Juli krijgt een oogstmaandkarakter met een schat van duinplanten Gemeenteraadsvergadering Velsen Velsens Culturele Agenda in de komende week Havenberichten Jeugdige tekenaars zien de haven formule meubelen Omvangrijke agenda voor dinsdagavond Vruchtengebakjes VAKANTIEKOOPJES! vrijdag 26 juni 1959 5 Examens Betaling abonnementsgeld per giro KOELKASTEN LOENDERSLOOT Stichting NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen H. Tervoort blijft voorlopig voorzitter van VSV Opnieuw bronzen eremetaal voor VGZ-jubilaris foto HOBBY Medische verzorging tijdens het weekeinde DOOR HET DROGE WEER is in de natuur „hooimaand" samengevallen met „zomermaand" en zal de maand juli wel meer nog dan augustus dit jaar het karak ter van „oogstmaand" krijgen. Planten die normaal begin juli in bloei beginnen te komen, zijn door het mooie zonnige weer daarmede nu veel vroeger. Slangen- kruid, koninginnekruid en de prachtige valeriaan kan men, vooral op schaduw rijke plaatsen, nog wel bloeiend aantreffen, doch in de zon groeiende planten zullen weldra uitgebloeid zijn. Feitelijk is het prettig dat de natuur zulks regelt, maar het gevolg is dat wij wat groei en bloei betreft elk jaar weer voor verrassingen komen te staan. Als we denken dat we het weten, blijkt maar al te dikwijls dat het toch weer een beetje anders is. Juli zal thans dus een andere functie kun nen verrichten, daar de boeren het hooi in tussen hebben binnengehaald. Op de hoge gronden en vooral in onze duinen gaat het aanvankelijk zo mooie plantendek zien der ogen achter uit, hetgeen vooral op de tredplaatsen, waar veel gelopen wordt, zo als op wegen en speelvelden, het geval is. U moet er eens op letten hoe bepaalde planten, zoals weegbreesoorten, het overal volhouden. Geen wonder dat deze plant in vroeger tijden zo in de belangstelling stond. Ook als geneesmiddel en zelfs als een wondermiddel werd de weegbree be schouwd. Bij ontstekingen, brandwonden en puisten werden de bladen van deze planten in velerlei vorm gebruikt en zo vormen zij ook een beproefd middel tegen brandblaren van brandnetels in de onmid dellijke omgeving waarvan zij vrijwel al tijd zijn te vinden. Ook hier dus weer een goede voorzorg van „Moeder Natuur" waar wij, die vaak zo ver van de natuur af zijn komen te staan, ons veelal niet meer bewust van zijn. Bijzondere gedragingen De droogte geeft ook wel aanleiding tot bijzondere gedragingen van de planten. Zo is bijvoorbeeld zeer duidelijk te zien hoe sommige planten alles in het werk stellen om het waterverbruik, dus de verdamping, Advertentie MARKTPLEIN Haarlem. Vari de afdeling h.b.s. b van het Lou- rens Costerlyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen: F. Bouman, R. C. van den Brink, R. C. van der Bijl, W. G. de Cock, D. Desjardijn, K. D. Enthoven, P. H. Enthoven, R. Haanappel, F. K. J. Hartsuiker, F. Kales, M. F. R. Kets de Vries, H. P. Lippe, J. W. Neurdenburg, J. van den Nieuwenhof, W. Nijmeijer, R. A. Pel, L. P. van R.eeuwijk, G. Roukens, H. Scholten, mej. A. Sin- nige, J. C. van Staalen, C. Vermaas, P. de Vries, P. Wals, W. J. L. van Wel, G. D. Wynia, mej. J. N. C. W. van Zijverden. Haarlem. Aan het Mendel-College, afdeling h.b.s. a, zijn geslaagd voor het eindexamen: F. W. J. Besselink, Haarlem: E. W. Biere, Haarlem; A. P. Braak. Haarlem; P. F. M. Coesel, Bloemen- daal; G. L. P. Conijn, Aalsmeer; F. P. J. Donders, Haarlem; J. P. W. Holleboom, Haarlem; W. J. M. Holthuizen, Haarlem; A. A. M. Hopstaken, Haar lem; Th. N. Jukes, Haarlem; R. R. Mostertman, Beverwijk; A. G. M. Nagel, 'Amsterdam; M. Nie- denzu, Haarlem; J. H. Peereboom, Velsen; J. W. M. Peters, Haarlem; P. J. van der Pol, Haarlem; H. J. Sips, Haarlem; D. A. van Stekelenburg, Haarlem; A. Th. M. Vasen, Heemstede; K. W. M. Vermeij, Haarlem. Afgewezen 4 kandidaten. Overveen. Aan het Jac. P. Thijsse-Lyceum te Overveen zijn geslaagd voor het eindexamen gymnasium a: de dames M. Jonker, D. Meijer, A E. B. Naessens, J. H. Robbers, J. A. T. H. Ver- siuys en de heren L. G. Toornvliet en H. W. van Rhijn. Afgewezen 1 kandidaat. Het examen wordt met 2 kandidaten voortgezet. Haarlem.Bij de in Haarlem gehouden mulo examens zijn geslaagd voor het diploma a: de dames A. E. Jonker M. Otger, M. Peper, B. H. Smit, B. Smal, M. C. P. Sieval, A. L. Lorrier, B. C. Rattschafer, J. H. Prins, L. Lursen, A. de Waardt, Zwanenburg; J. M. Bakker, G. van Zand- voort, L, Tanis, A, van der Plas, T. A. H. T. Hel- lendoorn, M. van der Harst, IJmuiden; M. G. W. Schoester, A. G. Kruijt, Velsen; J .C. Man, Heem stede en de heren J. van Slooten, Velsen; W. Ko ning, G. Telman, L. Spieker, N. Disselköter, A. N. H. Bruseker, W. T. Brinkman, J. Vernout, P. J. H. Waleveld, R. Bottelier, K. L. Looman, J. Klabou, allen Haarlem: H. Klepper, IJmuiden; J. H. Scholten Uitgeest: D. Vroon Heemstede; H. J. Nijman, B. Muskee, Beverwijk: A. C. Schou ten, Vijfhuizen; K. H. Blasius le Jay, Oegstgeest. Voor diploma b zijn geslaagd: mej. J. N. de Mes, Haarlem en de heren P. Breedijk, L. J. Los, G. Hoolwerf, J. M. Noordhoff, J. Meulmeester A. C. Galjaard, D. Eppinga, B. Groenevelt, R. Kruger, D. E. Jonker, allen te Haarlem; J. L. Barendrecht, Heemstede; C. H. Roest, Santpoort, J. W. Drost, Zandvoort; H. Booman, Vijfhuizen; W. Brouwer, Aalsmeer en A. de Groot, Hoofddorp. Groningen. Artsexamen 1ste ged.: E. H. van der Leij, Leeuwarden: K. te Velde, Wildervank. Be vorderd tot arts: mevr. J. G. van Weering-Oost, Groningen; A. Dunning. Groningen. Notarieel staatsexamen 2de ged.: J. G. Hanewald, Haren. Amsterdam. (Gem. Univ.). Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proef schrift over de molecuulfysica J. van der Elsken te Amsterdam. Amsterdam. (Gem. Univ.). Bevorderd tot arts: mevr. H. E. Bouma-Straub, mej. C. M. E. Smit, mej. L. H. M. Houben, mej. W. H. S. Roos; H. J. Funke, J. H. Kraak, J. Weber, A. J. H. Hermans, M von Balluseck, S. K. Tjoa, allen te Amster dam; E. Stegwee, Haarlem en B. W. J. Vroom, 's-Hertogenbosch. Artsexamen lste gedeelte: mej. M J. Wilmering. mej. C. Boer, W. J. Oosterveld, N. Balzer, A. J. Otto en G. W. de Wey Peters, allen te Amsterdam. Kandidaatsexamen politieke en sociale faculteit: mevr. E. Warendorff-Müller, Amsterdam. Leiden. Doctoraalexamen Nederlands recht: L. Lips. Rapallo, Italië; A. J. Hulst, Leiden: J. H. Visser, Den Haag. Doctoraalexamen geologie: A. W. Steffelaar, Den Haag. Delft. Gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschap mej. Y. M. F. Muller. Delft. Propaedeutisch examen geodetisch inge nieur: J. W. van den Berg, IJmuiden. Ingenieurs examen scheikundig ingenieur: M. P. P. Blind, Leiden; F. C. den Boer, Vlaardingen; R. J. A. M. van der Borg (met lof), 's-Gravenhage: H. Bor- kent, Badhoevedorp; M. J. van der Burgt, Heem stede; P. A. van Damme, Rotterdam; T. T. Dek ker, Breda; K. Delcour, 's-Gravenhage: A. H. M. van Elzakker, Delft: J. N. C. van Geel, Eindho ven: J. Iljas. Delft; B. C. de Jong (met lof), Rot terdam: C. G. Koen. Delft; E. B. Mandemakers. Waalwijk: J. L. Monfils. Delft; J. C. Moree, Ro zenburg; M. C. A. van Nievelt. 's-Gravenhage; E. Ravoo (met lof), 's-Gravenhage; R. E. Schuil, 's-Gravenhage: J. H. N. Verheugen, Eindhoven; M. Vlugter. Rotterdam: W. J. W. Vermijs, Voor burg. Ingenieursexamen werktuigkundig inge nieur: D. Appels, Delft; R. W. van den Berg, Rotterdam: IT. C. J. van Beukering, Voorburg; A. G. H. de Bliek, Apeldoorn; L. P. Bouman, Rotter dam; C. P. M. van den Buijs Zundcrt; D. A. Cor- nelisse, Heemstede; N. H. Dekkers. Dordrecht; W. M. van Dongen. 's-Hertogenbosch; R. Gerrit- zen, Heemstede: C. C. Groothoff, Heerlen; E. A. Hessing. Delft; D. G. Jongstra, Echt; C. P. Keizer, Vlaardingen; W. de Kleuver, Veenendaal; W. B. Kloos, Den Dolder; W. G. Koster, Schiedam: mej. D. C. Lammens, Leiden; T. W. M. van Lammeren. 'Vageningen; Liem Tjong Biauw. Delft; R. van Maaren, Rotterdam: R. C. Olland. Zwolle: H. B. "'aczejka (met lof). Rotterdam; M. D. H. Pcn- nings. Eindhoven: A. Rietdijk (met lof), 's-Gra venhage; Raden Mas Soemarso, Delft; P. Teijema, Leeuwarden: Tjoa Bian Hin, Delft; G. J. van der Vlies. Schiedam; P. S. Weltevreden, Deventer en J. Wilschut, 's-Gravenhage. Amsterdam. (Gem. Univ.). Kandidaatsexamen rechten: C. P. Lohr en P. Heidinga. Amsterdam. Amsterdam. (V.U.). Kandidaatsexamen psycho logie: mej. J. C. H. v. Meggelen, Den Haag. Kan didaatsexamen pedagogiek: mej. J. W. Kluiten- berg, Apeldoorn. Rotterdam. Baccalaureaatsexamens Economi sche Hogeschool: U. C. R. Bakker. D. Koudijs, M. Spits en A. E. Vis. allen te Rotterdam. Groningen. Doctoraalexamen economische we tenschappen: H. Bottinga, Groningen. tot een minimum te beperken. Het tot de havikskruiden behorende muizenoortje met zijn prachtige zwavelgele bloemen keert de licht behaarde onderkant naar de zon toe. Dit doen ook verscheidene bomen en struiken. Kijkt u maar eens naar enkele popelsoorten, bomen die hun water uit de bovenste grondlagen moeten putten en dus zeer zuinig met het bodemvocht moeten omspringen. Een plant die in de komende maand uw bijzondere aandacht waard is, is het walstro, dat met zijn citroengele of witte bloemetjes een heerlijke geur verspreidt en op de zonnige hellingen domineert. De op de wortels van deze plant als parasiet groeiende walstrobremraap de zo ge heimzinnige bleekgele plant met grote tweelippige bloemen zult u hier en daar ook nog wel aantreffen. Op vochtige plaatsen zullen wilde tijm en watermunt uw belangstelling wekken. Ook de verbascums, zoals koningskaai-s en stalkaars, alsmede vlasleeuwerik zult u in het kalkrijke duin op vele plaatsen kunnen vinden. Bijzondei-e vei-melding verdient hier nog de teunisbloem, de „nachtvlinder" onder de planten, die s avonds zijn helder gele bloemen als kaai-sjes voor de nacht opent. Schat van duinplanten Ja, juli kan ons een schat van duin planten brengen, waarover zeer veel te vertellen valt. Op dé kalkarme gronden, zoals in Ber gen en in de kop van Egmond, prijkt in de zeeduinen de blauwe zeedistel, een prachtige plant die bijzondere bescher ming geniet, want niet alleen het plukken daarvan doch ook het vervoei'en van deze plant is verboden. Op de kalkrijke hogere gronden komt het Sint Janskruid veel voor. Deze plant lijkt geperforeerde bladeren te hebben Vandaar dat de plant Hypericum perfo ratum heet. Het vroegere volksgeloof wil de dat boze heksen en satanische invloe den geen schijn van kans kregen als men de planten in de Sint Jansnacht had ver zameld. Gedurende de oorlog verzamelden wij de planten om er, na ze gedroogd te heb ben, onze schamele theevooi'raad mee aan te vullen. Het Sint Janskruid en de Sint Jans dauw konden wondex-en doen en de dichter kon niet anders dan dit beamen: Maar Sint Jan wordt boven maten Seer geviert van desen reij Want eij siet eens langs de straten Uit haar vensters meij bij meij Die sij tot een offerande Van sijn dau nu brengen voort Want sij seggen dat men 't branden Van veel sieckten daerdoor smoort. Advertentie It K Vit i-9 t *r C<XXCCCCCttC.CCCCCOCCCOXXCCaXXCCCOCCCCCCCCCCCCC03CCCOOX U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnés f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. *XXX»COCCOCCCCCOCCOCOXXXXXXX»OCOCXX>3COCCOCCCCl J. J Donderdag kwamen In IJmuiden aan: Labotas van Rotterdam; Otto Schepers. Kleftes; Nestor, Rotterdam; Geestermunde, Antwerpen; Swift, Londen; Nordbo, Maracaibo; Stientje Mensinga, Londen, laden Zaandam; Hontestroom, Huil; Ben- nekom, Antwerpen; Jans, Londen; Kora, Grims by, laden IJmuiden; Corale, Londen, ledig Zaan dam; Flardinga, Londen; Darlington, Goole; Haarlem, Antwerpen; Wulp, Rotterdam; Hoog kerk. Rotterdam; Koningswaard, Pernis. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Loke van Antwerpen; Rondo. Oxelosund, erts lossen Hoog ovens. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Adriana naar Dagenham, walsmateriaal Hoogovens; Land Hadelsn, Sarpsborg; Thyra Behrends, Rotterdam; Zaanstroom, Londen; David, Lulea; Duke of Lan caster, Southampton; Anna Elisabeth, Londen, walsmateriaal; Tarpenbek, Le Havre; Energie, Lydköping; Swift, Harlingen; Randfontein, Southampton; Alberto Dodero, Vigo; Ville de Montreal, Rotterdam; Twee Gebroeders, Rotter dam; Trude K. Rotterdam; Texelstroom, Man chester. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Bloemgracht naar Rotterdam; Unitas S, Odense, bijlegger IJ muiden; Laumuller, Rotterdam; IJsselborg, Sarps borg, zout van IJmuiden. WATERVLIETERTJES NAAR AURORA. Van de korfbalvereniging „Watervliet" gaan zondag twee aspirant-twaalftallen deelnemen aan de jubileum-seriewedstrij den van Aurora in Haaxdem. Voor Water vliet zal dit voorlopig een einde maken aan het korfbalseizoen en aan de Velsense activiteiten. Advertentie Bosch - AEG - Bico - Delta etc. Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden De gemeentex-aad van Velsen zal op dinsdag 30 juni te halfacht in openbax-e vex-gadering bijeenkomen. De omvangrijke agenda vermeldt: 1. Vaststelling notulen van de openbax-e vergadering gehouden op 13 januari 1959. 2. Ingekomen stukken. 3. Woningbouw in IJmuiden. 4. Onttrekking aan het openbaar verkeer van straatgedeelten in Santpoort. 5. Verkoop van grond te Driehuis aan J. Bais. 6. Verkoop van gx-ond te IJmuiden aan 9 zelfbouwers. 7. Verkoop van grond te IJmuiden aan M. Gosscha-lk. 8. Verpachting van grond nabij Driehuis. 9. Beschikbaarstelling van een krediet voor het aanleggen van een plantsoen met met verse aardbeien 25 Ct. Iets fijns komt van BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Catharina Geertruida Aga tha, dochter van J. P. Beentjes en J. Ven- nik. Eddy, zoon van A. F. Delsasso en M. J. C. Dekker. Margax-etha Hilde, dochter van J. de Metter en M. J. Smorenburg. Anna Cornelia Maria, dochter van I-I. S. van der Hulst en C. G. M. Vink, Doodweg 27. ONDERTROUWD: J. C. C. Maasdijk en P. A. J. M. Klaasse. GETROUWD: N. Kramer en C. M. Krösschell. C. G. Wubben en M. Vadex'. A. P. M. Schram en E. A. Adrichem. OVERLEDEN: H. van der Weerdt, oud 71 jaren,.wedn. van H. C. Loggen, wonende te Amsterdam. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Yolanda W., d. van K. Steijn en M. T. Gillissen; Maria G. A., d. van J. F. Sassen en M. M. Mekenkamp; Pau lina G. M., d. van PI. L. M. van der Hoff en A. P. van Rijn; Judith L., d. v. J. Ornek en L. Box; Rudolf J., z. van J. C. Snelder- waard en C. H. Meijer; Gijsbei'tha, d. van H. C. Gellekom en G. Plooij; Everhard, z. van E. H. Veen en E. Oudegeest; Annette, d. van W. H. A. Jilesen en M. J. Steinmann; Johanna, d. van P. N. Valk en G. Zwart; Ilse J. H., d. van P. D. Reyneke en A. H. Bonimbie; Klaas, v. van H. Tolsma en T. Reitsma; Nanette, d. van C. Rijkeboer en G. A. B. Schauikes; Jantina, d. van S. van der Kolk en J. van der Weide; Zwannette N. G., d. van P. J. van Harselaar en J. Mensing; Jan, z. van D. Boudesteijn en H. van Vliet; Aloysius M., z. van W. J. Geijs en A. M. Westerburger; Dirk R., z. van D. van der Booren en T. T. Oster- kamp; Guda M., d. van A. Beumer en C. Gerritse. ONDERTROUWD: J. W. Draaijer en R. Schamböck; C. J. W. van Doorn en A. A. M. Nel is; C. Hammer en A. E. Wolterman; J. van Balen en J. Rademakers; J. C. Knik- kink en B. J. Dobbelaar; G. Visser en M. van Dijk. GETROUWD: N. N. Brandjes en J. Wierda; J. Fischer en G. Vlietstra; L. van Riesen en M. E. Bruggink; H. Meisner en J. van Roon. H. B. Wisker en A. M. van der Leden: B. Klein en J. C. Koomen. OVERLEDEN: A. Goedhart, oud 74 jaar, e. v. Kraaijenoord; F. van der Kant, oud 77 jaar; H.'van Herwijnen, oud 73 jaar. Advertentie Kies een doel en spaar ervoor In Amsterdam ging 's nachts een hou ten hulpschool aan de Fraunhofer- straat in vlammen op. De leerlingen, die de volgende morgen op de plaats waar hun school had gestaan, slechts een chaos van verkoolde balken, boe ken en schriften aantroffen, vonden de brand niet. zo erg. roant zij kregen er een vrije dag door. Deze tekening, die een overzicht geeft van een deel van de IJmuider Vis sershaven, is typisch vrouwelijk. Pin kie van Dongen uit Den Haag, leer linge van de Amsterdamse kunstnijver heidsschool was de maakster. beplanting op een teiTein aan de Heeren duinweg te IJmuiden-Oost. 10. Schrijven van de Ned. Grondbrief- bank N.V. 11. Vaststelling van een straatnaam. 12. Verlenen van een bijdrage voor de stichting van een gecombineerde visrokerij. 13. Uitbreiding van het tex-rein aan de Velserduinweg te IJmuiden-Oost in ge- bx-uik voor de opslag van materialen, enz. ten dienste van het bedrijf openbare wer ken. 14. Rijkssubsidie in de kosten van x-es- tauratie van huize Beeckesteijn. 15. Verlenen van medewerking ingevolge ai'tikel 72 der Lager Lager-onderwijswet 1920 tb.v. het R.-K. Kerk- en Schoolbe stuur van de H. Gx-egorius van Utrecht te IJmuiden. 16. Verlenen van medewei'king ingevolge artikel 72 der Lagex'-ondei-wijswet 1920 t.b.v. het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs te IJmuiden- Oost. 17. Verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920, t.b.v. het R.-K. Kerk- en Schoolbestuur te Santpoort. 18. Kx-ediet voor de aanschaffing van materialen voor kleuterscholen. 19. Krediet voor de inrichting van het kantoor voor de gemeentelijke inspectie van het onderwijs. 20. Zekerheidstelling van een hypothe caire geldlening. 21. Benoemingen:-.a. van personeel aan de Mevi\ Dr. J. van den Bergh van Eijsinga- Eliasschool te. IJmuiden-Oost; b. van een onderwijzer aan de tweede opënbax-e u.l.o.- school. Zie gemeenteblad no. 172 van 1959. Onder voorzitterschap van de heer H. Tervoort heeft VSV woensdagavond in „Du Commerce" aan het Martkpiein te IJmui den de jaarvex-gadering gehouden. On danks het feit, dat de wel zeer zomex'se temperatuur allerminst uitnodigde tot ver- gaderingsbezoek, kon de voox-zitter in zijn openingswoord een behoorlijk aantal leden het welkom toeroepen. Een ander winst punt was voorts, dat de bespx-ekingen een px-ettig verloop hadden. Na het openingswoord van de voorzitter en het voorlezen van de jaarverslagen door secretaris en penningmeester, werd als uitvloeisel van een besluit van de vo- rige algemene vergadering de vraag aan de orde gesteld, of de vex-eniging al of niet bij het betaalde voetbal zou blijven. Het bestuur was unaniem van mening, dat deze vraag in bevestigende zin beant woord moest worden en de vex'gadering ging daarmede akkoord. Bij het punt bestuui'svex'kiezing bleek, dat de heer Tex-voort de voorzittershamer het liefst in andere handen zag overgaan. Hij vei'klaarde zich evenwel bex-eid elke andere bestuursfunctie te aanvaax-den. Aangezien echter nóch het bestuur, nóch de ledenvergadering een geschikte kandi daat had kunnen vinden, wex'd wedei'om een beroep op de heer Tervoort gedaan. Deze verklaarde hierop het pi-esidium weer op zich te willen nemen, met deze restrictie, dat zodra een geschikte opvolger gevonden zou zijn, deze op een tussentijdse vergadei'ing de voorzittei'shamer van hem over zou nemen. De twee andere pex-iodiek aftredende bestuursleden, te weten de heren W. F. Veldmeyer (secx-etaris) en B. Keirsgieter, wei'den eveneens bij enkele kandidaat stelling hei-kozen. In plaats van de heer M. Strijder, die zich metterwoon in Pur- merend heeft gevestigd, werd de heer J. Niesten als bestuux-slid aangewezen. Deze kloeke tekening is duidelijk door een mannelijke hand vervaardigd. De jonge leerling van de Amsterdamse Kimstnijverheidsschool, die een IJmui der trawler zo zag, was de 17-jarige Jan Vluggen uit Amsterdam. JVoor de derde, maaldeze week is de bronzen ei'emedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, uitgereikt, dit maal aan een veex-tigjai-ige jubilaris van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v. te Velsen, de heer S. v. d. Wal, wonende Graaf Jansstraat 36 te Beverwijk. In intieme huiselijke kring heeft zich de jubileumviering donderdag voltrokken met het bezoek van loco-bux-gemeester W. J. Vessies van Bevex-wijk, ir. R. van den Ende, bedrijfsingenieur van de papiex-- fabriek, die de directie van het Velsense bedrijf vertegenwoordigde en ii\ L. L. Korteweg, assistent van de bedrijfs ingenieur. Het verheugde loco-bux-gemeester Ves sies de heer v. d. Wal, die hij wegens zijn vi-oegere voetballoopbaan bij „De Kenne- mers" wel van méér nabij kende, te kun nen mededelen, dat hem een koninklijke ondei-scheiding is toegekend. Hij speldde hem daarna de vex-sierselen op de borst. Ii\ v. d. Ende bi-acht de dank voor de langdurige trouw van de directie bij dit jubileum over. Hij herinnerde er aan hoe de jubilaris op zestienjarige leeftijd direct in de voormalige cellulosefabriek terecht kwam, waar hij vex-schillende functies ver vulde als pi-oevenmaker, cellulosewikke- laar en de langste tijd als celluloselader. Tijdens de ooi-log heeft hij ook nog bij de vx-oegere n.v. „Chemica" gediend. Ondanks het feit, dat de heer v. d. Wal pas twee jaar dient in de houtstoffabriek als hout- transporteux-, heeft hij zich als steeds een flinke wei'ker, spoedig aangepast aan de gewijzigde omstandigheden. Namens de directie overhandigde ir. Van den Ende de jubilaris als huldeblijk een enveloppe met inhoud, de draagmedaille van het pas verworven ex-emetaal en schriftelijke gelukwensen van de hoofd- dix-ectie. Voorts wei'd overhandigd het ver- ei-end getuigschx-ift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de bijbe horende grote zilveren legpenning. Me vrouw v. d. Wal ontving een foto in lijst van haar man „in functie". Er is voorts een fleurige mand met bloe men van de dix-ectie gezonden. In de loop van de dag heeft een aantal collega's pex-soonlijk de familie v. d. Wal geluk gewenst. De culturele agenda voor de week van 28 juni tot en met 4 juli: 29 JUNI t/m 4 JULI Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur. Cultureel gebouw IJmui den. 29 JUNI t/m 4 JULI Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden, geopend van: maan dag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-N. geopend van 14 tot 17 uur; dins dag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uui-, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); dondex-dag 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 29 JUNI Stichting De Velser Gemeenschap, Sectie Muziek, openluchtconcert in het Burg. Rijkenspark te Santpoort, 19.30 uur, door het fanfax-ekox-ps „Wilhelmina". 1 JULI Stichting De Velser Gemeenschap, Sectie Muziek, openluchtconcert door de IJmui der Harmonie op de binnenplaats van het W. F. Vissex-huis, 19.30 uur. 3 JULI Aquariumvereniging „Velsen", 20 uur, lezing met dia's in het Cultureel Ge bouw IJmuiden. BIOSCOPEN Thalia; maandag 29 juni, 20 uur: „Moox-- denaar aan boord"; dinsdag en woens dag d.o.v. dezelfde film, zelfd aanvangs- uur; donderdag, 20 uur: „Mox-gen zal ik huilen" (speciale v'ooi-stelling). Rex: maandag 29 juni, 20 uur: „Made leine tel. 136211"; woensdag en dondex-- dag, 20 uur: „Wapensmokkel naar Cuba". Advertentie LOEK ANDERSON heeft Een sprekend voorbeeld uit de x-eeks van speciale aanbiedingen: KODAK RETINETTE van 175.— NU 139.- KENNEMERLAAN 25 CINé TELEFOON 5962 IJMUIDEN: Artsen: D. J. Boosman, Stationsweg 7, tel. 4340. J. H. van Ginkel, Kennemer- laan 141, tel. 4058. Apotheken: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403; Apotheek Pleyiex-, Pla- netenweg 52. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; zus ter A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT: Artsen: D. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheken: Apotheek de Wilde, Bx-oek- bergenlaan 42, Sanlpoort-Noox-d, tel. 02560—8284. VELSEN: Wijkverpleging: Zuster H. v. Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378, Oud- IJmuiden, ten noorden van Kennemer- laan, Max-ktplein, L. Nieuwstraat en Plein 1940—'45; Zuster C. E. Th. Man, IJselstraat 23, tel. 8028, ten zuiden van Havenkade, Kennemerlaan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Zeeweg; Zuster D. Spiex-s, Geelvinckstraat 27, Velsen-N., tel. 25103936, ten oosten Zeeweg, Vel- sex-beek-Dorp Velsen en Velsen-Noord; Zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJmuiden, Driehuis, Santpoort-Dorp en Santpoort-Station. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen (N.). tel. 02510 3745. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. A. de Ruyter, Dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK-UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middelweg 9, Uitgeest, tel. 02513212. Bovendien neemt dr. Tuinman de dien sten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. Wjjk- en Kraamverzorging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk: Wijkverpleging: Zuster Verstegeren, Laan van Kanaan 107, tel. 4409. Kraamverpleging: Zuster de Ruyter, Laan van Kanaan 107, tel. 4409. VITESSE-JAARFEEST. De Castricumse sportvereniging Vitesse gaat op 5 juli het traditionele jaarfeest houden. De vreugde tijdens deze viering zal, nu het eerste elftal promoveerde naar de tweede klasse, nog groter zijn dan voorheen. De 37ste viering van de oprich tingsdag zal dan ook een speciaal karakter kx-ijgen. Op deze bijeenkomst zullen ook de overige kampioenselftallen van de ver eniging, te weten het derde elftal, de junioren a en de aspiranten b en d worden gehuldigd, hetgeen na het behalen van hun kampioenschap al op onofficiële wijze gebeurde.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7