dk Bloemendaal had weinig plezier van reis naar Amsterdam-Noord Haarlem bleef ook Excelsior - in thuiswedstrijd - de baas Titels voor Brederode, Bloemendaal, Zandvoort en Kennemer LTC Louison Bobet won Bordeaux met ruime voorsprong Nationale Hollandia zeilwedstrijden van op Braassemermeer Bestuur zal alles doen om rechten van kampioen Dukel te honoreren TYBB kwam in Voorburg niet verder dan draw Gebroeders Maas weer goed op dreef 9 Kiek Leibbrand en Rini de Wolf naar Krakau Engeland verloor weer Kardolus sabelkampioen van Nederland WÊMÊUÊÊÊ Be tenniscompetitie Gaat u met vakantie? In HVB-competitie Halfweg won van DCO Haarlem zegevierde in het zaterdagmiddagtoernooi Balvert won in Amsterdam het Havencriterium Haarlemmer Aad Straver werd tweede Wielrennen Gaul blijft leiden in de Ronde van Italië JAARVERGADERING KNDB heeft alles mee MAANDAG 2 5 MEI 195 9 Ripperda heeft thuis tegen Olympia een twee-twee gelijkspel behaald. Reeds na vijf minuten keken de Haarlemmers te gen een één-nul achterstand aan. Enkele minuten later bracht Houtkamp de balans echter weer in evenwicht. Na de hervat ting waren de Ripperdianen. ondanks de vrij straffe tegenwind, overwegend in de meerderheid. Halverwege de tweede helft gaf Cornet zijn ploeg de leiding. Een kwar tier voor tijd scoorden de gasten de ge lijkmaker. TYBB kwam in en tégen Voorburg niet verder dan een gelijkspel. A-Iet de rust leid den de gastheren met een-nul. Kroonsberg en Meijer zorgden er na de rust voor, dat de kampioenen met twee-een kwamen voor te staan. Voorburg bleef echter goed partij geven zodat het niemand verwon derde, dat zij weer gelijk kwam met de Haarlemmers. Biesveld scoorde even la ter de derde goal voor de Boys. Kort voor tijd wist de midvoor van Voorburg de par tijen voor de laatste maal op gelijke voet te brengen (drie-drie). Concordia en Geél Wit zijn zaterdag avond in Hillegom niet tot een beslissing kunnen komen. Nadat de Hillegommers in de eerste helft de beste kansen hadden gehad, kwamen de Haarlemmers na de hervatting het dichtst bij een treffer. De stand bleef echter dubbelblank. Bloemendaal heeft het seizoen nu niet op de allerprettigste manier afgesloten. Waarschijnlijk was de inzet van de twee de plaats zowel voor Energia als voor het met zes invallers spelende Bloemendaal zo belangrijk, dat de sportieve normen wel eens uit het oog werden verloren. Bin nen tien minuten stonden de spelers uit Amsterdam-Noord met twee-nul voor en het duurde tot ver in de tweede helft, voordat de Bloemendalers, door de jeug dige Jan Stam-de Jonge, een tegenpunt konden scoren. Wat de gasten hierna ook probeerden, er kwam geen verandering meer in de stand. EHS heeft het seizoen afgesloten met een stevige nederlaag tegen Onze Gezel- lep. Vooral in de eerste helft waren de met zeven junioren spelende EHS-ers ze ker niet de minderen van de Gezellen, maar gebrek aan tempo en doortastend heid zorgden er tot twee minuten voor rust voor, dat de stand dubbelblank bleef. Ge heel in tegenstelling tot de verhouding in het veld, waren het toen de spelers uit Haarlem-Noord, die door een fout van de EHS-spil aan de leiding konden komen. Nog geen minuut later scoorde Van de Velde, uit een strafschop, de tweede tref fer voor O.G. Na de hervatting waren de Gezellen sterk in het offensief. Zij liepen uit tot vier-nul, alvorens EHS kon scoren. Hierna volgden er weer twee doelpunten van O.G. waarna Bark en Captein de eind stand op drie-zes bepaalden. O.G. had de ex-Haarlem speler Jacob in de gelederen. West II 3 A TYBB 22—34 RVC 22—29 Dlympia 22—27 Ripperda 2226 Vredenburch 2225 VVP 22—22 Wilhelmus 22—22 VVSB 22—19 Celeritas 2117 Alphen 22—17 Voorburg 2113 Lugdunum 219 West II 4 A Lisse Foreholte THB Warmunda Concordia SJC Hillegom DOSR Geel Wit ASC Teylingen 20—35 20—23 20—23 20—23 20—23 20—20 20—18 20—17 20—15 20—14 20—10 Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek- verbond heeft de dames Rick Leibbrand (Amsterdam) en Rini de Wolf (Haarlem) aangewezen voor deelneming aan de Euro pese turnkampioenschappcn die op 30 en 31 mei in Krakau worden gehouden. Het Engelse voetbalelftal heeft in Mexico City een nieuwe nederlaag geleden. De Britten verloren met 21 van Mexico- Ruststand 11. De derde nederlaag van het Engels elf tal tijdens de zuid- en midden-Amerikaan se tournee is eigenlijk de meest teleurstel lende geworden. Na de nederlagen tegen de sterke Brazilianen en Peruanen mocht een zege op de betrekkelijk onbekende Mexica nse ploeg worden verwacht- Maar de Mexicanen vochten als leeuwen en zij herstelden zich uitstekend na het openingsdoelpunt van middenvoor Kevan in de 17de minuut. Na 26 minuten kwam de gelijkmaker van Cardenas en twee minuten na rust namen de uiterst bewegelijke Mexicanen de leiding door Reyes. De Engelsen hadden kennelijk veel last van de hitte en de grote hoogte waarop de wedstrijd ten aanschouwe van 70.000 kij kers werd gespeeld. Een doelpunt van Jimmy Greaves, kort na de hervatting ge scoord, werd om naar Engelse méning onbegrijpelijke redenen afgekeurd. Onder grote belangstelling zijn te Vlaar- dingen de wedstrijden om het sabelkam pioenschap van Nederland gehouden. De Hagenaar Kardolus legde beslag op de titel. De uitslag van de finale luidt: 1. Kardolus (VWB, Den Haag) 7 26 38 2. Heidenrijk (zaal v. d. Berg) 6 24 39 3. Terweer (Tewee, Den Haag) 6 25 34 4. Tan (zaal Abrahams, Haag) 5 27 32 5. Engelberts (Entre nous, A'dam) 4 27 32 De eerste thuiswedstrijd van Haarlem tegen het Rotterdamse Excelsior is ook een overwinning geworden, en wel een die vrijwel van af de eerste uren vast stond. Nadat immers Paul Maas na ge wonnen toss fielden had gekozen konden de bezoekers tegen het zeer goede en le vendige bowlen van de gebroeders Maas geen weerstand bieden. Max gooide bij zonder snelle inswingers, terwijl Paul zijn breaks vericerde met de beruchte „lange rechte", die het deze ochtend weer best deed! Zodoende gingen niet minder dan 7 batsmen clean bowled, waarbij gezegd moet worden dat nogal eens wild op de Yorkers werd gezwaaid. Bij de stand 7 voor 30 kwam er enige verbetering, toen Advertentie Brederode 1 en 2, Bloemendaal 1, 4 en 5 (Bloemendaal 3 meldde zich reeds als kampioen), TC Zandvoort 1 en 3 en de Kennemer LTC 3 behaalden zondag het kampioenschap in de tenniscompetitie van de KNLTB. TC Heemstede stelde met een klinkende zege op Lucky Stroke de plaats in de overgangsklasse A in veiligheid, Vel- serbeek en Jatiloo grepen in de derde klas se de laatste strohalm maar Groenendaal 1 en 5, TC Heemstede 2 en 5 en Bastione en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE Door het Vierbondentoernooi was het programma in de eerste klasse A van de HVB beperkt tot slechts één wedstrijd. De ze ging tussen Halfweg en DCO en werd door eerstgenoemde met twee-een gewon nen. Deze overwinning betekende dat de strijd om de onderste plaats in de hoog ste HVB-afdeling nog scherper is ge steld. Halfweg nam door Vaandering in de eerste helft een twee-nul voorsprong en na de rust kon DCO door een doelpunt van Sieraad de eer redden. Vijf clubs komen nog in aanmerking voor de laatste plaats nl. DSK 19-14, Halfweg 19-14, Spaarndam 19-12. WH 19-12 en VI. Vogels 19-12. In de eerste klasse B viel de beslissing inzake de bezetting van de onderste plaats. IIBC 3 versloeg Stormvogels 4 met zeven- twee (rust twee-nul) en nu moet Haarlem 5 naar de tweede klasse degraderen. Wederom viel er een beslissing in de promotiecompetitie. Van Nispen uit De Zilk versloeg Vogelenzang 2 met. vier- twee (rust drie-nul) en promoveert naai de tweede klasse. De Fransman Louison Bobct heeft de 58ste wedstrijd BordeauxParijs gewon nen. De tijd van Bobct voor de 552 km van het parcours was 15 uur 24 min. 6 sec., gem. snelheid 35.840 km/u. Tweede werd Hassenforder in 15 uur 31 min. 31 sec. Om half drie zondagmorgen startten in Bordeaux bij een motregentje doch een milde temperatuur de twaalf deelnemers aan de 58ste BordeauxParijs. Het waren zes Fransen: Louison Bobet. Cieleska (de winnaar van het vorige jaar), Plaudet, Morvan, Scodcller en Hassenforder. en zes Belgen: Foré, Aerenhouts, Van Tongerloo, Fred de Bruyne, Cerami en Schoubben. Aan de kop losten zij elkaar geregeld af, zodat zij een voorsprong namen op het tijdschema dat op 30 -km-'u berekend was. In alle steden, dorpen en gehuchten langs de route was de VeTangstelling weer groot en overal verschenen in pyjama of ka merjas geklede wielerenthousiasten op straat, om de kleine stoet, in het licht van de koplampen der volgauto's, voorbij te zien trekken. De regen hield niet lang aan, en onmiddellijk trokken de renners hun plastic jasjes uit. Tot Chatcllerault (253 km) dat de ren ners bereikten met 26 minuten voorsprong op het routeschema, gebeurde niets bijzon ders. Daar begon de tweede fase van de wedstrijd die achter derny's wordt gere den. Debruyne zat het eerst achter zijn gangmaker, gevolgd door Morvan, Cieleska Het vertegenwoordigende zaterdagmid dagelftal van de afdeling Haarlem heeft het Vierbondentoernooi gewonnen, dat za terdag op de velden van Waterloo plaats vond. Er was van krachtsverschil weinig sprake en slechts dank zij een beter doel- gemiddclde behaalde Haarlem vóór Am sterdam de eerste prijs. Haarlem en Amsterdam speelden teger elkaar gelijk (0-0) en terwijl Haarlem te gen Leiden een-een gelijkspeelde deed Amsterdam ditzelfde tegen Noordholland. De twee-nul overwinning van de Haarlem se ploeg over Noordholland gaf de door slag, want Amsterdam won slechts met een-nul van Leiden welke laatste ploeg uit stekend voor de dag en zeer eervol de derde plaats bezette. Noordholland viel wat tegen en eindigde op de laatste plaats met slechts één punt. De prestaties waren echter over het al gemeen niet best, het spelpeil bleef onder de verwachtingen. De uitslagen waren: HaarlemAmsterdam 0-0, Haarlem Noordholland 2-0, Haarlem—Leiden 1-1, Amsterdam—Leiden 1-0, Amsterdam— Noordholland 1-1, Leiden—Noordholland 1-0. Eindstand: 1. Haarlem 3-4, 2: Amster dam 3-4, 3: Leiden 3-3, 4: Noordholland 3-1 Het traditionele Havencritcrium voor amateurs en onafhankelijken, dat zondag in Amsterdam op het parcours aan de Java- en Sumatrakade werd gehouden, is op fraaie wijze gewonnen door de Amster dammer Frits Balvert. Hij kreeg ook de prestatieprijs toegewezen. De Haarlem mer Aad Straver legde beslag op de eer volle tweede plaats en Hans van Duin uit IJmuiden hield tal van Amsterdammers achter zich voor de derde plaats. In dit criterium reed Balvert pas te ruggekeerd uit de wedstrijd Bcrlijn-Praag- Warschau bijzonder sterk. Hij sloeg al meteen na de start op de vlucht en wist ruim dertig kilometer alleen aan de lei ding te blijven. Toen werd hij ingelopen door een groep van zestien man. Van hen probeerden Balvert, Straver, Zijlstra en Falckenrek opnieuw een afscheiding te forceren. Hun actie had slechts gedeelte lijk succes, want Van Duin, Helsloot, Ra- be en Van Diemen wisten het verloren ge- gane contact met hen te herstellen. De ove rigen moesten zich gewonnen geven. In de slotfase sprong Balvert weer weg en daarmee had hij succes. Straver begon nog aan een felle achtervolging, doch de Haarlemmer kon de vluchteling niet meer bereiken en werd verdiend tweede. De uitslag luidt: 1. Balvert, Amster dam. de 90 kilometer in 2 uur 19 min. en 7 sec.; 2. Straver, Haarlem; 3. Van Duin. IJmuiden; 4. Helsloot, 5. Zijlstra, 6. Falckenrek, 7. C. Rabe, allen Amster dam. (14. C. Piers en 16. T. Peters, bei den Haarlem). Bij de nieuwelingen, die 60 km. reden, was Thijs Bouma uit Spaarnwoude de gro te animator. Samen met de Haarlemmer Jansen heeft hij geruime tijd aan de lei ding gelegen. Zij werden echter weer in gelopen. Bouma kreeg voor zijn strijdlust de prestatieprijs toegewezen. Winnaar werd de Amsterdammer Van Lachterop. De Haarlemmers Sminia, Bogaard en Jan sen werden resp. vierde, zevende en tien de. Ook in de Ronde van Schagen hebben de renners van „De Kampioen" zich niet on betuigd gelaten. De Vijfhuizer amateur Henk Buis werd tweede in de hoofdwed strijd en Henk Peters uit Heemstede ver overde in de wedstrijd voor nieuwelingen de tweede plaats. De Haarlemmers Wil Blommaert en Gé Fennis werden resp. zesde en achtste. en Bobet. Het tempo steeg tot ruim 60 km/u. Onmiddellijk na de doortocht van Cha- tellerault werd de eerste aanval ingezet en wel door de jonge Belg Van Tongerloo. In twintig kilometer nam hij ruim 2 minuten voorsprong, en alhoewel Bobet, Hassenfor der, Scodeller en Morvan achtervolgingen inzetten kon hij het verschil geleidelijk groter maken. Bij Tours (322 km) had Van Tongerloo 3 minuten voorsprong op Scodeller, Bobet en Morvan, 3]/2 minuut op het peloton en 4'i minuut op Plaudet. Bij de 330 kilo meter had; achter Van TongerloO; 'eerr her groepering plaats. Het.p.eioion voegde zich bij Scodeller, Bobet en Morvan, en alleen Plaudet kon geen aansluiting krijgen. De Belg Foré deed een lelijke val, waar door hij veel tijd verloor. Bobet zette zijn aanval in kort voor Bonneval, bij kilometer 424, demarrerend uit het peloton dat veel van zijn achter stand op Van Tongerloo had ingelopen. Hassenforder, De Bruyne en Foré volgden op korte afstand. In enkele kilometers haalde Bobet de Belg in. en ging toen met een alleen door. De solo-vlucht van Van Tongerloo had 179 kilometer geduurd. Bij de 440ste kilometer had Bobet 45 sec. voor sprong op Van Tongerloo, 2 min. op Has senforder, De Bruyne en Fore, 2 min. 50 sec. op Aerenhouts, Morvan en Cerami, 3 min. 15 op Cieleska, en 4 min. op Schoub ben en Scodeller. Daarna vergrootte Bobet, die in prach tige. soepele stijl reed zonder een moment te verflauwen, zijn voorsprong geleidelijk totdat hij het voor Ablis wat kalmer aan deed. Maar dit duurde niet lang; hy voerde het tempo weer op en kon het verschil met zijn naaste concurrenten Van Tonger loo, De Bruyne en Hassenforder vergro ten tot 6 minuten. Op de geaccidenteerde wegen in de vallei van de Chevreuse, waar enorme menigten waren samengestroomd, bleef Bobet zyn hoge tempo houden, en na een meesterlijke afdaling naar Boulog ne reed hij, onder de ovaties van het pu bliek, als overwinnaar het Pare des Princes binnen. Het klassement van de wedstrijd luidt: 1. Louison Böbet (Fr.) 552 km in 15.24.06, 2. Hassenforder (Fr.) 15.31.31,3. Van Ton gerloo (B.) 15.35.21, 4. Morvan (Fr.) 15.35.23, 5. De Bruyne (B.) 15.45.01, 6. Aerenhouts (B.) 15.47.51, 7. Cerami (B.) 15.47.52, 8. Cie leska (Fr.) 15.55.27. De Italiaan Catalano heeft de achtste etappe van de Ronde van Italië, een tijdrit over een afstand van 31 km op het circuit van het eiland Ischia, gewonnen in de tyd van 52 min. 23 sec., een gemiddelde snel heid van 35.507 km per uur. De uitslag was: 1. Catalano (It.) 52.23; 2. Anquetil (Fr.) 53.15; 3. Van Looy (Belg.) 53.30: 4. ex aequo Zamboni (It.) en Ron- chini (It.), beiden 53.31; 6. Gaul (Lux.) 53.37: 7. Boni (It.) 53.41: 8. Couvreur (Belg.) 53.48; 9. Poblet (Sp.) 53.54: 10. Graf (Zwits.) 53.55. De negende rit. van Napels naar Vasto. over een afstand van 206 km, is gewonnen door de Italiaan Nencini in 5 uur 27 min. 11 seconden. De uitslag was verder: 2. Battistini (It.) op 6 sec.; 3. Massignan (It.) op 12 sec.; 4. Boni (It.) op 19 sec.; 5. Junkermann (Did.) op 3 min. 12 sec. 6. Zamboni (It.) op 3 min. 17 sec.; 7. Moser (It.) op 3 min. 39 sec. 8. Galeaz (It.) op 3 min. 55 sec. Na de negende etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Gaul (Lux.) 33.04.40; 2. Zamboni (I.) op 1 min. 32 sec.; 3. Anquetil (Fr.) op 1 min. 57 sec.; 4. Van Looy (België) op 3 min. 8 sec.; 5. Poblet (Spanje) op 4 min. 15 sec.; 6. Massignan (It.) op 5 min. 46 sec.; 7. Cou vreur (België) op 6 min. 6 sec.: 8. Defilippis (It.) op 6 min. 10 sec.; 9. Nencini (It.) op 6 min. 48 sec.; 10. Junkermann (Did.) op 7 min. 45 sec. kunnen de dans niet meer ontspringen en zullen hun posities in dc degradatiestrijd moeten verdedigen. Brederode heeft in Alkmaar van Inside het kampioenschap in de overgangsklasse B niet cadeau gekregen. De Santpoorte naren keken na de enkel- en de gemengde dubbelspelen zelfs tegen een 42 achter stand aan, maar na een prachtige strijd van de dames Nijssen en Scherpenzeel te gen hun pittige jeugdige tegenstandsters, revancheerden Boele en Bloemink zich in het herendubbel met 6-2 en 6-3 en kwam de eindscore dus op 4-4. Voldoende om het kampioenschap ongeslagen in de wacht te slepen. Buiten genoemde spelers (sters) maakten A. v. 't Hof en mevr. Deeren- berg deel uit van de kampioensploeg. TC Heemstede versloeg Lucky Stroke liefst met 7-1 en kent geen zorgen meer. Wij zagen de strijd in het gemengddub- belspel tussen mej. v. d. Duim en A. v. Dinther, die een gedecideerde Heemsteed- se zege opleverde maar niettemin door het listige vrije spel van het Heemsteedse dub bel, een aantrekkelijk schouwspel bood. De Haarlemse LTC leed tegen Park Mar lot 2 een teleurstellende nederlaag. Op de stand 4-4 moest het damesdubbelspel van de dames Ottolini en v. d. Valk Bouman de beslissing brengen, maar de partij en hiermede de wedstrijd werd door de gast vrouwen gewonnen. Eindstand 5-4. De dames Ocenasek wonnen hun singles en hun dubbelspel en brachten Groenen daal in het duel met Lucky Stroke 2 dicht bij een gelijkspel. Overigens mag men de ze 5-3 nederlaag een acceptabel resultaat noemen. Ook het tweede team van de Haarlemse LTC leverde meUeen gelijk re? sulfaat 'tégen leider Thor RW:7'geen on verdienstelijke prestatie. WOC, zonder Van Buuren, kreeg een lesje van TOZ (8-0) en moet nu alle hoop gevestigd hou den op een gunstig resultaat tegen Joy 2. komende zondag. Tweede klasse Met slechts twee verloren partijen leg de Bloemendaal, met C. Nieland en L. Verhoef en de dames Schouten en Sikkes beslag op het kampioenschap in de twee de klasse. Ook de Helderse TC werd giste ren met veel machtsvertoon verslagen, 7-1. Brederode 2 met het echtpaar Fröh- lich, F. van Dalsum en G. Hartman en de jeugdige speelsters Cock en Wil v. d. Broek versloeg zondag concurrent Paraat met 5-3 en behaalde zonder enige verlies de titel. Vooral de singel van Cock v. d. Broek met 4-6, 6-2 en 6-0 door haar ge wonnen, trok de aandacht. De Leidse LTC 2 werd gisteren door TC Zandvoort in eigen huis nogwel met 6-2 verslagen. In het eerste duel met hun ri valen moesten de Zandvoorters met een gelijkspel genoegen nemen. Zandvoort speelde met mevr. Venekamp en Ria Smids en de heren Barten en Brandse. Vollebregt en Marrevee met vrijmoedig spelen wat runs verzamelden, maar op 56 was het toch gebeurd. Bepaald een la ger totaal dan met dit battingteam nodig is, maar gezegd moet worden dat de „Ma zen" wel zeer op dreef waren en bovendien door het fielden grote steun kregen: Paul 4-19, Max 5-25. Nog voor de lunch trokken Van Dok en Onkenhout naar de wickets; pas tegen de 20 kwam hun scheiding. Laatstgenoemde ging met Van Alphen (14) verder naar de overwinning. Onkenhout zette het seizoen wel veelbelovend in; scoorde hij vorige week 60, thans bereikte hij weer 43. Deze gewonnen positie was uiteraard een kolf je naar de hand van Max (26) en Paul (22 not out) Maas, die nu zonder de druk van de verantwoordelijkheid konden batten. Toen met de thee de score op 125 voor 7 stond geloofde Oosterholt er niet meer in en werd er gestopt. Het fielden van Ex celsior was tot op het laatst actief, al wer den te veel vangen gemist. Dries 2-46. Bruning 2-21, Kappelhof 1-26, J. Oosterholt 1-16, A. Oosterholt 0-9. Eerste klasse A. VOCQuick: Gewonnen door VOC met 34 runs. VOC 151 en Quick 117 runs. Bat- tingcijfers VOC: Dobbinga 33, Jb. van Weelde 35, W. van Weelde 12, Grijseels 16, Krijzelaar 21. Bosman 4 voor 44, Marseille 4 voor 53, Stroo 2 voor 13. Quick: Van Eek 34, Marseille 22, Rambaldo 16, Krijzelaar 3 voor 30, Terwiel 4 voor 34, Lochman van Bennekom 2 voor 29, W. van Weelde 1 voor 10. HOC IHermes: Gewonnen door I-ICC I met 7 wickets. Hermes kwam tot 148 en HCC 1 tot 151 voor 3. Battingcijfers van Hermes:-Van der Ende 24, Teltelaar 58, Noordijk 21 n.o., Meurs 10; Young 1 voor 12, Vriens 4 voor 45, de Villeneuve 4 voor 59. Battingcijfers HCC: Gallois 80, Wisch- hof 43 n.o. Tettelaar 2 voor 20, Hille 1 voor 22. VRAIICC II: gewonnen door HCC II met twee wickets. HCC II scoorde 236 voor dealer: N.V. AMSTERD. RIJTUIG MIJ. I Houtplein 21 - Tel. 10338 Haarlem J het verlies van 8 wickets, VRA was all out voor 83 runs. HCC: Van Maanen 23, Aim 30, Rijkens 83, Colthof 11, Van Laar 12, Borgers 32 not out, Van der Bosch 10 en Vriens 18 not out. Peereboom 1-70, Fi scher 4-75, Lou Mulder 0-14, Mac Manis 3-60. VRA: Spits 15, Lou Mulder 11, Pee reboom 22 not out. Aim 6-34, Vriens 1-10, Borgers 3-8 Van der Bosch 0-9. Eerste klasse B. PWSparta: gewonnen door PW met 21 runs. PW scoorde 165 runs, Sparta 144 runs. PW: Van Rijn 40, Jordaan 39, Baak 21, Leeftink 21, Stroink 11, Scheffer 11 not out. De Bruin 4-47, Owen Brown 2-19, A. H. van der Linde 2-39, Borrani 1-17, Spar ta: Hoenderkamp 56. H. A. van der Linde 36, A. H. van der Linde 16, Wenneker 11; Leeftink 3-42, Scheffer 2-16, Van Riems dijk 2-26, Stroink 1-28. Lager cricket In de tweede klasse A verloor Rood en Wit II de uitwedstrijd tegen Quick (HG) II. De Haarlemmers waren voor 61 runs all out (Randag 15, Goekoop 19) en met dat totaal hadden de Hagenaars niet zo heel veel moeite: 99 voor 6 (Leijer 2-47, Van Zeeland 1-16 en Goekoop 2-25). De overige resultaten waren: ACC II (115) verliest van HCC III (116 voor 8); Kam pong (116 voor 7) won van VCC (109). In de tweede klasse B verloor Rood en Wit III ruim van Ajax. R. en W. 48, Ajax 96 (Van Lennep 6-16). Overige uit slagen: VUC (133) wint van Union (114). In de tweede klasse E won BMHC van Haarlem II. BMHC 207 (jansen 27, Doel- wijt 20, Schouw 41, Elias 47, Brongersma 10. Koningsveld 33, Van de Hoek 2-52, Le- deboer 2-47, Boeree 3-48 en Slagter 1-18), Haarlem 168 (Slagter 43, Boeree 47, Mis set 22, Tol 11, Rigbers 26 n.o., Elias 2-56, Schouw 4-36 en Koningsveld 2-31). Overige uitslagen: HBS (153) wint van Ajax (L.) (96), HDVS III (156) wint van Concordia (103). Op het Braassemermeer zijn zaterdag en zondag nationale zeilwedstrijden van Hol landia gehouden. Ondanks de zon was het op de eerste dag geen best weer voor de zeilers. De harde noord-oostenwind had zo'n kracht dat de meeste boten aan de wal bleven, zodat er van de 13 klassen slechts zeven van start gingen, die overi gens vaak nog verre van volledig waren. Van de dapperen, die de stryd met wind en water aandurfden haalden er verschei- denen een nat pak. Ongelukken kwamen echter niet voor. Zondag was het weer heel wat gunstiger voor de zeilers. Volop zon en voldoende wind. Nu werd er dan ook in alle klassen gestart. De felste strijd werd geleverd in de 16 m2 streepklasse waar drie boten met een gelijk aantal punten eindigden, zodat er heel wat gerekend moest worden om de winnaar aar te wijzen. (De laatste Alle provinciale bonden waren verte genwoordigd op de jaarvergadering van de Kon. Ned. Dam Bond, die zaterdag in Utrecht werd gehouden. Nadat de heren J. Eppenga (Zeist), A. Jesse (Leiden) en A. Kootmeiners (Rotterdam) tot leden van verdienste waren benoemd, werden de periodiek aftredende bestuursleden, de heren H. C. v.d. Vreugde (Goes), voorzit ter, en C. J. Blokland (Amsterdam), 2e secretaris, herkozen. De heren O. G. van Veen (Breda) en B. Springer (Den Haag) werden tot redacteur van het orgaan „Het Damspel" benoemd. Bij de bespreking van het bestuursbe leid werd uitvoerig gesproken over de af vaardiging van ir. Van Dijk, kampioen 1958, naar de Challenge Mondial in Mo naco in plaats van de heer B. Dukel (IJmuiden), kampioen 1959. Met name de heren Keiler en Springer bleken het, met alle respect voor ir. Van Dijk, met deze keuze niet eens te zijn en stelden dat de heer Dukel daarvoor in aanmerking had moeten komen. Van achter de bestuurs tafel werd betoogd, dat ir. Van Dijk op grond van zijn kampioenschap 1958 rech ten had die in dat jaar niet gehonoreerd konden worden, omdat er geen interna tionale evenementen van betekenis wer den georganiseerd. „En wat voor plannen hebt u nu met de heer Dukel?", luidde de vraag van de heer Dijkslag van de Noordhollandse Dambond. Wij zullen, zo betoogde het be stuur, alles doen wat mogelijk is om de rechten, die de heer Dukel als kampioen 1959 heeft, zo mogelijk nog dit jaar, maar anders in 1960 te honoreren. Het bondsbe- stuur zal deze gehele materie nog eens na der bezien en op de jaarvergadering van 1960 met voorstellen komen die volledig tegemoet komen aan de rechten die na tionale kampioenen op aanwijzing voor deelneming aan internationale toernooien hebben. Ijl 1960 bestaat de KNDB 50 jaar. Het gouden feest zal o.m. herdacht worden met een z.g. major-toernooi met het we reldkampioenschap als inzet. Maximum 12 deelnemers, die een dubbele ronde zullen spelen, kunnen hieraan meedoen. In de laatste speelweek van het major-toernooi wordt een minor-toernooi georganiseerd voor Nederlandse en Europese dammers. Op Hemelvaartsdag wordt een nationale damdag gehouden en verder staan er wed strijden voor huisdammers, bedrijfs- en schooltoernooien op het programma, als mede simultaan-seances en een receptie in Amsterdam. Het bestuursvoorstel, de bondscontribu- tie met f 1.- per lid per jaar te verhogen, werd aangenomen. 1-Iet bestuur werd ten slotte gemachtigd het aantal deelnemers aan het toernooi om het kampioenschap van Nederland uit te breiden. Adve'tentie VOETBAL. De Braziliaanse voetbalclub Corinthians Paoliste, die enkele dagen ge leden van Feijenoord een ongezouten 5-1 nederlaag te slikken kreeg, heeft zondag in München met 3-2 gewonnen van de Duitse oberligaclub Bayern. Bij de rust was de stand gelijk: 1-1. Een beeld van de nationale zeilwed strijden op het Braassemermeer. V.l.n.r. nr 76 Cooperstock, nr 39 Cadans en nr 81 Hollandia in actie tijdens de strijd in de regenboogklasse. wedstrijden worden namelijk, bij een gelijk aantai punten, het hoogst gewaardeerd.) De beste prestaties kwamen op naam van J. van Staveren in de 12 m2 klasse, B. van Wijk in de vrijheidsklasse en P. van der Winden in de Sternklasse, die in alle drie de wedstrijden als eerste door de finish gingen. Zondagochtend wedstrijd Vliegende Hollanderklasse: 1. Barend Fockesz, stuurman Otto Steegstra. 12 m2 klasse: 1. Mariandel, strm. J. van Stave ren: 2. Spotvogel, W. Guldemond; 3. Meteor, Barth. Kraan. Valkenklasse: 1. Whippet, strm. H. F. Zuider- baan; 2. Annie, N. Both jr.; 3. Bounty II, Egon Rolf von der Baumen. I) raken klasse 1. Noorman, strm. H. W. v. d. Steen; 2. Eska, W. Klomp. 3. Blizzard, F. J. Buys. Regenboogklasse: 1. Hollandia, strm. C. van Staveren; 2. Coppelstock, J. H. C. Sieverts; 3. Duke, J. C. van der Velde. Pampusklasse: 1. Watergeus, strm. G. K. Pauli; 2. Stijfkop, G. J. Moes jr.; 3. Optimist. E. A. La- bouchere. 16 m2 Streepklasse: 1. Margo, strm. P. Enstra; 2. Sky 11a, L. van Eenige; 3. Scampi II, F. W. D. Grimm. Sternklasse: 1. Crazy, strm. P. v. d. Winden: 2. Rudis, H. v. d. Rest; 3. Frederik II, F. H. A. Beek. Vrijheidsklasse: 1. Rakker, strm. B. van Wijk. 2. Viking. B. Saur: 3. Piranha II, Nies Vogelaar. Finjollcnklasse: 1. Pikfinn, strm. Th. Hoogmoed; 2. Spurt. D. Wayboer. Olympiajöllenklassc: tevens eindklassement; 1. Ku.vlenburg, strm. S. S. Wijsenbeek 14 pnt. 12 voets Jollenklasse: 1. Glipper, strm. M. E. Plantenga: 2. Wildzang II, mej. H. F. Hageman; 3. Paka, G. de Vries Lentsch. Zondagmiddag wedstrijd Vliegende Hollanderklasse: 1. Barend Fockesz, stuurman Otto Steegstra. Einduitslag: 1. Barend Fockesz, strm. Otto Steegstra 28 pnt. 12 m.2 klasse: 1. Mariandel, strm. J. van Stave ren; 2. Piasjager, T. Vlek; 3. Spotvogel, W. Gul demond. Einduitslag: I. Mariandel, strm. J. van Staveren 50 pnt.; 2. Spotvogel, W. Guldemond 34 pnt.; 3. Piasjager, T. Vlek 30 pnt. Valkenklasse: 1. Whippet, strm. H. F. Zuider- baan; 2. Tarantella. E. J. Iloppe; 3. Anita, A. L. J. van der Veer. Einduitslag: 1. Whippet, strm. H. F. Zuiderbaan 64 pnt.; 2. Bounty II. Egon Rolf von der Baumen 49 pnt.; 3. Tarantella, E. J. Hoppe 41 pnt. 1)rakenklasse: 1. Eska, strm. W. Klomp: 2. Nor- remeer II. J. C. P. Holkes; 3. Blizzard, F. J. Buys. Einduitslag: 1. Eska, strm. W. Klomp 29 pilt.; 2. Noorman, H. W. v. d. Steen 21 pnt. Kcgenhoogklasse: 1. Saenden, strm. L. de Wit; 2. Cadans, G. A. Bakker: 3. Toreador, C. W. Kist. Einduitslag: 1. Cadans, strm. G. A. Bakker 36 pnt.; 2. Saenden, L. de Wit 34 pnt.; 3. Hollandia, C. van Staveren 34 pnt. Pampusklasse; 1. Lethe, strm. H. J. Greevelink; 2. Westeinder. H. J. de Ruyter; 3. Optimist, E. A. Labouchere. Einduitslag: 1. Lethe, strm. J. Gree velink 27 pnt.; 2. Watergeus, G. K. Pauli 26 pnt.; 3 Westeinder II, H. J. de Ruyter 20 pnt. 16 m2 Streepklasse: 1. Watergeus, strm. P. Ver hoeven; 2. Scampi II, F. W. D. Grimm; 3. Thetis II, J. de Jong. Einduitslag: 1. Watergeus, strm. P. Verhoeven 40 pnt.; 2. Margo, P. Endstra 40 pnt.: 3. Scampi II. F. W. D. Grimm 40 pnt. Sternklasse: 1. Crazy, strm. P. van der Winden: 2. Viking, W. de Knoop jr.; 3. Rudis, H. van der Rest. Einduitslag: 1. Crazy, strm. P. van der Win den 40 pnt.; 2. Rudis, H. v. d. Rest 24 pnt.; 3. Viking. W. de Knoop jr. 19 pnt. Vrijheidsklasse: 1. Rakker, strm. B. van Wijk; 2.NN, De Reuver; 3. Triton, A. Bakker. Einduit slag: 1. Rakker, strm. B. van Wijk 43 pnt.: 2. NN, Dc Reuver 23 pnt.; 3. Viking, B. Saur 23 pnt. Finjollenklasse: 1. Spurt. strm. D. Wayboer; 2. Pikfinn, Th. Hoogmoed. Einduitslag: 1. Spurt, strm. D. Wayboer 19 pnt.; 2. Pikfinn, Th. Hoog moed 19 pnt. 12 voets Jollenklasse: 1. Wildzang II. strvr. mej. H. F. Hageman; 2. Glipper, M. E. Plantenga; 3. Fuut II, J. Hulsker. Einduitslag: 1. Wildzang II, strvr. mej. H. F. Hageman 38 pnt.; 2. Glipper, M. E. Plantenga 36 pnt.; 3. Cupido, W. van Wijn gaarden 19 pnt.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7