Horen en zien id< VOLVO Zesduizend Nederlandse soldaten naar manoevres in Frankrijk i d ra Ion De mam aam de top Heinrich Lübke president van West-Duitsland KIEKEN „TSJIK, TUK1E EN TOKA" J r Agenda voor Haarlem aankondigingen en nabeschouwingen Boerenzoon legde een lange weg af naar het eerste ambt in de Bondsrepubliek De negen Muzen pantalons 11 mdi9 televisie Huwelijksreportage NA VO-taptoe De radio geeft vrijdag T el evisie programma Uitspraak rechtbank Loosdrechts jazzconcours Watersport: geknipt om te - kt. f. tweekufse* Bedrijfspensioenfonds Kalkzandsteenindustrie Ruim 3 miljoen voor uitbreiding gebouw van Tweede Kamer door Cameron Hawley De zaak-Meulenbelt Raadsman vraagt regering gegevens openbaar te maken DONDERDAG 2 JULI 19 59 De NTS heeft vanochtend vanaf 10 uur een rechtstreekse reportage gegeven van de huwelijksvoltrekking tussen Prinses Paola Ruffo di Calabria en Prins Albert van België. Het burgerlijk huwelijk, waar bij slechts honderd gasten aanwezig wa ren, werd in de empirézaal van het koninklijk paleis in Brussel gesloten. Omstreeks elf uur vertrok de huwelijks stoet naar de St. Goedele kathedraal, waar het kerkelijk huwelijk geschiedde. Voordat het echter zover was gaven de camera's enkele prachtige beelden van het paleis plein, waar het muziekkorps van de terri toriale luchtafweer met. enkele detache menten van de Koninklijke Militaire School stond opgesteld en voorts kreeg men een duidelijk overzicht van het. inte rieur van de kathedraal, waar kardinaal Van Roeij de ceremonie leidde. Dank zij de duidelijke reportage van de NTS, waarbij de cameramensen prachtig werk leverden, hebben miljoenen kijkers deze huwelijksplechtigheid van heel dicht bij, letterlijk en figuurlijk, kunnen mee maken. Televisiekijkers hebben woensdaga vond een goede en prettige indruk gekre gen van de NAVO-taptoe in Arnhem, waaraan militaire orkesten van Italië, Bel gië, Frankrijk en Nederland, een Ameri kaans 'exercitiepeloton, de Nederlandse Luchtmachtkapel en een jachthoorn korps meewerkten. Het was de laatste keer dat de taptoe gegeven werd en ook deze avond waren vele honderden op het Markt plein van de Gelderse hoofdstad bijeen om het schouwspel gade te slaan. Leen Timp had de regie van deze N.T.S.-uit- zending die ook in België en Engeland te zien was. De AVRO verzorgde het overige deel van het programma dat gewijd was aan sport en het optreden van Johnny Ray. Het laatste deel was een oud programma en werd gebracht onder de titel „Uit AVRO's tele-archief". Interessant was hetgeen mr. G. B. J. Hilterman over Is rael, het oudste volk, de jongste staat, ver telde, waarbij een film vertoond werd die onder regie van Thijs Chanowski was op genomen. Op heldere wijze gaf de spreker een overzicht van het volk en van de thans tien jaar bestaande staat. Beeld-schermer HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram-. 8.00 Nieuws. 3.18 Gram. 9.05 Gymn. 9.15 Gram. (Om 9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 De vrouw in haar huis, causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: IC.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Fluit en clavecimbel. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Regeringsuitz.Landb.rubr.: Waar om moet.melk snel en diep gekoeld w.or.den? 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Haags Kamerkoor. 14.30 Voordr. 14.50 Orkest en piano recital. 15.05 Ga er eens even voor zitten. VARA: 15.00 Holl. Festival 1959: Intern, beiaardconcours. Event, report. Tour de France. 16.10 Hammond orgelspel. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Vakantietips. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Herh. rep. Tour de France. 18.35 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i. caus. 19.00 Voor de jeugd. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 Op bezoek bij anderen. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Gram. 20.15 Thea terkroniek. 20.25 Koorzang. 20.35 Benelux, caus. 20.45 Daar gaat een dominee voorbij, caus. VARA. 21.00 Tour de France. 21.10 Vrijdagavondretour. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om ae mens gesprek. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Morgendienst. 10.45 Jubileumbijeenkomst t.g.v.h. 50- jarig bestaan van het Christelijk Nat. Vakverbond in Nederl. 12.15 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-ork. 13.55 Pia norecital. 14.05 Voor de jeugd. 14.25 Kamerork. en sol. 15.10 Voordr. 15.30 City-theaterork. Am sterdam en sol. 16.00 Caus, over planten. 16.lo Gram. 16.30 Pianorecital. 17.05 Voordr. 17.25 Gram. 17.40 Beurssber. 17.45 Gram. 18.00 Accordeonmuz. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: De werk gelegenheid in landbouw en industrie: Gelijk ge richte belangen. Gesprek met ir. A. J. de Wildt en drs. W. A. van den Berg, consulenten van de arbeidsvoorziening. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Report. C.N.V.-jubileum. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.10 Kunstrubr. 20.30 Ornr.orkest en sol. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15 Toneelfragm. 23.45—24.00 Gram. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.d5 Koersen. 13.11 Gram. 14.00 en 15.40 Gram. 16.00 Koersen. (Tussen 16.00-17.00 Rep. Tour de Fran ce). 16.02 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 en 17.45 Gram. 18.00 Vlaamse liederen. 13.10 Voordr. 18.20 Vlaam se liederen. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 19.45 Kinderweelde. 20.00 Symf.ork. en sol. 21.30 Zang en piano. 22.00 Nieuws. 22.15 Operaliederen. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: Eurovisie: 16.30—18.30 Tennisrep. Wim bledon. NTS: 20.00 Weekjournaal. 20.30—21.30 Het feest van de Rhone, folklor. programma. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 24-jarige Amsterdamse student in hoger beroep veroordeeld tot 80.- of 20 dagen. De student reed op 30 december van het vorig jaar in zijn auto met meer dan hon derd kilometer over de Delftlaan in Haar lem-Noord. Hij was tegen het vonnis van de kantonrechter 80 of 20 dagen in hoger beroep gegaan, omdat deze naar zijn mening niet voldoende rekening had gehouden met zijn goede trouw. Hij ont kende niet zo snel gereden te hebben. Hij had gemeend reeds buiten de bebouwde kom van Haarlem te zijn. De officier van Justitie had bevestiging van het vonnis van de kantonrechter geëist Het Loosdrechtse jazzconcours, dat vorig jaar voor het eerst en met groot succes gehouden werd, zal zondagavond aanstaan de in de loods van jachthaven Van Dijk worden geopend met een optreden van het kwintet Peter Schilperoort, The Cool Man Quintet uit Breda, The Ivy Combo uit Amersfoort, The Jazz Ambassadors uit Eindhoven en The New Orleans Dixy Kids uit Breda. Tot ongeveer half augustus zullen iedere zondagavond jazzorkesten in dit Loosdrechtse concours optreden. (Van onze correspondent in Bonn) De eenvoud uitstralende 64-jarige man, die vanmorgen in de Bondsver gadering te West-Berlijn het ambt van iresident van de bondsrepubliek aan vaardde, heeft van zijn ontroering over deze benoeming niet veel laten merken. Dr. Heinrich Lübke is in hart en nieren een Westfaal en de Westfalen gaan door voor stijfkoppen. Onder hen gelden de Sauerlanders als de grootste stijfkoppen, die zelden of nooit hun gevoelens de vrije loop laten. Heinrich Lübke werd op 14 oktober 1894 in het dorp Enkhausen in Sauer- "and geboren en vandaar bracht hij de op het oog zo grote evenwichtigheid mee, die hem vandaag in de Bondsver gadering zo te pas kwam. Heinrich Lübke is van eenvoudige kom af: zijn wieg stond in het gezin van een kleine boer, waar hij een van' de vijf kin deren was. Die kleine boer zal nooit ge droomd hebben, dat twee van zijn vijftal het tot minister zouden brengen: Friedrich_ Wilhelm werd zeeman en later, na 1945, minister-president van de deelstaat Slees- wijk-Holstein. Heinrich werd minister en is thans president. Heinrich studeerde aan de landbouwhogescholen te Bonn, Berlijn en Münster. In de eerste wereldoorlog was hij vrijwilliger en haalde als eerste luite nant de ijzeren kruizen eerste en tweede klas. Sedert 1923 was hij werkzaam in landbouworganisaties. Van 1931 tot 1933 vertegenwoordigde hij de rooms-katholieke Centrumpartij in de Pruisische Landdag te Berlijn. In de nazitijd was er voor de anti-nazi Lübke geen plaats: hij werd twintig maanden gevangen gezet. Na 1945 begon zijn ster te rijzen: als minister van Voedselvoorziening en Land bouw van de deelstaat Noordrijn-West- falen werd hij bekend als de „Westfaalse stijfkop", die zich tegen de Britse bezetters verzette. Hij won verder de „aardappel slag aan de Ruhr" en legde daarmee de grondslag voor een voedselvooi'ziening, die het de bevolking mogelijk maakte om te werken. In 1953 riep Adenauer hem naar Bonn om bondsminister te worden van Voedselvoorziening, Landbouw en Boswezen. Lübke beloofde de bondskanse lier toen: „U zult veel ergernis met mij hebben". En die belofte is in vervulling gegaan. Het democratische Duitsland heeft met Heinrich Lübke zijn vierde president. De Advertentie (ook in kleur) sociaal-democraat Friedrich Ebert was de eerste: deze voormalige zadelmaker was president van de Weimar-republiek van 1919 tot 1925 zij het dat hij niet door het volk, gelijk de grondwet toen voor schreef, was gekozen. Desondanks genoot Ebert het vertrouwen van het volk. Hij was een waardig man, die tegen extreem rechts en links lange tijd pal bleef staan. In 1925 werd de veldheer Paul Hindenburg Eberts opvolger. Van Hindenburg hoort men tot vandaag toe veel goeds en veel kwaads. Vast staat, dat hij, omgeven door slechte raadgevers, lang de constitutionele weg is blijven bewandelen. Na zijn her verkiezing in 1932 was de toen 85-jarige niet meer opgewassen tegen het geweld rondom hem. Gedurende zijn laatste pre sidentsjaar, 1933-1934, leefde hij in de schaduw van Hitier. Professor Theodor Heuss was de derde president: gekozen door de Bondsvergade ring te Bonn op 12 september 1949, her kozen te Berlijn in 1954. De lofzang op Heuss zal nog lang klinken: zelden heeft Duitsland het geluk zo aan zijn zijde gehad als met deze man, een gelukkig historisch voorval in een tijd, dat men juist om deze objectieve geest verlegen zat. Eerste prijs. Het vrouwenkoor ZIGEA, dirigente mevrouw Rie VringServaas, heeft op de r'inale van het Ned. Koorfesti val te Hilversum op j.l. zaterdag wederom een eerste prijs behaald met 349 punten. Zomerexpositie. Zaterdag 4 juli zal ir. V W. van Gogh in de nieuwe vleugel van het Stedelijk Museum m Amsterdam een zomertentoonstelling openen, die ongeveer honderdtwintig schilderijen en veertig beeldhouwwerken uit de iaatste vijftig jaar omvat. Deze tentoonstelling is een vervolg op een expositie van twee jaar geleden, gewijd aan schilderijen ontstaan in 1907. Kunstveiling. Kunstveilingen S. J. Mak van W^ay in Amsterdam houden op donderdag 9 juli een veiling van schilde rijen, aguarellen, tekeningen, etsen, litho's en sculptures van moderne Nederlandse en internationale meesters. Er zijn onder meer werken van de Nederlander Herman Kruyder en grafische werken van Bissière, Chagall, Kollwitz, Picasso en Manessier. „Nu, goedendag!", zei meneer Bonifas. „Ik spoed mij nu naar mijn afspraak!" Het heertje stapte weg met de grote sigaar tussen zijn vingers, blauwe rookwolken de lucht in blazend. Tsjik streelde Toka's hals. „Ja, jij kunt er niks aan doen, hoor!", zei hij. „Meneer Bonifas is het paardrijden natuurlijk niet gewend. Toka lachte. „Ik liep nog niet eens zo erg hard", zei hij. „Maar dat meneertje zat zo onbeholpen op mijn rug!" 55—56 A rltiprtpvtip 'n tip. hoofd-agent OVERVEEN topkwaliteit rayon Haarlem Tel. K 2500 - 18997 - 55602 11125 Uit de legerplaats Oorschot en uit Val- kenswaard zijn vanmorgen in alle vroeg te de eerste onderdelen van onze para te divisies vertrokken, die in het Franse oefenkamp La Courtine gedurende zes weken zullen deelnemen aan manoeuvres van grote omvang. Het waren het 14e Bataljon Infanterie uit Arnhem het 16e en 17de Bataljon uit Oirschot, de 13de Ge vechtsgroep en een aantal detachemen ten van luchtmacht, verbindingsdienst en technische dienst die in een slechts hier en daar onderbroken colonne van 70 km lengte dwars door België naar het in Noord-Frankrijk gelegen Mourmelon re den, waar het bivak voor de eerste nacht is ingericht. Morgen zullen deze onderdelen van ons Eerste Legerkorps opnieuw ongeveer 340 km afleggen tot Bourges, waar weer overnacht zal worden. Zaterdag wordt nog eens 200 km door een heuvelachtig terrein gereden naar La Courine. De vaste kampstaven hebben zich reeds eerder naar Mourmelon, Bourges en La Courtine begeven, om daar alles voor de ontvangst in gereedheid te brengen. Een afdeling veldartillerie, een zestigtal zwa re tanks, verkenningsbataljons en het 15de bataljon infanterie, die voornamelijk als tegenstander zullen optreden, zijn ook reeds vertrokken naar het nieuwe oefen- In de Staatscourant is opgenomen het besluit van de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, waarbij met ingang van de eerste loonweek na 30 juni 1959 het deelnemen in de Stichtin® Be drijfspensioenfonds voor de Kalkzandsteen industrie verplicht is gesteld. terrein in Frankrijk. Aan deze eerste nieu we oefening nemen ongeveer 6000 man schappen deel. In totaal zullen deze zomer 30.000 soldaten in La Courtine verblijven. Bij deze groots opgezet te manoeuvres zul len voor het eerst op het 10 km lange en 6 km brede oefenterrein ook tanks en veldartillerie kunnen worden ingezet. Het sluitstuk van de manoeuvres vormt een oefening met de gehele gevechtsgroep en waarbij alle wapenen met inbegrip van de luchtmacht worden ingeschakeld. De ar tillerie zal met scherp schieten. De commissie voor de huishoudelijke aangelegenheden der Tweede Kamer heeft voorstellen gedaan tot uitbreiding van het gebouw der Kamer. De commissie meent dat de bestedingsbeperking thans geen belemmering meer vormt voor de uitvoe ring van de plannen. Wel is zij van mening dat de spanning op de bouwmarkt tot enig uitstel zal moeten leiden. Het gehele werk zal vermoedelijk tenminste drie jaar du ren. Er is 3.100.000 voor uitgetrokken. De commissie verklaart dat van haar kant geen voorstel kan worden verwacht om het Binnenhof te verlaten en op een ander punt in de stad een groot modern gebouwencomplex ten behoeve van de Sta- ten-Generaal te bouwen, al zullen na de uitvoering van de nu uitgewerkte plannen nog verschillende verdere verbeteringen mogelijk zijn. In de eerste plaats kan er aan de zijde van de griffie nog een vleu gel worden aangebouwd en in de tweede plaats blijft er een mogelijkheid bestaan om op den duur de huidige vergaderzaal door een veel grotere zaal te vervangen. De commissie is voorts van mening dat de inrichting van een eetzaal zeer wense lijk is. Deze zaal zou uitsluitend bestemd zijn voor Kamerleden met hun bezoekers en de parlementaire journalisten. Er zal indien de uitbreiding doorgaat, ook een vertrek beschikbaar moeten ko men, waar de Kamerleden rustig kunnen werken. Voorts wordt gezegd, dat het tot dusverre niet is mogen gelukken voor de Kamer de beschikking te krijgen over de zittingzaal van de Raad van State, die op gelijke hoogte met de koffiekamer, de schrijfkamer en de nieuw te bouwen eet zaal is gelegen en die met die lokalitei ten een mooie afronding van de lokalitei ten der Kamer zou kunnen vormen. Over de verkrijging van deze zittingzaal is thans weer contact met de Raad van State opgenomen. A rl >i altijd messcherp in de vouw! 43. 3000 meter boven Alloona, Pennsylvania 7 uur 22 Als de propagandaleider van de Trans National Air lines aan boord van dit toestel was geweest, zou hij ambtshalve geschreeuwd hebben om een kleurenfoto van de heer, die op plaats no 9 zat. Want daar zat, zonder de geringste twijfel de volmaakte illustratie voor een advertentie, die de grote massa van tijd schriftenlezers moest overtuigen van het feit, dat de T.N.A. de keuze was van 's lands meest gedistingeer de mannen. Geen fotomodellenbureau kon een man „geleverd" hebben, die diezelfde waarachtige distinc tie bezat, een man, die iedereen onmiddellijk zou ac cepteren als de verpersoonlijking van dun-gezaaide Amerikaanse aristocratie. Niemand, zelfs de meest critische persoon niet, zou vermoeden, dat de heer van plaats no. 9 op geen stukken na was, wat zijn per soonlijkheid deed vermoeden. De heer van plaats no. 9 was J. Walter Dudley. De niet-bevroede waarheid was. dat hij was geboren in een achteraf-dorpje in Iowa, als zoon van een ach- teropgekomen veearts, die zijn leven verfoeide. „Doe" Dudley had eens gedroomd een beroemd chirurg te worden, maar toen hij op de universiteit faalde, was hij maar veearts geworden een tweederangskeu ze. De pech, die hij in zijn leven gehad had en zijn onvoldaanheid maakten hem tot een bitter mens, die de boeren en veefokkers, waarvan zijn bestaan afhing, van zich vervreemdde. De moeder van de jonge Walter had haar best ge daan om haar echtgenoot op een wijze te laten optre den, waardoor de boeren hem zouden mogen. Haar pogingen hadden practisch geen effect op „Doe" Dud ley, maar ze hadden wel tot resultaat, dat er een at mosfeer geschapen werd, waarin haar zoon leerde zoals alleen de jeugd kan leren zonder te beseffen, dat ze eigenlijk onderwezen wordt dat „het met mensen om kunnen gaan" het belangrijkste in het leven was. Later, toen Walter oud genoeg was orn de omvang van zijn vaders falen te kunnen begi-ijpen, schreef hij alles toe aan de onvergeeflijke onachtzaamheid van de oude man om niet te maken, dat de mensen hem mochten. Het kwam niet bij Walter op, zijn oor deel wat te verzachten op grond van het feit. dat het castreren van varkens, waaraan zijn vader het groot ste deel van zijn kleine inkomen verdiende, een ter gend slechte vervulling was van de droom om een groot chirurg te worden. Dat kwam niet in Walter op, omdat hij, zelfs als jongen, geen dromer was ge weest. De geestesgesteldheid van de jonge Walter was zeer wel geschikt voor het onderwijsproces en hij had op school altijd goede cijfers. Het viel hem licht, alles .wat hij las en hoorde in zich op te nemen en, daar zijn zorgvuldig geordende herinneringen nooit ver stoord werden door wervelwinden vol verbeeldings kracht, lag alles wat hij in zijn geest had wegge borgen, geordend om te worden opgeroepen als hij het nodig had. Zijn leraren, vooral zij, die de „geheugen vakken" onderwezen en die waren in de meerder heid vonden hem een uitstekend leerling. Bij zijn eindexamen op de middelbare school was hij van de twee-en-twintig leerlingen op één na de beste. De ge ringe teleurstelling, die hij ondervond, toen hij niet de afscheidsspeech mocht houden, werd meer dan goed gemaakt door zijn verkiezing tot klassepresident en door zijn onderscheiding als „Populairste Leerling" in de annalen van de school. Walter Dudley's ervaring met voetballen was volko men in stijl met zijn andere levenservaringen. Van nature voelde hij zich niet aangetrokken tot wedstrij den, vooral niet tot die welke lichamelijke botsingen konden meebrengen; maar op een kleine school, waar nauwelijks genoeg jongens waren om de beno digde elf uniformen op te vullen, was zijn deelneming welhaast onvermijdelijk. Hij was groot geweest voor z'n leeftijd een meter zes en tachtig en hij had honderdzeventig pond gewogen; als hij niet gevoet bald had, zou hij z'n vriendschap met alle leerlingen op het spel gezet hebben. Hij ondervond maar weinig plezier in het spel zelf. Zijn lichaam bezat een weekheid, die geen training sciieen te kunnen veranderen en hij was overgevoelig voor lichamelijke pijn. Sommigen van de andere jon gens genoten kennelijk van de fysieke voldoening bij een fikse botsing onder het spel, maar voor Walter Dudley was dat iets, dat men als prijs moest betalen voor de bijval van zijn clubgenoten, voor het privile ge van deel te hebben aan de gezellige „keet" in de kleedkamer en voor de vreugde om bij het stelletje te horen, dat rond de trainer stond te kletsen, vlak vóór ze het veld oprenden om daar de welkomstkreten van iedereen uit het stadje te horen. Niemand kwam ooit te weten dat Walter bang was. Nooit vertrok hij een spier van zijn gezicht. Zoals bij angstige mensen zo dikwijls het geval is, spande hij zich op een wanhopige wijze tot het uiterste in. Tij dens zijn eerste jaar was hij aanvoerder van het elftal en in zijn laatste jaar kreeg hij een eervolle vermel ding in een krant, die zijn naam noemde als kandi daat voor het regionale school-elftal. Geen andere leer ling van de school had ooit een dergelijk eerbetoon gekregen en een speciale bijeenkomst werd gehou den om hem de gouden voetbal te overhandigen. Lang nog nadat de gouden voetbal bewezen had, dat hij van verguld koper gemaakt was, herinnerde Walt zich dat alle leerlingen als één man opgestaan waren en hem locgezongen hadden: „For He's a Jolly Good Fellow". Dat najaar ging Walt Dudley naar de universiteit met een studiebeurs door de steun van een aantal stu denten. die hem gekozen hadden als veelbelovend kan didaat voor het universiteitselftal. Na de eerste weken van training was het duidelijk, dat Walter geen speler van universiteitsformaat was, maar hij sloofde zich zelf genadeloos uit in zijn pogen zo te spelen, dat zijn protectors geen slechte indruk van hem zouden heb ben. Het was een grotere opluchting dan hij zichzelf wilde toegeven, toen hij tenslotte tijdens een oefen wedstrijd een sleutelbeen brak en hij verder van actie ve deelneming werd uitgesloten. Zijn verbinding met het voetbalelftal werd echter niet verbroken. Het werd zijn corvee om voor het Sanctum te zorgen, een kamer op de tweede verdieping van het buitenhuis, die gere serveerd was als clubkamer voor de spelers. Voor buitenstaanders, die onder geen voorwaarde de drem pel mochten overschrijden, was het Sanctum een plaats van geheimzinnige luxe. In werkelijkheid was het een kaal vertrek, grijsbruin van kleur en eeuwig muf, slecht gemeubileerd met haveloze tafels en af gedankte stoelen (Wordt vervol?"11 Naar aanleiding van het antwoord van 29 mei van de regering op vragen van het Tweede-Kamerlid mr. Van Rijckevor- sel (K.V.P.), heeft de raadsman van het echtpaar Meulenbelt, mr. R. P. Kokosky, de betrokken ministers verzocht alle leden van de Tweede Kamer en de pers met alle gegevens in de zaak-Meulenbelt, ook die van geneeskundige aard, bekend te maken. Het antwoord van de regering hield in, dat in verband met overwegingen van ge neeskundige aard de regering slechts be reid was inlichtingen te verstrekken en stukken over te leggen ter vertrouwelij ke kennisneming van de leden van de Ka mercommissies van Volksgezondheid en Justitie. Mr. Kokosky heeft zich voorts gewend tot de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, met het verzoek te bevorderen, dat de heer en mevrouw Meu lenbelt door de beide Kamercommissies worden gehoord, teneinde hun lezing, on dersteund door stukken en getuigenver klaringen, van de zaak te geven. Tot dus ver zijn zij daartoe, volgens mr. Kokosky. nog nooit officieel in de gelegenheid ge steld. Stadsschouwburg: Vandaag en vrijdag geen voorstellingen. Concertgebouw: Vandaag geen uitvoe ring. Vrijdag 20 uur: Concert jeugdkoor „Inter Nos". Openluchttheater: Vandaag en vrijdag 20 uur: Spaanse dansgroep „Oldarra". Grote Kerk: Vandaag 20 uur: Beiaard concert Arie Peters. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Porte des Lilas", 14 jaar. Vrijdag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 en 16.15 uur: „De derde man", 14 jaar. Donderdag 19.30 uur: „De graaf van Monte Cristo", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag tot en met zaterdag 14 en 20 uur, zondag 14,17 en 20 uur en maandag tot en met donderdag 14 en 20 uur: „Van het westelijk front geen nieuws", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Cocaïnesmokkelaars", 18 jaar. Vrijdag tot met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De wet", 18 jaar. Zaterdag 23.30 uur: „Vrouwen achter het bamboegordijn", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Het zesde conti nent", alle leeftijden. Luxor Theater: Vrijdag 20 uur: „De drie musketiers", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur: „Opstanding", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Ivanhoe", 14 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Das madchen Laila", 14 jaar. Vrijdag 20.15 en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Jour de fête", alle leeftijden. Zater dag 14.30 en zondag 14 en 16.15 uur: „Toya. het weesmeisje", alle leeftijden. Maandag en dinsdag 20.15 uur en woensdag 14.30 en 20.15 uur: „Und abends in die Scala", alle leeftijden. Donderdag 20.15 uur: „Ik was aan hem verslaafd", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Liefde zoals een vrouw begeert", 18 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: ..Professor Cupido", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De ver overing van de Mount Everest", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Luchtrovers", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Cowboy", 14 jaar. Maan dag tot en mte donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De bloedhond", 18 jaar. Studio Theater Vandaag 19 en 21.15 uur: ..Toneelkoorts", 14 jaar. Vrijdag en zater dag 14,15. 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15. 19 en 21.15 uur. maandag tot en met don- dredag 14.30. 19 en 21.15 uur: „Altijd lokt Ue vrouw". 18 jaar. Zondag 11 uur: „Bij de kannibalen van Nieuw-Guinea". alle leef tijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Das Dreimadlerhaus", alle leef tijden. Vrijdag tot en met maandag 20 uur en zondag 14.30 uur: „Teenager Melodie", alle leeftijden. Dinsdag en woensdag 20 uur: „Tarzan in New York", alle leeftijden. Donderdag 20 uur: „lm weissen Röss'l", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 30 juli op werk dagen van 10—17 uur en zondags van 13— 17 uur: Expositie „Haarlems Zilver". Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 13 juli dagelijks van 10—12.30 en 13.30—17 uur. zondags van 14—17 uur: Expositie „Kunst zij ons doel". In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie Nico Molenkamp. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 26 juni).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 13