Nederland moest na rust voorsprong prijs geven aan bar felle Schotten Kraay zwakke Nederlandse schakel in de verdediging „Zwaluwen" sloegen hun slag op de tweede dag van Olympia's Toer Balvert naar de zesde plaats gedrongen NAAIMACHINES „Wjj hadden voor de rust meer doelpunten moeten maken" Schotse linksbuiten uit het veld gestuurd Moulijn's spel bleef zonder resultaat DONDERDAG 28 MEI 19 5 9 13 Belgische ploeg voor de Tour de France ABC krijgt t.v. rechten voor Squaw Valley Donner versloeg Walther in Zürich PRODUKTIVITEIT IN EERSTE HELFT ONVOLDOENDE Schwartz en Kruyver: Schotse kleedkamer bleef na afloop gesloten Ander beeld Beter voetbal Weer moed PRISMA Gouda is toch kampioen Frans Balvert heeft precies één uur, één minuut en 46 seconden in de oranje-trui gereden, die hy dinsdagavond in Heeren veen had veroverd. Dat was namelijk de tijd, die zyn ploeg nodig had voor de 46 km lange ploegentijdrit van het „Friese Haagje" naar de legerplaats Steenwijker- wold, waar Balvert het opzichtige kleding stuk moest afstaan aan de 20-jarige „Zwa luw" Huub Zilverberg. De tweede dag van Olympia's tour werd geheel beheerst door het zwarte eskadron van deze Vlijmense wielervereniging, die niet alleen op indrukwekkende wijze de ploegentijdrit won en daarmee de eerste plaats in de ploegenrangschikking geducht versterkte, maar tevens aan het slot van de dag in Winterswijk maar liefst de eer ste vijf plaatsen in het algemeen indivi dueel klassement veroverd bleek te heb ben. Dat laatste mede dank zij een gebroken wiel van Ab van Egmond in de tweede helft van deze etappe, die daardoor ruim 3Yz minuut verspeelde en 40 plaatsen zak te. De verschillen in de klassering zijn nog gering, maar het moet voor de Bra banders een veilig gevoel zijn zoveel kans hebbers op het voorste plan te hebben. De ploegentijdrit bracht de ingrijpend ste verschuivingen in de rangschikking te weeg. Twee vrienden joegen hun ploegen op tot een uiterste krachtsinspanning. Ger- rit Schulte zijn militairen, die met een tijd van 1 uur en 17 sec. lange tijd veruit de snelsten waren, totdat de verbazingwek kende tijd van de Zwaluwen-ploeg, die geleid wordt door Gerrits vriend Pierre Liebrechts bekend werd gemaakt: 59 min. 55 sec. De Brabanders hadden met het gemid delde van ruim 47 km/uur gereden. Toen hadden zij door Zilverberg, Van der Lee, Van der Ven en De .Jongh reeds de eerste vier piaatsen in het individueel klassement bereikt. Op de vijfde plaats kwam Ab van Eg- mond, op 22 sec. gevolgd door de vijfde Zwaluw, Walravens. Geen strijd verwacht Na de inspanningen van de lange etappe op de eerste dag en de ploegentijdrit werd voor de rit van de legerplaats naar Win terswijk over 136 km niet veel strijd ver wacht. Er zijn echter altijd liefhebbers om de aandacht op zich te vestigen. In dit geval de Olympiaan Koolhof, die in de eer ste 50 km verantwoordelijk was voor twee mislukte ontsnappingspogingen. Even na Vriezonveen (70 km) vormde zich een groepje, dat meer kans van slagen leek te hebben. Voor het eerst streed nu ook een Deen in de voorste gelederen, n.l. Enemark, die met Rob van Mirren, Wuur- man, Niesten, Swaneveld en Boom (76 km) een voorsprong van 500 meter had geno men. Tot door Hengelo (92 km) konden zij vzïüh hancÜ?a5?efn,Eferst viel Boom terug "en f4gj£n in het peloton de-Zwaluwen zich gin gen roeren, slonk de voorsprong snel en even voorbij Haaksbergen (110 km) wer den zij door het jagende peloton over meesterd. Tien km voor Winterswijk inmiddels was Ab van Egmond door zjjn wielbreuk achter geraakt sloeg Hugens een gat. Hy kreeg Van Houwelingen, Straver en Enthoven mee. In de laatste kilometers sprongen achtereenvolgens Maliepaard en Hofmans naar de vluchters en in de stra ten van Winterswijk nam dit tweetal een geringe voorsprong op de animators. Hof- mans won de spurt, veroverde de belang rijke minuut bonificatie en steeg met 20 plaatsen in het algemeen klassement, dat nu nog maar 90 van de 91 gestarte renners telt, want de Deen Boss staakte 's middags de strijd. Klassementen De uitslag van het eerste gedeelte van de tweede etappe, een tijdrit, over 46 km van Heerenveen naar Steenwijkerwold, was: 1. De Zwaluwen (Vlijmen) 59 min. 55 sec. (met bonificatie 58 min. 55 sec.), 2. de militaire ploeg 1 uur 0 min. 17 sec. (met bonificatie 59 min. 47 sec.), 3. Feijenoord (Rotterdam) 1 uur 1 min., 4. Wilhelmina (Eindhoven) 1 uur 1 min. 2 sec., 5. De Kam pioen (Haarlem) 1 uur 1 min. 15 sec. De uitslag van de tweede helft van de tweede etappe, van de legerplaats Steen wijkerwold naar Winterswijk over 136 km, luidde: 1. Hofmans (Sportief) 3.14.07 (met bonificatie 3.13.07), 2. Maliepaard (Spor tief) 3.14.08 (met bonificatie 3.13.38), 3. Van Houwelingen (De Spartaan) 3.14.08 (met bonificatie 3.13.53), 4. Hugens (mil. ploeg) 3.14.08, 5. Straver (De Kampioen) z.t., 6. Enthoven (De Kampioen) z.t., 7. Scholten (De Spartaan) 3.14.21, 8. Van Straten (Rot terdamse Leeuw) z.t., 9. Snijder (De Kam pioen) z.t., 10. Ramakers (Maastricht) z.t., 11. Swanefeld (Feijenoord) z.t., 12. Jansen (Rotterdamse Leeuw) z.t., 13. Breure (Feijenoord) z.t. Het ploegenklassement van het tweede deel van de tweede etappe luidde: 1. Sportief 9.41.06, 2. De Spartaan 9.42.35, 3. De Kampioen 9.42.37, 4. Militaire ploeg 9.42.50, 5. Rotterdamse Leeuw 9.43.03. Het algemeen ploegenklassement na de tweede etappe luidt: 1. De Zwaluwen 27.17.39, 2. Militaire ploeg 27.21.09, 3. Pe daalridders 27.21.19, 4. De Spartaan 27.21.21, 5. De Kampioen 27.21.27. Het algemeen klassement na de tweede etappe ziet er als volgf uit: 1. Zilverberg (Zwaluwen) 9.45.21, 2. Van der Lee (Zwa luwen) 9.46.04, 3. Van der Ven (Zwaluwen) 9.46.24, 4. De Jongh (Zwaluwen) z.t., 5. Walravens (Zwaluwen) 9.46.58, 6. Balvert (Olympia) 9.47.02, 7. Hugens (militaire ploeg) 9.47.27, 8. Swanefeld (Feijenoord) 9.47.29, 9. Snijder (De Kampioen) z.t., 10. Verwijlen (Wilhelmina) 9.47.31, 11. Niesten (Wilhelmina) z.t., 12. Solaro (militaire ploeg) 9.47.40, 13. Ramakers (Limburgse ploeg) 9.47.53, 14. Hermes (Rotterdamse Leeuw) 9.48.06, 15. Van Straten (Rotter damse Leeuw) z.t. Het puntenklassement na twee dagen luidt als volgt: 1. Van Straten 12 pnt., 2. Snijder 12 pnt. 3. Scholten (De Spartaan) 13 nnt, 4. Swanefeld 19 pnt, 5. Ramakers 26 punten. De Belgische Wielerunie heeft de vol gende renners definitief aangewezen om deel te nemen aan de Tour de France 1959: Jean Adriaenssens, Jean Brankart, Camille Buysse, Alfred de Bruyne, Armand Desmet, Jos Hoevenaers, Marcel Janssens, Eddy Pauwels, Joseph Planckaert, Micheel van Aerde, Guillaume van Tongerloo en Martin van Geneugden. De ploeg zal weer onder leiding staan van Jean Aerts. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Een lid van de Amerikaanse delegatie voor Squaw Valley, die voor de IOC-zittin- gen in München vertoeft, heeft meegedeeld dat het IOC de wereld tv-rechten_voor de Winterspelen van 1960 zal verkopen aan de American Broadcasting Company (de ABC). Andere t.v.-maatschappijen, zoals bijv. de Eurovisie, die belangstelling heb ben voor de Winterspelen zouden zich met de Amerikaanse maatschappij moeten verstaan. In Zürich is het internationaal schaak toernooi voortgezet met het spelen van de partijen uit de zevende ronde. Onze land genoot Donner kwam uit tegen de Zwit ser Walther en zegevierde. In deze ko- nings-Indische partij heeft Walther een foutieve paardezet gedaan, waardoor zijn dame in de verdrukking kwam. Even te voren was Donner er reeds in geslaagd de koningsvleugel van zijn tegenstander te ontwrichten. Na een dameoffer zette Don ner hem (na 41 zetten) schaakmat. De uitslagen van de zevende ronde luiden: DucksteinFischer 01, Barcza Blau afgebroken, GligoricOlafsson 10, DonnerWalther 10, BhendKeres re mise, KupperNivergelt 10, Larsen Unzicker afgebroken. Uit de zesde ronde werden nog enkele afgebroken partijen verder gespeeld. De ontmoeting Walther—Gligoric eindigde in remise, terwijl FischerLarsen, Keiler Donner en OlafssonBarcza opnieuw wer den afgebroken. Donner staat nu op de achtste plaats. Terwijl scheidsrechter Campos (achter 5) Auld met een resoluut gebaar uit het veld stuurt, is de Schotse captain Evans (5) nog in hevige discussie ge wikkeld met een Portugese grens rechter (foto boven). Langs vier verbouwereerde Schotten (keeper Farm, Caldow, Evans en Hewie) schiet Van der Kuil (op de achtergrond) op het Schotse doel, maar tot ieders verbazing zal de bal net naast de paal achter gaan. Canjels (rechts) kijkt in grote spanning toe (foto onder). (Van onze sportredacteur) Verslagenheid heerste er in de Neder landse kleedkamer, waar in de rust nog alle aanleiding was tot vreugde. Een voor sprong hadden de spelers in die tweede speelhelft verloren zien gaan en er was zelfs een nederlaag uit de bus geko men. Een nederlaag tegen een tegenstan der, die soms spotte met de regels van de sportiviteit en de spelers, die de sporen van de strijd onder de douche wegspoel den, luchtten hierover in allerlei toonaar den hun hart. Over de wedstrijd zelf daarentegen wa ren zij weinig spraakzaam. Ook de bonds coach, Elek Schwartz, die erop wees, dat de Nederlandse ploeg geen moment door de Schotten was overspeeld en het juist daarom zo jammer vond, dat zijn jongens hadden verloren. Al was ook hij het ermee eens en de voorzitter van de technische commissie, de heer G. Kruijver, poneer de dezelfde stelling dat de Nederlandse aanvalslinie in de eerste helft tot meer doelpunten had moeten komen. Een voor sprong van bij voorbeeld 3-0 zou met de rust geenszins onverdiend zijn geweest. „Duistere oorzaken", zo probeerde Wiersma de nederlaag te verklaren, „want minder waren wij geenszins dan de Schotten". Van de laatste drie tegenstan ders van het nationale elftal, Turkije, Bulgarije en Schotland, kwalificeerde de Eindhovenaar naar sterkte Bulgarije op de eerste plaats. Rijvers, jarig en bovendien jubilaris speelde zijn 25ste interlandwedstrijd was teleurgesteld, dat deze dag voor de ploeg geen feestdag was geworden. „Ik had zo gehoopt op een overwinning, 't Is jammer. Notermans was het middelpunt van het gesprek over de sportieve daad van Auld, welke deze zo duur was komen te staan. En stil in de hoek zaten de Feijenoorders Van der Gijp („een gooi- en smijtpar tij") en Moulijn, hun gramschap verdrij vend met een fris sinaasappeltje. Van der Hart kwalificeerde de wedstrijd als slecht en had slechts weinig woorden nodig voor een oordeel over het spel van de Schotten: „intens gemeen". Wij werden erdoor uit ons spel gehaald en daardoor liep het na de rust lang niet zo goed als daarvoor" zo voegde hij er nog aan toe. Een goed buitenstaander heeft een half woord nodig en zo was het ook hier, in de Nederlandse kleedkamer. De sfeer van teleurstelling was sterk voelbaar. En de Schotse kleedkamer? Die bleef hermetisch gesloten, bewaakt door een in trainingspak gestoken kaalhoofdige coach als een Cerberus Van der Gijp (net achter de paal zichtbaar) knalt de bal hard en zuiver in het Schotse doel. Een verdiende goal op dat moment, om dat de Nederlanders veel beter voetbal lieten zien. Ook al was dan de achterhoe de niet steeds zo zeker in zijn optreden, als de bal eenmaal in Nederlands bezit was volgde een goed gevarieerd aanval- spel, dat niet zelden grote verrassingen inhield voor de toch waarlijk wel gerouti neerde Schotse verdediging. Vooral de dieptepass stichtte menigmaal grote ver warring en naar onze mening zou de meer direct gerichte aanval ook meer resulta ten opgeleverd hebben dan nu het geval was. Niettemin zag de als steeds hard wer kende Rijvers zich twee kansen voorge schoteld, die hij beide miste. Kort daar na werd de kleine Rotterdammer een goe de scoringskans ontnomen doordat hij door MacKay en Evans in de „sandwich" werd genomen. Aan de andere kant speelden intussen de Schotse aanvallers niet zo heel veel klaar, veelal door te lang doorgevoerd combinatiespel. De grote afbreker was daar weer spil Van der Hart, enkele ma len zeer goed bijgestaan door de steeds op tijd' terugkomende Notermans. En toch hadden die Schotten zeer capabele spelers als Leggat (Fulham) en vooral Collins (Everton). Deze laatste in het bijzonder was een klasse apart, doch desalniette min slaagde ook hij er niet in ver door te dringen in de Nederlandse defensie. Dat zou in de tweede helft anders wor den. Al in de eerste minuut kon De Munck slechts op het nippertje Collins een sco ringskans van dichtbij ontnemen en niet veel later passeerde Leggat hem zelfs na een felle sprint, maar toen rolde de bal naast. Ontmoedigend voor de Schotten, wier elan daarna zienderogen afnam. Nederland beet steeds feller van zich af en kwam weer verwoed in de aanval. Bij zo'n aanval kreeg Van der Kuil schuin voor het doel staande een pri ma kans, maar op een voor iedereen on begrijpelijke wijze vloog het leer aan de verkeerde kant van de paal. Een treffer zou de Schotten vermoedelijk kansloos ge maakt hebben, maar nu kwam het suc- Een doelpunt ook dat de Schotse spelers juist die moed en dat zelfvertrouwen be zorgde om het initiatief over te nemen. Zo was het vijf minuten later al 1-2. De grote tacticus Law (Huddersfield Town) ondernam een rush dwars over de Neder landse helft met een snelheid waar geen oranjespeler kijk op had, gaf de bal pre cies op tijd aan de goed afgezwenkte mid- voor White, waarna rechtsbuiten Leggat diens zuivere voorzet tot een treffer om boog. En plotseling was er toen de sfeer. Het publiek nam het af en toe vrij harde spel van de Schotten niet en begon vervaarlijk te loeien of aan te moedigen. Een geduch te stimulans overigens voor de Nederland se ploeg, die evenwel toen niet meer het peil van de eerste helft kon bereiken. Can jels was volkomen in de macht van spil Evans en met het plaatsen van de bal wil de het ook niet al te best meer. Eigenaar dig genoeg was ook plotseling het begrip voor eikaars bedoelingen verre bi.i de Ne derlandse voorhoede. Toch was er nog een kleine periode van niet geringe paniek in de Schotse verde diging nadat Rijvers de bal uit een vrije trap even buiten het strafschopgebied te gen de paal had geschoten. Captain Evans riep een macht spelers terug in de achter ste linie en het bombardement kon begin nen. Maar Evans wist wat hi.i deed, want toen het ergste gevaar was gekeerd en hij het geluk had gehad dat tal van schoten op benen, buiken en ruggen waren afge ketst, dirigeerde hij het spel met welge plaatste passes naar de andere helft en was het grootste gevaar geweken. Wel kreeg Klaassens in de steeds hardere en soms ook van Schotse zijde beslist unfai re strijd tot twee keer toe nog een schiet kans, maar de altijd zo schietgrage VVV- er, die zijn veertigste wedstrijd speelde, vuurde te onbesuisd. De Schotten, die met overdreven treu zelen de tijd gingen rekken, kwamen ove rigens toch nog voor 'n bijzonder naar feit te staan. Enkele minuten voor het einde na melijk trapte linksbuiten Auld de op de grond liggende Notermans en dat was voor de voortreffelijk leidende Portugese scheidsrechter Campos terecht een reden om de Schot het veld uit te sturen. Onder oorverdovend boeh-geroep verdwenen de Schot door suppoosten beschermd tegen al te heethoofdigen uit het publiek en even later zijn teamgenoten naar de kleed kamer. De Nederlandse verdediging bood de Schotse aanvallers geduchte tegenstand, maar had in Kraay een toch wel zwakke schakel. De DOS-speler kwam niet alleen snelheid tekort tegen Leggat, maar plaats te ook in volkomen ongehinderde posi tie bijzonder slecht, waarbij bovendien bleek dat zijn traptechniek nog verre van volmaakt is. Verder speelden Wiersma, Van der Hart en De Munck een solide partij. Laatstgenoemde had aan geen van beide doelpunten schuld. In de middenlinie speelde Notermans een verstandige partij. Hij greep steeds tijdig en resoluut in en bouwde in de aan val met groot inzicht in de situaties. Hij had daarbij dikwijls goede steun van Klaassens, die zoals altijd een weinig op vallende maar gedegen partij speelde. Geen zelfvertrouwen Opvallend speelde Moulijn, maar dat alleen in de eerste helft toen hij zijn be wakers tal van malen voor schut zette. Zijn voorzetten sorteerden evenwel geen suc ces, soms omdat zij te scherp voor het doel kwamen, soms omdat niemand tijdig ter plaatse was om te profiteren. Canjels was daarvoor de aangewezen man, maar deze speelde ietwat loom en zonder al te veel zelfvertrouwen en moest bovendien steeds maar weer zijn meerdere erkennen in de robuuste Schotse spil Evans. Produktief waren ook Rijvers de bes te man van de voorhoede en Van der Kuil niet Van der Gijp was het een keer wel met een goal van goede kwaliteit, maar hy kon niet altyd op tyd in de aan val zijn door zijn zware taak van verhin- dingsspcler, van welke taak hij zich ove rigens dikwijls bijzonder goed kweet. VOETBAL. Woensdagavond is in Nij megen de voetbalwedstrijd NECZwarte- meer voor de 4de ronde van de beker- competitie van de KNVB gespeeld. Na vier verlengingen won Zwartemeer de ontmoe ting met 21. Na de reglementaire speel tijd was de stand 11. VOETBAL. De VVV-speler Herman Theeuwen zal op zijn verzoek op de trans- ferlijst worden geplaatst. Vorige week speelde Theeuwen als gastspeler met Eind hoven tegen Sheffield United, in welke wedstrijd de Venlonaar, die goed voldeed, twee doelpunten scoorde. Eindhoven heeft nu interesse voor deze speler. VOETBAL. De VVV-speler Spikofski, die twee seizoenen voor de Venlose eredivisie club is uitgekomen en die door het VVV- bestuur op de transferlijst wordt geplaatst, zal het volgend seizoen voor een Duitse club gaan spelen. VOETBAL. In het Westduitse Siegen heeft het amateurelftal van West-Duits- land woensdag met 2—0 gewonnen van de Engelse amateurs. Beide doelpunten wer den voor de rust gescoord. Vlak voor het moment dat de Schotse voetballers de hoop op een redelijk resultaat tegen het Nederlands voetbalelftal wilden laten varen, drukte de voortreffe lijke rechtsbinnen Collins niet zo lang geleden voor 250.000 gulden door de Engelse club Everton gekocht de bal achter de verbouwereerde doelman De Munck. En die goal betekende niet alleen een 11 stand in de door vijfenvijftigduizend mensen bijgewoonde interland wedstrijd in het Olympisch Stadion in Amsterdam, maar bovendien de algehele ommekeer. De Schotten voelden plotseling dat „het ging", kregen dash en vijf minuten later dat was in de twintigste minuut van de tweede helft konden zijn een vreugdedans uitvoeren rond hun rechtsbuiten Leggat, die er in geslaagd was de tweede en naar later zou bl'jken beslissende treffer in het Nederlandse net te plaatsen. Een verdiende score als men het laatste half uur van de uiterst harde wedstrijd in aanmerking neemt, maar niettemin een van Nederlandse zijde toch wel uiterst teleurstellend en niet geheel verdiend resultaat. Want het was toch zo, dat de Schotten niet de eersten de besten op voetbalgebied vooral aanvallend weinig in te brengen hadden gehad in de eerste helft en eigenlijk blij mochten zijn met een 10 achterstand aan het einde van de eerste periode van drie kwartier. Een periode het zij gezegd waarin de Nederlanders de kan sen kregen om een grotere, zo niet onuitwisbare voorsprong te nemen. En dat dat niet gebeurde is de grote fout geweest van de Nederlandse aanvallers, van wie linksbuiten Moulijn voor de rust een meer dan voor treffelijk spelletje speelde. In de tweede helft zakte hij evenwel af naar het middelmatige. Zowel de Schotse rechtshalf Smith van Celtic als diens clubgenoot MacKay, de rechtsback, hadden in het geheel geen vat op het spel van de Feijenoorder en dat de andere aanvallers niet één keer van zijn steeds van de achterlijn voorgetrokken voorzetten profiteerden mocht voorwaar een wonder heten. Ook de van de andere vleugel door Van der Kuil voor het doel geplaatste ballen vonden geen aftrek de jarige Rijvers richtte enkele malen veel te hoog hetgeen overigens vooral het gevolg was van het feit dat midvoor Can jels zich steeds minder kon onttrekken aan de uitstekende spil Evans, die een vrijwel onneembaar bolwerk bleek. Neen, de aanvallen mochten dikwijls goed van opzet zijn en snel uitgevoerd, een afwer- ker liet op zich wachten. En dat werd de Nederlanders, zoals geschreven, noodlot tig. Het enige doelpunt kwam dan ook niet uit een vloeiende aanval voort. Integen deel. In de achttiende minuut namelijk sprintte de voor de geblesseerde Van der Linden ingevallen Cor van der Gijp zeer snel door op een wilde en vooral verre trap vanuit de achterhoede en kwam daar na tot ieders verwondering plotseling al leen voor de uitlopende doelman Farm, die geen schijn van kans had op het zui vere schot van de Feijenoorder. ces aan de andere kant, waar na een kwar tier spelen Collins met zeer grote handig heid eerst Notermans daarna Klaassens passeerde en vervolgens hard inknalde. Een doelpunt van groot kaliber. Collins heeft de Nederlandse verdedi ging gedesorganiseerd en schiet daarna hard in. De Munck (op de grond) en Kraay (op de doellijn) zijn kansloos geslagen Advertentie De protesten van Gouda en De Spar taan naar aanleiding van de zondag ge speelde tweede beslissingswedstrijd tus sen beide teams om het kampioenschap van de amateur eerste klasse A zijn alle afgewezen. Door deze uitspraak van de spelregel- en protestcommissie van de KNVB kan Gouda, dat na de normale speeltijd van de bewuste wedstrijd een 2-1 voorsprong had, zich definitief kam pioen van de eerste klasse A noemen. Jammer in ieder geval dat dat harde spel niet naliet indirect zijn stempel te drukken op het Nederlandse spel van na de rust. Want was het goede voetbal van de eerste helft gecontinueerd, het oranje team zou zeker een ruime zege hebben behaald. Dat het nu een nederlaag werd, was niet geheel verdiend. Een gelijk spel zou de algehele verhouding veel beter heb ben weergegeven. Immers, het overwicht dat Nederland voor rust had was zeker groter dan dat van de Schotten erna. En in het algemeen genomen zat er in het Ne derlandse spel ook meer variatie. Het Nederlandse voetbalpubliek in het Olympisch stadion was kwaad gisteravond na afloop van de interlandwedstrijd tussen de Nederlandse en de Schotse voetballers. Kwaad vooral op de Schotten, die na de gelijkmaker tal van nare trucjes uithaal den om de Nederlanders uit hun spel te krijgen. Die verbolgenheid was terecht, al moet men niet uit het oog verliezen dat slechts enkele Schotten zich aan unfaire praktijken tehuitcn gingen (rechtsbuiten Leggat, midvoor White een enkele keer en linksbuiten Auld, die dan ook zijn ver diende straf kreeg toen scheidsrechter Campos hem het veld uitstuurde). De Schotse ploeg als geheel mag men even wel niet als onsportief betitelen. De an dere spelers speelden hard, maar dat is nu eenmaal gewoonte in het beroepsspel en beslist niet verboden. het goede anker-horloge (lel op hel rode driehoekje)

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15