IJmuider Couranl Havenberichten Nederlaag voor kampioen Walda in schaakduel tegen onttroonde Blok STOFZUIGERS Zestig veteranenelftallen met hun gezinnen naar Castricum DAVO- haarden Vitesse door 3-0 zege op QSC op drempel van tweede klasse FELTA lus Bouclé Aanmeldingsformulier 4 Examens LOENDERSLOOT Gevaarlijke voortuinen voor voetgangers Passagiers „Giulio Cesare" nemen het niet langer Origineel verkeer sex amen Bisschop van Haarlem 111 Castricum en Bakkum Loffelijke eerste prijs: Harmonie de Eendracht Puzzelrit om pond aardbeien Matige handel op aardbeienveiling Kennemer junioren zijn kampioen geworden Opvarende van Katwijkse logger overleden Eén werd bang in tunnel Eerste christelijke kleuter school in Beverwijk Groot zangersfeest te Santpoort MAANDAG 15 JUNI 1959 De onttroonde clubkampioen van de IJmuider schaakclub Kijk Uit, de heer J. Blok, heeft in zijn laatste treffen van de onderlinge competitie de nieuwe kampioen F. J. Walda duidelijk gemaakt dat hem het komend seizoen een zware strijd zal wachten om zijn titel te kunnen handhaven. In een Konings- inrische partij bleek Walda allesbehalve op dreef te zijn en hij kreeg een fikse nederlaag te incasseren. Overigens was de partij nog slechts van belang voor de statistieken. In de tweede groep is de competitie op één partij na ten einde. W. Doornenbal kwam door een remise met A. Zeijlmans tot een gedeelde derde plaats met H. van Nieuwenhuizen die dezelfde speler aan 'n negatieve score hielp. H. Aarts klopte A. van der Plas, maar kwam niettemin een halve punt te kort om hem in de rang schikking te passeren. De rangschikking in groep 2 luidt: T. A. Langedijk 18 10 8 0 14 2 M. .T. Warnez 18 10 6 2 13 3-4. W. Doornenbal 18 6 8 4 10 H. v. Nieuwenhuizen 18 5 A. v. d. Plas 18 6 H. Aarts 18 7-8 W. Deelder 17 A. Zeijlmans 17 9. J. Plugboer 18 10. J. A. Verlaak 18 5 6 4 12 4 7 4 7 7 8 4 10 9 10 8'/f 8 7 7 6 5 De eerste degradatiewedstrijd van .1. Plugboer tegen A. J. van Niekerken (num mer 2 uit groep 3) is geen succes geworden voor Plugboer. Hij moest de winst aan Van Niekerken laten. Deze heeft in de return- wedstrijd derhalve reeds aan een gelijk spel voldoende om zich van promotie te verzekeren. In de derde groep bepaalde de wedstrijdleider de ontmoeting J. VisC. Bruin reglementair op remise. P. Kramer jr. is in de vierde groep ge rechtigd tot het spelen van promotiewed strijden. Zijn tegenstander zal dan zijn C. Abspoel, die de voorlaatste plaats in groep 3 bezet. Voor P. Kramer werd de afgelopen week 3V2 punt, genoteerd. Twee punten daarvan kreeg hij reglementair toegewezen tegen H. F. Schachtschabel. Daar hij ook met J. B. Cleeren afrekende en met J. Advertentie TEL.6COO DAG EN NACHT Rotterdam Ned. Econ Hogeschool. Kandidaats examen in de economische wetenschappen: C. Zuid weg, Rotterdam: P. J. Vos, Rotterdam: A. C. Koodhuyzen, Den Haag; L. J. Labrujère, Rotter dam; J. van Loon, Rotterdam: P. H. P. van Ree, Rotterdam; H. Jacobs. Rotterdam; W. A. Hout- braken, Schiedam; G. A. Minnee. Katwijk a. Zee; H B. Evers, Gorinchem. Doctoraalexamen: A. L. Nagar, Rctterdam: Moeljoto Djojomartono, Rotterdam; J. G. van Oord, Rotterdam; W. M. J. van der Snoek, Zeist; Kovv Khe Bian, Rotterdam. Bevorderd tot accountant: J. A. M. Tak. Den Haag. Propadeutisch examen ecomomische wetenschap pen 1959: N. van Antwerpen, Nieuwdorp (Z.l; A. Baumgarten, 's-Gravenhage; H. F. Beek. Nijme gen: F. van Beek, Wageningen: W. J. van Beelen, Maassluis; G. A. C. Beerens, Rotterdam: R. den Besten, Rotterdam; A. W. van Blitterswijk, Rot terdam; J. D. Bol, 's-Gravenhage: A. J. Bouma, Drachten (Fr.); J. F. van den Bovenkamp. En schede: G. Brands, 's-Gravenhage; D. van Breu- gel, Zwijndrecht; L. I. van den Broek, Voorburg; J G. M. Broekmeyer, Voorburg; A. Bruynzeel, Kruiningen; G. J. Colenbrander, Utrecht; E. M. Corporaal. Rotterdam; A. J. Derksen. Bodegraven; J C. M. van Deurzen. Voorburg; J. H. Diekema, Gouda; H. L. F. H. Donkers. Bergen (N.h.); A. van Dorp. 's-Gravenhage: M. F. Driessen, Nieu wer Amstel; F. Drost, Amsterdam: W. A. J. F. Egging, Heerlen: N. R. Elema, N.O.-polder; J. van den Engel, Rotterdam; A. Fontijne, Schiedam: J. D A. de Fremery, 's-Gravenhage; M. J. Goed hart, Rotterdam; E. M. de Graaf. Oss: L. van Hall. Amsterdam: H. den Harder, Vlaardingen; H. L. Hartmann, Leiden; B. L. Hausdorff, Rotterdam; E. Hazelaar. Rotterdam: P. F. van Herwijnen, 's-Gravenhage: F. C. Hoendermis, 's-Gravenhage: W. E. den Hollander. Rotterdam; J. I. Hoogcar- spel, Rotterdam: J. J. Houtkamp, Wassenaar; H. B. Jacobs. 's-Gravenhage; C. Jansen, Hillegom; A de Jong. Slikkerveer; A. P. W. de Jong. Mont- fort (L.); mej. E. D. de Jonge. Dordrecht: R. G. Jonkman. Rijswijk (Z.H.): D. Kamsteeg. 's-Gra- venhage: B. L. Kanters. Voorburg: J. N. J. Th. Kloes, Rotterdam: C. G. van der Koogh, Noord- wijk: B. W M. de Korte, Dordrecht: G. van der Linde, Delft; C. Lockhorst, Rotterdam; H. van Londen. Breda; J. C. Mannot, Oss; J. F. Meeder, Rijswijk (Z.H.): A. C. Mendel, 's-Gravenhage. mej. C. C. Nooteboom, Rotterdam; E. P. Nuij- Unck, Vlaardingen; G. W. Ohm, Amsterdam; J. H van Ommen. Voorschoten: M J. van der Poel, Rotterdam: R. D. Poelijoe, 's-Gravenhage: E. Del, Prado, Amstei-dam: A H. J. Risseeuw. 's-Graven hage: C. J. Schieman, Den Helder; H. W. Schmel- ling, Rotterdam; W. I. Schoenmakers. Geldrop: A Schouten. 's-Gravenhage; E. J. Schreuel. Utrecht; H. R. J. Sierevelt, 's-Gravenhage; A. M. van der Sleen, 's-Gravenhage; F. G. Stafleu, 's-Gravenha ge: A. G. Sterk, 's-Gravenhage: L. M. Straatsma, Dokkum; H. E. Swarte. Rotterdam: mej. N. Tan Swan Ie. Leiden: P. G. Teekens, Rotterdam: H. J. A. M. Terwisse. Nijmegen; Tjoa Hin Soey, Oegst- geest; P. M. Toolens, Wassenaar: E. Uithol, 's-Gra venhage: A. J. H. Veldhuyzen van Zanten, Hille gom; J. P. Velthuizen. Vlaardingen: T. Visser, s-Gravenhage; G. P. M. Vreeburg. 's-Gravenha- ge; J. B. G. Vrolijk. Rotterdam; J. W. Wagenaar, Rotterdam: J. G. Weegenhuise. Maartensdijk: J. Wert.heim, Amsterdam: J. G. Westermann, 's-Gra venhage; J. B. Wevers, Aalten; G. W. Wisselink, Enschede: J. E. B. Wittermsns. Rotterdam; H. H. van der Woude, Bakkum: W. A. IJsseldiik, Rot terdam; A. van Zeideren, Polsbroek; K. Zollinger, Arnhem; L. J. M. Zwinkels, Honselersdijk; P. A. M Zwolsman, 's-Gravenhage; J. Kranenburg, Rotterdam en W. L. Benard. Poeldijk. Groningen. Kandidaatsexamen tandheelkunde: mej. H. I. van Doorn. Apeldoorn: G. W. Potgie- ser, Groningen; P. Vernooys, Middelharnis: F. Heida, Oldelamer; J. Jansma. Leeuwarden; R. F. M Lindeman, Amersfoort. Artsexamen eerste ge deelte: R. G. Bos, Kloosterburen; P. H Marke -teyn, Groningen: P. M. van Veen. Spijk Be vorderd tot. arts: A. Osinga, Jutrijp: E. W. Sauer, nwolle; W S. Stratingh, Groningen en J. T. /interna, Groningen. Lelden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Geomor- ihological aspects of the pisuerga drainage area ■1 the Cantabrian Mountains (Spain)" de heer J. Nossin. geboren te Amsterdam en thans wo- 1 nde te Santpoort. Tot doctor in de wis en - t.uurkunde op proefschrift getiteld ..Tertiary nd quaternary sedimentation in an part of the "Jtiero basin (Palencia, Spain)" de heer J. M. Mabesoone, geboren en wonende te Amsterdam. Geslaagd voor het doctoraalexamen Engelse taai en letterkunde mej. M. F. Boersema, Leiden rum laude). Amsterdam. Gem. Univ. Doctoraalexamen rech- 'en: mej. M. de Langen; F. A. Bijlsma en met lof C. Sluyk, Amsterdam. Amsterdam. Vrije Univ. Kandidaatsexamen vieologie: A. C. Langedijk, Den Haag; J. A. V. oggelen, De Bilt (Utr.). Kandidaatsexamen so- olpgie: mej. A. M. Polman, Kampen. Uaarlem. Triniteitslyceum. Bij de gehouden •idexamens der gymnasiumafdeling behaalden volgende heren het bèta-diploma: G. P. van alen en J. F. L. Peerboom. Haarlem; L. .T. M. eber-gh, Overvecn; M. J. W. M. Ellis en B. J. "ssink. Heemstede; A. L. M In der Rieden, •ntpoort: C. N. M. Keulemans. Eindhoven: II. van Noort, Noordwijkerhout en L. J. W. Ver- 'den. Bennebroek. Alle kandidaten zijn ge- :agd. Kroese remise overeenkwam, passeerde nij A. A. Verkooijen in de eindrangschikking. P. Kramer sr. steeg ook een plaats op de ranglijst ten koste van H. F. Schachtscha bel De competitie wordt voortgezet met onder andere de belangrijke promotie/ degradatiewedstrijden M. J. Warnez (pr.)— P. Heidenreich (degr.) voor een plaats in groep 1 alsmede de tweede partij voor een plaats in groep 2 A. J. van Niekerken (pr.) J Plugboer (degr.). Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil). IANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Het. is zeker al tien jaar geleden, dat de vereniging „Velsen-Noord Vooruit", het destijds bestaande overkoepelend orgaan van de verschillende buurtverenigingen aandrong om voor de veiligheid van voet gangers bij de overweg in de Wijkerstraat- weg voortuinen van een aantal woningen aldaar te verwijderen en een trottoir aan te leggen. Ook in de gemeenteraad van Velsen zijn deze voortuinobstakels menig maal ter sprake gekomen, echter zonder dat ook maar iets werd bereikt. De betrokken woningeigenaren weiger den alle medewerking: zij stelden dat zij een offer zouden moeten brengen waai de gemeente weinig of niets tegenover stelde. Het betreft de woningen Wijkerstraat- weg 309 tot en met 325. Thans is men van gemeentewege bezig de woningen nos. 315 tot en met 319, die gemeentebezit zijn, van een trottoir te voorzien. Deze perceler liggen juist in het midden van de betrok ken huizen, zodat daar slechts een vlucht- plaats voor wandelaars zal ontstaan. Of en wanneer de andere voortuinen ook ver dwijnen om plaats te maken voor een trottoir, dat dan een aaneengesloten ge heel zal worden, is nog niet bekend. Er wordt met de betrokken huiseigenaren nog onderhandeld. PROEFSCHRIFT OVER HET HARINGKAKEN Drs. A. F. M. G. Luijpen te IJmuiden, hoopt maandag 22 juni aan de Rijksuni versiteit te Utrecht te promoveren tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift over do.haringvisserij. Het is, getiteld: ..De invloed van. het. kaken op de rijping van, "gezouten maafiesfiaring". Drs. Luijpen. die verbonden is aan het Instituut voor Visserijprodukten T.N.O. te IJmuiden, heeft het proefschrift opgedra gen aan de nagedachtenis van Willem Bcu- kelszoon van Biervliet. Promotor is prof. dr. H. J. Vonk. NEW YORK (Uri) Enkele honder den tweede en derde klas passagiers op het Italiaanse, door een staking van de zeelui in New York stilgelegde passagiers schip „Giulio Cesare" hebben uit hun mid den een comité van achtie benoemd dat een petitionnement aan de rederij heeft op gesteld. De boze passagiers zullen niet van boord gaan. tenzij de rederij ervoor zorgt dat zij schadeloos worden gesteld. Het gaat om 260 mensen, van wie het merendeel zijn reiskosten zo scherp ge calculeerd heeft dat enkele dagen gedwon gen verblijf in New York er niet meer af kunnen. Anderen zien hun vakantie mis lukken omdat zij afspraken, hotels en der gelijke moeten afzeggen. De maatschappij heeft meegedeeld dat de passagiers naar andere rederijen wor den overgeboekt-, of hun geld kunnen te rugkrijgen. Overboeken heeft weinig zin, want er is op korte termijn vrijwel geen passage te vinden. Het is hoogseizoen en alle passages waren al maanden geleden in orde gemaakt.. Niet alleen de „Giulio Cesare" is door de staking getroffen. De „Vulcania", die zaterdag met 1175 passagiers zou vertrek ken, blijft ook in New York. Het schip ligt aan dezelfde kade als de „Giulio Ce sare". De rederij zwijgt. Ze heeft laten weten dat de passagiers die er niet in zullen toe stemmen om te gaan door de politie van boord zullen worden gehaald. Niet alleen in New York maar ook in talrijke andere havenplaatsen vindt men Italiaanse schepen waarvan officieren en bemanningen in staking zijn gegaan. De „Victoria", van de Lloyd Triestino, ligt in Karachi. De 420 passagiers van dit 11.000 ton metende luxeschip hebben de café's en restaurants van Karachi beste zaken bezorgd omdat zij voor de duur van de staking hun vertier maar op de wal zoe ken. Maar wat een interessant conflict scheen te worden liep op niets uit toen de maat schappij aan de passagiers van de „Giulio Césare" hun passagegelden begon terug te betalen. Alle 830 besloten toen maar aan land te gaan. Advertentie ONS GROTE SUCCES Het tapijt voor jaren per vierkante meter Alleenverkoop Marktplein Uit het feit dat niet minder dan zestig elftallen aan het jaarlijks Veteranen- toernooi te Castricum deelnemen blijkt duidelijk dat dit toernooi zich in een steeds grotere belangstelling mag verheugen. Het is dan ook ieder jaar opnieuw een feestdag waarop naast het sportieve element ook een versteviging van vriendschapsbanden en het smeden van nieuwe banden plaatsvindt. Op de met veel natuurschoon omgeven en ook deze keer zonovergoten terreinen van CSV aan de Zeeweg werden in het afgelopen weekeinde deze sfeervolle en soms zelfs spannende ontmoetingen gestreden tussen „de oudjes" van heinde en verre. Bij de Eifëltoren in Parijs is de natio nale finale gehouden van een veilig-' verkeerswedstrijd om de „Coupe de France Interpistes" van de Franse ver eniging voor Veilig Verkeer. Zoals ge op de foto kunt zien gebeurt dit op originele en voor de jeugd wel bijzon der aantrekkelijke wijze. De beker ging naar de groep uit Eure. De vijf jeugdige leden van deze groep kregen een diploma, een beker en elk een radiootje. De bisschop-coadjutor van Haarlem, Mgr. Van Dodewaard heeft zondagmiddag een informeel bezoek aan Castricum ge bracht. De katholieken van Castricum wa ren uitgelopen om de bisschop te begroeten en een escorte van verkenners en gidsen benevens het drumcorps van de gymver eniging VIOS geleidde de kerkelijke waar digheidsbekleder naar het kerkgebouw waar hij te vier uur een plechtig lof celebreerde. Daarna werd in de tuin van de pastorie een processie gehouden waaraan de Cas- tricumse fanfare haar medewerking ver leende. Na het lof heeft de bisschop een bezoek gebracht aan de kerk te Bakkum. Ook voor dit bezoek van de bisschop was zeer grote belangstelling. De harmoniekapel „De Eendracht" van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder en Zonen n.v. heeft zaterdag tijdens het op de „Valkhoff" in Nijmegen^ gehouden landelijke concours van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen een mooi succes behaald. Met de uitvoering van de London Suite van Erich Coates als verplicht werk en het vrije keuzenummer „Der Waffen- schmied" van G. A. Lortzing is, onder de bekwame leiding van dirigent H. Jakma, een loffelijke eerste prijs behaald in de vaandelafdeling, de hoogste afdeling, met totaal 106 punten. „De Eendracht" verwierf met. het ver plichte werk, waarbij de technische be kwaamheid van het korps met een 8 is beloond, 52 punten. Met een beoordeling naar de techniek van de blazers met 9 pun ten, kreeg het korps van de jury 54 pun ten toegekend. Een fraai resultaat van de Velsense muzikanten, gezien het maximum van 120 te behalen punten. Het gezelschap heeft overigens een prachtige reis gehad, zo ver klaarden de leden. De Kennemer Motor- en Auto-Club, (K.M.A.C.) heeft zondag een uitstekend ge slaagde puzzelrit gehouden, waaraan werd deelgenomen door dertig motoren, achttien auto's en tien bromfietsen. Zonder onge lukken en zelfs zonder pech arriveerde men weer aan het uitgangspunt, bij „De Groentenbeurs" in Beverwijk, waar onder de deelnemers dertig maal een halve kilo aardbeien werd verloot. De uitslag van de puzzelwedstrijd is als volgt: Motoren 1. B. Teeling (Wormerveer) 30 straf punten; 2. J. Prins (Zaandam) 33 strp.; 3. J. Gennip (Haarlem) 36 strp.; 4. T. Vogt (Beverwijk) 60 strp.; 5. E. Koo- ïnen (Wormerveer) 61 strp. en 6. J. van Wijk (Beverwijk) 64 strafpunten. Auto's: 1. Van der Meulen (Velsen- Noord) 58 strafpunten; 2. J. Los (Bever wijk) 10 strp.; 3. H. Mes (Castricum) 119 strafpunten. Bromfietsen: 1. W. Putte (Hilver sum) 99 strafpunten; 2. R. Damsteek (Am sterdam) 113 strafpunten. Het ligt in de bedoeling om op 5 juli weer een toertocht te doen houden. Advertentie ALLE MODELLEN LOENDERSLOOT CENTRUM GALERIJ Lange Nicuwstraat 433 - 435 Uit Purmerend zowel als uit Den Helder, uit Twisk en Krommenie, maar ook uit Medemblik en Assendelft kwamen de favo rieten, velen met hun gehele familie, om een genoeglijke voetbaldag te beleven en dat. is het ook geworden. Hoewel de EHBO present was, behoefde deze niet één maal op te treden. De dames profiteerden van de gelegenheid om al kijkende naar het spel van hun echtge noten, zich meteen door de weldadige zon bruin te laten branden. Verscheidenen maakten bovendien nog een heerlijke duin wandeling. Ka de wedstrijden heeft de penning meester van de afdeling Noordholland, de heer B. J. Aten de prijzen aan de aan voerder? van de winnende elftallen uitge reikt. nadat hij alle medewerkers aan het het welslagen deze uitstekend geslaagde welslagen deze dag dank had gebracht. De prijswinnaars in de verschillende poules waren: a. COVS (Alkmaar); b. MFC 'Medemblik)c. Twisk (Twisk): d. ZVV (Zaandam): e. West-Frisia; f. Foresters (Heiloo); g. HRC (Den Helder); h. WFC 'Wormerveer); i. ODTZ (Berkhout); j. Zaandijk f Zaandijk); k. KW (Kromme- Op de veiling te Beverwijk waren zater dag een 4000 manden aardbeien aan de markt. De handel had een matig verloop. Slechts enkele partijen kwamen tot de 4 per slof. De meeste partijen werden tussen de 2,50 en 3,50 per mand verkocht. De aanvoer van doosjes aardbeien was klein. Door een 42 overwinning op Onze Ge zellen zijn de Kennemers-junioren kam- pier. geworden van de jeugdafdeling Haarlem. De voorzitter der Rood-Zwarten, de heer Max Lindner, heeft, na afloop van de wedstrijd de jongens gefeliciteerd met dit succes. Er is nu meer hoop in het Ken- nemers kamp op een hetere toekomst. De voorzitter van de jeugdcommissie, de heer M. Metzelaar, bood na woorden van waar dering tot de jongelui te hebben gesproken alle spelers een veldboeket aan. nie); 1. Assendelft (Assendelft); m. Meer- vogels (Akersloot); n. Blokkers (Blokker); o. ZAP (Anna Paulowna); p. SVA (Am sterdam); q. HSV (Heiloo); r. Limmen (Limmen); s. RKAFC (Alkmaar); t. KW 2 (Krommenie). Aan boord van het hospitaalkerkschip „De Hoop" is overleden Jan de Vreugd, een 44-jarig bemanningslid van de logger „Bertha" uit Katwijk aan Zee. Hij was dcor „De Hoop" overgenomen nadat hij op de „Bertha" door een hartaanval getroffen was. Het hospitaalschip is nu met nog drie zieke zeelui aan boord op weg naar Ne derland. Een vierde zieker een 60-jarige opvarende van de Scheveningse logger „Johannes Last" is opgenomen in het zie kenhuis van Woodsend, waar hij geope reerd werd wegens een maagzweer. Zijn toestand is nu bevredigend. Vitesse heeft zich met een verdiende drie-nul overwinning op het hezoekenden QSC voor negentig percent in de tweede klas gespeeld. De Wormerveerders waren nergens en hoewel hun twee strafschop pen werden toegewezen, zagen zij geen kans om hieruit ook maar één tegenpunt te produceren. De aanval van QSC was ondanks het meespelen van Smit niet in kracht toege nomen. De Wormerveerders konden slechts enkele schoten op het Castricumse doel afvuren, maar Stuifbergen toonde zich een subliem doelverdediger die met tijgerachtige sprongen de gevaarlijke si tuaties wist te bezweren. Er was voor de bezoekers geen doorko men aan. Zij probeerden van alles, maar zelfs hun spel over de buitenwenk kreeg geen vat op de taaie verdediging van de thuisclub, waarin J. Veldt linkshalf Groot zeer goed verving. De basis voor het eerste doelpunt van Vitesse werd mede door hem belegd. In samenwerking met rechtsbinnen Groot brachten de broers Jonker de bal goed voor het doel, waarna G. Jonker keeper Stam met een kogel pas seerde. De achterstand deprimeerde de Wor merveerders niet. Zij kregen zelfs een strafschop te nemen, maar Stuifbergen dook het schot van N. Kat keurig uit de Elke dag razen vele automobilisten door de Veiser tunnel. De politie heeft, er weinig mee te doen, er hoeft, maar een auto per dag te worden wegge sleept, omdat zo'n voertuig dan panne heeft- Éénmaal is men in 1958 echter aan hel slepen gegaan, terwijl de auto niets mankeerde. Dal was toen een automobilist midden in de tunnel staan bleef en zo bang werd, dat hij niet meer durfde rijden. Er zat dus maar én ding op: men moest de auto slepen. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op a 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zirh met ingang van 1 juli 195» ner kwartaal abonneren, ontvangen de nummers lot en met 3(1 juni 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. hoek. Zij kregen nog een strafschop-toège- wezen toen in het strafschopgebied P. Kat ten val werd gebracht. De bal ging via de deklat over. Aan de andere kant moest spil Gorter een bal corner werken, omdat Jonker, na dat hij tegen de lat had geschoten, het sco ren moest worden belet. Vitesse zat zeer goed op de bal en trok herhaaldelijk ten aanval. Jonker kreeg het leer van zijn broer toegespeeld en het tweede doelpunt werd een feit. In de tweede helft schenen de bezoekers vast van plan te zijn beter van zich af te bijten. Maar de gevreesde linksbinnen Smit kon geen doelpunt maken, want de gevaarlijke switches werden afgeremd door Veldt die hem uitstekend schaduw de. De Zeeuw had meer geluk, toen hij in eens een pass van Veldt aan back Dick Hartog in zijn bezit kreeg. Dankbaar maakte hij van de gelegenheid gebruik om zijn snelheid te demonstreren. Keeper Stam greep mis en het was drie-nul. De corners die QSC nog te nemen kreeg, leverde geen fesultaat meer op. Het laatste fluitsignaal betekende het begin van een grote ovatie, die de meer dan vier duizend bezoekers de elf Castricumse spe lers brachten. Beverwijk Zaterdagmiddag is in de Florastraat te Beverwijk de eerste school voor voorbe reidend lager onderwijs geopend voor de christelijke vereniging Pauline Nolthenius. De voorzitter van deze vereniging ds. W. Ocsthuys las eerst psalm 78 vers 1 tot en met 7, waarna hij de nadruk legde op het grote voorrecht dat de ouders hun kinde ren tot Jezus mogen brengen en dat het christelijk onderwijs daartoe mag mede werken. Hoewel het vijfentwintig jaar heeft geduurd alvorens het christelijk kleuteronderwijs in een eigen lokaal kon worden gegeven, is men toch vervuld van diepe dankbaarheid, zo stelde hij. Na te zijn voorgegaan in gebed, wees ds. Oorthuys er op, dat de mooie muurschil dering in het gebouw is gemaakt door leerlingen van de hoogste klasse van de Maarten Lutherschool. onder leiding van hef hoofd van die school, de heer E. W. Rosie. Wethouder A. J. Hermes bracht de ge lukwensen over van het gemeentebestuur, dat „zal trachten te voorkomen dat de bouw van een tweede school vijfentwintig jaar zal duren". De rijksinspectrice mejuffrouw W. Mul ler wenste het bestuur toe, dat er spoedig nog meer scholen zouden worden gebouwd, waardoor een einde zou komen aan de scholennood in Beverwijk. Mejuffrouw G. van Rijn sprak namens het personeel van de andere scholen, de heer D. G. Nijman als voorzitter van de Raad van Scholen, ds. H. Raven als voor ganger van de Vrije Evangelische Ge meente en de heer A. Mak als voorzitter van de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk. Het hoofd van de nieuwe school mejuffrouw W. C. M. Bakker dankte voor de grote belangstelling, 's Avonds bezich tigden de ouders van de leerlingen het nieuwe gebouw; zij boden een draagbare pick-up en bloemen aan. In de afgelopen week waren twee dagen waarop in het geheel geen rondvis werd aangevoerd: donderdag en vrijdag moest het binnenland 't stellen zonder een braad- schelvisje, of het doen met een klein wijtingje, dat veel te duur was. Schol II en schol III bleven duur, want de handel wilde toch niet helemaal zonder vis zitten. Zaterdag zag de handel weer eens rond vis, die, gezien de dag van aanvoer, zeker niet duur was te noemen. Braad bracht f 25 op en de wijting rond de f 20. De Belg toonde zaterdag maar weinig belangstelling, kisten kabeljauw deden rond de f 80, de regels brachten eveneens deze prijs op. Voor het overige toonden onze zuider buren slechts woensdag interesse voor goede Hollandse kabeljauw en grove schel vis. Kisten-kabeljauw kon de handel slechts met de grootste moeite aan de Belg kwijt. Makreel werd er nog genoeg aangevoerd; de kwaliteit maar matig. Ook de aange voerde verse haring is van niet al te beste kwaliteit. De prijzen liggen respectievelijk rond de f 18 en f 20, met een verhoging voor de betere soorten. Engeland was maar matig geïnteresseerd in de Hollandse schol. Men heeft, daar flinke aanvoeren Noorse schol, die van prima kwaliteit is. En waar ook daar de handel beslist flauw is te noemen, kon men hier niet meer dan f 40 voor de vier grofste soorten geven. Schol II zakte zater dag tot even f 30, terwijl de schol III (beide soorten voor het binnenland) rond de f 20 opbracht. De tongaanvoer was maar klein. Als gevolg hiervan liepen de prijzen op tot f 3.50 voor de lappen, terwijl de groot middel tong rond de f 2.90 per kg. lag. Halfpondjes gingen weer naar het zuiden voor f 2.60, terwijl de tong I en tong II over de f 3 kwam. Al met al een week voor de handel om niet over te roepen. Aan de ene kant te weinig aanvoer en aan de andere zijde werd weinig gevraagd door de afnemers, die vonden dat zij te veel moesten betalen voor te weinig. De „Ring Aalsmeer" in samenwerking met de „Ring Noordholland" van de Ko ninklijke Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumverenigingen houdt donderdag 25 juni een groot zangfeest in het Burge meester Rijkenspark te Santpoort, hoofd ingang gelegen aan de Wüstelaan. Aan dit zangersfeest nemen zeventien koren deel, waaronder Kerk en Evangelisatiekoren, alsmede mannen- en vrouwe- en een kin derkoor. Aan het concours, dat 11.30 uur begint, gaat om 10.30 uur een ontmoetingssamen komst vooraf in de Hervormde Kerk, ge leid door ds. J. C. Remeijn, Hervormd pre dikant te Santpoort. Het Santpoorts Hervormde Koor, dat deze dag als ontvangend koor mag funge ren, alsmede de concourscommissie ver wachten deze dag vele zangersvrienden. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Ivoorkust van Antwerpen; Glück auf, Hernösand, gezaagd hout lossen Zaan dam; Mitras, Delfzijl; Herta Engeline Frit- zen, Mormugoa; Roal Arrow, Rotterdam; Waya, Kotka, cellulose lossen Velsen; East Wales, Cuba; Regina Ida, Soedertalje, ge zaagd hout lossen Zaandam; Nordkap, Stettin; Noorderkroon, Londen, zout laden IJmuiden; IJstroom, Portsmouth; Orient, Londen, laden IJmuiden; Lizard, Londen; Antha, Hamina; Odenwald, Curacao; Vlie- stroom, Goole; Bullaren, Rotterdam; Oran jestad, Hamburg; Pentland Firth, Dover, cokesgruis lossen PEN-centrale Velsen; Teunika, Ipswich, oud papier lossen Wor merveer; Witmarsum, Le Havre; Steady, Mantyluoto. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Twen te van Rotterdam, laden Wormerveer; He ros, Soennaess, gezaagd hout lossen Zaan dam; Medon, Antwerpen; Hoop op zegen, Mariestad; Asselt, Stettin; Nordica, Ant werpen; Alexander, Kopenhagen; Tarim, Antwerpen; Herroe, Kotka; Royal Wood, Karlsborg; Tanger, Bremen; Amstelstroom Londen; Ganja, Antwerpen; Union Me tropool, Norfolk; Geertje Buisman, Kolka: Borneo, Hamburg; Graveland, Hamburg, Kaap St. Vincent, Abo, gezaagd hout los sen Zaandam; Wil ja, Hudilsvall; Stanis- lavski. Leningrad; Neth. Coast, New castle; Heriot, Leith; Stavik, Eastham, Aenas, Hamburg; Gardience, Fowev; Draco, Aarhus; Mary Sven, Antwerpen; Alcetas, Kopenhagen; Rijnstroom, Huil; Jakop Maersk, Kopenhagen; Stad Alk maar, Lulea; Gretchen Müller, Wismar; Travemünde, Bremerhaven; Gerd Londen; Leonard, Mantyluoto, gezaagd hout lossen Zaandam; Bullfinch, Londen; August Thyssen, Lulea; Nuolja, Lulea, erts los sen buitenhaven IJmuiden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Plover van Felixtowe; Camrous I, Lon den, kunstmest, laden IJmuiden; Pegasus, Aarhus; Flowergate, Freetown; Bolt, Hal den; Senegalkust, Le Havre. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Ly ra naar Londen, walsmateriaal; Regulus, Rotterdam, van Zwolle; Orinoco, Liver pool; Aaltje, Londen, Memnon, Rotter dam; Hoffnung, Aalborg; Imandra, Bre men; Rita Holst, Kiel; Camroux II, Col chester, kunstmest, IJmuiden; Hirondelle, Londen; Darlington, Rotterdam; Tor, Ma- lomoe; Edison. Domsjo, zout van de IJn- bunker; Berend N, Shoi-eham; Escaut, Stockholm; Werna, Stockholm; Adonis, Hamburg: sleepboot Friesland met pon ton naar Hellevoetsluis; Jans, Londen; Euergie, Varberg; Colonial, Liverpool; Eemstroom, Leith; Draco, Stavanger; Nor- kap, Antwerpen; Hinde, Londen; Mira, Abo; Breda, Trinidad; Havelstein, Aruba; Andros Navigator, Middlesbro, ledig IJmuiden; Sierra Madre Bolba, blik gela den IJmuiden; Hontestroom, Huil; Tónna, Bergen; Lingestroom. Londen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Con rad naar Povi; Gronitas, Londen, walsma teriaal IJmuiden; Rini, Rotterdam; Partu- la, Curacao; Hertha Engelina Fritsen, Go thenburg; Vera, Vesteras, met kunstmest van IJmuiden; Hendrikokko Fisser, Rot terdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6