote tongen 2,903,10, groot middel tongen 2,202,30, kleinmiddel ton gen 1,952.20, tong 1 22,15, slips 1,60 1,75, tarbot 2—2,40. Voor de noordschol werd betaald: grote schol 57, middel schol 62, zetschol 64, schol 1 49, schol 2 4643. De cijfers voor de kustschol waren: groot middel schol 4043, zetschol 3540, schol 1 32—37. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor schol 2 27—32, schol 3 13—22, kisten grote kabel jauw 5762, kisten kleine kabeljauw 62 68, grote gullen 2325, middel gullen 20 23, torren 1620, zwarte koolvis 5758, koolvis 1 23, koolvis 2 1816, lengen 5355, grote schelvis 2832, grootmiddel schelvis 2730, kleinmiddel schelvis 2327, pennen 1824, braad 1017, wijting 1113, ma kreel 710, grove makreel 1722. En op zee Hoewel het weer goed was om de noord waren de vangsten niet zo best, gemiddeld 150 tot 200 manden makreel, wijting en koolvis per dag. De trawler Vios gaf een trek door van 30 manden, de Herman een van 60 manden. De bij dc P-boei 12 vissen de kotters en loggers vingen zeer veel tong, 300 tot 350 kilo per dag. Daarbij vin gen zij nog 4 tot 5 manden schol. De kust- vissers maakten dagvangsten van 150 tot 200 kilo tong en 10 tot 15 manden schol en poon. De Job Gouda is naar zee ver trokken. Besommingen IJM 211 5730, RO 29 4020, KW 82 11.300, KW 64 1340, KW 129 5560, HD 79 4070, SCH 8 12.500, WR 25 4790, WR 48 910, WR 15 610, WR 76 390, WR 18 300, KW 12 4290, KW 33 6780, IJM 59 f 2450, IJM 30 1 1360, IJM 65 7220, IJM 66 5900, IJM 54 4020. Vele leden van de korfbalvereniging „Watervliet" in Velsen-Noord zullen de beide pinksterdagen deelnemen aan serie wedstrijden. Watervliet I trekt naar de RODA-wed- strijden in Westzaan, waar gespeeld zal worden tegen een twaalftal van de orga niserende vereniging, Swift uit Utrecht en DVD uit Amsterdam. In Den Haag nemen Watervliet 2 en Wa tervliet 4 deel aan de jaarlijkse ALO-serie- wedstrijden. Watervliet 2 ontmoet in zijn afdeling Kameo 1, Fluks 2-3 en ALO 1-2; Watervliet 4 moet spelen tegen VEDO 2, Ons Eibernest 9 en Nationale I. Voorts zal „Watervliet" op 31 mei in Haarlem deelnemen aan de wedstrijden om de Stads-Editiebeker. Op 7 juni aan de aldaar te houden juniorendag. Voor de aspiranten zijn er zaterdagmid dag 16 mei geen wedstrijden wegens de te houden schoolkorfbalwedstrijden. De voorstelling was over het geheel ge nomen te zwaarwichtig en te weinig speels, voornamelijk omdat de regie geen gebruik maakte van de vele kansen, die Naaykens in dit stuk heeft geboden. Daar komt nog bij, dat diverse zwakke plekken in de rolkennis dikwijls als een storende factor bij het tempo zijn opgetreden; hia ten welke in een dergelijke komedie juist tot elke prijs moeten worden voorkomen. En ten slotte schoot het komisch typerings vermogen van de meeste spelers tekort, om de figuren het gewenste burleske ka rakter te geven. De moeilijkheid van dit stuk is wel, dat het bijna geheel op zulke talenten is geba seerd. Van de drie huwelijkskandidaten kwam Dirk Adrichcm als de schoenfa brikant nog het meest in de goede rich ting, al had deze Antoon nog guller en bre der moeten worden gespeeld. Bij de da mes won Ineke de Swart het ditmaal zelfs van Ineke Grosfeld, omdat zij natuurlij ker was en minder geforceerd. Bep Ter- voort-De Goede als de weduwe Thérèse mocht eveneens worden gezien, hoewel juist zij nog al eens met haar tekstkennis had te kampen. Frans Maenhout speelde nog een afgemeten huisknecht, die een der beste typeringen van deze voorstel ling werd. Een voorstelling, welke door de daaraan besteedde zorgen met een fleu rig decor en smaakvolle fin-de-siècle kos tuums door het publiek met grote instem ming werd ontvangen. Jon van Dom CaMricum De Castricummer De K. is door de po litie aangehouden en ingesloten wegens valsheid in geschrifte. Ten nadele van een andere inwoner heeft De K. valse hand tekeningen gezet waardoor hij goederen kreeg waarvan de waarde nogal hoog was. De commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland, mr. M. J. Prinsen heeft donderdagmorgen een werkbezoek gebracht aan het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch te Bakkum. Mr. Prinsen liet zich op de hoogte stel len van de vorderingen van diverse ver bouwingen en veranderingen die sommi ge gedeelten van de gebouwen en het ter rein ondergaan. Ook bezocht hij het in aanleg zijnde openluchttheater dat met de komende viering van het 50-jarig bestaan van de inrichting in juli in gebruik zal komen. In hotel Funadama heeft de afdeling Castricum van de Nederlandse Katholieke Bond van Administratief, Verkopend en Verzekeringspersoneel haar jaarlijkse le denbijeenkomst gehouden. Uit de jaarverslagen van secretaris zo wel als penningmeester bleek dat in het afgelopen jaar veel activiteit was ontwik keld in verband met de ledenwerving. Het aantal leden is gelijk gebleven. In verband met haar huwelijk had de secretaresse mejuffrouw M. Noordover zich niet meer herkiesbaar gesteld en ook de penningmeester de heer C. Lute had voor zijn functie moeten bedanken. Hun werd door de voorzitter dank gebracht voor de verrichte werkzaamheden terwijl tot hun opvolgers respectievelijk werden benoemd mejuffrouw P. Steeman en de heer J. Portegies. Tot slot van de bijeen komst heeft de districtsbestuurder de heer K. Sprenger gesproken over „vrije loonvor-ming". De Stichting tot Bevordering van de Schooltandverzorging in het district Midden-Kennemerland heeft besloten tot aanschaffing van een „dental-car" (tand artswagen) ten behoeve van de schooltand verzorging. De kosten hiervan bedragen ongeveer 450.000. Het bestuur van het Algemeen Ziekenfonds „Kennemerland" is bereid om een geldlening tot een maxi mum van bovengenoemd bedrag aan de stichting te verlenen. De rente zal vier percent per jaar bedragen. De aflossing zal mpeten geschieden in vijftien jaar lijkse termijnen. Het bestuur van het ziekenfonds heeft als voorwaarde gesteld dat de gemeente Beverwijk rente en af lossing van de geldlening garanderen. B. en W. stellen de raad voor hiertoe te be sluiten. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE AMSTERDAM De handel was vrij actief en na de tech nische koerscorrecties van de vorige dag, werd de vaste tendentie van de vorige dagen opnieuw voortgezet voor do inter nationale waarden. De koersverliezen van de vorige dag werden niet alleen inge haald, maar de noteringen kwamen hier boven uit. De arbitrage gaf blijk van haar activiteit. De stimulans voor deze her nieuwde vaste stemming kwam mede door de vaste slotkoersen uit Wallstreet. Aan delen Philips waren op 654 bijna 9 punten boven de vorige dag, toen een verlies van 5 punten werd geleden. De converteerbare obligaties waren op 305 14, ongeveer vijl punten hoger. Ook de preferente aandelen Philips noteerden enige punten boven het vorige slot. Unilever was ongeveer 10 pun ten hoger op 584; AKU 322 plus 4 punten Kon. Olie was op 168.70 een gulden hoger. De pariteit New York was 168.80 Aan de aanhoudende koersdaling van de laatste dagen van de K.L.M.-papieren kwam een einde. Deze waarden kregen 'n hogere adviesprijs. In de scheepvaartafdeling was de stem ming bepaald flauw. Over de gehele linie bedroeg het koersverlies 1 tot punten Een uitzondering hierop vormden aan delen Van Nievelt, die goed prijshoudend in de markt lagen. De beurs had zich reeds verzoend met de gedachte, dat deze maat schappij het dividend over 1958 zou pas seren. Nu een dividend van 7 percent, waarvan 5 percent in aandelen, is aange kondigd, tegen verleden jaar 10 percent in contanten, was dit voor de beurs nog een meevaller. De omzetten in de scheep vaartsector waren gering. Van de leidend" cultures bestond een behoorlijke activitei' in de HVA-hoek. Het fonds steeg van 138', tof 140 tegen de vorige dag 138. Deli was een fractie boven het vorige slot. Amster dam Rubber en Senembah waren prak tisch onveranderd. Op de staatsfondsen- markt was de stemming bij zeer kalme handel merendeels prijshoudend. Cultuur- banken en Nationale Handelsbanken wer den in een open hoek verhandeld. De stemming was vast. Aandelen Geveke wérden een paar punten hoger geadvi seerd op het dividend van 18 percent (20 percent). De beurs had een dividend ver - wacht van 15 percent. Aandelen Kondo, kregen een tiental punten hogere advies prijs op het dividend van 12 percent tegen het vorig jaar 6 percent. De aandelen wer den op ongeveer 200 bieden getaxeerd Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Het bericht dat de president van de United Steelworkers Union, David Mc Donald, een bezoek aan president Eisen hower bracht was oorzaak dat de staal- waarden op de Newyorkse beurs sterk stegen. Lukens, Continental, Youngstown Sheet and Tube en U.S. Steel stegen bijna vier dollar, de overige waarden 1 tot 2 dollar. McDonald onderhandelt in New York over nieuwe contracten voor de staalarbeiders. Tot op heden geloofde men ter beurze dat een staking onafwendbaar zou zijn, wanneer de huidige contracten op 30 juni vervallen. Het bezoek van Mc Donald wordt algemeen beschouwd als een aanwijzing dat de vakbonden weinig zijn geporteerd voor een staking. Ook de ove rige metaalwaarden boekten winsten tot 2 dollar. Tegen het sluiten was de markt bijzonder willig. De aandelenomzet be droeg 3.660.000 stukken van 1.245 fondsen, waarvan 603 hoger en 419 lager sloten. Het industriegemiddelde kwam van 633,05 op 637,04; dat voor spoorwegen van 165,14 op 166,30 en dat voor openbare nutsbedrijven van 92,05 op 91,86. (UPI) Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3 Nederl. '47 92 3 Nedl. 1962/64 98^1^ Woningbouw 6 °/o 111% Pr. A'dam '56 I.. 81V» Pr. A'dam '56 II. 95% Pr. A'dam '56 III 95 Yt Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. 91 Pr. R'datn '57 100"/ie A.K.U 322K 323 Calvé Delft 599 Van Gelder Zonen 225 K. N. Hoogovens. 508 Nederl. Fora 296 N. Kabelt'abriek. 375 gew.Philips Gloeil. 655 658 Pref.PhilipsGloeil. 267 Unilever 585 587 Wilton Fvenoord. 205 Werf Gusto 163 Dordtsche Petrol. 73414 Kon. Petroleum.. (169. f 170,40 Billiton 250 A'dam Rubber.... 88 K.L.M 123.— Holl. Amer. Lijn 149 K.N.S.M 146 N. Scheepv Unie 132/2 v. Nievelt Goudr. 125% Phs. v. Ommeren 238 H.V.A 141 Delimaatschappij 159. Amsterd. Bank 289 Nat. Handelsbank 155 K Ned. Handel Mij 232 Rotterd. Bank 266 Twentsche Eank. 242 Anaconda Copper 66 Bethlehem Steel. 51% U.S. Steel 92% General Motors.. 50% Shell Union 02% Tidewater.. 28 Advertentie lang, 3/4 en 7/3, in prachtige structuurweefsels, tweed, bouclé enz. Plein 1945 o.a. Hollandia in vele model len en kleuren Plein 19 45 een grote sortering - ook in de grote maten IJmuiden/^ Plein 1945 die een japonnetje nog extra flatteus maken Plein 1945 een enorme collectie in vele kleuren en modellen, o.a. de bekende Mannequinblouse Plein 1945 en andere strandkleding, zoals shorts, badjasjes, bad- sarongs, strandbeha's Plein 1945 o.m. in de beroemde Mac Nab tweed Plein 1945 een grote sortering o.a. lovanda, de bekende, bijzon der goede merkkous Plein 1945 (Sturka en Hunter I) ■jmuideny^ Plein 1945 Hèt adres Plein 1945

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3