r Bemiddeling in het Britse drukinktconflict SANDWICH SPREAD Van dag tot dag KAAN NAAIMACHINES HEINZ Ganzenpassie raatótoel 3 Uitgeweken NAVO-ministerraad zal voor 13 juli niet vergaderen VESTEN Motie van Militaire Pensioenbond Communistische partijkrant heeft genoeg Arabisch protest tegen het rapport van Hammarskjoeld Hoofdambtenaar in Hol- Iandia met verlof gezonden Gouverneur wenst een onderzoek naar zijn gedragingen Overstromingen in Columbia eisten 250 mensenlevens de nieuwe broodbelegging Israels parlement gaf zijn vertrouwen aan Ben Goerion President Frondizi willigt eisen van het leger in de PAWTEM DONDERDAG 2 JULI 1959 Door een merkwaardige samenloop van omstandigheden is gisteren een aantal bijzonderheden onthuld over de betreu renswaardige situatie, waarin de prille democratie van het kortgeleden onafhan kelijk geworden Ghana (Goudkust) zich bevindt. Uit. de mond van prof. dr. Busia opposi tieleider in Ghana en voormalig hoogleraar aan de universiteit van Akkra, de hoofd stad van zijn land, vernam de Nederlandse pers hoe de regering van Ghana met uiterst onrechtmatige methoden de oppositie in het parlement tracht te fnuiken, waarbij zij niet opziet tegen geweld en intimidatie. Dr. Busia heeft zijn land ijlings en in stilte moeten verlaten om aan arrestatie te ont komen. Hij is in Nederland aangekomen om gevolg te geven aan een tweeledige Nederlandse uitnodiging, namelijk van het instituut voor Sociale Studiën in Den Haag en de Universiteit in Leiden, die hem res pectievelijk een leeropdracht in de socio logie en een leerstoel in de culturele anthropologic van Afrika hebben aan geboden. Dr. Busia verkeert in een moeilijke, delicate situatie. Het is de vraag of hij de Nederlandse autoriteiten ervan kan over tuigen, dat de justitiële vervolging waar aan hij in zijn vaderland heeft blootge staan, louter berust op de ondemocratische en terroristische tendenzen der regering aldaar. De regering van Ghana zal onge twijfeld een andere uitleg aan het ar restatiebevel trachten te geven en wel licht proberen dr. Busia te compromitteren. Een andere zijde van het geval wordt ge vormd door het probleem dat dr. Busia, in Nederland verblijvende, zich van alle poli tieke actie zal dienen te onthouden en dus in geen enkele vorm zijn oppositionele taak zal kunnen voortzetten. Dit alles hangt samen met het onloochenbare feit, dat op officieel niveau formele verbindingen van vriendelijke aard bestaan tussen Nederland en Ghana, voortvloeiende uit de Neder landse erkenning van het bewind aldaar. Dr. Busia ziet de moeilijkheden heel goed in, wijl hij zijn benoemingen te Leiden en Den Haag nog in overweging heeft gehou den en voorlopig zelfs Nederland zal ver laten, teneinde volledige klaarheid over zijn antecedenten af te wachten. De Neder landse autoriteiten zullen voor een moei lijke puzzel staan, nu zij de diplomatieke complicaties moeten afwegen tegen de honorering van een eminente geleerde, die bovendien volgens normaal menselijke redenering kan worden beschouwd als een slachtoffer van zijn democratisch rechts gevoel. Van onze correspondent in Parijs De raad van permanente vertegen woordigers van de ministers van de NAVO raad heeft gisteren nog geen beslissing genomen over het voorstel van België en Italië om voor de hervatting van de on derhandelingen te Genève op 13 juli een buitengewone vergadering van de raad van ministers van de NAVO bijeen te roe pen. Men verwacht te Parijs in het alge meen dat België en Italië hun verzoek niet zullen handhaven. De meeste NAVO-le- den zijn van oordeel dat zij voldoende op de hoogte zijn gehouden van de besprekin gen te Genève en zij willen niet bij het Kremlin de indruk wekken dat er grote meningsverschillen in het westerse kamp zouden bestaan. Daarbij komt nog dat het voor veel ministers bijna onmogelijk is om naar een spoedvergadering te gaan omdat zij elders zijn gebonden. Daar staat tegenover, dat een ontmoe ting te Genève op 12 juli van de minis ters van Buitenlandse Zaken van de Ver enigde Staten. Groot-Brittannië. Frank rijk, West-Duitsland en Italië vrijwel ze ker zal worden gehouden. Het Belgische voorstel is met weinig enthousiasme in de Britse pers ontvangen. Alleen de „Manchester Guardian" toont zich er een voorstander van. Volgens de ..Guardian" hebben de bondgenoten van Groot-Brittannië het recht voorgelicht en geraadpleegd te worden over het vast stellen van de algemene politieke lijn. Dit contact dient niet alleen afzonderlijk maar ook in de NAVO-raad te geschieden. Als men de bondgenoten dit recht zou ontzeg gen, kweekt men wantrouwen, aldus het blad. Advertentie VAC ANTIE-AANBIEDING in orlon, draion, wol kleurecht - krimpvrij Gen. Cronjéstraat 129 In de jaarvergadering van de Algemene Militaire Pensioenbond, die in Utrecht ge houden werd, is een motie aangenomen waarin de vergadering protesteert tegen wat genoemd wordt: discriminatie van de ambtelijk-gepensioneerden tegenover de overige Nederlandse staatsburgers. In de motie uit de vergadering voorts „gevoelens van grote teleurstelling en on behagen" naar aanleiding van het voor nemen van de regering om bij gelijktijdi ge aanspraak op een overheidspensioen en een pensioen krachtens de algemene ouderdomswet (of een uitkering krach tens de algemene weduwen- en wezenwet) een beperking op het overheidspensioen toe te passen. De vergadering verzoekt de Staten-Generaal dringend, de voorgestel de beperking niet te aanvaarden. (Van onze correspondent in Londen) Vandaag zijn de Londense kranten dun ner dan gewoonlijk, zulks om zo lang mo gelijk te doen met de snel slinkende voor raad drukinkt. Leidende figuren van het Britse verbond van vakverenigingen zul len vanochtend met de leiders van de tien bonden, die bij het drukkersconflict be trokken zijn beraadslagen over de drei gende sluiting van de nationale dagblad pers. Van de zijde van de vakbondsfede ratie in het drukkersbedrijf wordt deze bemiddelingspoging op prijs gesteld. De besturen zijn bereid over het drukinktcon flict te onderhandelen, in de hoop dat de nationale dagbladen kunnen blijven uitko men. Uitdrukkelijk wil men echter de moeilijkheden in de drukinktindustrie ge scheiden houden van het hoofdconflict in het drukkersbedrijf. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 BEIROET (Reuter) Arabische vluch telingen in geheel Libanon hebben woens dag een staking van 24 uur gehouden uit protest tegen het UNO-rapport over het Palestijnse vluchtelingenvraagstuk. In Beiroet werden vier personen, die re volvers droegen, aangehouden. Zij namen deel aan een protestmars. In het rapport beveelt de secretaris generaal, Hammarskjoeld, verdere UNO- hulp aan Palestijnse vluchtelingen aan, in afwachting van het ogenblik waarop zij worden opgenomen in het „produktieve leven in het gebied". De Arabieren ver klaren recht te hebben op terugkeer naar Palestina en wijzen elk voorstel van in tegratie af, hoewel UNO-functionarissen te Beiroet onlangs hebben uiteengezet dat Hammarskjoeld spreekt over re-integra- tie door repatriëring of hervestiging. Dag bladen van verschillende politieke kleur hebben zich tegen het rapport gekeerd. Zij veroordelen elk voorstel om de ont heemde Palestijnen te vestigen waar zij zich thans in kampen in de Arabische lan den rondom Israel bevinden. Aan de fungerend advocaat-generaal bij het Hof van Justitie in Nederlands Nieuw- Guinea, mr. W. C. van B., is verlof ver leend. De gouveneur heeft het Hof van Justitie verzocht een onderzoek in te stel len naar de gedragingen en dienst van deze hoofdambtenaar. Bij dit onderzoek zal tevens worden be trokken de vraag, in hoeverre in het ver leden censuur zou zijn uitgeoefend op in- en uitgaande poststukken. De bonden beschuldigen de directies van inktfabrieken er van dat zij verantwoor delijk zijn voor de stopzetting van de inkt- leveranties en de dreigende sluiting van de Londense bladen. De werkgevers heb ben op hun beurt een lange lijst van klach ten over het produktieremmende optre den van de georganiseerde arbeiders, waartegen zij verdedigingsmaatregelen moesten nemen. Er lijkt weinig kans op dat de vredespoging van het Britse vak verbond dadelijk zal slagen. Verwacht wordt dat het verbond de regering zal verzoeken opnieuw een poging te doen par tijen tot elkaar te brengen. Van de zijde van de typografenbond is gewaarschuwd dat indien getracht zou worden de druk inkt uit het buitenland aan te voeren, de transportarbeidersbond zulks zal verhin deren. Helaas (UPI) De Londense communistische „Daily Worker" zal blijven verschijnen wanneer de grote dagbladen de persen zouden moeten stilzetten. De „Worker" verbruikt niet zulke grote voorraden inkt en papier als de andere kranten, „Helaas" zegt de partijleiding en heeft daarom een ruime voorraad. De „Worker" heeft na drukkelijk verklaard dat men dit niet moet beschouwen als verzet tegen de staking of kritiek op de stakers. Schooltucht (Reuter) De achttienjarige Jeremy Baker in Bedford, meende in de huidige drukkersstakingen een goede kans voor eigen initiatief te zien en begon met be hulp van een vermenigvuldigapparaat een krantje uit te geven om het hiaat in de nieuwsvoorziening van zijn woonplaats te vullen. Hij moest de uitgave van zijn „The Bedford Broadsheet" echter spoedig staken omdat het hoofd van zijn school dreigde hem anders van school te zullen sturen. Het schoolhoofd sprak tegen dat hij onder druk van vakverenigingszijde gehandeld had. Het was slechts een kwes tie van schooltucht, zei hij, en de vader van de jongen was het met hem eens. Een groep burgers wil de uitgave van „The Bedford Broadsheet" toch voortzetten. Het Amsterdams Concertgebouw wordt, zoals dat heet, opgekalefaterd. De harp boven op dit gebouw kwam woensdag aan de beurt. Twee schilders traden hem met voeten en balanceerden tegen het decor van het Rijksmuseum met grote behendigheid en een flink gesopte kwast. BOGOTA (AFP) Volgens de laatste opgave zijn er in Columbia als gevolg van het buiten de oevers treden van de Com- beima 250 mensen verdronken. Er zijn 125 lijken gevonden. Het bestuur van de pro vincie Combeima heeft verklaard dat het onmogelijk zal zijn het juiste aantal slachtoffers vast te stellen, omdat zij voor een deel door het water over grote afstand worden meegesleurd. Bij de overstromin gen zijn drie afgelegen dorpen wegge vaagd door de Combeima, een bergrivier waarvan het water waarschijnlijk werd opgehouden door een landverschuiving en dat vervolgens met donderend geweld naar beneden kwam. De inwoners wer den nagenoeg allen in hun slaap verrast. Advertentie MIDDELPOT 0.98 GROTE POT 1.45 GARANTIE: vo"ec%e vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz 57 product niet voldoet. JERUZALEM (UPI) Premier David Ben Goerion van Israel heeft zich na het heftige debat over de levering van gra naatwerpers aan West-Duitsland waarbij hij een meerderheid van 57 tegen 45 stem men bij zes onthoudingen kreeg in het parlement, maar zijn coalitiegenoten in het kabinet verspeelde, voor het weekein de teruggetrokken in Tel Aviv. Hij heeft hiermee aan de vier rebellerende minis ters van de Mapam en Ahdoet-Avoda de gelegenheid gegeven uit zichzelf af te tre den. Mochten deze dat niet doen, dan zal de premier zelf zijn kabinet moeten ont binden en daarna trachten een nieuwe re gering samen te stellen. Volgens politieke waarnemers zal hij daarbij op veel moeilijkheden stuiten. De Zionistenpartij, die hem steunde in het debat over de wapenlevering, zal wel tot de regering willen toetreden, maar dan ongetwijfeld een aantal belangrijke por tefeuilles eisen. Het is de vraag, of Ben Goerion's partij, de Mapai, hiervoor voelt. De premier verklaarde in het parlement dat Israel uit veiligheidsoverwegingen tot de wapentransactie met West-Duitsland moet overgaan, omdat het wordt be dreigd door „discipelen van Hitler in het Nabije Oosten". Aan het slot van zijn re de verzocht de premier zijn tegenstanders zich niet op de slachtoffers van de anti semitische vervolging te beroepen en niet Gods naam ijdelijk te gebruiken ten be hoeve van hun verkiezingsbelangen. BUENOS AIRES (UPI) President Frondizi van Argentinië is ten slotte ak koord gegaan met het aftreden van de minister van Oorlog Pacheco en een re organisatie van het militaire opperbevel, zoals een groot deel van de strijdkrachten heeft geëist. Tot nieuwe minister van De fensie werd benoemd de gepensioneerde generaal Anaya. Hij wordt echter niet, zo als Pacheco, tevens opperbevelhebber van het leger. Voor deze post werd aan gewezen generaal-majoor Lambardi. Com mandant van de marine werd vice-admi- raal Vagos. Deze splitsing van politiek en militair leiderschap was een eis van de tegen Frondizi rebellerende generaals. Naar verluidt heeft het garnizoen van Cordoba echter protest aangetekend te gen de benoeming van generaal Lambar di. Wie zijn vakantie aan de wintersport verdoet, weet dat het moeilijk is temidden van sneeuw en bergen zijn nuch terheid te bewaren en onver liefd terug te komen. Wie zee reizen heeft gemaakt, weet dat het moeilijk is aan boord van een luxueus lijnschip zijn nuchterheid te bewaren en on verliefd aan wal te stappen. Daar de keuze van vakantie mogelijkheden, op deze manier beschouwd, dus uiterst gering mag heten, heb ik dit jaar gastvrijheid verzocht op een moegeleefde boerderij in het vlakke Brabantse land, waar rust, veiligheid en koel ver stand hoogtij vieren tengevolge van het feit, dat er slechts een bejaard boerenpaar, een be haard boerenpaard en twee kromgewerkte knechts als re delijke wezens te vinden zijn. De verdere levende have bestaat er uit koeien, een gans, var kens, kippen en patrijzen. Geen poezelige meiden zoals Felix Timmermans die op boerderijen placht aan te treffen en te be minnen, geen ongerepte doch ters, laat staan gerepte en geen toevallig logerende nicht jes uit Vlaanderen met. vlech ten, streken en doerakse on deugden. Niets van dat alles het ideale oord om de intel ligentie op rust te doen komen en binnen veertien dagen van verveling dood te gaan. Zodat men geen verleiding behoeft te overwinnen om langer te blij ven dan men oorspronkelijk heeft voorzien. De gevolgen van wintersport en zeereizen genoegzaam van nabije beschouwing kennende, meende ik op deze wijze de bewogenheden des harten te hebben buitengesloten en uit gebalanceerd in het volle leven te zullen terugkeren. Helaas wat kruipt het bloed vreemd, als het niet gaan kan! De boerderij lag kis eer» broedse kip tussen de weilan den, met haar lage bijgebou wen als beschermende vleu gels gespreid over have en goed. In de voortuin bloeiden rozen, brutaal, rood en gezond opzij en achter kroezelde de moestuin zich tussen om heiningen van kippegaas met tientallen verscheidenheden in diverse tinten groen. In de vlakke wei, die naar het don kere dennenbos lag uitge strekt, stond het brede paard te brevieren en verderop zoch ten de dertien koeien onver stoord naar gouden tientjes tussen het gras. De twee kromme knechts van onbepaalde leeftijd schar relden in de schuren met vreemde toestellen en kwalijk riekende substanties dat deden ze al die veertien dagen lang en ik weet niet wat voor nut het had, aangezien alles wat groeien moest, groeide zonder dat zij er naar om keken. De kippen lieten het mulle zand van het erf tussen hun lange vingers doorglijden om het eeuwige eetbare te zoeken dat nergens te vinden leek. De varkens staken hun snuiten van vers varkensvlees snor kend tussen de latten van hun hokken door, of schommelden op hun vier kolommetjes van poten het nachthok binnen om een dutje te doen. De gans was. met de boei en de boerin, het enige levende wezen dat belangstelling voor de vakantiegast had. Zij gaf blijken van bijzondere intel ligentie door mij voor te gaan over het pad door de voortuin naar de achterkant van het huis, waar de doordeweekse ingang zich bevond. De voor deur werd enkel des zondags ontsloten, om het opgetuigde echtpaar uit te laten als het zich plechtig ter kerke begaf. De gans leefde haar bestaan zo eenzaam als een heremiet, omdat zij in haar eentje het ganse ganzendom vertegen woordigde en dus met niemand praten kon op voet van gelijk heid. Zij was eenzamer dan het enige paard, omdat dit dier slaafs zijn persoonlijkheid ge offerd had aan de mens en dus mens geworden was zon der het volkomen te kunnen zijn. De gans echter was zelf bewust en individueel geble ven zij verleende geen slaafse diensten en hield zich niet aan de dagindeling, zij ging haar eigen weg en kwam op ongeregelde tijden het huis binnen om luid snaterend eten te eisen. Zij was zozeer zich zelf, dat zij een naam moest, hebben. Ik noemde haar Monalisa. van de eerste dag af. De boer zei niet veel, de boerin zei niets, de knechts konden waarschijnlijk niet praten. Zij tikten voortdurend aan hun vette petjes en lach ten breed uit, ofschoon er wei nig te lachen viel. De gans was de enige, die zich kenne lijk verheugde over het be zoek en mijn gezelschap als een welkome afwisseling be schouwde. Wie mocht menen dat gan zen domme dieren zijn, moge weten dat hij zich schromelijk vergist. Monalisa wandelde met mij door de velden en de akkers, over de weiden en de zand paadjes tussen de dennebossen. Zij was trouwer en onderhou dender dan vele mensen zij had de onversneden humor van het oorspronkelijke schep sel Gods. Haar blik richtte zich hooghartig en onver- sluierd op alles en allen die wij ontmoetten, zelfs op de pastoor, die op een zonnige ochtend ons pad kruiste. De eerwaarde heer zette zijn duim tussen zijn kerkboek, waarin hij wandelend geneuzeld had, en lichtte verbaasd zijn ronde hoed. Voor mij, waarschijnlijk, doch Monalisa dacht dat het. voor haar was en knikte als een vorstin die haar intocht doet. Mijn vriendschap met Mo nalisa bleef op de boerderij niet verborgen. De boer zei 's morgens om elf uur: „Zo zo," en 's middags om drie: „Ge schijnt bij de ganzen in de smaak te vallen." Hij sprak altijd met lange tussenpozen, zoals men dat op het Brabant se platteland nodig schijnt te vinden. Niet. bij de ganzen in het al gemeen, maar bij Monalisa. Want Monalisa gaf duidelijk te kennen, dat zij beneden haar stand leefde en gaarne met mij de wijde wereld zou intrekken, om haar gaven van hart en verstand tot gelding te brengen. Ik moet bekennen dat ik van haar ging houden. Zij was geen betoverde prinses, waar schijnlijk, maar ik weet zeker dat ze mij liefkoosde door haar koele, harde snavel over mijn wang te laten glijden wanneer ik tijdens onze wan delingen uitrustte in het mos van de berm. Spreek me niet meer van wintersport of zeereizen voordat de veertien dagen om waren, vroeg ik de boer de hand van Monalisa. Hij trok de wenkbrauwen op en zei langzaam: „Tja." Een uur later volgde daarop: „Wazakkervan- zeggen." En drie kwartier daarna was ik eigenaar van Monalisa voor de somma van tien gulden. Het zou best gaan. Ik zou een nachthok timmeren in mijn achtertuintje en ze zou kunnen wandelen op het ga zonnetje. Ze zou het huis binnen kunnen komen en haar vertier vinden met de kinderen. Het zou een beetje moeilijk voor haar zijn in het begin, maar ze zou een com promis vinden in haar voldoe ning, te leven in een liefheb bend, begrijpend milieu. Monalisa was de laatste dag zo vrolijk als een bruid. De twee domme knechten zouden haar in een stevige mand slui ten die ik in de trein zou kun nen meenemen. De twee ach terlijke wezens hadden het nieuws van mijn aankoop grinnikend aangehoord en ze tikten onmiddellijk als een twee-eiïge eenling aan hun vieze petjes. Toen ik op vertrekken stond, brachten ze mij onderdanig en bedrijvig de mand met Mona lisa. Ik wilde zien of mijn vriendin zich in een comfor tabele toestand bevond en ik deed de deksel open. Daar lag mijn geliefde geslacht, geplukt, met de stompjes van poten in nette witte servetjes omhooggesto ken, onthalst, bleek, blauw en dood. Zij was mijn volledig eigen dom geworden, dat was waar. Maar niemand had begrepen dat een gans ergens anders toe dienen kan dan tot voedsel voor het grove lichaam. De twee knechts stonden er breed lachend en trots bij, voldaan over hun schone werk en wachtend op een compliment. De gevolgen van wintersport en zeereizen kunnen lastig zijn men kan gedwongen wor den banden door te snijden of strovuurtjes van liefde per brief brandend te houden tot ze doven door gebrek aan Stro. Men kan voor de noodzaak staan afscheid te nemen en te vluchten, men kan spijt heb ben en zich schamen of enkel zuchten om de verloren sfeer van een romantische ontmoe ting. Maar men kan zeker nooit ofte nimmer gedwongen wor den zijn geliefde op te eten, neem ik aan. J. L. Voor een onbekende hond Ten eerste heb ik vanavond te duur gegeten. Het restaurant zag ik al vaak het is gespecialiseerd in geurige stukken vlees, die men rauw uitzoekt voordat ze da,n op houtskool geroosterd worden. 'Omdat ik eenzaam was, ging ik er binnen, moest meteen mijn dure stuk vlees uitzoeken, toen ook nog iets als voorspijs nemen, en dan nog aardbeien met slagroom toe heb ben, om zowel mijn eigen vraatzucht als des kelners gevoel voor behoorlijkheid te bevredigen. De rekening kwam op tien gulden en dat maakte me boos. Toen ik buiten kwam had iemand een bestelauto vlak voor mijn voertuig gepar keerd en ik kon niet weg. Toen ik het toch probeerde kwam ik met mijn spatbord aan zijn achterbumper te zitten. Ik zou die er met plezier afgerukt hebben, als daarmee niet mijn eigen lak en en vorm bedreigd waren. Dus zat ik. Ik kon vóór- noch ach teruit, ik kon niets dan boos zijn, treu rig en ook nog ontstemd omdat zelfs mijn maal van tien gulden mij nu niet die rust en tevredenheid had geschonken die ik voor zoveel geld had kunnen verwachten. Toen kwam een agent. Hij had mijn zoon kunnen zijn, want sedert ik ouder ben, zie ik in alle agenten kinderen. Mijn zoon in uniform keek critisch naar de situatie, zei dat de bestelautoman niet zo had mo gen parkeren, dat ik onvoorzichtig ge weest was en niet had moeten proberen tóch weg te komen, dat ik beter maar kon wachten tot de besteller terug kwam,. Die kwam van buiten, zei het opschrift op de auto en deed in petroleum. En binnenin zat een hond. Toen kwamen twee andere agenten, die nog minder meelij met mij hadden. Ik vroeg: „Kunnen we die bestelauto niet wat oplichten en verschuiven?" De dikste agent zei: „Als u het kan, ik kan het niet," en ging naar huis. Toen ontdekte ik, dat de achterdeur van de bestelivagen open kon. De zijportieren had mijn zoon de agent tevoren al gepro beerd. Maar zodra ik de achterdeur open de, kwam de hond. De hond blafte niet en dus dacht ik, dat hij zou bijten. Langzaam kreeg ik moed en deed de deur open. De hond sprong er uit en voor een waakhond roas hij fout. Hij kwispel de wild, likte de schoenen van de agent, en toen ik in de auto dook sprong hij me achterna en begon mij blij in het gezicht te likken. Ik opende een zijportier en kreeg toen de handrem los. Maar de hond liet mij niet met rust. Hij likte en duwde en kwispelde en was speels uitgelaten; zelden is een levend wezen zo vriendelijk tegen me ge weest. Hij was vriendelijker dan de kelner aan wie ik een daalder fooi had gegeven, vriendelijker dan de kok die mij het stuk vlees had laten uitzoeken, vriendelijker dan de agenten, die niettemin van mijn belastinggeld worden betaald. De vriende lijkheid van de hond maakte de manoeu vre met de bestelauto erg moeilijk. Ik zit onder de haren en mijn gezicht is nog kleverig van de hondelikkerigheid. Ik kan natuurlijk van kelners noch koks noch agenten, noch van voorbij gangers zulk een betoon van hartstocht en liefde verwachten. Bovendien zou het het straatverkeer bemoeilijken. Ik kon de bestelauto met mijn zoon de agent wat naar voren schuiven en mijn eigen voertuig bevrijden. Er is verder geen moraal in deze episode. Het was alleen zo'n hartelijke hond. H. B. Fortuin Advertentie Heerlijk zacht en geurig! Panter Mignon. Al 25 jaren het grote merk onder de kleine sigaartjes, tn bsl bet-ends bondige blilcie 10 stuks f 140 Ootr m 20 stuks f2.80 G N O PIERO FOSCO OVERLEDEN Piero Fosco, een der beroemdste regis seurs uit de tijd van de stomme film, is 77 jaar oud, in Turijn overleden. Fosco, wiens eigenlijke naam Giovanni Pastrone luidde, verkreeg grote bekendheid met zijn „Cabiria", het verhaal van een demi- mondaine in het oude Rome. Gabrielé d'Annunzio schreef het draai boek voor „Cabiria". De film was 4.500 meter lang, acht maal zo lang als toen tertijd gebruikelijk was. „Cabiria", die nog steeds als het klassieke voorbeeld van de stomme film wordt beschouwd, werd voor de eerste maal in Milaan ge toond begeleid door een orkest van ruim honderd man.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5