Graczyk hielp André Darrigade aan overwinning in de eerste etappe Olmedo - nog niet in topvorm- klopte Ramanathan Krishnan Desondanks fraaie tweede plaats voor Daan de Groot De tour in cijfers Jan Derksen - 25 jaar renner - in het stadion gehuldigd Goede nachtrust DE RONDE VAN FRANKRIJK BEGONNEN Nederlands dubbel nu ook uit de strijd 15 Nederlandse successen in de Kieler Woche WIMBLED ON-KAMPIOENSCHA PP EN GOVERNOR TENTEN GRETHA DE BRUIJN PattersonJohansson een dag uitgesteld EHS-ploeg heeft goede kans op de zege Schoten-reserves alleen aan de leiding VRIJDAG 2 6 JUNI 195 9 Als Grazcyk niet met een enorme zet Darrigade had geholpen was ik eerste geworden. Dat waren de woorden van Daan de Groot, nadat hij op de Boulevard Poincaré in Metz vlak achter het blonde Franse sprint fenomeen als tweede over de finish van de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk was geflitst. Daan kon bijna niet over zijn teleurstelling heen komen en vertelde aan iedereen hoe het zich in die laatste tientallen meters had afgespeeld. Ik lag in de gunstigste positie maar natuurlijk konden de Franse nationalen dat niet zetten en toen kwam die hulp van Graczyk. Het is om razend te worden. Had ik nou maar Piet van Est dicht bij me gehad, dan was het anders gegaan. Jean Goldschmidt troostte De Groot. Ik heb je vanmorgen al gezegd, dat ik groot vertrouwen in je heb. Je bent in goede vorm. Jouw kans komt misschien wel eerder dan je denkt. Goldschmidt drukte De Groot een flesje mineraalwater in de hand en wendde zich tot de andere Nederlanders. De Luxemburger straalde. Niet minder dan vier Nederlanders onder de eerste tien: Piet van Est (zesde), Jaap Kersten (zevende) en nieuweling Bram Kool (tiende). De Nederlanders hadden een grote rol gespeeld in de beslissende ontsnapping, die veertig kilometer voor het einde ontketend was. Tevreden waren natuurlijk ook de Franse nationalen, die met Darrigade de etappezege behaalden en bovendien dank zij Graczyk en Cazala de ploegenprijs. Dat bracht hen de ronde som van tweeduizend gulden op, voor de eerste dag een niet te versmaden buit. Darrigade greep in Metz voor de vierde achtereenvolgende maal de zege in de eerste etappe van de Tour, een een record dat niet snel geëvenaard, laat staan verbeterd zal worden. Martin van den 27JU1MI -3eETAPPE Borgh kon niet geheel van harte delen in de vreugde van de Nelux-ploeg. Evenals alle an dere leden van deze ploeg reed Van den Borgh aan de zijde van Charly Gaul Metz binnen. In een van de scherpe bochten van het circuit dat de renners nog moesten af leggen, gebeurde het. Plotseling knapte de ach terband van de Limburger en met een enorme smak sloeg hü tegen het plaveisel. Gelukkig niet ernstig, want Van den Borgh kwam er met een paar onbetekenende schaafwondjes af. Maar zi.jn toch al niet sterke moreel, had weer een deuk gekregen. En bovendien had hij door die ongelukkige val nog ruim een minuut verspeeld. Na de broeierige hitte van de laatste dagen waren de regendruppels, die don derdagmorgen begonnen te vallen, een verademing. Het ging echter steeds harder regë'nen, terwijl bliksemschichten langs het zwerk flitsten en het gerommel van de donder angstaanjagend snel dichterbij kwam. De startceremoniën dreigden in het water te vallen. Het enthousiasme van de bevolking van Mulhouse was echter niet te doven en gelukkig hield de regen vlak voor de officiële start geheel op. Tiendui zenden hadden zich langs de straten een plaatsje gezocht, waarlangs de karavaan na het startsein van Jacques Goddet het gastvrije Mulhouse verliet. Na 31 km. kon de eerste ontsnapping genoteerd worden. Het was Bergaud van de ploeg van Centraal Frankrijk, die de vlucht nam en met een voorsprong van 40 seconden op het peloton aan de beklim ming van de Col de Bussang begon, een berg van de derde categorie. Op de top lag hij nog negen seconden voor op Saint (West-Zuid- West) en 21 op de internationaal Car doso. Vier kilometer verder was alles weer bijeen. Toen de renners er een kleine 100 kilometer op hadden zitten, begon het opnieuw te regenen. Steeds werden uitlooppogingen gedaan maar de vluchtelingen werden voortdurend achter haald. De leden van de Nelux-ploeg, die steeds voorin het peloton waren, gaven het tempo aan. Beslissing Bergaud sprong weg met een groepje renners, maar werd weer ingehaald. Op nieuw vluchtte hij samen met Cazala (Fr.) en Fabbri (It.). Dertig kilometer voor De etappe-uitslag (MulhouseMetz, 238 km) luidde: 1. Darrigade (Fr.) 5.33.45 (met bon. 5.32.45); 2. De Groot (Nelux) z.t. (met bon. 5.33.15); 3. Meneghini (Parijs N.O.) z.t.; 4. Baf- fi (It.) z.t.; 5. Hoevenaers (Belg.) z.t.; 6. Van Est (Nelux)z.t.; 7. Kersten (Nelux) z.t.; 8. Grac zyk (Fr.)z.t.: 9. Fabbri (It.) z.t. 10. Kooi (Nelux) z.t.; 11. Gauthier (Centr. M.Fr.) z.t.; 12. Baha- montes (Sp.) z.t.; 13. Graff (Zwits./Duitse pl.) z.t.; 14. Manzaneque (Sp.) z.t.; 15. Cestari (It.) z.t.: 16. De Bruyne (Belg.) z.t.; 17. Bergaud (Ctr. M. Fr.) z.t.: 18. Gazala (Fr.) 5.33.59: 19. De Jouhannet (Centr. M.-Fr.) 5.34.12; 20. Van Ge- neugden (Belg.) 5.35.02; 40. Gaul (Nelux) 5.35.14: 42. Ernzer (Nelux) z.t.; 45. Bolzan (Nelux) z.t.: 49. Robic (Parijs N.O.) z.t.; 52. De Jongli (Nelux) z.t.; 56. Riviere (Fr.) z.t.; 59. Anquetil (Fr.) z.t.; 63. Damon (Nelux) z.t.; 83. Voorting (Nelux) z.t.: 86. Bobet (Fr.) z.t.; 101. Schmitz (Nelux) z.t.; 117. Van den Borgh (Nelux) z.t. De Deen Jonsson (Internat, ploeg) kwam na het sluiten van de controle binnen. Hij maak te een tijd van 6 uur 8 min. en 39 sec. Er wérd in deze etappe gereden met een gemid delde snelheid van 42.786 km. per uur. Het puntenklassement was: 1. Darrigade (Fr.) 100 pnt.; 2. De Groot (Nelux) 80 pnt.; 3. Meneghini (Parijs N.O.) 60 pnt.; 4, Baffi (It.) 50 pnt.; 5. Hoevenaers (Belg.) 40 pnt.; 6. Piet van Est (Nelux) 35 pnt.; 7. Kersten (Nelux) 30 pnt.; 8. Graczyk (Fr.) 25 pnt.; 9. Fabbri (It.) 23 pnt.; 10. Kooi (Nelux) 21 pnt. Het ploegenklassement luidde: 1. Frankrijk (Darrigade. Graczyk en Cazala) 16.40.29; 2. Nelux (De Groot. Piet van Est en Kersten) 16.40.45; 3. Italië 16.41.15; 4. Centraal Midden Frankrijk 16.41.42; 5. Ex aequo België en Span je 16.42.32; 7. Parijs Noord-Oost 16.44.01: 8. Zwits./Duitse ploeg 16.44.13: 9. Ex aequo In ternationale ploeg en West-ZuldWest 16.45.42. Bergklassement. In deze eerste etappe Mul house—Metz was ook een berg van de derde categorie opgenomen, de Col de Bussang, die meetelt voor de bergprijs. Dit klassement ziet er als volgt uit: 1. Bergaud Centr.-Midd.) 3 pnt.; 2. Sain (West-Zuid-West) 2 pnt.; 3. Car doso (Internat, ploeg) 1 pnt. de finish ontsnapten nog 13 renners uit het peloton, waaronder de Nelux-renners Kersten, Kool, De Groot en Piet van Est, Darrigade (Fr.). Gauthier (Centraal Mid den) e. a". De voorsprong op het pelotoft bleef steeds klein, maar het was toch deze groep waaruit de"winftd'ar "Tc wóSrscK'ij'h kwam. André Darrigade, de Franse natio naal maakte geen uitzondering op de tra ditie van 1956, 1957 en 1958 en won ook in deze Tour de eerste gele trui. Met een flitsende eindsprint verwees hij Daan de Groot naar de tweede plaats. Er waren vier Nederlanders onder de eerste tien. want na De Groot finishten Piet van Est (6), Kersten (7) en Kool (tien de). De eerste plaats in het dagploegen- klassement ontging de Neluxploeg echter, omdat de eerste renner die na deze groep van 17, waarbij behalve Darrigade nog Graczyk binnenkwam, een Franse natio- naar Cazala was en die had een ach terstand van slechts veertien seconden, te weinig om Darrigade's minuut bonificatie weg te cijferen. De Deen Arne Jonsson van de interna tionale ploeg ,die na de sluiting der con trole binnenkwam, kreeg permissie om voor de tweede etappe te starten. In het hotel waar de Nelux-ploeg on derdak kreeg, heerste een stemming van tevredenheid. Vooral het Nederlandse acht tal zal te glunderen. Alleen De Groot, zat Zeilen Voorting inspecteert zijn fiets. nog wat te mopperen over die enorme duw, die Graczyk zijn ploegmakker Dar rigade in de richting van de finish had gegeven, maar met een tweede plaats was de Amsterdammer al met al toch wel in zijn schik. En Martin van den Borgh was al weer helemaal bekomen van de schrik over de val, enkele honderden meters voor de finish. Op het moment, dat ik onderuit ging, kwam me dat hele drama van vorig jaar toen ik in Toulouse naar huis moest, weer voor de geest. Maar de gevolgen vielen nogal mee. Een blauwe plek op mijn schouder, en een kapotte trui. dat is alles. Ik hoop nu alleen maar, dat ik met al dat vallen niet angstig ga rijden, zei de renner uit Koningsbosch met een brede grijns. „Wat een tempo" Bram Kool zat het allemaal rustig aan te horen. De ster&3 Delftse Tour-debutant was wel wat onder de indruk van het ge weld, dat in deze eerste rjt van het grote Franse avontuur ten toon was gespreid. „Wat 'n tempo is er gereden", klonk zijn verzuchting. Gerrit Voorting kon hem ge rust stellen. Zo gaat het heus niet elke dag door, maar ook wel eens een keer nog harder. Draai maar rustig zo door, manne tje, dan komen we er wel, waren zijn va derlijke woorden. De vier Luxemburgers hadden zich met de prestaties van hun ploeggenoten, die de tweede plaats in het ploegenklassement met slechts 16 seconden achterstand op de Franse nationale en 170.00Ó franft's' 'als eerste inzet in de gezamenlijke pot bete kende, duidelijk verheugd getoon fifrëT Charly Gaul als eerste man op de veer tigste plaats, waren zij in de grote groep binnengekomen en half verbaasd, half ver heugd hadden zij daar gezien, dat het De Groot was geweest, die de eerzuchtige Darrigade diens vierde zege in een eerste touretappe het felst had betwist. Vermoedelijk heeft Charly Gaul op dat moment begrepen, dat zijn pogingen om Daan de Groot uit de Nelux-nloeg te hou den de Amsterdammer hebben aangezet om eens te laten zien dat zijn vorm nog zo slecht niet is. Vermoedelijk, want wij heb ben het Charly Gaul niet du'rven vragen. Sport in het kort VOETBAL. Oonk en Moddejonge jr. zulen het volgend seizoen voor de Graaf schap in Doetinchem uitkomen. De onder handelingen tussen Enschede en de Doe- tinchemse ploeg hebben een gunstig vei- loop gehad. De vierde wedstrijddag van de Kieler Woche heeft voor de Nederlandse zeilers weer de nodige successen opgeleverd, kwam Wim van Duyl in de Drakenkas- se tot een goede tweede plaats achter de Italiaan Agusto Consentino, terwijl de race in de Finnjollenklasse een overwel digend Nederlands succes werd door de eerste vier plaatsen van Koos de Jong, Hans Sleeswijk, Leo Gerards en Jan de Boer. Ook Haaksma bracht het bij de Olympiajollen tol een eervol resultaat. Hij eindigde als eerste met zijn boot Glipper. Voor een bijzonder succes zorgde de Duitser Rolf Mulka, die in de Flying Dutchmanklasse voor de vierde maal achtereen als eerste finishte en daarmee de door de Duitse president beschikbaar gestelde prijs definitief hij won dit kleinood in 1956 en 1957 voor zich op eiste. Van Duyl bezet na vier dagen de twee de plaats in het klassement achter de Italiaan Cosentino bij de Draken, terwijl Koos de Jong en Jan de Boer in de al gemene rangschikking bij de Finnjollen resp. de derde en vijfde plaats bezetten. Jammer is het nog steeds dat De Jong dinsdag niet aankwam, zodat hij zo goed als zeker werd uitgeschakeld voor de eindzege. Ofschoon de Zweed Ribbhagen in de vierde race van de 5,5 meter klasse zegevierde, kwam de Duitser Scholl, die als derde eindigde, in het eindklassement niet in gevaar. Hij heeft nog steeds een voorsprong van 22 punten op de Zweed en ook voor hem staat de eindzege vast. Slechts vierduizend toeschouwers („De kenners", volgens stadion-directeur de heer D. Bessem) hebben gisteravond in Amsterdam een gevarieerd wielerpro- gramma voorgeschoteld gekregen waar van de huldiging van sprintkampioen Jan Derksen (25 jaar wielrenner) het hoogte punt vormde en dat verder gelardeerd was met een aantal bijzonder aantrekkelijke wedstrijden. Vooral de amateurs fietsten, dat het een lieve lust was en daarbij viel vooral het sterke rijden van de Sassenhei- mer Van der Lans op, die in een klasse mentswedstrijd over tien kilometer op het juiste moment ontsnapte aan de aandacht van sprinter Marinus waardoor hij op het nippertje deze race won. Wielrennen Acht Nederlandse profs kwamen uit in een omnium bestaande uit een sprint, tien kilometer individueel, een afvalwedstrijd over vier kilometer en een klassementsrace over vijf kilometer. Jan Derksen, even daarvoor uitbundig gehuldigd met een enorme bloemenkrans, toonde zich uiter aard de sterkste in de sprint voor Captein en Mahn. De tien kilometer werd gewon nen door Schulte met op de tweede plaats Derksen en als derde Post. In de" afvalrace bezette Captein de eerste plaats voor Post en Derksen. De klassementswedstrijd over vijf kilometer was voor Post. Derksen werd tweede en Mahn derde. De bereke ning van deze uitslag had overigens wat voeten in de aarde omdat de juryleden zich keer op keer schromelijk vergisten tot grote hilariteit van de toeschouwers. Ramanathan Krishnan die verleden week in de kampioenschappen van Lon den, zowel Olmedo als Fraser versloeg, heeft donderdag op het centre-court van Wimbledon niet opnieuw voor een ver rassing kunnen zorgen. Krishnan kwam in de dere'e ronde van het heren enkel spel uit tegen de als nummer een ge plaatste Amerikaanse Peruaan Alex Ol medo, en werd na 95 minuten met 4-6, 6-3, 4-6, 5-7 uitgeschakeld. Olmedo speelde niet in topvorm en slechts door zijn betere service kon hij de partij in zijn voordeel beslissen. Hoe wel Krishnan de tweede set won, kon hij nimmer voldoende pressie ontwikkelen om Olmedo ernstig in moeilijkheden te brengen. De Indiase kampioen redde wel enke le malen prachtig op scherpe passings eh de manier waarop hij van tijd tot tijd de keiharde service van Olmedo retour neerde was bewonderenswaardig. Tennis •li» S» I André Darrigade, gevolgd door De Groot en Menighini, flitst over dc finishlijn in Metz. Tele foto Beide spelers waren er op uit met on houdbare smashes te scoren, zodat ral lies vrijwel niet voorkwamen. Door dit gedurfde spel was het aantal missers vrij groot, maar tegelijkertijd zorgde deze dy namische speelwijze ervoor, dat enkele malen situaties ontstonden, waarin de atletische kwaliteiten van de spelers ten volle tot hun recht kwamen. Het publiek op de afgestampte tribunes leefde dan ook intens mee en de winnende slagen werden met luid applaus begroet. Ook Christine Truman, de nummer een bij de dames, was donderdag nog niet in haar beste vorm. Tegen haar partner voor de Wightman Cup, de 30-jarige Pat Ward, had zij 66 minuten nodig en de uitslag, 4-6, 6-4, 6-3, doet vermoeden dat Christine het in de volgende ronden nog erg moeilijk zal kunnen krijgen. Met moeite Evenals de favorieten hadden ook de overige geplaatste spelers het donder dag moeilijk, hoewel zij het allen tot de volgende ronde brachten. Roy Emerson, nummer twee van Australië, moest tegen de jonge Spanjaard André Gimeno een set afstaan en zijn partner voor de Davis Cup, Neale Fraser, van wie de organisa toren verwachten dat hij de eindstrijd zal halen, stond in de eerste set tegen Michael Hann met 1-4 achter. Hann, een speler van de universiteit van Cam bridge, kwam zelfs op setpoint, maar moest toestaan dat Fraser toch nog in straight sets won. De meest overtuigende speler in de Singles was de Amerikaan Barry Mac- kay, die met zijn geweldig harde service Advertentie Alleenverkoop voor Haarlem en Omgeving ALLE KAMPEERBENODIGDHEDEN Bad - Sport - Vakantiekleding SPORTMAGAZIJN TWIJNDERSLAAN 7-9 - HAARLEM TELEFOON 15116 100'/» service Boksen De wedstrijd Patterson-Johansson om het wereldkampioenschap zwaargewicht is wegens regen uitgesteld tot vanavond. Het middenterrein van het Yankee sta dion was zo doorweekt dat er volgens de directie ten minste tien uur zonneschijn nodig was om het weer in een behoor lijke staat te brengen. de Deen Leschly in de kortst mogelijke tijd van de baan veegde. De afwezigheid van werkelijk domine rende sterren als Hoad, Trabert en Rose- wall schijnt de publieke belangstelling voor Wimbledon niet ongunstig te beïn vloeden. Donderdag, teminstc, waren de 24.000 plaatsen in het centre-court totaal uitverkocht en buiten vormde zich een lange rij van mensen die hoopten op het allerlaatste ogenblik toch nog te worden toegelaten. Vergeefs, want de poorten van hel tennis-Mekka bleven voor de ongeluk- kigen zonder kaartje gesloten. Het was donderdag de laatste dag dat de Nederlandse spelers in de herenwed strijden uitkwamen. De twee Nederland se vertegenwoordigers in het heren dub belspel, Henk Goris en Piet van Eysden gingen in een spannend gevecht in vijf sets ten onder tegen het Australische duo Allen Lane en Barry Phillips-Moore. Het was sneu voor Van Eysden dat zijn maat zoveel fouten maakte, want de,„Q4fegvpqr- oordeelde toeschouwers waren het erover eens dat hij met een betere partner de partij zeker zou hebben gewonnen. Nu ver loor het Nederlandse duo met 1-6. 2-6, 6-3 6-2, 1-6, na een gevecht dat bijna twee uur duurde. Goris zwak Henk Goris begon uitermate zwak. Hij hield tot de eerste game van de derde set geen enkele service en zijn returns gin gen soms over de afscheiding heen en kwamen op de andere banen terecht. In die derde set herstelde hij zich, won de eerste game en eveneens de negende, zodat de set met 6-3 naar Nederland ging. Ook in de vierde set ging het goed. In de eerste.en derde game braken Van Eysden en Goris door de service van de tegen standers, die zich via het kwalificatie toernooi geplaatst hadden. Daarna won ieder zijn eigen service, zodat de Neder landers deze set met 6-2 wonnen. In de laatste set stonden onze landgenoten in minder dan geen tijd met 3-0 achter, voor dat Van Eysden de tegenpartij een ser vice-game afhandig maakte. Het was de enige game die de Nederlanders in deze set veroverden. De voornaamste uitslagen waren: Heren-enkelspel, tweede ronde: Knight (GB) versl. Lundquist (Zweden) 63, 36, 61, 64; Molinari (Fr.) versl. Fox (VS) 63, 36, 63, 62; Grinda (Fr.) versl. Fletcher (Austr.) 62, 75, 64; Davids- son (Zweden) versl. Gouder (Sp.) 61, 46, 61, 62; Ulrich (Denemarken) versl. Sanders (Zuid-Afrika) 62, 63, 62; Santana (Spanje) versl. Grigry (VS) 62, 4—6, 4—6, 9—7, 6—1; Olmedo (VS) versk Krishnan (India) 64, 36, 64, 75; Fraser (Austr.) versl. Hann (GB) 75, 64, 62; Emerson (Austr.) versl. Gimeno (Sp.) 6—2, 3—6, 6—4, 6—1; Mills (GB) versl. Howe (Austr.) 9—11, 64, 7—5, 6—2. Derde ronde: Mackay (VS) versl. Leschly (Den.) 6—3, 6—2, 6—4. Dames-enkelspel, tweede ronde: mej. Fa- geros (VS) versl. mej. Thomas (GB) 62, 61; mej. Arnold versl. mej. Catt (GB) 2—6, 6—3, 6—4. Derde ronde: mej. Hard (VS) versl. mej. Deloford (GB) 60, 62; mej. Reyer (Mex.) versl. mej. Gerson (Z.-Afr.) 62, 86; mej. Trueman (GB) versl. mej. Ward (GB) 46, 64, 63; mej. Sally Moore (VS) versl. mej. Couteix (Fr.) 64. 64: mevr. Ritano (Austr.) versl. mej. Wheeler (GB) 46, 61, 63; Sandra Reynolds (Zuid-Afrika) versl. mej. Pericoli (It.) 36, 7—5. 6—3. Heren dubbelspel, eerste ronde: Lane en Phillips-Moore (Austr.) versl. Goris en Van Eysden (Ned.) 61, 62, 36, 26, 61; Barnes en Fernandes (Braz.) versl. Jannovic en Panajotovic (J.sl.) 46, 62, 61, 16, 63. Tweede ronde: Ayala en Krishnan (Chili/India) versl. Grinda en Molinari (Fr). 63, 62, 62 Mackay en Olmedo (VS) versl. Moys E Ward (GB) 6—1, 6—3, 5—7, 61; Pietrangeli en Sirola (It.) versl. Mul- loy en Patty (VS) 6—3, 6—3, 8—10, 8—6. Dames dubbelspel, eerste ronde: Caroll Fageros en mej. Hellyer (VS/Austr.) versl. mej. Moore en mej. Thomas (VS) 36, 64, 63; mej. De la Courtie en Christine Mercelis (Fr./Belg.) versl. mej. Lazzarino en mej. Pericoli (It.) 64, 62; Sandra Sladek (Austr./Oan.) 62, 64; mevr. Fleitz en Christine Trueman (VS/GB) versl. Maria Esther Bueno en mej. Hopps (Braz./VS) 7—5, 6—4. Tweede ronde: mej. Arth en Doris Hard (VS) versl. mej. Catt en mej. Trewby (GB) 6—1, 6—1 De stayerswedstrijd over 80 km. was verdeeld in twee manches, een van 30 en een van 50 km. Wierstra, Koch en Vrees wijk beheersten de strijd volkomen. In de eerste rit zegevierde de sterk rijdende Koch met Wierstra op 80 en Vreeswijk op 250 meter. De tweede manche won Wier stra met 70 meter voorsprong op Koch hetgeen voor de Amsterdammer net niet voldoende was voor de eindoverwinning. Koch kreeg nu de bloemen. De wereldkampioen der stayers, de Zwitser Bücher speelde geen rol van be tekenis evenmin als de Nederlandse oud titelhouder Wagtmans, die keer op keer „los" van de rol kwam en in het geheel geen indruk maakte. De beslissende rit in de finale voor het sprintkampioenschap van Nederland voor amateurs is niet doorgegaan. De KNWU- functionarissen deelden echter niet mee waarom de rit werd uitgesteld. De amateur-sprintjes uit de „School- Van Vliet" vergoedden dit gemis echter voor een groot gedeelte, want zij gaven de kijkers een reeks aantrekkelijke wedstrij den te zien. De honkbalcompetitie Het programma van de hoofdklassers bevat weer een plaatselijke ontmoeting. Zaterdagmiddag spelen EDO en EHS tegen elkaar; deze wedstrijd zal wel door de Bulldogs gewonnen worden. Het is nog niet zeker of Peters weer kan spelen, maar mocht Peters niet hersteld zijn, dan maken de EDO-ers geen enkele kans. Eersteklasser Kennemerland krijgt Ajax op bezoek en de Kennemerlanders hebben een klein kansje op de overwinning, want de Ajacieden zyn de laatste weken vol komen van slag. Als Hofstra de gehele wedstrijd geconcentreerd werpt, kunnen de Kennemerlanders een paar kostbare winst punten in de wacht slepen. Zondagochtend speelt SC Haarlem in het Noordersportpark tegen HCK. De eer ste wedstrijd werd een kleine HCK-over- winning en ook nu zullen de Kinheimers wel aan de voordelige kant van de score blijven. HHC krijgt OVVO op bezoek en dat kan een zware opgave worden voor de Reds. Hanne Urbanus wierp en sloeg zich de vorige week weer eens in het nieuws en dat betekent altijd nog, dat de HHC-slagploeg het moeilijk zal krijgen. Schoten gaat op bezoek bij WVHEDW en zal daar wel twee punten aan overhouden. ZATERDAG 27 JUNI Hoofdklasse: EDO—EHS, 16 uur. Eerste klasse: Blauw Wit—ABC, Kennemerland —Ajax. 16 uur, Volewijckers—UW. Overgangsklasse A: RCH—Neptunus, TIW— OVVO 2; TYBB—HFC Haarlem. Overgangsklasse B: Spartaan—Catchers, Sparta 2Thor. Tweede klasse B: SC Haarlem 2-HHC 2, VVGA 2— Rivalen. Tweede klasse C: Shell—Bloemendaal. Kayon Haarlem 3 A: Schoten 4—Terrasvogels. HCK 3—DSB. 3 B: DIO—Kennemerland 2, Rooswijk 2—HCK 4. 4A: RlpperdaSchoten 5. 4 BHalfweg 2—Terrasvogels 2ï 4C: HFC Haarlem 2Halfweg 3. ZONDAG 28 JUNI Hoofdklasse: HHC—OVVO, 14.30 uur; Sparta— VVGA. WVHEDW—Schoten, 14.30 uur. Eerste klasse: SC Haarlem-HCK, 10 uur. Overgangsklasse A: RFC—HCK 2. Overgangsklasse B: SVV—Rooswijk, Tjikalong —Schoten 2. Tweede klasse B: THR—RCH 2. Tweede klass? C: EDO 2—Laakkwartier. JOS— ABC 2, Rood WitSchiedam. Rayon Haarlem 3 B: EHS 2-SC Haarlem 3. 4 ATYBB 2—EDO 4, OG 2—Rooswijk 3. 4B: OG-Schoten 6, VI. Vogels 2-HHC 3. 4 C: Bloemendaal 2DIO 2. 4 DHCK 6Sikkens 2. Advertentie door Zenuwrust Mijnnardt's Zenuwtabletten In dc overgangsklasse van de honkbal competitie deden de Haarlemse ploegen het wederom uitstekend. Alleen TYBB leed een nederlaag tegen lijstaanvoerder Neptu nus in Rotterdam, maar toch boden de Haarlemmers goede tegenstand, want zij scoorden zes tcgenpunten. HCK 2 bleef op gelijke hoogte met de Rotterdammers. De Kinheimreserves versloegen het gevaar lijke OVVO 2 met 16—7. Charles Urbanus was de Amsterdamse werper, waarvoor vooral Harry Maat en Arie Numan geen ontzag hadden. Beiden gaven drie honk- slagen. HFC Haarlem wees RFC terug. RCH bleef op de vierde plaats, maar kwam nu gelijk met OVVO 2 door een 13—12 overwinning op TIW. De Racing heeft tij dens de wedstrijd tegen de Amsterdam mers een 101 voorsprong gehad. In de overgangsklasse B kwam Schoten 2 alleen aan de kop door een ruime over winning op SVV (14—4), terwijl Tjikalong de tweede achtereenvolgende nederlaag leed. Nu werd van Thor verloren (716). Rooswijk kwam een stapje dichter bij de leiders door een overwinning op Spartaan. In de tweede klasse B faalde Schoten 3 wederom. Het zakte van de tweede naar de vierde plaats na een 95 nederlaag tegen VVGA 2. THB heeft zich kennelijk vol ledig hersteld van de inzinking en versloeg nu DSS met groot verschil (17—5). HHC 2 verstevigde haar positie aan de kop door een benauwde overwinning op staartclub Rivalen (98). In de tweede klasse C kwam het reserve team van EDO in moeilijkheden. Zondag werd van ABC 2, dat tot dan toe zonder winstpunten was, verloren zodat EDO 2 nu de laatste plaats moet delen. De standen zijn: Dvergangsklases A: HCK 2 8-13 Neptunus 8-13 JVV0 2 7—8 RCH 7—8 HFC Haarlem 8-7 RFC 8—5 TYBB8—4 nw 3—2 2 B: HHC 2 7-10 VVGA 2 8—9 THB 8—8 Schoten 3 67 DSS 7-6 RCH 2 6—5 SC Haarlem 2 65 Rivalen 64 Overgangsklasse B: Schoten 2 7-12 Sparta 2 8-12 Tjikalong 8-11 Rooswijk 8-10 Thor 7—8 SVV 7—4 Catchers 8—2 Spartaan 7—1 2 C Laakkwartier 7-12 Schiedam 7-11 Rood Wit 7-10 Shell 7—9 JOS8—6 Bloemendaal 6—4 EDO 2 7—2 ABC 2 7—2

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11