DE BABY DOLL BRIL? Arend Reym NIEUWS Velo Visie Havenberichten Directie-chauffeur H. Schuller 25 jaar bij Van Gelder Heemskerk kreeg ladderwagen van Velsen in bruikleen Haarden en kachels Mr. Opticien J. DE BOER 6 Eiland dei' verschrikking Madeleinetel. no. 136211 Monty s dubbelganger Aanvaring op Waterweg voor Raad voor Scheepvaart Betaling abonnementsgeld per giro Dodende liefde Meteor Monsters auto- en motorrijschoo Japans schip opgebracht Grieks schip vergaan voor SLECHTHORENDEN 348,- LOENDERSLOOT Burgerlijke Stand van Velsen Zeer grote aanvoer op groentemarkt Judovereniging moet mat zelf betalen Aardbeienseizoen loopt nu op zijn einde De hoofdader naar het T.V»-apparaat is een goed geplaatste antenne Marktplein 30 - Telefoon 4273 Examens ZATERDAG 27 JUNI 1959 (Thalia, IJmuiden). Quakers zijn mensen, die op grond van hun godsdienstige over tuiging tegen oorlog zijn, omdat zij niet willen doden. Het is dan ook niet verwon derlijk, dat men op een Amerikaanse tor pedojager hier en daar wat achterdoch tig is, als men een quaker aan boord krijgt als geschuts- officier, al zegt hij dan ook er niets aan te doen. De officier faalt ook inderdaad, maar later toont hij grote persoonlijke moed. Bij een riskan te patrouille naar het „Eiland der Verschrikking" kan hij weer niet schieten, als een Japanner vlak voor hem staat. Maar als hij ziet, hoe hij alleen door vuur te geven zijn grote vriend kan redden, schiet hij toch. Zijn innerlijke pro blemen zijn opgelost. Hoe men tegenover deze probleemstelling moge staan, zeker is, dat Alan Ladd de officier zo overtuigend speelt, dat men de film geboeid volgt. De echte marinesfeer is, vooral dankzij humo ristische trekjes als het gevecht om de juke-box, goed weergegeven. Zondagmiddag om drie uur zal men in dit theater zijn hart op kunnen halen aan „De Leeuwendoder", en van maandag tot woensdag wordt dan gedraaid „Moordenaar aan boord". (Rex, IJmuiden). Films over het ros se leven trekken vrijwel altijd volle zalen. Het doorsnee-bioscooppubliek schijnt nim mer genoeg te krijgen van dit soort ka mertjeszonde, ook al krijgt het iedere keer opnieuw dezelfde opgewarmde pikan te hapjes opgedist. D e Duitse rolprent. „Madeleine" maakt daarop slechts in zo ver een uitzondering, dat zij zo mogelijk nog banaler en fantasielozer is dan het gros van haar soortgenoten. Men kan er desnoods nog vrede mee hebben, dat er terwille van de lokale kleur allerlei min of meer blote dames op het doek verschij nen, wier exhibitionistische bokkespron- gen blijkbaar zelfs de centrale filmkeu ring parten hebben gespeeld. Erger is dat de film ook qua scenario, regie en spel- prestaties niets anders is dan een samen raapsel van grove prikkeleffecten en me lodramatische „Schmiere" en dat alles dan gepresenteerd onder het mom van „een aanklacht tegen het zedenbederf". (Vrijdag tot maandag). Hetzelfde theate? vertoont zondag de Schat van Afrika. Woensdag en donder dag wordt vertoond: „Wapens naar Cuba". (tuxor, Beverwijk). Tot voor enkele jaren wisten de meeste mensen niet, dat Montgomery in de oorlog een dubbelgan ger had, die hem bij alle mogelijke gevaar lijke situaties verving. De film, die tot en met zondag in Luxor draait geeft een goed beeld van de vele moeilijkheden, die het De Raad voor de Scheepvaart heeft de aanvaring behandeld van het 7217 bruto register ton metende s.s. „Lekkerkerk" van de V.N.S. en de Britse tanker „Thalle- pus" op 16 januari op de Nieuwe Water weg. De „Lekkerkerk" voer van Hoek van Holland naar Rotterdam. Even nadat het een tankschip had ingehaald kwam het schip in aanvaring met de „Thallepus". De gezagvoerder van de Lekkerkerk" trachtte nog door volle kracht achteruit te slaan een aanvaring te voorkomen, maar de schepen schampten elkaar met bak boordzijde. De loods van de „Thallepus" zei hinder ondervonden te hebben van een kust vaarder, die vlak voor de aanvaring het vaarwater was komen opvaren. De hoofd inspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, zag hierin aanleiding een waar schuwing te laten horen aan het adres van de kleinere schepen, om met meer voor zichtigheid de zijhavens van de Nieuwe Waterweg uit te varen. Hij was van oor deel dat de gezagvoerder van de „Lekker kerk" geen blaam treft. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De lJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnés 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. Een scène uit „Eiland der verschrikking" goed spelen van deze rol in de weg ston den. Clifton James speelt voortreffelijk. Zondagmiddag de geschiedenis van het eenvoudige meisje Teodora, dat de vrouw van keizer Justinianus wordt. Deze mach tige heerser van het Byzantijnse rijk, die voor de juridische wetenschap zo'n belang rijke figuur is, laat in deze film een andere, en veel minder sympahtieke kant fcien, dan de studenten van hem zullen kennen. Maar we twijfelen van de andere kant wel erg hard aan de historische juistheid van het gegeven Van maandag tot woensdag Pietro Ger- mi in „Als mannen begeren". (Kennemer Thea ter, Bever wijk). Dat liefde niet altijd een kwestie is van zoetgevooise romantiek en tedere fluisteringen, blijkt duidelijk uit deze film, die wel zeer openhartig is. Zeden delicten spelen een grote rol. Aanranding van een kind, abortus en venerische ziek ten zijn de onderwerpen. (W.B., Beverwijk). Als mensen verste nen, dankzij neergevallen meteoren, staat de wereld op zijn kop. Dat is ook inder daad het geval in deze film, die rijkelijk voor sensatie zorgt. Ook „Het geheim van de vijf graven", dat zondagmiddag wordt onthuld, zorgt trouwens voor spanning. En zondat en maandag ziet men de „Gangstervijand nummer 1" Francis Grevemberg in actie tegen de misdaad. Advertentie KERKWEG 67 SANTPOORT Telefoon 02560 - 8930 Gediplomeerd door ANWB - KNAC - FNOP - KNMV Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Hakuni, Calais; Eemstroom, London; Corstream, Rochester; Tabinta, Antwer pen; Hera, Antwerpen; Lingestroom, Lon don; Antilochus, Le Havre; Frieda, Lon don; Gila Randers, met gasaarde voor de Hoogovens; Tor, Stockholm; Prinses Wil- helmina, Par; Henriette B, Fowey; Teu- nika London, papier voor Zaandam; Tin men. Rouen; Pluto, Rotterdam; Adelheid, Rotterdam; Tanny, Teignemouth; Roebiah, Antwerpen; World Gareien, Rotterdam; Laarderkerk, Rotterdam; Pamela, Rotter dam; Argo, London, zout laden IJmuiden; Geert, Rotterdam; Almen, Norfolk; Oran je'Nassau, Hamburg; Escaout, Rotterdam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Leemans, Otterbacken, erts lossen Hoog ovens; Conny M, Hamburg; Angolakust, Antwerpen; Aegis, Paramaribo. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Rokin, Norrkoping; Barken. Bohus, zout van IJmuiden; Bomma. Delfzijl; J. van Oldenbarnevelt, Southampton; Kaap Fal- ga, Ostrand, zout van IJmuiden: Rondon, Drammen, ledig Hoogovens; Autolycus, Hamburg; Burgundia, Goteburg; Duves- bek, Stettin; Corale, Maassluis, ledig Zaandam; Lippe, Uddevalla; Unterelbe, Hamburg; Zaanland, Bremen; St. Joseph, Landskrona. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Bornrif, Gdynia; Geestenmunde, ÜSA, Westkust. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). HAKODATE (UPI). Een Russisch pa trouilleschip heeft donderdag bij de Aleoeten een Japanse vissersboot, de 83 ton metende Koyo Maru met 21 mensen aan boord opgebracht naar de noordelijke Koerilleneilanden, die onder Russisch be heer staan. SINGAPORE (UPI). De Japanse vrachtboot Meiwa Maru heeft 26 over levenden aan boord genomen van het Griekse vrachtschip Georgios, dat bij de Andaman-eilanden op de Indische Oceaan gezonken moet zijn. De Japanner had SOS-seinen opgevangen van de Griek. Over de oorzaak van het zinken van de Georgius is nog niets bekend. Advertentie Philips brengt een transistor hoor- apparaat met een geheel nieuw en bijzonder fraai uiterlijk. Een stijl vol modern model met uitzonder lijk veel aanpassingsmogelijkheden KL. 5950 Vraag gratis proef en demonstratie b« MR.OPTICIEN GOUDA IJMUIDEN ZWIJNDRECHT In IJMUIDEN gevestigd: KENNEMERLAAN 92 - Tel. 5072 EERSTE HULP IN OORLOGSTIJD- Donderdag- en vrijdagavond zijn bij het Rode Kruis, afdeling IJmuiden-Velsen, voor het eerst examens afgenomen voor het nieuwe diploma „Eerste Hulp In Oor logstijd". Aan de cursus, die onder leiding stond van dokter A. J. G. Wermenbol, namen 26 kandidaten deel. Tot zeer grote tevredenheid van de examinator, dokter W. H. Geursen, bedrijfsarts bij Hoogovens, kon aan alle kandidaten het diploma wor den uitgereikt. De geslaagden zijn de dames B. v. d. BergBragt, J. BontebalBeekman, H. .1. E. v. d. Bos, J. J. DriessenZijlstra, A. Demmers, G. Dekker, T. EngelhartWin tel-, G. GrootDuinmeyer, Th. Kossen, A. van Maasv. d. Steen. A. NijpWinter, E. RoelofsBlok, G. de Ruj'terv. d. Hoek, E. de WaardVan Geest, J. WinterLuk- kien en J. de Winter, en de heren J. v. d. Berg, J. C. van Heck, J. van Leeuwen, D. Nijp, G. Olthof, R. Rill, C. A. de Ruyter, H. L. Sluis, J. Winter en J. v. d. Zwet Slotenmaker. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden Voor de heer H. Schuller, directie chauffeur bij de Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen n.v., is het vrijdag wegens zijn zilveren arbeids- jubileum een zeer prettige jubileumvie ring geworden. De heer Schuller en zijn echtgenote zijn in intieme kring door de bedrijfsdirec teur, de heer J. H. Smidt van Gelder jr. op zijn kantoor ontvangen. De directeur verheugde zich er over de heer Schuller, die op 22-jarige leeftijd als chauffeur van de bekende, grote vrachtauto's in dienst kwam, na 1954 ook te hebben leren ken nen en waarderen als een zeer bekwaam directiechauffeur, over wie hij zeer te vreden is. Namens de directie bood de directeur een geschenk onder couvert als bewijs van hulde en overhandigde schriftelijke gelukwensen van de hoofddirectie. Van hoofddirecteur ir. J. Tromp ontving de jubilaris een persoonlijk gelukwenstele- gram en de heer J. de Poel, directiesecre taris liet zijn felicitatie vergezeld gaan van sigaretten. Mevrouw Schuller ont ving een foto van haar man „in de auto". In gebouw „Concordia" was vervolgens voor de jubilaris een zeer grote belang stelling, waar ir. G. A. Schoonkind, hoofd technische dienst, de heer Schuller op knappe wijze in het huldigingszonlicht plaatste en hem een gezelilge, onderhou dende reisgenoot noemde op vele en vaak verre tochten over de grenzen. Namens het beambtenkorps mocht hij de „zonnige" jubilaris ook een fraai „zonnig" schilderij van het Gardameer aanbieden en aan mevrouw Schuller bloemen. Dr. C. J. J. Ni nek Blok, chef'van het centraal laboratorium, die evenzeer veel met de jubilaris heeft gereisd, was even eens vol lof over de kwaliteiten van de heer Schuller als chauffeur. Hij zond reeds 's morgens een fleurige attentie onder de vele, die de familie in haar woning aan de Wijkerstraatweg 281 thuisbezorgd kreeg. Collega-chauffeur H. Meyer overhandigde namens de ploeg van de garage een geschenk in enve loppe en bloemen voor mevrouw Schuller. Een bijzondere verrassing was de aan wezigheid van de heer J. Blom, directie chauffeur te Wormer, die namens de collega-directiechauffeurs van het con cern een leuke karikatuur-schilderij van des jubilaris' leven „ophing", daarbij BEVALLEN: E. H. M. Joosten—Van Kaam, d., Bonairestraat 3, Santpoort; G. Langbroek—Bijl, d., Trompstraat 22, IJmuiden-Oost; J. C. Vader—De Vlieger, d., Iepenstraat 14, IJmuiden-Oost; H. Vuist—Schellevis, d., Bonekampstraat 8, IJmuiden-Oost; J. M. Bosch—Diepstraten, d., Lange Nieuwstraat 123, IJmuiden; E. Groot—Zwart, d., Bestevaerstraat 20, IJmuiden-Oost; B. J. van Grieken—Van Schie, z. en d., Zwaanstraat 33, IJmuiden; J. W. Steffens—Van Zeist, z., Burg. En- schedélaan 21, Santpoort; D. Verscheijden Bruisschaart, z., Van Galenstraat 8, IJmuiden-Oost; M. P. L. GovaarsVan der Avoort, d., Kleverparkweg 84, Haar lem; A. M. Huider—Ledoe, d., Binnen straat 11, Velsen-Noord; J. A. Klinge— Talsma, z., Zuiderdorpstraat 13, Velsen- Zuid; J. A. Barmentlo—De Bonte, z., Cha- rivariusstraat 13, Haarlem; H. C. der Jeu Honig, d., Gijzenveltplantsoen 33, IJmui den; J. Valstar—Wildschut, d., Donkere- laan 41, Bloemendaal; H. M. Molenkamp Bontenbal, d., Zandersstraat 16, IJmuiden- Oost; H. C. de RuijterTielrooij, d. Van Broekhuijsenstraat 10, IJmuiden-Oost. GEHUWD: L. Reehorst en M. Boon, Kompasstraat 43, IJmuiden; J. Otterloo en A. P. M. Martens, Kloosterstraat 21, Be verwijk; J. Zeeuw en J. A. Post, Eiken straat 18. I.Jmuiden-Oost; J. A. Bakkum en M. A. M. Zuijdam, Voorweg 39 o, Heemskerk; D. Slootweg en J. C. Smit, Hoofdbuurtstraat 4, Velsen; J. W. Voogt en C. C. Suiker, Schoutenstraat 11, IJmuiden; H. L. Wessel en W. IJ. Andela, Tulpen straat 24. Santpoort; A. Keirsgieter en E. Strijker, IJsselstraat 81, IJmuiden; J. A. Alderliefste en R. G. Blaauw, De Weerd- straat 9, IJmuiden-Oost; W. F. van de Velde en I. Ras, Linnaeusstraat 107, IJmuiden; A. E. Leijenaar en W. H. Hou- kes, Bestevaerstraat 19, IJmuiden-Oost; H. de Regt, Halderbrinkweg 14, Ede, en G. W. Lijklema, Leeuweriklaan 40, IJmuiden- Oost, t.a.: Margrietlaan 59, Ede; G. J. Meesters. Planeten weg 255, IJmuiden, en M. A. H. D. Wolters, Trompstraat 207, IJmuiden-Oost; T. J. Koks, Van den Von dellaan 40, Driehuis, en A. M. P. J. Zand bergen, Da Costalaan 7, Driehuis; H. van der Laan, Teylerstraat 51, Haarlem, en J. Kok, Hyacinthenstraat 14, Santpoort; J. J. Nossin, Terrasweg 38, Santpoort, en W. Rullmann, Terrasweg 70, Santpoort; A. J. te Loo, Bloemstraat 102, IJmuiden, en K. Groenendijk, Kanaalstraat 198, IJmuiden, t.a.: Bloemstraat 198, IJmuiden; A. Dek ker, Brederoodseweg 103, Santpoort, en J. Bink, Kennemerlaan 172, IJmuiden, t.a.: Van den Vondellaan 74, Driehuis. voorts een boek over vogelkennis aanbood en een portemonnee. Ook hier weer bloe men voor mevrouw Schuller, zodat de woning van de familie, die overigens heel wat persoonlijke bezoeken kreeg te ver werken, een ware bloementuin is ge worden. Beverwijk Op de Beverwijkse groentenmarkt heeft men deze week weer een zeer grote aan voer te verwerken gehad. Men kon alles voor hoge prijzen verkopen. Groot was de belangstelling voor de bloemkool, die tot ruim een gulden per stuk ging, maar ook de bospeen ging vlot van de hand. Er werd veel voor export gekocht, de prijzen lagen rond 40 cent per bos. Sla varieerde bij een ruim aanbod van 4 tot 13 cent per krop. Minder goed ging het met de spina zie en postelein. Het warme weer was hier de oorzaak van. Sperziebonen en snijbonen draaiden rond 1,50 per kilo, doperwten lagen rots- vast op de markt voor een prijs van 55 tot 94 cent per kilo, peulen kwamen tot f 1,60 per kilo. Rabarber ging met het warme weer heel goed weg, er werd tot 32 cent per bos betaald. Naast de aard beien ziet men nu ook frambozen, rodë bessen en klapbessen. Er bestaat voor dit kleine fruit veel belangstelling. Bloemenveiling De aanvoer op de bloemenveiling was deze week matig. Nu ook de Engelse iris sen op zijn is het wachten op de gladio len als laatste bolgewas. De eerste gla diolen uit de kas en van de koude grond brachten het tot ƒ1,20 per bos. Alstroe- meria's varieerden van 22 tot 48 cent per bos, de dubbele margriet Wereld's favoriet draaide rond 40 cent per bos. Er komen nu ook meer zomerbloemen, er zijn nog volop anjers, terwijl de eerste Statice- bloemen aan de markt kwamen, aange voerd door kwekerij De Vries. Dahlia's gingen er al grif in en al was de kwaliteit nog geen 100 pet., toch was de prijs heel goed. De aanvoer van perkplanten bestaat nu uit veel afrikanen, salvia's, petunia's en geraniums. Potplanten zijn er niet zo veel. Hier is de handel vlot. NIETS BRANDBAARS MEER OVER Be verweijkse brandweer heeft na ook de laatste slangen te hebben opgerold het terrein van de grote brand bij de chemische fabriek Noo'rdholland verlaten. Men heeft dit pas gedaan toen men enige muren had omgehaald, die een groot gevaar voor in storten opleverden. De fabrieksruïne levert een troosteloze aanblik op, alles wat bran den kon, is verbrand. Enige muren staan nog overeind, terwijl een hoop verwrongen staal van machines en fabrieksspanten in de eens zo grote fabriekshallen ligt. Hier en daar stijgt nog wat rook op maar ge vaar kan het niet meer, want er is niets meer wat branden kan. De duizenden balen vismeel zijn omgevormd tot grote hopen meel, waar de zakken om vandaan zijn gebrand of stukgespoten. Ook nu komen velen nog even kijken naar wat er is overgebleven van de eens zo grote fabriek. MARKT BEVERWIJK 26 juni. Aardbeien 130—520 slof, bloemkool 34—108, sla 4—13, spinazie 7— 22, postelein 8—20, bospeen 27-^44, was- peen 16—38, rabarber 12—28, doperwten 5593, peulen 100165, sperziebonen 145 180, snijbonen 85—165, tuinbonen 85—165, tuinbonen 12—31, bosuien 7—12, soep groenten 815. BURGEMEESTER BRUINSMA MET VAKANTIE De burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, gaat van zaterdag 27 juni tot en met donderdag 23 juli met va kantie. Gedurende deze tijd zal wethouder W. Vessies het spreekuur waarnemen en wel iedere woensdag van 14.00 tot 15.00 uur. Het eerstvolgende spreekuur van de burgemeester is op zaterdag 25 juli. ORGELCONCERT IN GROTE KERK Dinsdag 30 juni vindt in de Grote Kerk te Beverwijk een orgelconcert plaats. Or ganist is de Amerikaan James M. Weaver die momenteel in Nederland vertoeft in verband met he orgelconcours dat over enige weken in Haarlem plaatsvindt. Het programma is samengesteld uit composi ties van Muffot, Böhm, Couperin, J. S. Bach. Advertentie Heeft U reeds kennis gemaakt met de EEN SENSATIE! (iets volkomen nieuws op brillengebied) Verkrijgbaar bij LANGE NIEUWSTRAAT 789 - IJMUIDEN - TELEFOON 7119 U vindt de bril in onze etalage AARDBEIENPRIJZEN WEER OMHOOG Vrijdag was in Beverwijk de vraag naar aardbeien weer groter met als gevolg op lopende prijzen voor de goede kwaliteit. Deze aardbeien, meestal Talisman, Moulin Rouge en wat framboos-aardbeien kwa men in prijs van 4,tot f 5,20 per slof, de meeste partijen bleven echter beneden 4.50. De tweede kwaliteit varieerde van f 2.70 tot 3.80 per slof. De aanvoer was vrijdag ongeveer gelijk aan die van de dag te voren. De aanvoer in doosjes wordt groter nu de aardbeien kleiner worden. De prijzen hier voor werden ook beter. Er werd nu voor de doosjes met een half pond inhoud van 33 tot 58 cent per stuk betaald. Men kan al zien dat het seizoen afloopt, want vele tuinders brengen al weer hun overtollige sloffen en kistjes terug, een teken dat men na de komende week niets meer verwacht. TENNISTOERNOOI Vandaag wordt in Beverwijk begonnen met het Duinwijk-tennistoernooi. Groot is ook ditmaal het aantal inschrij vingen voor het toernooi, dat tot volgende week zondag duurt. Castricum De Judovereniging Castricum heeft weer een bijeenkomst gehouden in de aula van de Openbare ULO-school aan de Ju liana van Stolbergstraat. Tijdens deze bij eenkomst is men tot definitieve oprichting van de vereniging overgegaan. Als voorlopige bestuursleden fungeren de heer J. K. Smit als voorzitter en de heer C. Peters als secretaris-penningmeester. Bij de aanvang van de lessen per 5 septem ber zullen nog andere personen aan het bestuur worden toegevoegd. Men besloot de contributie der senior leden te stellen op f4,50 en die voor de junior-leden op f 2,75 per maand. In verband met de aanschaf van een mat, welke men had gehoopt te kunnen kopen met een renteloos voorschot van gemeentewege, zal er van alle leden een inschrijfgeld van f 6,00 worden gevraagd hetgeen voor 15 augustus betaald zal die nen te zijn. Helaas kon men namelijk van de ge meente dit voorschot niet krijgen omdat men van die zijde, hóewei men niet on welwillend tegenover het streven stond, eerst eens de uitkomsten van de vereni ging van een jaar lang wil nagaan. De aanschaf zal dus uit eigen middelen moeten geschieden en dit wordt slechts mogelijk wanneer genoemd inleggeld wordt betaald en de leden zich daarnaast ver plichten willen een jaar lang lid van de vereniging te blijven. Het is misschien de laatste week ge weest, .dat er te Castricum dagelijks spe ciale aardbeienveilingen worden gehouden. De aanvoeren minderden vrijdagmorgen nog niet, maar na de flinke regenbui van vrijdagmiddag bestaat er toch kans dat zich enig rot in het gewas gaat vertonen en dit vindt dan ook zijn terugslag op de oogst. De meeste aardbeienakkers zijn overigens thans al drie keer nageplukt, zodat de campagne ook wel naar het einde loopt. De prijzen gaven hiervan ook al een voorproefje, want, hoewel steeds tegen de zondag de prijzen wat omhoog gaan, zijn zij de laatste week toch slechts éénmaal boven de vijf gulden per mand geweest. Ook vrijdag werden dergelijke prijzen genoteerd en deze golden dan speciaal de soorten Talisman en Moulin Rouge dat dit jaar toch wel de meest gewilde soorten blijken te zijn. Op de groentenveiling werden ook goe de prijzen betaald, want hoewel de tuin bonen sterk in prijs daalden bleven de sperziebonen rond f 1,50 per k°'. hangen en kwamen ook do peulen nog tot f 1,60. De noteringen waren als volgt: aard beien Talisman f3,00—f 5,10; Moulin Rouge f3,10—f 5,40; Climax f2,90f4,60; Sengana f2,90f4,20; frambozenaardbeien f3,30 f4,30. De groentenprijzen waren: peterselie per kistje f 1,20; doperwten f0,44—f0,77; bloemkool f 0,20f 0,65; sla f 0,03V2—f 0,13; boskroten f 0,18; sperziebonen fl,35,— f 1.60; bospeen f 0,27f 0,33; tuinbonen f 0,15f 0.25; waspeen f 0,14—f 0,26Vs; groene kool f0,llVs; rabarber f0,23—f0,30; peulen f 0,80f 1,60; capucijners f 0,76. Advertentie Koopt u daarom uw T.V. bij ons en u heeft én op het T.V.-apparaat én op de antenne 100 service. Wij hebben onze eigen antennebou wers en werken met le klas materi aal. zodat wij thans 5 jaar garantie geven op elke door ons geplaatste antenne. afd. Radio en Televisie Trompstraat 68 - IJmuiden - Tel. 5198 De gemeente Velsen heeft Heemskerk een ladderwagen in bruikleen gegeven. Deze was dringend noodzakelijk gewor den omdat Heemskerk thans ook hoog bouw heeft, hetgeen bij het mogelijk uit breken van brand een speciale methode van blussing vereist. In het bijzijn van een groot aantal auto riteiten vond vrijdagavond voor het Heemskerkse gemeentehuis de over dracht plaats. Aanwezig waren onder an deren burgemeester H. Nielen, wethouder T. Wentink en de gemeentesecretaris van Heemskerk, de heer H. C. Schram. Bur gemeester mr. M. M. Kwint was verge zeld van zijn echtgenote en van zijn zoon. Vooraf werd een demonstratie gegeven: er kwam rook uit de toren van het ge meentehuis, hetgeen voor de comman dant van de Heemskerkse brandweer, de heer H. Beentjes, aanleiding was om met zijn manschappen tot actie over te gaan. De slangen werden uitgerold en in min der dan geen tijd was deze schijnbrand „geblust". De verrassing van de avond was toen een man uit de toren kwam klimmen met een jute zak bij zich. Deze bevatte geschenken voor mr. Kwint, de commandant van de Velsense brandweer, de heer De Klerk en de adjunct-brand meester de heer M. Verhoeff. In de raadszaal voerde als eerste bur gemeester H. Nielen het woord. Hij wees op de vriendschappelijke verhouding tus sen Velsen en Heemskerk, hetgeen tot uiting komt in het in bruikleen geven van Advertentie deze ladderwagen. De heer Nielen was trots op de Heemskerkse brandweer, waar een vriendschappelijke geest heerst. Hij verwachtte dat Heemskerk waarschijnlijk in september de beschikking zal krijgen over een hogedruk-nevelspuit, tegen het einde van dit jaar zal dan een lagedruk- nevelspuit komen. Het was voor mr. Kwint een vreugde deze ladderwagen over te dragen namens de burgerij van Velsen, ook hij had be wondering voor de Heemskerkse brand weermannen. Nadat nog de heer H. Beentjes het woord had gevoerd bleef men enige tijd gezellig bijeen. COLLECTE VOOR ANJERFONDS Zondag 28 juni wordt in Heemskerk ge- collecteeerd ten behoeve van het Anjer fonds Noordholland, welk fonds een on derdeel vormt van het Prins Bernhard- fonds. Dit stelt zich ten doel de zelfwerkzaam heid van het Nederlandse volk op het ge bied van wetenschap, kunst en cultuur in de rijksdelen overzee en in het buitenland uit te dragen. Dit doel tracht het fonds te bereiken door het verlenen van subsidies aan instel lingen en verenigingen die de culturele activiteit van ons volk steunen en bevor deren. In net verleden hebben enige verenigin gen te Heemskerk een extra subsidie van dit fonds ontvangen, doch ten behoeve van deze zeer snel groeiende gemeente, zal ook in de toekomst een beroep op dit fonds worden gedaan. GESLAAGD Voor het toelatingsexamen van het gymnasium te Velsen slaagde Frieda Jan sen, leerlinge van de openbare lagere school te Heemskerk. De heer F. Nieuwland uit Heemskerk slaagd': te Alkmaar voor het diploma MULO B. Velsen. Gymnasium Felisenum. Geslaagd voor het. eindexamen diploma A de dames Y. M. Koet sier, A. L. W. Oorthuys en G. Vreeling. Geslaagd voor het eindexamen diploma B: mej. E. A. Van oer Ploeg en de heren P. B. van Dam, H. Goslin- ga, J. J. Timmers en E. J. van der Woude. Af gewezen: twee kandidaten. In Engels ziekenhuis opgenomen De 17-jarige scheepsjongen Pieter van der Zwan uit Scheveningen van de Neder landse logger „Voortvaren" is in het zie kenhuis te Aberdeen opgenomen nadat hij ernstig ziek was geworden aan boord van zijn schip. De jongen werd door het hospi taalkerkschip „De Hoop" van boord ge haald en naar Aberdeen vervoerd.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 8