Beroeps- en amateurkwekers over behandeling van planten COR OLY i COR OLY Steeds in minder vissers nodig de zomervisserij Hospitaalkerkschip had het erg druk op eerste reis KRIJGER Uitstekende prestaties van nationale cracks BROMFIETSEN IJmuider Courant formule meubelen VERLICHTING foto's of kleurendia's Wasmachines - Centrifuges Aanmeldingsformulier 5 Tuinbouwstudieclub naar Utrecht en Apeldoorn REEDS VANAF F375.- VOOR VADER P. de GROOT Brandje op kustvaarder WÊÈSSm MWMi Examens KWF-Iunapark maakt goede zaken in noord Veel blaren werden geprikt bij Avondvierdaagse W I S K E R - Marktplein Sportfeest Kennemer Invaliden Sportclub Geschenken voor vader PRIMA ATLETIEK OP „WATERVLIET" Conventies voor vissers door I.A.B. aangenomen FOTO HOLLYWOOD LOENDERSLOOT Medische verzorging tijdens het weekeinde VRIJDAG 19 JUNI 1959 De bollen zijn nu weer vervangen door zomerplanten en op de maandelijkse bij eenkomst van de Tuinbouwstudieclub Vel- sen en Omstreken, die donderdagavond werd gehouden in de koffiekamer van Wes- terveld te Driehuis, was dit het gespreks onderwerp. Vandaar dat in het midden van de zaal enige tafels waren ingericht, die gezamenlijk een fraaie kleurenweel de torsten van allerlei bloeiende zomer planten. Het was de heer J. Adrichem jr. die al deze bloemen op bijzonder deskun dige wijze besprak, hetgeen vooral voor de amateurtuinders onder zijn gehoor tal loze waardevolle adviezen moet hebben opgeleverd. Zo verklaarde de heer Adrichem bij voorbeeld, dat men de meeste zomerplan ten bij niet al te ongunstige weersomstan digheden wel ongeveer vijf maanden in bloei kan houden, mits ervoor wordt ge waakt dat geen zaadvorming geschiedt. Want dan concentreert de plant zich ge heel op haar nakomelingen, welke ener gie uiteraard ten koste van de huidige bloei moet gaan. Ook besteedde spreker de no dige aandacht aan het laten overwinteren der planten, dat door de meeste amateur tuinders bij voorkeur met geraniums wordt geprobeerd. Als vakman had de heer Adrichem ervaren dat een en ander de nodige moeilijkheden oplevert en de resultaten dus lang niet altijd gunstig zijn. In ieder geval is het echter noodzakelijk de geranium te bewaren op een koele plaats, bij voorbeeld in een serre en de plant dan absoluut voor vorst te behoeden. Verder gaf spreker ook enige wenken aan hen, die zelf de aanleg van hun tui nen verzorgen. Hij wees hierbij op de ver schillende bloemsoorten, die gezamenlijk een fraaie kleurschakering betekenen, zo als het gelijktijdig planten van salvia's, petunia's, geraniums en leeuwenbekken. Wat de laatstgenoemde soort, betreft ves tigde spreker er in het bijzonder de aan dacht op, dat deze bloem zonder zon moei lijk gedijt. Ook wees hij onder meer op diverse variëteiten van de Afrikaan, die gemakkelijk kunnen worden gekweekt en waarmee men onverwacht fraaie resulta ten kan bereiken. Ten slotte werden enige zeldzaam mooie blauwe delfiniums ge toond, die als snijbloemen meestal na twee dagen zijn uitgebloeid. Maar wanneer men in september nog een aantal behoorlijke nazomerdagen mag verwachten is het lang niet uitgesloten dat ook deze plant haar glorieuze tweede bloei beleeft. Na deze met grote aandacht beluisterde uiteenzetting, was het de beurt aan ver schillende leden om de voortbrengselen van hun kwekerskunst aan de deskundige blikken en kritiek der aanwezigen voor te leggen. Van het laatste is echter nimmer sprake geweest, omdat de getoonde bloeiende planten zonder uitzondering over voortreffelijke kwaliteiten beschik ten. Wel kwam men tot de conclusie, dat de nimmer te voorziene grillen der natuur de mens telkens weer voor grote raadsels stelt. Excursie Na dit instructieve gedeelte werd nog een korte agenda afgewerkt, waarvan het voornaamste punt bestond uit een be spreking over de excursie, welke dinsdag 21 juli per autobus zal worden onderno men. Deze dag zullen onder meer de Hor tus in Utrecht en Berg en Bos in Apel doorn worden bezocht. De animo voor dit uitstapje is verheugend groot, zodat de autobus op vijf plaatsen na reeds geheel is bezet. Met bijzondere belangstelling werd daarna geluisterd naar het voorlezen van een hartelijke brief van een der oud-le den, die verleden jaar naar Californië is geëmigreerd. Hij kon daarin bijna uitslui tend gunstige ervaringen vermelden, of schoon toch duidelijk bleek dat de vrienden uit Velsen nog steeds een grote plaats bij de geëmigreerde familie hebben ingeno men. De vergadering werd daarop geslo ten door voorzitter Adrichem, die de le den nog opwekte tot verhoogde energie, opdat de huidige periode van droogte de inzending op de tentoonstelling, welke in september in het Cultureel Centrum te IJmuiden zal worden gehouden, niet na delig beïnvloedt. Advertentie de mooiste collectie bij Solex Rap Puch Avada DKW Typhoon Superia Sparta Berini enz. Altijd een extra aanbieding Breestraat 108 - Beverwijk Tel. 4627 Advertentie MARKTPLEIN Advertentie grote keuze: horloges, horlogebanden, dasspel den, ringen, zonnebrillen, bril- etui's enz. JUWELIER - HORLOGER Kennemerlaan 30 - Telefoon 4127 Hedenmorgen vroeg heeft brand ge woed aan boord van het 399 ton metende kustvaartuig „Andromeda" dat aan de Parkkade te Rotterdam ligt. De kombuis en de officierenmessroom brandden ge heel uit. De brand werd ontdekt door sur veillerende politieagenten, die de slapen de bemanning wekten. De brandweer was de brand na een kwartier meester. De „Andromeda", eigendom van M. Moerman uit Rotterdam, was gisteren in Rotterdam aangekomen. Uit het statistisch overzicht van de vis serij in 1958 van het Centraal Bureau van de Statistiek blijkt duidelijk, dat het aan tal stoomtrawlers sterk is verminderd. Over enkele jaren zal het type wel geheel verdwenen zijn. Het aantal motorloggers en -trawlers blijkt af te nemen. De terug gang vindt zijn oorzaak in het opruimen van loggers met een gering motorvermo gen (kleiner dan 500 PK). Dit wordt niet geheel gecompenseerd door de uitbreiding in de hogere PK-klassen, vooral in die van 500-800 PK en van 800 PK en meer. Het aantal vissers op zeevisvaartuigen bedroeg 1500. Het aantal vissers in de zo mervisserij verminderde sterk, namelijk van 3.932 in 1948 tot 2.703 in 1958. Deze daling is veroorzaakt door de steeds verder gaande afneming van het aantal drijfnetloggers. Het aantal trawlers met een groter motorvermogen, dat ook de wintervisserij uitoefent, neemt toe. De moderne trawlers hebben een veel groter y Isiili WMm m Amsterdam. (Gem. Univ.). Kandidaatsexamen aardrijkskunde: I. v. d. Post. K. E. de Haan. P. J. v. d. Ham. Amsterdam; J. Scheelbeek, Hilversum. Doctoraalexamen fysische geografie: Th. W. M. hevelt, Heemstede. Doctoraalexamen rechten: S. C. M. v. d. Kley, Amsterdam. Doctoraalexamen Frans: A. Luttik, Amsterdam. Kandidaatsexamen Frans: mej. A. Bergsma en J. M.Bloemen. Am sterdam. Doctoraalexamen biologie: mej. H. A. W. Smit en R. Boddeke, Amsterdam. Doctoraal examen aardkunde: R. B. Kluivinga, Amsterdam. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: mej. A. G. J. I-ïaaze, mevr. C. W. de Wit-Ovinge, J. M. Th Witters, N. A. M. v. d. Laar, G. N. v. Vark, J. J. C. Schats, P. V. Lambeck, R. Bac, Tjan Sing Boen, S. Dusseldorp, K. Wiedhaup en (met lof) J, J. Th. Gerding, allen te Amsterdam. Utrecht. Kandidaatsexamen wis- en natuurkun de A: L. Hornsveld, Soestdijk; G. H. Bardermijer, Doorn: Th. G. H. Meester, Bilthoven; C. J. van der Want, Veldhoven; H. M. Muller, De Bilt; C. van Zwol, Amersfoort; J. Hardebol, De Bilt; W. J.( M. van der Linden, Eindhoven; H. Kruuk (cum laude), Eindhoven; L. H. Meijs, Tilburg; mej. F. M. Westendorp, Utrecht; mej. M. A. Aschennan Arnhem; H. Lusse, Rotterdam; mej. A A. J. Mauritsz, Tilburg; W. A. A. Wammes, Vianen. Doctoraalexamen farmacie: M. H. Voor- iuis, Bunnik. Doctoraalexamen biologie: J. G. V-.lbers. Breukelen; P. G. C. van Stratum, Horst, -octoraalexamen aardrijkskunde: Th. G. Cowan. \recht. Doctoraalexamen scheikunde: P. J. L Teynen, Utrecht; H. H. Einmahl, Hilversum Doctoraalexamen natuurkunde: J. C. A. Kroot, Doetinchem. Het hospitaalkerkschip „De Hoop" heeft het op zijn eerste reis ter gelegenheid van de haringteelt 1959 erg druk gehad. Dat was vooral het geval gedurende de tweede helft •mn de >-eiv men men <o' rijf maal toe Aberdeen m.oest binnenlopen. machinevermogen, zodat ondanks een ge ringer aantal schepen en ook kleinere be manning de totale visaanvoer nauwelijks terugloopt. In 1958 bedroeg de totale aanvoer van visserij-produkten in Nederlandse havens 277,5 miljoen kilo met een waarde van 122,1 miljoen gulden. In vergelijking met het jaar daarvoor steeg de aanvoer met 4 percent, de opbrengst met 12,9 percent. Buitenlandse schepen brachten 111.000 kilo aan voor f 58.000, Nederlanders voer den in Britse havens aan 800.000 kilo voor 400.000. In 1958 werd 103.839.000 kilo vis ver bruikt voor menselijke consumptie, dat is 9,3 kilo per hoofd van de bevolking. Het betreft hier niet-schoongemaakte vis. Het eetbaar gewicht per hoofd der bevolking was 5 kilo, In 1957 was dat 4,3 kilo, in 1956 4,8 kilo. Ten opzichte van 1956 was er alleen ver meerdering bij verse zeevis en bij viscon- serven in beide gevallen met 0,2 kilo. Het lunapark in Velsen-Noord, dat ten bate van het Koningin Wilhelmina-Fonds voor de kankerbestrijding tot en met zater dagavond wordt gehouden, trekt flinke be langstelling. Weliswaar is het park niet groot, maar desondanks is er een verscheidenheid van gewilde kermisattracties aan de Heirweg, zodat er goede zaken worden gemaakt. Voor vele kinderen is de kermis een eve nement en zij zijn het ook, die op de mid dag en vroege avond het kermisterrein en de „spullen" bezoeken, hoewel de ouderen 's avonds niet achterblijven en vooral be langstelling hebben voor de auto-scooters en het zeer aantrekkelijke marionetten theater. Ook donderdagavond heeft Miss Luna park 1959, gezeten naast de heer H. Luy- ting in zijn oude „Bric-Brac" een rond toer door Velsen-Noord gemaakt, vooraf gegaan door de r.k. harmonie „St. Cae- cilia". Een en ander trok opnieuw grote belangstelling. Zaterdagavond zal de muzi kale rondgang door Velsen-Noord met Miss Lunapark en haar hofdame, voorafgegaan door de speeltuindrumband „Schulpen-de Meerweiden" een spectaculair karakter krijgen. De eerste marsen van de avond-vier daagse, die woensdag vanuit Velsen-Noord zijn gehouden, zijn door alle deelnemers op de 10 km. voor de jeugd en 15 km. voor de ouderen zonder uitvallers volbracht. Wel is het opmerkelijk geweest, dat de Rode Kruis-helpers(sters) vele blaren hebben moeten prikken, vermoedelijk we gens uiterst droge wegen en niet geheel passend schoeisel. Niettemin startten alle deelnemers don derdagavond opnieuw voor hun avondlijke tochten langs IJmuiden en Driehuis. Van avond gaat men naar Wijk aan Zee en Beverwijk. Zaterdagmiddag wordt tussen twee en drie uur gestart aan de Van Diepenstraat. Dan lopen de oudere deelnemers 20 km. over een parcours, dat zich tot Santpoort uitstrekt. De jeugdige wandelaars komen dan met hun 10 km. niet verder dan de Kwekensteinweg op de grens van Sant poort en Driehuis. Advertentie Advertentie „De Hoop'" vertrok tegelijk met de eer ste ploeg haring-vleetloggers uit Scheve- ningen. De scheepsarts C. W. Ouderkerk maakte een deel van de reis mee en droeg daarna zijn praktijk over aan dokter J. M. Rodermond. De geestelijke verzorging was in handen van dominee W. A. B. Hagen, Nederlands Hervormd predikant te Kat wijk aan Zee. Toen men in de tweede helft van de reis tot vijfmaal toe Aberdeen moest binnenloDen gebeurde dat viermaal om ernstige patiënten aan wal te brengen en eenmaal om de Katwijkse logger „Janna" (KW 163) binnen te slepen. Helaas viel er deze reis één dode te be treuren. Dit was de reden dat deze eerste reis vijf dagen eerder werd beëindigd. Om 8 uur 's morgens kwam ..De Hoop" maan dag 15 juni met de vlag halfstok in Scheveningen binnen. 93 patiënten In totaal werden op deze reis 93 Neder landse patiënten behandeld, waarvan er 23 in het hospitaal werden opgenomen met in totaal 96 verpleegdagen. Via de radio zender werden door de scheepsarts 33 me dische adviezen verstrekt. Vier zondagen werden op zee doorge bracht, waarop acht kerkdiensten werden uitgezonden. Op de woensdagen werd de dagsluiting uitgezonden en zaterdag 13 juni een radio-rouwdienst gehouden. Ondanks de drukke werkzaamheden in verband met de patiënten kon nog een groot aantal loggers door de scheepspredikant worden bezocht. Aan boord van vijftig schepen werden reparaties uitgevoerd aan zenders, echo loden en dergelijke. 43 maal kon men met een technisch advies volstaan. Vijf nood- reparaties werden door het machine- kamerpersoneel van „De Hoop" aan boord van de loggers, op zee, uitgevoerd. Aan het K.N.M.I. te De Bilt werden 190 weerrap- porten verzonden. Eén logger met een in de schroef gedraaide tros werd de haven van Aberdeen binnengesleept. Er werden totaal 1900 zeemijlen afgelegd. Advertentie STOFFEN KAPPEN gaan langer mee. Grote keuze in vele modellen. Aparte dessins De Kennemer Invaliden Sportclub te Beverwijk organiseert zaterdag een inter nationale sportontmoeting met de Duitse club Wesel. Het gezelschap wordt tien uur 's ochtends officieel op het Beverwijkse stadhuis ontvangen. Na een korte rond rit gaat men koffiedrinken en dineren in Wijk aan Zee. Kwart voor drie is de ope ning van het sportfeest. Dit wordt gehouden op het veld en in de zaal van het sport complex aan de Groenelaan te Beverwijk. Op het programma staan medicinbal-, tafeltennis-, zitvolleybal-. vuistbal- en badmintonwedstrijden. De meester van de IJM 75 Gorredijk klimt op deze foto in het rubbervlot van het hospitaalkerkschip. Aan boord van de „De Hoop" zal een defect onderdeel worden gerepareerd. vindt u in een ruime keuze bij MARKTPLEIN 24—26 GROtNEWEG 51 De nationale atletiekwedstrijden, die de Kennemer Staten Atletiekvereniging „Suo- mi" donderdagavond op het fraaie sport park „Watervliet" in Velsen-Noord heeft gehouden, hebben tal van cracks op de baan gebracht, die, voor zover de wegens aanhoudende droogte vrij mulle sintelbam het toeliet, uitstekende prestaties hebben geleverd. De mindere goden hebben zich hieraan kennelijk opgetrokken, want er sneuvelden onder andere een Westfries record op de 1000 meter heren, dat Jan Padberg (MFC, Medemblik) met 2.35,8 op zijn naam bracht. De AAC-er H. Janssen wilde proberen op de 1000 m. heren A het Nederlands record van H. Haus uit Eindhoven te bre ken (2.24,1), doch bleef wegens de mulle baan 7 seconden boven deze tijd. Een fraaie prestatie leverde C. Groen bij dames A op de 800 m. De Alkmaarse, die GENèVE (UPI) De algemene confe rentie van het internationale arbeids bureau heeft gisteren ontwerp-teksten van drie conventies betreffende vissers aan genomen, waardoor het aantal formele conventies, dat sedert de stichting van het I.A.B. in 1919 is aangenomen, op 114 is gekomen. De drie ontwerp-conventies hebben be trekking op de minimum leeftijd, het ge dwongen medische onderzoek en contrac ten voor vissers gelijk aan die, welke ge bruikelijk zijn bij de koopvaardijvloot. De conventie betreffende de minimum leeftijd aangenomen met 121 voor, negentien tegen en achttien onthoudingen voorziet, dat kinderen onder de vijftien jaar, niet op vissersschepen dienst of werk mogen doen. Niettemin mogen kinderen op vissersschepen helpen tijdens school vakanties; nationale wetten en regelingen mogen arbeidscertificaten voor kinderen van veertien jaar onder zekere omstandig heden toestaan. De conventie inzake het medische onderzoek werd aangenomen met 117 tegen 21 stemmen en 21 onthoudingen. Zij schrijft voor. dat niemand in wat voor hoedanigheid ook aan boord van een vis sersvaartuig gemonsterd mag worden, ten zij hij een medisch certificaat heeft, dat bewijst, dat hij geschikt is. zeer taktisch liep en een felle eindsprint inzette, was voor haar concurrenten na 600 meter niet meer te bereiken. De Suomi-junior Klaas Lieuwen behaal de een vrij gemakkelijke zege op de 300 meter A. De sprinttweekampen voor dames en heren gaven een felle strijd te zien, doch de Hagenaar H. Smit van Vlug en Lenig, momenteel de beste Nederlandse sprinter, won zowel de 100 m. als de 200 m., goed gevolgd door zijn grote concurrent W. Bruin (Olympia. Wieringerwaard). De 3000 m. jongens A, waarin Hans Keizer (Suomi) aanvankelijk de leiding nam, werd een fraaie overwinning voor Droog (Estafette, Amsterdam), die in een lange eindsprint de Velsenaar naar de derde plaats wees en Vellinga (Atletika, Amsterdam) evenzeer 100 meter achter zich liet. De twee En gelse mijl, een karakteristieke afstand van 3218 meter, is een grandioze zege voor de Apeldoorner K. de Ruiter (AV '34) gewor den. Op enige A-klasers na lapte hij bijna alle deelnemers aan deze race in een fan tastisch tempo. Ook de technische nummers hadden een zeer goede bezetting. G. Weisscher (Esta fette) sprong maar even 6,83 m. vér; Nel Zwier (Olympia) beheerste kogelstoten B met 11,12 m. en sprong als enige boven de 1.60 m. hoog. Aangezien bij dit nummer Mieke Schenk (Olympia) en Erica v. d. Ploeg (Suomi) met 1,45 m. gelijk eindig den. vond een herkamping plaats, die door Mieke Schenk werd gewonnen. Het kogel stoten dames A was een aangelegenheid van de Beverwijkse Corrie van Wijk (DEM) met 13,67 m.; op discuswerpen werd zij tweede. Op speerwerpen legde Suomi's voorzitter en oud-kampioen Jaap F. v. d. Poll met 48,055 m. beslag op de eerste plaats. De organisatie van deze wedstrijden was als vanouds prima geregeld door Suomi's organisator N. Adelaar, die precies het vastgestelde tijdschema heeft kunnen aan houden, waardoor èn voor de deelnemers (sters) èn voor het publiek de wedstrijden een aantrekkelijk karakter hadden, te meer aangezien door middel van de micro foon de verschillende bijzonderheden van de wedstrijden werden meegedeeld. Een uitstekend geslaagd sportevenement! De uitslagen zijn: 80 meter meisjes A: 1. L. Jonker. Lycurgus 10.7: 2. I. Jonker, Lycurgus 10.7: 3. W. Eriks. Olympia 11.3. Kogelstoten heren A1. J. Lejeune. Suomi 12.89 m, B: 1. J. Luglen, GAC 12.80 m.; 2. P. Colijn. Tempo 12.52 m.; 3. H. Weisscher, Estafette 12.28 m. HEERLIJK MET VAKANTIE, maar geniet dubbel, als u weer thuis komt. van gemaakte Wij hebben diverse extra aan biedingen in fotocamera's en smalfilmtoestellen. KOOPT BIJ DE VAKMAN. Blijvende service en goede voorlichting. Ga naar HOLLYWOOD en u fotogra feert goed. Lange Nieuwstraat 793 - IJmuidcn-O. Het plaatje Lanark in Ontario is ge troffen door een hevige brand. Het vuur was ontstaan in een fabriek en overgeslagen naar woonhuizen. In totaal werden 36 gebouwen verwoest en honderd mensen dakloos. De schade wordt geschat op acht miljoen gulden. Op de foto ziet men hoe een man de vlammen ontvlucht. Speerwerpen heren B: 1. J. F. v. d. Poll. Suomi -lÖ.Oö'L. m.: 2. P. Koeten, Suomi 43.41 m.; 3. N. M. Zwager, Holland 41.08 m. 1000 meter heren A: 1. H. Janssen, AAC 2.31.3; 2. G. Giling, Olympus 2.32.2; 3. Ph. Koudijs, Ce lebes 2.48.1. 1000 meter heren B: 1. Kingma, Holland 2.34.7; 2. J. Padberg. MFC 2.35.3; 3. W. Hes. Hollandia 2.40.1. 800 meter dames A: 1. C. Groen. Olympus 2.29.-; 2. C. Adrichem-Beentjes, DEM 2.33.-. 800 meter dames B: 1. A. van Buren. ADA 2.31.2; 2. F. Jonker. Doves 2.34.7. 300 meter jongens1. K. Lieu web; Suortii 37.3; 2 De Jong, Lycurgus 40.-; 3. R. H. Andringa, Suomi 40.7. 100. meter dames B: 1. P. v. d. Wegen. Estafette 13.2; 2. T. Maathuis. DEM 13.2; 3. F. Minderhoud. ADA 13.2. 100 meter meisjes A: 1. B. Biljardt. ADA 13.3; 2 Th. Potma. DEM 13.5; 3. M. Thomas. DEM 13.5. 100 meter heren B: 1. H. Massier, PEC 11.5: 2. C. Winkel. Olympia 11.6; 3. Niehorster, Pro Patria 11.6. 3000 meter jongens A: 1. B. Droog. Estafette 9.11; 2. V. Vellinga. Atletika 9.27; 3. K. Keizer, Suomi 9.36.3. Hoogspringen dames B: 1. C. Willkomm, De Zwaluwen 1.50 m.: 2. P. v. d. Wegen, Estafette 1.45 m.; 3. C. Duijn, DEM 1.45 m. Hoogspringen dames A: 1. N. Zwier, Olympia 1.60 m.; 2. M. Schenk, Olympia 1.45 m.; 3. E. I. v. d. Ploeg, Suomi 1.45 m. Discuswerpen dames A: I. T. Tesselaar, KNAU 37.63 m.: 2. C. van Wijk, DEM 36.39 m.: 3. C. Ton. Hollandia 35.80 m. 400 meter heren A: 1. Heida, AV'23 50.7: 2. Honselaar, Blauw Wit 51.5: 3. A. Kingma. Holland L 51.8. 400 meter heren B: 1. K. Lieuwen. Suorhi 52.2; 2. J. Groen. Suomi 53.5: 3. A. de Boer. Lycurg. 55.8. Kogelstoten dames B: 1. N.Zwier, Olympia 11.12: 2. M. Schenk. Olymp. 10.98; 3. J. Duyn, DEM 10.11. Discuswerpen heren B: 1. P. Colijn, Tempo 38.92; 2. P. Koeten, Suomi 35.94: 3. H. Weisscher, Estafette 34.69. Vèrspringen heren A: 1. G. Weisscher. Estaf. 6.83. Vèrspringen heren B: 1. M. J. Adelaar, Holland H 6.26; 2. C. Winkel, Olympia 6.25; 3. H. Weis scher, Estafette 6.05. Sprinttweekamp dames A: 1. M. Fenton, De Meeuwen 100 m. 12.3, 200 m. 26.2. 1605 pnt.: 2. M. Schenk, Olympia 100 m. 12.8, 200 m. 26.4. 1589 pnt.; 3. R. Schuurman, ADA 100 in. 13.1, 200 m. 27.2, 1469 pnt. Sprinttweekamp heren; 1 .H. Smit, V en L 100 m. 10.8, 200 m. 22.-. 1912 pnt.; 2. W. Bruin. Olympia 100 m. 11.1. 200 m. 22.3. 1742 pnt.: 3. F. Beker. Hol land Leiden 100 m. 11.2. 200 m. 22.6, 1652 pnt. 4x100 meter dames AB: 1. gemengde ploeg 51.5: 2. DEM, Beverwijk 54.2. Kogelstoten dames A: 1. C. v. d. Wijk, DEM 13.67; 2. R. Holierhoek. De Meeuwen 11.53; 3. G. Huitema. Zaanland 11.27. 2 Engelse mijlen (3218 m.) heren A: 1. K. de Ruiter, AV'34 9.10.4; 2. W. Lam. VIF 9.34.6; 3. W. Jong, MFC 10.01.8. 2. Eng. mijl. heren B: 1. C. de Nijs, Ol. '47 10.02.4. 2 Engelse mijlen heren C; 1. W. Ligthart, Olym pus 10.02.4: 2. H. Joosten, Atletika 10.20.4: 3. A. v. d. Berge. Lycurgus Advertentie Miele - AEG - Edy Bico Eigen crediet-service Rnton e.a LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden IJMUIDEN Artsen: Dr. P. Brouwer, Koningin Wil- helminakade 79, tel. 4507 en dr. P. J. W. van der Toorn, Fr. Naereboutstraat 70, tel. 4084. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M Bakker, Snlliusstraat 53, tel. 5053; zuster A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT Artsen: Dr. J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Santpoort-Dorp, tel. 8310. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort- Zuid, tel. 8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398, ten noorden van Kennemerlaan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Plein 1940-1945, ten oos ten Zeeweg, Velserbeek, Dorp Velsen en Velsen-Noord; zuster C. Nap, Rem- brandtlaan 5, tel. 6195, Oud-IJmuiden, ten zuiden van Havenkade, Kennemer laan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Zeeweg; zuster K. Langejan, Brede- roodscheweg 106, Santpoort, Driehuis, San tpoort-Dorp, Santpoort-Station. VELSEN-NOORD-BEVERWIJK Artsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, tel. 4169. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: G. J. Vos, Arendsweg 124, tel. 3586. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, Heemskerk, tel. 02512-266. Bovendien neemt dr. Kloppert de dien sten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. Wijk- en kraamverzorging Het Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverzorging: Zuster C. Majoor, v. Oldenborghweg 31, Wijk aan Zee. Kraamverzorging: Zuster T. Boersma, J. v. Scorelstraat 12, Heemskerk, tel. 02512-247. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur arts H. J. van Nievelt. Burgemeester Lommestraat 10, tel. 2354. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur zuster Van Beers, Koningin Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevrouw Scholten- Kloes. Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6. tel. 2500 is dagelijks van 8 tot 6 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. C astricum DAGJE UIT De koorzangers van de Sint Pancratius- parochie uit Castricum zijn er donderdag ce i dagje op uit getrokken. Men brachten bezoeken aan Rijswijk, Breda, Den Bosch en Leusden. BUITENOEFENING De Castricumse EHBO-vereniging (CITO) heeft donderdagavond bij Johanna's hof aan de Zeeweg de tweede buitenoefening gehouden, die goed slaagde. ANMB-LEDEN KOMEN BIJEEN De Heemskerkse leden van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en de Elektrotechnische In dustrie komen op dinsdag 23 juni in zaal Nijman bijeen. Gesproken zal worden over de komende loononderhandelingen. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 .Inli 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers lot en met 30 juni 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7