Vlaggetjesdag in IJmuiden onder een stralende zon en met matige bries Goggomobiel Sjah met kruiser „De Ruyter" op weg naar Nederland Juwelierszaak in Dordrecht op klaarlichte dag geplunderd INRUIL'ACTIE Cambridge schrapt Grieks en Latijn als toelatingseis Gisteravond uit de Deense haven Aarhus vertrokken DINSDAG 19 MEI 1959 5 Gigantisch dok in Rotterdam aangekomen Kustvaarder „Henriëtte B" zou gezonken zijn Vrouw vermoord in Amsterdam Daders een uur later gepakt toen zij de buit van een halve ton in een wegberm begroeven Koningin en Prins ontvingen Adamski Uw oude fototoestel is 7.50,10.-ofl5.- waard. v.a. ƒ3485.- HARDEBELT George Stam tot organist St. Laurenskerk benoemd Ongeval bij Hoogovens Vlaggenparade De Sjah van Perzië is maandagavond aan boord van Hr. Ms. kruiser „De Ruy ter" uit de Deense haven Aarhus vertrok ken voor zijn reis naar Nederland. Woens dag zal de Perzische vorst in Amsterdam voet aan wal zetten. Kort na achten stapte de Sjah aan boord van de Nederlandse kruiser. De Deense premier H. C. Hansen, de minister van Buitenlandse Zaken, Jens Otto Krag, tal van hoogwaardigheidsbekleders en een enorme mensenmenigte waren naar de kade gekomen om de vorst een goede reis te wensen. Het bezoek aan Denemarken heeft vijf dagen geduurd. Van de brug van de „De Ruyter", die met de onderzeeboot jagers „Drenthe" en „Limburg" als es corte de haven uitvoer, wuifde de Sjah een afscheidsgroet naar de wal. De kruiser „De Ruyter" was met de „Drenthe" en „Limburg" zaterdagmor gen de haven van Aarhus binnengelopen. Een kapel van de Koninklijke Deense Landmacht en talrijke belangstellenden waren ter begroeting aanwezig. Op de ka de wapperden tientallen Deense en Neder landse vlaggen. Voor de overtocht van Denemarken naar Nederland zijn aan boord van „De Ruy ter" gedurende de laatste maanden vele voorbereidingen getroffen. Sinds oktober 1900, toen de president van de Zuidafri- kaanse republiek, Paul Kruger, aan boord van Hr. Ms. „Gelderland" naar Nederland kwam, is het niet meer voorgekomen dat een staatshoofd van een vreemde mogend heid aan boord van een Nederlandse oor logsbodem naar ons vaderland kwam. Van daar dat men zich bij de Koninklijke Ma rine opnieuw moest instellen op een der gelijke opdracht. Aan de Sjah en zijn ge volg zijn de hutten van de scheepsleiding ter beschikking gesteld. De zakelijke sfeer van deze verblijven is zoveel mogelijk aan de huisvesting van de hoge gast aange past. De maaltijden die Zijne Keizerlijke hoogheid en diens gevolg zullen worden geserveerd, zijn in overleg met de hof maarschalk van de Koningin samenge steld. Een hoflakei zal de keizer bedienen. Op de avond van tweede pinksterdag bracht een hofauto van het Deense konink lijke huis de Sjah naar Aarhus. Namens de Koningin werd de Sjah door luitenant- generaal C. F. Pahud de Mortanges op de kade begroet waarna hij door de com mandant van het smaldeel, kapitein ter zee A. B. Ferwerda, aan boord van de kruiser werd welkom geheten. Zaterdagmiddag had het gemeentebe stuur van Aarhus aan 300 opvarenden van het smaldeel in het stadhuis een ontvangst aangeboden. In de avonduren werd aan boord van de „De Ruyter" een ontvangst gehouden, waarbij vele plaatselijke, bur gerlijke en militaire autoriteiten aanwezig waren. Het was zeilen geblazen op de Kaag gedurende de pinksterdagen. De zon maakte het toeven aan de wal buiten de wind tot een waar ge noegen. Dit Italiaanse plekje vooral was niet te versmaden. In de vroege morgen van de eerste Pink sterdag is het enorme dok, dat drie sleep boten van L. Smit en Co. uit Engeland hebben gehaald in de Nieuwe Waterweg aangekomen. Honderden, onder wie vele buitenlan ders, waren voor dag en dauw opgestaan om naar Hoek van Holland te gaan en het schouwspel van het binnenkomen te zien. Zodra de semafoor was bereikt, nauwe lijks na zes uur hief de in gesloten rijen staande file auto's ter verwelkoming een toeterconcert aan. Op de „Schelde" de „Tasmanzee" en de „Elbe" wapperde de rood-wit-blauwe vlaggen, strak gespan nen in de wind. Ook op het dok was een groot vaderlands dundoek gehesen. Twee uur later passeerde de varende stoet het Vlaardingse Deltahotel. Omtrent half tien was het einddoel, de Heijscheha- ven bereikt en kon men beginnen met de zeer belangrijke aanwinst van de Rotter- damsche Droogdok Maatschappij op zijn voorlopige plaats te deponeren. Het thans van nationaliteit veranderde dok is nog 4000 ton groter dan het Singa- poredok, dat jaren vóór de tweede wereld oorlog eveneens door mannen van „Leen Smit" door het Suezkanaal naar zijn be stemming Singapore werd gebracht. Maar het Suezkanaal had niet kunnen verwer ken, wat de Nieuwe Waterweg wel kon. Daarom had men toen dat dok in twee af zonderlijke helften moeten verslepen. tuums hadden gestoken. Tijdens een toe- spiaak van drs. Van Dijk verscheen een helikopter, die de wimpel van het produkt- schap uitwierp. De wimpel werd in top gehesen op de VL 97. Daarna vertrokken de loggers voor de vlootschouw op de Maas. De Nederlandse kustvaarder „Henriette B" is ter hoogte van La Coruna (Spanje) gezonken nadat alle negen opvarenden aan boord waren gegaan van het Britse motorschip „Gartwood", aldus is maan dag uit La Coruna vernomen. In de nacht van zaterdag op zondag had het schip noodseinen uitgezonden waarna de „Gartwood" zes van de negen op varenden aan boord nam. De kapitein en twee andere opvarenden zijn nog een tijd aan boord van het schip gebleven, dat zware slagzij maakte, doordat de lading was gaan schuiven. De rederij L. Smit en Co heeft naar aanleiding van het bericht dat de „Hen riette B" is gezonken, meegedeeld dat de „Poolzee", die de „Henriette B" op sleep touw heeft genomen, niet gemeld heeft dat het schip is vergaan. Verder deelde L. Smit en Co. mee dat zes opvarenden van de „Henriette B" aan boord waren gegaan van de „Gartwood", doch dit zes tal is daarna overgegaan op de „Poolzee" en van de sleepboot weer op de „Hen riette B". Volgens deze berichten zet de sleep koers naar Brest. Opnieuw is in Amsterdam een moord ge pleegd op een vrouw van lichte zeden. Even na twaalf uur in de nacht van za terdag op zondag werd de politie van het bureau Wamoesstraat in de hoofdstad ge waarschuwd dat in een woning aan de Bergstraat, een nauwe doorgang tussen het Singel en de Herengracht nabij de Torensluis, het stoffelijk overschot van een vrouw was aangetroffen. Het bleek de 45-jarige J. C. B. te zijn, die woonde in een door haar gehuurde kamer op de be nedenverdieping van het huis. Dr. J. Zeldenrust, die later sectie ver richte, constateerde dat de vrouw met gro te kracht door wurging, vermoedelijk met de handen om het leven is gebracht. De moord zou kort voor middernacht zijn ge beurd. Een andere in het huis wonende vrouw heeft het slachtoffer ontdekt nadat het haar was opgevallen dat zij in de be lendende kamer niets hoorde en het licht bleef branden. Uit de kamer van de vermoorde wordt niets vermist voor zover kon worden na gegaan. Er is niets gebleken van enige verwantschap tussen dit misdrijf en de moorden op drie andere vrouwen in de binnenstad van Amsterdam, waarvan er twee nog niet zijn opgelost, namelijk die op „Chinese Annie" op Oudejaarsdag 1956 en die op „Magere Josje" in augustus 1957. Een blik in een spionnetje is voldoende geweest om twee zware jongens, die zon dagmiddag om één uur in het hartje van de stad Dordrecht met hun zakken vol sie raden uit een juwelierszaak stapten, nau welijks een uur later te arresteren. Op het moment, dat een patrouillewagen van de rijkspolitie te Dordrecht de dieven had achterhaald, waren zij bezig hun kostbare buit te begraven langs de openbare weg. „Ik zat te eten en keek af en toe eens in het spionnetje'', zo vertelde de heer J. H. Ottevanger. Zondagmiddag tegen half twee was het. „Ik zie twee kerels aankomen en naar een oud autootje lopen op de parkeer plaats tegenover m'n huis. Hoe het kwam weet ik niet, maar ik vond het verdachte mannen en het werd nog verdachter toen ik ze iets onder de voorbank zag stoppen en vervolgens in fiks tempo zag wegrijden. „Laat ik dat nummer maar noteren, zei ik tegen m'n vrouw". Daarna wachtte de zuivelhandelaar op zijn dessert en op zijn negentienjarige zoon, die ondanks de uit drukkelijke afspraak om vroeg te komen eten nog niet was opgedaagd. Toen de zoon eindelijk verscheen, vertelde hij dat er een inbraak was gepleegd bij juwelier G. A. de Meij aan de Voorstraat. „Ik rende naar be neden om bij de buurman de politie te bel len. Zij waren in de wolken met het num mer dat ik ze kon opgeven plus nog het merk en bouwjaar van de auto". In de Voorstraat had zich de inbraak afgespeeld zonder dat iemand er erg in had gehad. Een 37-jarige Rotterdamse ar beider en een 34-jarige Bossche timmer man waren naar Dordrecht gekomen, had den hun autootje aan de Vest (vijf minu ten van de juwelierszaak) neergezet en waren toen naar deze zaak getogen. In het portiek forceerden zij de deur en vlug laadde het tweetal de eolbertzakken vol met gouden ringen, broches en armbanden. Plotseling begon echter de alarminstallatie te werken. De familie Hecker, die tegen over het pand van de juwelier woont zag twee mannen snel naar buiten komen. De heer Hecker en zijn twee dochters renden naar buiten, maar de dieven waren reeds verdwenen. In de winkel was het een chaos want de indringers hadden alles overhoop gehaald. De eigenaar was een uur tevoren naar Vlaardingen gegaan voor een familie bezoek. Dank zij de heer Ottevanger kon aan alle politieauto's het autonummer van de daders worden doorgegeven. Een van die wagens bevond zich op dat moment op de terugweg naar Dordt, nadat hij dienst had gedaan op Voorne en Putten. De twee inzittende politiemannen zagen het gezoch te autootje staan langs de weg, die de oude straatweg en rijksweg 16 scheidt, onder Rijsoord. Twee mannen zaten aan de sloot kant. De politiemannen zagen onmiddellijk dat er aan de slootkant pas was gegraven en in het slootje glinsterde iets. Het waren een paar gouden ringen. Er was voor de inbrekers geen ontkomen meer aan. Het bleek, dat zij hun buit. die meer dan een halve ton waard was, in een autobinnen band hadden begraven in de berm. De po litie heeft alles weer opgegraven. De dieven zitten nu in het politiebureau te Dordrecht opgesloten. Hedenmorgen is de jacht op de nieuwe haring begonnen. Uit de Nederlandse vissershavens vertrok de haringvloot naar de visgronden in de hoop zo snel mogelijk de zilveren nieuwe binnen te brengen. Foto: het uitvaren van de vloot te IJmuiden. De Koningin en Prins Bernhard hebben maandagochtend de Amerikaanse auteur van enige boeken over ruimtevaart, George Adamski in het paleis Soestdijk ontvangen. Daarbij waren aanwezig de chef luchtmachtstaf, luitenant-generaal H. Schaper, prof. J. Jongbloed, hoogleraar te Utrecht, gespecialiseerd op het gebied van de luchtvaartgeneeskunde, prof. mr. dr. M. Rooij uit Heemstede, hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam in de leer van de communicatiemiddelen, en de heer C. Kolff, voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging voor Luchtvaart. De heer Adamski gaf mede naar aan leiding van gestelde vragen een uiteenzet ting van zijn denkbeelden over de ruimte vaart, zoals die ook beschreven zijn in zijn boeken. Adamski vertrok daarna naar Den Haag, waar hij in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen een lezing hield over het verschijnsel van de vliegende schotels. De zaal was slecht bezet Ongeveer 650 van de 2100 beschikbare plaatsen waren voor vijf gulden van de hand gedaan. Adamski begon zijn lezing met een dank woord aan Konnigin Juliana voor het on derhoud, dat hij 's morgens met haar had mogen hebben. „Wanneer er meer mensen waren als zij, zou de wereld er zeker beter uitzien", was zijn commentaar. Geduldig hoorden de aanwezigen voorts een meer dan anderhalf uur durende op somming aan van Adamski's ervaringen, belijdenissen en voorspellingen, zaken die hij ook reeds in zijn geschriften „Vliegen de schotels zijn geland" en „Aan boord van de ruimteschepen" uitvoerig heeft uit eengezet. De leidster van de UFO-contactgroep Nederland, mej. Ray d'Aquila uit Den Haag, die het gesprokene in het Neder lands zou overbrengen, liet reeds na enkele moedige pogingen blozend verstek gaan. Op 22 mei zal de heer Adamski een dergelijke lezing in Amsterdam houden. Privé-laboratorium afgebrand. In Crooswijk te Rotterdam is in en aan een huis door een felle brand een schade van meer dan 30.000 aangericht. De brand is uitgebroken op de zolder, waar een van de bewoners een privé-laboratorium had in gericht. De brandweer heeft met acht stra len de brand tot de derde etage en de zolderverdieping kunnen beperken. Advertentie m* maim mssmst Nog slechts t/'m 23 mei Grandioze Inlichtingen bijuwfotohandelaar mi me m m$ tm ms tm m® m> sm Advertentie Hoofdagent Haarlem en omstreken Rijksstraatweg 249 Haarlem-Noord (Van onze correspondent in Londen) In dit tijdsgewricht, waarin de techniek triomfen viert, heerst er in Britse weten schappelijke kringen twijfel aan de waar de van Grieks en Latijn. Vandaar dat een campagne gaande is om deze vakken als toelatingseis voor de universiteit te laten De heer George Stam, directeur van het Rotterdams Toonkunst Conservatorium en voorzitter van de Nederlandse Organisten vereniging, is met ingang van 1 oktober benoemd tot organist van de Grote of St. Laurenskerk in Rotterdam. De heer Stam, die achtereenvolgens organist is geweest van de Grote Kerk in Leeuwarden, de Westerkerk in Amsterdam en van de Grote Kerk in Gouda, krijgt in Rotterdam het in aanbouw zijnde drie klaviersorgel te bespelen, dat door de firma Marcussen in Denemarken deze zomer zal worden ge leverd. vallen. Zaterdag heeft de universiteit van Cambridge besloten dit te doen met 325 tegen 278 stemmen. De universiteit van Oxford heeft zich twee weken geleden, zij het met zeer geringe meerderheid, in be ginsel al voor afschaffing van Latijn en Grieks uitgesproken, maar constitutioneel is het voor de laatstgenoemde universi teit ingewikkelder om de maatregel defini tief af te kondigen. In het op de technische wetenschappen ingestelde Cambridge was de aanhang van de hervormers veel gro ter dan in Oxford. De tegenstanders voe ren aan, dat de kennis van ten minste één klassieke taal noodzakelijk is voor het be zit van werkelijke cultuur in de beste zin des woords, maar de meerderheid der hoogleraren is het hier niet mee eens. De handlanger E. P. uit Haarlem is zaterdagmorgen in de walserij-oost op het terrein van de Hoogovens te IJmuiden even bekneld geraakt tussen een pakket platen en een tafel. Met een pijnlijke rech terheup werd hij voor nader onderzoek naar het Rode-Kruisziekenhuis in Beveri wijk vervoerd. ZELDEN WAS de belangstelling voor de optocht op Vlaggetjesdag in IJmuiden 20 groot als dit jaar het geval was. Het prachtige weer en het vooruitzicht van een paar vrije dagen zal hieraan wel niet vreemd zijn geweest. De optocht „In woord en beeld" trok wel bijzonder veel mensen. Langs de Kennemerlaan vooral was de be langstelling enorm. Op de trottoirs was geen plaatsje meer te vinden. De jeugd had het dan ook hier en daar wat hogerop gezocht. Lantaarnpalen en muren waren zeer in trek. De optocht verliep in het algemeen vlot. Wel werd het verkeer op de Lange Nicuwstraat opgehouden: men moest hier wachten tot de schier onafzienbare stoet was gepasseerd. Op een gegeven ogenblik stonden er aan weerszijden van de kruising Lange Nieuwstraat-Velserduinweg acht autobussen van de N.Z.H. te wachten. Vele groepen die aan de optocht mee deden hadden er veel werk van gemaakt om hun spreekwoord of gezegde zo goed en origineel mogelijk in beeld te brengen. Uiteraard vormden visnetten, vlaggetjes, boten en vissen de hoofdbestanddelen voor de aankleding van de groepen. De speel tuinen „Schulpen en „de Meerweiden" uit Velsen-Noord „gooiden een spiering uit om een kabeljauw te vangen". Dat zij in het belang van het speeltuinwerk een kabel jauw zo groot als een walvis hadden ver vaardigd was begrijpelijk. Een groot aan tal spieringen droegen de kinderen in rit sen met zich mee, de kabeljauw uitdagend er eens een fikse hap naar te wagen. Het Leger des Heils bewees op overduidelijke wijze dat „de beste stuurlui aan wal staan", maar toch ook wel weer zo dat het schip van het „legér" een goede koers vaart in het belang van zeer velen. De christelijke gymnastiekvereniging IJmuiden maakte eens te meer goede indruk. Voorbeeldig marcheerden de in keurig wit gestoken meisjes en jongens, vrouwen en mannen in het gelid, waarin hun eigen muzikanten een groot aandeel hadden. Ze waren de grootste groep en „visten achter het net". Met vissen voorop, dan een net en daar achter een groot aantal hengelaars. „De hondewacht lopen" was heel geestig uit gebeeld. Veel succes bij het publiek langs de weg had voorts het Rode Kruis: „Maxi mum vijftig kilometer" stond er op een grotendeels „in de prak gereden" maar verder voortreffelijk rijdende auto. De op tocht besloeg meer dan de halve lengte van de Kennemerlaan. Intussen hadden in het Noordzeekanaal spannende roeiwedstrijden tussen ploegen van visserijscholen in Katwijk en IJmui den en teams van diverse zeekadetten- korpsen plaats. Er werd verbeten strijd geleverd, waarvoor eveneens grote belang stelling bestond. Omstreeks vier uur bereikte de kleurige optocht de Tegeltjesmarkt, waar hij werd opgewacht door burgemeester M. M. Kwint, de wethouders H. de Boer, C. P. J. Maas en R. Verbeek (wethouder A. de Jong was wegens ziekte verhinderd), het feestcomité, de jury en verscheidene andere autoriteiten. Het was een feestelijk schouwspel, daar op de kade, waaraan de keurig opgetuigde en gepavoiseerde schepen lagen. Nadat alle groepen gedefileerd hadden, sprak burgemeester Kwint een woord van begroeting. Hij wees hierbij op de be tekenis van de visserij voor IJmuiden en voor Nederland. Dank zij de medewerking van velen, was er weer een Vlaggetjesdag. Volgend jaar, zo kondigde burgemeester Kwint aan, zal op Vlaggetjesdag het zoek licht op IJmuiden gericht zijn; dan zal IJmuiden het belangrijkste centrum zijn. Bijzondere dank bracht spreker aan „IJmuidens Bloei". „Dat het sportieve strijd moge worden, als straks de schepen uitvaren!" zo be sloot burgemeester Kwint. Vervolgens kreeg de heer H. G. J. Smak man het woord, om namens de jury de prijzen bekend te maken. De prijs voor de beste uitbeelding werd toegekend aan de r.-k. sportvereniging Velsen („de Hondewacht"); de prijs voor de beste algemene indruk ging naar de christelijke gymnastiekvereniging IJmui den; de prijs voor de beste bevlagging werd toegekend aan de christelijke gym nastiekvereniging „Fit" (de jongelui had den zelfs de zeiltjes van de loggers aan hun vlaggetjes niet vergeten); „De Brul boei" kreeg een extra prijs, omdat alle onderdelen het best verzorgd waren. kijkers op Vlaggetjesdag en de dagen daarop ook nog belangrijke afnemers waren, dan zou het wel weer gaan. Op de goede afloop werd het glas geheven. Feest op Stationsplein Op het Stationsplein kreeg de Vlaggetjes dag een feestelijk slot. Het begon met een opmars, waaraan de IJmuider Harmonie, de muziekvereniging Wilhelmina en de Christelijke Gymnastiekvereniging IJmui den deelnamen. Regisseur C. de Jong sprak enkele teksten uit, die op de haring be trekking hadden. „We zijn allen IJmuidenaren", zei hij. „We verschillen van elkaar, maar toch zijn wij één, want we moeten het allen hebben van de natte grens. In zee ligt de zegen, we vieren hier het feest van de nieuwe oogst". De jeugd van de gymnas tiekvereniging met zijn oefeningen op haringtonnetjes onderstreepte dit duide lijk, en ook de feestelijke exercities van de muziekverenigingen ademden een feestelijk karakter. Om negen uur gingen op de walkant de schijnwerpers aan. Honderden en honder den overstroomden de kaden en maakten de traditionele tocht langs de kotters, nu nog in rust, maar straks vol driftig be wegen in de strijd om de beste en snelste vangst. Het feest op het Stationsplein ging er rustig om door. Er werden folkloristische dansen gedaan en het hoogtepunt kwam wel, toen de lampen werden gedoofd en de kwiklampen opgloeiden. Fosforiserende knotsen lichtten op tegen de hemel, zwaaiend in een lichte kadans. Het was een prachtig feest, een waardig besluit van de weer zo geslaagde Vlaggetjesdag. In Scheveningen Met een drumbandconcours, een optocht van jeugd- en sportverenigingen en een vlootrevue, heeft ook- Scheveningen vlag getjesdag gevierd. Voor al deze evenemen ten bestond grote belangstelling. Terwijl de inscheping voor de vlootschouw aan de gang was. werd, na een toespraakje van de voorzitter van het Comité Vlaggetjesdag de heer D. A. den Duik, op de SCH 134 de produktschapswimpel gehesen. Onder de bijna duizend personen die voor ander- Het is beide pinksterdagen erg druk geweest rondom de Vissershaven in IJmuiden. Niet alleen overdag maar ook 's avonds. De bevlagde loggervloot, die vanmorgen vroeg naar zee is vertrokken om de jacht op de Hollandse Nieuwe" te openen, vormde dan ook in het zon netje een vrolijke en in het helle licht van de schijnwerpers, een sprookjes achtige aanblik. IJmuiden heeft deze pinksteren hierdoor heel wat toeristen op bezoek gehad, waaronder weer een groot aantal Duitsers. Traditiegetrouw waren niet alleen de schepen gepavoi- seerd, maar ook woei van vele ge- bouwen in heel Velsen de driekleur. De feeststemming werd nog verhoogd door de vele reclamevliegtuigjes, die onver droten boven IJmuiden rondsnorden en namens de een of andere firma de xnssers een goede vangst toewensten. Ook de N.Z.H. bleef niet achter en „be vlagde" al haar bussen van lijn 70 en 75. half uur de kalme zee opvoeren, bevonden zich verscheidene ambassadeurs en ge zanten, leden van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, bestuursleden van pro- dukt- bedrijfschap, ambtenaren van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, en wethouders en raadsleden van Den Haag. Het hospitaal kerkschip „De Hoop" deed ook nog even me" aan het Scheveningse feest en voer vervolgens de Scheveningse haven binnen. Toen op de kade de straatverlichting aan ging en de vuurtoren zijn lichtbundels begon rond te stralen, liepen de loggers weer binnen. Een taptoe aan de haven be sloot de Scheveningse vlaggetjesdag. In Vlaardingen Ook in Vlaardingen hebben duizenden de fraai gepavoiseerde haringvloot bezich tigd Onder de duizenden kijkers waren ook veel buitenlanders. Een rijk gekleurde stoet trok maandag middag van het stadhuis naar de Koning in Wilhelminahaven. Voorop gingen tam boers en pijpers, gevolgd door enkele auto's, waarin schipper en stuurman van he' motorloggerschip „Prinses Juliana", de VL 97 en de burgemeester van Vlaardin gen, mr. J. Heusdens, met de directeur van het Produktschap voor Vis en Vispro- dukten, drs. D. J. van Dijk, waren gezeten. Deze werden gevolgd door circa 150 man nen en vrouwen van de Spakenburgse Oratoriumvereniging in folkloristische klederdracht. De stoet werd gesloten door de harmonievereniging „Sursum Corda", waarvan de leden zien in historische cos- Ontvangst in Cultureel Centrum Na de prijsuitreiking op de Tegeltjes- markt had in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen, een ontvangst door de Commissie Vlaggetjesdag plaats. Voorzitter P. Krab begroette daar een aantal genodigden, onder wie burgemees ter Kwint, de wethouders en de gemeente secretaris. De heer Krab wees er op, dat het met de visserij bepaald niet ideaal ge steld was. Er waren zeker donkere wolken te zien. Maar op een dag als deze wilde hij niet de pessimist zijn. Als er onder de vele

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9