Koningin Wilhelminafonds bestaat tien jaar in goederenvervoer BETTY BOON: Velsens Culturele A^énda in de komende week Kankerbestrijding boekte totnogtoe kleine, maar zeer reële winst Gouden week Wasmachines - Centrifuges VRIJDAG 29 MEI 1959 5 Medische verzorging tijdens het weekeinde „Noordholland" zondag in IJmuiden terug Uitspraken Haarlemse rechtbank Herdenking in Bergen- B eisen JÉ Spaar de vogels Het boterde niet Jeugd verveelt zich „Neue H ollandische" Naar Canada Z wemballet in Velser bad op 8 juni door Z.A.R. LOENDERSLOOT Examens s Sedert Koningin Wïlhelmina het haar bij haar gouden regeringsjubileum aangeboden nationaal huldeblijk ter beschikking stelde van de bestrijding van kanker in Nederland en de stich ting Koningin Wilhelminafonds zich met de uitvoering van die koninklijke opdracht heeft belast, zijn tien jaar verstreken. De genereuze daad van de vorstin is terstond verstaan als een appèl aan ons hele volk. Het K.W.F. genoot onmiddellijk, en geniet nog, een populariteit die als het ware een pro jectie is van de aanhankelijkheid jegens zijn grote naamgeefster. De stichting begon haar taak met het vorstelijk geschenk: f 2.081.127,50. De noodzaak van verruiming der middelen werd meteen gevoeld. Het arsenaal moest worden en moet blijven in verantwoorde evenredigheid met de stelling iets minde rende, maar nog onverzwakte aandacht eisende, volksvijand nr. 1: kanker. Aan offerzin heeft het nimmer ontbroken. Het ging er steeds om, deze efficiënt en effec tief te richten. Dat is constant gebeurd door de Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds. Wat deert het, of slechts weinigen weet hebben van dit onderscheid tussen stichting (de beheerster en bestemster der gelden) en vereniging (organisatrice en stimulatrice van veel vuldige, veelvormige acties)? Het gehele Nederlandse volk bestrijdt de kanker door zijn bijdrage aan het K.W.F. in de vorm van contributie als lid, donatie, door deelname aan „Hak-in". „Wie opent de kluis?" en dergelijke acties. Enorme sommen zijn nodig; enorme sommen zijn verschaft. In de afgelopen tien jaar heeft de vereniging aan de stich ting afgedragen circa f 15.400.000,Een verantwoord deel van het fonds moet uiteraard in reserve blijven, bijvoorbeeld om eventueel onmiddellijk enig nieuw wapen in de strijd te kunnen brengen. Ondanks die nodige paraatheid is in de afgelopen tien jaar besteed kunnen wor den: Voor fundamentele en klinische research ruim f 7.854.000, Voor apparatuur ruim f 1.647.000, Voor bouw en verbetering van kanker instituten ruim f 3.345.000, De vijand geeft nog slechts weinig (helaas nog steeds te weinig) terrein prijs; weinig maar reëel en méér naarmate de patiënten en hun omgeving minder door vrees weerhouden worden om zich tijdig te wenden tot de thans, dankzij het K.W.F., in het gehele land ruim verspreide kan ker-onderzoekcentra. Op een in Amsterdam gehouden pers conferentie zijn het werk van het K.W.F., de activiteiten en de (geringe maar reële) resultaten der „vechters in de frontlinie" belicht. Gesproken werd ook over het moeilijke probleem ener juiste en tevens medisch-, dus ook psychologisch-verant- woorde voorlichting, in het bijzonder over dikwijls niet dan zogenaamde aan winsten op het gebied van kankeronder zoek en -behandeling. „Moeilijk is het, maar toch lijkt het geenszins hopeloos" aldus dr. W. F. Wassink, lid van de we tenschappelijke raad en van de commis sievoorlichting, „om de grote massa, die nog niet geheel vrij is van irrationele IJMUIDEN Artsen: W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023; J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4953. (Visities zo mogelijk voor zondagmorgen 10.00 uur aanvragen). Apotheken: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403; Apotheek Pleyler, Pla- netenweg 52. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; zuster A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT Artsen: dr. M. Trooster. W. Daniëlslaan 14. Santpoort-Station, tel. 8410. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telef. 02560 8284. VELSEN Wijkverpleging: zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378: Oud- IJmuiden, ten noorden van Kennemer- laan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Plein 1940—45. zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat 23, tel. 8028: ten zuiden van Havenkade, Kennemerlaan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Zeeweg. zuster D. Spiers, Geelvinkstraat 27, Velsen- Noord, tel. K 2510 3936: ten oosten Zeeweg, Velserbeek, Dorp Velsen en Velsen-Noord. zuster G. Lammerts, Curacaostraat 18, Santpoort, tel. K 2560 8756: Driehuis, Santpoort-Dorp, Sant poort-Station. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. G. Lange, Dreef no. 3, tel. 4234. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: R. W. Fierstra, Zee straat 88, telefoon 3737. Apotheken: De zc.idags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Donker, Breestraat 61, telefoon 3150. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middelweg 9. Uitgeest, tel. 02513 212. Bovendien neemt dr. Tuinman de dien sten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. Kraam- en wijkverzorging Witte Kruis, Beverwijk—Heemskerk. Wijkverple ging: zuster C. de Ruyter, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, telefoon 4409. Wijk-kraamverzorging: zuster T. Broers- ma, J. v. Scorelstraat 12, Heemskerk, telefoon 247. CASTRICUM Artsen: Van zaterdag 2 uur tot maandag morgen 8 uur: De Jongh, Kon. Juliana- straat 1, telefoon 2534; Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zuster Meihuizen, Bakkummerstr. 41, tel. 2530. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur- gem. Lommenstraat 6, tel. 2500, is dage lijks van 8 tot 6 uur en nadien ook zon dags (ook des nachts) voor spoedgevallen geopend. remmingen, door verstandelijke argumen tatie op de goede weg te helpen naar de hedendaagse behandeling, welke resulta ten zo verrassend veel beter zijn dan in brede kringen als denkbaar wordt be schouwd. Gesproken is ook over de activiteit van de werkgroep „Retino-blastoom (volks naam: het blinde katt.eoog)-bestrijding in Nederland". Deze wil en zal, dankzij het K.W.F. in samenwerking met de behan delende oogartsen komen tot „een controle waai-aan geen enkel daarvoor in aanmer king komend geval zal kunnen ontsnap pen"; over de werkgroep van het skelet. Prof. dr. H. N. Hadders uit Groningen, vertelde daarvan frappante successen, die jonge mensen been- of armamputatie hebben bespaard. Gesproken is ook over „Aspecten van cancer-control in Nederland". Dokter L. Meinsma, directeur van het Bureau cen trale kankerregistratie te Amsterdam, leidt het pionierswerk op dit zo moeilijke, sociaal geneeskundige terrein, dat omvat: 1. Maatregelen om de ziekte vroegtijdig te ontdekken, in verband daarmee voor lichting aan de bevolking in haar geheei en vooral aan artsen. 2. De behandeling en nazorg van de patiënten. 3 Het toepassen van eventuele pre ventieve maatregelen. Dokter Meinsma is het, die „voorzichtig verheugend" kan tonen, dat de nation;.!i kankerbestrijding dus het K W.F., du.- het Nederlandse volk inderdaad is be gonnen, minimale wezenlijke winst tc registreren. Dit heeft veel tijd >n offers gekost en zal die nog lange tijd blijven kosten. Niet temin kan de heer P. C. Besanger, direc teur van de stichting, in zijn volledig' verantwoording van tien jaar K.W.F ii het eerste jubileumnummer van het fonds orgaan zeggen dat „de uitbouw van d. kankerbestrijding in Nederland zo al nie' voltooid is, dan toch zeer goede vorde ringen heeft gemaakt." De zeesleepboot Noordholland van de N.V. Bureau Wijsmuller te I.Jmuiden zal, onvoorziene omstandigheden voorbehou den, zondagmorgen in IJmuiden terug keren. De Noordholland vertrok op 10 december uit Schiedam met een boorpon- ton naar Maracaïbo. Daar kwam het schip in de laatste week van januari aan. Daar na vertrok de sleepboot naar Engeland, waarna een boordok naar Nigeria werd gesleept. Vervolgens ging de Noordholland naar de Bermuda-eilanden, maar men van de Zeeland een tanker, de Alpha Cape, over nam, die van Curasao naar Rotterdam moest worden gebracht voor reparatie. De Noordholland zal claar zaterdag aankomen en de tanker van 11.252 ton alle véren. Zondagmorgen komt het schip, dat ook nog een rol heeft gespeeld bij de berging van de Helemar-H, aan weer in IJmuiden terug. De Friesland en de Stentor zijn donder dagmorgen in IJmuiden teruggekeerd van een sleepreis van Hamburg naar Harwich met de 8000 ton metende tanker Pickanin ny. De Friesland is onmiddellijk daarna weer uitgevaren naar een schip, dat bij Hoek van Holland in moeilijkheden ver keerde. Dit schip was al door een rederij- genoot op sleeptouw genomen. De Cycloop en de Maas zijn samen met de tanker Mosborg op weg naar Aden, waar ze nog 360 mijl van zijn verwijderd. De schepen worden met hun sleep begin volgende week in Aden verwacht. De Titan en de Hector zijn met een Turks stoomschip, de Izmir (6000 ton) on derweg naar Bremerhaven. De Izmir zonk in december 1957 in de Izmir baai bij Istanboel. Het schip werd dit jaar gelicht en zal nu in Bremerhaven worden gerepareerd. De twee sleepboten zijn op 24 mei uit Istanboel vertrokken. De Zeeland is met een tanker, de ..Fleet tank", die 8813 ton meet, van Providence naar Osaka vertrok ken. Het schip bevindt zich dwars van Puerto Rico. De Haarlemse rechtbank heeft donder dag een 40-jarige tandarts uit Krommenie, die in november 1957 en in oktober 1958 respectievelijk een 14-jarig meisje en een evcnoude jongen zou hebben mishandeld, veroordeeld tot 500.boete, subsidiair één week. Het beroep van de raadsman op noodweer of noodweer-exces werd door de rechtbank verworpen. De officier van Justitie eiste veertien dagen geleden 500 of twee maanden hechtenis en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. Een 31-jarige gedetineerde inwoonster van Beverwijk werd wegens diefstal ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, met aftrek met drie jaar proeftijd en onder toezicht- stelling van het Leger des Heils. De eis luidde zeven maanden gevange nisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, met aftrek en drie jaar proeftijd en ondertoe zichtstelling. De vrouw nam in 1957 en 1958, toen zij in de linnenkamer van het Rode-Kruisziekenhuis in Beverwijk werk te, lakens, slopen, servetten, theedoeken en andere textielgoederen weg ter waarde van f 559.50. Verder bestal zij een kost ganger voor in totaal 1788. De rechtbank veroordeelde een 48-jarige Beverwijksé PTT-besteller tot negen maanden met aftrek. De eis was tien maanden gevangenis straf, waarvan drie voorwaardelijk met aftrek en drie jaar proeftijd en ondertoe zichtstelling. De man gebruikte wissel geld van de PTT voor zichzelf en lichtte een kennis voor 90.op door te vertel- len, dat hij voor iemand meubels zou be kleden en een voorschot nodig had. De betrokken familie was echter met vakan tie, zei hij. Ook gebruikte hij f 25.die hij voor iemand op een postrekening zou stor ten, voor zichzelf. Een 22-iarige kantoorbediende uit Wor- mervcor. die tussen april en november 1958 uit de kleine kas van de centrale boekhou ding der gemeentebedrijven in zijn woon- olaats f 566.80 verduisterde, werd veroor deeld tot zes maanden, waarvan vier voor waardelijk met 3 jaar proeftijd en onder toezichtstelling van de r.k. reclassering. De officier had zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en ondertoezichtstelling geëist. In de zaak tegen een 68-jarige lichtdruk- ker-fotokopieerder uit Aalsmeer, die te rechtstond wegens een overtreding van de auteurswet, verklaarde de rechtbank de officier van Justitie niet ontvankelijk in ziin strafvordering, omdat de vervolging berustte no ppn niet door de bevoegde per soon inlenende klacht. De officier van Justitie had vrijspraak geëist KOOLMEESJES IN WATERPOMP In een ouderwetse pomp die staat op het erf van mevrouw LieshoutBaltus aan de Oosterweg te Heemskerk hebben een paar koolmeesjes inwoning gezocht. Onder in hebben de diertjes hun nestje gebouwd en door een heei kleine opening vliegen de vogeltjes in en uit .De pomp is buiten werking gesteld. Advertentie MARKTPLEIN Tienduizend jonge mensen uit West- Berlijn. Hamburg, Sleeswijk-Holstein en andere delen van West-Duitsland hebben een pelgrimstocht gemaakt naar het voormalige concentratie kamp Bergen-Belsen, waar zij kran sen en bloemen legden bij het grote monument, dat voor de nazi-slacht offers is opgericht. In een van de gra ven van Bergen-Belsen ligt het stof felijk overschot van Anne Frank. •9 7' Op de Driehuizerkerk- weg tussen de Verloren van Themaatlaan en de Van Lenneplaan in Vel serbeek is het een drukte van belang van ijverig pikkende en hippende vogels. Zij storen zich helemaal niet aan het drukke verkeer, want zij moeten voor hun jongen zorgen. De weg ligt na melijk bezaaid met rup sen, die ten gevolge van de droogte uit de bomen zijn gevallen. Het is hard werken geblazen voor de moeder en vadervogels, want de jongen kunnen heel wat in hun hongerige magen stouwen. Dat de vogels tijdens de „voedselver- garing" niet altijd op het verkeer Ietten moge dom lijken, maar de laatste tijd worden op dit punt zo veel vogels doodge reden dat wij de automo bilisten zouden willen voorstellen hun snelheid op de Driehuizerkerkweg wat te verminderen en die domme vogels zo doende te sparen. De dierenvrienden zullen hen hiervoor zeer dankbaar zijn. Betty Boon is een zeer doelbewust meisje van drie entwintig jaar. In anderhalf jaar tijds heeft zij kans ge zien het vakdiploma beroeps- goederenvervoer op de weg te behalen. Voor een vrouw een zeldzaamheid in ons land. Zij slaagde met een gemid delde van 85 punten over tien vakken als de beste van haar groep van dertig kandi daten. Van die dertig was zij „Melkboer, doe je er nog een pakje boter bij?" riep dezer dagen een bewoonster van IJmuiden tegen de man, die elke dag haar stoep kwam voorzien van twee flessen melk. „Zou ik dat wel doen, mevrouw" riep de melkbezorger, maar de op drachtgeefster bleef er bij, en het pakje boter kwam eveneens op de stoep terecht. Een uur later stond me vrouw op, en na haar toilet te hebben gemaakt ging ze naar beneden om de melk en de boter op te halen. De melkflessen stonden er wel, maar er was geen boter. „Wat is dat nu" riep, ze, en op hoge benen stapte ze naai de melkboer om hem zijn verzuim onder de neus te wrijven. „Ik heb het pakje boter toch echt wel neerge legd", zei hij. Even dreigde in de melkwinkel een on vriendelijke sfeer te ontstaan, maar toen kwam de oplos sing: Want één van de klan ten had het zelf gezien: hoe een hondje door haar straat had gelopen met een pak bo ter in zijn bek. „Tja, ik heb u gewaar schuwd", zei de melkboer en hij kreeg gelijk. Mevrouw kocht een nieuw pakje. Dit keer haalde ze het zelf. WIE MIST HONDERD GULDEN? Iemand in IJmuiden (of is het iemand die hier op be zoek was?) moet een beurs met meer dan honderd gul den kwijt zijn. Ondanks ad vertenties heeft deze per soon zich nog steeds niet bij de politie of bij de vinder vervoegd om zijn eigendom terug te halen. het enige meisje. Wat Betty de prettigste vakken vond? De technische. Zelfs op dit gebied versloeg zij de meest ervaren chauffeurs. Het heeft echter menig olievlekje op vele smetteloze jurken ge kost, een overall was er niet bij. Van tekeningen alleen leert men geen motor kennen. Van de praktijk moet het komen. Lag er in een van haar va ders garages een motor uit elkaar dan was onvermijde lijk Betty in de buurt om van een oude garagerot college te krijgen. Vertegenwoordigers leerden haar de rubber auto band doorgronden. Nog een ander vak bracht bijzondere moeilijkheden voor Betty met zich mee, geogra fische kennis. Chauffeurs die dag en nacht achter het stuur Een woest terreintje bij de Raadhuisstraat te IJmuiden wordt de laatste tijd door knaapjes, die zich kennelijk vervelen, gebruikt om er vreemde spelletjes te doen zoals 't elkander bestoken met halve straatklinkers. Dat af sn toe een steen op hoofd hoogte over de weg vliegt vergroot alleen maar de pret. Bovengenoemd terreintje leent zich ook voortreffelijk voor fikkiestoken van auto banden, vinden de jongelui, die zelf klaarblijkelijk geen last hebben van de stank. Op het Brinioplein in IJmuiden was men bezig met werkzaamheden aan het wegdek. Voor het snelver keer had men ter plaatse een waarschuwingsbord neer gezet. Dit waarschuwings bord werd in een van de tunneltjes van de Stations weg gedeponeerd. Een grapje dat een of meër mensen levens had kunnen kosten... zitten leren het land spelen derwijs kennen. Een nage tekende kaart van Nederland was het enige dat Betty had. „Ik zal jullie wel krijgen", zei zij tegen de jongens van haar cursus. Er is nu geen weg meer of ze weet er alles van! Maar wat handelsken nis, boekhouden en derge lijke vakken betreft was zij weer in het voordeel. Terwijl veel jongens op de weg wa ren zat zij op de mulo of de handelsavondschool. Daarna verzorgde zij de administra tie van haar vaders kantoor. Veel examinatoren wilden liet geloven dat zij voor de ;erste keer examen deed. 3etty had maar één zeven, /oor wets- en rechtskennis. Tijdens de studie is alles opzij gezet. Dus niet meer naar de televisie kijken. Niet meer tennissen. Niet meer handwerken. Wel nog andere nuttige papiertjes in het be zit krijgen zoals alle rijbe wijzen. Ja, ook dat voor vrachtauto's. Je kunt nooit weten. Alleen het motorrij bewijs heeft Betty (nog) niet. Maar zij heeft nu alle tijd om ook dat te veroveren. In 1960 valt er trouwens nog wat te behalen. Het vakdiploma voor het vervoer over de grenzen. Misschien zullen in de toekomst wagens van de firma in alle uithoeken van Europa komen. Met haar vader heeft Bet ty eens een paar ambtenaren te kijken gezet. Zij bestuurde een grote vrachtauto. „Nu bent u toch behoorlijk fout", spraken de twee heren die dit zagen tot haar vader. „Zonder rijbewijs mag men tegenwoordig niet meer ach ter het stuur van een auto zitten." „Dat klopt", zei de heer Boon en toonde de heren het rijbewijs van zijn doch ter. Zij zetten grote ogen op en verdwenen stil. „Is vervoersbelasting een directe of een indirecte be lasting", vroeg een examina tor Betty tijdens het examen in de Haagse dierentuin vo rige week dinsdag. „Een in directe belasting", antwoord de Betty. „Mis", sprak de examinator, „het is een di recte belasting". „Dat ben ik niet met u eens", zei Betty. Zij belde haar leraar in Haarlem op. „Het is een in directe belasting", sprak deze. Zij belde het belastingkan toor in Den Haag op. „Het is sen indirecte belasting, maar wordt soms ook wel directe belasting genoemd", zei men daar. „Wij houden het maar op directe belasting", sprak de examinator. Vandaar die ene zeven tussen al die ne gens en achten op de cijfer lijst. Aldus Betty's verhaal. Het huis Edisonstraat 51 te IJmuiden leek de vorige week wel een bloementuin. „Ik voel me nu volkomen leeg", zegt Betty. Pas over ruim een jaar zal de span ning weer komen als er nog maals een examen voor de deur staat. De reeds genoem de examinator hoopte, toen „Neue Hollandische He- ringe" stond met schreeu wende krijtletters op een bord bij een viskraampje op de markt van het Duitse plaatsje Wittem in West- falen. Maar toen was het nog lang geen vrijdag 22 mei 1959, de Hollandse haring vloot was zelfs nog niet eens uitgevaren, het was namelijk pas zaterdag 16 mei. En de haringen waren beslist niet groen en zo groot als makre lenzo schrijft veront waardigd een onzer lezers. „Ik kon het niet langer aan zien en ben ijlings naar IJmuiden teruggekeerd. Als iet niet zo duur was, dan zou ik die Duitse viskraamhou der een tonnetje echte stu ren en als hij nog een atoompje liefde voor z'n oeroep heeft, dan zou de man zich dood schamen. Maar misschien is er voor het Pro- duktschap nog iets te doen op dit gebied." Het echtpaar C. Hes en M. Hes-Ruiter uit Castricum heeft tezamen met twaalf van zijn kinderen en 63 klein kinderen het gouden huwe lijksfeest gevierd. De echte lieden zijn geen geboren Castricummers, maar wonen sedert hun huwelijk reeds in Noord-Bakkum, waar de bruidegom van een klein ge mengd bedrijfje dank zij hard werken een flink be drijf wist te maken. Zoon Willem is uit Australië over gekomen om het feest mee te vieren; ook de dochter, die in een klooster te Goes ver blijft, was aanwezig. Hét was binnen een week het derde echtpaar dat in Castricum het gouden huwelijksfeest vierde! De 26-jarige IJmuidenaar Jan Tielrooy, vroeger mid- half van VSV en voordien speler van Haarlem en be kend dammer van DCIJ, is in Denemarken in het huwelijk getreden met Lis Pastrop Nilsen. Het jonge paar komt nog één maal naar IJmuiden om felicitaties in ontvangst te nemen om vervolgens per K.L.M.-vliegtuig naar Cana da te vertrekken. Daar zal Jan een betrekking vinden als boekhouder-handelscor respondent. Hij zal ongetwij feld een grote steun hebben aan zijn jonge echtgenote, die over een formidabele ta lenknobbel beschikt. Zij spreekt namelijk Deens, Ne derlands, Engels, Frans, Noors en Zweeds. Het ver trek van Jan Tielrooy be tekent een gevoelig verlies /oor IJmuider, sportkringen. hij Betty als eerste zijn ge lukwensen aanbood, haar dan weer als slachtoffer te heb ben. Betty wil als zij alle be nodigde diploma's heeft haar vader als firmant bijstaan en daarna opvolgen. Zij wil de familienaam hooghouden op de Nederlandse wegen. De culturele agenda voor de week van 31 mei tot en met 6 juni luidt als volgt: 1 TOT EN MET 6 JUNI Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. 1 TOT EN MET 6 JUNI Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden, geopend van: maan dag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- Noord geopend van 14 tot 17 uur; dins dag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Ellis, d. van J. Luppens en W. A. M. Heiligers; Maria A. E. C„ d. van J. de Lange en A. Manshanden; Dirk, z. van E. Lokkers en Kim Hwa Sho; Gerrit, z. van E. Lokkers en Kim Hwa Sho; Jo hannes, z. van H. Nicola en J. Juckers; Hans, z. van J. van der Wel en M. M. de Jager; Jeanine M., d. van D. van Toledo en C. A. van den Berg; Marco C., z. van E. H. Kouwenhoven en A. E. van den Brink; Maria C., d. van G. M. Heemskerk en S. Kuipers; Anton F., z. van .J. van de Griend en M. C. den Heijer; Habbo R. G., z. van R. G. Beem en B. A. Wuff; Maria E. E., d. van B. Vinke en M. A. Admiraal; Theodorus G. M., z. van P. G. de Boer en A. W. Paap; Margaretha J. M. d. van P. C. Komen en M. E. Smit; Wilhelmus J., z. van L. Grapendaal en Th. Holthaus; Gertruda H., d. van J. Verschuren en N. Kruijd; Antonius M. F. M., z. van R. N. van Noort en E. M. Faus. ONDERTROUWD: N. van der Putten en J. Vermast; O. Bruinsma en J. A. Zwart; J. G. M. van der Linden en M. H. H. Hame- lijnck. GETROUWD: R. Spindelaar en M. Lu- bach; H. O. Hulscher en J. H. Rijnders; J. H. Wolterman en J. G. van Noort; C. den Heijer en V. van den Bogaerde; J. J. Donders en F. A. Bos; J. M. J. Lief ting en A. W. M. Sprengers; A. H. Durge en L. F. Paap. uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); don derdag 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 6 JUNI Velser Sportstichting, opening sportweek. WOENSDAG 3 JUNI Hervormd Jeugdhuis IJmuiden: Prijsuit reiking toneelconcours, aanvang 19.30 u. BIOSCOPEN Rex: Tot en met maandag „Pikant ver lof in Parijs" (aanvang 20 uur); zondag, 15 uur: „De gevangene van de koning"; woensdag en donderdag „Het groene masker" (aanvang 20 uur). Thalia: Zondag 15 uur: „Het Teken van de luipaardman"; 20 uur: „Paspoort der schande"; maandag tot en met woens dag: „Sayonara" (aanvang 20 uur); don derdag, 20 uur: „De onbekende soldaat". Het is de Velser Zwemvereniging gelukt om de bekende kunstzwemgroep van ZAR uit Amsterdam bereid te vinden om op maandag 8 juni in het Velserbad een show te geven in het kader van de Velser Sportweek. Hoewel het programma nog niet definitief is vastgesteld, staat wel vast dat het ballet „het Zwanenmeer" van Tsjaikofsky uitgevoerd zal worden. Dit ballet is door de leidster van ZAR, me vrouw G. Armbrust-Molenaar, omgewerkt tot een kunstzwemnummer, dat in geheel Europa reeds de aandacht heeft getrokken. Zo zal er in oktober te Wuppertal een uit voering worden gegeven voor de Duitse televisie. Ongetwijfeld zal hun optreden in het Velserbad ook hier grote aandacht trekken. Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico Ruton e.a- Eigen crediet-servlce LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden Amsterdam. Gem. Univ. Kandidaatsexamen Engels: L. van Buuren cn H. Flipse, Amsterdam Doctoraalexamen Spaans: J. Bakker, Amsterdam. Utrecht. Kandidaatsexamen wis- en natuur- kundea: L. v. d. Brandeler, Baarn; A. Hotstede, Utrecht: M. M. M. P. Matthey. Sittard; C. v. d. Rijst, Utrecht: C. W. van Scherpenzeel, Utrecht; C H. Weysenfeld. Amersfoort. Kand.examen wis er. nat.kunde d: W. J. de Vos, Utrecht. Kand.ex. wis- en nat.kunde e: Th. W. Kuypers, Utrecht; J. Schaefer, Hilversum; mej. M. M. Zaalberg, Utrecht. Kand.ex. wis- en nat.kunde f: Th. A. Hoogsteder, Arnhem; L. J. J. Janssen, Hulsberg; W. J. J. Laseur, Utrecht. Kand. ex. wis- en nat. kunde g: A. J. Bastiaanse, Hilversum. Kand.ex. wis- en nat.kunde k: F. Birnie, Vlaardingen; mej. A. Miedema. Hengelo; G. D. Smans Stein (L.); rriej. J. Tuinzing (cum laude), Bennekom; mej. J. A. A. V. M. v. d. Vaart, Utrecht. Kand.ex. wis- en nat.kunde 1: J. A. M. in 't Groen (cum laude). Utrecht; J. P. de Keuning, Rotterdam. Kand.ex. wis- en nat.kunde h: N. C. Meijer Drees, Wage- ningen. Doctoraalexamen natuurkunde: P. W. M. Glaudemans. Bussum; H. Schneider, Bilthoven; R. P. van Stapele (cum laude). Geldrop. Docto raalexamen scheikunde: J. A. Ackerman, Utrecht; B H. Bijsterbosch Voorburg; J. W. Crum, Go- rinchem; W. J. Gelsema, ZaltbommeJ. Doctoraal examen biologie: G. J. O. P. Jansen (cum laude), Utrecht; D. I. Zandee, Wolphaartsdijk. Doctoraal examen socioiögie: C. J. Straver, Schoonhoven. Leiden. Vrij doctoraalexamen rechten: H. J. Houtman, Leiden. Groningen. Doctoraalexamen biologie: J. J. Beukema. Groningen (cum laude) en G. T. N. de Leeuw, De Steeg: Doctoraalexamen scheikunde: mevr. A. M. Postma-Zweens, Groningen. Kandi daatsexamen wis- en natuurkunde f: H. A. Mar tin. Winterswijk. Idem 1: J. van der Deen, Win schoten en H. P. M. Kerckhoffs. Hulsberg (L.). Nijmegen. Kandidaatsexamen sociale weten schappen: pater W. H. G. A. van Betuw M.S.C., Arnhem. Doctoraalexamen Nederlands: E. L. Janssen, Kerkrade. Kampen. Aan de Theologische Hogeschool (Oudestraat) te Kampen slaagde voor het kandi daatsexamen de heer J. C. W. van 't Hoff te 's-Hertogenbosch. Amsterdam. Gem. Univ. Bevorderd tot arts: mevr. M. de Jong-Busnac en A. Jansens en E. Batten, Amsterdam. Artsexamen eerste gedeelte, mej. L. E. A. Kits van Waveren, mej. G. J. Was sink en R. H. Koekoek en W. Groeneveld, Am sterdam. Haarlem. Voor het diploma A voor ziekenver pleging zijn in het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem geslaagd de zusters M. M. Belterman, F. F. H. Betrem A. M. Berghauser Pont, A. J. Dijk man, J. Groenendal. M. A. Koek, T. Kruk, L. La- mé, M. Lok, E. Nagelkerke, H. Spier, L. J. Ubbens, D. de Wilde, J. T. Worp.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9