Steun aan NAVO in Italië groter dan 10 jaar geleden Wie Schuimrubber Schuimplastic Schuimrubberhuis SIMON DE WIT N.V. VERKOOPSTER Luxe verhuurbedrijf C. van Kampen laboratoriumassistenten net winkelmeisje flinke jongeman Socialisten accepteren haar ook, ondanks protest tegen raketten Amsterdamse Beurs Mensen in Pension „IPHIGENEIA IN AULIS" Geen plaats voor wilde dieren een flinke administratieve kracht Een goed begin is het halve werk KOMPASSTRAAT 57 - TELEFOON 659S hm. De beurs van gisteren Opwinding in België over Schelde-Rijn-verbinding Ontploffing in de Deense staalfabriek: 2 doden Bemanning van brandend Zweeds schip gehaald Scheepvaart Mr. BEELDBUIS MANGELSTERS en PERSSTERS AANKOMENDE MEISJES KENT U ONZE UNIEKE VERZEKERING en WOENSDAG 2 7 MEI 195 9 Men kan Italië een voorbeeldig NAVO- land noemen, althans voor zover het de regering betreft. De partij, die sedert de oorlog onafgebroken het heft in handen heeft, de christendemocratische partij, is geheel en al op het Westen georiënteerd en de vroegere leider van die partij, Alci- de de Gasperi, mag genoemd worden als een der voorvechters zowel van de Euro pese gedachte als ook van het Atlantisch Pact. Italië heeft indertijd zelf verzocht van dit pact deel te mogen uitmaken. Maar weinige jaren later was het aan Italiaan se bemiddeling te danken, dat Grieken land en Turkije (er is een beetje goede wil nodig om die beide landen „Atlantisch" te noemen) zich bij het pact aansloten, dat daardoor veel sterker werd in de Middel landse Zee. Het zijn echter niet alleen de christen democraten, die zich ervan bewust zijn, dat de plaats van Italië is temidden dei- westerse mogendheden. Hetzelfde geldt voor de liberalen, de rechtse, zowel als de linkse, voor de republikeinen, de royalis ten, de sociaaldemocraten en de fascisten. Natuurlijk zijn er wel schakeringen. De rechtse partijen leggen graag de nadruk op het militaire karakter van het bond genootschap, terwijl de republikeinen, en vooral de sociaaldemocraten, er graag aan herinneren, dat het pact ook economische en vooral, culturele samenwerking beoogt. In het linkse kamp staan de zaken er anders voor. Dat de communisten tegen het pact zijn, spreekt vanzelf. Maar bij de opwindende strijd in het Italiaanse parle ment in 1948 waren ook de Nenni-socia- listen felle tegenstanders. Trouwens ook een linksliberaal als Nitti heeft zijn stem aan het pact onthouden, ja zelfs een groot voorman van de rechtsliberalen, de oud- minister president Vittorio Emanuele Or lando, deze laatste op nationale gronden. Hij was van mening, dat er wanneer wer kelijk de nood aan de man zou komen,, geen sprake meer van zou kunnen zijn, dat de Italiaanse regering nog kan beslissen of men met een agressieve of een defen sieve oorlog te doen heeft, daar reeds in vredestijd bases ter beschikking worden gesteld van vreemde mogendheden. In de loop der jaren is het oordeel over de NAVO in bepaalde kringen herzien. Wie gehoopt had, dat de culturele en economi sche clausules ten minste even stipt zou den worden nageleefd als de militaire, is op dat punt teleurgesteld. Maar door gaans zal hij toegeven, dat in deze tien ja ren van Russische zijde zoveel dreigende woorden zijn gesproken en zoveel riskan te handelingen zijn gepleegd, dat onver mijdelijk de voorrang moest worden ge geven aan de militaire samenwerking. Van groot belang is de wijze, waarop in de laat ste, twee, drie jaar de Nenni-socialisten reageren op alles wat met het pact te ma ken heeft. Na de opstand in Hongarije heb ben de socialisten stellig hun oordeel her zien en men kan niet langer zeggen, dat zij tegen het pact zijn. Veeleer beschou wen zij het als een. helaas onvermijdelijk, kwaad. Nenni heeft lange tijd geijverd voor een groot neutraal blok, dat praktisch het zelfde gebied zou beslaan als „Klein Europa" plus de Scandinavische landen, Oostenrijk, Joegoslavië en zo mogelijk Zwitserland. Op die manier zou tegenover het Sovjet blok niets over blijven dan Amerika, En geland en het gemenebest, Turkije, Grie- De zeer gunstige eerste kwartaalcijfers van het Philipsconcern werden ter beurze gehonoreerd met een willige stemming voor de aandelen. Deze stegen, op aan kopen van locale en buitenlandse zijde van 652 '/2 tot 657 Vfe. De vorige slotkoers be droeg 642. De handel was in deze hoek zeer levendig. Ook gisteren werden na Philips weer de AKU-aandelen in een zeer ruime markt verhandeld; zij liepen op van 317!/2 tot 324. De koerswinst bedroeg ongeveer 7 punten. De vraag voor deze aandelen kwam hoofd zakelijk van het publiek en de beroeps- handel. Unilever opende op 562 V2 aan de lage kant door middenkoersaanbod, maar in het verdere beursverloop steeg de koers tot 568 V2, tegen de vorige dag 562 1/4. Kon. Olie noteerde op 166 ongeveer een halve gulden beneden maandag en bleef onder de pariteit New York. In deze hoek was het uiterst stil. De KLM-papieren kregen een hogere adviesprijs. De scheepvaarten gaven een goed prijs houdende tendentie te zien. De affaire was van geringe omvang. Van de cultures wa ren Deli en Amsterdam Rubber hoger bij geringe omzetten. De overige waarden in deze sector veranderden niet veel. Op de staatsfondsenmarkt zette de nieuwste staatslening de goede stemming voort. Er werd vlot gehandeld op 98 3/16 terwijl de vorige dag de meeste affaires tot stand kwamen op 981/16. In de locale sector lagen de bieraandelen Heineken's, Cobra, Amstel-Brouwerij en Oranjeboom 10 tot 20 punten hoger in de markt, hoofdzakelijk ten gevolge van buitenlandse vraag. Aan delen Walvisvaart werden iets lager ge adviseerd. Aandelen VMF werden op 200 verhandeld. Aandelen Orenstein en Kop pel n.v. en die van de n.v. Handelmaat schappij voorheen Firma Ph. Buttinger werden ter beurze geïntroduceerd en voor het eerst verhandeld op respectievelijk on geveer 170 en ongeveer 160. Er bestond voor deze aandelen goede belangstelling. De internationale waarden sloten op vrij wel de hoogste koers van de dag. Prolon gatie 3 percent. Winstneming was oorzaak dat de beurs van dinsdag een onregelmatig beeld toon de. De handel had een matig verloop. De belangrijkste aandelen stegen resp. daal den gemiddeld twee dollar. Enkele pogin gen tot herstel hadden geen succes. Spoor wegen stonden over het algemeen lager genoteerd en de belangrijkste waarden sloten lager. Het economische nieuws was over het algemeen gunstig, maar de be leggers schenen, kennelijk in verband met de late verkopen van de vorige dag, bij zonder voorzichtig. Er werden 2.910.000 aandelen omgezet van 1222 fondsen, waar van er 381 hoger en 622 lager sloten. Het industriegemiddelde kwam van 632,35 op 632,38; dat voor spoorwegen van 168.87 op 168.42 en dat voor openbare nutsbedrijven van 90,84 op 90,51. kenland en die landen van het Nabije Oos ten, die hun lot met het anti-Sovjetblok willen verbinden; maar volgens Nenni zou de oorlogskans veel geringer worden, wan neer vrijwel geheel Europa zich er in de eerste plaats op toe zou leggen bemidde lend op te treden, om uiteindelijk in ge val er toch een oorlog mocht uitbreken, zich te scharen tegen die der beide belli- gerenten, die de Europese neutraliteit mocht schenden. De ervaring van België en Nederland heeft geleerd, dat met neu traliteit lang niet altijd rekening wordt ge houden, maar tenslotte kan men op Zwit serland, Zweden, zo men wil ook Spanje, wijzen om het tegendeel te betogen. Een zeer objectief waarnemer van de Italiaanse politiek, professor Jemolo, hoogleraar in het kanonieke recht en prak tiserend katholiek (maar wat politieke overtuiging betreft een links-liberaal) schreef dezer dagen: „Wat niet meer in twijfel mag worden getrokken is de vast beraden wil van Amerika om een oorlog te vermijden. Tien jaar geleden dacht ik daar anders over, twijfelde ik. Maar het geduld waarmee de Amerikanen in deze jaren hebben volgehouden, niettegen staande zoveel onheusheden, zoveel bele digingen. zoveel handelingen in strijd met de internationale goede manieren, van de zijde der Sovjet-regering, bewijst dat Amerika de vrede wil. En na dit bewijs van goede trouw mogen wij ook tegen hen die tien jaar geleden het pact verwierpen, zonder gewetenswroeging zeggen, dat zij hun mening kunnen herzien zonder het Italiaanse volk, dat van geen avonturen en oorlogen weten wil, ontrouw te worden" Dat is zo ongeveer de ontwikkeling die zich bij de socialisten voltrokken heeft. Zij geloven nu in de vredeswil van Ameri ka en achten daarom het NAVO-pact niet langer gevaarlijk voor Italië. Zij staan er echter op, dat dit pact defensief blijft en dat. wanneer er ooit een conflict zou rijzen, de laatste beslissing over het al of niet deel nemen aan de oorlog, bij het Italiaanse parlement, zou berusten, vandaar dat de Nenni-socialisten in de kamer met grote nadruk hebben geprotesteerd tegen het aanleggen van startbanen voor atoomra ketten in Noord-Italië en op Sardinië. Naar hun mening is dit geen verplichting, die voortvloeit uit het NAVO-pact, maar een nieuwe verplichting, die Italië op zich h"eft genomen en zij hebben er, zonder succes zoals te voorzien was, op aangedrongen, dat de regering de tekst van die nieuwe overeenkomst aan .het parlement zou voorleggen. Waarom, zo vragen zij, moet Italië deze gevaarlijke wapenen op zijn grondgebied aanvaarden, wanneer ande re NAVO-landen dit hebben geweigerd? Het is heel jammer, dat deze kwestie juist nu moest rijzen. Wie de behandeling der zaak in de kamer heeft gevolgd, weet heel goed dat er 'n groot verschil bestaat tussen het socialistische en het communis tische standpunt. Maajj*^. beide partijen, hebben geprotesteerd tegen""' de raketten en dit geeft christeftdemo&BSten eri^ande-, ren een met beide handen aangegrepen' kans om uit te roepen: „Hebben wij het niet gezegd? Nenni en Togliatti zijn het met elkaar eens, socialisme en commu nisme is hetzelfde". Zelfs een zo objec tief blad als de „Stampa" van Turijn, schrijft: „Waarschijnlijk heeft het socia listische partijbestuur deze houding moe ten aannemen om tweedracht in de par tij te voorkomen. Een groot deel der par tijleden kan blijkbaar geen weerstand bie den aan de lokstem der communistische si rene". Het geheel overziende kunnen wij zeg gen, dat de NAVO thans in Italië, ook on der de arbeiders, niet meer op zoveel te genstand stuit als tien jaar geleden. Popu lair zal dit verdrag, behalve misschien in regeringskringen, wel nooit worden, maar indien op het ogenblik het algemeen vak verbond, dat onder communistische lei ding staat, maar waartoe verreweg de meeste Italiaanse arbeiders behoren, een staking zou uitschrijven als protest tegen de rakettenbases, zou deze stellig niet het succes hebben, dat tien jaar geleden de massastakingen hadden tegen het NAVO- pact. Sommigen menen, dat Italië in de tijd van het kabinet-Fanfani de NAVO min of meer ontrouw was. Italië, zo redeneerde men toen, bewandelt eigen wegen in het Nabije Oosten, voert een politiek in Egyp te, in Perzië en in andere Islamitische Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3%»/o Nederl. '47 9?'*/., 3 °/o Nedl. 1962/64 98% Woningbouw 6 "In 111% Pr. A'dam '56 I.. 82% Pr. A'dam '56 II. 95 X Pr. A'dam '56 III 95% Pr. R'dam '52 I 92% Pr. R'dam '52 II. 90% Pr. R'dam '57.... lOO'/i, A.K.U 324% 328 Calvé Delft 590 Van Gelder Zonen 234 K. N. Hoogovens. 505 Nederl. Ford 330 N. Kabelfabriek. 421 gew.Philips Gloeil. 657 658 Pref.PhilipsGloeil. 267 Unilever 563 568 Wilton Fyenoord. 210 Werf Gusto 159 Dordtsche Petrol. 715 Kon. Petroleum Billiton 262% A'dam Rubber. 89% K.L.M Holl. Amer. Lijn. 156 K.N.S.M 149% N. Scheepv. Unie 135% v. Nievelt Goudr. 125 Phs. v. Ommeren 248% H.V.A 144 Delimaatschappij Amsterd. Bank 286% Nat. Handelsbank 153% Ned. Handel Mij 225'/j Rotterd. Bank 263% Twentsche Bank. 242 Anaconda Copper 66s/i„ Bethlehem Steel. 51% U.S. Steel 95 General Motors.. 50% Shell Union...-.. 86% Tidewater... 28% ANTWERPEN (Belga) Een incident van de vorige week in de Belgische Ka mer, waar de minister van Buitenlandse Zaken Wigny het antwoord schuldig bleef op een vraag over de Nederlands-Belgi sche onderhandelingen over een Schelde- Rijn-verbinding, is maandag in de Ant werpse gemeenteraad ter sprake geweest. Het socialistische raadslid Van Kerkho ven informeerde naar de kwestie, waarop schepen Delwaide verklaarde dat de ver gissing van de minister klaarblijkelijk een gunstig resultaat heeft. De reactie is 7.0 hevig geweest dat onmiddellijke nieu we raadplegingen zijn begonnen. Van Kerkhoven zei ook dat het ministerie van Buitenlandse Zaken kennelijk specialis ten voor economische aangelegenheden mist. KOPENHAGEN (UPI) In de enige staalfabriek van Denemarken, te Frede- riksvaerk, is vanochtend een Siemens Martin-oven ontploft. Twee arbeiders wer den gedood cn zes liepen verwondingen op. Vloeibaar en vast ijzer werden in alle richtingen door de fabriekshal geslingerd. Rook en stof bengmen alle uitzicht. Het staat vrijwel vast dat met het schroot een granaat in de oven is gekomen. De politie stelt een onderzoek in. Het gehele bedrijf is de verdere dag gesloten. De staalfabriek van Frederiksvaerk voorziet voor veertig percent in de Deense behoefte aan staal. Ongeveer negentig percent van de scheepsplaat die op Deen se werven wordt verwerkt komt uit deze staalfabriek. STOCKHOLM (UPI) Bij de vuurtoren Huvudfkaer, ongeveer 80 km ten zuiden van Stockholm, is woensdagochtend het 2.500 ton metende Zweedse vrachtschip Berkel in brand geraakt. Alle ongeveer twintig opvarenden werden door een kot ter van de Zweedse kustwacht en Deense, Nederlandse en Spaanse schepen gered. De Berkel wordt thans naar Nynaes- hamn gesleept, maar men vreest, dat het schip geheel verloren is. De lading van de Berkel. board, teer en ander licht ont vlambaar materiaal brandt „als een fak kel". aldus een woordvoerder van de kust wacht. De radio van de Berkel was door de brand spoedig onbruikbaar. Het Spaanse schip Torre de Cuarte waarschuwde echter de kuststations en schepen in de nabijheid. Een Nederlands vrachtschip en de Deense vrachtvaarder Tonne waren vrij spoedig ter plaatse. landen, die indruist tegen die van de bond genoten. Dit is een onjuiste redenering. De Italiaanse politiek was misschien in die dagen niet altijd welgevallig aan Frank rijk, maar dat vindt zijn verklaring in de moeilijkheden, die Frankrijk in Noord- Afrika heeft. De Amerikanen bijvoor beeld hebben het Rome nooit kwalijk ge nomen, dat Italië met Egypte goede be- itrekkingen bleef onderhouden-.Integsn- 'deel. Italië hoeft tenslotte als middelland- ise^zeemogendheid een rol-te vervullen en wanneer dit land goede betrekkingen on derhoudt met de Arabische wereld, blijft er althans één band tussen die Arabische wereld en het Westen bestaan. De Zandvoortse bridgeclub houdt ook dit jaar weer twee Zomet-bridgedrives voor badgasten en inwoners. De eerste is op dinsdag 9 juni in hotel Keur. De Keur- wisselbeker gaat die avond naar het kop pel, dat het hoogste percentage behaalt. Toneel ver. ADVEMDO brengt op 23, 28, 30 mei in het Herv. Jeugd Gebouw het toneelspel in 4 bedrijven van A. Bromet Kaartverkoop Roerstraat 65 en aan de zaal. de helderziende helpt U bij alle T.V. en radio moeilijkheder zijn haar met Vi-Shine wast heeft beslist van roos geen last Matras 1 pers. compl. 110.Matras 2-pers. compl. 150. van bekend merk, met vol'l. garantie. Stoelkussens v.a. ƒ2. Hoofdkussens 12.50 enz. Verder grote partij voordelige stukken platen en kussens. Matras 1 pers. compl. 39.Hoofdkussens 4.50. Stoelkussens 1.Platen voor kamperen 180 x 80 5.Verder grote sortering platen en kussens. grote sortering leerdoek voor auto-, meubel- of kussen'bekleddng (couponroMen) per me ter van 130 br. 5. Zaterdag 30 mei, 8 uur - Toneelgroep ..THEATER" van Euripides. Regie: Richard Flink met Caro van Eijck. Anne-Marie Heyligers, Richard Flink. Robert de Vries, Henk Schaer e.a. Normale prijzen. Coupons geldig. Voorverkoop v.a. donderdag van 10 tot 15 uur. Telef. na 12 uur. De geldigheid der coupons loopt zondag af DONDERDAG a.s. 8 uur in één speciale voorstelling De adembenemende expeditiefilm over de oerwouden van Donker Afrika in prachtige kleuren Nederlands gesproken Deze film toont u de ontstellende, naakte waarheid over wat daar in Afrika werkelijk gebeurt heeft in haar filiaal te IJmuiden plaats voor een (17—20 jaar) met enige ervaring in het kruideniersvak voor een speciale opleiding tot le verkoopster. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Persoonlijk aanmelden op donderdagavond 28 mei in het filiaal Kennemerlaan 47-49 te IJmuiden. WIJ VRAGEN Tevens voor alle afdelingen. (Gehuwde dames event, voor halve dagen). Reiskosten worden vergoed. Bloemendaalsestraatweg 17 - Santpoort-Zuid Op druk kantoor te Haarlem wordt gevraagd voor de gedeeltelijk gemechaniseerde boekhouding. Vereisten: leeftijd ongeveer 25 jaar. U.L.O.-opleiding, ervaren typist en bij voorkeur praktijkdiploma boek houden. Geboden wordt een prettige afwisselende werkkring. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen over opleiding, vorige werkkring enz. onder no. 1028 bur. van dit blad Dit geldt ook voor uw vakantie. Nu reeds kunt u uw vakantie „beleven" door deze terdege voor te bereiden. De meeste vakantiegangers hebben dat al gedaan, zij bespraken hun wagen bij ons. Maar enkele weken zijn nog beschikbaar, doordat wij ons wagenpark opnieuw hebben uitgebreid. Daar van kunt u nog profiteren, maar haast u om teleurstelling te voorkomen. welke voor al onze wagens geldt Alleen bij ons bent u MET UW MEDE-INZITTENDEN gevrijwaard voor de financiële gevolgen van een ongeval. Per wagen met 4 personen a. 10.000.bij overlijden b. 20.000.bij invaliditeit c. 1.000.geneeskundige behandeling EN KENT U ONZE TARIEVEN? OPELS REKORD 1959 per dag f 20.— de 200 km. (Van onze correspondent in Rome) AMSTERDAM NEW YORK f 165.80 f 166. f 132.50 1 160.50 ZOMERBRIDGEDRIVES Aagtekerk, 26 te Kaapstad. Aalsdijk, 26 v. Penang n. Colombo. Alioth. pass. 26 Fernando Noronha n. Las Palmas. Averdijk. 27 te New York verwacht. Amsteldijk. 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Area. 26 v. Rotterdam n. Curagao. Aardijk, 27 te Charleston. Acila, pass. 26 Pantellaria n. Rotterdam. Aldabi, 26 te Rio Grande. Alkmaar, 26 v. Curagao n. Punta Cardon. Alpherat. 27 te Port of Spain. Amsteldiep. 26 te New York. Asmidiske. 26 v. Baltimore n. Rotterdam. Asterope, 26 v. Hampton Roads n. Holland. Amerskerk, 26 in Suezkanaal n. Port Said. Andijk. 26 200 m. w.z.w. Bermuda n. Le Havre. Arkeldijk. 26 270 m. z.o. Sokotra n. Penang. Alca, 26 45 m. o. Stockholm v. Kiel n. Husum. Alkes, 26 180 m. n.n.o. Las Palmas n. Las Palmas. Ameland. 26 40 m. z.w. Wight n. Mamonal. Amstelkroon. 26 1040 m. o. Chagos n. Mombasa. Aagtedijk, 27 v. Amsterdam n. Marseille. Argos, 27 te Rotterdam. Alnati. pass. 26 Oporto n. Antwerpen. Abbedijk, 26 220 m. z.z.w. Bermuda n. Miami. Alkes. 27 te Las Palmas. Almkerk, pass. 27 Straat Messina n. Genua. Abida, 26 60 m. n.o. Recife n. Belem. Algenib, 26 150 m. z.z.w. Kp. Verd. eil. n. Rosario. Ampenan. 26 80 m. n.w. Tunis n. Alexandrië. Aegis. 26 te New York verwacht. Agamemnon. 26 200 m. o. Havana n. Mobile. Astrid Naess. 26 v. Aruba n. New York. Area. 26 v. Rotterdam n. Curagao. Argos. 26 te Antwerpen. Ariadne, pass. 26 Vlissingen n. Tanger. Bloemfontein. 27 te Marseille. Borneo, 26 50 m. z. Rome n. Genua. Banggai, 26 te Calcutta verwacht v. Chalna. Bantam. 26 v. Tandjong Priok n. Tandjong Mani. Blitar. pass. 26 Ouessant n. Marseille. Bengalen, 26 360 m. z.w. Labuan n. Manilla. Boskoop. 27 te Amsterdam. Breda. 27 te Rotterdam. Batu. 26 v. Alexandrië n. Halifax. Beninkust. 26 v. Freetown n. Takoradi. Britsum, 26 te Amsterdam. Bennekom, 24 v. Trinidad n. Palua. Caltex Pernis, 26 60 m. n.w. Ras Al Hadd naar Avonmouth. Caltex Rotterdam. 26 62 m. o. Galitons n. P. Said. Caltex Arnhem. 26 60 m. n.o. Ouessant n. Sidon. Caltex Eindhoven. 26 86 m. w.n.w. Oran n. Sidon. Caltex The Hague, 27 te Vizagapatnam. Caltex Delfzijl. 26 v. Rotterdam n. Norresundby. Caltex Delft, pass. 26 Ras Al Hadd n. Bahrein. Caltex Utrecht, 26 v. Kandia n. Bombay. Congokust. 26 v. Monrovia n. Grandbassa. Cumulus, 26 v. Rotterdam n. Atlantische Oceaan. Cleodora. 27 te Kandia. Colytto, 26 v. Balboa ri. Los Angeles. Celebes, 26 95 m. z.z.w. Finisterre n. Marseille. Cistula. 27 te Biak v. Sorong. Clavella, 26 35 m. n.n.o. Bornholm n. Rotterdam. Coolsingel, 26 190 m. w.z.w. K. Vincent n. Savona. Crania. 26 300 m. w. Cocos eil. n. Mcna. Camitia. 26 450 m. n.o. Fayal. Castor. 26 380 m. w.z.w. Landsend n. Amsterdam. Cinulia. 26 330 m. w.n.w. Kp. Finisterre n. R'dam. Cities Service Valley Forge. 26 v. Suez n. Mena. Camitia, 5/6 te Curagao verwacht. Clavella. 28 te Rotterdam verwacht. Ccrilla. 27 te Brisbane verwacht. Duivendrecht, 26 v. Bromboro n. Antwerpen. Delfshaven, 26 v. Rotterdam n. Antwerpen. Dongedijk. 27 v. Rotterdam n. Londen. Drente, 1/6 te Ummsaid verwacht. Dorestad. pass. 26 Pontianak n. Geelong. Dalerdijk, 26 390 m. n.o. Azoren n. Curagao. Duivendijk, 26 200 m. z. L. Angeles n. L. Angeles. Diemerdijk, 27 v. Cristobal n. Antwerpen. Eemdijk. 26 te Galveston. Eos. 26 200 m. z.o. Malta n. Rotterdam. Eenhoorn. 26 180 m. n.n.w. Malta n. Piraeus. Esso Nederland, 26 80 m. o.n.o. R. Fartak n. Suez. Gaasterkerk, 26 op rede Jose Panganiban (Phill.) Gaasterland. 26 te Santos verwacht. Guineekust. 26 v. Bremen n. Hamburg. Giessenkerk, 26 v. Djibouti n. Penang. Hathor. pass. 26 Kp. Serrat n. Malta. Hermes. 26 te Rotterdam. Haarlem. 27 v. Cayo Francis n. Europa. Helena 27 te Antwerpen. Hera. 26 v. Guanta n. Puerto Ordaz. Hersilia. 27 te Paramaribo. Hydra, 26 v. Kopenhagen n. Bremen. Ileljcon, 26 te Port.of Spain verwacht. Isis. 26 v. Pcririt a" P'itre n. Fort de France. Jagob Verolme, 26 v. Coquimbpm. Chaneral. Job^nes Ffans. 26 v. Ph.delphia n. Seven Islands. Japara KRL. 26 v. Djibouti nTBèlawan. Jason. 26 te Philadelphia verwacht. Joseph Frering, 26 250 m. z. Dakar n. IJmuiden. Jupiter. 26 v. Amsterdam n. Leixocs. Karachi. 27 te Bnnjuwangi. YVezelman n.v., Schrevelius. straat 12, (bij de St. Bavo) Leidsevaart. Telef. 14C*47 Vi-Shine is een geheel nieuwe shampoo, die méér. veel meer doet dan U eigenlijk van een haarwasmiddel zou verwach ten. Prijs per tube voor vele wassingen f 1.50. CRYSTAL-JELLY SHAMPOO Rowntree N.V. Amsterdam Kleine Houtstraat 120 Haarlem - Telef. 17983 THALIA het theater met de beste films WASSERIJ EN CHEMISCHE WASSERIJ HOEK EN VAART Kalydon, 26 v. Rotterdam n. Stockholm. Kenia, 26 103 m. z.w. Azoren n. Curagao. Kamperdijk, pass. 26 Startpoint n. New York. Koningswaard 26 356 m. o.n.o. Singap. n. Sambu. Kermia, 26 te Malta verwacht v. Bizerta. Kloosterdijk. 26 480 m. n. Azoren n. Havana. Kara. 26 40 m. n. Cuba n. Curagao. Kinderdijk. 26 150 m. z.w. Bermuda's n. Antw. Kennemerland, 26 v. Paranagua n. Rio de Jan. Kerkedijk, 26 te Philadelphia verwacht. Khasiella, 26 te Kopenhagen. Katelysia. 27 bij Hoek van Holland verwacht. Kelletia, 2(5 v. Port Sudan n. Abadan. Kermia, 26 v. Bizerta n. Malta. Khasiella, verm. 27 v. Kopenhagen n. Hamburg. Krebsia. 27 te Searsport verwacht. Kryptos, 26 v. Skelleftchamn n. Lulea. Langkoeas. 27 te Semarang. Limburg. 26 v. Barcelona n. Cadiz. Laarderkerk, 27 v. Port Sudan n. Port Said. Lelykerk 26 v. Antwerpen n. Bremen. Lindekerk, 27 v. Hamburg n. Port Said. Loppersum, 27 te Houston. Laagkerk. 26 50 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Laurenskerk. 26 20 m. z. Mekka n. Bahrein. Lekkerkerk, 26 110 m. z. Kreta n. Le Havre. Leuvekerk. 26 6 m. n.w. Casquets n. Port Said. Lcto. 26 1000 m. z.w. Landsend n. Belfast. Liberty Bell. 26 50 m. n.w. Zubair eil. n. Mcna. Lissekerk. 26 te Port Said verwacht v. Londen. Larenberg. 27 te Amsterdam. Leersum, 26 340 m. z.z.w. Cocos eil. n. Aden. Maureen. 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Maron, 27 te Jeremic. Memnon, 26 v. Gonaives n. Bazacoa. Merwello.vd. 27 v. Belawan n. Padang. Mi tra. 28 te Durban verwacht. Maas. 26 21 m. n. Finisterre n. Tripoli. Meres N. pass. 25 Fernando Noronha n. Recife. Mataram. 26 v. Singapore n. Tegal. Meerkerk. 26 220 m. z.o. Socotra n. Cochin. Moordrecht. 27 te Port Said. Meerdrecht. 26 250 m. o. Bermudas n. Rotterdam. Merwede. 26 160 m. z. Dakar n. Las Palmas. Mentor. 26 te Paramaribo verwacht. Musilloyd, 27 te Venetië verwacht v. Port Said. Maaskerk, 26 v. Port Said n. Valencia. Meliskerk, 26 te Karachi verwacht. Musilloyd. 27 te Venetië verwacht v. Port Said. Munttoren, 26 260 m. n.w. Perim n. Suez. Modjokerto, 26 180 m. w.z.w. Minicoi n. Aden. Nieuw Amsterdam, 26 v. R'dam n. New York. Nanusa. 26 v. Pto. La Union n. San Jose. Nestor, 26 v. New Orleans n. Maracaibo. Naess Lion. 26 36 m. n.o. Algiers n. Tripoli. Naess Commander. 26 84 m. n.w. Algiers n. Mena. Ness Falcon. 27 te Rotterdam van proefvaart. Nijkerk, 28 te Sydney verwacht. Naess Tiger, 26 v. Suez n. Abadan. Nijkerk. 26 v. Melbourne n. Sydney. Notos, 25 v. Istanbul n. Mudanya. Oostkerk, 26 te Shinuzu. Osiris. 26 v. Rotterdam n. Bremen. Ossendrecht, 26 70 m. w.n.w. Algiers n. Triest. Oberon, 26 v. Hamburg n. Antwerpen. Osiris, 26 v. Hoek van Holland n. Bremen. Oranje. 28 te Melbourne verwacht. Oranje Nassau, 26 v. Aruba n. Cartagena. Oranjestad. 26 v. Trinidad n. Funchal. Picter S. 26 v. Rotterdam n. Swansea. Prins der Nederl., 26 V. Amsterdam n. Hamburg. Prins Willem George Frederik, 26 te Rotterdam. Prins Fred. Hendrik. 24 v. Hamilton n. Cleveland. Froven.singcl. 26 565 in. o. Kp. Race n. Stettin. Philine, 26 140 m. z.w. R. Fartak n. Mcna Al Ahm. Prins Johan Willem Friso, 26 330 m. z.o. Kp. Race naar Leixous. Pr. Casimir, 26 525 m. o.n.o. K. Race n. Montreal. Prinses Irene, 27 te Rotterdam verwacht. Peperkust. 26 v. Casablanca n. Dakar. Roebiah, 26 v. Aden n. Suez. Rijnkerk. 26 te Cadiz. Rondo. 26 v. Djibouti n. Suez. Randfontein. 26 v. Las Palmas n. Southampton. Kijndam. 26 240 m. w. Fastnet n. New York. Roepat. 26 180 m. z.w. K. St. Vincent n. L. Palmas. Randfontein. 26 v. Las Palmas n. Southampton. Rotti, 26 gemeerd te Bahrein. Radja. 26 120» m. w.n.w. Calicut n. Calcutta. Scherpendrecht, 26 te Port Said n. Fao. Stad Schiedam, pass. 26 Stantlandet n. Narvik. Stanvac Lirik, 25 v. Bangkok n. Sungeigerong. Stanvac Malacca. 27 tc Buatan verwacht. Stanvac Talangakar. 27 tc Buatan verwacht. Sloterdijk. 26 te Rotterdam. Salatiga, 27 te Belawan. Saloum, 27 te Duinkerken. Sibajak, 27 te Suez. Solon, pass. 26 Mona n. La Guaira. Sommelsdijk, 27 te New York. Stentor, 27 te Curagao. Steven, 26 v. Antwerpen n. Londen. Straat Magelhaen, 27 te Penang. Stad Utrecht. 26 60 m. w. Landsend n. Vlaard. Schelpwijk, 26 40 m. z.z.o. Reunion n. Curagao. Sinabang. 26 450 m. w. Straat Torres n. Sydney. Sambas, pass. 26 Saigon n. Pnompenh n. Singap. Statue of Liberty. 26 60 m. z. Gavdo n. Mena. Str. Lombok, 26 270 m. z.w. Reunion n. Pt. Elisab. Straat van Diemen, 26 540 m. o.n.o. Diego Garcia naar Mauritius. Statcnsingel. 26 180 m. z.o. Kp. Race n. Sorel. Sunetta. 26 800 m. z.z.w. K. Guardafui n. Abadan. Samarinda. 26 75 m. n.w. Trinidad n. Kaapstad. Sarpedon, 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Sommelsdijk, 27 te New York verw. v. Norfolk. Stad Leiden. 26 v. Aden n. Suez. Sliedrecht. 2*6 te Wismar. Stad Gouda, 25 510 m. n. Dakar n. Pepel. Stad Rotterd., 26 210 m. n.n.o. L. Palm. n. Pepel. Straat Johore. 26 110 m. n.w. Madura n. Brisbane. Tjipanas. 26 tc Shanghai. Tawali, 27 te Rotterdam. Tiba, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Tawali. 26 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tjibodas, pass. 26 Straat Singapore n. Hongkong. Teiresias, 27 te Amsterdam. Tjimcntcng, 27 te Durban verw. v. Lour. Marques. Tara. 26 ten anker rede Santos. Tero, 26 te Bremen. Tomori, verm. 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Van Noort, 23 v. Tientsin n. Hongkong. Vlist, 26 660 m. w. Landsend n. Rotterdam. Wonosari. 26 v. Singapore n. Port Swettenham. Westland, 27 te Pto. Acevedo. Witmarsum. pass. 26 Miami n. Savannah. Woensdrecht, 26 te Einswarden. Waterman. 26 8 m. z. Startpoint n. New York. Westertoren. 26 80 m. o. Ras Fartak n. Suez. Wonosobo. 26 te Akaba. Waterland. 26 110 m. z. K. Verd. eil. n. L. Palmas. Woltersum. 27 v. Amsterdam n. Bremen. Waikelo. 26 op Saigon rivier n. Phnompenh. Waingapoe. 26 v. Mogadiscio n. Mukalla. Wieldrecht. 26 260 m. o. Paramaribo n. P. La Cruz. Willemstad. 27 te Madeira. Zaankerk, 27 tc Dar Es Salaam verw. v. P. Amelia. Zonnekerk, 26 350 m. z.z.w. H'kong n. Hongkong. Zonnewijk, 26 op Sint Lawrence Seaway naar Montreal. Zuiderzee, 22 v. Panamakanaal. KLEINE VAART Alcetas. 25 v. Hamburg n. Gothenburg. Appingedam, 26 te Dungeess n. Antwerpen. Atlas. 25 v. Malaga n. Sevilla. Flevo (peck), 25 dw. Humbcr n. Huil. Flevo (pjes), 26 150 m. n.n.o. Villano n. Antwerp. Joost. 25 v. Amsterdam n. Vasteras. Julia Mary, 26 110 m. z.w. Ouessant n. Oporto. Kaap St. Vincent, 24 te Rotterdam v. Gent. Manto, pass. 25 Bizerta n. Tripoli. Marianne, 26 30 m. w. Er v. A'dam n. Gothenb. Phidias, 25 te Kopenhagen n. Amsterdam. Plato. 26 5 m. z.w. Finisterre n. Gibraltar. Quo Vadis. 25 dw. Penmarch n. Fawley. Schippersgracht. 26 10 m. n.o. Dowsing n. Londen. Tilly. 26 20 m. n.o. Sandhamcrn n. Zaandam. Twee Gebroeders, 24 te Tel Aviv n. Famagusta. SLEEPVAART Barentsz Zee. 22 te Port Au Prince. Clyde. 24 te Suez. Cycloop. Maas cn Rode Zee, 26 130 m. o. Ras Far tak naar Aden. Friesland en Stentor. 27 op Thames verwacht. Hector en Titan. 25 in Dardanellen n. Bremerhav. Hudson. 25 et Kaapstad. Humber, 27 v. Southampton n. Nigeria. Loire, 22 v. Suez n. Rotterdam. Noordholland. 25 390 m. w. Ouessant n. Contin. Oceaan, 23 v. Ravenna. Oostzee, 23 v. Las Palmas n. Boma. Schelde. 27 te Rotterdam. Zeeland. 25 350 m. n.n.w. Mona eil. n. Osaka. Zwarte Zee, 25 te Khorramshahr. Zuiderkruis, 26 100 m. w.n.w. Lissab. n. South.ton. De Koninklijke Nederlandsehe Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden heeft oo haar Centraal Laboratorium plaatsingsmogelijk heid voor om mee te werken aan het ontwikkelingswerk op verschillende gebieden van onderzoek. Voor deze functies komen In de eerste plaats In aanmerking zij. die In het bezit zijn van het einddiploma H.B.S.-B of een gelijkwaardig diploma, terwijl in beperkte mate plaatsing mogelijk Is voor gegadigden met diploma Mulo-B. Leeftijd tot 30 jaar. Zij die in deze functies worden tewerkgesteld zullen van bedrljfswege worden opgeleid. Eigenhandig geschreven sollicitaties met beschrijving van opleiding en levensloop worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer HD 90, ingewacht bij de afdeling Personeelszaken Beambten. P. DE GRUYTER EN ZOON N V. - LEVENSMÏDDELENBRDRIJF - vraagt voor de buitendienst; leeftijd 20 tot 30 jaar. Aanmelding: Filiaal Lange Nieuwstraat, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6