Bij Ph. De Koning KWF-lunapark nu op volle toeren Schoorsteen van oude melkfabriek in Noord na halve eeuw gesloopt Voor Pa Diploma's voor geslaagden van Zonnebloem-Klimop cursisten Goed Huishouden-bekers voor Centrale en buizengieterij Havenberichten VADERDAG fotospullen Grote belangstelling bij feestelijke opening DONDERDAG 18 JUNI 1959 7 de wereldberoemde scooter. De gehele collectie bij Breestraat 108 - Beverwijk Tel. 4627 Om clubkampioenschap dammen in Nederland Prijzen van aardbeien steeds lager VEILIGHEIDSDAGEN HOOGOVENS P WN - school wedstrijd weer groot succes Groenteveiling Beverwijk Groenteveiling „Ons Belang" Foto Hollywood Betaling abonnementsgeld per giro ZONDAG VADERDAG! Fotokring in Heemskerk Kind onder auto Woensdagavond heeft in het Hervormd Verenigingsgebouw De Rank aan de Wilhelminakade te IJmuiden wethouder H. de Boer de diploma's uitgereikt aan de jongedames die met goed gevolg de door de stichting Zonnebloem- Klimop te Beverwijk georganiseerde cursus hebben beëindigd. Alvorens hiertoe over te gaan wilde de heer De Boer er toch eerst de nadruk op vestigen, dat hij deze taak altijd met bij zonder veel genoegen verricht. En wel omdat bij de cursussen van de stichting „Zonnebloem-Klimop" en de Mater Ama- bilischool niet de behaalde cijfers primair worden gesteld, maar het feit dat de jon gedames weer een leerjaar hebben willen volgen. En dit is inderdaad hoogst belang rijk, omdat de cursisten hier onder meer samenwerking en verantwoordelijkheids gevoel wordt geleerd; takken van het on derwijs welke voor ieder mens toch zo hoogst noodzakelijk zijn. Volgens spreker worden op deze cursussen de woorden van Pythagoras in praktijk gebracht, die im mers eenmaal verklaarde dat het geluk kan worden vermenigvuldigd, mits men bereid is het te delen. Vandaar dat spreker zich gaarne over de hoofden der aanwezigen tot de werk gevers richtte, met het verzoek dit soort van onderwijs zoveel mogelijk te stimu leren en hun vrouwelijk personeel in de gelegenheid te stellen een dergelijke cur sus tijdens de werkuren te volgen. De wet houder garandeerde, dat deze houding in sociaal en economisch opzicht ruim schoots haar rente zou afwerpen; niet al leen voor het betreffende bedrijf, maar voor het gehele Nederlandse volk. De wethouder wendde zich dan tot de cursisten persoonlijk, om haar in het le ven verder een bijzonder goede vaart toe te wensen. „Doe het beter dan wij het heb ben gedaan," besloot wethouder De Boer zijn korte, doch daarom niet minder kern achtige toespraak. Vervolgens werden al le geslaagde cursisten per leerjaar op het toneel ontboden, waar zij uit handen van de wethouder het behaalde diploma ontvingen. Uiteraard geschiedde dit tel kens met een handdruk en een hartelijk woord van felicitatie. Vervolgens bracht mejuffrouw J. van Tongeren als cursusleidster haar grote voldoening onder woorden voor de pretti ge sfeer, waar de cursussen telkens door werden gekenmerkt. „Geen wonder trou wens," voegde spreekster hieraan toe, „want wij hebben het toch wel buitenge woon met onze docenten getroffen." Als blijk van deze waardering „decoreerde" zij daarop docenten en het schoolbestuur met een insigne, in de vorm van een zon nebloem. Het laatste woord van dit officiële ge- Advertentie Lambretta COR OLY De eerste ronde van de eindstrijd om het clubkampioenschap van Nederland bracht een verrassing: de titelhouder 1958, Residentie Damgenootschap, verloor in Leeuwarden van Damclub Leeuwarden met 137. De Amsterdamse dammers van Gezellig Samenzijn klopten Constant uit Rotter dam met 128. De Hagenaars waren met vijf invallers uitgekomen. Tegen de goed op dreef zijn de dammers van Damclub Leeuwarden waren de Hagenaars kansloos. Donderdag 19 juni spelen R.D.G. en Con stant tegen elkaar in Rotterdam. Voor de tweede ronde moet Gezellig Samenzijn zaterdag 20 juni naar hotel De Haan te Hypolitushoef. De winnaar van deze ontmoeting zal een uitstekende kans maken om het clubkampioenschap van Nederland te winnen. Op 27 juni in Den Haag RDG—Gezellig Samenzijn en te Zwolle Leeuwarden- Constant. De woensdag te Beverwijk gehouden aardbeienveiling had een geheel ander ver loop dan de tuinders hadden verwacht: de prijzen lagen nu nog iets lager dan de avond tevoren. Het begint er voor de aardbeientelers droevig uit te zien, het staat nu wel vast dat het maar een slecht seizoen zal gaan worden. Men moest gisteravond van een goed huis komen om een prijs van 2,50 per slof te krijgen; de meeste aardbeien brach ten van 2 tot 2,50 per slof op. Er waren ook nog heel wat partijtjes die onder de 2 per slof kwamen, dat waren dan de tweede soorten. Wel gingen er aardbeien boven de genoemde prijzen, hoofdzakelijk extra kwaliteit van Moulin Rouge en de nieuwe soort Talisman; voor laatstgenoem de werd tot 3,40 per slof betaald. Aard beien zonder dop ziet men in het geheel niet, want ook de fabrieken hebben slechts weinig interesse. Men mist tot nu toe de vraag naar aardbeien voor de diepvries, zodat de gehele aanvoer op de binnenland se markt moet blijven en tot nu toe kan deze alles opnemen, zij het dan tegen ma tige prijzen. STAAL WINT VAN PAPIER Op het sportveld Tussen wijk werd woensdagavond een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een elftal van de Papier fabriek en een team de Hoogovens. Hoe wel de Papierfabriek met de rust met 10 voor stond, won uiteindelijk het Hoogovenelftal met 31. deelte was aan enige cursisten, die haar dankbaarheid voor het genoten onderwijs tot uitdrukking kwamen brengen door het overhandigen van enige bloemstukken aan mejuffrouw Van Tongeren. Het bestuur had terecht gemeend deze slotavond een feestelijk karakter te moe ten geven, zodat men een licht en vrolijk getint programma liet samenstellen, dat door een aantal meisjes-cursisten werd uitgevoerd. AANBESTEDING NOODSCHOOL Woensdagmorgen is door de directeur van Openbare Werken te Beverwijk open bare aanbesteding gehouden van de bouw van een houten noodschool, bestaande uit vier leslokalen, één handenarbekllokaal, kamer voor het hoofd en leermiddelenberg plaats, op een terrein aan de Brink. Hier voor waren slechts zeven biljetten ingeko men. Er werd ingeschreven als volgt: 1. fa. J. Onstenk, Aerdenhout 93.800; 2. De Moei en Hermes, Alkmaar 93.800; 3. fa. v.h. P. Meijer, Beverwijk 91.525; 4. C. Meijer en Zn., Haarlem 91.700; 5. fa. N. Kobelen en Zn., Haarlem 88.500; 6. P. de Nijs, Castri- cum 85.990 en 7. De Jager's Houtbouw te Kinderdijk. De begroting was 77.000. De gunning is aangehouden. SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester van Beverwijk zal op zaterdag 20 juni a.s. om 11 uur 's morgens beginnen. Ir F. W. E. Spies, adjunct bedrijfsdirecteur van de Hoogovens te IJmuiden, heeft woensdagmorgen de Goed Huishouden-bekers voor dit jaar uitgereikt aan de Centrale (hulpafdelingen) en de Buizengieterij (produktie-afdelingen). Node lieten de afdeling Ovenbouw en de Walserij-West de trofeeën gaan. Twee jaar lang heeft de laatste de beker voor de produktie-afdelingen in zijn bezit gehad. Bedrijfsleider T. Essink gunde haar echter graag aan een andere, betere afdeling. De veiligheid in de Walserij-West was met 12 percent gedaald. Veilig heid is het belangrijkste onderdeel van de actie Goed Huishouden. In mindere mate het schoonhouden van de gebouwen. Voor de vijfde maal is er weer een P.W.N.-schoolwedstrijd gehouden. Van de verschillende activiteiten ter bestrij ding van de waterverspilling vormt deze schoolactie, waarbij onder de schooljeugd en via haar bij vele duizenden gezinnen de aandacht wordt gevestigd op het euvel van de waterverspilling, wel het hoogte punt. Evenals vorig jaar was de wedstrijd weer georganiseerd voor de leerlingen van de eerste klasse waarvoor aan alle lagere scholen wedstrijdformulieren waren toe gezonden. Het was een leuke opgave. De kinderen moesten een P.W.N.-mannetje op een kaart plakken en het laten wijzen naar iets, wat het niet prettig vindt. Dat waren twee dames, die druk aan het praten wa ren, terwijl de emmer overstroomde. De klas moest een mooi werkstuk maken. Het was een gelukkige omstandigheid dat de zogenaamde „Waterweek" op de scholen juist samenviel met het begin van de droogteperiode waarin wij nog steeds min of meer verkeren, terwijl juist toen de hoge temperaturen in die week veroor zaakten dat hoge eisen aan de watervoor ziening werden gesteld. Ook thans werden weer van zestig percent der kinderen in zendingen ontvangen. De hoofdprijs, sen schoolreisje voor de gehele klasse naar het Noordhollands Duinreservaat met verschillende attrac ties en gezamenlijke pannekoekenmaaltijd werd toegekend aan de volgende scholen: R.K. Meisjesschool, Meerweg 11a, Benne- broek; Openbare Lagere School, Sport- straat 1, Koog aan de Zaan. De tweede prijzen, het verzorgen van een filmmiddag op de scholen, werd toegekend aan: Openbare Lagere School, Twisk; Openbare Lagere School, Dorp 245, 's Gra- veland; Timotheusschool, Peperstraat 2, Enkhuizen; St. Nicolaasschool, Gankert 15, Nibbixwoud; Van der Leeuwschool, P. J. Troelstrakade, Alkmaar. De autoped werd gewonnen door Vera Weel, Wervershoof. De noteringen op de groenteveiling te Beverwijk waren woensdag: aardbeien 130 —340, bloemkool 23—52, sla 4—12, spinazie 16—56, postelein 44—57, bospeen 21—43. waspeen 19—39, tuinbonen 3543, sperzie bonen 130—160, doperwten 77100, ra barber 1223. Advertentie EL-MIOR Advertentie Daarom moest de Walserij-West zijn beker afstaan aan de Buizengieterij, de afdeling waar rhën „dé" lékkerste koffie" van de Hoogovens schenkt. De straffe dis cipline die de heer D. G. Soeters in zijn bedrijf handhaaft wierp zijn vruchten af. Het aantal verzuimen door ongevallen per honderd arbeiders verminderde met liefst 30 percent. De veiligheid in de gehele fabriek nam met 9 percent toe. De heer Soeters dankte de oude garde van de giet- ploeg waaraan voornamelijk het succes te danken is en ir. Spies die zo inspirerend gewerkt had. Ir. Spies riep de mannen op niet te rusten voordat de ongelukken- duivel geheel verdrongen is. Ook het ongevallencijfer van de Centrale was sterk gedaald, met 25 percent, en dit gaf ook bij de hulpafdelingen de doorslag. Bedrijfsleider C. Goudswaard kondigde bij voorbaat aan de beker met man en macht te zullen verdedigen. Terwijl de heer Goudswaard sprak, tipte ir. Spies de as van zijn sigaret in zijn hand. Niet op de gro"-1 D. G. Soeters Een stralende zon en de Hoogoven Har monie zetten veel luister bij aan de feeste lijkheden. Over die lekkere koffie bij de Buizen- gieterij gesproken. Deze is tot in de wijde omtrek beroemd. Het is weieens voorge komen dat bouwvakarbeiders, werkzaam in Beverwijk in de „B.G." kwamen koffie drinken. Klandestien. Dit feest duurde echter maar kort. Men kreeg hen door. Zij moesten „d'ruit"! Nog lager dan maandag waren woensdag de prijzen voor aardbeien en groenten op de veiling van Ons Belang te Castricum. Noteringen van boven de vier gulden voor aardbeien werden nu niet gemaakt en be houdens de peulen, die iets in prijs op liepen, waren ook de prijzen voor de groenten zeer laag. De noteringen van woensdag waren: aardbeien: Climax 2,403,20; Moulin Rouge 2,503,40; Talisman 2,80— 3,30; Sengana 2,70—2,90; sla 0,03— f 0,10; bloemkool 0,320,47; peulen 1,50—1,80; boskroten 0,18—f 0,20; bosuien 0,080,10. Adjunct-directeur F. W. E. Spies over handigt de beker aan de heer C. Goudswaard van de Centrale Werkplaats. Geef hem, die altijd voor u zorgt, eens een aardige attentie, De meeste vaders zijn dol op Wij hebben een grote sortering en helpen u met uw keus. Maak pa eens echt blij met een blijvend geschenk. Lange Nieuwstraat 793 - IJmuiden (O-) Het vierdaagse lunapark in Velsen-N., dat door het actie-comité Velsen-Noord van het Koningin Wilhelmina Fonds ten bate van de kankerbestrijding wordt ge houden, is woensdagavond onder zeer grote belangstelling door Miss Lunapark 1959, mejuffrouw Janna M. Bart uit IJmuiden, in gezelschap van haar eerste hofdame Miss IJmond 1958, mejuffrouw Jo van de Munnik uit Beverwijk, geopend. Voorafgegaan door de volledige Hoog oven Harmonie, die bijna een uur lang door het grootste deel van Velsen-Noord een muzikale rondgang maakte, lieten de beide dames zich rondrijden in de zeer oude automobiel „Bric Brac", van de heer H. Luyting, die zijn opzichtige, oude ve hikel zelf best"urde. De beide dames maakten, hooggezeten op de kap van de oude auto, een zeer aan gename tocht, die onderweg een buiten gewoon grote belangstelling had, wat ook de bedoeling was. Want gestimuleerd door de vrolijke marsmuziek was er bij de aan komst van de kleine stoet op het lunapark terrein aan de Heirweg een bijna duizend koppige menigte van klein en groot om Miss Lunapark te begroeten. Met grote moeite konden de beide dames en de heren van het feestcomité het por taal van het Marionetten-theater bereiken, CC<XXXX)CC<X»DCCCCCCOCCOOaXXX)CCCCCOOCOCOCCCCOOOOCOO(X>OCX 8 U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnés 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. waar de officiële opening geschiedde. De heer W. P. J. Mudde, waarnemend voorzitter van het K.W.F.-comité achtte het een groot voorrecht Miss Lunapark 1959 en haar eerste hofdame te mogen be groeten. Vervolgens legde hij de grote menigte nog eens uit, wat beoogd wordt. Hij hoopte nu, dat alle aanwezigen er toe zouden bijdragen het lunapark te doen sla gen, opdat het Koningin Wilhelmina Fonds er wel bij zou varen. Daarna sprak Miss Lunapark voor de microfoon. Met de woorden: „Hiex-mede verklaar ik het Lunapark 1959 voor ge opend" verrichtte zij haar eerste taak. De kermisexploitanten, die reeds 's mid dags om twee uur hun attracties hebben opengesteld, speciaal voor de kinderen, konden na de opening, luid bellend-, hun vermakelijkheden verder doen werken. En er was, ook op de latere avond, flinke be langstelling. Mooie geste Na het initiatief van de speeltuinvereni gingen Schulpen en de Meerweiden, heb ben ook de beide andere speeltuinbesturen van „Kindervreugd" en „Da Costa" in ge zamenlijk overleg besloten om aan alle speeltuinkinderen duizend kaartjes voor een van de attracties uit te geven. Hier mede het doel van het lunapark sterk sti mulerend. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Anna van Southend, provianderen IJmuiden; Wim 2, Rau- ma, hout voor Zaandam; Capella, Delfzijl; Berend N, Shoreham; Camerounkust, Hamburg; Hinde. Londen; Amasus Fluvius, Londen, ledig IJmui den; Najaden, Mantyluoto; Libertas, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Graigfe- leu van Rotterdam; Eos, Rotterdam; Nore, Ant werpen; Otova, Jacobstad, props voor Velsen; Swift, Londen; Madjoe, Mantyluoto; Notos, Rot terdam; Lulea, Antwerpen, ijzer laden Hoogovens; Oranje, Ipswich, ledig IJmuiden; Amazonas, Rot terdam; Zeehond, Delfzijl. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: IJssel naar Hamburg; Fram, Newhaven, kunstmest van Hoog ovens; Gjendefjell, Hampton Raods; Fiscaja, Va lencia; Waija, Helsinki, ledig Velsen; Anna, Aal- bore; Bodoro, Rotterdam, ledig Hoogovens; Anna Elisabeth, Londen, walsmateriaal van Hoogovens; Amigo. Rotterdam, ledig Zaandam; Banda, Le Havre; Monica Parginann, Rotterdam, ledig Vel sen; Ganja, Mobile; Martha Ahrens, Hamburg; Aura, Mantyluoto; Alberta, Aarhus, veekoeken van Wormerveer; Earlfield, Swansea; Travemun- de, Hamburg; Metropole, Dagenham, walsmate riaal van Hoogovens; Activity, Londen; Senegal- kust, Rotterdam; Minos, Rotterdam; Mitras, Rot terdam; Diana, Sundsvall; Vliestroom, Plymouth. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Schip- persgracht naar Londen; Flowergate, Rotterdam: Stad Leiden, Pepel, ledig Hoogovens; Petertown, Antwerpen; Trito, Rotterdam; Aeneas, Rotterdam; Rondo, Antwerpen; Hannes Lundstedt, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Yvonne d. van P. van der Eng en A. M. Duyn te Uitgeest; Hendrikus N. z. van J. A. C. Bakker en G. K. Aafjes te Velsen; George H. R. z. van P. W. J. Zandvliet en C. M. M. Wolterman te Be verwijk; Hendrica C. G. d. van C. P. Vos en C. C. Niesten te Beverwijk; Helena P. M. d. van P. Voormeer en H. W. Donselaar. ONDERTROUWD: J. N. Boon te Wor merveer en M. H. Bekker; J. M. Welboren en C. M. Beentjes. GETROUWD: N. W. Dekker en A. J. Beentjes. HIRTS Inderdaad, vader moet dit jaar iets hebben, waar hij elke dag plezier van heeft. Een week ender, en dan natuurlijk zo'n EL-MIOR, die niet gestreken behoeft te worden. Kennemerlaan 24 zagen wij een enorme sorte ring in weekenders in prijzen van 15.90 tot 22.75. Daar gaan we er een kopen en brengen dan meteen een moderne das mee, Terlenka, reeds vanaf 3.95. Als vader er een onge lukje mee heeft, even wassen en de das is weer als nieuw. Ja, dat doen we! Een groot aantal Velsenaren is woensdagavond getuige geweest van het slopen der resten van de oude fabriek van de Melkinrichting Velsen. Met uitzondering van het alleenstaande woonhuis aan de Wijkerstraatweg 21, vlak bij de ponten, herinnert thans niets meer aan de oude melkfabriek, die meer dan een halve eeuw op deze plaats heeft gestaan en inmiddels door het nieuwe, grote en moderne bedrijf aan de Wijkermeerweg is vervangen. Het laatste sloopobject van de fabriek was de twintig meter hoge fabrieksschoorsteen. In dit bouwsel was dinsdag al een flink eat gemaakt ter voorbereiding van de val. De heer H. Gertenbach uit Beverwijk, specialist in het bouwen en slopen van fabrieksschoorstenen, ging woensdagavond om halfzes het gat, evenals de schoorsteen voet een buitendiameter van 1.75 meter had, tot deze grootte, met een pneuma tische beitel, uithakken. In het gat was een ijzeren steunpaal onder de ondermijnde schoorsteenwand aangebracht, zodat het risico tijdens het werk uiterst beperkt bleef. Toen na ruim een kwartier „jekkeren" het gat in de schoorsteenvoet groot ge noeg was en de schoorsteen nog slechts op een halve muur steunde, was het voor de heren Struve en Gertenbach een koud kunstje om met een ijzeren balk. die door de achterkant van de schoorsteen uitstak, de steunpaal onderuit te rammen. Het was tien minuten voor zes toen het stenen gevaarte in zijn volle lengte naar beneden stortte, precies op de „geplande" terreinplek. Tijdens de val, die drie tellen duurde, scheurde de schoorsteen op vele plaatsen om tenslotte als klein puin met een forse Advertentie een fraaie leeslamp voor f 8.95 een leuke Lectuurbak voor f 2.95 een heerlijke metalen tuin stoel, praktisch op te vouwen voor f 19.75 een keurig Boekenrekje voor f 1.75 of een kop en schotel met opschrift een elektr. scheerapparaat een leuke asbak een moderne sigarettenstander een portemonnaie of portefeuille een étui voor rijbewijs - voor pas poort - voor sleutels enz. een foto-album en nog veel meer leuke cadeautjes staan voor VADER gereed bij BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Leendert Hendrik, z. v. H van de Pol en M. F. Oltlammers. ONDERTROUWD: A. P. M. Schram en E. A. Adrichem; G. Q. Schram en J. C. Geevers; P. H. Beuzenberg en M. Peijs. GEHUWD: F. IJ. M. Schut en C. A. De- moitié; L. H. Roubanovitch en T. Boh- lander. OVERLEDEN: P. Hollenberg, oud 60 jr., geh. met C. Lute; A. J. C. Heijman, oud 57 jr. SPEELDAG SPORTBOND De Sportbond IJmuiden houdt zondag een speeldag voor de jeugd. Aanvang om tien uur op het terrein aan de Van Hoo- gendorplaan bij het gymnasium De kinderen gaan ganzebordspelen en gekostumeerd voetballen. Dat zijn trou wens nog maar twee van de vele attrac tieve spelletjes, die deze zondag zullen worden gehouden. klap uiteen te spatten, een wolk van stof en oud roet opwerpend. Daarmede is een definitieve streep gezet onder de voormalige melkfabriek, die vele jaren op deze plaats in het oude, gezellige en bebouwde centrum bij de pontveren domineerde. Het vrijgekomen terrein, dat aan de pa pierfabriek Van Gelder Zonen n.v. be hoort, zal binnen afzienbare tijd worden gebruikt voor de bouw van een haven kantoor en verlenging van de nieuwe los- kade van dit bedrijf. Heemskerk Woensdagavond vond in het Wit Gele Kruisgebouw te Heemskerk de oprich tingsvergadering plaats van een fotoclub. De heer D. Janse vertelde dat men aan vankelijk het voornemen koesterde om reeds in december van het vorige jaar te starten. Toen bleek echter de animo nog te gering te zijn, thans is het aantal leden tot twintig gestegen. Er werd een voorlopig bestuur samen gesteld dat bestaat, uit de heren J. Wouter loot, C. Hooyschuur en D. Janse. Het ligt in de bedoeling om in september te gaan beginnen en voorlopig elke drie weken een clubavond te houden. Er komt een beginnerscursus die vier avonden in beslag zal nemen. Het bestuur stelt zich voor om een fotowedstrijd te houden. Ten einde het peil op te voeren wil men spre kers uitnodigen. Ook de zalennood waarin Heemskerk thans verkeert kwam ter sprake, het be stuur hoopt hiervoor evenwel tijdig een oplossing te vinden. De naam van de vereniging zal „Foto kring Heemskerk" luiden. Tot besluit van de avond bleven de aanwezigen nog enige tijd bijeen, waarbij uiteraard werd ge sproken over het maken van foto's. Op de Kleine Houtweg te Heemskerk reed de heer D. met zijn auto in de rich ting Beverwijk toen plotseling een zesja rig jongetje een erf kwam aflopen. De automobilist kon het kind niet ontwijken maar wist door snel te remmen een groot onheil te voorkomen. De arts J. F. Dikkenberg was snel ter plaatse en constateerde bij de jongen een rechterdijbreuk. Overbrenging naar het Rode-Kruis-ziekenhuis te Beverwijk werd noodzakelijk geacht. De auto had geen schade opgelopen. ARBEIDER KREEG STEEN OP HET HOOFD Bij een bouwwerk aan de Maerelaan te Heemskerk kreeg een arbeider woens dag een steen op het hoofd, welk voor werp van de tweede verdieping viel. De man liep een hersenschudding en een hoofdwonde op. Dokter Tuinman verleen de de eerste hulp. UIL IN KIPPENHOK Mevrouw Baltus aan de Voorweg te Heemskerk heeft achter het huis een kip penhok, waarbij een gedeelte is dat tij delijk buiten gebruik was gesteld. Toen de eigenaresse één dezer dagen er toevallig in keek kwam zij tot de entdek king dat er zich een uil in heeft genes teld, die in het bezit bleek te zijn van vier jongen. „WEENINK" BESLOOT WINTER COMPETITIE De laatste wedstrijden <n de winter competitie van de Beverwijkse schaak club „Weenink" zijn thans gespeeld. Burgerhout is, zoals werd verwacht, kam pioen geworden van afdeling 2 en promo veert hierdoor. Hartog is definitief op de tweede plaats geëindigd en mag promotiewedstrijden spelen tegen Beekhoven. Met de zomerwedstrijden werd een aan vang gemaakt en de kopgroep wordt thans gevormd door:. 1. v. d. Bos 28 pnt., 2. Jongejan 24 pnt., 3. Van Putten 2314 pnt., 4. L. v. d. Kommer 23 pnt., 5. v. d. Veen 23 pnt

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3