Nieuwe atleten op „Watervliet" bereikten goede resultaten Jeugdmuziekconcours Beverwijk besloten met ere wedstrijd Havenberichten DAVO-haarden Haal hout bij „De Houthal" KENNEMERLAAN 159 STOFZUIGERS MAANDAG 25 MCI 1959 Zangavond door vier mannenkoren LOENDERSLOOT Kandidaat J. B. Assendorp verlaat Velsen Waterloo behouden voor de vierde klasse Feestelijkheden rond nieuwe priester Slotdrive IJmondclubs WIJ en Terrasvogels in de finale Gezellig Samenzijn toch in finale Clara Sternschool zege vierde in schoolkorfbal- competitie in Velsen-Zuid Kinheim verloor Weer visinvoer in België mogelijk Consultatiebureau kleuters LOENDERSLOOT Grote belangstelling voor gouden echtpaar Stammis IJmond 3 (heren) kampioen De grote regionale nieuwelingendag van de K.A.V. „Suomi", die zondag op „Watervliet" voor meer dan tweehonderdvtfftig deelnemende jonge atleten uit btfna de gehele provincie Noordholland is gehouden, is dank zij de uitstekende organisatie weer bijzonder geslaagd. Op en om de sintelbaan was het op deze zonnige middag een kleurig sportevenement, dat ook weer een goede publieke belangstelling had. Ondanks de „nieuwelingen", die op vrijwel alle atletiek-, loop- en werpnummers uitkwamen, zijn vaak zeer goede prestaties geleverd, maar het was jammer, dat de tijden op de loopnummers niet voor een eventueel record in aanmerking konden komen wegens de straffe wind, die de lopers(sters) in de rug hadden. Niettemin waren de verschillende onder delen vaak spannend, vooral bij de sprint wedstrijden. Greetje Koeten van Suomi bereikte op de 60 m meisjes C de fraaie tijd van 8.9 sec. en Jan Hurkmans werd na spannende strijd met Giling van Olym pus (Alkmaar) eerste in 54 sec. Evenzeer de 1500 m en 3000 m gaven goede strijd te zien met minium verschil tussen de kop lopers. Bij de technische nummers gaven de atleten elkaar weinig toe, hoewel in sommige gevallen toch weer flinke uit zonderingen voorkwamen, waarvan onder staande uitslagen de resultaten weergeven. 100 meter heren T>: 1. P. Amersbeek, Doves 11.7; 2. B. Huisman. Zaanland 11.8. 100 meter meisjes A; 1. E. Zoet, MSV 13.5; 2. A. Wobbon, Lycurgus 13.5. 100 meter jongens B: 1. L. v. d. Laan, Lycurgus 12.-; 2. J. Bos, Suomi 12.4. 80 meter meisjes B: 1. I. Jonker, Lycurgus 10.7; 2 C. v. Oijen. Holland 11.5. 200 meter heren B: 1. Th. Hoedemaker, Esta fette 23.-; 2. J. Vissers, Haarlem 23.3. 800 meter heren D: 1. J. Hofman, Lycurgus 2.08.8; 2. H. v. Boven, Zaanland 2.09.7. 800 meter heren C: 1. J. v. d. Griendt, Holland 2.05.3; 2. W. Roozendaal, Flevo 2.05.4. 800 meter jongens A: 1. V. Vellinga, Atletika 2 06.4 2. K. Lieuwen. Suomi 2.09.-. 100 meter dames B: 1. T. v. Bakel, Blauw Wit 13.0; 2. P. v. d. Wegen, Estafette 13.0. 100 meter dames D: 1. L. Verbeek, Holland 13.6; 2. M. Wijkhuizen, Atmodes 14.0. 100 meter dames C: 1. F. v. d. Zwaard, Aals meer 13.2; 2. G. Huitema. Zaanland 13.4. 100 meter heren C: 1. F. Vijn, MFC 11.7; 2. H. Ellenbaas. Doves 11.8. 60 meter meisjes C: 1. Gr. Koeten, Suomi 8.9; 2. G. Blok, Suomi 9.-. 200 meter dames C: 1. A. v. Bakel, Blauw Wit 27.2; 2. T. de Zwaard, Aalsmeer 27.3. 200 meter dames D: 1. N. Stam, Olympus 28.-; 2. R. Heystee, Blauw Wit 28.3. 80 meter jongens C: 1. P. Karbaat, Edam 10.4; 2. A. Schenk, Olympia 10.5. 100 meter heren D: 1. P. Amersbeek. Doves 11.7; 2. B. Huisman. Zaanland 11.8. 400 meter heren C: 1. J. G. Hurkmans, Suomi 54,-; 2. B. Giling. Olympus 54.3. 400 meter heren D: 1. W. Jong, MFC 55.-; 2. J. I'oppelaars, Holland 56.-. 1500 meter heren B: 1. J. Padberg, MFC 4.10.8; 2 P. Snel, Estafette 4.11.3. Hoogspringen dames C; 1. A. Hoogma, Estafet te 1.30; 2. A. Vink. Bataven 1.30. Hoogspringen dames D: 1. A. Bouman, Atmodes 1.25; 2. W. Bosman, Holland 1.25. Speerwerpen dames B: 1. A. Broekhoff, ADA 30.85; 2. S. Vis. ADA 29.50. Speerwerpen dames C: 1. A. v. Waveren, At modes 28.-; 2. P. v. Egmond, Atmodes 23.73. Speerwerpen dames D: L. Zoet, MSV 27.17; 2. A. v. Bakel, Blauw Wit 26.61 Te IJ muiden Vier mannenkoren namelijk „De Lof- stem" uit Broek op Langendijk,_ Het Sas- senheims Mannenkoor, „Jubilate" uit Kat wijk aan Zee en het mannenkoor „IJmui- den" hebben gisteren in de Hervormde Kerk" aan dé Kanaalstraat in IJmuiden een cqncert gegeven. Aangezien deze koren enkele weken geleden in Haarlem gecon certeerd hebben en een onzer muziek medewerkers daar een uitvoerig verslag van maakte, kunnen we nu kort zijn, te meer daar het programma haast ongewij zigd was. Het optreden van de zangers uit Lan- gendijk, aangevoerd door de heer Klaas Wagenaar, viel te prijzen. De veeleisende composities waren goed ingestudeerd. Di recteur J. C. de Vries had voor het Sassen- heimse koor een saai en veel te gecom pliceerd programma klaar gemaakt; de nummers gingen boven de vocaal beperkt ontwikkelde kracht dezer zangers. „Jubilate" uit Katwijk aan Zee voldeed het meest, zolang het forte zingen ver meed. Dirigent Bernard Verboom leidde het weliswaar muzikaal, maar de leden volgden de aanwijzingen nauwelijks op. Zodoende bleef alles vrij uitdrukkingloos. Het mannenkoor „IJmuiden" heeft in Stephen Jansen een bekwaam leider en wist met de welgekozen programmanum- mers het beste resultaat te bereiken. Adri- aan Verschoor excelleerde weer aan het kerkorgel. A. v. a. W. Advertentie ALLE MODELLEN CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 - 435 Zaterdag kwamen in IJmuiden aan; Banda van Hamburg; Kora, Rotterdam, laden Hoogovens; Kuutsalo, Londen; Swallow, Londen; Carron Park, Londen; Porto Marghera. Casablanca; Fr. van Seumeren, Holmsund; Unter Weser, Rotter dam; Vega, Mantyluoto; Jagersfontein, Antwer pen; Mimosa, Moray Bay; Cornelis, Rotterdam; Amstelstroom, Londen. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Nottingham van Tyne; Carrasso, Felixtowe; Mirenchy, Lon den, laden Hoogovens; Bullaren, Port Au Prince; Land Hadeln, Sandvik; Ciudad de Cucuta, Ant werpen; Vechtstroom, Swansea; Wexford, Bos ton; Montferland, Hamburg, laden Hoogovens: Neth. Coast, Newcastle; Philetas, Kopenhagen; Spaarnestroom, Hull; Strabo, Aarhus; Lizard, Londen; St. Jean, Le Havre; Bullfinch, Londen; Heriot, Leith; Favoriet, Karskar; Normandia, Go thenburg; Beppy Portsmouth; Martha Arndes, Hamburg; Hohenlinden, Par; Jupiter, Rotterdam. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Baden van Mariestad; Disa, Marmugoa, erts voor Hoogovens; Uje, Gent; Salaga, Las Palmas; Binna, Pila, cel lulose lossen papierfabriek Velsen; Bomma, Hal den; Alexander, Umea. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Konny naar Hamburg; Beth, Tonsberg; Manta, Kopenhagen, bijlegger IJmuiden; Race Fischer, Barrow, wals- niateriaal Hoogovens; Berend N, Kingslynn; Aletta, Haukipidas; Oberon, Hamburg; Luxas Bols 1, Hernosand; Darlington, Goole; Steenwijk, Norfolk, ledig Hoogovens; Werna, Stockholm; Phidias, Kopenhagen; Aura, Mantulyoto; Celebes, Marseille: Bengkalis, Hamburg; Heinrich Honald, Vancouver; Jans, Londen; Heemskerk, Hamburg; Eemstroom, Leith; Frey, Malmö; Europa, Dagen ham, walsmateriaal IJmuiden; Olivier van Noordt, Tynemouth; Draco, Aalborg; Reliable, Londen; Guineekust, Bremen; Hinde, Londen; Alcetas, Gothenburg; Lingestroom, Londen; Hontestroom, Hull; Raunala, Oxelosund; Korqa, Dagenham, van IJmuiden; Skaugum, Le Havre, ledig Hoog ovens. Zondag vertrokken uit IJmuiden; Rigel naar St. Cruce; Gertrud, Odense; Milo, Swansea. Maandag vertrok uit IJmuiden: Armin naar Kopenhagen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Discuswerpen dames C; 1. R. Schrieken, DSV 29.30; 2. J. Koeten-Bleeker, Suomi 27.44. Discuswerpen dames D: 1. A. v. Bakel, Blauw Wit 29.42; 2. J. v. Zuthem, Gita 26.55. Kogelstoten dames C: 1. I. v. Huystee, Gita 9.63; 2. P. v. d. Wegen, Estafette 9.39. Kogelstoten dames D: 1. K. Laan, Doves 9.75; 2. H. de Graaf, Atmodes 8.66. Verspringen heren C; 1. K. v. Dijk. Edam 6.07; 2. G. Griffioen. Aalsmeer 6.-. Verspringen heren D: 1. J. Vissers, Haarlem 6.05; 2. P. Amersbeek. Doves 5.84. Polsstokhoogspringen heren D: 1. Vissers, Haar lem 2.60: 2. J. Bronsveld, Suomi 2.30. Discuswerpen heren B: 1. P. Colijn, Tempo 38.16; 2. P. Koeten. Suomi 37.99. Discuswerpen heden C: 1. H. v. Boven. Zaan land 33.48; 2. Th. Hopman, Doves 31.71. Discuswerpen heren D: 1. J. F. v. d. Poll, Suo mi 33.61; 2. M. Laan, Edam 30.40. Kogelstoten heren B: 1. J. Lugtcn, GAC 12.52; 2. J. Pronk, Doves 12.50. Kogelstoten heren C: 1. H. Gnodde, Suomi 11.01; 2. F. v. d. Zalm, MSV 10.84. Kogelstoten heren I); 1. P. Sombroek, Edam 10.71; 2. H. Keek. Atletika 10.45. 3000 meter heren C: 1. L. Groot, Olympus 9.25.7: 2. R. Mol. AAV 9.33.2. 3000 meter heren D: 1. W. Ligthart, Olympus 9.27; 2. Jb. Kools, Lycurgus 9.40.3. 4 x 300 meter jongens A/B: 1. Lycurgus, Krom menie 2.46.7; 2. Suomi, Velsen 2.50.7. 4 x 100 meter dames: 1. Blauw Wit, Amsterdam 51.-; 2. Olympus, Alkmaar 55.9. Olympische estafette heren: 1. Zaanland, Zaan dam 3.45.7; 2. Estafette, Amsterdam 3.46.4. Advertentie TELEFOON 7770 Hij wordt predikant in Zierikzee Kandidaat J. B. Assendorp zal zondag 28 juni a.s. afscheid nemen als voorganger van de afdeling Velsen/IJmuiden-Oost van de vereniging van Vrijzinnig Her vormden en de week daarop zondagmid dag 5 juli a.s. om drie uur, na 's-morgens om tien uur te zijn bevestigd door ds. C. Groot uit Brouwershaven intree doen als predikant van de hervormde gemeente van Zierikzee, waar hij beroepen is in de vacature van ds. C. J. van Royen, die naar Scheemda is vertrokken. Kandidaat Assendorp werd op 7 maart 1917 te Deventer geboren en bezocht de rijks h.b.s. in zijn geboortestad. De heer Assendorp was eerst vele jaren werk zaam als ambtenaar van het gewestelijk arbeidsbureau te Enschede. Nadat hij aanvullend staatsexamen had afgelegd, studeerde hij verder nog aan de gemeente lijke universiteit te Amsterdam, waar hij op 17 december 1956 zijn kandidaats- en op 22 december van het vorige jaar zijn kerkelijk examen deed. Kand. Assendorp werd op 5 februari van dit jaar na een te Zwolle gehouden colloquium toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk. Sinds september 1951 is hij reeds werkzaam als voorganger van de afdeling Velsen/IJmuiden-Oost van de vereniging van Vrijzinnig Hervormden. Op de eerste twee selectieavonden van het Beverwijkse jeugd-muziekconcours, die op 9 en 16 mei werd gehouden, kon aan vele deelnemende jongens en meisjes eerste, tweede en derde prijzen worden toegekend. Zelfs konden een paar pianist- jes worden beloond met een aanmoedi gingsprijs. Om in dit concours tot een nog scherper differentiatie van waardering te komen werd zaterdagavond een wedstrijd gehouden door de ere-afdeling. Hierin wa ren alle muzikanten en muzikantjes opge nomen, die zich op de selectie-avonden volgens het oordeel van de jury met hun spel bijzonder hadden onderscheiden. Drie fraaie zilveren bekers en boekenbonnen waren voor de winnaars in deze afdeling ter beschikking gesteld. Zij prijkten met nog talrijke zilveren pla quettes en medailles op de tafels, die men in de zaal van het Hervormd Verenigings gebouw aan de Schans voor het met plan ten en bloemen versierde toneel had ge plaatst. Op dit toneel dan werd de vreedzame muzikale kamp gestreden, 'gecontroleerd door de jury, gevormd door de heren J. P. Vincent, Marinus Adam en W. Steyn. Als adjunct-jurylid fungeerde nu en dan me juffrouw A. Michielsen ter tijdelijke ver vanging van de heer Vincent. Was er bij de voorronden al sprake van een duidelijk waarneembare spanning op deze avond werd zij tot een volstrekt dominerende faktor," zowel voor de optre dende jongens en meisjes, als voor de zeer talrijke toehoorders. Men kon zelfs niet aan de indruk ontkomen, dat die spanning soms het spel ongunstig beïnvloedde, de voordracht onrustig en gehaast maakte, de tref-zekerheid verminderde en een be dreiging werd voor de concentratie. Maar afgezien hiervan heeft deze ere-avond ve le positieve indrukken gegeven omtrent de muzikaliteit, de ambitie en het doorzet tingsvermogen van de jeugdige instru mentalisten. En bovendien werden deze indrukken een maatstaf voor het niveau van het muziekonderricht van de Kenne- merlandse muziekpaedagogen. Een bespreking van elke voordracht af zonderlijk zou ver uitgaan boven het be stek van dit verslag. Alleen wil ik vermel den de vertolking van twee aardige stuk jes voor klarinet en piano, geschreven door de jeugdige Ria de Groot, die haar eigen muziek vlot speelde met haar vrien dinnetje Corry een klarinettiste-in-de-dop. Na de pauze brak het tijdperk der toe spraken en de prijsuitreikingen aan. De heer J. Schuif, bestuurslid van de afde ling Kennemerland van „Jeugd en Mu ziek" maakte tal van jongens en meisjes gelukkig met plaquettes en medailles als eerste, tweede en derde prijzen. Ook twee aanmoedigingsprijzen werden door hem In de voor Waterloo zo belangrijke wed strijd tegen De Meer heeft Waterloo een verdiende 3-1 overwinning behaald waar door de IJmuidenaren behouden bleven voor de vierde klas van de K.N.V.B. Het Waterloo-elftal trapte af met de wind in de rug maar het was De Meer die de toon aangaf. Het was duidelijk te zien, dat er voor Waterloo meer op het spel stond. Een prachtige save van doelman Kok voorkwam in deze periode een ach terstand, en toen Boekhout met een prach tig ver schot zijn club een 1-0 voorsprong gaf, was het met het overwicht van De Meer gedaan. Het gehele elftal kreeg meer zelfvertrouwen; gesteund door de wind werd Waterloo sterker en na dertig minu ten was het Post die eerst twee tegenstan ders passeerde en toen met. een hai'd schot scoorde. (2-0). Het IJmuider elftal proheer- de de voorsprong te consolideren. Het ge lukte Post uit een voorzet van Tij ins in een moeilijke positie beheerst in te schieten. Met een 3-0 voorsprong en de wind tegen moest Waterloo alle zeilen bijzetten om direct na rust de fel aanvallende Amster dammers het scoren te beletten. Eenmaal gelukte het De Meer het net te vinden. Na vijftien minuten ging de strijd weer gelijk op. ROOD-WIT—ADO 5—0 Het Heemskerkse ADO heeft al heel slecht de competitie afgesloten door met 50 van Rood-Wit in Amsterdam te ver liezen. De thuisclub nam hiermede re vanche voor de in Heemskerk geleden 40 nederlaag. ADO nam het aanvankelijk te makkelijk op waardoor de thuisclub regelmatig de score kon opvoeren. De enkele zwakke ADO-aanvallen hadden al heel weinig te betekenen en schoten van Duivenvoorden en De Wit werden weggewerkt. In de tweede helft wist de thuisclub de stand tot 50 op te voeren. overhandigd, alsmede een aardige atten tie voor Ria en Corry. Het werd stil in de zaal toen het ogenblik van het bekend ma ken der winnaars van de ere-prijzen aan brak. Het bleek dat Han de Vries (piano) de eerste prijs gewonnen had. De tweede prijs was voor Loes Kuiper (piano) en de derde voor Ernst Munsterman (trom bone). Wethouder A. J. Hermus van de afdeling Onderwijs en Kunstzaken, reikte de zilveren bekers, waaronder de wissel beker van Toonkunst, die nu voor een jaar in het bezit van Han de Vries kwam, uit met een toespraak, die getuigde van gro te waardering voor de activiteit van „Jeugd en Muziek" te Beverwijk en voor het in Kennemerland gegeven muziekon derwijs, en waarin ook gewezen werd op de grote betekenis van de zelfwerkzaam heid, ook op muziekgebied. Verder werd het woord gevoerd door de drie juryle den en ten slotte door de voorzitter der afdeling, de heer J. de Roos. P. Ztvaanswijk De heer Piet J. de Reus*-die zaterdag morgen uit handen van de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, de priester wijding ontving, is zaterdagavond een blijde, feestelijke intocht bereid, waaraan geheel katholiek Velsen-Noord deel heeft genomen. Een lange rij auto's, in de eer ste waarvan de nieuwe priester, zijn ouders en pastoor A. G. de Boer zaten, werd voorafgegaan door een kleurige stoet, gevormd door de harmonie St. Caecilia, Gidsen, Trommelboys, IEV, bruidjes en verenigingen met vaandels. Te zeven uur begroette pastoor De Boer in de flink bezette parochiekerk zijn jonge collega tijdens een kort, plechtig lof. Zondagmorgen droeg in de overbezette parochiekerk, priester De Reus zijn eerste plechtige mis op. Tijdens de plechtige kerkdienst werd gezongen de driestemmige mis „Lauda Sion" van Hubert Cuypers, onder leiding van de heer D. Glandorf en aan het orgel de heer G. Welp. Ook voor de officiële receptie in het St. Jozefhuis was 's middags een zeer grote belangstelling. De nieuwe priester ontving vele geschenken. De nieuwe priester dankte voor de on dervonden hartelijkheid en besloot met de woorden van Paulus: „Ik draag de her innering mee aan uw ongeveinsde liefde"; hij en zijn familie hebben daarna talrijke persoonlijke gelukwensen ontvangen. Met een plechtig „Te Deum" in de opnieuw gevulde parochiekerk kreeg dit feest een waardig besluit. In hotel Royal te IJmuiden had vrijdag de gezamenlijke slotdrive van de IJmond clubs U.T.D., P.S.V., B.C. Driehuis en de B.C. Heemskerk plaats. Vooraf mocht U.T.D. als winnaar van het seizoen de wis selbeker in ontvangst nemen waarna 110 bridgers de strijd met elkaar aanbonden. De voornaamste uitslagen van deze prij- zendrive waren als volgt: A-lijn: 1. Witte brood en echtg. 40; 2. Kamerbeek-Hes 35^ pnt; B-lijn: 1. Rob en echtg. 42'4 pnt; 2. Koopman-v. d. Lee 41 pnt; C-lijn: 1. Ooms- Ponte 38'4 pnt; 2. M. v. Modo-Hollewas 35 pnt; D-lijn: 1. Dms. Muis-Slaats 37)4 pnt; 2. Verhoef en echtg. 35pnt;E-lijn: 1. Bleyendaal en echtg. 39)4 pnt; 2. Gunne- man-Beentjes 384 pnt; F-lijn: 1. Henne- man-Cornelissen 40 pnt; 2. Snel-Snel 37 pnt;G-lijn: 1. Dms. Schoen-Ooms 40 '4 pnt; 2. M. v. Snel-Broekhuizen 39)4 pnt. Op de verenigingsprijs werd beslag ge legd door de B.C. Heemskerk, de initiatief nemer van deze wedstrijden. Veteranentoernooi WIJ Het langzamerhand traditioneel gewor den veteranentoernooi van V.V.IJ. nadert zijn einde. Dinsdagavond zullen de finales plaats vinden. Voor het eerst bereikte V.V.IJ. zelf de finale, wat natuurlijk ook wel eens prettig is. Zij zullen de strijd aan binden tegen Terrasvogels, dat al meer dere malen de finale heeft bereikt. Op het andere veld zullen Stormvogels en Raad huis uitmaken, wie de derde prijs zal be halen. Het programma voor deze slotavond eindigt: TerrasvogelsV.V.IJ. (7.15 uur); Stormvogels—Raadhuis (7.15 uur). De provinciale clubkampioen van Noordholland heeft met moeite de lande lijke finale weten te bereiken. Eerst ver loor Gezellig Samenzijn van Excelsior uit Den Bosch met 128. Daarna verloor Ex celsior van Ons Genoegen uit Utrecht. G.S. won van Ons Genoegen, zodat een beslissingswedstrijd tussen G.S. en Excel sior noodzakelijk was voor een plaats in de landelijke eindstrijd. Deze wedstrijd is tenslotte met 119 door de Noordhol landse clubkampioene Gezellig Samenzijn gewonnen. In de maand juni zullen de vier clubs Gezellig Samenzijn uit Amsterdam, Resi dentie Damgenootschap uit Den Haag, Constant uit Rotterdam, en damclub Leeuwarden uit Leeuwarden spelen om het clubkampioenschap van Nederland. Titelhouder 1958 is het Haagse RDG. De winnaar van deze finale zal in het najaar een wedstrijd spelen tegen het Bel gisch tiental. De Clara Sternschool behaalde de eerste prijs in het schoolkorfbaltoernooi te Vel sen-Zuid. De Jan Ligthartschool en de Moerbergschool eindigden gelijk; na straf- worpen werd laatstgenoemde school tweede. Ten gevolge van de felle wind, waren de doelpunten zeer schaars, zoals uit de uitslagen blijkt. Jan Ligthartschool Clara Sternschool 0—1. Moerbergschool— Prof. v. d. Leeuwschool 1—0. Clara Stern schoolMoerbergschool 1—0. Prof. v. d. Leeuwschool—Jan Ligthartschool 0—1. Jan Ligthartschool—Moerbergschool 0—0. Clara Sternschool—Prof. v. d. Leeuwschool 0—0. ORIëNTATIERIT MOTOR- EN AUTOCLUB Ondanks het feit dat de Motor- en Auto club Castricum geen startvergunning had voor een oriëntatierit in eigen gemeente heeft zij zondag, begunstigd door het voor treffelijke weer, een prachtige rit gehad waaraan door niet minder dan 40 motor en autorijders is deelgenomen. De start van deze 70 kilometer lange rit was in Wijde Wormer waar in het clubhuis van de zustervereniging de chronometer mi nuut na minuut een deelnemer liet starten. Ook de finish was te De Wormer. De uitslagen waren als volgt: motoren: 1. A. de Munck (MAC) 9 strafp.; 2. J. Dek ker (MAC) 28 strafp.; 3. C. Bos (MC Wor- merveer) 29 strafp.; 4. J. Prins (Zaandam) 31 strafp. Auto's: 1. Van der Meulen (Vel sen) 10 strafp.; 2. Th. Mes (MAC) 15 strafp.; 3. A. Dekker (MAC) 32 strafp. Bromfietsen: 1. De Munck jr. (MAC) 32 strafp. GOED SLOTCONCERT Zaterdagavond hebben de Klavierschip pers hun winterseizoen in Beverwijk be sloten met een goed geslaagd concert in het Kennemer Theater. De zaal was slechts ten dele gevuld. De aanwezigen zullen er geen spijt van hebben gehad dit concert te hebben bezocht, want men kreeg een ge heel nieuw programma voorgezet. Men had zelfs een oude bekende van stal ge haald in de vorm van Paul Abrahams „Blumen von Hawaï", maar ook de moderne stijl deed .het best. Zoals altijd hebben de Klavierschippers vele solisten, zoals Oetse Verschoor, de jeugdige zanger, zijn vader Non Ver schoor, hammondorgel en piano en de Boby Sisters. Het geheel stond onder lei ding van Jan Stoker en maakte een goede indruk. In Amsterdam heeft Kinheim de overi gens voor de competitie onbelangrijke laatste wedstrijd tegen IA.S.V. Arsenal verloren. De Velsenaren waren in het eer ste kwartier overwegend sterker en Haan schoot in na een kwartier. Het doelpunt werd echter niet toegekend, omdat de bal eerder de achterlijn had gepasseerd. ASV nam hierna het initiatief over met lange passes en open spel. De midvoor ving een hoge bal op om Pigmans zonder moeite te passeren (1-0). Direct kwam Kinheim te rug met felle aanvallen. Van Vuuren schoot en kopte tegen de paal en voor een schot van Demmers moest de ASV-doel- man een prima safe verrichten. Na de her vatting gaven de Velsenaren de toon aan, maar schoten tegen het houtwerk of naast en over het ASV-doel bleven zonder re sultaat. Een snelle uitval van de Amster dammers liet de midvoor scoren: 2-0. De gasten openden opnieuw een flink offen sief. Zij hielden de overigens goed opge zette aanvallen te kort. Toen tien minuten voor het einde de gastheren uit een scrim mage nog eens doelpuntten was de strijd gestreden (3-0). Recht§achter Paap van Kinheim speel de zijn tweehonderdste wedstrijd. België geeft weer invoervergunningen af voor de invoer van visserijprodukten in haar gebied. Deze vergunningen zullen voortaan een looptijd hebben van maxi maal veertien dagen. Dientengevolge geeft ook het produktschap weer vergunningen af voor de invoer uit België. Het percentage van de overdracht in België blijft voorshands ongewijzigd ge handhaafd. In verband met de uitbreiding van de werkzaamheden door het Witte Kruis te Velsen is het consultatiebureau voor kleu terzorg niet alleen 's maandags maar ook elke dinsdag open. op beide dagen van 13.3015.30 uur. Elke maandag zijn aan de beurt de letters (voor de achternamen) A tot en met L en elke dinsdag M tot en met Z. HEREN TENNISCLUB BAKKUM KAMPIOEN In de zaterdagmiddagcompetitie van de KNLTB waarin ook een team van de ten nisclub Bakkum hebben de heren van Bakkum het kampioenschap behaald. Al hun wedstrijden hebben zij gewonnen. Bakkum 2 en Bakkum 3 hebben zondag een thuiswedstrijd gehad respectievelijk tegen Alliance 2 en Enkhuizen 2. Bakkum 2 behaalde gelijkspel en Bakkum 3 won met flinke cijfers van haar tegenstander. Bij de jeugd bleken de tegenstanders sterker want het eerste zowel als het tweede jeugdteam moesten de eer aan respectievelijk TOSS en Beverwijk laten. Het eerste team van de vereniging toog naar Enkhuizen om daar de club van ge lijke naam partij te geven, maar verloor met 62. De uitslagen van het eerste team waren: le H.E.: J. GuthsmidtJ. Martens 36, 4—6; 2e H.E.: H. Scholten—H. Kitsz 4—6, 46; le D.E.: A. de WitA. van Mourik 6—4,-0—7, 6—1; 2e D.E.: A. Steneker—A. Teer 3—6, 7—5, 7—5; Ie Gem.D.: A. de Wit/ J. GutschmidtA. van Mourik/J. Martens 6—4, 7—5; 2e Gem.D.: A. Steneker/H. ScholtenA. Teer/M. van Dijk 61,63; H.D.: J. Gutschmidt/H. Scholten—II. Kitz/ M. van Dijk 6—2, 6—3; D.D.: A. de Wit/A. StenekerA. van Mourik/A. Teer 26, 6—2, 6—4. VITESSEDWSV De eerste promotiewedstrijd van Vitesse te Utrecht tegen DWSV gespeeld is in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. De eer ste helft en zelfs een kwartier na de rust zijn de Castricummers in de meerderheid geweest doch zij hebben dit niet in doel punten kunnen uitdrukken. Het warme weer speelde de spelers parten en ook dooi de straffe wind werden er geen bijzondere prestaties geleverd. Voor de smidse van het dorpje Scar- rington in het Engelse graafschap Nottinghamshire staat een zuil van hoefijzers, met de bouw waarvan tegen het einde van de tweede wereld oorlog is begonnen. De zuil is al meer dan vijf meter hoog en heeft een doorsnee van bijna twee meter. Hoe veel ijzers er in zijn verwerkt kan niemand met zekerheid zeggen. Er komen vrijwel dagelijks ijzers bij. De eigenaar is meer dan zeshonderd gulden geboden voor zijn bezit, maar hij wil de zuil als curiositeit laten staan. De export toonde de afgelopen week maar een matige belangstelling voor de Nederlandse vis. België was uitgesproken rustig, de Franse contingenten zijn voor een groot deel uitgeput, terwijl Italië en Zwitserland eveneens weinig te bestellen hadden. Het binnenland toonde een verheugen de grotere interesse en zodoende kon de braad donderdag oplopen tot 35 per kist, terwijl de grovere soorten belangrijk goed koper waren. Ook de wijting, het bakvisje bij uitnemendheid, was de hele week goed aan de prijs. Makreel is er overigens weer meer dan genoeg geweest, en waar de kwaliteit tekenen van verbetering vertoont, liep de prijs op. Verse haring was er maar weinig, de prijs schommelt rond de 20. De aanvoer van tong was belangrijk minder dan in de voorgaande weken, van daar dat tegen het einde der week over de hele linie een prijsstijging viel waar te nemen. Lappen rond de 3.25, grootmiddel 2,60, halfpondjes 2,40, tong I 2,30 en slips 2. Grove schol wordt nog te weinig aan gevoerd, terwijl de zetschol rond de f 40 en de schol I 35 opbracht. Schol II hand haafde zich ook zaterdag, dank zij de ex port op een 30, terwijl de schol II on geveer 20 maakte. Het binnenland krijgt voor de eerste weken er een geduchte concurrent bij met de Hollandse Nieuwe. Zodra de prijs bin nen het bereik ligt van de „juffrouw" zal er menig harinkje worden geconsumeerd in plaats van een pieper of een scholletje. De besommingen vertoonden een ver betering vergeleken met de laatste weken; vele trawlers kwamen over de 20.000. De Amsterdam bestond het, om in drie dagen f 17.000 te maken; deze trawler had een (goed) schot gewaagd op de Hol landse Nieuwe. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433- 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Het echtpaar Klaas Stammis en Trijntje Kraay, respectievelijk geboren 8 december 1887 te Obdam en 19 oktober 1888 te Edam, dat zondag 23 mei 1909 in Edam trouwde en zaterdag zijn gouden huwe lijksfeest vierde, heeft op die dag zeer grote belangstelling ondervonden. De echte lieden waren beiden zeer gehecht aan de zang- en operetteclub „Nieuw Leven" in Edam. Zaterdag waren er in huize Van Rijswijkstraat 8 te Velsen-Noord drie kin deren en zeven kleinkinderen op bezoek. Gezongen is er! Het echtpaar zong vele jaren in het Beverwijks Doopsgezind Zangkoor, waarvan mevrouw Stammis op richtster en bestuurslid was. Er is ook voorgedragen; de heer Stammis speelde vele jaren in het vroegere „Concordia" en het latere „Wijkeroog". De heer Stammis was ook oprichter van het mannenkoor „De Eendracht", dat later opgegaan is in „IJmond". Ruim veertig jaar heeft de heer Stam- msi gewerkt (de laatste vijftien jaar als baas in de mechanische werkplaats) bij de Papierfabriek; destijds verwierf hij de zilveren eremedaille van de orde' van Oranje-Nassau. Nadat reeds vele fleurige attenties en geschenken waren ontvangen, werd het bruidspaar zaterdagmorgen vereerd met het bezoek van burgemeester mr. M. M. Kwint, die namens Velsens gemeentebe stuur een prachtige mand met fruit bij de gelukwensen aanbood. De directie van Van Gelder's papierfa briek zond een grote taart, het hoofdbe stuur en het afdelingsbestuur van de Al gemene Bedrijfsgroepen Centrale felici teerden respectievelijk telegrafisch en met aanbieding van bloemen, waaraan de af deling van de Bond van Bejaarden nog een fruitmand toevoegde. Zeer velen kwamen de echtelieden persoonlijk geluk wensen, waarbij bloemen en geschenken werden aangeboden. Een hoogtepunt werd zaterdagavond de vrolijke, muzikale serenade door de r.-k. harmonie „St. Caecilia", compleet met tamboerkorps. De familie Stammis be leefde een prachtige feestdag. De laatste competitiedag heeft voor de handbalvereniging „IJmond" een goed besluit gekregen aangezien het derde herenelftal op „Watervliet" het kampioen schap van de tweede klasse afdeling Haarlem behaalde, na een spannend ge vecht met de gevreesde tegenstander Rapiditas 3 uit Haarlem. De IJmond-veteranen ondervonden geduchte tegenstand, temeer waar de Velsense aanvallers het voorhoedespel vaak te kort hielden en de Rapiditas- verdediging regelmatig de goede kansen onderbrak. Desondanks wisten C. Hoek en K. Sauer hun ploeg een 2—0 voor sprong te geven, maar het gelukte de gasten toch de rust met een 4—3 stand te doen ingaan. Na de hervatting zorgde W. Reymer voor een vijfde doelpunt (5—3), doch opnieuw liep Rapiditas in (5—4). Beide doelen kwamen nu herhaal delijk in gevaar. Pas in de laatste fase slaagde IJmond 3 er in de zege volledig veilig te stellen en nog driemaal te sco ren, waardoor met een 84 overwinning het kampioenschap werd behaald. De IJmond2-dames hadden bezoek van Van Nispen, in welke wedstrijd de thuis club spoedig succes had. De Haarlemse dames maakten daarna slechts één tegen- punt, Van Nispen scoorde nog vijfmaal. De rust ging in met een 61 voorsprong voor de IJmond-dames. De IJmond-dames deden het na de hervatting wat kalmer aan, waardoor Van Nispen de kans kreeg de uitslag wat dragelijker te maken. Niet temin wonnen de IJmond-dames met 7—3. De damesjunioren van IJmond sloten het seizoen ook al met een overwinning af. De Blinkert 2 moest met een 74 nederlaag huiswaarts keren. De kampioensploeg van de heren van IJmond 3 bestond uit: D. Honig; P. Scholz en J. Boom: H. v. Otterloo, C. Klesser en H. de Water; S. de Vries' K. Sauer, W. Reymer, C. Hoek en g' Zandbergen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9