Junkermann leidt in Ronde van Zwitserland, Gaul in Luxemburg Ploegen van Brederode voor promotie uitgeschakeld Dames van Olympia promoveren naar hoofdklasse handbal Amsterdammer Frans Kok bij wedstrijden in Etten gewond Surtees en Ubbiali wonnen de Grote Prijzen van Duitsland Successen voor teams van Bloemendaal MAANDAG 15 JUNI 1959 10 Geflatteerde tijden in drie-stedenontmoeting Belg Marien zegevierde in tienkamp in Breda Twee wereldrecords bij wedstrnden in Warschau De 4e manier van roken het sigaartje dat U kunt roken als sigaret! WILLEMH Cijs Nederlands kampioen 20 km snelwandelen Dadema beste judoka in Bloemendaal Olmedo zegevierde in toernooi in Beckenham Om de Davis Cup Westerkwartier winnaar van „toernooi der tweeden" De Spanjaard Frederico Bahamontes heeft op de 13 km lange klim van Siebnen naar de top van de Satteleg, die als tijdrit werd gereden, weer eens van zijn uit zonderlijke klimcapaciteiten blijk gegeven. Op de smalle, met stenen bezaaide berg paden was hij sneller dan alle anderen, maar op de leider in de algemene rang schikking, de Duitser Junkermann, kon hij slechts tien seconden winnen. Junkermann, onpge.jaagd door de gedachte dat zijn voorsprong op de Zwitser Graf uitermate kwetsbaar was, klom als nooit tevoren. De Duitse coureur slaagde er in zich te handhaven en zijn positie in het algemeen klassement zelfs iets te verbeteren. Maar met nog twee bergetappes in het vooruitzicht, is de wedstrijd nog lang niet beslist, temeer niet omdat verscheidene renners na de uitputtende tijdrit van zondag meer dood dan levend van hun fiets werden getild. De Nederlanders konden niet tot opzienbarende prestaties komen. Wim van Est, die de vorige dag bij een valpartij verwondingen had opgelopen, staakte de strijd en Jan Nolten, die na gisteren te laat te zijn binnen gekomen, toch weer mocht starten, bereikte op dit voor hem toch gunstige parcours slechts een 40ste plaats. Het beste deed Arie van Wetten het nog. Deze in crosswedstrijden geharde coureur plaatste zich 17de. Hans Junkermann nam zaterdag in de tweede etappe revanche voor dë neder laag die hij vrijdag leed tegen de Zwitser Rolf Graf. Niet alleen liet de Duitser zijn grote rivaal ditkeer achter zich, hij nam bovendien de eerste plaats in de algemene rangschikking van hem over. Zijn tijd was 3 uur 41 min. 17 sec. Hoewel de tweede etappe slechts over 165 km ging, hebben de 59 renners het bijzonder zwaar gehad. Een stortbui van start tot finish, natte sneeuw en plaatselijk dichte mist maakten de rit bijzonder moei lijk. Zelfs moesten de organisatoren 31 km van het traject neutraliseren. Opnieuw konden de Nederlanders zich niet in de strijd mengen; met zeer beschei den klasseringen moesten zij ook ditkeer genoegen nemen: Gerrit Voorting, die 17de werd, was de beste Nederlander. De strijd op het eerste stuk van de derde etappe, van Wetzikan naar Siebnen. was zeer geanimeerd. Tot Egg. 25 kilometer van de start, bleef het peloton gegroepeerd rijden. Toen gingen Gimmi. Fischerkeller en Scribante aan de haal. Zij namen tot Wielrennen 25 seconden voorsprong, maar moesten het hoofd buigen bij Rudi. 15 kilometer verder, na een tegenaanval van de hoofdmacht. Nog weer 8 kilometer verder hernieuwde Gimmi zijn poging, in gezelschap van Vaucher. Bij hen voegden zich alras De- filippis, VranckenVan den Borgh en Plattner. Nu lukte het en de zes genoemde renners kwamen samen te Siebnen waar Gimmi als eerste over de streep ging. Tot ieders verbazing werd Defilippis, die toch een reputatie als sprinter heeft op te hou den. slechts vierde. Gerrit Voorting startte in deze etappe niet. Junkermann behield de leiderstrui. De tweede halve etappe van zondag, een tijdrit van Siebnen naar Satteleg. berg opwaarts. over 13 km is gewonnen door de Spanjaard Frederico Bahamontes. Dë'uitslag was: 1. Frederico Bahamontes (Sp.) 31 min. 37 sec.: 2. Hans Junkermann (Did.) 31.47; 3. Nino Defilippis (It.) 32.39; 4. Rolf Graf (Zwits.) 32.43; 5. Kurt Gimmi (Zwits.) 33.06. De plaatsingen van de Nederlanders in de tijdrit waren: 17. Van Wetten 34.42; 19. ex aequo: Moresi (It.) en Van den Borgh beiden 34.5138. Piet van Est 36.3140. Nol ten 36.35; 55. Van Breenen 39.36. Wim van Est staakte de strijd. Roti Je van Luxemburg Niet favoriet Charly Gaul heeft zaterdag de tijdrit over 55 km op zijn naam ge bracht, doch de Fransman Gerard Saint. Dat was de grote verrassing van de twee de etappe van de Ronde van Luxemburg, die zaterdag op het circuit van Bettem- bo.urg werd gereden. De Fransman, die na de tweede dag leider is in het algemene klassement, had voor de 55 km 1 uur 16 min. 51 sec. nodig. Gaul deed er precies een halve minuut langer over; hij moest met de tweede plaats in het etappeklassement genoegen nemen. De beste Nederlander was Ab Geldermans, die met 1.19.35 vierde werd. Vijfde was Stcenvoorden met 1.20.18. In de eerste kilometers van de dorde etappe, van Bettembourg naar Diekirch (227 km), gebeurde er niets bijzonders. Maar bij de passage van de hoofdstad gingen Debussmann, Bauvin en Moschoet er van door. spoedig gevolgd door Bolzan, Cerami en Damen en later door Close en Ehelen. Een kopgroep van vijf man ont stond: Debussmann, Moschet. Bolzan, Ce rami en Damen, die op de bochtige geacci denteerde wegen, zeer geschikt voor uit looppogingen. het verschil met het peloton deed aangroeien tot ruim 3 minuten bij de doortocht van Echternach, 63 km van de start. Aan de voet van de heuvel van Reisdorf was het al meer dan vier mi nuten. Damen ging als eerste over het hoogste punt van dit colletje, dat meetelde voor het bergklassement, gevolgd door Bolzan, Cerami, Moschet en Debussmann in deze orde. De voorsprong op het pelolon be droeg hier 6 min. 40 sec. en de vluchte lingen verwijdden de bres tot. 9 min. 45 bij Gilsdorf (104 km) en bijna 11 minuten bij Vianden (117 km). Maar de hitte ging een steeds grotere rol spelen en op de heuvel, na de passage van Vianden, moest eerst Moschet. gekweld door de dorst en daarna Debussmann uit de kopgroep lossen. Aan de voet van de klim naar Heider- scheid demarreerde Gaul uit het peloton met Ommer en Schmitz aan zijn wiel. Op het hoogste punt was de volgorde van doorkomst 1. Damen, 2. Bolzan. 3. Cerami. Maar de voorsprong op Gaul en zijn t.wee. metgezellen bedroeg nog maar even 7 mi nuten. Het parcours leidde naar de heuvel van Diekirch die drie keer beklommen moest worden. Bij de eerste klim reed Gaul eerst Schmitz en daarna Ommer los en na de eerste ronde lag hij nog slechts 2 minuten achter de drie leiders. Hij voegde zich in de tweede ronde bij hen. De Nederlander Pauw viel en werd naar een ziekenhuis vervoerd. Zijn verwonding is niet ernstig. Bij de laatste klim naar Diekirch lan ceerde Gaul nogmaals een aanval, en nu kon alleen Cerami zijn wiel houden. In de eindsprint wist Cerami de Luxemburger te kloppen en een verdiende zege te be halen, omdat hij de hele etappe in de voorste gelederen had gereden. Maar Gaul. die in de laatste fase een krachttoer had verricht en zich uit een hopeloos lijkende situatie had gered, verwierf de leiderstrui. Van de 34 renners, die voor deze etappe gestart waren, werden er 24 geklasseerd. De overigen kwamen te laat binnen of hadden de strijd gestaakt. Steenvoorden werd in het etappeklassement 29ste; in het algemeen klassement bezet hij de 25ste plaats. In de etappe van zondag staakten in to taal vijf renners de strijd. Damen ging als vijfde over de finish. Hij staat thans als zesde in het algemeen klassement en is eerste in het bergklassement. RntiJe van C ham pagne De Fransman Cazala heeft de IJonde van Champagne gewonnen. Door een zege in de vijfde en laatste etanpe heeft Cazala, die op de tweede dag van deze etappe wedstrijd al de eerste plaats in het al gemeen klassement veroverde, de eind overwinning veilig gesteld. Jo de Haan. de enige Nederlander, werd in de sprint dooi de Fransman geklopt. In de eindrangschik king bezet De Haan een zeer eervolle tweede plaats. Cazala reed de 233 km van Troyeg naar Reims in 6.34.04. De Haan no teerde dezelfde tijd. Ron Je van Brabant Mik Snijder uit. Halfweg mag dan wel al 28 jaar oud zijn. maar de sterke blonde knaap is momenteel in een zodanige con ditie, dat hij niet voor de beste Neder landse amateurs behoeft onder te doen. Een ervaren kerel, die. ambitieus zijn sport beoefent en daardoor de achtste Ronde van Brabant voor amateurs en onafhanke- lyken op zijn naam bracht. Die zege had hij te danken aan een prachtige vlucht in de laatste 20 km van de tweede etappe, die van het dorpje Nue- nen bij Eindhoven over 1.75 km naar Ber gen op Zoom leidde. Hij liet 4 uur 12 min. 36 sec. afdrukken. Weliswaar zagen de grootste tegenstan ders. de winnaar van de eerste rit Huub Zilverberg en zijn vriend, de nationale kampioen Dick Enthoven uit Amsterdam de groene trui van Snijders vfak voor het gemeentelijk snortpark Rozenpoort voor zich, maar dit was niet. voldoende om de renner uit Halfweg zijn grote kans te ont nemen. In het eindklassement bezette Enthoven met 12 seconden achterstand de tweede plaats, terwijl Zilverberg, die in de rit naar Bergen op Zoom wat van zijn tijd in de eerste etaone verkregen voorsprong moest prijsgeven, op 27 seconden van de winnaar als derde eindigde. In de zaterdag verreden eerste etappe Etten-Nuenen (185 km) werd na 60 km in de buurt van Evenbergen een heftige slag geleverd. Hierdoor ontstond een kopgroep van zeven man. Deze kopgroep bestond uit Enthoven, Snijder. Kees Lute. Wal- ravens, Jongejan. Swanefeld en Velthoven. Uit de achterhoede dook toen de sterke Brabander Huub Zilverberg op. die tien kilometer verder aansluiting kreeg. De be slissing was gevallen. Op het moment dat Zilverberg zich bij de koplopers voegde, bedroeg de voorsprong op het peloton reeds 47 seconden. Inmiddels had Henny Marinus met een lekke band te kampen gehad en de Amsterdammer zou even later opgeven. Hef peloton met Knoops. Van der Steen (de winnaar van 1958). Maliepaard, Corst- jens, Boere, Van der Klundert en Van Am sterdam. had in Den Bosch (na 100 km) reeds een achterstand van 3 min. 40 sec. Dertig kilometer voor de finish in Nuenen sprongen drie man op verbluffende wijze uit de kopgroen weg: Zilverberg, Snijder en Enthoven. Nog geen vier kilometer had Zilverberg nodig om ook zijn beide over gebleven concurrenten te lossen, zodat hij tenslotte alleen in Nuenen arriveerde. Tn de tweede rit naar Bergen op Zoom gebeurde er niet veel. Zilverberg sukkelde met een defect, versnellingsapparaat, maar hij wist bekwaam de 500 meter achter stand die hij daardoor opliep, weg te wer ken. Er sprongen in deze rit enkele groep jes weg. terwijl Enthoven het in de buurt van Zundert alleen probeerde. Succes had- den deze pogingen echter niet. In de laat ste 20 km demarreerde Snijder en hij slaagde erin zijn voorsprong te behouden, waarmee hi' zowel de etappe als de ronde won. Het- eindklassement, luidt: 1. Snijder 8.48.45; 2. Enthoven 8.48.57; 3. Zilverberg 8.49.12; 4. Swanefeld 8.50.24; 5. Van dei- Broek 8.51.01; 6. Walravens 8.51.03; 7. Jon gejan 8.51.16; 8. Knoops 8.52.50; 9. Van Straten z.t.; 10. J.Jansen 8.55:47. MOTORSPORT. De internationale mo torcross van Imola is gewonnen door de Zweed Lundin, die daardoor leider werd van het algemeen klassement der wereld kampioenschappen. De Nederlander Broer Dirks bracht het., op BSA, niet verder dan de 11de plaats. De stand der wereldkam pioenschappen: Lundin, Zweden 26 pnt.; Archer, Engeland 20 pnt.; Nilsson. Zweden 17 pnt.; Dirks, Nederland 11 pnt. A tletiek De Antwerpse atleet Marien (Beerschot) is er tijdens de internationale tienkamp te Breda in geslaagd de overwinning voor zich op te eisen. De buitenlanders voerden de boventoon en toen de eindbalans werd opgemaakt-, bleken vier van de eerste vijf plaatsen door hen te zijn bezet. Slechts de Amsterdammer Thissen kon zich tussen hen dringen en eindigde als derde. De 6080 punten, waarmee Marien de tienkamp won, betekende voor hem een nieuw per soonlijk record. De uitslag was: 1. Marien (Beerschot, Antwerpen) 6080 pnt.; 2. Buchgeister (Frei burg, Did.) 5780 pnt; 3. Thissen (AAC, Amsterdam) 5571 pnt; 4. Schoufs (Ander- lecht, Brussel) 5419 pnt.; 5. Jaspers (Beer schot Antwerpen) 5099 pnt.; 6. Bultiauw (Hermes, Oostende) 4869 pnt.; 7. Fischbuch (Minerva) 4859 pnt Tijdens internationale allettokwedstrij- rlen in Warschau zijn zondag twee we reldrecords verbeterd. Bij het discuswer pen kwam de Fool Edmund Piatkowski, die de laatste weken reeds opviel door uitstekende prestaties en een verbetering van het Europees record, tot een afstand van 59.91 meter, ruim boven het wereld record op dit nummer dat met. een worp van 59.28 m. op naam stond van de Ame rikaan Fortune Gordien. Het Russische meisje Zybina Szapruno- va sprong 6.38 meter vèr en bleef daar mee 3 centimeter boven het record van de Poolse "Elszbeta Krzesinka, die tijdens de OlyrfYpisëhe Spelen frr Melbourne 6:35 .meter sprong. De prestatie zal echter niet als wereldrecord erkend kunnen worden, daar Zybina bij haar sprong begunstigd werd door een sterke rugwind. ,/o/ce Bijlevela uit Den Haag sprong zondag in Amsterdam 6.15 meter ver, hetgeen een prestatie van internatio naal formaat was. „Gejaagd door de wind" hebben enke le van onze beste sprinters en sprintsters zondagmiddag tijdens de drie-stcdcnont- moeting op de sintelbaan aan het Olympia- plein in Amsterdam geflatteerde tijden op de klokken gebracht. Met de krachtige noordenwind pal in de rug won Joke Bijle- veld de 100 meter dames in 11.7 sec., ble ven niet minder dan vijf sprinters bene den de 11 sec. bij de heren (Hans Smit 10.5, Otten 10.7, Mock 10.8, Noordenbos 10.8 en Denie 10.9) en evenaarde Hans Smit later in dc middag het beroemde Ne derlands record van Chris Berger en Ti- nus Osendarp op de 200 meter met 21.1 sec. Op die 200 meter hadden de lopers de eerste 80 meter de wind in de zij, zodat in verhouding tot de 100 meter zijn prestatie iets minder geflatteerd was. Ook de verste sprong van Joke Bijleveld van 6.155 me ter mag voor een deel op rekening van de wind worden geschreven. Op de technische nummers leverden Romani bij het, kogelslingeren (53.85 me ter) en Corry Huygen bij het discuswer pen (43.56 meter) goede prestaties. De stedenontmoeting werd met ruim verschil gewonnen door Den Haag, dat van het begin af de leiding had en steeds meer uitliep. Den Haag verzamelde 218 pnt., Amsterdam 187 pnt. en Rotterdam 166 pnt. Het vorige jaar in Rotterdam was Den Haag met groot verschil als laatste geëindigd achter Amsterdam en Rotterdam. De promotie/degradatiestrijd, ook In de tennissport een zenuwslopende bezigheid is zondag in volle hevigheid ontbrand „Brederode", dat voor de tweede maal trachtte de plaats in de overgangsklasse A te verkrijgen, is ook nu weer in de eer ste wedstrijd gestraald. De Santpoortena ren verloren zondag in Breda van het „Bredase Sportpark" met 6-3. Het begon al met. moeilijkheden toen men met drie auto's naar Breda trok en de wagen met de dames Nijssen en Scher penzeel zoek raakte, maar toen men na een langdurige opsporing later met de rest van de ploeg op het park arriveerde, ston den de Brederode-dames reeds op het gra vel en op verlies. Want mej. Nijssen kreeg het spel gedicteerd van mej. Piederiet, een geroutineerde sterke speelster, en verloor in straight, sets, evenals mej. Scherpen zeel, die de eer aan mej. Dc Ruyter moest laten. Boele won met briljant spel in straight sets. maar de overige heren singles gingen verloren, zodat, men de en kelspelen met een weinig hoopgevende 4- achterstand afsloot. Het. eerste gemengddubbel leverde daar na nog een Santpoortse overwinning op maar toen het tweede dubbelspel verlo ren ging. was de strijd beslecht. Dat het De tenniscompetitie herendubbel nog gewonnen werd en het damesdubbel verloren, was nog van wei nig betekenis (6-3). LTC Bloemendaal heeft de promotie- strijd goed ingezet en in een plaatselijk treffen Brederode 2 met 5-3 verslagen Verhoef en zijn teamgenoten ontmoeten zondag in Bloemendaal degradant Kenne- merland 2. Na de singles stond de balans nog in evenwicht. Cocky v. d. Broek speel de een goede parti.i tegen Nellie Sikkes en won met de sprekende cijfers 6-0 en 6-2 en haar zusje Wil klopte in een vrij evenwich tige strijd Toos Schouten met 6-4 en 7-5. Wil v. d. Broek nam in de eerste set een 3-0 voorsprong, Toos Schouten reduceerde tot 5-4, maar moest ten slotte de kracht van de Brederodespeelster erkennen, die met scherpe drives in een strijd waarin de volleys op een hand te tellen waren de uiterste hoeken van de baan aanhou dend benutte. In de tweede set bleef de strijd tot de laatste slag spannend, via 4-4 en 5-5 nam mej. v. d Broek met 6-5 de lei ding, maar het heeft lang geduurd eer zij de partij kon beslissen (7-5). Uit de herensingles viel te distilleren dat Bloemendaal het duel zou winnen Want nadat Cees Nieland zijn tegenstan- Bjj de da tries "Is in dé prnniotiostriifd1"nbC pen plaats in de bandbalhoofdklasse de beslissing ge%'allen. Hel Hengelose Olympia versloeg na een felle strijd rivale Amstel met 21 en werd onbereikbaar voor de Advertentie Tijdens de races op het circuit van Et- ten, de derde wedstrijd om het nationale wegkampioenschap, hebben de vele toe schouwers slechts zelden kunnen genieten van een spannende strijd. In de klasse van de halve liters leek bet er aanvan kelijk op alsof er zich een felle strijd zou gaan ontwikkelen tussen Elbersen en de Amsterdammer Vogelzang. Bij het ingaan van de derde ronde beoordeelde de overi gens toch zo secure Elbersen een bocht verkeerd en raakte van de weg. Ook Vo gelzang moest, door kettingbreuk gedwon- John Surtees en Carlo Ubbiali waren de helden van Hockenheim tijdens de Grote Prijs van Duitsland. Tweemaal werden zij als winnaar afgevlagd, de Italiaan na de races in de 125 en 250 cc-klassen, de Brit als triomfator van zowel dc 350 als de 500 cc-klassc. En dit betekende, dat tol vier maal toe een MV Augusta winnend de eind streep bereikte. De superioriteit van dit Italiaanse merk blijkt hieruit wel overdui delijk. In de lichte klassen hebben de MV's het echter zwaar te verduren gehad. In de 125 «c-klasse joegen de Ducati's de MV's tot het uiterste op en het duidelijkst blijkt dit uit het feit, dat Ubbiali en Pro- vini vrijwel gelijktijdig door de finish gin gen. Het verschil... 0.1 seconde! De drie Ducati's waren nog geen zeven tellen la ter de eindstreep gepasseerd. In de 250 cc-klasse nam Morini, metMen- rlogni in het zadel, de rol van Ducati over. Ook hier een bijzonder scherpe finish, waarbij Ubbiali zijn MV 0.3 seconde eer der over de eindstreep bracht dan Men- dug. /.iju Morini. Duke, die op een Be- nelli uitkwam, moest zich tevreden stel len met een zesde plaats, op een ronde achterstand. Twaalf van de 32 gestarte renners haalden de finish niet. Surtees toonde zich heer en meester in de zwaardere klassen. Wist Norton zich in de 350 cc-klasse nog door de Rhodesiër Hocking op te werken naar de tweede plaats en daarmee Brambïlla op zijn MV terug te wijzen naar de derde, in de 500 cc-klasse was MV veruit superieur en alle Nortonrijders, van wie de Australiër Brown zich het langst kon handhaven, werden door Surtees en Venturi gedub beld. De uitstekend rijdende Surtees had van de start af de leiding en ging onbe dreigd op de overwinning af. Na vijftien ronden hadden, behalve Venturi en Brown allen de Brit reeds eenmaal langs zich zien schieten. Het record voor Hockenheim dat sinds 1957 met een gemiddelde van 200 km. per uur op naam van Liberati met Gilera staat, bleef echter onaangetast. De verrassing bracht de zijspanklasse, waarin de wereldkampioenen, de Duitsers Schneider en Strauss, werden verslagen door de Zwitsers Camathias en Cecco na een prachtige race, waarin de combina ties, die zoals alle hoogst geplaatsen beiden met BMW reden elkaar geen duimbreed toegaven. gen, vroegtijdig rle strijd staken. Met gro te voorsprong werd ten slotte de Amster dammer Frans Kok winnaar. Deze race kreeg belaas een tragisch slot. Toen Kok als winnaar werd afge vlagd remde hij zijn machine in een bocht te snel af. Hij viel en werd door zijn zwa re Norton geraakt, de Amsterdammer sloeg daarna met zijn hoofd tegen een vlag- gemast. Hij werd onmiddellijk naar het Ignatius ziekenhuis in Breda overgebracht. De ongelukkige coureur heeft, naar later bleek, een schedelbasis-fractuur opgelo pen. Motorsport In de 350 cc klasse ontwikkelde zich een prachtig duel tussen Vis en Huberts, wiel aan wiel stoven beide coureurs langs de toeschouwers. Halverwege de wedstrijd in de zesde ronde verdween Vis echter wegens motorpech van de baan. Het koste de Hagenaar Huberts daarna wei nig moeite de zege te behalen. Bij de kwartliters had Hoppczak het al bijzonder gemakkelijk, doordat zijn con current, de Hagenaar Robbe, tijdens de training een gebroken schouderblad had op gelopen. Alleen in de 125 cc klasse eigenlijk bleef bij de senioren de spanning tot het laatst behouden. Van Marie had met zijn Ducati een slechte start, en pas na vijf ronden halverwege de wedstrijd dus slaag de de man uit Uitgeest er in de leiding van Swart over te nemen. Een mooie zege behaalde Vink in de 125 cc klasse junioren. Na de felle duels te hebben uitgevochten met de Hagenaar Da men, die later wegens pech moest uitval len, ging hij als triomfater over de eind streep. Damen uit Voorburg slipte in een bocht viel en brak een sleutelbeen. In de 50 cc klasse won de Groninger No lenbomer met grote voorsprong. Ondanks dc bescheiden cilinderinhoud kwam de Zündapp tot een gemiddelde van ruim 70 km. per uur. óverige gegadigden voor de hoofdklasse. De.beren van OJ?;pipia spelen reeds jaren met veei succes in dc hoogste afdeling. VHC verloor op eigen veld van Hellas (4-6). Bij de heren zullen Vlugheid en Kracht, Esca en Swift nogmaals hun krachten moeten meten. V. en K. had aan een pun tenverdeling voldoende om de hoofdklasse binnen te wanderen, maar in Arnhem Handbal werden de Groningers kansloos met 128, na een 50 achterstand, door Esca ge klopt. Swift versloeg Operatie '55 met 1413 en kwam op gelijke hoogte met V. en K. en Esca. De stand luidt: Dames Heren Olympia 5 9 V. en K. 5 7 Actief 4 6 Esca 5 7 Amstel 4 5 Swift. 5 7 Hellas 4 4 Sport Vereent 5 5 VHC 3 0 Operatie '55 4 2 Marathon 4 0 Tonido 4 0 De eindstand van de promotiecompetitie, waarin de damesploeg van De Blinkert door de onverwachte nederlaag van De Volewijckers tegen SEW (41) onbereik baar werd voor de overige ploegen en evenals de heren promotie naar de tweede klasse van het district west A verkreeg, luidt: De Blinkert 3 5 Volewijckers 3 3 SEW 3 4 BHC 3 0 WanJelsport De Amsterdammer Cijs heeft zondag middag in Rotterdam het kampioenschap van Nederland 20 km snelwandelen ge wonnen. Zijn tijd was 1 uur 48 min. 13.8 sec. Dc Hagenaar Hcije bezette in 1.50.53,8 de tweede plaats. Cijs veroverde de leiding na drie ronden op Zethof en Hcije, die zeer snel waren ge start, maar met in staat waren de sterke Amsterdammer langer achler zich te laten of hem te bedreigen. Later moest Zethof ook de meer geroutineerde Heije laten passeren, maar desondanks was hei voor de Aalsmeerse wandelaar, die pas een jaar op wedstrijden uitkomt, een fraaie prestatie om als derde te eindigen. JuJo - Jioe Jitsoe Zondag zijn in Bloemendaal judowed strijden gehouden voor de eerste- en twee dejaars studenten van het CIOS. Winnaar van alle categorieën werd Dadema. De winnaars van de klassen waren: lichtgewicht: Jacobs, middengewicht: Wa genaar; zwaargewicht: Dadema; gele en groene banden: Van Gils; blauwe en brui ne banden: Wolters; zwarte banden: Ter gouw. der Fröhlich met 6-1 en 6-0 van de baan had geveegd, vergde Verhoef door zijn technische meerderheid het uiterste van de benen van Van Dalsum, die ondanks taai volhouden met tweemaal 6-0 de winst moest afstaan. Het overwicht van de Brederode-dames kwam nog eens tot „uiting in het dames- dubbel dat door de zusjes Van der Broek in drie sets gewonnen werd, maar hun overwicht woog niet op tegen de minder heid van de heren en dit bleek dan ook over duidelijk in de gemengde dubbelspe len die in twee sets door de Bloemenda lers werden gewonnen, evenals het heren- dubbel. TC Heemstede 3 is in baar poging om de overgangsklasse B te bereiken al di rect gestruikeld op Toeg-Hillcgersberg 4. Zonder de geblesseerde Wijkhuizen had de ploeg te veel aan kracht ingeboet en ver loor met 5-3. Toeg-Hillcgcrsberg zal nu zondag de tegenstandster van het Haar lemse WOC vormen, dat zal trachten haar plaats in de overgangsklasse te behou den. Suécessen De derdeklassers uit. het district Haar lem hebben zich zondag voortreffelijk ge weerd. Kampioen Zandvoort was in Den Helder tegen het vrij sterke Animo uit stekend op dreef, de Zandvoorters won nen alle singles en ten slotte de strijd met 6-2. Velserbeek, dat door Groenendaal 4 naar de laatste plaats werd verwezen (een gestaakt dames-dubbel werd door de Heemstedenaren gewonnen), behield de plaats in de derde klasse door een 6-2 ze ge op Deuce Again en ook TC Velsen handhaafde zich door een 6-2 overwinning op SMN. Ook Groenendaal 3 bleef voor de derde klasse bewaard, want na een enerverend duel dat in 4-4 eindigde beslisten de sets in het voordeel van de Heemstedenaren. Slechts Bastione maakte een ongunstige uitzondering, want vorige week door Heemstede 4 (4-4) in een uitgespeelde match naar de laatste plaats verwezen, verloor Bastione zondag de promotie-de gradatiewedstrijd van Oud Wassenaar met 5-2. zodat degradatie naar de vierde klas se een feit werd. Promotie Bloemendaal Bloemendaal 3 met P. Barend en H. Sikkes en de dames M. Jansén en D. Schoorl versloeg Oranje TC met 6-1 en promoveerde naar de derde klasse. Bloe mendaal 4 met E. Joosse en C. Gaus en de dames E. Hinlopen, L. in 't Hout en A. de Vilder maakte het succes compleet door een zege op HSTC (6-2). Brederode 3 wist zich in de vierde klasse te handhaven door een overwinning op Oud Saenden (5-3), evenals Bastione 3, dat in een zenuwslopend duel, waarin alle par tijen drie sets vorderden, met 5-3 Ridder kerk versloeg. Afscheid van de vierde klasse namen: TC Velsen 2, dat met 5-3 de eer aan Uitgeest 3 moest laten, Groenendaal 5, dat tegen Esso 2 op 4-4 eindigde doch in gewonnen sets de mindere bleef, Groenendaal 6 dat met 5-3 de kracht van The Cry 2 moest erkennen en ten slotte Heemstede 5, dat DEM niet. kon weerstaan (5-3). Heemstede 8 daarentegen promo veerde naar de vierde klasse door een 8-0 overwinning op Ace 3, TC Zandvoort 3 hield het vuur nog brandend door Aëro nauten te kloppen (6-2), doch de Kenne- mer LTC 2 struikelde tegen Hoogerheide (5-3), evenals Bloemendaal 5 dat straalde tegen de Baanbrekers (7-1). Alex Olmedo. de uit Peru afkomstige Amerikaanse Davis Cupspeler, heeft de eindstrijd heren enkelspel van de kam pioenschappen van Kent gewonnen. Hjj versloeg te Beckenham de Deen Kurt Niel sen met 86, 36, 64. De finale dames- cnkelspel was een Amerikaanse aangele genheid. Darlene hard versloeg haar land genote Sally Moore met 6—1, 7—5. Het herendubbelspel is gewonnen door de Australiërs Bob Mark en Rod Laver, die in de finale Lew Gerrard en Mark Motway (Nieuw Zeeland) versloegen met 68, 63, 6—1. In de finale damésdubbolspel zegevier den Darlene Hard en Jean Arth (USA) met 6—3, 64 over Pat Ward (G.B.) en Janet Hopps (USA). Bob Howe en Sally Moore (Austr./USA) versloegen in de finale gemengd dubbel spel Warren Jacques en Pat Hird (Austr./ G.B.) met 3—6. 6—1, 7—5. Tijdens het afgelopen weekeinde zijn de kwartfinales om de Davis-Cup, Europese zone, verder gespeeld. De uitslagen waren: SpanjeBrazilië 32, ItaliëZuid-Afrika 4—1, Engeland—Chili 32, Frankrijk— Roemenië 50. Korfbal Westerkwartier uit Amsterdam heeft het korfbaltoernooi der nummers twee gewon nen. Op de tweede plaats kwam niet Dee- los, doch Rigtersbleek uit Enschedé, dat in een zeer goede wedstrijd het oude Dee- (os versloeg. De uitslagen waren: Rigtersbleek—Dee- t.os 4-1; Westerkwartier—Friso 5-3; Rig tersbleekWesterkwartier 0-4; Deetos— Friso 4-3; Friso—Rigtersbleek 1-5; Wester kwartierDeetos 5-3. Kampioenschap van Nederland Rohda versloeg Wordt Kwiek met 7-3, waardoor de stand is: Wordt Kwiek ZKC PSV 3 3 6 23— 3 3 3 6 27— 9 4 1 1 2 3 15—24 4 1 1 2 3 15—24 4 4 0 1030 Toernooi te Zandvoort Afd. 1: 1. Nieuw Flora; 2. Victoria; 3. MEO; Afd. 2: 1. MSO; 2. Oosterkwartier; 3. Nieuw Flora; Afd. 3: 1. Waterland; 2. Ö.ósterpark; 3. Zandvoort; Afd. 4: 1. MEO; 2. Victoria; 3. Waterland; Afd. 5: 1. Nieuw Flora; 2. Droogbak; 3. Allen Weerbaar.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 12