In de vishal en op zee Blonk's Zelfbediening stoffeerwerk A. C. BORST buitenbanden Joop Galavazi „„r HAAK M. PL0KKER 3.95 3.25 De-$£jyter Moorkoppen 25 cent J. N. TROMP Amsterdamse Beurs PLANETENWEG 50-58 donderdag 2mei 1959 Twee doden in het verheer Een jaar gevangenis voor oneerlijke politieman De beurs van gisteren Haags politie-incident berecht Volkstuinen Prof. Oud's suggestie inzake een corporatieve Eerste Kamer Vijf jaar geëist tegen dronken autorijder Burgerlijke Stand van Velsen Goud begon bij „Nieuw Leven" Ir. J. J. van Rijsinge directeur Reactor-centrum IJslands hof verzwaart vonnis tegen Britse trawlerschipper Aankomst van de Sjah Woningvoorraad en -bezetting in Velsen Woningproduktie daalt Brits schip gestrand bij Cherbourg Scheepvaart BRENG UW WAS- EN STOOMGOED Weekend-aanbieding In Groningen kwam het zevenjarige meisje C. H. Dik in aanraking met de laadbak van een aanhangwagen, waar door zij van haar fiets viel en overre den werd door het rechterachterwiel van de wagen. Zij was terstond dood. In Borgharen is de 25-jarige bromfiet ser W. H. Jongen uit Maastricht op een wegsplitsing tegen een bestelauto gebotst. Hij was vrijwel op slag dood. Het onge luk gebeurde, doordat de bromfietser, die uit een zijweg kwam, geen voorrang ver leende aan de auto. De rechtbank te Amsterdam heeft de 62-jarige gepensioneerde adjudant der rijkspolitie en voormalig commandant van de parketgroep in het hoofdstedelijk paleis van justitie, H. van H. wegens mal versaties met onkostennota's en verduis tering veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf. In vier jaar tijds had Van H. zich onge veer 3500 toegeëigend door op zijn de claraties voor transport van gevangenen meer kosten te vermelden dan gemaakt waren en een te hoog aantal maaltijden voor de gevangenen te noteren. In zijn huis trof men later allerlei schoonmaakar tikelen aan, die hij uit het paleis van justi tie had meegenomen. AMSTERDAM De handel was door elkaar actief. Er waren twee gebeurtenissen die de aandacht vroegen en wel de eerste verhandeldag van stocken Philips en de inschrijving op de 200 miljQen of meer 4% percent staats lening 1959 tot de koers van 98% percent. Van de internationale waarden trokken de Philipsaandelen de grootste aandacht .Het was in deze hoek, vooral bij de opening, zeer druk, terwijl er gedurende de gehele beursduur flink gehandeld werd. De aan delen openden op 650, ex 5 percent bonus uit de agio-reserve, tegen als vorige slot- prijs 665 cum stock. De stocken deden on geveer 324. In de morgenuren werd voor de aandelen 644 tot 651 betaald en voor de stocken f 323 tot 326. Tijdens de officiële beurs daalde de koers van 650 tot 647 wegens middenkoersaanbod om tegen het slot weer wat aan te trekken. De arbitrage kon niet veel uitrichten, dit in tegenstel ling met de niet-officiële ochtendhandel, toen voor rekening van Zwitserland ge kocht werd. Tegen het einde van de mid- dagbeurs kwamen nog wat kooporders van het buitenland binnen. Direct na Philips moet Kon. Olie genoemd worden. Deze aan delen stegen van 171,90 tot 172,30. De slotnotering van dinsdag was 170,80. De aandelen noteerden ongeveer een gulden boven pariteit New York. De vaste stem ming voor de olie-aandelen werd geba seerd op de goede eerste kwartaalcijfers van het concern, die binnenkort worden verwacht. Unilever en AKU lieten het lelijk zitten. Het koersverschil van deze aan delen, vergeleken bij de slotkoers van dinsdag, was van weinig betekenis. De KLM-papieren werden onveranderd gead viseerd. De vaste stemming van de vorige dag voor de scheepvaartaandelen was gisteren verdwenen. De tendentie was nauwelijks prijshoudend. Alleen Van Ommeren, na de forse koersstijging van de vorige dag, werd hoger geadviseerd. Op de cultuurmarkt was weinig te doen. De aandelen bewogen zich op het vorige slotniveau. Op de beleggingsmarkt was de inschrij ving op de nieuwe staatslening het gesprek van de dag. De belangstelling voor deze lening was zeer groot. Een bijkomende factor was dat de beurs het nieuwe kabinet gunstig beoordeelde. Overigens was de stemming voor de staatsfondsen verdeeld. Walvisvaarten kregen opnieuw een hogere adviesprijs. Prolongaties 3 percent. (ANP) NEW YORK De Newyorkse effectenbeurs was woens dag onregelmatig lager, terwijl geselec teerde spoorwegaandelen goed in de nark.t lagen. Elektronische waarden zorgden voor de derde onaangename verrassing van deze week door in het ochtendverkeer 2 tot zelfs 9 dollar te verliezen. De ver- kocpwoede deelde zich aan andere cate gorieën mede, met als gevolg dat de voor naamste fondsen lager kwamen. Er volg de echter een verbetering en het tedus- trieel gemiddelde dat om een uur meer dan 4 punten lager had gestaan herstelde zich ieder uur verder. Laat in de dag «teeg American Motors meer dan 1 dollar Andere autowaarden lagen tamelijk goed maar eindigden iets lager dan de /orige dag. Bij de oliefondsen werden mkele winsten gemaakt; een groot aantal speciale fondsen verbeterde zich. Chemische, ban den. goudmijnen en enkele speciale fond sen boekten verliezen. Maar bij de farma ceutische fondsen boekte Norwich Phar- rnacal een winst van meer dan 4 dollar. Bij de elektronische fondsen werden, on danks 'n verbetering, verliezen genoteerd, die bij enkele fondsen tegen sluitingstijd meer dan 6 dollar bedroegen. Het indus triegemiddelde kwam van 635.44 op "31.87, dar. voor spoorwegen van 166,62 op 165,88 en dat voor openbare nutsbedrijven van 91.85 op 91,60. De omzet bedroeg 3.550.000 aandelen. Van de 1223 verhandelde fond sen sloten er 388 hoger en 612 lager (UPI). De Haagse politierechter heeft na een terechtzitting die ruim zes uur duurde, de in Amerika woonachtige 34-jarige Neder lander, ir. H.M.H., vrijgesproken van de hem ten laste gelegde verzetspleging te gen de politie. De politierechter achtte het bewijs niet geleverd, „omdat de betrokken politie mannen, die op 26 april jl. de ingenieur met gebruikmaking van een gummiknup pel in Den Haag arresteerden, niet in de rechtmatige uitoefening van hun functie hebben gehandeld". Dat de ingenieur de verbalisanten tij dens de arrestatie voor s.s.'ers en gesta- po-agenten heeft uitgemaakt, achtte de politierechter evenmin bewezen. Wel achtte hij H. schuldig aan belediging van enige agenten in het bureau aan de Adel- heidstraat. Hiervoor veroordeelde hij hem tot een boete van f 25,-- subsidiair vijf dagen. De officier van Justitie had terzake van alle ten laste gelegde punten een boete van f 200.- geëist, subsidiair 40 dagen. Het incident tussen de ingenieur en de agenten was ontstaan, nadat H. in de Van Reesstraat een verkeersovertreding had begaan. Hij kreeg de opdracht van de politiemannen rechts in de Van Rees straat te parkeren, doch zette in plaats daarvan zijn auto om de hoek in de Van Heutszstraat. Volgens de politiemannen zou verdachte vervolgens hebben gewei gerd zijn papieren te tonen. De ingenieur zegt echter, een Amerikaans rijbewijs te hebben laten zien. Er ontstond een woor denwisseling en het eind was, dat H. met geweld werd gedwongen in de politieauto te stappen. De 24-jarige agent W.J.P. heeft H. daarbij met zijn gummiknuppel verscheidene harde klappen op het hoofd gegeven. Negen getuigen a décharge toonden zich zeer verontwaardigd over de gedragingen van de politiemannen. De officier wees erop, dat H. ook in 1955 herhaaldelijk moeilijkheden heeft gehad met Nederlandse politiemannen. Toen had hij onder meer een stopteken genegeerd. Voor volkstuinen is in de gemeente Vel- sen steeds een grote belangstelling. Zowel van particuliere zijde als van gemeente wege zijn daarvoor terreinen beschikbaar gesteld. Stedebouwkundige maatregelen en in dustrievestiging hebben echter meermalen de volkstuinders van hun tuinen nabij de bevolkingscentra verdreven. In tegenstel ling met de volkstuinen nabij de grote steden, die meestal ten behoeve van de recreatie worden gebruikt, zijn de in Vel- sen in gebruik gegeven volkstuinen voor het overgrote deel zogenaamde nutt.ig- heidstuinen. Slechts enkele tuinen hebben een recreatieve functie. Het voor de bevolking van de gemeente Velsen ten zuiden van het Noordzeekanaal bestemde volkstuincomplex aan de Kapel- weg te Driehuis is dan ook dit jaar nog niet geheel uitgegeven. Wellicht dat de grote afstand van de bevolkingscentra op de belangstelling voor deze tuinen van in vloed is, doch deze factor kan feitelijk al leen voor ouderen een reden zijn. Deze categorie zoekt een vrije-tijdsbesteding dicht bij huis. Zij brengen de lange zomer dagen soms geheel door op de tuinen aan de Herenduinweg. te IJmuiden-Oost. De gronden waarop deze tuinen zijn gelegen zullen, echter met ingang van 1 januari aanstaande een andere bestemming krij- §en- Indien er nog gegadigden zijn die graag een tuin willen hebben dan kunnen zij zich vervoegen bij de vierde afdeling van de gemeentesecretarie te Velsen. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3Nederl. '4*7 93% 3 °/f> Nedl. 1962/61 98,a/i« Woningbouw 6 ®/o 111% Pr. A'dam '56 I. 81% Pr. A'dam '56 II. 95% Pr. A'dam 50 III 95% Pr. R'dam '52 I. 92 Pr. R'dam 52 II. Pr. R'dam 57... lOO'/ie A.K.U 320 317 Calvé Delft 603 Van Gelder Zonen 238 K. N. Hoogovens. 510 Nederl. Ford 305 N. Kabelfabriek. 412 gew.Philips Gloeil. 6t9% ex-st 642 H Pref.PhilipsGloeil 268% ex-st Unilever 580 574 Wilton Fyenoord 207 Werf Gusto 156 Dordtsche Petrol 749% Kon. Petroleum 1 172.90 167 exdiv Billiton 254% A'dam Rubber. 89 K.L.M 131.50 Holl. Amer. Lijn 153% K.N.S.M 15b N. Scheepv. Unis 136 v. Nievelt Goudr 129% Phs. v. Ommeren 247% H.V.A 142 Delimaatschappij f 158.80 Amsterd. Bank 284 Nat. Handelsbank 154% Ned. Handel Mij 226 exdiv. Rotterd. Bank 260 Twentsche Bank. Anaconda Copper 67% Bethlehem Steel 52 U.S. Steel 94% Genera] Motors 52% Shell Union 87% Tidewater 28% Het Rotterdams studenten politiek dis puut van de Societas Studiosorum Refor- matorum, afdeling Rotterdam, heeft woensdagavond in Rotterdam een poli tiek forum gehouden, dat werd gepresi deerd door prof. mr. P. J. Oud, voorzitter van de V.V.D. en oud-hoogleraar aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam. In het forum hadden voorts zitting prof. mr. C. P. M. Romme, voorzitter der K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer, J. M. den Uyl, lid van de P.v.d.A.-fractie der Tweede Kamer, mr. W. F. Lichtenauer, lid der C.H.-fractie van de Eerste Kamer, en de heer M. Ruppert, lid der A.R.-frac- tie in de Eerste Kamer en voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Prof. Oud herinnerde aan zijn afscheids college, waarin hij enkele punten heeft aangeroerd omtrent de instelling van een corporatieve Eerste Kamer der Staten-ge- neraal. De moeilijkheid ligt overigens in de wijze waarop men een dergelijke cor poratieve Kamer zal samenstellen. Hoe moeten de betrekkingen tussen beide Ka mers zijn? De Tweede Kamer, aldus prof. Oud, zal altijd de doorslag moeten geven. De heer Den Uyl gaf toe dat de Eerste Kamer een doublure van de Tweede Ka mer is geworden, maar hij achtte dit geen onoverkomelijk gevaar. Hij zag geen be hoefte aan een corporatieve kamer. Dr. Lichtenauer wenste het bestaande tweeka merstelsel te verdedigen. Het is in geheel West-Europa aanvaard. Er gaat van dit stelsel een zekere preventie uit. Volmaakt achtte hij het stelsel niet maar een her vorming zou eerst moeten aantonen dat het nieuwe beter is dan het bestaande. Prof. Romme zei te vrezen, dat een ver zameling van mensen van verschillende standen en milieus in een corporatieve Eerste Kamer zal blijken uit gewone staatsburgers te bestaan die geen verschil zullen tonen met hen, die thans tot leden van de Eerste Kamer zijn gekozen via de Provinciale Staten. De heer Ruppert merkte op dat het voortbestaan van de Eerste Kamer ge wenst is, al gaf hij toe dat de aard van haar werkzaamheden wellicht zou kunnen worden herzien. Een aanvaarde suggestie voor een corporatieve Eerste Kamer ont breekt thans. Er zijn bij voorbeeld grote moeilijkheden bij de samenstelling van de S.È.R. gerezen, toen er 15 zetels aan werkgevers moesten worden toegewezen. Hoe zal dit gaan bij de samenstelling van een corporatieve Eerste Kamer? Bij de discussie werd opgemerkt dat de vrees bestaat dat de samenstelling van een corporatieve Eerste Kamer tenslotte zal worden overgelaten aan de politieke partijen, hetgeen weinig verandering zou brengen. Een dergelijke Eerste Kamer zou zich meer functies verwerven ten kos te van haar wetgevende bevoegdheid, zo dat zij zich zou verzwakken. Prof. Oud, de vragenstellers beantwoor dend, zei dat bij de samenstelling van een corporatieve Eerste Kamer de regering de leiding zou moeten hebben, waarbij het algemeen belang in het oog gehouden dient te worden. Voor de Rotterdamse rechtbank is vijf maanden gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor vijf jaar geëist te gen de 28-jarige olieman G.D.P. uit Rot terdam die in staat van dronkenschap een auto bestuurd heeft. P., die meermalen is veroordeeld en sinds november werkloos is, was in de auto van zijn verloofde ge stapt en ermee weggereden. Hij bezat geen rijbewijs. Op de Schiedamsesingel reed hij een wielrijder aan, die met een hoofdwond in een ziekenhuis werd opge nomen. Voorts kwam hij in botsing met twee geparkeerde auto's, die zwaar wer dén beschadigd. Vervolgens reed P. een speelterrein op, waar een kind bijna on der de auto raakte. Eindelijk kwam de wagen bij de woning van P. tot stilstand. De politie moest, de man tegen de woe dende menigte beschermen. Voor de rechtbank gaf P. toe, voor zijn rit 54 glazen bier te hebben gedronken. Van het gebeurde kon hij zich weinig meer herinneren. Hij had voor vijfduizend gul den schade aangericht. Uitspraak 3 juni. BEVALLEN: H. C. Greven—Berns, d De Noostraat 64. IJuiden-Oost; M. E. Ter- toogenUmans. z., Schulpweg 186. Vel- ser.-Noord; M. van DassenVan Oost veen, z., Hoofdstraat 45, Santpoort; A. Hfming—Van der Lem, z.. Trompstraat 114, IJmuiden-Oost; A. A. Bus—Vonk, d.. Rijksweg 350, Santpoort; C. E. van Honk— Rink, d., Harddraverslaan 2, Santpoort; C M. Brakenhoff—Meijer, z., Lange Nieuw- straat 270, IJmuiden; M. A. Holdinga Van Dort, z., Wijkerstraatweg 179, Velsen- Nccrd; A. JacobsVan der Zwet Sloten maker, z., Kortenaerstraat 5, IJmuiden- Oost: J. W. KoopmanHoppenbrouwer, z., Acaciastraat 61, Haarlem; P. Wielart Nol et, d., Eenhoornstraat 1, IJmuiden; J. M RoumaReggers. z., Corantijnstraat 10. Santpoort; S. C. G. SchoutenPut, d., Do Noostraat 35, IJmuiden-Oost; C. A. Zwa nenburgWinkelaar, z., Amsterdamseweg 24, Velsen; M. J. IJffBoender, z., Spaarn dammerweg 16, Velsen; A. Th. Nijssen— Kicbert, z., Kruidbergerweg 75, Santpoort. OVERLEDEN: J. de Goederen, 75 jaar echtgenoot van J. Soellaart, Jasper Leijn- senstraat 17 III, Amsterdam. Het leven van de heer Klaas Stammis en mevrouw Trijntje Stammis—Kraaij als echtpaar begon 23 mei 1909 in Edam. Op een zondagmorgen trok de trouwstoet met de politie vooraan naar het historische stadhuis. Daar was de gehele zang- en operettevereniging „Nieuw Leven" ge tuige van het huwelijk van haar twee trouwe leden. Klaas Stammis, die op 8 december 188*7 in Obdam is geboren, was in die tijd, na dat hij verschillende bazen had gehad naar Edam getrokken om in een petro- leummotorfabriek te gaan werken. Zijn vrije tijd wijdde de bruidegom aan iang Bij „Nieuw Leven" was het, dat hij zijn bruid ontmoette. Mevrouw StammK die op 19 oktober 1888 in Edam is geboren, was net zo verknocht aan het zingen. Van haar zestiende jaar af vertolkte zij al de hoofdrollen in ettelijke operette-uitvoerin gen Toen, nu zevenenveertig jaar geleden, het bruidspaar naar Velsen-Noord kwam, ging de heer Stammis naar de smederij van de papierfabriek Van Gelder Zonen. De laatste vijftien jaar, na meer dan veer tig jaren Van Gelder trouw te zijn ge bleven, als werkbaas van de mechanische werkplaats. Hij ontving hiervoor de zil veren Oranje-Nassau eremedaille. Zingen en toneelspelen zat de Stammis- sen in het bloed. Jarenlang, van de op richting af, zijn zij leden geweest van het Beverwijkse Doopsgezinde gemengde zang koor. Toneelspelen tijdens en na de eerste wereldoorlog ging de bruidegom goed af bij de vereniging „Concordia". Na de tweede wereldoorlog begon hij opnieuw bij de toneelclub van de buurtvereniging „Wijkeroog". Hij hielp mee het mannen koor „De Eendracht" op te richten. Samen speelde het echtpaar nog toneel in „De Zon" te Beverwijk en „De Weyman" te Santpoort. Deze toneelliefde roest niet, want een televisietoestel brengt nauwge zet elke toneeluitvoering in de huiskamer. Met de drie kinderen, twee zoons en een dochter, en zeven kleinkinderen, gaat het echtpaar Stammis, dat een uitstekend? gezondheid geniet, zaterdag in de huise lijke kring aan de Van Rijswijkstraat 8 in Velsen-Noord, zijn feest vieren. Een ieest, opgeluisterd door vele bloemen. et ingang van 1 september is be noemd tot directeur van het Reactorcen trum Nederland in Den Haag ir. J. J. van Rijsinge, thans onderdirecteur van Phi lips Telecommunicatie-industrie te Hil versum. Ir. Van Rijsinge, die zich zal be lasten met de organisatie en de techni sche leiding in het Reactorcentrum, heeft thans de leiding van de technische sector van de industriegroep Radio-Radar van Philips te Huizen. REYKJAVIK (UPI) In hoger beroep de zaak behandelend van een Engelse trawlerschipper, die door een IJslandse politierechter veroordeeld was tot een boete van 74.000 kronen, heeft het opper ste hof van IJsland vandaag het vonnis verzwaard en hem wegens het schenden van de territoriale grens van IJsland een boete van 100.000 kronen opgelegd. Het is de schipper van de trawler Loch Oskaig uit Huil. Zijn schip was een halve mijl binnen de viermijlszone door een IJslands patrouillevaartuig aangehouden en opge bracht. In het verslag over de aankomst van de Sjah van Perzië in IJmuiden in ons blad van gisteren zijn enkele regels wegge vallen. Burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen was aanwezig toen de „De Ruyter" met de Sjah aan boord zich in de Noordersluis bevond. De woningvoorraad in de gemeente Vel sen was op 31 december 1958 16.436, tegen 15.682 in 1957. In dit aantal zijn niet begrepen 163 nood woningen. waarvan 155 in Velsen-Noord en de rest verspreid in de overige delen der gemeente. De gemiddelde woningbezetting, die op 31 december 1947 4,51 bedroeg, liep verder terug van 3.85 op 1 januari 1958 tot 3,78 op 31 december 1958. Als resultaat van de vele woningen, die in 1956 in Velsen tot bouw konden worden gebracht, kwamen in 1959 800 woningen gereed, hetgeen 363 meer was dan in het voorgaande jaar. In verband met het vermelde kleine bouwcontingent en de geringe belangstel ling voor de particuliere bouw is in 1959 een dalende produktie te verwachten. De Engelse kustvaarder Channel Trader (193 ton) seinde woensdagnacht westelijk van Cherbourg aan de grond te zijn gelo pen. Het schip had een gat onder de wa terlijn. De bemanning, zeven personen, is donderdagochtend nabij Cherbourg aan land gegaan. Vanmorgen aan de markt Er werden vanmorgen 1100 kisten verse vis aangevoerd. Hiervan waren 210 schel vis, 130 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 60 kleine kisten haring, 600 makreel, 115 varia, 500 stuks stijve kabeljauw, 1500 kilo tong, 100 schol. De IJM 97 kwam binnen met 210 kisten schelvis, 300 makreel, 10 wijting, 130 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 30 varia," 170 ëtuks stijve kabeljauw, 60"' kleine kisten haring. De IJM 154 Protinas bracht aan de markt 300 kisten makreel, 25 diversen, 320 stuks stijve kabeljauw. Beide schepen zijn van 11 mei. De kleine vaart was er met 12 schepen. Voor morgen Voor morgen worden verwacht de Her man (11 mei), met 800 kisten. De oudste schepen zijn de Claesje (11 mei), de KW 80 (11 mei), de Vios (12 mei), de Dirkje (12 mei), de KW 32 (13 mei) en de SCH 27 (13 mei). Voor het buitenland In guldens werd betaald voor grote regels kabeljauw 8258, kleine regels kabeljauw 33—43, kisten grote kabeljauw 80, grote tongen 2,90—3, grootmiddel ton gen 2.20—2,50, kleinmiddel tongen 2,20— 2,40 tong I 1,95—2,10, slips 1,55—1,70. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor kisten kleine kabeljauw 8081, grote gullen 33— 37, middel gullen 33, zwarte koolvis 72—77, witte koolvis 6770, lengen 6567, wijting 32—38, grote schelvis 28—38, grootmiddel schelvis 22—38, kleinmiddel schelvis 35—39, pennen 36—40. braad 32—38, schol 3 28—34, schol 2 42—50. haring 28, middel makreel 1320, grove makreel 2529. En op zee De trawlers hadden te kampen met wind kracht 5, zodat de vangsten niet best wa ren: 150—200 manden makreel, koolvis en wijting was de gemiddelde dagvangst. De Job Gouda gaf een trek door van 40 man den wijting en koolvis. De Curagao deed een trek van 60 manden hoops. De Herman één van 40 manden schelvis en wijting. Ook op de kust was het weer briezig en de kot ters en loggers vingen ook hier niet veel: 70—80 kilo tong en 12—15 manden schol en poon per etmaal. Op 67 graden noorderbreedte gaven de aldaar vissende loggers en trawlers vang sten door van 100—200 manden makreel en 100—120 stuks kabeljauw per dag. De Francina en de Amsterdam zijn weer naar zee vertrokken. Besommingen Eén trawler f 22.500, IJM 154 7650, WR 67 2390, KW 56 f 760, KW 60 320. Besommingen van woensdag IJM 18 f 17.780, IJM 15 244.400, IJM 20 10.720, SCH 117 f 15.400, SCH 153 ƒ17.290. Prijzen van woensdag Heilbot 2.902, grote tong 3, grootmiddel tong 2,30, kleinmiddel tong 2,20, kleine tong 2,05, kleine tong 2 1,801,90. tarbot 1 301,90. Dit waren de prijzen in guldens per één kilogram. De prijs in guldens voor 50 kilogram waren: grote schol 44, groot middel schol 44, kleinmiddel schol 51—43, kleinmiddelschol 1 5258, kleine schol 2 46—25, schar 12—10, bot 13—11, haring 26— 11, makreel 25—9, grote schelvis 51—27, groot middel schelvis 4030, kleinmiddel schelvis 3424, kleine schelvis 1 3221, kleine schelvis 2 3520, wijting 3818, grote gul 28—26, middel-gul 2420, kleine leng 16, ham 86—58, kleine wolf 30—26, poontjes 18—8, lommen 22, kleine koolvis zwart 2618, kleine koolvis wit 2617 Voor 125 kilogram van de volgende vis soorten waren de prijzen in guldens als volgt: grote kabeljauw 244060, grote kool vis zwart 6758, grote koolvis wit 6962, grote lengen 6054. grote wolf 6554. Aanvoer van woensdag 12 kisten tong en tarbot, 11 heilbot, 105 schol, 10 schar, 10 bot, 395 haring, 3035 makreel. 535 schelvis, 135 wijting, 350 kabeljauw en gul, 30 leng, 5 ham, 52 wolf, 20 poon, 180 koolvis. 55 diversen. De totale aanvoer bedroeg 4940 kisten. Aagtekerk. 20 770 m. n. St. Helena n. Kaapstad Abbedijk, 20 340 m. n.n.o. Azoren n. Miami. Abbekérk. 20 v. Bremen n. Amsterdam. Acila. 20 80 m. w. D.ieddah n. Rotterdam. Akkrumdijk, 20 475 m. z.w. Ierland n. Liverpool. Albireo. 20 165 m. n.o. F. Noronha n. Rio de Jan. Alblasserdijk. 21 v. Corpus Christi n. Galveston Algenib. 20 160 m. w.z.w. Lissabon n. Las Palmas. Alhena, 20 480 m. z.z.w. Las Palmas n. Recife. Alkaid. 20 70 m. n.o. Abrolhos n. Antwerpen. Alphard, 20 85 m. w.n.w. Lissabon n. Antwerpen. Amerskerk. 21 te Aden. Ampenan. 20 550 m. w. Azoren n. Alexandrië. Amsteldi.ik, 20 v. Le Havre n. Antwerpen. Amstelkroon, 20 46 m. n.n.w. Suraba.ia n. Tj. Priok. Amstelland. 20 Cherbourg gepass. n. Amsterdam. Amstelsluis. 20 v. Mokpo n. Vancouver. Area, 21 te Rotterdam terug verwacht. Argos. 20 33 m. n.o. Gibraltar n. Antwerpen. Ari, 20 188 m. o.z.o. Malta n. Port Said. Arkeldijk, 20 te Port Sudan verwacht. Averdijk. 20 650 m. w. Landsend n. New York. Bali, 2i te Singapore. Randa. 20 v. Bremen n. Hamburg. Batu. 21 te Massawah. Bengalen, 19 v. Calcutta n. Singapore. Blitar, 21 te Rotterdam. Ronita, 20 v. Panamakanaal n. New York. Borneo. 20 170 m. n.w. Djeddah n. Suez. Boskoop. 20 te Bremen. Breda. 19 1'"'0 ni. n.o. Barbados n. Rotterdam. Bussum. 20 45 m. z.w. Kuria Mviria n. Rastanura. Calamares. 21 t.e Guayaquil. Caltex Arnhem, pass. 20 Finisterre n. Pernis. Caltex Delft. 20 95 m. n.o. Pt. Sudan n. Bahrein Caltex Delfzijl, 20 te Rotterdam. Caltex Eindhoven, pass. 20 Casquets n. Pernis. Caltex Leiden. 18 te Sydney. Caltex Nederland, pass. 20 K. St. Vine. n. R'dam Caltex Pernis. 20 70 m. n.o. Muscat n. Bahrein. Calt. Rotterdam. 20 30 m. o.z.o. Wight n. Pt. Said. Camerounkust. 20 160 m. z.z.w. Las Palmas naar Le Havre. Camitia, 20 te Londen. Carillo, 20 400 m. z. Tenuantepec n. Los Angeles. Casamance. 20 35 m. w. Kp. Blanc n. Dakar. Cinulia. 20 1150 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Cistula, 20 et Wyndham. Cities Service Valley Forge, 21 v. Marseille, 25 te Clavella, 20 27 m. n.o. Kiel n. Stockholm. Congokust. 20 ten anker rede Monrovia. Corilla. 21 te Sydney verwacht. Crania. Crania. 20 50 m. z.o. K. Leeuwin n. Mena Daphnis. 19 v. Port of Spain n. Carupano. Delfshaven, 20 240 m. n.w. Finisterre n. R'dam. Delft, 20 490 m. n.o. Guadeloupe n. La Guaira. Dordrecht, 20 285 m. z.w. Lissabon n. Londen. Dorestad, 20 v. Hongkong n. Miri. Drente, 20 v. Piraeus n. Lattakia. Duivendijk, 20 v. San Jose n. Los Angeles. Eenhoorn. 20 v. Bordeaux n. Piraeus. Ena, 21 te Recife. Eos, 20 60 m. w. Kreta n. Alexandrië. Esso Nederland, 21 te Mena A1 Ahmadi. Friesland SSM, 20 te Rotterdam. Gaasterland, 20 te Bahia. Garoet, pass. 20 Ouessant n. Rotterdam. Giessenkerk. 21 te Port Said. Gordias, 20 530 m. w. Ushant n. San Thomas. Guineekust. 20 te IJmuiden verwacht. Hathor, 20 dw. Dungeness n. Malta. Hecuba, 21 v. Rotterdam n. Amsterdam. Ileelsum, 20 v. Bremen n. Hamburg. Heemskerk 21 te Rotterdam. Helena, 21 te Bremen verwacht. Helicon, 19 210 m. w.n.w. Bonaire n. La Guaira. Hera, 19 v. Kingston n. Curasao. Hilversum. 20 100 m. z.w. Kreta n. Antwerpen. Hoogkerk, 20 250 m. o.z.o. Guardafui n. Aden. Hydra. 19 v. Amsterdam n. Oslo. Jagersfontein, 21 v. Hamburg n. Rotterdam. Japara KRL, 21 te Akaba. Java, 21 te Muscat. Jos. Frering, 20 100 m. w. Freetown n. Monrovia. Jupiter, 21 te Rotterdam. Kaap Hoorn. 20 v. Trinidad n. Jamaica. Kaloekoe, 20 80 m. z. Celebes n. Singapore. Karachi, 21 te Balikpapan verwacht, Karimata, pass. 20 zuidp. Ceylon n. Penang. Karimun, 20 te New York. Katelysia. 20 300 m. z.w. Finisterre n. Pauillac. Kelletia, 20 te Akaba. Kellia, 20 te Punta Cardon. Kennemeriand, 20 v. Rio Grande n. Itajai. Kertosono, 21 te Singapore. Koningswaard, 20 60 m. n.o. Formosa n. Miri. Koratia, 20 te Rotterdam. Korenia, 20 v. Eastham n. Perzische Golf. Kosicia, pass. 20 Antiqua n. Curacao. Krebsia, 20 te Curasao. Rryptos, 20 v. Rotterdam n. Lulea. Kylix, 20 v. Rotterdam n. Lissabon. Laagkerk, 20 30 m. o. Barcelona n. Rotterdam. Larderkerk. pass. 20 Kuria Muria eil. n. Antw. Laurenskerk, 20 80 m. z. Kp. Sidero n. Port Said. Lawak, 21 te Baltimore. Leersum. 20 v. Geraldton n. Aden. Leiderkerk, 20 20 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Lekkerkerk. 20 v. Massawa n. Suez. Lelykerk. pass. 20 Gibraltar n. Antwerpen. Leopoldskerk. 20 50 m. z.w. Aden n. Perz. Golf. Leuvekerk, 20 v. Rotterdam n. Londen. Limburg, 20 v. Genua n. Marseille. Lmdekerk, 20 v. Amsterdam n. Bremen. Lissekerk, 20 120 m. o. Gibraltar n. Port Said. Louis Lantz. 20 35 m. n. Finisterre n. Rotterdam. Maasdam, 23 te Southampton verwacht. Port Said verwacht. Maaskerk. 20 v. Aden n. Port Said. Macoma, 20 te Manilla verwacht. Mariekerk, 20 v. Madras n. Colombo. Mar on, 20 v. Curacao n. Aruba. Mataram, 21 te Penang verwacht. Meerkerk. 20 30 m. n.w. Daedalus n. Aden. Memnon, 20 v. Bachaquero n. Curacao. Mentor. 20 v. Curacao n. Georgetown. Merwelloyd. 21 te Singapore. Mississippilloyd, 20 v. Bahrein n. Karachi. Mi tra. 22 te Diego Suarez (Madagascar) verw. Modjokerto. 21 te Colombo. Montferland, 20 te Bremen. Moordrecht, pass. 20 Finist. n. Mena A1 Ahmad-i. Muiderkerk. 20 te Kuwait verwacht. Munttoren, 20 90 m. o.n.o. Rastanura. Musilloyd, 20 120 m. z. Djeddah n. Port Said. Naess Commander, 20 te Fawley. Naess Lion, 21 v. Rotterdam n. Banias. Naess Tiger. 20 75 m. n.o. Oran n. Perzische Golf. 'Nanusa, 20 te Pto. Corinto. Nieuw Amsterdam, 20 750 m. w. Ouessant naar Southampton. Noordwijk, 20 160 m. o. Madeira n. IJmuiden. Notos, 19 v. Piraeus n. Thessaloniki. Oberon, 20 te Amsterdam. Ommenkerk, 21 te Singapore. Oranje, 22 te Melbourne verwacht. Oranjefontein, 1.9 te Port Elisabeth. Oranje Nassau, 20 te Trinidad verwacht. Oranjestad, 20 v. Georgetown n. Paramaribo. Orestes, 20 te Amsterdam. Orion, 20 te Tripolis. Ouwerkerk. 20 v. A'dam n. Bremen en Hamburg. Perna. 20 310 m. o.n.o. Singapore n. Singapore. P. G. Thulin, 21 te Seven Islands. Philine. 20 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Prnises Irene, pass. 20 Fatherpoint n. Plymouth. Pr. der Nederl., 20 65 m. z.w. Flores n. Plymouth. Prins Willem George Frederik, 20 820 m. n.o. Kp. Race naar Le Havre. Prins Willem II. 21 v. Rotterdam n. Montreal. Provenierssingel, 20 v. Sorel n. Europa. Pygmalion, 19 510 m. n.o. Bermuda n. Antwerpen. Roebiah, 20 370 m. w.n.w. Diego Garcia n. Aden. Rondo, 16 v. Tanga n. Mombasa. Rotti, 20 voor anker te Kuwait. Sanana, 20 v. Singapore n. Saigon. Scheldelloyd, 21 te Bremen. Schelpwijk. 20 600 m. z.z.o. Ceylon n. Curacao. Scherpendrecht, 27 te Port Said verw. n. Mena. Schouten, 22 te Albany verwacht. Senega Ikust, 21 te Port Harcourt. Siaoe, 21 "te Singapore. Silindoeng, pass. 20 Straat Soenda n. Brisbane. Sinabang. 20 100 m. n.w. Bawean n. Singapore. Slamat, 19 v. Singapore n. Manilla. Sliedrecht, 25 te Wismar verwacht. Sloterdijk, 20 700 m. z.w. Ierland n. Antwerpen. Soestdijk. 21 te New York. Solon, 19 v. Philadelphia n. New York. Stad Gouda, 19 v. IJmuiden n. Pepel. 1 Stad Leiden. 20 620 m. zn.o. Socotra n. IJmuiden. Stad Schiedam, 20 te Terneuzen n. Gent. Stad Utrecht. 20 400 m. z.z.o. Kp. Race n. Vlaard. Stanvac Benakat, 20 150 m. z. Str. Singapore naar Sungeigerong. Stanvac Djirak, 21 te Sungeigerong verwacht. Stanvac Lirik 21 v. Tandjong Uban n. Bangkok. Statendam, 20 v. Le Havre n. Southampton. Statue of Liberty, pass. 20 Azoren n. Perz. Golf. Steenwijk, 19 te IJmuiden. Straat Lombok, 20 1000 m. z.o. Mauritius n. Maur. Straat Singapore, 21 te Beira. Tabinta, 21 te Amsterdam verwacht. Tahama, pass. 20 Gibraltar n. Philadelphia. Tarakan, 20 te New York verwacht. Taria, 20 z.w. Moresse eil. n. Singapore. Teucer. 20 v. Cheribon n. Surabaja. Theobaldius, 20 320 m. n.o. Azoren n. Curacao. Tibia, 20 130 m. n. Paramaribo n. Curacao. Tjikampek. 21 te Matadi verwacht. Tjipanas, 20 te Osaka. Tjitjalengka, 20 290 m. z.w. Okinawa n. H'kong. Tomocyclus, 22 te Cardon verwacht. Tweelingen. 20 785 m. w.z.w. Landsend n. R'dam. Utrecht, 20 50 m. o.z.o. Kp. Da Gata n. Pt. Said. Van Cloon, pass, oostpunt Timor n. Suva. Van der Hagen, 20 100 m. n.w. Manilla n. Kobe. Van Heemskerk, 20 v. Kobe n. Hongkong. Vasum, 20 160 m. n. Benghazi n. Montreal. Waal, 20 200 m. n.n.o. Finisterre n. Antwerpen. Westerdam. 20 550 m. w.n.w. Fayal n. Rotterdam. Westland, 16 v. Montevideo n. Buenos Aires. VV estertoren, 21 te Mena A1 Ahmadi. Wieldrecht, 20 te Manaus. Witmarsum, 20 v. New Orleans n. Lake Charles. Woensdrecht, 20 170 m. o.n.o. Madeira naar Eins warden. Zeeland. 20 v. Halifax n. New York. Zonnewijk, 21 t. ank. Lake Superior n. Montreal. Zuiderkruis, 20 120 m. Monrovia n. Las Palmas. Zwijndrecht, 28 v. Rotterdam te Norfolk verw. KLEINE VAART Alcetas, 21 v. Cadiz te Rotterdam verwacht. Atlas, 19 v. Piraeus n. Istanbul. Bab T, 20 v. Karskaer n. Hudiksvall. Brouwersgracht, pass. 20 Texel n. Helsinki. Draco. 20 25 m. n. St. Catharinapt. n. Amsterdam. Flevo, 20 10 m. z. Cartagena n. Malaga. Joost, 20 te IJmuiden n. Zaandam. Julia Mary. 20 v. Lissabon te Rotterdam verw. Kaap Falga. 17 te Amsterdam v. Rundvik. Kaap St. Vincent, 19 te IJsselmonde v. Skutskaer. Lucas Bols 1. pass. 20 Borkumrif n. Amsterdam. Netta, 20 v. Marseilel n. Port La Nouvella. Pavo, 19 v. Vestervik n. Zaandam. Schippergracht. 20 70 m. w. Hanstholm n. Dundee. Strabo. 19 v. Odense n. Aalborg. Tilly, 19 v. Wifstavarf n. Hudiksvall. Westerdok, 19 te Casablanca v. Valencia. SLEEPVAART Cycloop. 20 „Mosberg" vastgemaakt n. Aden. Loire, 21 v. Djibouti n. Rotterdam. Noordholland. 21 500 m. w. Finisterre n. Europa. Poolzee, 21 te Brest met „Henriette B''. Schelde. 21 v. Rotterdam n. Nigeria. Zeeland. 21 370 m. z.o. New York n. Osaka. Week-end-aanbiedingen van Galerij Duinwijk 1 fles SLASAUS van 97 nu voor 75 500 gram HAVERMOUT 35 250 gram BISCUITS v. MELLE 35 150 gram LANGE VINGERS 57 Voor werkelijk goed is het aangewezen adres: WONINGINRICHTING Planetenweg 38, Telef. 5991 Voordelig en toch prima kwaliteit (geen fout) v.a. 3.65 Een compleet Dames- of Herenrywiel voor 135.— GALERIJ DUINWIJK PLANETENWEG 14 Wij garanderen een prima aflevering door allround vakmensen tot behoud van uw kostbare garderobe Bovendien altijd 10% korting op al het was en stoomgoed, dat gebracht en gehaald wordt (tegen inlevering tan 10 gulden kassabons) Grote Bloemkool 45 et p. stuk Fyffes Bananen 50 ct p. kg Limonade, prima kwaliteit. 95 cent per fles Dagelijks verse Aardbeien, Snijbonen, Sperziebonen en Peultjes GALERIJ DUINWIJK Alléén dit week-end: Prima Interlock HERENSLIPS en SINGLETS Maten 5-6-7 per stel Textiel GALERIJ DUINWIJK De nieuwste TER LE N K A ZELFBINDERS Alleen dit weekend: T extiel GALERIJ DUINWIJK Weekend-reclame: BANKETBAKKER!. GALERIJ DUINWIJK Telet. 4008

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3