In de vishal en op zee LOENDERSLOOT Plannen voor IJmuidens havenmond IJmond-agenda Amsterdamse Beurs 7 Installatie commissaris van politie W. Sepp Zendingsdag in Santpoort W. Groeneveld 25 jaar Staatsvissershavenbedrijf Zangersdag N.holland in park Velserbeek Omwisselingsbod van Elsevier op Bonaventura Posities sleepboten Bureau Wijsmuller De beurs van gisteren Scheepvaart Extra veerboot voor het ha ring vervoer V eluwe-toertocht Groenteveiling Beverwijk DONDERDAG 2 JULI 19 5 9 Aanvoer van woensdag 29 tong en tarbot, 6 heilbot, 55 schol, 10 schar, 1050 haring, 540 makreel, 610 schelvis, 160 wijting, 450 kabeljauw en gul, 25 leng, 175 haai, 5 ham, 40 wolf, 25 poon, 165 koolvis, 35 diversen. De totale aanvoer bedroeg 3380 kisten. KW 22—16, KW 127—11, KW 175—24, KW 18—2, KW 38—8, KW 67—40, KW 86—3, KW 37—12, KW 95—16, KW 130—38, KW 15111, KW 1639 thuisstomend. De ge middelde vangst van de Scheveningse schepen was 13 kantjes, die van de Kat- wijkers 30 kantjes. Gisteren arriveerde in ons land dr. K. A. Busia met zijn gezin uit Ghana, waar hij de leider is van de oppositie partij. In zijn vaderland is een arres tatiebevel tegen hem uitgevaardigd, omdat hij een de regering blijkbaar onwelgevallig onderzoek heeft ge vraagd in een omkopingsaffaire. Hij is door het Internationaal Instituut voor Sociale Wetenschappen in Den Haag uitgenodigd sociologie te komen doceren. Voorts is hem een bijzondere leerstoel van de Leidse antropologie aangeboden. Voordat hij deze uitnodi gingen aanvaardt, zal hij eerst een reis van drie maanden door Europa maken. In Athene zal hij de zitting van de Wereldraad van Kerken bij- wonen en in Zweden het internatio naal sociologisch congres. In Oosten rijk en Zwitserland zal hij lezingen houden. Maandagmiddag half vijf zal de heer W. Sepp in de raadzaal van het gemeentehuis te Velsen door burgemeester mr. M. M. Kwint geïnstalleerd worden als commis saris van politie. In het Burgemeester Rijkenspark te Santpoort zal woensdag 8 juli een Zen dingsbijeenkomst worden gehouden. Deze zendingsbijeenkomst gaat uit van de classis Haarlem der Christelijk Gerefor meerde Kerk. De morgenbijeenkomst be gint om 10.30 uur en wordt geopend door ds. H. van der Schaaf, waarna zullen spre ken de predikanten ds. H. S. Roos uit Al phen aan de Rijn en ds. C. van der Weele uit Leiden. De middagbijeenkomst die te half twee aanvangt wordt geopend door ds. D. Slag boom uit 's Gravenzande, waarna als spre kers optreden ds. L. S. den Boer uit Sas- senheim en ds. B. van Smeden uit Rotter dam. Op het terrein zal een kantine aan wezig 'zijn. Aalsmeerse vrienden zullen bloemen verkopen ten bate van de zending. Rijwielstalling is gratis. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Eline, d. van J. W. de Ko ning en A. Ch. Oosterman. OVERLEDEN: P. F. van Galen, 66 j„ wonende te Amsterdam; P. Boon. 64 j., wed. van E. Pel, wonende te Amsterdam. De heer W. Groeneveld is vandaag 25 jaar bij het Staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden. Als 16-jarige kwam hij als jongste bediende bij de administratie van de visafslag. Daar bleef hij tot het uit breken van de oorlog en ging vervolgens over naar de boekhouding. Samen met de heer H. Koster, zijn chef, voert de heer Groeneveld de boekhouding van het geheel op zich zelf staande wereldje dat het Staatsvissershavenbedrijf is, met zijn eigen gas, licht en watervoorziening. De heer Groeneveld is zeer actief op kerkelijk terrein en in het verenigings leven. Hij is ouderling van de gereformeer de kerk, tweede voorzitter en penning meester van de christelijke sportbond IJmuiden, lid van de raad van advies van de Stichting sociaalcultureel werk en lid van de Velser Sportstichting. Veel thuis is hij door de daaraan verbonden drukke werkzaamheden niet. De heer Groeneveld heeft veel geluk wensen in ontvangst mogen nemen van ochtend. VELSEN DONDERDAG 2 JULI Thalia: „Morgen zal ik huilen" (speciale voorstelling), 20 uur. Rex: „Wapensmokkel naar Cuba", 20 u. Alcoholics Anonymous, zaal Abelenstraat van 20 uur af spreekuur. Pieter Vermeulenmuseum: Open van 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 3 JULI Thalia: „Jacht op ontvoerde vrouwen". 20 uur. Rex: „De zoon van Robin Hood", 20 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder van financiën van 11 tot 12 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Open van 14 tot 16.30 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 2 JULI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Van hartstocht bezeten". Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Dodende liefde". RIJD AG 3 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Dodende liefde" (2e week). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eiland der liefde". W. B. Theater, 20 uur: „Geld, vrouwen en revolvers". Deken Waarestraat 50 a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Pryzen van woensdag In guldens werd betaald voor 1 kilo gram heilbot 3,202,60, grote tong 4,604, grootmiddel tong 4, kleinmiddel tong 4, kleine tong 1 3,803,70, kleine tong 2 32,90, tarbot 1 2,602,10. Per 50 kilo gram waren de prijzen voor tarbot 2 100, grote schol 65e grootmiddel schol 70, klein middel schol 6550, kleine schol 1 6555, kleine schol 2 5646, schar 4232, vaten haring 2716, makreel 2812, grote schel vis 6729, grootmiddel schelvis 4627, kleinmiddel schelvis 3627, kleine schel vis 1 3522, kleine schelvis 2 3916, wij ting 3414, grote gul 3726, middel gullen 3021, kleine gul 2317, kleine haai 9 6,40, ham 8165, kleine wolf 3426, poon tjes 1511, kleine koovis zwart 2317, kleine koolvis wit 26. Per 125 kilogram waren de prijzen voor grote kabeljauw 18071, grote koolvis zwart 7265, grote koolvis wit 7060, grote leng 5853, grote wolf 69—62. Besommingen van woensdag 1 trawler f 28.150, IJM. 20 Polderman 22.200, KW. 43 1620, HD. 79 11.560, KW. 114 5060, KW. 24 6750, IJM. 54 8350, WR. 51 5050, IJM. 78 f 1490. Advertentie voor zeer grote vertrekken. Zeer zuinig, modern breed gezellig vuur. Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmuiden Betaling is te regelen. En op zee Bij windkracht 6, die steeds aanhield, was de visserij maar matig. De dagvang sten van de trawlers waren 2540 kantjes haring en 3060 manden bijvis. De Her man gaf een vangst op van 60 manden hoops, de Vios ving 40 manden haring. Op het Zand vingen de loggers en kotters 60— 150 manden makreel, schelvis en gul per etmaal. De trawler Elie gaf hier een trek door van 50 manden makreel. De kustvis- sers vingen ook niet veel door het storm achtige weer. Een enkele kotter gaf een dagvangst door van 60100 kilo tong en 1015 manden schol. Donderdagochtend zijn veel kotters wegens het slechte weer IJmuiden binnengelopen. De Haarlem, Toronto en Torina zijn weer naar zee ver trokken. Voor morgen Er is een kleine mogelijkheid dat de Job Gouda en de KW 135 naar IJmuiden komen. De vangst van beide schepen is nog niet bekend. Beverwijk H eemskerk Geen vis in Neksloot? Aan de eerste hengelwedstrijd is dit seizoen voor de jeugd van de Heemskerkse visclub ,,'t Snoekje" namen niet minder dan vijfenveertig leden deel. De vissen in de Neksloot lieten echter verstek gaan en geen enkele hengelaar slaagde er in een visje op het droge te brengen. Het bestuur zag zich dan ook genood zaakt om de beschikbaar gestelde prijzen te verloten. Dat de animo voor het vissen bij de Heemskerkse jongelui groot is blijkt wel uit het feit dat het aantal jeugdleden thans is gestegen tot zevenenzeventig. GESLAAGD VOOR COSTUMIèRE Aan de modevakschool te Heemskerk slaagden de volgende meisjes voor het examen costumière: Nelly Zonneveld, Ali Bakkum, Hetty Wijngaarden, Cobi Lim- men, Jo Denneman, Gatha Castricum, Sjieuwke Sybesma, Gré Sap, Annie Vis ser, Gatha Brandenburg, Annie Nanne, Truus de Reus, Ria Duin en Marry de Wit. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Kitty, d. van E. J. Rietman en W. Geertsma; Evertje, d. van J. Mulder en E. Huisman te Beverwijk; Caroline M„ d. van J. C. Beentjes en A. Vrenegoor; Jacobus J. A„ z. van N. J. Oud en G. A Mol; Karin A. Th., d. van W. van Lieshout en A. M. Stam; Geertruida A. M„ d. van L. N. Mosch en A. M. Boekei; Bernadette M., d. van J. J. Morsch en A. H. Stengs; Louise Th. M., d. van J. Buter en L. Tromp te Castricum; Sjouke E„ d. van H. G. Vrijburg en B. Butter; Caroline M„ d. van G. Stolp en L. Pieters; Monique L„ d. van A. Eyke en H. J. Veenbcer te Bever wijk; Ida H.. d. van G. J. de Nijs en H. G. Baeker te Beverwijk; Caroline M. A„ d. van J. G. Hiemkens en P. M. E. Loogman te Beverwijk; Antonia J„ d. van L. P. Schouws en A. M. Niesten; Maria C„ d. van C. G. Vet en A. C. Bruins te Bever wijk; Rudolph C. H.. z. van W. Rozemeyer en M. J. v. d. Plas te Beverwijk ONDERTROUWD: P. G. Vredenburg te Uitgeest en M. Bras. GETROUWD: J. F. de Ruyter en Anna M. de Munk; J. M. Welboren en C. M. Beentjes. De zangersdag voor Noordholland op zondag 5 juli wordt dit jaar georganiseerd door de zangvereniging „IJmuider Volks stem", te IJmuiden, die dit jaar 45 jaar wordt. De deelnemers zijn: Hoorn, Ènk- huizen, Den Helder. Santpoort. Koog Zaandijk, Alkmaar en IJmuiden. De volg orde van optreden van de verschillende verenigingen wordt door het lot bepaald. Ongeveer half elf worden de zangkoren ontvangen in het St. Fidelisgebouw aan de Willemsbeekweg. Na de opening en een toespraak door een hoofdbestuurslid, zal wethouder H. de Boer het woord voeren. Om twee uur 's middags vangt het concert in het park Velserbeek aan. Na afloop van het concert volgt een samenzijn in het gebouw St. Fidelis tot zes uur n.m. De voortgaande parallelle groei van de bedrijvigheid van de n.v. Uitgevers Maat schappij „Bonaventura" en de n.v. Uitge versmaatschappij „Elsevier" heeft de di rectie van laatstgenoemde maatschappij doen besluiten door aankoop van een pak ket aandelen de deelneming in „Bonaven tura" (op initiatief van Elsevier opge richt) te vergroten. Sinds de oprichting bezit Elsevier 40 per cent van het kapitaal. Er wordt thans een aanbod gedaan tot verwisseling van een beperkt nominaal bedrag aan aandelen n.v. Uitgevers Maatschappij Bonaventu ra in aandelen n.v. Uitgeversmaatschap pij Elsevier, zodanig dat voor een aan deel Bonaventura twee aandelen Elsevier beschikbaar worden gesteld. De aandelen dienen uiterlijk op 15 juli aanstaande in geleverd te worden bij de Hollandsche Bank-Unie, Pierson. Heldring en Pierson en Schretlen ën Co Indien meer aande len worden aangeboden dan is voorgeno men te verwisselen, zal door middel van loting worden bepaald welke aandelen wel en welke niet worden aangenomen. Uiter lijk 20 juli zal de toewijzing worden me degedeeld. Officiële notering ter beurze van Amsterdam van de uit te geven nieu we aandelen Elsevier zal worden aange vraagd, alsmede de dooreenleverbaarheid met de reeds uitstaande aandelen. 3-r%°/o Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 °/o Pr. A'dam '56 1.. Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.. A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil Pref PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater De plannen voor een verbetering van de havenmond te IJmuiden vormen in IJmui den het gesprek van de dag. Allerwegen berekent men mogelijkheden en kansen, waarbij het meeste overigens vooralsnog binnenkamers blijft. Zo is men ook bij het loodswezen zeer geïnteresseerd in de ontwikkeling, die op handen is. Volgend jaar gaat men al aan het grote werk beginnen, dat vijf a zes jaar zal duren. „Wat ik er van denk?", vraagt loodscommissaris E. J. Visser, „dat is moeilijk zo definitief te stellen. Ik kan wel zeggen, dat het natuurlijk van groot belang is dat de havenmond wordt ver breed. Maar het is een kwestie van af wachten, wat precies de gevolgen zullen zijn". Bij de besprekingen over het nieuwe plan heeft ook de stem van de heer Visser herhaaldelijk geklonken. Er moet met veel factoren rekening worden gehouden. Aan slibbingsproblemen moeten worden opge lost, maar vooral moet worden bereikt dat schepen onder alle weersomstandigheden kunnen varen. Nu de mond wordt ver breed en de pieren verder in zee gaan ste ken, is deze mogelijkheid zeker aanwezig. „Maar denk niet", zegt de heer Visser, „dat het dus nu vanzelf zal gaan. De lood sen blijven nodig, misschien wel meer dan ooit. Want een schipper, die van buiten komt, zal altijd voor moeilijkheden blijven staan. Hij komt er niet, door te weten hoe laat het hoog water is. Hij heeft te maken met stromingen, die de loods veel beter kent. Daarom zullen loodsen in deze ge- tijdenhaven onontbeerlijk blijven". De heer Visser blijft voorzichtig. „Men moet er goed aan denken, dat de natuur zich niet laat dwingen'', zegt hij. „Dat heeft men in 1928 op Schiermonnikoog gezien. Daar legde men een piertje neer en men veronderstelde dat ten westen van de pier aanslibbing zou plaatsvinden. Maar de zee deed het net andersom. De boel slibde in het oosten dicht, en in het westen ont stond een vreemd krom geultje. Men weet ook bij deze plannen nooit zeker wat er zal gebeuren ondanks alle proeven. De zee blijft altijd onberekenbaar. Afwachten is daarom geboden". Ook bij de N.V. Bureau Wijsmuller be studeert men de situatie. Want voor deze De zeesleper Zeeland van Bureau Wijs muller uit IJmuiden, bevond zich woens dag 750 mijl zuid-zuid-west van San Diego. De Zeeland is op weg met een tanker naar Japan De Cycloop is woensdag uit Lissabon vertrokken. Het schip sleept een zuiger naar Rotterdam. De Stentor ligt te Portsmouth, vanwaar het. schip een dok naar Terneuzen gaat slepen. AMSTERDAM Men begint aan het Damrak meer en meer te spreken over de vakantiestem ming. Voor de derde maal deze week im mers is de.handel, uitermate beperkt en ontbreekt elke,activiteit van de zijde van het publiek, van dé daghandel en van de arbitrage. Het verloop van Wallstreet draagt er weinig toe bij om hier enige le vendigheid teweeg te brengen. De koer sen in Amerika zijn eveneens aan weinig veranderingen onderhevig en in Amster dam wordt dit voorbeeld nauwlettend ge volgd. Aan nieuws uit het bedrijfsleven is geen gebrek maar op de koersen heb ben de berichten weinig uitwerking. Al thans in de adviesprijzen voor diverse bin nenlandse aandelen viel nog weinig te be speuren van enige gevolgen der aange kondigde dividenden enzovoorts. Zo wist men in de hoek van de Walvisvaart nog niet hoe het nieuws inzake het uittreden van Nederland uit de conventie moet wor den opgevat. Men verkeert hierover nog in het onzekere. De KLM-lening is nu de finitief. Zowel aandeler als debentures KLM waren iets luier. Evenmin viel in de adviesprijzen van de Veenendaalse Stoomspinnerij, Zwaardemakers en Leid- sche Wol (een verrassend jubileum-divi dend) enige reactie op het nieuws te be speuren. De handel verliep bijzonder traag. Een zeer bevredigende belangstelling be stond er voor de geïntroduceerde aande len der Monsanto Chemical Company, het twee Amerikaanse fonds dat hier deze week op de beurs is gebracht. De Neder landse staatsfondsen waren prijshoudend en stil en bleven onbeïnvloed door de storting op de jongste staatslening. De in ternationale fondsen wisten zich meren deels goed te handhaven, hoewel in het verdere verloop een neiging tot afzwak king ontstond. Kon. Olie was ruim een gulden lager en AKU moest weer vier pun ten prijsgeven. De scheepvaartfondsen waren weinig veranderd uitgezonderd K.N.S.M. en Scheepvaart Unie die aan de vaste kant waren. Cultures konden zich slechts met moeite handhaven. Ook tegen het sluiten van de markt behield de beurs zijn lusteloos aanzien. Prolongatie 3 per cent. (ANP). NEW YORK Chemische, aluminium- en staalfondsen veroorzaakten een nieuw hoogterecord op de New Yorkse effectenbeurs. Opnieuw ontwikkelde zich tegen sluitingstijd enige winstneming, maar in tegenstelling met de vorige dag wist men de koerswinsten voor het overgrote deel te behouden. Industriële waarden zijn de gehele dag in de voor hoede geweest, spoorwegen en nutsbedrij ven waren traag. Ten gevolge van grote koerswinsten bij fondsen als Du Pont Goodyear, Alcoa. International Harvested en U.S. Steel boekte het industrieel gemid delde een van de grootste koei'swinsten van het beursjaar. Landbouwwerktuigen, geneesmiddelen, elektronica, autobanden camei-a's en in speciale positie verkerende fondsen lagen vast in de markt en bereik ten nieuwe hoogtepunten. American Home Px-oducts is een tijdlang 10 dollar boven de vorige sluitingskoers geweest, Reynolds bij de aluminiumwaarden kwam 5 dollar ho ger en een groot aantal in speciale positie verkerende fondsen maakte koerswinsten van 2 tot 4 dollar. Vliegtuigfabrieken ver beterden, autofabrieken waren actièf en vast. Oliewaarden leverden enkele koers winsten van 1 dollar of iets meer op. De omzet bedroeg 3.150.000 aandelen. Van de 1218 verhandelde fondsen sloten er 665 hoger en 322 lager.Het industrie gemiddelde kwam van 643,60 op 650,88; dat voor openbare nutsbedrijven van 87,30 op 87,71 en dat voor spoorwegen van 167,62 op 168,40. (UPI) fii-ma is de verbetering van de havenmond zeer belangrijk. „Er komen straks gi-otere schepen, en ons bedx-ijf zal zicht natuurlijk aanpassen", zegt een woordvoerder van de N.V. Wijsmuller. „Of dat een uitbreiding van het aantal schepen zal betreffen is nu nog niet te bekijken. Onze vloot is voor de momentele behoefte in elk geval nog vol doende". Er zijn hier nog andere factox-en in het spel, zoals de verbetering van de haven accommodatie bij de Hoogovens. Het los sen via de band zal een grote rol gaan spelen als straks de nieuwe kade bij de bergingshaven klaar is. De rijkshavenmeester voor het Noord zeekanaal, de heer C. O. H. Hindricks, ver klaarde, dat hij elke werkelijke verbete ring van de toegang tot het Noordzeeka naal en van het Noox-dzeekanaal zelf zou toejuichen. Zolang het niet zover is, dat er een definitief plan is, dat ook wérkelijk zal worden uitgevoerd, acht hij elk com mentaar overbodig. Abbedijk, 2 te Rotterdam. Abida, 1 680 m. n.o. Guadeloupe n. Bachaquero. Adonis, 1 300 m. w.z.w. Madeira n. Curasao. Agamemnon, 1 te Houston verwacht v. Mobile. Alcor, 2 et Las Palmas. Aldabi, 2 te Hamburg. Algol, 2 Ie Antwerpen. Alhena, 2 te Rio de Janeiro. Alkaid, 1 180 m. n.o. Las Palmas n. Las Palmas. Alphard, 1 te Santos eerwacht. Alwaki, 1 v. Rotterdam n. Huil. Andijk, pass. 1 Fowey Rock n. Houston. Angolakust, 1 v. Amsterdam n. Brem./Hamburg. Annenkerk, 2 v. Bremen n. Hamburg. Arendsdijk. 1 te New Orleans verwacht v. Miami. Arendskerk, 1 110 m. n.n.o. Port Sudan n. Suez. Argos, 1 40 m. vv. Rhodos n. Lipari. Asmidiske, 1 285 m. w. Landsend n. Amsterdam. Asterope, 1 420 m. w. Landsend n. Rdtterdam. Attis, 1 te Oranjestad v. New Orleans. Batu, 2 te New Orleans verwacht v. Beaumont. Bawean, 2 v. Bahrein n. Mufatta. Bin tang, 2 v. Artilicial eil. n. Genua. Blitar, X v. Fremantle n. Adelaide. Boskoop, 1 v. Pampatar te Guanta. Caltex Arnhem, 1 dw. oostkp. Kreta n. Sidon. Caltex Delft, 1 v. Vizagapatnam n. Calcutta. Calt. Eindhov., 1 232 m. n.n.w. Perim n. Rastanura. Calt. Gorinchem, 1 v. Fredericia n. Kopenhagen. Caltex Rotterdam, 1 53 m. o. Gibraltar n. R'dam. Caltex The Hague, 1 ten anker Shat Al Arab n. Abadan. Camerounkust, 1 120 m. n. Dakar n. Freetown. Camitia, 1 370 m. n.w. Finisterre n. Curagao. Carthago, 1 te Puerto Barrios verwacht. Charis, 30 v. Tampa n. New Orleans. Cir.ulia 30 50 m. o. Galapagos eil. n. Brisbane. Cistuia, 2 te Pladju. Citiens Service Valley Forge, 1 90 m. w.n.w. Ber muda naar Philadelphia. Clavella, 1 25 m. n. Bornholm n. Rotterdam. Colytto, 1 125 m. n.o. Guadeloupe n. Rotterdam. Congokust, 1 v. Freetown n. Le Havre. Coriila, 1 110 m. z.w. Balabac n. Ilo Ilo. Cradle of Liberty, 1 150 m. n.w. St. Helena naar Philadelphia. Crania, 1 50 m. n. Finisterre n. Rotterdam. Cumulus (weerschip), 2 te Rottex-dam. Delft, 1 te Bremen v. Emden. De Eerens, 2 te Dubai. Dinteldijk, 1 te Antwerpen. Dorestad, 2 te Shat El ^rab. Doris, 1 v. Houston n. New Orleans. Duivendijk, 2 te Los Angeles. Eemdijk, 1 te Antwerpen verwacht v. Rotterdam. Eenhoorn, 1 v. Antwerpen n. Piraeus. Ena, 1 te Curasao verwacht v. Guayaquil. Fravizo, 1 150 m. z.o. Madeira n. Dublin. Friesland SSM, 1 50 m. n.o. Ushant n. S'etubal. Gaasterland, 1 v. Bahia n. Las Palmas. Garoet, 1 60 m. w. Cadiz n. Port Said. Geertje Buisman, 1 40 m. z.w. Ouessant n. Malta. Gooiland, 1 rede Santos. Graveland, 2 te Rio Grande. Guineekust, 1 te Pointe Noire verwacht v. Bona. Haarlem, 1 265 m. w. Ouessant n. La Guaira. Hathor, 2 te Amsterdam. Hector, 1 te Algiers. Helena, 2 te Curasao. Hera, 1 290 m. z.w. Landsend n. San Juan. Hersilia, 1 te Amsterdam. - Hoogkérk, 1 15 m. n.w. Tanger n. Port Said. Tsis, pass. 1 Mön'a Passage n. La Guaira.'- Ivoorküst, 2 te Antwerpen; - J. Verolme, 1 210 m. n.o. Kp. Maysi n. Coquimbo. Kaap Hoorn, 1 300 m. n.w. Perim n. Abadan. Kara, 1 te Buenos Aires. Karakorum, 2 te Le Havre. Katelysia, 1 100 m. o. Port Sudan n. Mena. Kerkedijk, 1 220 m. w. Landsend n. New York. Kertosono, 1 30 m. z. Cannes n, Barcelona. Khasiella, 1 470 m. z. Azoren n. Curasao. Kioosterdijk, 1 480 m. n.n.w. Azoren n. Antw. Kosicia, 1 600 m. z.w. Fayal n. Trinidad. Kryptos, 1 v. Rotterdam n. Invergordon. Kylix, 1 20 m. o. Balabak n. Miri. Laagkerk, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Laren berg, 2 rede Cape Coast. Leersum, 1 150 m. n.o. Massawah n. Suez. Leiderkerk, 2 te Le Havre. Leiderkerk, 2 te Aden. Lekhaven, 2 te Rotterdam. Lekkerkerk, 1 v. Hamburg n. Amsterdam. Lelykerk. 2 te Damman. Lemsterkerk, pass. 2 Algiers n. Rotterdam. Leto, 1 v. Rotterdam n. Bombay. Loosdrecht, 1 48 m. o. Kp. Bon n. Rotterdam Loppersum, 1 te Le Havre. Louis Lantz, 1 120 ra. n. Dakar n. Las Palmas. Maas, 1 65 m. z.w. Wight n. Rotterdam. Maashaven, pass. 1 Ouesant n. Las Palmas. Maetsuycker, 2 te Singapore. Malea, 2 te Miri. Mariekerk, 1 5 m. n.w. Berlinka eil.n. Rotterdam. Maron, 2 te New York. Mataram, 1 te Tandjong Pandan. Medon, 2 te Aruba. Meliskerk, 1 te Suez. Myarecht, 2 te Livoimo. Na ess Lion, 1 v. Port Said n. Napels. Nanusa, 1 v. Kobe n. Balikpapan. Nestor, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Nias, 1 v. Buena Ventura n. Manta. Noordwijk, 1 v. Monrovia n. Las Palmas. Oberon. 1 40 m. n.n.w. Kp. Engano n. Ph.delphia. Oldekerk, 1 14 m. o. Socotra n. Penang. Oostkerk, pass. 2 Straat Mesina n. Genua. Oranjefontein, 1 te Amsterdam. Orestes. 1 te Kingston verwacht v. Cd. Trujillo. Orion. 1 v. Rotterdam n. Bremen. Osiris. 2 v. Georgetown n. Nickerie. Overijsel, pass. 1 zuid Kreta n. Genua. Peperkust, 1 v. Takoradi n. Freetown. Perna, 1 v. Singapore n. Saigon. rieter S, 1 v. Rotterdam n. Swansea. Frins Alexander. 1 v. Istanbul n. Iskenderun. Prins Willem IV, 380 m. w. Glasgow n. Montreal. Prins Willem V. 1 60 m. z.w. Valentina n. Quebec. Prins der Nederl.. 2 v. Pto. Limon n. Cartagena. Purmerend, 1 120 m. o.n.o. Madeira n. Algiers. Rempang, 1 v. Rotterdam n. Bremen. Ridderkerk, 1 400 m. w.n.w. Walv.baai n. L. Palm. Riouw, 1 25 m. n. Kp. St. Vincent n. Marseille. Rijndam, 1 200 m. o.z.o. Kp. Race n. South.ton. Rijnkerk, 1 840 m. n. St. Helena n. Kaapstad. Ruys, 1 te Rio de Janeiro. Schelpwijk, 1 650 m. w.z.w. Fayal n. Landsend. Schiedijk, 1 450 m. n.n.o. Horta n. Antwerpen. Sibigo, 30 v. Brisbane n. Sydney. Sliedrecht, 1 te Wismar. Solon, 1 te Bremen v. Amsterdam. Stad Alkmaar. 2 te Amsterdam. Stad Delft, 1 80 m. o. Cork n. Golf van Mexico. Stad Schiedam. 1 te Terneuzen v. Gent. Stanvac Pendopo, 1 v. Buatan n. Tandjong Uban. Stanvak Lirik. 1 v. Sungeigerong n. Tandj. Uban. Statensingel. 1 400 m. n. Azoren n. La Guaira. Statue of liberty, 1 700 m. n.o. Barbados naar Philadelphia. Steven, 2 te Ceuta. Straat Singapore, 1 300 m. z. Madagascar naar Fremantle. Sunetta. 1 70 m. n.o. Mozambique n. Abadan. Tabian, 1 v. Bremen n. Hamburg. Tahama, 1 120 m. n.n.w. Finisterre n. Banias. Talisse, pass. 1 Guardafui n. Suez. Tamara, 1 350 m. z.w. Azoren h, Swansea. Tankhaven 3, 2 te Sungeigerong. Taria, 1 110 m. w. Strat Ormoesz n. Abadan Tawali, 1 v. Madras n. Rangoon. Teiresias. 1 v. Aden n. Penang. Themis, 2 te Georgetown. Tiba, 1 240 m. n.o. Rio de Janeiro n. Rosario- Tibia, 1 50 m. n. Landsend n. Rotterdam. Van Neck, 1 v. Hongkong n. Singapore. Van Noort, 1 880 m. n.w. Suva n. Suva. v. Spilbergen, 1 240 m. w.z.w. Sabang n. Penang. Van Waerwijck, 2 te Manilla. Waingapoe, 2 te Mukalla. Waterland, 2 te Santos verwacht v. Amsterdam. Westland, 1 55 m. w.z.w. Finist. n. Amsterdam. Wieldrecht, 1 v. Paulsboro n. Puerto La Cruz. Willemstad, 1 te Madeira. Witmarsum. 2 v. Antwerpen n. Houston. Wonosobo. 1 ten anker Shat A1 Arab. iJssel, pass. 1 Kp. St. Vincent n. Malta. Zonnewijk, 1 v. Le Havre n. Canada. SLEEPVAART Blankenburg 1 v. Rotterdam n. zee. Maas, 1 v. Rotterdam n. zee. Noordzee, 29 Egyt. „Isis" n. Gf. v. Suez vlotgetr. Oostzee, 25 v. Boma n. Rotterdam. Rode Zee, 29 v. Suez. Vandaag aan de markt Er werden vanmorgen 2200 kisten verse vis aangevoerd. Hiervan waren 420 schel vis, 130 wijting, 210 gul en kabeljauw, 5 koolvis, 575 haring, 530 kleine kisten ha ring, 470 makreel, 125 diversen, verder werden aan de markt gebracht 200 kisten schol, 4000 kilo tong en 60 stuks stijve kabeljauw. De KW. 8 Deining (23 juni) loste 210 schelvis, 160 haring. 290 makreel, 70 wijting, 105 gulen kabeljauw, 10 diver sen, 40 stuks stijve kabeljauw, 245 kleine kisten haring en 26 kantjes. De Curagao IJM. 99 (23 juni) kwam binnen met 110 schelvis, 80 haring, 180 maki-eel, 40 wijting. 80 gul en kabeljauw, 5 koolvis, 20 stuks stijve kabeljauw, 280 kleine kisten haring en 49 kantjes. De VL. 121 (23 juni) voerde aan 300 haring, 50 diversen, 250 kleine kisten haring, 394 kantjes, de KW. 104 kwam aan de markt met 95 schelvis, 35 gul en kabeljauw, 30 schol en 15 varia. De kleine vaart was er met 20 schepen. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor gi-ote rijen kabeljauw 100120, kleine regels kabel jauw 4750, kisten gi-ote kabeljauw 74— 86, grote, middel en zetschol 6166, schol I 5058, grootmiddel tong 3.804.50, kleinmiddel tong 44.50, tong I 3.904.50, slips 33.80. Voor de eigen markt Grote tong 4.204.60, zwai-te koolvis 77 82, lengen 78, kisten kleine kabeljauw 6882, grote gul 2531, middel gul 2028, torren 21—27, wijting 24—30, grote schel vis 3037, grootmiddel schelvis 2734, kleinmiddel schelvis 2731, pennen 28— 31, bx-aad 2530, schol II 4254, schol III 3246, haring 18.5027, makreel 1725. Besommingen Eén trawler 16.000, KW 8 f 25.000, VL 121 960, KW 104 f 6050, KW 10 4720, KW 45 f 790, KW 77 250. IJM 40 5530, WF. 49 f 7360, IJM 52 f1410, IJ M38 560, HD 125 f 3390, KW 56 330, KW 35 270, KW 53 400, KW 60 350. Haringvangsten KW 6—42. KW 7—22, KW 9—5, KW 23 —30, KW 73—50. KW 138—28, KW 147—32 thuisstomend, IJM 7519, IJM 28321, KW 16—9. KW 19—40. KW 47—18, KW 70 —26, KW 140—9, KW 168—8, KW 170—8, KW 20—22, KW 40—27, KW 74—35, KW 15—8, KW 44—18, KW 97—20, KW 110—12. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben van de minister van Verkeer en Wa terstaat bericht ontvangen dat hij gunstig beschikt heeft op het verzoek, een extra veerboot op de dienst Vlissingen-Breskens te mogen inleggen. Dit zal gewoonlijk te gen middel-nacht geschieden speciaal ten behoeve van het haringtransport per auto. De Zeeuws-Vlaamse Kamer van Koophan del had dit verzoek bij Gedeputeerde Sta ten ingediend. De minister heeft tevens meegedeeld dat echter voor deze extra vaarten geen lager veertarief mag worden berekend. Promotie gymnasiasten De promotie van de leerlingen van het gymnasium Felisenum zal dinsdag 7 juli om drie uur 's middags plaats hebben in de Ned. Hervormde kerk te Velsen. GESLAAGD Voor het Marnix Lyceum zijn geslaagd van de Jan Campertschool te Driehuis: Jetty Mantel, Laurens ten Wolde, Paul Jongejans, Herman Ferwerda, Hans den Hertog en Pieter-Berend de Witte. Bezitters van een goede auto, motor of scooter uit Kennemei-land kunnen een ge zellige Veluwe-toertocht meemaken, op zondag 5 juli. De Kennemer Motoi-- en Auto Club (K.M.A.C.) heeftdezë ongeveer 300 kilometer lange tocht uitgestippeld en bij goed weer rekent men op een' grote deelname, ook van niet-leden. De start is om 8.45 uur op de Meerstraat en om acht uur 's avonds denkt men weer terug te zijn. De tocht is zonder enige kosten of ver plichting; men dient zich echter wel te houden aan de richtlijnen. Vastgesteld is dat men niet harder mag rijden dan zestig kilometer per uur. Bij slecht weer gaat de tocht natuurlijk niet door. Zelfstandige VGLO-school Door het gestadig stijgend leerlingen aantal is het mogelijk geworden het chris- telijk Voorgezet Gewoon Lager Onderwijs te Beverwijk, dat tot nu toe de vorm van een zevende en achtste leerjaar had, om te zetten in een zelfstandige VGLO-school. Dit 7de en 8ste leerjaar wei-d ingesteld door samenwex-king van alle christelijke scholen te Beverwijk, Heemskerk, Castri cum en de Da Costaschool te Velsen-N. en vond eerst onderdak in de Willem Hovy- school aan de Schans te Beverwijk, later aan het Kuenenplein. Deze VGLO, die beter Christelijke School voor Maatschappelijke en Huishoudelijke Vorming kan worden genoemd, zal met ingang van de nieuwe cursus per 1 sep tember a.s. geheel zelfstandig zijn. Tot hoofd is benoeind de heer M. de Rooij, tot nu toe hoofd van een school te Oudei'kerk aan de IJsel. Woensdag was de aanvoer van aardbeien op de veiling te Beverwijk niet groot; met de dag wordt het nu minder en de prijzen zijn niet eens aan de hoge kant. Er was wel een enkel partijtje van goede kwali teit dat voor 4,60 per slof ging, maar de meeste partijen draaiden ook nu weer rond de 3 per slof. Doosjes gaan grif weg; er werd tot 0,57 per stuk betaald. De noteringen waren woensdag: bloem kool 2757 bospeen 2746, waspeen 12 37, sla 48, doperwten 5597, rabarber 1226, spinazie 1235, postelein 1825, aai'dbeien 120450 (slof), 2356 (doosje). BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Catharina J. d. v. W. Blok ker en H. Ploeg; Geertruida A. d. v. J. Sakkei-s en E. Groenland; Wendelina A. d. v. J. J. A. Koop en L. A. Aai-denburg; Marja M. C. d. v. J. H. Lanson en G. Schreijers; Harm z. v. F. de Jonge en E. Nieland; Ilone d. v. F. Vos en I. Smaal; Klaaske d. v. H. Spier en H. Nienhuis; Theodorus K. J. z. v. K. J. Koster en G. M. M. Koning; Chai'les z. v. W. J. Siedenburg en I. H. Drissen; Ex-ik J. A. z. v. A. Ver burg en J. A. L. I. Rupp; Hendrikus z. v. A. Jongerling en A. C. M. van der Pal; Frank z. v. T. J. Rood en H. M. van Eek; Alida d. v. J. van Amersfooi't en A. C. Markelbach; Irma J. d. v. A. Jongbloed en S. Dernison. ONDERTROUWD: A. S. Berlee en J. M. Wester; C. A. Romeijn en C. A. Molenaar; T. G. van den Outenaar en Y. D. A. V. Gieseling; J. Edel en T. Veen; G. Bakkum en M. H. Swart. GETROUWD: N. van der Putten en J. Vermast; J. P. C. Luntz en C. Wijshake; J. Jacoumidakis en J. M. Q. Eeltink; J. A. Duivenvoorde en C. P. Hoenderdos; A. H. Meijers en C. Smit; C. 'M. Plooij en H, M. Bruijn. OVERLEDEN: P. van Deijck, oud 81 jaar; J. Schellevis, oud 74 jaar. gehuwd met C. de Boer. Siotkoex-s gisteren 93'/, 98'/, fl 111% 80% 96 93% Vooi-beurs koersen 99 344 230 520 301 289 631% 240 574 200% 715 159.50 260 94 f 123.50 155 152% 130 125 245% 152% 169 295 144 225 256% 234 64% 55 98% 50% 76 26 349 635 576 159,50

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3