Golden Fiction ZWITSALETTEN r Ondanks de koude was de Pinksterdrukte groot UNR proclameert De Gaulle tot „clandestien leider" ïï[if bf bFrÏFÖpn Hjb Van dag tot dag Onder ons gezegd, toch maar liever... laaC-iaiia <~Praatótoel 3 Triest Schrijverscongres in het Kremlin Het schot op de spoorbaan Wachtmeester vrijgesproken Represaille tegen import stop op visprodukten? Café in Blerick uitgebrand Dodelijk ongeval op de Venneperweg in Haarlemmermeer Verrukkelijke koffie de Fietser werd overreden en zwaar gewond DINSDAG 19 MEI 1959 De Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur heeft vanmorgen haar zoveelste vergadering gewijd aan de plannen voor een betere huisvesting van de bloembollenbeurs en de zetel van de vereniging. Zij deed dit aan de, ruim ge nomen, vooravond van de eeuwfeest viering. Wie echter had gedacht dat de vereniging bij de behandeling van deze zaak een wijsheid zou hebben getoond die deze vereniging zou moeten sieren, vergist zich deerlijk. Want de gehele behandeling van de beurskwestie kan men met slechts één woord betitelen: triest. Een vereni ging van een dergelijke betekenis als „Bloembollencultuur" heeft zich hier waarlijk niet van haar beste zijde laten zien. Natuurlijk zal men moeten billijken dat de leden bezwaren hadden tegen één van de plannen, of deze nu het Haarlemse of het Hillegomse plan betroffen. Vele leden hebben echter steeds een sterke negativi- teit aan de dag gelegd. Een negativiteit die een gezonde, opbouwende behandeling van de nlannen in de weg heeft gestaan. Als het op de portemonnaie aankomt, schijnen tal van leden van „Bloembollencultuur" tot schade van de vereniging zich niet anders dan negatief te kunnen gedragen. Hierbij moet men er wel rekening mee houden dat ook het hoofdbestuur niet ge heel vrijuit gaat. Onder meer door de aanvankelijk onjuiste financiële bereke ningen van de plannen was bij een aantal leden het vertrouwen in het hoofdbestuur aan het wankelen geraakt. Zij beoordeel den deze plannen als te weinig doordacht nadat het bestuur zich twee jaren met de bestudering ervan had kunnen bezig houden. Beter was het geweest als het hoofdbestuur twee jaar geleden een spe ciale commissie uit de leden, uitgebreid met enkele bouwkundige en financiële deskundigen, had samengesteld. Dan was de trieste vertoning van nu vermoedelijk achterwege gebleven. Achter de verdere ontwikkeling kan een groot vraagteken worden geplaatst. De plannen zijn uitgesteld en het hoofdbe stuur zal zich nader beraden. Wat er van dit „beraden" zal komen, moet men voor lopig maar eens afwachten. Voor de na bije toekomst zien wij. geen vernieuwde bollenbeurs, vooral niet nu zowel het Haarlemse als het Hillegomse raadsbesluit tot financiële steun bij de hogere overheid op verzet is gestuit. Overigens hebben wij tot onze voldoening geconstateerd dat de meerderheid van de leden zich voor hand having van de bollenbeurs in Haarlem heeft uitgesproken. W3W.V/.SXCKttW.* MOSKOU (Reuter-AFP) Vijfhonderd Russen en zeventig schrijvers uit meer dan veertig andere landen nemen deel aan het derde congres van Russische schrijvers dat maandag in het Kremlin in Moskou is ge opend. Tass meldde dat minister-president Kroesjtsjev en de eerste plaatsvervangende minister-president Mikojan, de opening hebben bijgewoond. De eerste secretaris van de raad van Russische schrijvers, Soerkov, zei dat het de hoofdtaak van de Russische schrijvers is de grote daden van het volk te verkondigen en propaganda te maken voor de commu nistische ideeën. Sedert het tweede schrij verscongres in 1954 is het aantal titels van boeken in de Sovjet-Unie met vijftig per cent gestegen, aldus Soerkov. Soerkov verwierp westelijke beschuldi gingen dat Sovjetschrijvers geen vrijheid hebben en hij veroordeelde westelijke spe culaties over het lot van Boris Pasternak, die vorig jaar nadat hij de Nobelprijs voor letterkunde had gekregen, uit de schrij versbond werd gestoten. Die speculatie was volgens Soerkov een poging van imperia listische reactionairen om het gedrag van Pasternak uit te buiten. Dat gedrag was dat van een verrader en een schrijver onwaar dig, zo zei hij. Op het congres zijn maandag twee schrij vers, Margarita Aligher en Aleksander Jas- jin, die twee jaar geleden critiek te verwer ken kregen, in congresfuncties gekozen. Twee jaar geleden was hun verweten dat zij te pessimistisch waren ten aanzien van de gevolgen der „persoonsverheerlijking" en van revisionistische neigingen in de Russische letterkunde. De schrijversbond telt thans 4081 leden, bijna dubbel zoveel als in 1954. (Van onze correspondent in Parijs) Ruim een maand na dato is nu pas een uittreksel gepubliceerd van een geheim congres, dat de Unie voor de Nieuwe Re publiek, Frankrijks grootste politieke par tij op dit ogenblik, op 14 en 15 april in Pa rijs heeft gehouden. Bij die gelegenheid heeft premier Michel Debré, die met de huidige vice-minister president Jacques Soustelle tot de oprichters en voornaamste leiders van de U.N.R. behoort, verklaard dat de volledige pacificatie van Algerije het hoofddoel is van zijn politiek. Pas daarna zouden de Algerijnse rebellen hun pretenties inzake onafhankelijkheid kun nen en moeten laten varen. Debré toonde zich voor de besloten kring van zijn geestverwanten in zijn analyse van de toestand en de vooruitzichten voor Algerije ontegenzeggenlijk aanmerkelijk minder liberaal dan hij zich de laatste maanden bij publieke redevoeringen wel eens voordeed. Over onderhandelingen, of tenminste contacten met het Algerijnse Nationale Bevrijdingsfront op welke nood zaak generaal De Gaulle herhaaldelijk gewezen heeft, sprak Debré, volgens het verslag, met geen enkel woord. Over de banden, die de U.N.R. met het staatshoofd, generaal De Gaulle, onder houdt, deed de secretaris-generaal, Cha- landon, op zijn beurt enkele hoogst inte ressante mededelingen. Chalandon, die men over het algemeen niet tot de natio nalistische ultra's in de U.N.R. pleegt te rekenen, karakteriseerde zijn beweging Advertentie ANEGANG 46 HAARLEM Hedenochtend heeft het Hoog Militair Gerechtshof uitspraak gedaan in de zaak van het „schot op de spoorbaan". De 28- jarige beroepswachtmeester A. J. den O. werd vrijgesproken, aangezien het ten- lastegelegde niet bewezen werd geacht. De wachtmeester had terechtgestaan om dat het aan zijn schuld en nalatigheid te wijten zou zijn geweest dat op 4 februari 1958 bij oefeningen in Oldebroek, een bri- santgranaat bij de spoorlijn Zwolle Amersfoort was neergekomen, vlak nadat een ü-ein gepasseerd was. De elektrische boyenleiding werd beschadigd en het trein- verkeéi- 'was lange tijd gestagneerd. De krijgsraad had de wachtmeester vrijge sproken. Dë leden van het Hoog Militair Gerechtshof hebben daarna een onderzoek ingesteld op de plaats waar de ontploffing zich heeft voorgedaan. De verdediger van de wachtmeester, kolonel L. H. Ie Fevre de Montigny, had in zijn pleidooi aangevoerd dat er bij de spoorbaan een oude Engelse vliegtuigbom en niet een brisantgranaat ontploft zou zijn. Deze vliegtuigbom zou als gevolg van het trillen van de trein tot explosie zijn gekomen. België beraadt zich Het verluidt, dat de Belgische regering zich beraadt over te nemen maatregelen met betrekking tot het eventueel stopzet ten van de import van vis en visproduk ten. Op zijn vroegst zou de Belgische re gering pas dinsdagmiddag een definitie ve beslissing nemen. In afwachting hiervan heeft de Neder landse regering besloten te wachten met het afgeven van vergunningen voor de invoer van (onder andere) longvis uit België in Nederland. als een liberale en dynamische partij, die onder alle omstandigheden alle regerin gen zal moeten ondersteunen. Charles De Gaulle noemde de secreta ris-generaal de „clandestiene leider" van de U.N.R.een tamelijk opmerkelijke om schrijving, nu intussen bekend is gewor den dat onlangs de links-georiënteerde gaullisten zich, op persoonlijk verzoek van de generaal, eveneens tot een concur rerende partij hebben georganiseerd, die mogelijk, clandestien, dus ook wel door de president der republiek geleid zou kun nen worden. Maar in de clandestiniteit zijn wel meer mysteries voorgekomen. Geheime agenten Chalandon legde ook nog de verklaring af, die men niet helemaal een onthulling zou durven noemen, dat de vijfde repu bliek nu niet meer volledig op het parle mentarisme rust. Een présidentieel be wind is het nieuwe stelsel volgens de se cretaris-generaal echter evenmin, al ver geleek hij generaal De Gaulle dan ook met de militaire en dus tevens clandes tiene chef jegens wie de leden van de U.N.R. zich verhouden als geheime agen ten. De U.N.R. moet er zich, zo hield Cha landon zijn partijgenoten voor, dan ook altijd op voorbereid houden dat ze door De Gaulle, zodra het landsbelang dat eist, openlijk gedesavoureerd zouden kunnen worden. Hoe geheim en dubbelzinnig ver schillende uitlatingen ook mogen zijn, niet temin lijkt het ons goed dat de leiders van de U.N.R. hun beraadslagingen achter ge sloten deuren blijkbaar na lang aarzelen ten minste voor een deel toch maar we reldkundig hebben gemaakt. Men heeft nu ten minste uit hun eigen mond verno men dat het nieuwe regime onmogelijk be schouwd, begrepen en gewaardeerd kan worden op grond van de gangbare demo cratische opvattingen. Maandagmorgen heeft een zware brand gewoed in het café annex danszaal „Apol lo" aan de Maasbreesestraat te Blerick. De brandweren van Venlo en Blerick be streden met acht stralen het vuur, maar er bleef echter niet veel over van het ge bouw. Een echtpaar dat boven het café woont, kon zich ternauwernood redden. De oorzaak van de brand is onbekend. De schade beloopt ruim een halve ton. Zondagavond heeft brand gewoed in een opslagplaats van de Internationale Kunst- stoffenindustrie te Voorschoten. De brand ging gepaard met een enorme rookontwik keling die tot ver in de omtrek zichtbaar was. De brandweer wist het vuur te loca- liseren tot de opslagplaats. Daardoor bleef een belendende lakfabriek gespaard. De opslagplaats met inhoud brandde geheel uit. A r>. de zachtste van alle Ofschoon het pinksterweer na de schit terende lentedagen sinds Hemelvaarts dag koud en winderig was, ondernamen de Nederlanders in grote getale de tra ditionele pinkstertochtjes. De zee trok, ondanks de koude, felle bries, zeer veel bezoekers in alle badplaatsen. Over het algemeen was het aan de kust en in de grensstreken op eerste pinksterdag druk ker dan op tweede pinksterdag. Andere attracties kregen enorme aan tallen gasten. Het vogelpark Avifauna te Alphen aan de 'Rijn (27.000), de Efteling bij Kaatsheuvel (35.000), het Haagse Ma- durodam (26.000). In Giethoorn, waar de watersportver eniging „Holland-Venetië"zeilwedstrij- den organiseerde, was de drukte over weldigend, zowel uit eigen land als uit Duitsland, België en Frankrijk. In Ois- terwijk. waar de hotels en pensions goed bezet waren, kampeerden drieduizend mensen op „De Reebok". In totaal heb ben dertigduizend vreemdelingen dit Bra- bantisch toeristendorp bezocht. De „Hoge Veluwe" had 27.000 belangstellenden. Bij de „Posbank" werden meer dan 35.000 toeristen geteld en in Sonsbeek ongeveer 40.000. Het openluchtmuseum in Arnhem ontving 5300 gasten. In Arnhem en om geving waren alle hotels en pensions vol. Het percentage buitenlandse, voorname- lllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllll'HlIlL MOEILIJK Rotter da msch Nieuwsblad meende dat iedereen in Nederland op een Nederlandse voetbalzege in Instanbul rekende. Maar het blad drukte zich wat moeilijk uit, schrijvende: „Want niemand zal wel weinig hoop koesteren de Turken in hun eigen land te verslaan". 1 TELEURSTELLING In De Gecombineerde las ik deze: Gevraagd wegens teleurstelling een boerenarbeider. Wordt machi naal gemolken. Woonhuis met tuin beschikbaar. Adres te beur. bifreau De Gecombineerde, Leerdam. Ik voorspel verdere teleurstellingen. Geen zelfbewuste boerenarbeider laat zich dit, machinaal of niet, welgevallen. WAT Zó En in Haarlems Dagblad stond deze: Gevraagd, voor kantoor accuraat meisje. Liefst met mulo-diploma, of gepensioneerd heer. ,,Ik heb wel geen mulo-diploma", stamelde het accurate meisje, „maar u moet mijn gepensioneerde heer eens zien! Zó!" In mijn eigen Flakkeese Nieuwsbode stond een, iet wat mysterieus nieuwtje uit Melis sant: „de heer E. v. Putten was vorige week zo ongelukkig toen hij zijn land aan het eggen was dat hij deze bij het verleggen op zijn voet kreeg". De vraag wat hij (bij het verleggen) op zijn voet kreeg, houdt mij nu reeds een volle week bezig. BESCHEIDEN De n.v. Rubberfabriek Vredestein te Loosduinen zond mij een aankondi ging van de verschijning van het boek „De Wereld van Vandaag", met de toevoeging: „de bedoeling van het boek is op verrassende manier een deurtje open te doen over de grootse revo lutie op alle terreinen van het menselijk leven in de laatste vijf tig jaar. Daarbij zal op bescheiden wijze worden aangeduid, dat Vredestein een rol heeft gespeeld in de ontwikkeling, die tot het huidige wereldbeeld heeft geleid". „Op bescheiden wijze" is niet slecht TALARIUS lijk Duitse gasten, wordt op zeventig ge schat. Ook de vele kampeercentra waren vol, zowel met tenten als met kampeer wagens. De Noordhollandse kust tussen Zand- voort en Huisduinen meldt een groeiend vreemdelingenbezoek. Tijdens de pink sterdagen bleef, mede dankzij de „over stroming" van Amsterdam, vrijwel geen logeerbed onbezet. Ook Rotterdam ver heugt zich in toenemende belangstelling. De spidobootjes vervoerden tienduizend gegadigden en diergaarde Blijdorp kreeg 29.000 bezoekers en Artis in Amsterdam 15.000. Schiphol trok 26 000 kijkers. De rondvluchtdienst kreeg het. met ruim 500 gegadigden zo druk. dat een Dakota van de KLM moest worden gecharterd. De aanloop uit de nabuurlanden was overstelpend. Ofschoon de Amsterdamse hotels zaterdagavond reeds waren volge boekt, werd toen van de grenzen een rus tig verkeer gemeld. De grote stroom brak zondagmorgen aan de oostelijke en zui delijke grenzen los. Het werd een wedloop naar de nog openstaande bedden in het midden en westen des lands. Rotterdam en Utrecht waren volgeboekt Vele gasten werden doorgestuurd naar hotels in het Sticht en het Gooi. Den Haag kon de toe loop nog juist opvangen. Opnieuw bleek dat het grote Duitse be zoek zich niet meer op het westen concen treert. Velen blijven in de mooiste delen der oostelijke provincies. De belangstel ling uit- Duitsland was het grootst, maar ook het aantal Belgische, Franse en Brit se bezoekers was aanzienlijk. Daarnaast neemt het bezoek van Amerikaanse mi litairen uit Duitsland en van Scandina- viërs geleidelijk toe. Het aantal kampeerders is tijdens het pinksterfeest zeer groot geweest. Het kampeerterrein Ockenburg herbergde in twee nachten 7600 openlucht-gasten, van wie een aantal bibberend van kou bij VVV-Kijkduin om beter onderdak kwam vragen. Het aantal Duitse kampeerders was zeer groot. De pinksterdrukte is ook in de westhoek van Schouwen-Duiveland, met name in de badplaats Haamstede, zeer groot ge weest. Er waren ook hier veel Belgen en Duitsers. Een handicap op de reis naar Schouwen-Duiveland is nog altijd het veer Zijpe-Anna Jacobapolder, dat de stroom van toeristen op topdagen niet kan ver werken. Er kwamen wachttijden voor van vier uur en er werd tot diep in de nacht gevaren. Op de autobaan, zo meldt onze corres pondent te Bonn, tussen Keulen en Dussel- dorp zijn gisteren honderden Nederlandse automobilisten gedupeerd doordat zij, met duizenden Duitsers, lange tijd hebben moeten wachten op het doorlaten van de verkeersstroom over een eenbaansweg. Reeds van half vier gistermiddag af kwamen op dit autobaangedeelte enorme opstoppingen voor. Men zou de Neder landse automobilisten die tot eind juni naar Duitsland willen gaan, willen aan raden tenminste op de terugweg via Aken of Venlo te rijden en de autobaan door het Ruhrgebied te vermijden. In juli en augustus is de verbinding weer normaal, ook al zal men door de week veel last Het 9-jarige meisje Maria B. uit de Hil- Iegommerbuurt in d>. gemeente Haarlem mermeer is vanmorgen omstreeks half tien op slag gedood bij een verkeersongeval op de Venneperweg in de Haarlemmer meer,'' Vermoedelijk heeft het meisje niet vol doende op het verkeer gelet. Zij werd aan gereden door een auto, bestuurd door een 26-jarige vertegenwoordiger uit Hillegom die ondanks krachtig remmen een aanrij ding niet meei kon voorkomen. Maandagochtend om vijf uur vond men naast de rijksweg Raalte-Nijverdal een gekantelde en totaal vernielde auto. Even verder vond men in een sloot het stoffelijk overschot van de bestuurder, de 31-jarige mr. A. M. M. Jurgens uit Oldenzaal. Op het fietspad lag een 2-jarig meisje, dat ogenschijnlijk geen ernstige kwetsui'en had opgelopen. De oorzaak van het on geval is onbekend. Op de rijksweg bij Sittard is de 26- jarige scooterrijder B. J. uit Cuyck ge slipt en met zijn hoofd tegen de wegrand geslagen. Hij is ter plaatse overleden. Zijn 32-jarige broer, die achterop zat, is met inwendige kneuzingen opgenomen in een ziekenhuis te Sittard. Twee jonge Duitsers zijn ernstig ge wond toen de door één hunner bestuurde bromfiets in Woudenberg tegen een boom botste. Beiden zijn naar een ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. Daar is de 17- jarige J. W. uit Dortmund overleden. In Ridderkerk is de 57-jarige A. Con- radi op zijn fiets door een personenauto aangereden, waardoor hij een schedel- basisfractuur opliep. Tijdens zijn over brenging naar een ziekenhuis in Rotter dam is hij overleden. Tussen Rijssen en Wierden is de 24- jarige G. van den Berg uit Rijssen bij het inhalen van twee wielrijders met zijn bromfiets gevallen. Hij kreeg een schedel- basisfractuur. In het Diaconessenhuis te Almelo is hij later overleden. In Brakel is de 59-jarige voetganger J. Pelle op een kruispunt door een auto aangereden, ten gevolge waarvan hij is overleden. Te Stuivesant bij Rijsbergen is de 64- jarige landbouwer A. J. H. bij een aan rijding om het leven gekomen. Hij stak onvoorzichtig de weg over, waardoor een auto hem niet kon ontwijken. Advertentie LUNCHROOM Grote Houtstraat 105 Tel. 18598 houden van vrachtwagens met opleggers. Nog nooit tevoren zijn er zoveel mensen met Pinksteren over de grenzen naar en van Duitsland gegaan als ditmaal. Het aantal Nederlanders, Belgen en Denen dat naar West-Duitsland was gekomen, was al evenzeer bijzonder groot. Het gelijk Kent u onze overburen? Hij is officier van Justitie, zij is, nu ja, vanzelfsprekend is zij zijn vrouw en zij hebben een aantal kinderen, van groot tot klein, die zij over dag stevig in bedwang heeft. Zij is een vrouw, die zich niet de kaas van het brood laat eten. Zij hanteert dit op een aardige wijze, maar geen mens grist ook maar een korstje van haar weg, geloof dat maar. Elke maand komt zij eenmaal bij de kruidenier binnen met het boekje in haar hand. Zij overhandigt dit de kruidenier- zelf met de opmerking: „Wilt u de reke ning nog eens narekenen? Op de blad zijden met een kruisje in de hoek kom ik tot een andere uitkomst". Wij en zij ge loven allen in de goede trouw van onze kruidenier, hij maakt immers ook foutieve optellingen in zijn nadeel, maar mjjn over buurvrouw wenst voor de goede orde goede rekeningen. De wasman en de stomerij kijken, voor zij bij mijn overbuurvrouw bellen, voor alle zekerheid tweemaal hun nota's van af te leveren goederen na. Want ze weten: zij houdt bij een onregelmatigheid vast tot de fout hersteld is, daar helpt geen lieve moederen aan. De kinderen, van de grootste Ixjceum- lummel tot aan het kleintje met haar strookjesschort, gaan 's morgens de deur niet uit voor ze allemaal hun bord pap naar binnen hebben. Misschien zijn hier vroeger wel veldslagen om gevallen en vallen ze nog wel eens, het zal moeder niet van haar standpunt af brengen. Mijn overbuurvrouw rust 's middags van twee tot drie uur. En er is geen macht, die haat in dat uur doet opstaan. Het tele- foongerinkel mag tegen haar trommel vliezen jeuken, de bel mag haar hersenpan doorboren en al zou de kabinetsformateur met alle portefeuilles zelf op haar stoep verschijnen, zij blijft, desnoods klaar wakker, op bed liggen en knippert niet eens met de oogleden. Ik zou nog vellen kunnen volschrijven over haar dagelijkse vastberadenheid, ik laat het echter hierbij om over te gaan tot de avond. Want 's avonds verandert mevrouw als een blad aan een boom. 's Avonds is de officier van Justitie zelf thuis, hij is een hxdselijk man. En als de officier van Justitie tegen zijn vrouw zegt: „Leontine, de thee is slap", dan vliegt Leontine naar de theepot, roert in de sterke thee en zegt: „Ja, Johan, ik heb de thee veel te slap gezet". Bij het overreiken van de schoolrappor ten zegt Leontine: „Ja, mooi, hè?", als haar man goedkeurend knikt, en ze zegt: „Ik dacht ook, dat het beter kon", als hij af keurend fronst. Enkele uren tevoren, over dag, heeft ze overigens ieder kind het hare al gezegd over die rapporten en dat leek in niets op de mening van haar man. Kom tijdens een gesprek niet in conflict met de officier van Justitie, want u vindt Leontine niet aan uw kant al was dat twee uur eerder wel zo. Huldigt de officier van Justitie het Italiaanse rvetboek van straf recht bij zo'n gelegenheid, Leontine doet dit tevens. Spreekt de officier van Justitie vol afschuw over geknoei met schroot, Leontine valt hem bij, al riep ze in de voortuin nog tegen u: „Ik vind het best, als ze het maar niet met mijn schroot doen" -i Waarom Leontine 's avonds bij Johan geheel anders is dan overdag? Ik heb het haar eens gevraagd. We stonden toen voor de kruidenierswinkel, Leontine met het boekje in haar hand, onversaagd, om het te laten narekenen. „Je moet het goed begrijpen", lichtte ze mij in, „een man als Johan krijgt nooit ge lijk. Als officier van Justitie kun je vier ia ar eisen, het vonnis wordt drie, of vijf ook wel. Of je vraagt drie jaar met één iaar voorwaardelijk, het vonnis luidt drie mar voorwaardelük. Ofwel tien iaar en de boef krijgt er injftien. Of twee jaar met aftrek en de rechter geeft één jaar zonder aftrek. Zo'n man moet toch ergens op de wereld gelijk krijgen, rund je niet? Kijk, en dat geef i k hem dan maar". Maps Valk Vader gaf dochter rijles Een veertigjarige procuratiehouder uit Overveen is zaterdagmiddag om half vier zwaar gewond bij een verkeersongeluk op de Rollandslaan in Haarlem-West toen hij werd overreden door een auto die be stuurd werd door een twintigjarige tand artsassistente die van haar vader rijles kreeg. Het ongeluk gebeurde nadat het meisje bij een poging om een plotseling overste kende hond te ontwijken de macht over het stuur verloor. De wagen schoot het trottoir op en botste tegen een lichtmast die afbrak. Daarna koerste de auto recht op een fietser af. Voordat de vader van het meisje had kunnen ingrijpen had de wagen de fietser totaal overreden. Het slachtoffer werd met een gecompliceerde linkeronderbeenbreuk en waarschijnlijk verwondingen in de borstkas onder de auto vandaan gehaald. Hij is in ernstige toestand naar het St. Elisabethsgasthuis in Haarlem overgebracht. Zijn fiets werd ••o'komen vernield. Uit at Oprechte Saturdagsche Hai iemsche Courant van 19 Mey 1759 PARYS. Overlang is in 's Konings Raad gedelibereerd geworden om Desselfs Toegevendheyd omtrent de Huwelyken zyner Gereformeerde On- derdaanen, welke by gebrek der Ecclesiastique en Ci vile Formaliteyten derzel- ver Kinderen voor on- wettig-geboorenen moeten laten passeeren, eenigszins verder te doen strekken; na- mentlyk, dat hunne reeds voltrokkene Huwelyken gewettigd en de toekomende telkens ten overstaan der Magistraaten ge- legimiteerd mogten worden, waarby zy hunne Dankerkentenis met een Don-Gra tuit zouden betoonen. Advertentie 10 TABL. f 0.60 20 TABL. f J.- 40 TABL. f 1.50

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5