Vele leden achten de beursplannen onvoldoende voorbereid Beverwijkse nam textiel uit ziekenhuis weg en bestal kostganger Plannen voor landen wedstrijd tussen Nederland en Engeland voor coureurs Provinciaal wegenplan wordt in Noordholland aangevuld IJmond-agenda Uitstel van beslissing te verwachten Weinig kans dat beurs uit Haarlem verdwijnt Eerste wedstrijd reeds op 5 juli 5 „BLOEMBOLLENCULTUUR" VERGADERT DINSDAG Sassenheim wil geheel nieuw beursplan Burgerlijke Stand van Velsen HAARLEMSE RECHTBANK Zeven maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk, geëist VRIJDAG 15 MEI 1959 OVER VIJF DAGEN zal men in het bollenvak wat opgeluchter adem halen. Dan immers heeft de Koninklijke algemene vereniging voor Bloembollencultuur een vergadering achter de rug, die in de annalen van de bijna honderdjarige vereniging ongetwijfeld als een van de belangrijkste en meest spectaculaire besprekingen zal blijven voortleven. Een vergadering ook, aan het verslag waar van men misschien zonder veel moeite een portret van de doorsnce-bollenkweker zal kunnen tekenen - al of niet met edele trekjes. De beurskwestie die op deze bijeenkomst, dinsdagmorgen om half elf in het Haarlemse Concertgebouw, aan de orde komt, is zowel actueel als oud. In de ruim twintig afgelopen jaren heeft „bloembollencultuur" al enkele keren getracht zich van dit knellend probleem te bevrijden. Echter tot nog toe zonder resultaat. Of thans spijkers met koppen zullen worden geslagen is nog een vraag. Het is niet overdreven te stellen dat de beurskwestie voor de „bollenmensen" een brandend probleem is. De discussie hier over is niet van de lucht. In de oude bol- lenstreek en de nieuwe teeltgebieden zijn de vergaderingen aan de orde van de dag, bepraat men elkaar, worden suggesties gedaan en amendementen ter tafel ge bracht en durft men zich niet gemakke lijk aan een voorspelling over de uitslag van de dinsdag te houden vergadering te wagen. Natuurlijk, aan de hand van de stemmingen in de afdelingsvergaderingen zou voor dinsdag al iets over de definitieve uitslag te zeggen zijn, maar uiteindelijk gaat het om méér dan alleen de beslissing. De wijze waarop de stemmen verdeeld zijn en hetgeen aan de uitslag vooraf gaat, zijn mede van groot belang. De beslis sing zou bij vele een ongewenste onvol daanheid kunnen oproepen, welke niet be vorderlijk is voor een goede stemming in de vereniging aan de vooravond van de eeuwfeestviering. Hoewel getracht wordt de beraadslagin gen over de beurskwestie zo zakelijk mo gelijk te houden, is hier en daar een min der prettige stemming merkbaar. Het gaat hierbij niet zo zeer tegen de ver nieuwing van het Haarlemse Krelage- huis óf overplaatsing van de bloembol- lenbeurs uit Haarlem naar Hillegom. Wél tegen het bestuur van „Bloembollen cultuur" dat deze plannen ter tafel heeft gebracht en de keuze verder aan de le den overlaat. Vanzelfsprekend verdoeze len de leden hun voor- of afkeer van de verschillende plannen niet. Maar het is of bij de strijdvraag: Haarlem óf Hille gom minder dan voorheen de gevoelsar gumenten tegen een van de plannen een woordje meespreken. Bij vele leden is wrevel ontstaan niet zo zeer tegen het hoofdbestuur dat de plannen in de vergadering heeft gebracht, als wel te gen het dagelijks bestuur van de vereni ging dat de twee plannen heeft voorbereid. Ontstemming Ontstemming heerst bij voorbeeld over het financiële overzicht van de bcurs- bouw. Op 2ü april gaf het hoofdbestuur te kennen dat de jaarlijkse exploitatie van de vernieuwde beurs in Haarlem f 86.600 en in Hillegom f 84.615.- aan hogere las ten zou vergen. Om deze hogere kosten op te vangen zouden de contributies en entreegelden moeten worden verhoogd. Een week later kwamen de Verenigde Accountantskantoren in Den Haag met een op verzoek van de voorzitter, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Panner- den, opgesteld accountantsrapport, waar in dit accountantskantoor tot de conclu sie kwam dat bij vernieuwing van het Krelagehuis per jaar f41.775, en bij uit breiding van „Treslong" f 39.700 méér zou moeten worden opgebracht. Een ver schil in de financiële berekeningen dus van ongeveer 45 mille. Met algemene stemmen ging het hoofdbestuur met deze nieuwe berekening akkoord. Dc aanleiding lot het doen opstellen van dit accountantsrapport lag in de „onjuist heden" aldus het hoofdbestuur, welke in de aanvankelijke financiële verhandeling voorkwamen. Dank zij dit rapport is de voorgestelde verhoging van de entreegel den met vijftig cent verlaagd en gebracht op een gulden. Nu vraagt men zich uiteraard af, hoe het mogelijk is dat in een week tijds een geheel nieuwe financiële opzet kan worden gegeven. Vele leden hebben niet zo'n groot vertrouwen in de voorbereiding van de twee plannen, want het aantal vraagte kens is voor hen groot genoeg. Daar bij houdt men er ook rekening mee dat het accountantsrapport slechts cijfers groepeert, maar hiervan geen verklaring geeft. Voor deze verklaring moet het dage lijks bestuur zorgen. De warmte van de laatste dagen dreef de Amsterdammers naar het water. We zien hier een groepje mensen in de buurt van het opleidingsschip Pollux aan de Oosterdoksdijk van de koelte genieten. De leden van „Bloembollencultuur" zul len dinsdag in drie kampen verdeeld zijn. Allereerst de leden die Haarlem de ideaal ste plaats voor de beurs en zetel van de vereniging achten en het Krelagehuis ver nieuwd willen zien. De voorstanders van Haarlem vindt men hoofdzakelijk ten noor den van Bennebroek-Vogelenzang. De tweede groep wordt gevormd door de voorstanders van het Hillegomse plan, dus: overbrenging van de beurs en zetel van „Bloembollencultuur" in het dan uit te breiden „Treslong", dat mede de be schikking heeft over een demonstratietuin en een monster- en proeftuin. In het derde kamp bevinden zich de aan hangers van de afdelingen Wassenaar en Bennebroek-Vogelenzang, welke afdelin gen bij amendement hebben voorgesteld een beslissing uit te stellen, een commis sie van deskundigen te vormen en te doen onderzoeken of een goedkoper beursplan zonder contributieverhogingen kan worden opgesteld. Deze loden willen zich ook niet zo sterk aan de gemeente Haarlem binden. Deze amendementen zullen dinsdag hel eerst moeten worden behandeld. Zij wor den ondermeer gesteund door de afdeling Hillegom, die voor alles een onder zoek door deskundigen wenst. Ook ande ren vinden dat men te weinig tijd heeft gehad om de voorstellen te bestuderen. Aangenomen mag worden dat de voor standers van het Haarlemse Krelagehuis in de meerderheid zi n. In Nonrdholland boven het Noordzcekanaal. waar de teelt in de naoorlogse jaren sterk is toegeno men. acht men Haarlem dc geschiktste plaats voor de beurs. Verder dan Haar lem wenst men niet te gaan. Onder hen zijn er echter, die dinsdag nog geen be slissing genomen willen zien, maar eerst de plannen grondig willen bestuderen. Is deze groep in Noordholland sterk dan maken de amendementen veel kans om te worden aangenomen en wordt een beslissing over de beursbouw uitgesteld. De verwachting is momenteel dat de amendementen zullen worden aangenomen en men niet veel verder zal komen dan dc opdracht tot instelling van een deskun digenonderzoek. Wij hebben enkele leden van „Bloem bollencultuur" om hun mening gevraagd. Drie van deze meningen geven wij hier weer. De heer G. Rood in Bovenkarspel staat volledig achter hel Haarlemse plan. „Ik ben ervan overtuigd dat „Bloembol lencultuur" in Haarlem haar zetel houdt. Op grond van zakelijke overwegingen ben ik tegen het Hillegomse plan. Dit laatste plan is het resultaat van te ver doorgevoerd chauvinisme", aldus de heer Rood, die zich echter realiseerde dat van de kwekers zware financiële offers wor den gevraagd. Met het oog op de Europe se economische eenwording zei hij het belangrijk te achten dat „Bloembollen cultuur" een behoorlijk „visitekaartje" in de vorm van een waardig gebouw heeft. De heer Rood zag de mogelijkheid dat als het Hillegomse plan wordt aanvaard, de kwekers uit Noord-Holland in Alkmaar of West-Friesland een eigen beurs zullen stichten. Tegen de plannen verklaarde zich de bejaarde heer P. Bakker uit Enkhuizen. Bloembollencultuur De afdeling Sassenheim van de Konink lijke algemene vereniging voor Bloembol lencultuur heeft een motie aangenomen, waarin zij zich uitspreekt voor het opstel len van een nieuw beursplan, waarbij er van wordt uitgegaan dat Haarlem als plaats voor de bollenbeurs gehandhaafd blijft. Deze motie beoogt een aanvulling op de amendementen Wassenaar en Bennebroek -Vogelenzang te zijn. Mochten de amen dementen en deze motie dinsdag worden verworpen, dan spreekt de afdeling Sas senheim zich met 34 stemmen uit voor het Hillegomse beursplan, met dertig voor het Haarlemse plan, terwijl twintig blanco stemmen zullen worden uitgebracht. Hl - F' - „Hoogmoed ligt aan deze plannen ten grondslag. Als wij er zeker van waren dat de toestand in het bloembollenvak zo zou blijven als thans, dan zou ik voor het Haarlemse plan zijn. Dit is de beste olaats voor de beurs, gezien de histori sche ontwikkeling en met het oog op het grote aantal leden ten noorden van deze stad". De heer Bakker wil echter niet mee werken aan een zijns inziens te zwa re belasting van „het vak". „Voorlopig kun nen we het nog met het Krelagehuis stel len. Gezien de onzekere toekomst is uit stel van de plannen het beste". Ten slotte gaf de heer Fr. van der Kolk uit Hillegom. voorzitter van de Hillegom se afdeling en "lid van het hoofdbestuur, zijn mening. „Wij mogen niet overhaast te werk gaan. De leden hebben zich on voldoende over de plannen kunnen bera den. Ook hebben zij de mening van des kundigen niet kunnen horen. Ik ben voor uitstel en instelling van een deskundigen commissie. De vraag: Haarlem of Hille gom komt dan later aan de orde. Voorts moeten wij naar een oplossing zoeken zonder contributieverhogingen. Wij we ten niet wat de toekomst ons zal bren gen, daarom moeten wij voorzichtig te werk gaan en mogen wij ons niet voor veertig jaar aan een contract binden". BEVALLEN: A. C. BurghoutVan Leu ven, z., Leidsestraat 56 rd., Haarlem; C. v. BroekhovenVan Vlaanderen, z., woonark ,,'t Compromis", Schalkwijkerweg, Haar lem; M. H. HandgraafVendel, z„ Gra- hamstraat 196, IJmuiden; F. M. Jabroer Andringa, z., Celsiusstraat 11, IJmuiden; J. H. B. BuisVan der Stel, d„ Fazanten laan 12, IJmuiden-Oost; G. J. J. Volbeda Koelewijn, d., woning Rijkswaterstaat, Amsterdamseweg, Velsen; J. van der Plas Van der Bent. d., Vechtstraat 97, IJmui den; P. W. EichhornVan Eerden, d„ Duinlustparkweg 55, Santpoort; A. C. MantjeDe Jong, z„ Lierstraat 42. IJmui den; M. KorverRcinders, z„ Planetenweg 48, IJmuiden: A. Mulder—Oudshoorn, d., Jupiterstraat 12, IJmuiden; D. Verduin Zeeman, z., Geelvinckstraat 18, Velsen- Noord; S. A. A. MichielsenHansum, z, Linnaeusst.raat 66, IJmuiden; H. C. Meijer Albers, d„ Geelvinckstraat 82, Velsen- Noord; Th. J. van DalsemDekker, d, Meervlietst.raat 43, Velsen-Zuid; Ph. A. L. Walta—Terlingen, d„ P. C. Hooftlaan 83, Driehuis; C. van SwigchemRombout d., Westerhoevelaan 10, Santpoort; A C. op den KelderVan Geldorp, d„ Hofgeester- weg 27, Santpoort; A. van der Wiele Beekhuis, d., Warmenhovenstrnat 70, IJmuiden; W. M. E. WeberVan Duijnen, dP. J. Troelstraweg 16, IJmuiden-Oost; H. M. Th. van RoozendaalMiddeldorp, d. Corantijnstraat 19, Santpoort; P. Me nistBorst, z., Stratingplantsoen 7 rood, Velsen-Noord; T. MengerOversteegen, z„ Meeuwenlaan 32, IJmuiden-Oost; M. R. ProninKneulman, z., Koningsplein 1 rd., IJmuiden. OVERLEDEN: F. Bergman, 83 j weduw naar van D. Stengewfs, Kanaalstraat 236, IJmuiden; T. Koster, 78 j., weduwe van A. Tol, Zinneveltlaan 10, Santpoort; A. Gra- pendaal, 76 j„ weduwe van J. Jansen, Zan dersstraat 40, I.Jmuiden-Oost; G. Verbeek, 75 j„ weduwe van J van der Putten, Alex. Bellstraat 83, IJmuiden. CASTRICUM GEBOREN: Petrus Gerardus Johannes, z. v. J. P. v. Wetering en M. Wulp; Jaco bus Nicolaas Maria, z. v. A. Vonk en M. W. de Groot; Johannes Stanislaus Maria, z. v. G. J. Heine en E. J. Betjes; Johanna Maria Laurentina, d. v. J. Brakenhoff en J. J. Veldt; Theodorus Johannes, z. v. E. A. Kaandorp en E. M. de Groot; Margaretha Maria, d. v. N. A. Veldt en M. A. de Boer; Klaas Eduard Pieter, z. v. K. Regnerij en A. G. van Doleweerd; Carolina Wilhel- mina Maria, d. v. Th. J. van der Poel en C. A. Hemels. ONDERTROUWD: C. J. Borst en A. Th. Zonneveld; D. de Groot en M. C. G. Noord- over. GETROUWD: W. C. Brakenhoff en H. M. J. Admiraal', F. Elout en E. Overweg; P. J. Th. Kramer en A. J. van der Meij. OVERLEDEN: M. Lindeboom, oud 83 j., wed. v. P. Tesselaar, wonende te St. Maar ten. Het op de scheepswerf De Merwede te Hardinxveld-Giessendam in aanbouw zijnde passagiersschip Koningin Wil- helmina", bestemd voor de dienst Hoek van Holland-Harwich van de maat schappij „Zeeland", zal op 30 mei door Koningin Juliana te water worden ge laten. Het schip kan 1600 passagiers vervoeren. Zeven maanden gevangenisstraf, waar van drie voorwaardelijk, met aftrek en drie jaar proeftijd met ondertoezichtstel ling van het Leger des Heils heeft de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, donderdag wegens diefstal geëist tegen een 31-jarige gedetineerde in woonster van Beverwijk. In 1957 en 1958, toen zij in 't Rode-Kruisziekenhuis in Be verwijk in de linnenkamer werkte, nam zij lakens, slopen, servetten, theedoeken en andere textielgoederen mee naar huis. De waarde bedroeg 559,50. Verder ont vreemdde zij met behulp van een valse sleutel uit het bureau van een kostganger, een verzekeringsagent, geregeld geld. Het bedrag liep op tot f 1788. Van dit geld kocht zij onder meer een naaimachine, een fiets, alsmede een motorfiets en een leren jas voor haar man. De president, mr. N. Reeling Brouwer, wees verdachte er op, dat zij de kostgan ger in grote moeilijkheden had gebracht. Inmiddels heeft haar man 650 terug be taald. De kostganger is bereid van de rest 200 kwijt te schelden. De officier van Justitie vond vooral de oneerlijkheid tegenover de kostganger zeer bedenkelijk. De raadsman mr. F. J. D. Theijse sr., voerde aan dat zijn cliënte het hele finan ciële beheer van het huishouden moest voeren. Haar man bemoeide zich er to taal niet mee. Pleiter meende, dat ver dachte in verwarring is geraakt. Zij ont vreemdde veel meer textielgoederen dan zij voor het moment nodig had, waar schijnlijk uit een neiging om zich voor ja ren veilig te stellen. Mr. Theijse drong aan op veroordeling tot een straf, waar bij het onvoorwaardelijke deei niet veel hoger zou zijn dan de tijd van voorarrest. PTT-besteller Tegen een 48-jarige Beverwijkse P.T.T.- besteller eiste de officier wegens verduis tering in dienstbetrekking, oplichting en verduistering tien maanden gevangenis straf, waarvan drie voorwaardelijk, met aftrek en drie jaar proeftijd met onder toezichtstelling van de protestants-chris telijke reclassering. In januari 1959 gebruikte verdachte wis selgeld van de P.T.T. voor zichzelf. In no vember lichtte hij een kennis voor 90 op door te vertellen, dat hij voor iemand meu bels zou bekleden en daarvoor een voor schot nodig had. De mensen voor wie hij het werk zou doen waren evenwel met va kantie, zei hij. De kennis gaf hem toen De kans is zeer groot, dat door de Ne derlandse Autorensport Vereniging op 5 juli op het circuit van Zandvoort een in ternationale sportwagenrace voor grand touring sportwagens tot 1600 cc (de in ternationale annex-j.klasse) zal worden gehouden met deelnemers uit Nederland, Engeland, West-Duitsland, België, Dene marken. Zweden, Frankrijk, Zwitserland en in West-Duitsland gelegerde Ameri kanen. Het idee voor deze wedstrijd is voort gesproten uit een aanbod van Engelse zijde om dit jaar twee landenwedstrijden tussen teams van Engeland en Nederland te rijden. De eerste ontmoeting zou dan op 5 juli in Zandvoort zijn, de tweede op 29 augustus op het circuit Brands Hatch nabij Londen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling op 5 juli alleen deze landenwedstrijd te rij den met ploegen elk van 10 a 12 wagens. Op initiatief van de N.A.V. echter is het plan voor de grote internationale race geboren. De twee landenploegen zullen dan kleiner worden (5 a 6 wagens elk) maar daarnaast zal er voor maximaal twee wagens van elk van de genoemde landen de mogelijkheid tot starten be staan. De onderhandelingen voor deze race zijn reeds in een vergevorderd stadium. De opzet is, dat de andere landen even eens tot het organiseren van een derge lijke race zullen komen, zodat er even tueel een Europees kampioenschap uit zal kunnen ontstaan. De N.A.V. zal voor de wedstrijd op 5 juli alleen zuivere amateurrijders toela ten. Fabriekswagens worden dus gewei gerd. Om de race die over 2 a 2V2 uur zal gaan, voor het publiek nog aantrekkelij ker te maken, wordt er een Le Mans start gehouden en worden alle deelne mers verplicht twee pitstops te maken. De vijf a zes Nederlanders voor de lan denwedstrijd zullen in de nationale sport wagenraces op Tweede Pinksterdag en in de sportwagenrace, voorafgaande aan de Grote Prijs van Nederland, geselecteerd worden. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Anna M., d. van H. Biljouw en P. J. Maas; Rober H„ z. van J. van der Molen en L. P. Smit; Cornelia C„ d. van A. Eggermont en B. de Vries; Cornelia E. M„ d. van H. A. Beentjes en M. Crombeen; Catharina G. M„ d. van G. M. Hergarden en C. J. Weterings; Ingeborg B„ d. van D. J. Weder en W. S. Noorman; Sophia J., d. van G. Willemse en J. van der Meer; Martinus J., z. van J. T. Thuis en C. C. van den Brande; Ronald, z. van J. A. Mengel- der en C. C. Bruinzeel; Wijnand, z. van W. van de Kamp en E. Aardema; Louise H. H„ d. van R. Dekker en H. G. C. Bij; Dolf A„ z. van A. Schaipper en M. van Berkel. ONDERTROUWD: E. E. de Vries en J. A. Schoenmaker; J. H. Duffels en A. W. Esveldt; J. M. J. Liefting en A. W. M. Sprengers; J. J. Donders en F. A. Bos; H. Tomas en J. Douma. GETROUWD: F. Heldei'man en M. D. Steenvoorden; J. B. Durge en J. Holthaus. OVERLEDEN: E. van der Does, oud 87 jaren, wed. van H. van 't Hoff; J. Schou ten, oud 82 jaren, wednr. van M. J. C. Hun ting; J. Meijering, oud 35 jaren, geh. met W. van der Terp; C. J. Vos, oud 73 jaren, wed. van K. de Lannée de Betrancourt; P. G. Punter, oud 69 jaren, wed. van M. van Blanken; J. C. Willems, oud 76 jaren; J. Corver. oud 73 jaren, wednr. van G. H. van der Boon. het genoemde bedrag. Ten slotte maakte hij misbruik van het vertrouwen, dat iemand in hem als PIT.T.-employee stel de door 25 niet, zoals hem gevraagd was op een postrekening te storten, maar het geld voor zichzelf te gebruiken. De 'pre sident moest het van het hart, dat ver dachte van buitengewoon egoïstische op vattingen en een treurige mentaliteit ten opzichte van zijn gezin had blijk gegeven. Een kwart van zijn salaris besteedde hij aan rookwaren. Hij heeft schulden voor in totaal 1800. De raadsman, mr. F. M. Oberman maakte bezwaar tegen het feit, dat de of ficier van Justitie de delicten, die niet zijn ten laste gelegd wèl in het dossier heeft genoemd. Verdachte kon zich op deze punten niet verweren. Volgens pleiter is dit niet de bedoeling van de wetgever. Als het openbaar ministerie wil volstaan met het ten laste leggen van slechts één feit, moet het de overige niet in het dos sier vermelden. Mr. Oberman bepleitte een gecombineer de straf, waarbij het voorwaardelijke deel veel groter zou moeten zijn dan de offi cier zich voorstelde. Een 22-jarige kantoorbediende uit Wor- merveer, die werkzaam was bij de cen trale boekhouding van de gemeentebedrij ven in zijn woonplaats, verduisterde van april tot. november 1958 uit de kleine kas die hij beheerde 566,30. Verdachte was ontslagen en men had het slaris, dat hij nog te goed had ingehouden. De verzeke ring dekte de rest. De president nam het de jongeman kwalijk, dat hij helemaal geen moeite heeft gedaan het door de verzeke ring betaalde bedrag te vergoeden. De officier van Justitie sprak van vér gaande oneerlijkheid. Verdachte wilde dik doen. Hij kocht een nieuwe racefiets en wilde een reis naar de Riviera maken. Hij bedroog ook zijn moeder. De officier eiste zes maanden gevangenisstraf waar van drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling van de r.k. reclassering. In zijn laatste woord zei verdachte dat hij tot zijn daad gekomen was, omdat hij nooit over geld kon beschikken en geen plezier in het leven had gekend. Uitspraken donderdag 28 mei om half tien. In de binnenkort te houden vergadering van de Provinciale Staten van Noord- Holland zal een voorstel van Gedeputeer de Staten aan de orde komen tot herzie ning van het provinciaal en tertiair we genplan en wijziging van het beheers plan. Het provinciaal wegenplan dateert van 1929, toen de rijwegen een breedte had den van vijfenhalf tot zes meter en een vrijliggend rijwielpad van twee tot twee- enhalve meter breedte aan hoge verlan gens voldeed. Een enigszins bochtig weg- tracé, en zelfs een enkele tamelijk scher pe bocht, kon zonder bezwaar worden aanvaard. Deze wegen hebben het ver keer verscheidene jaren zeer goed kun nen verwerken. Voor vele wegen, bij voorbeeld in het noordelijk deel der pro vincie, geldt dit nog. Gedeputeerde Staten merken op, dat het tegenwoordige verkeer uiteraard ge heel andere en in het bijzonder op druk ke wegen veel hogere eisen stelt dan vroeger. Er is niet alleen meer verkeer gekomen, maar de toegestane breedte der voertuigen is vergroot van 2.40 meter tot 2.50 meter en het opvoeren van motor vermogen heeft de rijsnelheid doen stij gen. Wat de rijwielpaden betreft is de bromfiets, als geheel nieuwe factor, in korte tijd een belangrijke rol gaan spe len. Thans moet voor de rijbaan van enigs zins druk bereden wegen een breedte van tenminste zeven meter (twee stroken) nodig worden geacht; een rijwielpad dient tenminste drie meter breed te zijn en bij druk verkeer zelfs vier meter. In de afgelopen jaren is reeds bij verbete ring van wegen met deze eisen rekening gehouden. De Provinciale Waterstaat van Noord- Holland heeft in 1958 verkeerstellingen gehouden en daaruit blijkt dat enige pro vinciale wegen reeds nu meer verkeer hebben dan gemiddeld 4.000 motorrijtui gen per dag (HembrugLimmen, Haar lemSchipholDiemen, Heemstede Aalsmeer en VreelandHilversum); op andere wegen, onder meer Diemen WeespHilversum, wordt deze verkeers intensiteit al dicht benaderd. Wat de toekomst betreft merken Gede puteerde Staten op, dat het gaat on* de ontwikkeling van een reeds bestaand we gennet, dat, op enkele onderdelen na, in hoofdzaak is aangelegd volgens ongeveer dertig jaar vastgestelde tracé's. Nu de nieuwe rijkswegen in het algemeen wor den aangelegd als auto-snelwegen, waar op slechts weinig aansluitingen worden toegelaten, krijgen sommige provinciale wegen meer de taak om als hoofdweg in een bepaalde streek, het doorgaande ver keer goede verbindingen te geven met de tappunten op de rijkswegen. Het vorig jaar is een nieuw rijkswegen- plan vastgesteld, waarmee bij de samen stelling van het provinciale wegenplan re kening dient te worden gehouden. Ook is de verdere inpoldering van het IJselmeer van invloed op de ontwikkeling van het provinciaal wegenplan door het maken van verbindingen tussen het oude en het nieuwe land. Volgens 't huidig provinciale wegenplan bedraagt de totale lengte van de wegen 577.650 km; hiervan is bij de provincie 358.109 km. en bij andere onderhoudsplich tigen 219.541 km. in onderhoud. Volgens een ontwerp van Gedeputeerde Staten zal de lengte in de toekomst met 586 km. wor den uitbebreid. In de plannen van de provincie Zuid- Holland komt geen enkele verbinding meer voor met het zuidelijk gedeelte van de Haarlemmermeerpolder; de op het pro vinciale wegenplan voorkomende Venne- perweg en de op het tertiaire plan voor komende Lisserweg eindigen derhalve bij de provinciale grens. Deze wegen die nen op de Noordhollandse plannen ge handhaafd te blijven. Nieuwe plannen In het plan zijn onder meer opgenomen de op 't streekplan IJmond-Noord voorko mende ringweg om Beverwijk en de weg van Santpoort naar IJmuiden (strand en vissershaven). De tracés van de wegen in de omgeving van Haarlem zijn in over eenstemming gebracht met de wegen, aangegeven op het streekplan Zuid Ken- nemerland en in het Gooi zijn de tracés van verschillende wegen gewijzigd. De weg Vreeland-Hilversum wordt doorge trokken tot de rijksweg 22 en een aanslui ting van de ringweg om Hilversum wordt in het plan opgenomen. De provinciale weg van Diemen naar Hilversum is aan gevuld met een zijtak naar rijksweg 1 bij Craailo. Verder is een tracé, dat groten deels in de bebouwde kom van Bussum was gelegen, vervangen door een ontwor pen weg ten westen van Bussum. VELSEN VRIJDAG 15 MEI Thalia: „King Creole", 20 uur. Rex: „Prince of pirates", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Fotokring Velsen, Kennemerlaan 5: Foto tentoonstelling, geopend van 14 tot 18 en van 20 tot 22 uur. Du Commerce, Marktplein: Sluitings avond Gewestelijke Sociale School, 20 uur. Duinkrekels: Ouderavond, 20 uur. ZATERDAG 16 MEI Thalia: „King Creole", 19 en 21.15 uur. Rex: Als vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Fotokring Velsen: Als vrijdag. BEVERWIJK 21.15 uur: „De zien ze VRIJDAG 15 MEI Kennemer Theater, 19 en „Jacht op een schaduw". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: vierkante rekruut". W.B. Theater, 20 uur: „We rennen". Hotel „Parkzicht", 20 uur: Ledenver gadering Kennemer Pluimvee Vereni ging. Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Alcoho lics Anonymous". Breestraat: Luilakmarkt. „Het Centrum", 20 uur: Kleurendia's van Foto Boumans en C. Dingier n.v. ZATERDAG 16 MEI Bioscopen: Als vrijdag. HEEMSKERK ZATERDAG 16 MEI Marquette-Theater, 20 uur: „Gebroeders Karamazov". ZONDAG 17 MEI Marquette-Theater, 14.30 „S.O.S. Ruimteschip". MAANDAG 18 MEI Marquette-Theater, 14.30 Ruimteschip"; 20 uur: Karamazov". en 20 uur: uur: „S.O.S. „Gebroeders

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7