blauw keper werkbroeken In de vishal en op zee Koopje van de week 7.95 QSC en WMS veroverden gisteren kampioenschappen (6öbb Havenberichten Gedurende Pinksterweekeinde twintig ongelukken in Velsen Voetbal in Kentiemerland Jeugdmuziekcortcours Beverwijk STOFZUIGERS 8 Pal VU besloot Velser toneelconcours „De Klavierschippers" „Advendo" besluit seizoen Karamanlis wil Turken nader brengen tot Tito en Nasser Prof. P. J. Jans benoemd tot oud-katholieke bisschop van Deventer LOENDERSLOOT Israel dwong Libanees vliegtuig tot landen Sukarno op bezoek in Brazilië ga» Pwt Automobilisten vlogen elkaar aan Cycloop en Hector boden hulp bij Oman en Libië Glurend paard W al vis vaart-overleg in Tokio begonnen Tewaterlating KW 49 Lange reis van „Zeeland" Scheepvaart DINSDAG 19 MEI 1959 Advertentie Het pinksterprogramma voor de twee de klasse was niet bepaald interessant, maar voor de derde- en vierdeklasse wa ren nog een aantal wedstrijden vastge steld, waarbij de bovenste of de onderste plaats op het spel stonden. Twee kampioe nen konden de vlag hijsen, nl. QSC in 3A en WMS in 4E. In 2A behaalden de twee clubs, die vrij wel het gehele seizoen door zich kandi daat. gesteld hebben voor de onderste plaats met als resultaat, dat de sollicitatie van één hunner aanvaard werd een gelijk spel: De Kennemers bracht het in de uit wedstrijd tegen Hollandia tot vier-vier en Holland en HBC scoorden elk één goal. In 3A speelden de drie kandidaten voor de bovenste plaats hun laatste wedstrijd. De meest serieuze kandidaten waren in derdaad QSC en IVV, respectievelijk met. 31 en 30 punten, maar Beverwijk met 29 punten moest natuurlijk rekening houden met een eventueel falen van haar rivalen. Ten opzichte van IVV is dit ook inderdaad het geval geweest, want de Ilpers leden op eigen terrein nog wel een drie-vier nederlaag tegen Velsen. QSC echter won, zij het dan met moeite van Assendelft (twee-één) en dit betekende, dat de Wor- merveerders na afloop de kampioensvlag konden hijsen en de nul-vier zege, welke Beverwijk op KW behaalde, de roodwit- ten niet meer baatte. Aan de kop is de eindstand dus: QSC 22-33; Beverwijk 22-31; IVV 22-30. In 3B eindigde de niet ter zake doende ontmoeting tussen EVC en HSV in een nul- Doordat nu ook de arbeiderstoneelver eniging „Palvu" uit IJmuiden haar speel beurt heeft vervuld, is het voor de vierde maal door de sectie toneel van de Velser Gemeenschap georganiseerde toneelcon cours eveneens beëindigd. „Palvu" gaf drie voorstellingen in het Hervormd Jeugd huis aan de Rembrandtlaan van André Roussins verrassende komedie „De man, de vrouw en de moord"; het stuk, dat eni ge jaren geleden Mary Dresselhuys, Ko van Dijk en Fons Rademakers zulke ver diende triomfen heeft opgeleverd. Roussin moet zijn gegeven voor deze komedie hebben ontleend aan een krantebericht, waarin werd bericht dat een Italiaanse boe rin, die zich van haar echtgenoot wenste te ontdoen, een handlanger belastte haar man te vermoorden. Zij betaalde een voor schot, maar de echtgenoot keerde even opgewekt als vroeger naar huis terug. Ter verantwoording geroepen verklaarde de betaalde moordenaar dat de aanslag bui ten zijn schuld was mislukt, wenste zij dus dat deze moest worden herhaald, dan zou de vrouw opnieuw in de buidel moe ten tasten. Omdat na enige dagen bleek dat ook dit geld vergeefs was uitgegeven, diende de teleurgestelde boerin ten slotte bij de rechter een aanklacht in tegen haar handlanger wegensoplichting! In de bekwame handen van Roussin auteur van „Nina", „De kleine hut" en „Bobbeltje" is deze menselijke tragi komedie een kostelijk toneelverhaal ge worden, vol van verrassende vondsten en geestige wendingen. Bovendien schreef hij een pittige en hoogst amusante dialoog, waardoor het stuk nergens een enkele in zinking vertoont. Integendeel, want in het derde bedrijf voor blijspelen meestal de zwakke plek krijgt de toch al verma kelijke handeling plotseling weer een ge heel nieuw aspect, doordat de als gemoe delijke buurvrouw geïntroduceerde Julie Despieds, een even laconieke als geraffi neerde moordenares blijkt te zijn. Met Chris Sluiters als regisseur hebben deze voorstellingen ook voor „Palvu" bij het publiek een onmiskenbaar groot succes op geleverd. De jury, bestaande uit de heren Bronner, Pijpex-s en Ringel, maakt zijn rapporten woensdag 3 juni in het Hervormd Jeugd huis openbaar. Jan van Dam Het dans- en showoi-kest „De Klavier schippers" uit IJmuiden heeft een nieuw programma voorbereid, dat zaterdag 23 mei in het Kennemer theater te Beverwijk voor het voetlicht zal worden gebracht. Hieraan wordt medewerking verleend door Remidol, humorist-goochelaar; Ann en Mary Stoker, refreinzangeressen; Non Verschoor, pianist; „De Bobby Soxers", onder leiding van Non Verschoor en Oet- se Verschoor, de jongste zanger van Ken- nemerland. Het geheel staat onder leiding van Jan Stoker. Zaterdag 30 mei wordt deze voorstelling dan herhaald in het Pa tronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg in IJmuiden-Oost. De toneelvereniging „Avendo" uit IJmuiden geeft zaterdag 23, donderdag 28 en zaterdag 30 mei in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan haar laatste voorstellingen van dit seizoen. Op gevoerd wordt „Mensen in pension", to neelspel in drie bedrijven door A. Bromet. De regie is van de heer F. A. J. Hunche. ATHENE (Reuter) Uit gezagheb bende diplomatieke bron in Athene ver luidt, dat de Griekse premier Karaman lis zal proberen Turkije en Joegoslavië en Turkije en de Verenigde Arabische Republiek nader tot elkaar te brengen. Karamanlis zou dit onlangs tijdens zijn besprekingen in Turkije aan premier Menderes hebben beloofd. De Griekse premier zou hiermee een „vredeszone" willen scheppen die Grie kenland, Turkije, Joegoslavië en de V.A.R. omvat. Hij zou reeds „bemoedi gende reacties" van de betrokken landen hebben ontvangen. CAIRO (UPI) Onder auspiciën van de Arabische Liga zullen de regeringen van de V.A.R., de Libanon, Saoedisch Arabië, Jordanië en Libië en wellicht nog meer Arabische landen binnen kort beraadslagingen beginnen over de joodse migratie uit landen achter het ijze ren gordijn naar Israël. twee ovei'winning voor de de laatste tijd nogal op de voorgrond tredende Heiloërs. In 4D verloor VDO van Fokke met vijf nul. We vermoeden, dat clubs als ASVA en vooral ASV-Arsenal, die ook nog voor de onderste plaats in aanmei-king komen, een en ander allei-minst zullen waai'deren. Dat Waterloo de hoop om aan de onder ste plaats te ontkomen, nog niet heeft op gegeven, bewees het gisteren door tegen Energia gelijk te spelen (nul-nul). Nog steeds hebben de IJmuidenai-en de kans in eigen hand. In deze afdeling legde WMS door met vijf-één van Animo te win nen op verdiende wijze beslag op het kampioenschap. Eerste pinksterdag is in alle kei-ken van het kerkgenootschap der Oud-Bisschop pelijke Clerezie (Oud-katholieken) in Ne- dei-land bekend gemaakt dat de aartsbis schop van Utrecht van dit kerkgenoot schap heeft benoemd tot bisschop van Deventer kanunnik prof. P. J. Jans, thans president van het seminarie te Amersfoort. Prof. Jans volgt de op 13 maart overleden bisschop van Deventer, mgr. E. Lagerwey, op. De nieuwbenoemde bisschop is te Hilver sum geboren. Hij is thans negenenveertig jaar. In 1934 is hij tot priester gewijd. Van 1937 tot 1939 was hij kapelaan te IJmuiden, gedurende de oorlogsjaren van 1939 tot 1945 pastoor te Amstex*dam. Sedert 1945 is hij president van het Oud-katholieke seminarie te Amersfoort en tevens hoog leraar. Even uw aandacht voor een bijzonder koopje. in een oersolide kwaliteit. Alleen woensdag en donderdag (zolang de voorraad strekt) van 10.50 voor De verkoop begint woensdagmorgen half 9. H A L E H U I Lange Nicuwstraat - Marktplein IJmuiden - Telefoon 5205 Het jeugdmuziekconcours, dat onder auspiciën van de afdeling Kennemerland van de vereniging „Jeugd en Muziek" in do maand mei te Beverwijk wordt gehou den, werd zaterdagavond voortgezet met een tweede groep deelnemers. In tegen stelling tot de eerste wedstrijd, waarop een flinke verscheidenheid van instrumen ten de aandacht vx-oeg, werd nu in hoofd zaak de vleugel voor bespeling gekozen. Vijfentwintig van de dertig jongens en meisjes die zich op deze avond aan het oox-deel van de jury, gevoi-md door mejuf frouw A. Michielsen en de heren J. P. Vin cent en J. Laarveld, zouden onderwerpen, waren pianisten. Ir. de leeftijdsgroep van acht tot twaalf jaar, die het sterkst in aantal vertegen- woordigd was, werd door hen dapper en met grote ambitie gemusiceerd. Vertolkin gen van de eerste wals van Durand, van gedeelten uit Sonatinen van Beethoven en Mozart en ook van een paar zelfstandige composities van deze meesters, van muziek van Bui-gmüller, Carroll, Voormolen en Ruyneman bij voorbeeld hielden onge twijfeld goede beloften in voor het resul taat van een degelijke pianistische vor ming. In de leef tij dsgx-oep van twaalf tot zes tien jaar werden die beloften al weer wat nadrukkelijker gegeven, onder andere met uitvoeringen van werken van Bach en van Ruyneman. Van de pianisten spande een jongeman uit Haarlem, als enige ver tegenwoordiger van de leeftijdsgroep van zestien tot achttien jaar, de kroon met een gave, virtuoze vertolking van het Scnerzo Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN TEL AVIV (Reuter) Israëlische jachtvliegtuigen hebben maandag een Li banees verkeex-svliegtuig met militaix-en van de noodstrijdmacht van de UNO, dat zonder toestemming boven de Israëli sche territoriale wateren vloog, onder schept en gedwongen op het Israëlische vliegveld Lydda te landen, aldus heeft een woordvoerder van het Israëlische le ger maandag in Tel Aviv meegedeeld. Het toestel, een Dakota, was, volgens onofficiële bex-ichten van het vliegveld Lydda, ondex-weg van Gaza naar Beiroet. Er waren 27 militairen aan boord. Het vliegtuig heeft zijn reis later mogen voortzetten. De militairen waren vijftien Joegosla- ven en twaalf Indiërs. De bemanning be stond uit Libanezen. RIO DE JANEIRO (AFP) President Sukarno van Indonesië is zondagmiddag in Rio de Janeiro in Brazilië aangekomen. De Indonesische president reisde per vliegtuig van Recife naar de Braziliaanse hoofdstad. Nog zondagavond oracht hij een bezoek aan president Kubitschek. (Reuter) Waarnemers te Rio de Ja neiro hebben zondag gezegd, dat er weinig kans is dat Sukarno Kubitschek ertoe zal kunnen overhalen diens standpunt ten aan zien van Nederlands Nieuw-Guinea te ver anderen. Brazilië heeft Nederland in de UNO gesteund bij de behandeling van de kwestie Nieuw-Guinea. Sukarno heeft, zo menen de waarnemers in het bijzonder belang bij uitbreiding van de handel tussen Indonesië en Brazilië, Zij wijzen er echter op dat een Braziliaanse handelsmissie, die onlangs Indonesië heeft bezocht, pessimistisch was over Brazi- lië's voorstel jeeps en rubber te ruilen. Verder meenden de waarnemers, dat ondanks de hechte banden tussen Neder land en Brazilië, de Indonesische presi dent niet koel bejegend zal worden. in e van Felix Mendelssohn Bartholdy. De overmacht van pianisten werd slechts een paar keer doorbi-oken. Eerst door een jeugdig bespeelstertje van de tamelijk moderne harmofoon, daarna door een kloeke, goed spelende Santpoortse violist en tenslotte door een tweetal jongeman nen, die muzikaal en met mooie toon een stukje speelden van Loeillet voor sopx-aan- en alt-blokfluit. De directeur van het Centraal Bureau var. „Jeugd en Muziek" te Amsterdam, de heer Max Vredenburg, die op deze avond met zijn echtgenote als belangstellende aanwezig was, getuigde in een ongedwon gen toespraak van zijn warme waardering voor de activiteit, die de afdeling Kenne merland in haar rayon ontplooide. P. Zwaanswijk Jubileum wedstrijden van „De Kennemers" De Kennemers hebben zondag hun reeks jubileumwedstrijden voortgezet met wed strijden voor adspiranten. De stand is: Poule A: 1. WB; 2. Kinheim; 3. Bever wijk; 4. Schoten; 5. De Kennemers; 6. Ter rasvogels. Poule B: 1. Schoten; 2. De Kennemers; 3. Terrasvogels; 4. Kinheim; 5. VVB; 6. Beverwijk. Poule C: 1. VVB; 2. Beverwijk; 3. Scho ten; 4. De Kennemers; 5. Terrasvogels; 6. Kinheim. PINKSTERVEILING Op tweede pinksterdag werd er onder grote belangstelling een bloemenveiling gehouden. Men deed dit speciaal voor de Irissen-kwekers. Er was een behoorlijke aanvoer. De handel had een vlot verloop. Men kon zelfs van dure bloemen spreken. De meeste Irissen waren voor de export en gingen voor een prijs tussen de 60 en 100 cent per bos van de hand. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Aeneas van Glasgow: Baarn, Antwerpen; Mosel, Stettin; Ruhr, Nyköping: Stad Gouda, Pepel, erts lossen Buiten haven IJmuiden: Stad Rotterdam, Pepel, erts los sen Buitenhaven IJmuiden; Bele, Ljusne; Lizard, Dicky, Cowes Roads, zout laden IJmuiden; Vlie- stroom, Poole; Pollux, Kotka, Papierfabriek Vel sen, cellulose lossen; Ruth, Haijsum; Eemstroom, Londen; Tempo, Par; Patricia, Londen, bijlegger IJmuiden; Bretagne, Rotterdam; Rokin, Nykö ping; Alpha, Noordzee (onderzoekingsvaartuig); Willemstad, Hamburg; Delfzijl, Wilhelmshafen, zout laden IJmuiden; Phoenix, Varbjerg; Wex ford, Boston, laden Wormerveer; Ellem, Gothen burg; Leliegracht, Hamina. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Saarland van Zeebrugge; Osric, Mariestad; Roepat, Antwer pen; Marjan, Fowey; Cybele, Le Havre; Diana, Ostermor: Eskcliffe, Mormugoa; Swallow, Fowev; Amstelstroom, Londen; Spaarnestroom. Huil; Gerd, Londen: Bengkalis, Barcelona; Boreas, Ko penhagen: Follow Field, Swansea; Nacence, New castle, laden Binnenhaven IJmuiden; Phidias, Kopenhagen: Kaap Falga, Rundvik; Helga Soer- naes, gezaagd hout lossen Zaandam; Charlotte Schroeder, Bremen; Martha Arens, Hamburg; Netherlands Coast, Newcastle; J. H. Jonas, Halm stad, cellulose lossen Papierfabriek Velsen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Heriot van Leith; Viggen, Spesholt; August Thyssen, Narvik: Frunze, Batum; Borre, Skiën; Bolt, Drammen; Celebes, Londen; Beth, Constanza; Herroe, Man- tyluoto; Bullfinch, Londen; Marie Sophie, Vaes- tervik, gezaagd hout lossen Zaandam: Grebbe- stroom, Hull: Dotterel, Liverpool; Staffan, Oxe- loesund; Trito, Dublin; Antha, Slotsbronn; Ger- trud Helsinki, naar Zaandam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Sonja D naar Dompsö. zout van IJmuiden: Fivels. Wismar: Tanny, Penrisr, zemelen van Koog aan de Zaan; Vngen, Gent; Darlington. Rotterdam: Astene Sa- gundo, Vigo. ruw ijzer van IJmuiden; Mutua Fi des. Dundalk, kunstmest van IJmuiden; O lde- kerk, Hamburg; Eumaeus, Hamburg; Lcuvekerk, Rotterdam; Clavella, Vastervik; Patria, Vastervik, kunstmest van IJmuiden; Trudek, Hamburg: Tor. Malmö:Loke, Stockholm; Kindat, Bremen; Stra- bo. Odense; Philetas, Kopenhagen; Roelof Buis man, Rotterdam; Vera, IJstad, kunstmest IJmui den; Monete Busello, Passajes; Beninkust, Free town; Otto, Mantyluoto; Reliable, Londen; Kroon- borg. Mantyluoto; Escaout, Stockholm; Hinde, Londen; Tetuan, Uddevalla; I-Iontestroom, Leith; Mosjoen, Jossingfjord; Fokke de Jong Sr., Calais; Bartenstein, Bremen; Draco, Stavanger; Hector, Rotterdam. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Gordias naar San Thomas; Loise Schupp, Odda; Balkan, Cura sao: Noordholland, Norrköping: Kora, Dagenham, walsmateriaal IJmuiden; Eilbek, Funchall; Ga- viota 4, Rouen; Gian Carlo Zeta, Hongkong; Christel, Kopenhagen; Rijnstroom, Huil; Monta- nia, Hamburg; Lingestroom, Londen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Banda naar Bremen; IJstroom, Londen; Helios Uorrköping; Montferland, Bremen; Fem, Karskar, zout van IJmuiden; Netherl. Coast, Rotterdam; Deianeia, Rouen: Hathor, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Zaterdag omstreeks half zeven is een 76-jarige dame, die op het rijwielpad op de Lange Nieuwsti-aat bij het Moex'bergplant- soen in IJmuiden liep door een onbekend gebleven fietser aangereden. Met een elleboogfractuur werd zij in het Antonius- ziekenhuis in IJmuiden opgenomen. De fietser reed door. Er wai-en geen getuigen. Zondagmiddag is een motorrijder met zijn duopassagiei-e in het weiland naast de Duin en Kruidbergei-weg gei-aakt doordat de remmen van de motor werden geblok keerd. Na verbonden te zijn konden zij naar huis gaan. De politie werd zondagmiddag opge beld door verontruste bewoners van de Kennemerlaan in IJmuiden. Zij vertelden dat een auto slingerend over de weg reed. Het bleek dat de auto werd bestuux-d door een twintigjarige militair uit IJmuiden. Hij was niet in het bezit van een rijbewijs, reed in de auto zonder de eigenaar hier van in kennis te hebben gesteld en had waarschijnlijk een paar box-reis gedron ken. In de De Noostraat. had hij over het trottoir gereden en in de Homburgstx-aat was hij tegen een muur gebotst. De ko ninklijke marechaussee heeft de zaak in onderzoek. Waarschijnlijk tengevolge van de druk te op tweede pinksterdag is een bromfiet ser tegen de x-otonde op het Brinkplein ge reden en gevallen. De bromfietser, een 44-jarige Beverwijker werd met een kaak- blessure in het Antoniusziekenhuis opge nomen. Diezelfde dag heeft zich op de hoek van de Napiex-straat en het Edisonplein in IJmuiden een aanrijding voox-gedaan tus sen een bestelwagen en een personenauto. De bestuurder van de bestelauto, een Er ontstond maandagmiddag omstreeks half één een hevig tumult op de noox-de- lijke tunnelweg in Velsen toen twee auto mobilisten elkaar daar te lijf gingen. Een van de toesnellende agenten van de tun- nelpolitie zag hoe een van de autobestuur ders over de motorkap werd geslingerd. De automobilist, die over de motorkap ge slingerd werd, zou de andere van Amster dam af hebben getreiterd door onophou delijk te claxoneren en te „snijden". Bij de Velser tunnel stapten beide heren uit om een stevig robbertje te vechten. De treiteraar zou toen de eex-ste klap hebben gegeven en vex-volgens een bajonet uit zijn wagen hebben gehaald om hiermee zijn rivaal te lijf te gaan. De ander voorkwam dit door hem over de motoi-kap heen te smijten. Beide hex-en werden op het hoofd bureau van politie vex-hoord. Er werden diverse verbalen opgemaakt. Onder meer wegens het overtreden van de wapenwet. IJmuidense dame, zou geen voorrang heb ben verleend. Met een diepe vleeswond, een gescheurde ondex-lip en een hei-sen- schudding werd zij naar het Antoniuszie kenhuis vervoex-d. De beide wagens wer den flink beschadigd. Bij het passeren van een file auto's op de noordelijke tunnelweg is maandagmid dag een motorrijder uit Uitgeest tegen een auto gex-eden en hierdoor in de berm beland. Hij kx-eeg een diepe vleeswond, die in het Antoniusziekenhuis wex-d behan deld. Dinsdagmorgen is de havenax-beider B. J. met een hersenschudding naar het Antoniusziekenhuis overgebracht. De man had 's morgens tijdens het vislossen een vishaak tegen zijn hoofd gekregen. In totaal gebeurden er zaterdag en tij dens de pinksterdagen twintig ongeval len in Velsen. Het was dan ook bijzonder druk in de grootste IJmondgemeente, het geen vooral moet worden toegeschreven aan vlaggetjesdag en de wedstx-ijd Stox-m- vogelsKFC. Er werden op tweede pink- stei-dag 1500 auto's bij het spox-tpax-k „Schoonenbex-g" geparkeex-d. LONDEN (Reuter) Volgens een be richt van de Nederlandse sleepboot Cy cloop (232 ton) van het Bureau Wijsmuller is in de machinekamer van de Noorse tankboot Mosborg (12.479 ton) brand uit gebroken. De sleepboot is op weg naar de Mosborg, die zich op ongeveer vijftig mijl van de kust van Oman bevindt. 29 bemanningsleden zijn aan boord van een ander schip gegaan. BRINDISI (UPI) Ruim 200 km. ten noorden van Benghazi, halverwege Zuid- Italië en de kust van Libië, is zatex-dag het Panamese vrachtschip Dabaibe (3.741 ton) gezonken. Alle opvarenden werden door het Zweedse schip Uarda gered. Toen de Nederlandse sleepboot Hector van het bureau Wijsmuller uit Malta op de plaats van het ongeluk aankwam was de Dabaibe reeds gezonken. Dit was vijf uur nadat het eerste noodsein uitging. Het schip zou in stormachtig weer machine- schade hebben gekregen, waardoor het onbestuurbaar werd. De Dabaibe is in de vaart geweest als de Uhlenhorst, de Koi- duld, de Lundy Light, de Scottiei-, en de Kingsgate. Zondagavond omstreeks half tien iverd de politie door een dame aan de Hage- lingerweg in Santpoort-dorp gealarmeex-d met de mededeling, dat er een paard door haar raam naar binnen stond te gluren Da politie heeft het paard verwijderd en in de wei gezet. Vanmorgen aan de markt Zes trawlers, drie loggers en 62 schepen van de kleine vaart zorgden vanmorgen voor de aanvoer van 7700 kisten verse vis. Hiervan loste de Haarlem (8 mei) 210 schelvis, 250 haring, 650 makreel, 80 wij - ting, 60 gul en kabeljauw, 60 koolvis, 15 diversen, 110 stuks stijve kabeljauw. De Gezina Jacoba, IJM 36 (9 mei) voerde aan 220 schelvis, 200 hai'ing, 540 makreel, 35 wijting, 90 gul en kabeljauw, 90 koolvis. 25 divex-sen. De KW 8 Deining (8 mei) bracht aan de max-kt 90 schelvis, 750 ma kreel, 115 wijting, 70 gul en kabeljauw, 25 diversen, 100 stuks stijve kabeljauw. De Medan (9 mei) loste 180 schelvis, 60 ha ring 450 makreel, 20 wijting, 110 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 20 diversen, 40 stuks stijve kabeljauw. De Emma Wilhel mina KW 135 voerde aan 105 schelvis, 525 makreel, 75 wijting, 45 gul en kabeljauw, 45 koolvis, 300 stuks stijve kabeljauw. De totale aanvoer was 875 schelvis, 400 wijting, 225 koolvis, 430 haring, 3000 makreel, 1100 schol, 1400 stuks stijve kabeljauw, 26.000 kilo tong. Voor de woensdagmarkt Voor de woensdagmai-kt zijn reeds bin nen de SCH 117 met 800 makreel, 70 varia, 40 kleine kisten haring, 15 kleine kisten makreel en 290 stuks stijve kabeljauw, de IJM 18 Ariadne heeft aan booi-d 110 schel vis 50 koolvis, 100 gul en kabeljauw, 530 makreel, 50 haring, 20 kleine kisten ha ring, 15 wijting, 5 stokkebit en in 't totaal 880 kisten vis. De Emma IJM 15 lost woensdag 40 wijting, 220 schelvis, 130 ka beljauw en gul, 80 koolvis, 150 haring, 650 makreel, 40 varia, totaal 1300 kisten en 350 stuks stijve kabeljauw. En op zee Het was met pinkstei-en briezig weer om de noord; de vangsten waren echter vrij goed. Gemiddeld werden 150—250 manden koolvis, maki-eel en haring per dag gevan gen. Zondag werd het weer slechter, wind kracht 7, de meeste schepen gingen dan ook liggen steken. Enkele schepen vingen 50 70 manden. De Emma gaf een trek door van 30 manden. Maandag was het weer iets beter en ook de vangsten wai-en iets hoger. Gemiddeld 150—200 manden kool vis, haring, makreel en wijting per etmaal. De Claesje deed een trek van 30 manden. De Polderman gaf een trek door eveneens van 30 manden. Aanvoer van zaterdag 1120 tong en tarbot, 7 heilbot, 1215 schol, 110 schar, 1040 haring, 1840 makreel, 500 schelvis, 870 wijting, 220 kabeljauw en gul, 65 leng, 25 haai, 30 wolf, 133 poon, 100 kool vis, 35 diversen, totaal 7360 kisten. Prijzen van zaterdag Heilbot 2.50—1.90, grote tong 3—2.40, grootmiddal tong 2.30—2, kleinmiddel tong 2—1.80, tong I 2.04—1.80, tong II 1.70—1.50, tax'bot I 2.201.90, zalm 6, grote schol 50 48, grootmiddel schol 48, kleinmiddel schol 49—34, schol I 48—31, schil II 32—8, schar 12—8, haring 18—11, makreel 14—6, grote schelvis 47—31, grootmiddel schelvis 40— 24, kleinmiddel schelvis 36—21, schelvis I 26—8, schelvis II 18—10, wijting 14—8, grote gul 27—23, middel gul 24—22, kleine gul 22—16, kleine haai 26—22, kleine wolf 3422, poontjes 148, zwarte koolvis 27 17, witte koolvis 25—22, poon I 17, poon II 10—8, grote kabeljauw 126—62, grote kool vis zwart 6856, grote koolvis wit 68—57, grote leng 51—44, grote wolf 72—56. Besommingen van zaterdag VL 110 13700, VL 7 13.300, KW 101 12.600, KW 153 15.800, KW 61 1840, KW 31 2600, KW 117 5750, KW 53 1640, KW 34 5520, KW 30 1850, KW 56 1545, KW 60 650, KW 92 1710, KW 77 1810, KW 21 1450, KW 93 6560, KW 160 4010, KW 68 2500, KW 58 2700, IJM 11 1350, IJM 38 f 1710, IJM 45 1850, IJM 40 2020, IJM 78 1420, IJM 31 2620, IJM 52 2050, I.JM 29 1450, RO 2 1500, RO 39 1300, WR 56 2010, WR 49 3010, WR 7 2010, WR 50 2750, WR 51 2350, TX 14 2250. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor grote i-egels kabeljauw 6896, kleine regels ka beljauw 2737, kisten grote kabeljauw 6980, kisten kleine kabeljauw 7180, grote schelvis 3137, grootmiddel schelvis 2632, grote en grootmiddel schol 4044, kleinmiddel schol 3842, schol I 3642, grote tongen 2.903, middel tong 2.10 2.30, kleinmiddel tong 2.102.20, tong I 1.90—2, slips 1.60—1.70. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor schol II 3438. schol III 1522, grote gullen 2722, middel gullen 2721, torren 2316, zwarte koolvis 6068, koolvis I 1817, witte kool vis 6772, lengen 4955, kleine en middel schelvis 2329, pennen 2128, braad 14— 22, wijting 1218, haring 1519, makreel 10—17, bonken 2230. TOKIO (UPI) Dinsdagochtend om halftwaaif is in een hotel in Tokio de vijfdaagse walvisconferentie tussen En geland, Noorwegen, Nederland en Japan begonnen. Doel is overeenstemming te bereiken over de vangstcontingentering in het seizoen 1959-'60. Als men daarin niet slaagt zal de walvis met uitroeiing worden bedreigd, zo vreest men in krin gen van de walvisindustrie. Verwacht was, dat de uit vier man be staande Nederlandse delegatie maandag zou arriveren, maar hun vliegtuig had ver traging door slechte weersomstandighe den. Daardoor arriveerden de Nederlan ders pas dinsdagochtend om zes uur. De conferentie begon een half uur later dan beoogd was. Minister van Landbouw en Bosbouw, Koenio Mioera, hield de ope ningsrede. De minister sprak de hoop ut dat men hier zorgvuldig zal beraadsla gen, daai-bij toeziende op het voortbestaan van de walvis als diei-soort en met hand having van de stabiliteit van wei-ken van de walvisvaart in het zuidpoolgebied. Walvisvaartkringen in Japan verwach ten dat de vier landenconfex-entie over de walvisvaart tot een akkoord zal leiden. Zelfs indien de vier landen Nederland, Noorwegen, Groot-Bx-ittannië en Japen geen overeenstemming kunnen bereiken over hun contingenten, zullen zij hoogst waarschijnlijk wel tot een afspraak komen om een onbepex-kte concurrentie in de Zui delijke IJszee tegen te gaan, aldus de woox-dvoerder. „De walvisstand in de Zui delijke IJszee zou anders binnen vijf jaar zijn uitgeput", zo meende hij. De belangrijkste onderwerpen van ge sprek op de conferentie zijn: het vaststel len van contingenten, een Japans voor stel tot terugtrekking van een paar Noorse walvisvloten en tot toekenning van de contingenten van deze vloten aan Japan tegen een schadevergoeding aan Noorwegen en het sluiten van een voor lopige regeling voor het geval er geen overeenstemming wordt bereikt over de contingenten. Op vrijdag 22 mei om 4 uur zal op de s heepswex-f De Dageraad de trawler KW 49 te water worden gelaten. Dit vaartuig is gebouwd voor rekening van de rederij n.v. Kennemex-land te Katwijk aan Zee. De afmetingen zijn 43,96x7.30-3.80 me ter, Er is aan boord van dit schip accom modatie voor 18 man. Het visruim zowel als het px-ovisieruim zijn speciaal gekoeld. De heer Cor Bal uit IJmuiden wordt schip per op dit vaartuig. De sleepboot „Zeeland" van n.v. Bureau Wijsmuller in IJmuiden is zatex-dag van Providence uit aan een zeer lange sleep reis begonnen over 11.000 mijl. De IJmui- de- sleper heeft de 8800 ton metende „Fleettank", die voor de sloop bestemd is. op sleeptouw genomen naar Osaka in Japan. De reis gaat via het Panamakanaal en Honoloeloe. Aagtedijk, 18 v. Bremen n. Antwerpen. Aagtekerk, 18 110 m. z.z.%v. Freetown n. Kaapstad. Abbedijk, 17 v. Rotetrdani n. New Orleans. Abida, 18 te Rio Grande. Aeila, 18 30 m. w.z.w. Aden n. Rotterdam. Alcor, 18 te Santos. Algenib, 16 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alhena, 18 te Las Palmas. Almdijk, 18 250 m. n.n.w. Kp. Finist. n. Houston. Almkerk, 18 v. Aden n. Port Said. Alphacca, 18 te Cork. Alphard, 18 430 m. z.z.w. K. St. Vincent n. Antw. Alwaki, 18 ten anker Khorramshahr. Amerskerk, 18 80 m. z. Mogadiscio n. Aden. Amstelkroon, 18 50 m. n. Endeh n. Tandj. Priok. Amstelstad, 18 270 m. w. Ushant n. Aruba. Arendsdijk, 18 v. New Orleans n. Le Havre. Argos, 18 10 m. n.w. Bougaroni n. Antwerpen. Ari, 18 30 m. n.w. Kp. Bon n. Port Said. Arkeldijk. 18 v. Suez n. Djeddah. Arnedijk, 17 te Rotterdam. Astrid Naess, 19 v. Newport News n. Aruba. Averdijk, 17 v. Antwerpen n. New York. Baarn, 16 te Amsterdam. Bali, 18 v. Belawan n. Penang. Banda, 18 te Bremen. Bengkalis, 17 te Amsterdam. Beninkust, pass. 19 Finisterre n. Freetown. Bloemfontein, 17 te Rotterdam. Borneo, 18 v. Djibouti n. Suez. Caltex Delft, 18 v. Suez n. Bahrein. Calt. Eindhoven, pass. 18 Lissabon n. Rotterdam. Caltex Gorinchem, 19 v. Brunsbüttel n. R'dam. Caltex Rotterdam, 18 v. Rotterdam, n. Rastanura. Caltex The Hague, 19 te Calcutta. Caltex Utrecht, 18 v. Bahrein n. Bombay. Camerounkust, 18 75 m. n. Dakar n. LeHawe. Camitia, 17 te Rotterdam. Celebes, 17 v. Tilbury n. Amsterdam. Clavella, 17 v. Rotterdam n. Stockholm. Colytto, 18 450 m. z.w. Fayal n. Curasao. Congokust, 18 te Freetown. Cradle of Liberty, pass. 18 Bermuda n. Ph.delph. Dalerdijk, 18 v. Rotterdam n. Londen. De Eerens, 19 te Bahrein. Diemerdijk, 18 v. Los Angeles n. Cristobal. Dordrecht, pass. 18 Las Palmas n. Londen. Doris, 18 440 m. w. Ouessant n. La Guaira. Drente, 18 te Piraeus. Duivendijk, 18 v. Corinto n. La Libertad. Eemland, 18 te Bahia. Eemdijk, 18 te Houston. Eenhoorn, 19 te Bordeaux. Esso Nederland, 18 66 m. z.z.w. Masira eil. n. Mena. Fravizo, 18 120 m. o. Madeira n. Tenerife. Friesland KRL, 18 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Friesland SSM, 18 v. Swinemünde n. Rotterdam. Gordias, 16 v. Amsterdam n. West-Indië. Graveland, 18 v. Bremen n. Hamburg. Grootekerk, 18 90 m. z. K. Comorin n. Singapore. Guineekust, 18 te Le Havre. Hathor, 18 v. Amsterdam te Rotterdam. Hecuba, 17 te Rotterdam, Heemskerk, 18 42 m. z.z.w. Ushant n. Antwerpen. Helicon, 17 120 m. n.w. Jamaica n. La Guaira. Hera, 15 v. Fort Liberte n. Kingston. Hilversum, 18 v. Port Said n. West-Europa. Hoogkerk, pass. 17 Minicoi n. Aden. Jacob Verolme, oemfwy vbgkqdIRTcmfwypcmf Japara KRL, 19 te Port Said. Java, 18 165 m. n.n.w. Guardafui n. Muscat. Johannes Frans, 19 te Seven Islands. Joseph Frering, 18 200 m. n. Dakar n. Monrovia. Kabylia, 18 v. Thames, n. Huil. Karachi, 18 v.' Manilla n. Balikpapan. Karimun, 18 te Philadelphia. Karossa, 18 v..Fak Fak n. Kaimana. Kenia, 18 te Dingle. Kennemerland, 18 v; Pto. Alegre n. Rio Grande. Khasiella, 18 te Rotterdam. Kinderdijk, 19 v. Tampa n. Tampico. Kloosterdijk, 18 v. Bremen n. Rotterdam. Koningswaard, 18 150 m. n.o. Nagasaki n. Miri. Koratia, 18 v. Stanlow n. Rotterdam. Korenia, 18 te Eastham. Kosicia, 18 900 m. n.o. Antiqua n. Curacao. Kryptos, 17 te Rotterdam. Kylix, 18 v. Norderhamn n. Pernis. Laagkerk, 18 te Marseille. Laarderkerk, 19 dw. Ras Al Hadd n. Antwerpen. Laurenskerk, pass. 18 Straat Messina n. Pt. Said. I.eiderkerk, pass. 18 Kp. St. Vincent n. R'dam. Lekkerkerk, 19 te Massawah. Lelykerk, 18 60 m. n.o. Tunis n. Antwerpen. Leuvekerk, 16 te Rotterdam. Liberty Bell, 18 60 m. o. Gibraltar n. Port Said. Lindekerk, 17 te Rotterdam. Lissekerk, 18 50 m. z.z.w. Finisterre n. Pt. Said. Loppersum, 19 te Hamilton. Maas, 18 v. Bremen n. Amsterdam. Mariekerk. 18 te Madras. Marnelloyd, 18 te Cochin. Maureen, 18 70 m. w. Scillys n. Antwerpen. Medon, 18 v. Puerto Ordaz n. Europa. Meerkerk, 18 te Port Said. Memnon, 18 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Mentor. 18 te Maracaibo. Merseylloyd, 19 te Hollandia. Mississippilloyd, 18 v. Khorramshahr n. Bahrein. Molenkerk, 18 v. Cocl V n. Madras. Montferland, 19 te Brake. Moordrecht, 18 v. Antwerpen n. Mena. Musilloyd, 18 te Aden. Naess Commander. 18 ten anker rede Cowes. Naess Lion, pass. 18 Casquets n. Rotterdam. Naess Tiger, pass. 18 Oporto n. Perzische Golf. Nias, 17 v. Los Angeles n. San Francisco. Nijkerk, 20 te Melbourne verwacht. Noordam, 16 v. Rotterdam n. New York. Noord wijk, pass. 18 Kp. Bojeador n. Las Palmas. Oldekerk, 16 v. Amsterd. n. Bremen en Hamburg. Oostkerk, pass. 19 Straat van Diemen n. Kobe. Ootmarsum, 18 v. Galveston n. Brownsville. Oranjefontein, 18 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Oranjestad, 13 te Georgetown. Orestes, 19 te Antwerpen. Overijsel, 18 te East-London. Fhiline. 19 te Port Said. Prins Willem, 17 te Rotterdam. Prins Willem IV, 17 v. Montreal n. Detroit. Pr. Fred. Hendrik. 18 v. Threeriver n. Montreal. Radja, 18 te Bahrein. Riouw, 18 v. Napels n. Genua. Rijndam, 17 te Rotterdam. Roepat, 17 te Amsterdam. Roggeveen, 19 te Auckland. Rotti, 18 te Basrah. Salatiga, 18 te Rede Port Swettenham. Scheldelloyd, 17 te Hamburg. Schelpwijk 18 100 m. z.w. Sabang n. Curasao. Seven Seas, 16 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Sibajak, pass. 17 Dondrahead n. Aden. Silindocng, 18 v. Pt. Swettenham n. Singapore. Sinabang, 18 v. Singapore n. Sydney. Soestdijk, 19 te Norfolk. Stad Leiden, 18 v. Mormugao n. IJmuiden. Stad Schiedam. 18 150 m. z.w. Stavanger n. Gent. Stanvac Ogan, pass. 18 Linga n. Tandjong Uban. Statensingel, 18 200 m. o. Kp. Wrath n. Canada. Stentor, 18 v. Philadelphia n. New York. Straat Johore, 19 te Penang. Straat Magelhaen, pass. 18 Reunion n. Penang. Straat Malakka, 18 v. Singapore n. Mahe. Straat Singapore, 18 v. Durban n. L. Marques. Tabinta, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Talisse, 19 te Singapore. Tankhaven 3 18 v. Buatan n. Sungeigerong. Tarakan, 18 te Boston. Tegelberg, 16 te Buenos Aires. Tjibadak, 19 te Tandjong Priok v. Hangkong. Tpkampek, 17 in Walvisbaai n. Luanda". T.nmenteng, 19 te Beira. Tomocyclus, 19 v. Havana n. Punta Cardon. Triton, 18 v. Caracol n. Mobile. Utrecht, 16 v. Rotterdam n. Tandjong Priok. V an ^eck. 18 220 m. n.n.o. Darwin n. Singapore. Van Waerwqck, 18 te Lyttleton. Vasum, 18 v. Port Said n. Montreal. Viyipara, pass. 18 Dungeness n. Amsterdam. VIist, 19 v. Norfolk n. Rotterdam. Waterland, 18 te Santos verwacht v. Montevideo. Westertoren, 18 15 m. o. Masira eil. n. Mena. Wi em Ruys, pass. 19 Kp. St. Vincent n. Sydney. Willemstad, 16 v. Hamburg te Amsterdam. Witmarsum. 18 te New Orleans. Woensdrecht 19 v. Las Palmas n. Einswarden. Woltersum, 18 te Le Havre. Wonosari, 19 te Singapore. Wonosobo, pass. 18 kreta n. Beyrouth. IJssel, 1 8v. Alexandrië n. Beyrouth. Zeeland, 18 te Halifax. Zuiderkerk, 19 v. Port Said n. Aden. Cycloop, 16 te Kharg eiland. SLEEPVAART Elbe. 17 te Rotterdam verwacht met dok. Friesland, 15 v Devonport n. Antwerpen. Nestor, 15 v. IJmuiden n. Delfzijl, Nestor 2, 16 te Kharg eiland. Schelde, 17 te Rotterdam verwacht. Tasmanzee, 17 te Rotterdam verwacht.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 12