Nettoresultaat Koninklijke Shell in eerste kwartaal weinig gestegen Winst Java China Paket in 1958 sterk gedaald VMF verwacht voor 1959 een wat lager resultaat Panda en de Gouden Bijl MODE SHOW (4 Tricot sportshirts ipee k&Cloppenburg Wereldnieuws Weer verandert nauwelijks herenmode-tip - VRIJDAG 29 MEI 1959 Belegging Mij. voor Sociale Fondsen Aandelen- en obligatie uitgifte Dekkers n.v. Vereniging van Chemische Industrie Handelsverruiming tussen Engeland en Amerika Discontoverhoging in V.S. Dividendvoorstellen Scheepswerf in Fïaifa; „De Schelde" uitgenodigd 13 Kort economisch nieuws uit binnen- en.buitenland 6 (Van onze financiële redacteur) Na de mededelingen, welke op de onlangs gehouden jaarvergadering van de Koninklijke zijn gedaan, brengen de thans gepubliceerde cijfers over het eerste kwar taal geen verrassing. Men wist immers reeds dat de produktie en verkopen wel groter zyn geweest dan in dezelfde periode van het vorige jaar, maar dat aan een scherpe concurrentie het hoofd moet worden geboden. Het blijkt nu dat de produktie van ruwe olie en „gas-benzine" in het eerste kwartaal van 1959 ongeveer 18 percent groter is geweest dan in hetzelfde tijdvak van 1958 en dat de totale verkopen en andere bedrijfsinkomsten van 565.291.000 pond sterling tot 591.793.000 pd.st. zijn gestegen, maar dat het netto-resultaat slechts weinig is vooruitgegaan, namelijk van 36.841.000 pond sterling tot 37.146.000 pd.st. De gespecificeerde opgave doet zien dat de be dragen, welke voor omzetbelasting, accijnsen en dergelijke heffingen zomede voor de belasting naar de winst moesten worden uitgetrokken, verhoudingsgewijs weer grotere bedragen hebben gevorderd. Voor de Koninklijke, die zoals bekend voor 60 percent in de winsten van het con cern deelt, betekent dit kwartaal resultaat een winst van 3,47 per aandeel van 20 tegen 3,44 in het eerste kwartaal van 1958. een niet noemenswaardig verschil dus. Overigens kunnen aandeelhouders zich troosten met de zeer gunstige ver houding. welke er bestaat tussen de ver diende en de uitgekeerde winst. De Ko ninklijke keert immers 25 percent divi dend uit, zijnde 5 per aandeel van. 20, derhalve 1.25 per kwartaal, zodat het dividend in het eerste kwartaal van 1959 meer dan twee en een half maal is ver diend. Ook als men de winst per aandeel stelt tegenover de beurskoers, komt men bij de Koninklijke tot een verhouding, die gunstiger ligt dan bij de meeste buiten landse oliemaatschappijen, maar de petro leumindustrie heeft de wind tot dusverre nog niet mee. De winst over 1958 van de n.v. Beleg ging Maatschappij voor Sociale Fondsen beliep 499.562 (v.j. f 481.547). Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 9 percent (waarvan verleden jaar Vz percent ten laste van de agioreserve). In de ver- lies- en winstrekening zijn niet verwerkt de koerswinsten bjj realisatie van fondsen. Deze bedroegen in~1958 60.667 243.254) en werden na aftrek van vennootschaps belasting en een evenredig gedeelte der onkosten ten goede gebracht aan de re serve voor koersverschillen, die hierdoor steeg tot 1.421.675. De agio-reserve be draagt onveranderd 941.475. De ten laste van de winst gereserveerde bedragen be lopen onveranderd 120.550. In 1958 traden drie pensioenfondsen als aandeelhouders toe. Een aandeelhouder trad uit. Per ul timo 1958 participeerden eenenveertig fondsen, waaronder drie bedrijfspensioen fondsen in de maatschappij. Advertentie MODEHUIS LAILA Gen. Cronjéstraat 120 Haarlem organiseert in samenwerking met Mannequinschool „Gerlinde" een MODESHOW op maandag 1 juni a.s. in de Kroonzaal van Rest. BRINKMANN, Grote Markt, Haarlem. Kaarten a ƒ1.50 verkrijgbaar aan de zaak. De Zuidhollandse Bank n.v. te Rotter dam en handelmaatschappij H. Albert de Bary en Co. n.v. te Amsterdam stellen de inschrijving open op de uitgifte van een miljoen gulden bewijzen van vier aan delen-A Dekers n.v. te Dordrecht (meube len en textiel) in stukken van S 1000. aan toonder voor de helft delende in dc resultaten over het boekjaar 1959 en ten volle in die over de volgende boekjaren tot de koers van 100 percent uitsluitend voor houders van claims van de thans uitstaande aandelen A en B in verhou ding van een nieuw aandeel op een oud aandeel. Voorts wordt bij genoemde emittenten open gesteld de inschrijving op 800.000 51/4 percent 20-jarige obligatielening in stukken van 1000,aan toonder tot de koers van 100 percent. De lening is a pari aflosbaar op 1 juli van elk jaar in twintig termijnen van tenminste 40.000 te be ginnen met 1 juli 1960. Vervroegde, gehele of gedeeltelijke aflossing is van 1969 af toegestaan, doch uitsluitend op 1 juli van ieder jaar. De datum waarop beide inschrijvingen dienen te geschieden is gesteld op woens dag 10 juni; de datum van storting op 1 juli 1959. De claimhandel zal aanvangen op dinsdag 2 juni. De vereniging van de Nederlandse Che mische Industrie heeft in het I.C.C. te Amsterdam haar jaarvergadering gehou den, waarin verslag werd uitgebracht over 1958. De chemische industrie neemt thans 4 percent van de wereldhandel in chemi sche produkten voor haar rekening met een omzet van meer dan f 2V2 miljard. De export overschrijdt ruimschoots de f 1 miljard. Het aantal gefabriceerde pro dukten bedraagt 1800 en het geïnvesteerde kapitaal 2V2 miljard. Het aantal werkne mers is 67000 en het aandeel in de industrië le produktie IV2 percent. De chemische in dustrie heeft nu de derde plaats op de industriële ranglijst van ons land, na de metaalnijverheid en de industrie van voe- dings- en genotmiddelen. De resultaten van de maatschappijen der Koninklijke/Shell Groep zijn als volgt: Eerste kwartaal 1959 1958 in duizenden ponden Opbrengst van verkopen en andere bedrijfsink. Af: omzetbel., accijnzen en derg. heffing Dividenden en andere inkomsten Bedrijfs, verkoop- en alg. kosten, olieaankopen, royalties, enz. Afschrijvingen Interest over leningen op lange termijn Bel. naar de winst Aandeel van derden in resultaat groepsmijen Nettoresultaat 591.793 565.291 133.497 127.360 458.296 437.931 5.224 4.557 463.520 442.488 332.594 325.082 44.925 43.515 1.987 42.253 1.895 31.261 4.615 3.894 426.374 405.647 37.146 36.841 (Van onze correspondent in Londen) Voor het eerst na dc oorlog heeft Enge land de deur wijd opengezet voor de in voer van dollargoederen uit Canada en de Verenigde Staten. Het gevolg van deze handelsverruiming is, dat een groot aan tal Amerikaanse en Canadese verbruiks- artikelen op even gemakkelijke manier in Engeland kan worden ingevoerd als die uit West-Europa. Het betekent grotere con currentie op de Britse markt voor de fir ma's van het Europese vasteland. Het Britse besluit moet tevens worden ge zien tegen de achtergrond van het conflict over de Euromarkt en houdt ook verband met de campagne van de Britse regering voor prijsverlaging. Omgekeerd hebben ook de Verenigde Sta ten tegenover Engeland een ietwat toe schietelijker handelspolitiek gevolgd, wel ke Engeland ten goede komt, hoewel de Britten af en toe scherpe klachten uiten over de vlagen van Amerikaans protec tionisme. Engeland zal, wat zijn pro testen hiertegen betreft, nu sterker staan. De Verenigde Staten ondervinden op het ogenblik zelf moeilijkheden in hun buiten landse afzet. Doch in Londen wordt uit drukkelijk verklaard, dat van Amerikaan se zijde niet is aangedrongen op deze handelsverruiming. De Britse export naar Amerika is sinds de oorlog 6J/2 maal ver groot. De Verenigde Staten zijn thans En- gelands belangrijkste afzonderlijke klant, waar 8,5 percent van de uitvoer heengaat. Gezien de gunstige Britse dollarpositie is Engeland, wat de Amerikaanse invoer be treft, in staat de hand over het hart te strijken. Het merkwaardige hierbij is dat Engeland voor het eerst in 94 jaar een gun stige handelsbalans met de Verenigde Sta ten bezit. DE VERWACHTING dat de Koninklijke Java-China-Paketvaart Lijnen n.v. (Royal Interocean Lines) met minder gunstige resultaten in 1958 rekening moest houden, werd bewaarheid. Blijkens de verlies- en winstrekening werden de financiële resul taten minder gunstig dan die van 1957. De exploitatierekening daalde van 23,7 tot 20,2 miljoen. De interestrekening bleef vrijwel onveranderd op 3,5 miljoen. Aan de reserve voor vlootvernieuwing werd 11 miljoen (v.j. 12,2 miljoen) toegevoegd. De directie verwacht in staat te zijn de aangegane nieuwbouwverplichtingen uit eigen middelen te kunnen financieren. Zij vertrouwt dat bij de behandeling van het wetsontwerp op de nieuwe inkomsten- en vennootschapsbelasting, ernstig zal worden bedacht dat de scheepvaart haar diensten verleent op internationaal terrein, in open concurrentie met de koopvaardijvloten van andere naties, die veelal onder gunstiger fiscale omstandigheden varen, nog afgezien van andere voordelen als vlagbevoor- rechtingysubsidies.' en 'dergelijke-'discriminerende maatregelen Na alle voorzieningen,-inclusief afschrij ving op schepen van 10,4 miljoen (v. j. 10,0 miljoen), resteert een winstsaldo van 2,9 miljoen (v. j. 4,3 miljoen). Voorgesteld wordt, zoals gemeld, het di vidend te verlagen van 11 tot 8 percent. Het kapitaal bleef onveranderd 28,7 mil joen. In de loop van de komende jaren zul len acht schepen aan de rederij worden opgeleverd. Ze zijn in aanbouw op Neder landse werven, uitgezonderd een vaartuig, dat gebouwd wordt op een werf te Flens burg. Over de vooruitzichten zegt het ver slag: de economische en politieke om standigheden makëri het vrijwel ondoen lijk een voorspelling te wagen over de vooruitzichten voor 1959. De directie meent echter vertrouwen te mogen uit spreken in de toekomst van het bedrijf op langere termijn. Zij wijst er daarbij op dat de modernisering van de vloot de „earning power" van de rederij heeft ver groot en haar positie ten opzichte van de concurrentie heeft versterkt. Het vermogen van de stichting pensioen fonds voor het personeel der maatschap pij bedroeg op 31 december f 26,8 mil joen. Dit vermogen is grotendeels buiten het bedrijf van de maatschappij belegd. Over Indonesië zegt het verslag: de eco nomische en financiële positie van In- De Federal Reserve Raad heeft een ver hoging van het disconto bij vijf federale reservebanken van drie tot 3M> percent goedgekeurd. De verhoging wordt heden van kracht. De betrokken banken zijn die te New York, Chicago, St. Louis, Minneapolis en Dallas. donesië bereikte in 1958 een dieptepunt. Het ziet er naar uit dat de regering de controle over de buitenlandse handel heeft weten te herstellen en een eind heeft we ten te maken aan de illegale ruilhandel van de buitengewesten mot omliggende landen, welke handel ernstige schade be rokkende aan de Indonesische deviezen- positie. De kosten van levensonderhoud stegen met meer dan 70 percent. Tegen het eind van 1958 verbeterde de deviezen- positie enigszins en viel een lichte verbe tering in de economische situatie van het land te constateren. De export neemt weer iets toe. Japan handhaafde zich in 1958 als 's wereld grootste scheepsbouw- natie. De Japanse koopvaardijvloot gaf een verder groei te zien en passeerde de vijf miljoen, brt. Aan de vergadering van aandeelhouders van Hellingman Maatschappij voor beleg ging in- en beheer van onroerende goe deren n.v., zal worden voorgesteld het dividend onveranderd vast te stellen op 9 percent. Een zegsman van de scheepswerf „De Schelde" te Vlissingen heeft bevestigd, dat de onderneming is uitgenodigd voor be sprekingen over de bouw van een scheeps werf te Haifa voor rekening van de Israë lische regering. Met dit project zou een bedrag van tien a vijftien miljoen dollar gemoeid zijn, afhankelijk van de grootte die de werf zal krijgen. Als het eerste ge deelte van de bouw gereed is zouden op de nieuwe werf schepen tot 17.000 ton ge bouwd kunnen worden. Advertentie r$\\\ jtrf de nieuwste Pi' en kreukvrij crêpe de luxe 95 DE ORDERPORTEFEUILLE van de Verenigde Machinefabrieken n.v. (Stork- Werkspoor) is in 1958 in vrijwel alle bedrijven verminderd. Het financiële resultaat bleef enigszins bij dat van 1957 ten achter. Blijkens het, geconsolideerd overzicht beliep de totale winst na afschrijving 12,6 miljoen (v.j. 14,0 miljoen). De exploi tatierekening na aftrek van belastingen daalde van 25.9 miljoen tot 25,3 miljoen. Afschrijving op gebouwen, werktuigen en transportmiddelen vergde 12,7 miljoen 11,9 miljoen). Ter uitkering aan de aandeelhouders van Werkspoor en Stork van 10 percent dividend is beschikbaar 4.065.520. (Over 1957 werd uitgekeerd 10 percent dividend naar keuze in contanten of in aandelen uit de agioreserve). De winst- en verliesrekening sluit mei een winstsaldo van 5.1 miljoen 4.6 miljoen). Bij de vaststelling van het dividend in contanten heeft de directie zich laten leiden door de overweging dat thans een uitbreiding van het aandelenkapitaal naast de even tuele uitbreiding voor conversie van de obligatielening niet urgent is. Wanneer de fabrieken van de V.M.F. voldoende bestellingen kunnen boeken en de aanpassing bij de nieuwe constellatie voor enkele bedrijfsafdelingen vlot verloopt, verwacht de directie voor 1959 een redelijk, hoewel wat lager liggend, financieel resultaat. Door het verminderen van de order portefeuille in verschillende produkten- grocpen moest de produktiecapaciteit wor den aangepast. Dit kon slechts ten dele door korter werken worden opgelost en moest hier en daar zelfs met ontslagen gepaard gaan. Onder deze maatregel heeft de concurrentiekracht van deze produktie- eenheden zeker niet geleden. In een in dustriekern als Twente zou de vestiging van een technische hogeschool stimulerend werken op de_ ontwikkeling zowel van het •hoger onderwas aïs van (t'e Industrie. De' directie bepleit dc noodzaak van een ge- ;zrmff fisóènl'kUmaal oiri" övër rvo'do*ehdr' kapitaal te kunnen blijven beschikken, enerzijds door zelffinanciering, anderzijds door het aantrekken van nieuwe middelen. Voor een continue bezetting van de be drijven zijn bestellingen uit het buiten land onontbeerlijk. Bij de voorbereiding van de exportactiviteiten denkt de directie niet in de eerste plaats aan het Euromarkt gebied Zij onderscheidt drie aspecten bij haar exportbemoeiingen: 1. de normale export van de in Nederland gemaakte pro dukten; 2. de export van kennis door het verlenen van licentie- en „know-how"- contracten: 3. het vestigen van dochter ondernemingen in de landen waar bepaal de produkten gevraagd worden. De nor male export vraagt de grootste aandacht. Thans heeft de V.M.F. contacten met 148 agenten in tachtig verschillende landen. De bemoeiingen in de tweede groep zijn sterk toegenomen. Het: concern heeft thans zevenentwintig licentienemers in dertien landen. De vestiging van dochteronder nemingen heeft evenzec de volle aandacht. De werf Conrad en Stork Hijsch n.v. in Haarlem was behoorlijk van werk voor zien. De bedrijfsbezetting bij Gebr. Stork en Co's Apparatenfabriek n.v. in Amster dam was bevredigend. Gedurende een groot deel van het jaar konden de werk plaatsen van de n.v. machinefabriek Stork-Jaffa in Utrecht vol bezet worden gehouden. De meeste afdelingen van de n.v. Machinefabriek en Ijzergieterij Hol land-Bergen op Zoom waren volledig be zet. Het grootste deel van het jaar heeft de Ateliers de Constructions kunnen wer ken. De fabriek in Hengelo had een vrijwel constante bezetting in alle afdelingen. De productie-afdeling Stork Dieselmotoren in Zwolle maakte een gedeeltelijke aanpas sing door. Bij Werkspoor n.v. heeft de dalende be- 41. Gespannen keken de beide gevange nen toe. „Die medicijnman kan echt to veren", dacht Panda beklemd. „Wat kan Joris nu nóg doen om te bewijzen, dat hij een betere tovenaar is?" Het leek wel, of Ammezole hetzelfde dacht, want hij be keek Joris met een broedende blik. „Vreemde medicijnman praten veel!", gromde hij. „Vreemde medicijnman moe ten nu handelen en bewijzen, dat hij be kwaam tovenaar is. Oef!" Na deze woor den viel er een loodzware stilte. Maar Joris deed niets; hij scheen ten prooi aan een hevige, innerlijke tweestrijd. Doch ten slotte verscheen er een vastberaden trek op zijn gelaat en hij riep: „Dappere hoofd man en gij, bloeddorstige krijgers, let op! Hier komt dan een staaltje van verbluf fende tovenarij. Het gaal mij weliswaar aan het hart om dit kostbareeh kunststuk te vertonen, maar welaan ziet en verbaast u!' Hij deed een snelle greep achter de rug van de medicijnman en het volgende moment steeg er een zucht van verbazing op, want in Joris' opgeheven hand schitterde de Gouden Bijl.... drijvigheid de directie genoodzaakt de per soneelssterkte te verminderen. Vooral in sectoren welke sterk van de scheepsbouw afhankelijk zijn, was verminderde bedrij vigheid. In samenwerking met Stork Hen gelo werden voor de suikerindustrie enige grote bestellingen geboekt. In Utrecht zag de directie zich genoodzaakt de basisbe zetting af te stemmen op de te verwach ten omzet op de binnenlandse markt. Alcoa en Montecatini De Italiaanse Montecatinigroep en de Alumi nium Company of America zijn overeengekomen voor zestig percent deel te nemen in een nieuwe aluminiumi'abriek, de Corporatclon Venezuela de Aluminio c.a. Deze fabriek zal aluminiumgoedc- ren produceren. De handelsnaam der produkten zal zijn Vovcnal. Deze zullen hoofdzakelijk in Venezuela verkocht worden. Advert pn tie '7 IS WÉÉR 0iq0ÉN-WEER! plastic jasjes v.a. 3.so Verbod. De Parijse politie heeft de plan nen om de vermoorde Algerijnse advo caat Mokrane Ould Aoudia plechtig op te baren verboden, omdat dit aanlei ding zoü kunnen worden voor ongere geldheden. De echtgenote van de over ledene heeft premier Debré verzocht het verbod van de politie ongedaan te maken. Linkse groeperingen hebben op geroepen tot een massale deelname aan de begrafenis op zaterdag. Propaganda. Radio Praag heeft felle cri- tiek geleverd op een besluit van de Weense rechtbank de verkoop van het boek „De S.S. in foto's" toe te staan. „De uitspraak van de rechtbank is in flagrante strijd met de bepaling van het staatsverdrag die het maken van fascistische propaganda verbiedt," al dus radio-Praag. Gevonden. Te Asuncion in Paraguay is in een regenbak op het terrein van de Bo liviaanse ambassade hot lijkje van het kleindochtertje van de ambassadeur Luis Arduz Daza gevonden. De twee maanden oude Maria Beccar werd se dert zondag vermist. Daza gelooft dat de moord een politieke achtergrond heeft. De chauffeur van de ambassade, een Boliviaan, bevindt zich in arrest. Waarschuwing. President Tito heeft de Joegoslavische studenten opnieuw ge waarschuwd dat de regering geen de monstraties op de universiteiten zal dulden. Op 11 mei is de hulp van de politie ingeroepen om een eind te ma ken aan een protestmars van studen ten in Zagreb die klaagden over de kwa liteit van hun voedsel. Ook in Macedo nië is een dergelijke demonstratie ge houden. Luidspreker. De rooms-katholieke pri maat van Polen, kardinaal Wyszynski, heeft te Warschau zijn stem verheven tegen het overheidsverbod om zijn open bare preek ter gelegenheid van Sacra mentsdag door luidsprekers te laten ver sterken. Wyszynski sprak voor een me nigte van honderdduizenden mensen die hem echter grotendeels niet konden verstaan en noemde de maatregel „een belediging van onze religieuze gevoe lens". Hij eiste eerbiediging van de rechten van de kerk en verzette zich ook tegen de recente verplaatsing van een heiligenbeeld door de stedelijke overheid. Incidenten. Bij een betoging van stakende bankbedienden in de Argentijnse plaats Cordoba heeft de politie van vuurwa pens gebruik moeten maken. Zestig be togers, die de agenten met stenen had den bekogeld, werden aangehouden, drie van hen waren gewond. De sfeer in de stad was donderdag nog zeer ge spannen. Ook in Buenos Aires is de po litie op haar hoede. (In geheel Argen tinië staakt het bankpersoneel al zes we ken voor hoger loon). Ontsnapt. De Belgische radio heeft de be volking gewaarschuwd voor een hyena van een gevaarlijk soort, die ontsnapt is uit een particuliere dierentuin te Lo keren. In Lokeren en omgeving zijn donderdag klopjachten gehouden. Betaal! Te Katwe, een inheemse voorstad van Kampala (Oeganda), heeft de po litie 483 mensen aangehouden die ervan -verdacht Avbrden dat zij belastingschuld hebben. Een aantal van hen is vrijge laten nadat zij de verschuldigde pen ningen hadden betaald, doch een groot aantal wordt nog vastgehouden han gende een verder onderzoek. Verkeer. In 1958 is een op de zestig Bel gen het slachtoffer geworden van een verkeersongeluk. In vijf jaar tijd is het aantal verkeersslachtoffers met vijftig percent vermeerderd, dat van de ter plaatse gestorvenen met twintig per cent. Vooral het aantal getroffen voet gangers is groter geworden. Mislukt. Met een meerderheidsverhouding van twee tegen een heeft een bijzonder gerechtshof de Zuidafrikaanse minister van Justitie geen toestemming gegeven om in beroep te gaan tegen een op 20 april in Pretoria door een hoog ge rechtshof gewezen vonnis in de ..hoog- verraad"-zaak. Deze zaak, die 61 ver dachten heeft, is voor de regering het middel geweest om de politiek van ras senscheiding een stok achter de deur te geven. In eerste instantie en in ho ger beroep werden de verdachten vrij gesproken. De poging van de regering om vernietiging te krijgen van het op 20 april gewezen vonnis is thans mis lukt. Afvoer. In Israel heeft men het water van de rivier de Varkon, waarvan de loop vijf iaar geleden voor bevloeiingsdoel- einden verlegd werd, gedurende een tiental uren bij Tel Aviv weer door de oude bedding laten stromen om het daarin opgehoopte vuil naar zee te doen afvoei-en. WEERRAPPORTEN Temperaturen. Duiten en binnenland: heden morgen 7 uur. Neerslag: laatste 24 uur Een oceaandepressie, die gisteren de luchtdruk bij IJsland deed dalen is IJs land gepasseerd en verplaatst zich verder in de richting van de Noorse kust. Een volgende depressie, die een wat zuidelij ker koers heeft, zal waarschijnlijk onder IJsland door naar de omgeving van Schot- Den Helder licht bew land trekken. De drukdalingen die de de- Ypenburg half bew pressies bewerkstelligen hebben tevens viissmgen tot gevolg dat in onze omgeving de koude Eelde poollucht langzaam aan, door iets minder Twente koude lucht wordt verdrongen. Vanmor- De Bilt gen ging dit in het midden en zuidwesten Eindhoven van het land met een paar flinke buien ge- viv. Z -Limb, onbewolkt wnw paard. Voordat de depressies hun invloed over de Britse eilanden en de Noordzee Helsinki uitbreiden zal de komende 24 uur nog niet Stockholm zo veel verandering komen in het weer- Oslo beeld. De temperaturen zullen echter weer Kopenhagen onbewolkt wzw Së n n zwaar bew. nnw mist op afst. no zwaar bew. windst. regenbui nnw zwaar bew. nw zwaar bew. nno zwaar bew ono onbewolkt no iets hogere waarden bereiken dan van- Aberdeen daag en de wind zal langzaam aan uit de Londen noordhoek wegdraaien. De bewolking Amsterdam blijft veranderlijk, maar de regenkansen Brussel worden voor morgen gering geacht. 11 11 10 9 8 9 7 8 13 11 Zaterdag 30 mei Zon op 4.29 uur, onder 20.46 uur. Maan op 1.36 uur, onder 13.31 uur. Maanstanden 29 mei 9.13 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 29 n.ei Hoog water 9.04 en 21.37 uur. Laag water 4.29 en 16.57 uur. Zaterdag 30 mei Hoog water 10.08 en 22.44 uur. Laag water 5.25 en 18.00 uur. Genève Locarno Wenen Rome Ajaccio Innsbruck Madrid Het hoog en laag water te Zandvoort is Mallorca 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Algiers geheel bew windst. 9 onbewolkt nno 9 licht bew. n 10 zwaar bew. nnw 8 half bew. n 9 half bew. n 8 onbewolkt nno 10 licht bew. nw 10 zwaar bew. nnw 15 zwaar bew. o 10 zwaar bew. nno 9 zwaar bew. windst. 6 Garmisch P. half bew. windst. 5 Zürich zwaar bew. nnw 7 onbewolkt windst. 9 geheel bew. windst. 14 regen zo 12 licht bew. verand. 7 regen windst. 16 zwaar bew. nno 16 geheel bew windst. 12 zwaar bew. windst. 17 half bew. z 17 Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen 4) - -3 0,1 0,1 1 0,4 3 4 0,1 0,1 0 0 0 0 0.1 0,2 2 0 0 0 0 0 0 0.7 0 0 0 0 0 16 0,1 0 1 1 9 1 0

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 2