COR 0LY COR 0LY „TERLE Nu Nu BROMFIETSEN Weekend-Shirts voor zomer- Zomerseizoen stralend begonnen, met kinderen, Russen en makrelen IJ mond-agenda Leerzame dag in Beverwijk voor raadsleden van Bolsward Zomer Zomer REEDS VANAF F375.- lrcjA 9 Nog eens f 420.ÜUU voor bouwrijp maken Aardbeienveilingen begin nen dit jaar op 9 juni Amsterdamse kinderen met vakantie naar Castricum Straks weer Tour de Flevo Om damkampioenschap van Noordhoüand Wijk aan Zee heeft nu ook een Monte Carlo Grootscheepse actie voor het Rode Kruis Godspenning voor vervolgden is het warm weer flanellen lakens Medische verzorging tijdens het weekeinde „Walkakers" wekken onrust in haringhandel Raad voor de Scheepvaart over stranding bij Bakkum VRIJDAG 5 JUNI 1959 Beverwijk Gronden in uitbreidingsplan „Warande" Voor 'iet bouwrypmaken van gronden, celegen in het uitbreidingsplan Waranda Ie Beverwijk zijn al enkele malen kre dieten verleend. Nu vragen B. en W. nog eens 420.000. Eerst gaf de raad op 26 mei 1948 een krediet van 300.000 voor het ophogen en bouwrijp maken van terreinen bij de Zeestraat. Een tweede krediet voor het bouwrijp maken van het gehele plan Wa rande ad 1.412.000 werd verleend bij raadsbesluit van 9 februari 1956, terwijl in de vergadering van 14 juni van dat jaar nog een aanvullend krediet ad 17.400 voor elektrische straatverlichting werd verleend, in totaal derhalve 1.729.600. De ramingen voor het verwerven en bouwrijp maken van gronden, die dateren van 1955, zijn echter te laag gebleken. In dit verband noemen B. en W.: de veran deringen tengevolge van de vaststelling van de eerste herzieningen van het plan, de sedert 1955 opgetreden prijsstijgingen van materialen en arbeidslonen van onge veer 20 °/o, de sterke stijging van kosten van grondverwerving. De prijsstijgingen hebben er al toe ge leid, dat de verkoopsprijzen van de uit te geven bouwterreinen door B. en W. sedert 1959 met 4 a 5 zijn verhoogd. De totaie kosten van het bouwrijp ma ken zullen nu 2.148.281 bedragen, zodat nog een aanvullend krediet van 420.000 nodig is. Advertentie in lichtgewicht en lichte kleuren. ^■cualza^ Breestraat 17 Beverwijk in alle kleuren. De aardbeienveilingen in Beverwijk gaan dinsdag 9 juni beginnen, dus een goede veertien dagen eerder dan vorig jaar. De eerste veiling begint, 's middags om drie uur, waarna iedere werkdag op dezelfde tijd wordt begonnen met uitzon dering van zaterdag. Dan wordt er om elf uur 's morgens geveild. In verband hiermede gaat de veiling Kennemerland de groentenveilingen op de tussendagen, dinsdag en donderdag, ver zetten van twee uur naar half twee. Het vroege aanvangsuur der - aardbeienveiling (drie uur) heeft twee redenen. In de eerste plaats wil men de export een kans geven de aardbeien nog dezelfde dag de grens over te krijgen. Er is helemaal geen zeker heid, dat er export is. maar zou die komen, dan is men vroeg genoeg. Voorts wil men de groentengrossiers, die al van 's morgens half tien af op de Bever- wijkse veiling zijn, niet onnodig laten wachten. Het is nu zo, dat de groenten- veilingen op de hoofddagen al om goed één uur afgelopen zijn. Men kan dan om drie uur al zijn aardbeien inkopen en nog bijtijds door het gehele land versturen. AMUSEMENTS-POOL Het ligt in het voornemen van Kenne- mer Staten om op maandag 15 juni in het Statenhuis een proef te nemen met een „Amusements-pool". Deze is bedoeld als plaats waar mensen samenkomen die op een of andere wijze geïnteresseerd zijn in het houden van gezellige clubavonden. Zij kunnen op deze samenkomsten, ge bruik makend van de hulp van een goede coach, nieuwe mogelijkheden opdoen. Als coach voor deze eerste avond zal optreden het echtpaar Smedes. De heer Harm Smedes is voorzitter van de stich ting „dlOprechte Amateur". BRIDGECLUB „SANS-ATOUT" In de zomercompetitie van de bridge club „Sans-Atout" werden de volgende resultaten behaald: N.-Z.: J. BerlaC. Hoogeboom 68V2; 2. D. HoogenboomH. Oostervecn 64; 3. A. TandG. Zoontjes 61; 4. J. KrabG. C. Tabak 58V2; 5. B. HoogeboomL. Kleyn 54. O.-W..: 1. J. Stals—J. de Lalijne 67'A>; 2. K. v. d.' ZonG. Geldermans 65' 2; 3. dames ReynersKley 62; 4. R. HoenJ. Groot 6D/2; 5. mevr. TabakD. Biben 56. Castricum Advertentie VOOR „HET HOOGELAND" Van 8 tot en met 13 juni wordt in Heemskerk een collecte gehouden voor de vereniging „Het Hoogeland". Deze vereniging verzorgt opvoedings- en reclasseringswerk in drie landkolonies en vijf tehuizen. Hierin worden per jaar meer dan zeven honderd personen van alle gezindten ver pleegd. Het is dit jaar niet mogelijk gebleken Duitse vluchtelingen-kinderen in Castri cum onder te brengen om hen een onbe zorgde vakantie te geven. Desondanks heeft het comité, dat zich jaarlijks hier voor beijvert, zich bereid getoond kinde ren uit eigen land gedurende enige tijd van de gezonde kustlucht te laten genieten. Van het Kindertehuis St. Antonius te Amsterdam zullen namelijk in de periode van 8 tot 22 augustus kinderen in Castri cum worden ondergebracht. Het comité verwacht dat velen zich bereid zullen ver klaren enkele kinderen op te nemen. De kinderen hoeven niet lichamelijk in betere conditie te komen want allen zijn goed gevoed en gekleed. De recreatiemo- golijkheid in Amsterdam is echter te ge ring zodat hen hier een heerlijke vakan tie met zo mogelijk veel bezoekjes aan zee, bos en duin moet worden geboden. De TOUR DE FLEVO. het jeugdwieler- evencment, gaat binnenkort weer begin nen. Op donderdag 23 juli zullen namelijk 80 Castricumse jongeren per fiets er on der leiding van verschillende leiders op uittrekken om gedurende vier dagen van Neerlands schone dreven te gaan genie ten. De voorbereidingen komen nu in een vergevorderd stadium en al zal de Toer- karavaan dit jaar niet het reclamekarak ter krijgen van voorgaande .jaren, toch zullen noc wel enkele reclame objecten in de toer aanwezig zijn. Het is de bedoeling de bevolking meer te betrekken in dit voor de jeugd zo mooie fietsfestijn, door het houden van een groots opgezette collecte, welke men reeds dê komende week wil doen aanvangen. De finish zal nu niet zijn in de Geel- vinckstraat doch op de Brink, waar men de deelnemers en ploegleiders een feeste lijke thuiskomst, wil bereiden. De rode van Castricum zal de eerste zon dag van augustus plaats vinden, een week later dan andere jaren het geval was. DERDE LEERKRACHT Hét aantal leerlingen dat de Kamp- school, dc school voor de kinderen van de op het kampeerterrein verblijvende va kantiegangers, bezoekt is reeds zo groot geworden, dat men er toe heeft moeten overgaan een derde leerkracht te be noemen. Werd aan het begin van de vorige week mevrouw Capnel als tweede leer kracht aan de school verbonden, nu de school reeds tachtig leerlingen telt, is de heer R. Loots uit Enkhuizen als derde onderwijzer aangesteld. Het gebouwtje van de Kennemer IJsbaan is al in gebruik om er de kinderen onder te brengen voor het volgen der lessen. Advertentie met verse aardbeien 20 et. Iets fijns komt van De wedstrijd om het persoonlijk dam kampioenschap van Noordholland, die in augustus zal beginnen, belooft dit jaar voor de hoofdklasse oen recordaantal deel nemers te krijgen. De belangstelling van de Noordhollandse cracks voor het toer nooi 1959 is gericht op de twee plaatsen, die recht geven op deelneming aan het persoonlijk damkampioenschap van Neder land I960. Immers, in dit Olympisch jaar zal opnieuw de strijd ontbranden om het wereldkampioenschap dammen. Aan het kampioenschap van Noordhol land zullen voor Kennemerland deel nemen ir. M. Krijgsman en Theo Tielrooy (DCIJ), J. Bus f Haarlemse Damclub) en J. Belien (St. Bavo). Voor Amsterdam J. Mctz en IT. J. Smit. Voor de Zaanstreek de kampioen J. Mekken te Alkmaar en IToeteweld uit Zaandam. Voor Noorder kwartier Arie Grooteman uit Wervers- hoof. Voorts Wirn de Jong uit Haarlem en J. ld. Ansems te Amsterdam. Advertentie de mooiste collectie bij Solex Typhoon Rap Superia Puch Sparta Avada Berini DKW enz. Altijd een extra aanbieding Breestraat 108 - Beverwijk Tel. 4627 Wijk aan Zee Donderdagavond heeft in Wijk aan Zee de opening plaats gehad van de amuse mentshal „Monte Carlo" van de heer Schel- levis. Velen namen de gelegenheid te baat om de opening mee te kunnen maken. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Be verwijk hield een vriendelijk toespraakje, waarin hij zijn bewondering voor de nieuwste aanwinst voor de badplaats van Beverwijk niet onder stoelen of banken stak. Daarna konden de aanwezigen zich dank zij een grote stapel kwartjes en dub beltjes die door de eigenaar op gulle wijze werden uitgedeeld vermeien met allerlei kansspelen, die echter geen geldelijke winst opleveren. Wel kan men allerlei prijzen met een beetje geluk bemachtigen. Vooral de „schietafdeling" mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Daar werd onder meer door enige vroede vade ren, zoals de wethouders Vessies en Ger- ritse vol vuur geschoten op beren, eek hoorntjes. honden en zelfs vliegtuigjes. De amusementshal ziet er bijzonder smaakvol uit. Verdienstelijke wandteke ningen, die voornamelijk betrekking heb ben op de sprookjesachtige wereld onder de oppervlakte van de zee met zeemeer minnen en Neptunussen, verhogen nog de toch al zonder dat intieme sfeer. De badplaats is met deze amusements hal een attractie rijker geworden. Vooral de buitenlanders, die nu eenmaal op het ge.bied van „gokken" meer gewend zijn dan de Nederlanders, zullen er. wel hun plezier aan beleven. Heemskerk NAAR LOURDES Deze week zal de eerste zieke van Heemskerk naar Lourdes ter bedevaart gaan. Hem is dit mogelijk gemaakt dank zij de milde gaven van vele Heemskerkers aan de St. Elisabethvereniging. De geluk kige is een zestienjarige jongen, die zal reizen met de Limburgse bedevaart. De actie bevindt zich thans in een zo danig staduim dat men aan nog drie zieken heeft kunnen beloven dat zij naar Lourdes zullen gaan. Het benodigde geld is hier voor echter nog niet bijeen. FILMAVOND VOOR ADO-LEDEN Ondanks de warmte was donderdag zaal Dam te Heemskerk geheel gevuld met dames-leden van de afdelingen gymnastiek en handbal van de sportvereniging ADO. Ter afsluiting van het seizoen vond een filmavond plaats. Vertoond werd een volprent. die werd opgenomen tijdens het feest, van de Duitse Turnbond, dat in Dusseldorp werd gehou den. De dames genoten hier oprecht van en kregen een uitstekende indruk van wat er op dit gebied door onze oosterburen wordt gepresteerd. Tevens kon men kijken naar enige films over onze goede Neder landse turnster Riek Leibbrand. Het programma werd verzorgd door de heer J. Brouwer uit Wormerveer. Medege deeld werd nog dat het eerste elftal van ADO-bandbal op zondag 7 juni zal deel nemen aan het Kennemer toernooi dat wordt gespeeld op de CSV-terreinen te Castricum. Het was hoogseizoen, woensdagmiddag in IJmui- den. Een stralende zon en vooral de afwezigheid van de wind waren oorzaak, dat velen zich op het strand gingen verpozen. Vooral de kinderen lieten zich op deze woensdagmiddag niet onbetuigd. Men zag er zelfs hele scholen, die op hun reisje ook het strand met een bezoek vereerden Eén klas trof het niet best. want de kinderen mochten geen badpakjes aantrek ken van de onderwijzeres. Doordat het scheepvaart verkeer deze woensdag erg druk was, kwam dit grote voordeel van het IJmuider strand goed tot uiting. Niet alleen zag men vele grote schepen in- en uitvaren, maar ook snelle patrouille boten van de marine en oefenende vliegtuigen zorg den voor bedrijvigheid. Velen hadden zich op deze middag ook naar de sluizen begeven, waar de grote Zweed „Bellina" in het middelpunt van de be langstelling stond. Ook bij de sluizen kwamen ver schillende scholen-op-reis een kijkje nemen. Eerst 's morgens twee, en 's mid dags kwam toen nog de Oranje Nassauschool uit Gorkum, Men kon onder andere het nieuwe Rode Kruisschip „ITenri Dunant" zien, dat even in IJmuiden --en kijkje kwam nemen. Het hoogtepunt voor de vele kijkers was wel de doorvaart van de Russische vrachtboot, die een naam voerde, die in het Neder lands ongeveer als „Wol- :hokes" wordt uitgespro ken. De mannen van het lavenkantoor bedachten er .vat anders op. „Volgorde /an. uitvaart: Fennia, Phi- lias, die Rus en Elbe" zei len ze door de megafoon. Maar voor het zo ver vas, had de jeugd naarstig Russische muntstukken in- ;ezameld, die door de be- nanning van het schip uit Moermansk op de kade werden geworpen, terwijl er een levendige ruilhandel werd gevoerd in ansicht kaarten en foto's, die in blikken bussen op en neer werden gegooid tussen kade en schip. Het was internationaal deze middag, met Finnen, Zweden, Russen en Ecua- dorianen. Dat is een aan- rekkelijke kant van het sluizenbedrijf, die dan ook door de vele toeristen zeer op prijs werd gesteld. Er was nog meer bezoek, deze dag; een grote school makrelen liet zich woens dagavond namelijk door het mooie weer verleiden sen kijkje te nemen bij de Zuiderpier. Zeer tot genoe gen van de vele vissers daar, want menig makreel- je ging de pier ook boven de waterlijn bezichtigen, feel vissers haalden soms wee vissen tegelijkertijd lit de golven op. Een en kele gaf zelfs een trek door /an drie makrelen! De afdeling Castricum-Limmen-Ult- gèest van het Rode Kruis, heeft de jaar lijkse huis aan huis- en straatcollecte dit keer op grootse wijze aangepakt. Reeds hangen op verscheidene plaatsen in het dorp spandoeken die bewoners zowel als gasten opwekken toch mild te zijn bij de collecte. Zaterdag zal reeds van 10 uur 's morgens af tot 7 uur 's avonds een ge luidswagen door het dorp rijden om de be volking tot een royale gift aan te moe digen. In de middaguren komt de drumband van de verkennerij uit Alkmaar om deze hartekreet van het Rode Kruis met haar drummen kracht bij t.e zetten en wanneer des avonds op de Brink aan vier grote masten de vlaggen hangen zal er na een korte rede van Burgemeester Smeets door Viet Castricums accordeonorkest een concert worden gegeven waaraan zowel het A- als het B-orkest van deze vereni ging zullen deelnemen. Ten slotte zullen ook de Castricumse fanfare met drumband en de drumband van de gymvereniging VIOS een concert en taptoe geven, hetgeen er toe zal kun nen bijdragen dat Castricum en Bakkum dit jaar gul zullen zijn in hun gaven voor de lijdende mens die door het Rode Kruis waar nodig, wordt geholpen. WEDSTRIJDEN PLAATWELLERIJ. De onderlinge wedstrijden voor het per soneel van de n.v. De Plaatwellerij, die 'n jaarlijkse traditie van de personeelsver eniging zijn geworden, krijgen vrijdag avond 12 juni in het gemeentelijk ont- spanningslokaal aan de Van Diepenstraat hun besluit. Dan wordt, de prijsuitreiking gehouden, is er een kienwedstrijd om aardbeien en kersen en zijn er attracties. Inmiddels zijn er al enige prijswinnaars bekend. Het dammen won A. van Vuuren uit een reeks van goede spelers en G. Neve is de beste van de nieuwelingen. De A- voelbalploeg met C. Kok, G. A. Dekker, J. v. 't Hoff, P. A. Bloemendaal, L. v. Hessc- lingen, P. v. Campen, J. Oorthuysen, F. de Roos, F. v. Galen, A. de Roos en B. Schutter won met. 31 van de B-ploeg. Prijswinnaars bij de klaverjassers zijn: M. v. Duijn 4784 p.; IT. Gomes 4691 p.; K. Starreveld 4657 p.; H. Donner 4627 p.; C. Kok 4617 p. en marsenprijs voor F. van Essen met 6 stuks. In de tweede en derde afdeling gaan de prijzen voor tafeltennis naar F. Zoontjes, L. Stam en B. Schutter. Met schaken, brid ger en tafeltennis (groep A) worden de restant-wedstrijden afgesloten. Advertentie Grots keu- in meten, kleuren en kwaliteiten 45.-, 59.75, 55,-, 29.75 ZO JUIST ONTVANGEN: de nieuwste moderne lichte kleuren van 35.- tot 75.- de grootste keus in IJmuiden 80 verschillende in uw maat van 11.75 tot 24.75 WEEKEND-SHIRTS hoeft u beslist niet strijken enorme keus 24,75 wasbaar en kreukherstellend Terlenka - Trcvira Terrylene 5.95 - 5.90 TiXAS-KOORDEN v.a. 98 ct. U slaagt zeker bij KENNEMERLAAN 61 IJMUIDEN VELSEN VRIJDAG 5 JUNI Thalia: „Und Abends in die Scala". 20 u. Rex: „Rivalen zien niet om". 20 uur. Pieter Vermeulcnmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 6 JUNI Thalia: „Und Abends in die Scala", 19 en 21.15 uur. Rex: Als vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als vrijdag. HEEMSKERK Marquette-theater: zaterdag 20 uur, zon dag 14.30 en 20 uur: „Vergeet mij nooit". BEVERWIJK VRIJDAG 5 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Liefde zoals een vrouw begeert". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Liefde is mijn beroep". W.B. Theater, 20 uur: „Joe Dakota". Deken Waarestraat 50a. 20 uur: „Alco holics Anonymous". ZATERDAG 6 JUNI Bioscopen: Als vrijdag. De Sint Maartenwagen van Oostpries- terhulp komt zaterdag en zondag naar Be verwijk. De kapelwagen zal zaterdagmid dag worcien opgesteld op het Stationsplein en zaterdagavond en zondag op het Kue- nenplein. Aan de wagen zal de Godspen ning verkrijgbaar zijn. Deze kost een gul den. De opbrengst is bestemd voor hulp verlening aan vluchtelingen van achter het IJzeren Gordijn. Bij gunstig weer zullen vanaf 21 uur vanuit de Kapelwagen films worden vertoond. VOORWEDSTRIJD IN MONACO Het is thans zeker dat de Challenge Mondial door de damclub van Monaco in opdracht van de Franse en internationale damfederatie van 30 juni tot 5 juli te Mo naco wordt georganiseerd. Reeds hebben Delhom als Frans kampioen en André Guingard (Zwitser) ingeschreven. Voor België zal Oscar Verpoest uit Antwerpen deelnemen. Het is nog niet bekend of de Russen en Canadezen een afgevaardigde zullen zenden. Ook is nog mogelijk dat voor Italië Fanelli of Saletnik zal deel nemen. Voor Nederland heeft het hoofdbestuur der Koninklijke Nederlandse Dambond ir. G. van Dijk (kampioen 1958) afgevaardigd. Daar er op zondag wordt gespeeld en nog wel twee partijen per dag, is de deel neming van ir. G. van Dijk tot heden nog niet zeker. Aan de heer B. Dukel, kam pioen 1959, is door de Nederlandse Dam bond verzocht zich als reserve beschikbaar te houden om alsnog naar Monaco te ver trekken indien dit nodig blijkt. Indien Dukel niet zal deelnemen is toè- gezogd. dat deze in de loop van dit iaar of in 1960 alsnog in de internationale dam- arena zal verschijnen. Advertentie Op BON 12 ven onze jubileumpolis 2 pers. flan. laken, 170 x 230, voor4.95 (en.... een pracht kwaliteit) MARKTPLEIN 29 Het gemeentebestuur van Beverwijk heeft donderdag de raadsleden van Bolsward ontvangen in „Scheybeeck". Daar krègen de Friezen een overzicht van hetgeen-ér in de jaren na de oorlog in Beverwijk is tot stand gekomen en wat de plannen zijn voor de komende jaren. Aan de band van een grote overzichtelijke maquette werd hun het een en ander duidelijk gemaakt. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk wees op de ontwikkeling die de Hoogovens doormaken. Binnen afzien bare tijd komt er weer een nieuwe Hoog oven bij alsmede een nieuwe staalfabriek en een nieuwe blokbandwalserij. ..Dit zal voor de gemeente consequenties met zich mee brengen." Over dc bestuurlijke indeling van de IJniond liet de burgemeester wederom een ernstig woord van critiek horen. Hij vond dat de regering nu maar eens tot een dui delijke uitspraak moet komen. „De enige oplossing is een fusie met Heemskerk." In het kort schetste de burgemeester vervolgens het nut van de Velser tunnels. „De Velser tunnels bij Beverwijk" zei de heer Bruinsma. De burgemeester ver wachtte voor Wijk aan Zee tegen het ein de van dit jaar een toeneming van het dagtoerisme uit Duitsland in verband met de totstandkoming van de verbinding ArnhemOberhausen. De burgemeester van Bolsward. mr. J. A. Geukers. dankte voor de hartelijke woorden van zijn collega en vond dat de problemen van Beverwijk in geen verhou ding stonden met die van Bolsward. „U kent hier zo vele problemen dat het ons duizelt. Maar ik likkebaard bij de gedach te aan al de industrie, zelfs uit Amsterdam en Haarlem, die u weet aan te trekken." Hij wenste het gemeentebestuur van Be verwijk veel sterkte toe bij de oplossing van de vele problemen. Vervolgens bood hij de burgemeester en zijn wethouders enige kaasjes als symbool van de zuivelindustrie in Bolsward aan. Hierna maakten de raadsleden van Bolsward een rondtocht door de gemeente waarbij zij vooral de ontwikkeling in de uitbreidingsplannen te zien kregen. Daar na stond er een bezoek aan de Hoogovens op het programm-;. welk bezoek een grote indruk maakte op de Friezen. Prof. Ten (Alle verzoeken zo mogelijk voor 10.00 uur zondag). IJMUIDEN: Artsen: dr. J. de Vries, Wilhelrninakade 78, tel. 4954; dr. J. Mac Daniël, Genestet- laan 4, Driehuis, tel. 4203. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80 Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; zus ter A. C. van Saase, tél. 4444. SANTPOORT: Artsen: dr. J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort-Dorp, tel. 8510. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 8249. VELSEN: Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504, Oud-IJmuiden ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, L. Nieuwstraat en Plein 1940-"45; Zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195, ten zuiden van Havenkade, Kenne merlaan, Marktplein. L. Nieuwstraat en Zeeweg; Zuster Sj. Koerse, Leeuwerik laan 21, tel. 7398, ten oosten Zeeweg, Velserbeek. Dorp Velsen en Velsen- Noord; Zuster K. Langejan, Brederoodse- weg 106, Santpoort, Driehuis, Santpoort dorp, Santpoort-station. NIEUWS VAN VAN GELDER Bij de papierfabriek Van Gelder Zonen staan de volgende jubilea nog voor juni op het programma: 23 juni is G. Duineveld te Velsen. arbei der afdeling cellulose-oplosinstallatie, 40 jaar in dienst. 25 juni viert S. van der Wal te Velsen, houttransporteur, het veertig jarig jubileum. Th. W. van Son, laborant Centraal Laboratorium, is op 23 juni veer tig jaar in dienst. De heer J. Katers, werk baas te Velsen, is op 12 juli 40 jaar in dienst. De volgende Koninklijke onderscheidin gen zijn uitgereikt; Aan de heer D. W. van der Weel, chef afdeling export te Amster dam de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, aan de heer G. J. Groenveld, eerste maler PM 7 te Apeldoorn, de bronzen eremedaille. Voor het. diploma hulpmonteur VEV slaagden de heren C. Iskes, J. de Reus en A. v. d. Mey te Velsen. Doesschate. een van de directeuren van de K.N.H.S., trad als gastheer op. Om vijf uur des middags kwamen de raadsleden van Bolsward in de tuin van het huis van burgemeester Bruinsma aan de Vondellaan bijeen om onder het genot van een verfrissing de ervaringen van die dag uit te wisselen. De dochters van de burgemeester ontpopten zich als goede gastvrouwen, waarbij vooral Jeanneke Bruinsma zich onderscheidde. In de openbare vergadering van het pro- duktschap voor vis en visprodukten is het tot hoge woorden gekomen over de „wal- kaak" van verse haring. In bepaalde ver houding, namelijk 60 percent licht gezou ten en 40 percent vers/ ^vordt ~de- haring naar de afslag gebracht Voor deze 60 per cent licht gezouten, dus „groene" haring, worden behoorlijke prijzen op de afslag betaald. De rederscoöperatie heeft een vrij hoog gezamelijk ophoudbedrag vast gesteld. waar beneden men pertinent geen gezouten haring over de afslag mag ver kopen. In kleinhandelskringen is thans ook gro te opschudding verwekt door het vrij gro te euvel van de zogenaamde „walkaak", het kaken van verse haring aan de wal, dat bij verordening verboden is. Deze ver se haring gaat voor aanzienlijk lagere prij zen dan de gezouten haring van de hand, zodat niet-bonafide genoemde kleinhan delaren, die verse haring kopen en daarna kaken, aanzienlijke winsten kunnen ma ken hoven de kleinhandelaren, die recht streeks gezouten haring kopen. De voorzitter van het produktschap was het met de klagers eens, dat het ontdui ken van de bestaande verordeningen bij zonder nadelig voor het bedrijfsleven werkt. Er worden door de algemene in spectiedienst wel regelmatig processen- verbaal opgemaakt, maar indien er al een straf valt. is deze zeer laag. Het is bijna niét te controleren of verse haring op dé wal gekaakt wordt of dat men te doen heeft met op zee gekaakte groene haring. Een nader onderzoek naar mogelijkhe den om aan deze kwestie een einde te ma ken. wordt ingesteld. De Raad voor de Scheepvaart heeft een 29-jarige kapitein uit Delfzijl gestraft door hem de bevoegdheid om als kapitein op zeeschepen te varen voor dc tijd van één week te ontnemen aangezien de raad zijn schuld ernstig acht in de stranding van het M.S. „Wexford" op de Nederlandse kust ter hoogte van Bakkum op 28 janua ri. De „Wexford" (eigendom van J. P. de Boer te Hilversum) was op weg van Boston (Engeland) naar IJmuiden. Het schip wérd bij de stranding niet bescha digd. Kapitein K. heeft naar het oordeel van de raad bij zijn navigatie alle hulp middelen verwaarloosd én daarbij te veel vertrouwd op zijn ervaring. Daarom moet. aldus de raad, de stranding uitslui tend worden geweten aan een ernstig te kort schieten van de kapitein. De hoofd inspecteur had de raad voorgesteld de kapitein te straffen door het uitspreken van een berisping. STRATEN AFGESLOTEN Burgemeester en Wethouders van Vèlsen brengen ter openbare kennis, dat in ver band met de uitvoering van riolerings werkzaamheden de navolgende straten ge durende de daarbij vermelde tijdvakken, óf zoveel korter of langer als de duur van de werkzaamheden zulks noodzakelijk maakt, voor alle verkeer zullen zijn afgesloten: de Ranonkelstraat te Santpoort, van 8 juni tot en met 27 juni 1959 en de Jacob van Heemskerkstraat te IJmuiden, van 29 juni tot en met 1 augustus 1959. WEEKABONNEMENTEN dieneD uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE aö&Meeeeeo:

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 13