TERUG UIT ENGELAND Concert in de herfst Gevaarlijke schotel Dr. Busia, oppositieleider in Ghana, week uit naar ons land ONDERDELEN Havenberichten PETTY-COATS Radio DISCO Zeer voordelige aanbieding Uit Amerika geïmporteerde Beslist iets bijzonders! f 11,95 „drie in een", gekleurd (regenboog) en wit f 15.95 in rood, bleu en geel (cirkel). f 19.95 „drie in een", speciaal voor deze prijs iets ONVEILIG VERKEER 5 Uitnodiging voor het geven van gastcolleges in Den Haag en Leiden nog niet aanvaard Haarlemse politierechter Fietsendief brengt zijn vakantie door in cel Examens Schaaktoernooi voor midden-Kennemerland Constant is damkampioen van Nederland Hoogoven's werkersreservoir Ober Wichman overleden Mooie autotocht voor tweehonderd bejaarden Drs E. Muytjens uit Beverwijk gepromoveerd Hoe de duiven vlogen KUNSTHANDEL T IJMUIDEN f' KENNEMEBLAAN 55 Laatste speciale veiling voor aardbeien DONDERDAG 2 JULI 1959 Kennemer Kruimels v;::- w£?M' m Wmmt m sm SHIPaSP 1 Woensdag is in Nederland aangekomen dr. K. A. Busia uit Ghana. Hij is uitgenodigd in Den Haag sociologie te gaan doceren aan het Institute of Social Studies. Voorts is het de bedoeling, dr. Busia een bijzon dere leerstoel in de culturele anthropolo gic vanwege het Afrika-studiecentrum te doen bezetten aan de rijksuniversiteit te Leiden. In Ghana was dr. Busia leider van de oppositie in het parlement en daarvóór hoogleraar aan de universiteit van Gha na. Dr. Busia, die in Oxford de graad van doctor in de wijsbegeerte behaalde, is een bekend socioloog. Hij is al enige keren in Nederland geweest. Hij heeft gastcol leges gegeven aan de Landbouwhoge school te Wageningen. In stilte vertrokken In Akkra, de hoofdstad van Ghana, heeft het vertrek van dr. Busia enige opschud ding veroorzaakt. Hij heeft met zijn vrouw en vier kinderen in stilte zijn land verla ten en is in Sierra Leone aan boord ge gaan van een Engels lijnschip, dat hem naar Londen bracht. Vandaar kwam hij vandaag naar Nederland. In een interview met een redacteur van het A.N.P. aan boord van de Harwichboot vertelde dr. Busia, dat in Ghana een ar restatiebevel tegen hem was uitgevaar digd naar aanleiding van een omkopings zaak. Dr. Busia begaf zich daarop naar Lon den om een onderzoek in te stellen. Op grond van de hem daar getoonde documen ten stelde hij bij zijn terugkeer in Ghana een petitie op, waarin bij de gouverneur- generaal werd aangedrongen op een nader onderzoek in deze omkopingszaak. De pe titie werd door een honderdtal vooraan staande oppositieleden mede ondertekend tn dze petietiewerd ook de procureur-gene raal van Ghana, Geoffry Bing genoemd. Deze nu heeft een bevel tot aanhouding tegen dr. Busia uitgevaardigd met het doel hem te vervolgen wegens laster. Ook tegen de secretaris-generaal van de op positiepartij en tegen twee anderen wer- digd. Politieke strijd Dr. Busia verklaarde, dat in politiek op zicht. Ghana zich in een zeer moeilijke si tuatie bevindt. In oktober 1958 werd op grond van een wet. die iedereen met ar rest bedreigt, die verdacht wordt iets te- Advertentie voor radio - televisie versterkers - recorders pick-ups - Philishave PLEIN 1945 no. 4 - Tel. 6561 Een 41-jarige Heemsteedse elektromon- teur zal zijn veertien dagen vakantie in de gevangenis doorbrengen. In februari nam hij in zijn woonplaats een fiets weg, haalde hem uit elkaar en stopte de delen onder de vloer van zijn keuken. Daar wilde hij de fiets bewaren voor zijn dochter. Woensdag stond hij terecht voor de Haarlemse politierechter mr. N. Reeling Brouwer. Op de eis van de officier van Justitie mr. J. Wiarda drie maanden ge vangenisstraf, waarvan een voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de reclassering verzuchtte de verdachte: „Dat zal me mijn baan kosten. En ik ben er al twee jaar". De politierechter wees de man er op dat hij al meer op zijn kerfstok had en zei dat het nu eindelijk eens uit moest zijn. Verdachte verzekerde dat het niet meer zou gebeuren. „Hoelang hebt u vakantie?", vroeg de politierechter. „Veertien dagen", antwoord de de elektromonteur. Mr. Reeling Brou wer veroordeelde hem daarop tot veer tien dagen onvoorwaardelijk en twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht. En hij ï-aadde de man aan maar met de officier van Justitie te overleggen wanneer hij het beste zijn straf zou kunnen uitzitten. In zijn vakantie. Politieman beledigd Een 45-jarige los arbeider uit Lisse hield op een dag in het bollenseizoen een politie man, die op een motor naderde, aan en vroeg „Hebt u ook bloemslingers te koop?" Toen de politieman verwonderd reageerde, zei de los arbeider dat de politie toch van kinderen bloemen afpakte en ze verkocht- Hij wilde wel om een dikke sigaar wedden dat dit gebeurde, zei hij. Als getuige lichtte de politieman, een 31-jarige wachtmeester van de Rijkspolitie toe, dat de kinderen er een gewoonte van maakten met slingers vlak voor auto's van bezoekers te springen. Er zijn al verschei dene ongelukken door ontstaan. Inderdaad neemt de politie daarom van kinderen bloemen af. maar deze gaan in de vuilnis bak. aldus de wachtmeester. „Ja, en hij wilde zelfs in mijn zijspan kijken, of ik bloemen bij mij had", vertel de de politieman verder. „Ik ben toen kwaad geworden, want die praatjes over dat. bloemen afpakken en verkopen gingen al langer in Lisse rond. Bovendien had ik haast. Ik moest 120 lunchpakketten aan collega's bezorgen en een verkeerspost be trekken. En daar noudt me die man aan om me een dergelijk smoesje te vertellen." Op de vraag van de politierechter waar om de los arbeider zich zo beledigend had uitgelaten, zei deze dat hij om een praatje verlegen was. „Ik had die politieman beter om een sigaret kunnen vragen, dan was er niets gebeurd." De officier van Justitie eiste 75 of 15 dagen. Mr. Reeling Brouwer wilde in aan merking nemen dat het de eerste keer was. Bovendien vond hij dat verdachte erg dom gedaan had. Deze kwam er tenslotte van af met 25 of een week. gen de regering in Ghana te ordernemen, een arrestatiebevel tegen 41 leden van de oppositiepartij uitgevaardigd. Men kreeg er 38 te pakken. Op 19 december werden twee parlementsleden van de oppositie on der beschuldiging tegen het leven van mi nister-president Nkrumah te hebben sa mengespannen gearresteerd. „Men kan zich" aldus prof. Busia, „niet tegen dit arrest verweren. Het kan vijf jaar duren en zelfs verlengd worden, zonder dat er ooit een rechtbank aan te pas komt. Dit „preventieve arrest" wordt uitgevaardigd door de minister van Bin nenlandse Zaken en mede-ondertekend door de minister-president. Op het ogen blik is een wetsontwerp aanhangig dat iedereen, die iets onaangenaams over de regering of Ghana zegt, met een gevange nisstraf van 15 jaar bedreigt. Dr. Busia vertelde voorts dat een soort arbeidsdienst voor jonge mannen in Gha na is opgericht. Deze heet bedoeld te zijn om de jongelieden een vak te leren. Het blijkt volgens dr. Busia een politiek in strument geworden te zijn van de partij van minister-president Nkrumah. Tijdens de laatste tussentijdse verkiezingen joe gen zij met stokken, stenen en flessen alle vertegenwoordigers van de oppositie bij de stembussen weg. De Nkrumah-partij won met vele tienduizenden stemmen. Dr. Busia wil thans eerst aan de Ne derlandse autoriteiten uiteen zetten, hoe zijn positie is, alvorens een besluit te kun nen nemen over de hem aangeboden bij zondere leerstoel in de culturele anthropo logic van Afrika te Leiden en een leerop dracht in de sociologie aan het Haagse Internationale Instituut voor Sociale We tenschappen. Hij legde er de nadruk op dat hij nog steeds leidei van oppositie in Ghana is en dat aanvaarding van de benoemingen het voorlopige einde van zijn politieke loopbaan zou betekenen. Wensdag kwamen in IJmuiden aan: Westfalen van Narvik; Oranjefontein, Antwerpen; Paul Westers, Hudiksvall; Frean, Veitsyluoto; Louise Schupp, Flek- kefjord; Hersilia, Puerto Ordaz; Batavier, Londen, zout laten IJmuiden; Kontiki, Randsvik, met hout voor Zaandam; Mar jan H., van Fowey; Patria, Rotterdam, laden Hoogovens; Menastone, Archangel, hout Zaandam; Oldambt, Vestervik; Anne Grethe, Dansik; Hinde, Londen; Boreas, Hamburg; Berend N, Shoreham. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Angeja van Rotterdam, laden Hoog ovens; Stad Alkmaar, Lulea; Hada, Swan sea; Royal Wood, Antwerpen; Swift, Lon den. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Foxfield naar Rouen, ledig Velsen; Stad Amsterdam, Wabana, ledig Hoogovens; Ardito, Helsingborg, walsmateriaal van Hoogovens; Tukker, Rotterdam; Fortuna, Rotterdam; Borhoeft, Rostock; Nestor, Port of Spain; Lesrix, Rotterdam; Pergo, Bohus; Tanny, London, oud papier van Wormerveer; Anna Luise, Oxelsund; Jo- net, Dagenham, walsmateriaal van Hoog ovens; Narwal, London; Andes, Southamp ton; Dangova, Riga; Jackonia, Antwerpen; Gretha Hauschild, Bremen; Marianne, Rouen; Martha Ahrens, Hamburg; Angola- kust, Bremen; Peregrine. Harlingen; Josin, Norrkoeping; Leemans, Otterbacken, wals materiaal van Hoogovens; Stientje Men- singa, Ballina, ledig Zaandam; Rigel, Bre men; Leonidas, Rotterdam; Strabo, Rotter dam; Nero, Rotterdam; Nestor, Hamburg; Atlantic Faith, Puerto Ordaz; Pacific, Lon don, walsmateriaal van Hoogovens; Bas- bek, Norrkoeping; Bab T, Gefle. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Truus van Vejle; Herman, Lulea; Santa Margaretha, Soderhamn; Grebbestroom, Bristol. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie in prachtige kwaliteiten. heel bijzonders. Tevens nog mousse sSIps in vele kleuren f 2.95 PLEIN 1945 Telefoon 7541 Haarlem. Voor het examen „lingerie" slaagden aan de school „Zusters O.L. Vrouw", Rijksstraat- weg367. in Haarlem-Noord: Anni Maas, Carla Dam, Bea v. Kordelaar, Suze v. Eijk. Greta Hoog land, Ina v. Bemmelen, Anny Heeremans, Anny v Staveren en Sonja Sieraard. Voor het exa men „costuum" slaagden: Ria Adelaar, Majo v. Riel, Willy v. Dijk, Bep Does, Tinny ten Haak, Anny Alders, Corrie Hartog, Nelly Deyzen, Truus Thijssen en Henny Steijncn. Haarlem. Aan het R.K. lyceum voor meisjes „Sancta Maria" te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen gymnasium AMieke de Haas en Anneke Hokkeling. Gymnasium B: Liesbeth Stuifbergen. Joyce Thielsch en Oda Walta. Afge wezen een Kandidate. Haarlem. Aan het Lourens Costerlyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen HBS-A: de heren P. van Baarn H. van Beekum, Th. de Cock P. van Dijk, H. Endlich, R. Goldt- help, H. Hanemaayer, J. van der Kuy. T. Schreu- der, B. Spinhoven, H. Verboom en R. Wee- teling en de dames L. Baay, M. Boeschoten. H. Di aak. H. v. Heilsbergen, G. Lokman en O. Wilier. Haarlem. Aan de Hogere Burgerschool voor meisjes. Tempeliersstraat 6, Haarlem, zijn ge slaagd voor het eindexamen middelbare school voor meisjes: J. G. van den Bosch, B. P. E. Burg hout. H. J. van Duyn, L. Hazenberg, M. C. H. Hennis, G. N. Hoekema, G. N. Hoogerbeets, A. Kat, P. A. Muis, E. C. E. F. Platerink. L. G. Reep, L. Th. H. Stam, R. Thomassen, A. M. Vink, W. Bruinier, J. Groen, M. Groenewegen, I. v. Meurs, L. R. van der Naaten, B. C. M. Schreuder, A. Stapel, N. E. S. van Thienen, J. C. Vis, D. de Vries, H. J. Wesseldijk, A. Wilffert. Amsterdam. (V.U.). Notarieel examen deel 1: J. M. Bruns. Bussum; A. A. Vetten, Aerdenhout. Deel 2: J. W. Groen, Amsterdam: J. R. M. Ruyg- rok, Beemster. Deel 3: A. Capelle, Amsterdam; M de Vos, Zevenbergen. Kandidaatsexamen ge neeskunde II: J. M. Mulder, Amsterdam. Amsterdam. (V.U.). Doctoraalexamen rechten, mej. H. Smeenk, Amsterdam; H. H. Heemskerk, Den Haag; R. M. Reeder Paramaribo; A. den Her der, Amsterdam. Doctoraalexamen notariaat: mr. J. M. Bast, Den Haag. Amsterdam. (Gem. Univ.). Doctoraalexamen Engels: mej. W. Kaiser, Amsterdam. Amsterdam. (Nutsseminarium voor pedagogiek aan de Universiteit van Amsterdam). Diploma kleuterpedagogiek: mej. E. W. J. Berendse, Rot terdam: E. J. Biondina. Middelburg; M. S. de Bruin, Amsterdam: M. van Veldhuizen, Rotter dam; D. Zendman, Enschede; A. G. J. Wendt. Oegstgeest en M. A. Weyer, Arnhem. Evenals in vorige jaren zal ook thans weer een Mid-Kennemerland schaaktour- nooi worden gehouden. Dit jaar is de orga nisatie in handen van de Beverwijkse schaakclub „Pat Mat" gegeven. Het tour- nooi wordt deze keer niet alleen een aan gelegenheid voor de sterkste spelers; er worden drie klassen geformeerd, namelijk een hoofdklasse, een eerste klasse en een tweede klasse. De hoofdklasse wordt gevormd uit spe lers die uitkomen in de overgangsklasse van de Noordhollandse Schaakbond. De overige groepen bestaan uit spelers der eerste en tweede klasse van de N.H.S.B. De kampioen van de hoofdklasse heeft, het recht deel te nemen aan het persoon lijk kampioenschap van de N.H.S.B. Uit het toernooi om het clubkampioen schap van Nederland is de damclub Con stant (Rotterdam) als eerste te voorschijn gekomen. Constant moest het opnemen tegen Damclub Leeuwarden, Gezellig Sa menzijn en de titelhouder, Residentie Dam- genootschap. Door in Zwolle (op 't kantje af) een gelijk spel tegen Leeuwarden te behalen, behaalde het Rotterdams tiental voor de achtste keer in het 55-jarig be staan van Constant het kampioenschap voor die club. In het najaar zal Constant een wedstrijd spelen tegen het sterkste Belgische tiental. Constant is een populaire damclub; Piet Roozenburg kreeg er als jongen van 10 jaar zijn eerste lessen. Zijn broer Wim Roozenburg speelt aan het eerste bord. Doodmoe en in de oren nog het motorgedreun, maar zeer voldaan stapten in de nacht van zaterdag op zondag 22 Velsense jongelui en 3 lei ders uit de bus. In het kader van de jeugduitwisseling hadden zij een bezoek ge bracht aan de stad Guild ford, in het Engelse graaf schap Surrey. Met bus en boot reisde het gezelschap op 20 juni naar Engeland. Van de ruige dui nen van Ostende via Boulog ne naar de blinkende krijt rotsen van Dover. Van de waterige polders naar de glooiende heuvels van Sur rey. Het was midden in de nacht toen de Engelse pleeg ouders hun Hollandse kinde ren in ontvangst konden nemen. Zondag, de dag na aan komst, bekeken de Velsena- ren Guildford. Londen werd op maandag „gedaan". De Tower, Saint Pauls Kathe draal met zijn whispering gallery in de koepel, de Big Ben, kortom geen beziens waardigheid werd vergeten. De wassen beelden van ma dame Tussaud en de schild wachten voor Buckingham Palace bleven roerloos onder de Hollandse blikken. De duiven van Trafalgar Square niet. Na het winkelen en de „tea" zagen de Velsenaren een grote show („Carré is er niks bij") in het Palladium Theater. De Engelse Keukenhof, de Royal Horticultural Society Gardens, in Wisley, lijdend aan de droogte, kwam dins dag aan de beurt. Terug in Guildford, werd het gezel schap door de mayor en de mayoress officieel ontvan gen. Dezen lieten de jongelui de stadsrelikwieën zien. Een dansavond besloot de dag. Het Engelse kiezelstrand bij Worthing was zeer pijn lijk voor de voeten. Maar het water was lekker. De Velsenaren hebben twee beroemde kastelen bezich tigd, Arundel] Castle van de duke of Norfolk en Windsor Castle het zomerverblijf van koningin Elizabeth II. Men was stom verbaasd daar zo veel schilderstukken van oude Hollandse meesters aan te treffen. Een boottocht over de Theems en een be zoek aan het geweldige oor logsmonument te Runny- mede, waarin de namen van 120.000 gesneuvelde leden van de Royal Air Force staan ge grift, en ook de donderdag was voorbij. De vrijdagochtend werd besteed voor het kopen van souvenirs, de middag voor het bekijken van het fraaie landschap van Furnham en het zwemmen in een meer. Zaterdag werd de terug tocht aanvaard. De Engelsen hebben zich bijzonder uitge sloofd de reis van hun Ne derlandse gasten tot een succes te maken. Dat is hun gelukt. Veel contacten zijn gemaakt of hernieuwd. Dank zij vooral de perfecte orga nisatie van de ambtenaar van jeugdzaken in Guildford en een aldaar wonende Neder lander die als tolk en gids optrad. Tegenbezoek In de week van 26 juli tot 2 augustus komt een groep Engelsen uit Guildford een tegenbezoek aan Velsen brengen. Men hoopt tegelij kertijd ook een gezelschap Duitse jongelui uit Bergisch- Gladbach te ontvangen. Ne derlanders, Engelsen en Duitsers zullen dan gezamen lijk op stap gaan. Velsen en omgeving, de Hoogovens, een zuivelfabriek, het Airborne- museum te Oosterbeek, Arn hem, Soestdijk staan op het programma. Ook zal er een tweedaagse trip naar Fries land worden gemaakt. De gasten zullen daar een zeil wedstrijd van skutsjes bij wonen. De Rotaryclub zorgt voor onderdak. In Bakkeveen zal het gezelschap worden vergast op een Friese avond met maaltijd en volksdansen en klederdrachten. De heen reis gaat op speciaal verzoek van de Engelsen over de Af sluitdijk. Op de terugweg doet men Amersfoort aan, dat dan midden in de feesten ter gelegenheid van het 700- jsrig bestaan zit. De Engelsen komen per vliegtuig. Het Kennemer Vrouwen koor, onder leiding van me juffrouw Annie Schoen, en het r.-k. gemengd koor Da Pacem gaan in de herfst een gezamenlijk concert geven. Gedeelten uit Die Krönungs- messe van Mozart, de Gallia Lamentation van Gounod, het prachtige werk Laudate Pueri van Pergolesi, het is maar een greep uit het om vangrijke programma dat men hoopt uit te voeren. Mejuffrouw Annie Schoen zal de sopraansoli zingen en een prima strijkorkest zal de beide koren op gloedvolle wijze begeleiden. Het belooft een goed concert te worden, dat zoals begrijpelijk is zeer veel van de koorleden vergt. Ieder is vol goede moed en de repetities wor den dan ook zeer druk be zocht,. Indien er nog personen zijn, die voor een schitte rende uitvoering willen wer ken (een vrijetijdsbesteding, die werkelijk zeer veel vol doening schenkt!), dan zijn De afdeling personeelsza ken van Hoogovens IJmuiden heeft een grote kaart ver vaardigd, waarop te zien is uit welke plaatsen in ons land elke dag werkers op de fiets, in de bus of per trein naar Nederlands staalcen- trum en aangesloten bedrij ven komen. Het gebied waar in de Hoogovenmensen wo nen bevat de gehele noord- kop van Noordholland; het wordt in het westen begrensd door de kustlijn van Den Helder tot Scheveningen. Het zuidelijkste „reservoir" is Rotterdam, het oostelijkste Utrecht. ze van harte welkom! Men dient zich dan zo spoedig mogelijk te melden bij: me juffrouw A. Schoen, dins dagsavonds om 8 uur, Bre- deroodseweg, Santpoort, voor degenen, die gaarne bij een 'vrouwenkoor zingen. Voor hen, die een gemengd koor prefereren, bestaat ge legenheid zich te melden op woensdagavond, 8 uur in De Uilenboom, Hoofdstraat te Santpoort, of aan het adres van een der bestuursleden: Hoofdstraat 43, Hagelinger- weg 171 te Santpoort; Ter burgstraat 19, Santpoort-Zuid en Waterloolaan 13, Driehuis. Da Pacem werkt tevens aan een jubileumconcert dat op 11 oktober 1959 wordt ge geven in de Concertzaal te Haarlem. Het concert te geven door beide verenigingen zal on geveer eind oktober plaats vinden. Het geheel staat on der de bekwame leiding van de heer Lou Tervoort. Een bij IJmuidense reders en vishandelaren zeer be kende figuur, de heer H. K. Wichmann, is zondag over leden. Meer dan tweeënder tig jaar is de heer Wichmann oberkelner in hotel Augusta geweest. Hij was vroeger vertrouwensman, vraagbaak en tolk van menig IJmuide- naar die met de visserij te maken had. Indien nodig, trad hij bij zakenbesprekin gen op als tolk. De heer Wichmann is op de Wester begraafplaats te IJmuiden ter aarde besteld. De ouders van enkele honderden kinderen, bewo ners van De Gilden, hebben een schrijven gericht tot het gemeentebestuur van Velsen met betrekking tot de ver keersveiligheid in die wijk, waarmee het volgens de on dertekenaars niet zo best is gesteld. Gevraagd wordt on der meer het zware verkeer om de Gildenwijk heen te leiden en wel door een direc- ;e verbinding van de Wencke- bachlaan en de Schulpweg. Voorts wordt verzocht op zeer korte termijn maatrege len te doen nemen ter bevor dering van de verkeersvei ligheid. Zo zou de Gilden laan verbreed moeten wor den, er zouden rijwielpaden moeten komen, diverse kruis- ounten dienen te worden ver beterd. Verkeersongelukken met dodelijke afloop zijn er nog) niet voorgekomen, maar men doet inderdaad beter de put te dempen voor het kalf verdronken is. Het ge meentebestuur zal zeker niet doof blijken voor dit rede lijke verzoek. Robbie Suykerbuyk, Gal- vanistraat 5 in IJmuiden, is donderdag tien jaar gewor den, maar zijn verjaardag is niet gevierd, want Robbie moet bed houden. Hij ligt in een donkere kamer, met een pleisterverband over zijn rechteroog. Het gebeurde in het begin van deze week. Robbie kwam van school met zijn vriendjes; zij von den een reep harde vloerbe dekking. de pennemesjes kwamen te voorschijn en al spoedig vlogen de „vliegende schotels" door het luchtruim. Een van die projectielen trof hem, de scherpe rand be schadigde Robbie's rechter oog. De specialist ziet de zaak donker in, zo vertelde de weduwe Suykerbuyk, Robbie's moeder ons. Het jongetje wiens schotel Robbie in het oog trof is wanhopig van verdriet. Hij vindt het zó erg, dat hij niet naar Robbie mag om hem te vertellen dat het heus niet opzettelijk wasDe hele klas leeft mee met Robbie. Dat gevaarlijke spelletje zul len ze niet meer spelen. Ook wij wensen Robbie het aller beste toe. Ruim tweehonderd leden van de af deling Velsen-Noord van de Algemene Bond van Ouden van Dagen hebben woensdag een prachtige autotocht gemaakt. Om acht uur in de morgen begon de reis: in vijf autobussen reed men naar Amsterdam, waar bij aankomst in de Apollohal koffie met gebak gereed stond. Van hier ging de reis naar Arnhem. Het plan tot bezichtiging van een der mooiste delen bij deze stad kon niet doorgaan; men is toen naar Sonsbeek gereden, waar een smakelijk maal werd opgediend. Via Oos terbeek, Wageningen, Doorn werd Wou denberg bereikt, waar de thee geserveerd werd. Over Hilversum, Uithoorn en door Aalsmeer is de tocht voortgezet naar Groe- nendaal in Heemstede voor het gebruiken van de lunch, die evenzeer uitstekend was verzorgd. Om acht uur in de avond was men in Velsen-Noord terug, waar een kleine rond gang werd gemaakt, met de r.k. Harmonie St. Caecilia voorop. Een achttal bejaarden, dat deze heer lijke reisdag wegens invaliditeit of ziekte niet heeft kunnen meemaken, kreeg een heerlijke vruchtencake thuis bezorgd, zo dat ook zij nog een blijde dag hebben gehad. Voorzitter L. van de Wal. pastoor A. G. de Boer, de heer K. Nagel, de donateurs en alle anderen die meegeholpen hebben om het zeer gewaardeerde uitstapje mogelijk te maken, hebben de dankbaarheid van tweehonderd bejaarden wel verdiend. SANTPOORT HEEFT EIGEN REIS BUREAU De heer J. A. Flak heeft woensdag middag zijn nieuwe kantoor van n.v. chaletdienst en reisbureau Europa geopend aan de Hoofdstraat 155 te Santpoort. Oor spronkelijk was het geven van reisadvie zen aan familie en kennissen een hobby van de heer Plak. Die kring werd echter steeds groter. Nu is de heer Plak „beroeps". Ir. Krijgsman kampioen DCIJ I In de eerste klasse van de onderlinge DCY-competitie heeft ir. M. Krijgsman de bovenste plaats ingenomen. Deze dammer promoveert nu naar de hoofdklasse en hij zal volgend seizoen in het eerste tiental van DCY uitkomen. Op de tweede en derde plaats staan respectievelijk A. W. Beukema en J. van Straten: Leo Binkhorst is vierde. K. v. d. Steen heeft nog een kans in de hoofd klasse te komen. Di-s. E. E. Muytjens, chemicus bij de chemische fabriek „Noord-Holland" te Be verwijk, die donderdag 25 juni j.l. tijdens de ernstige brand in deze fabriek ternau wernood uit zijn laboratorium kon ont snappen en via een ladder het vege lijf redde, is aan de gemeente-universiteit van Amsterdam gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde. De Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging „De Vre desduif" te Heemskerk namen in het afgelopen weekeinde 160 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 313 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6 uur. Een duif van P. Lotterman bereikte als eerste het hok om 9.17.47 uur. de laatste prijsduif om 9.34.01 uur. De uitslag was als volgt: P. Lotter man 1 6 7; G. Duin 2 3 13; J. Pirovano 4 26: A. J. Bruins 5 14 J. Beentjes 8: J. v. Vlaanderen 9 16 18' J. v. Stralen 10; A. Cassee 11 17; J. Castricum 12 22: J. Winter 15; A. Nielen 19 20; A. Limmen 21; N. Peekei 23; G. de Boer 24; H. Gooyer 25. De kampioen Vitesse werd 1. P. Lotterman; 2. A. J Bruins; 3. M. de Kruif. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging „Ons Ge noegen" te Beverwijk namen in het afgelopen weekeinde 101 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 333 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6 uur. Een duif van J. Scheffers bereikte als eerste het hok om 9.23 uur. de laatste prijsduif om 9.34 uur. De uitslag was als volgt: J. Scheffers 1 17 19 20; W. Rijnders 2 7 10; W. v. Wijk 3 6; A. v. Son 4 9; G. de Graaf 5 12: H. Gaasenbeek 8 15; A. Goderie 11 13; H. Langedijk 14: F. C. Vos 16: R. Zoontjes 18. Kampioen Vitesse werd 1 W. v. Wijk; 2. W. Rijnders; 3. J. Scheffers; 4. A. v. Son. De Reisduif Van de postduivenhoudersvereniging „De Reis duif' te Beverwijk namen in het afgelopen week einde 134 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 332 km. De los sing van de duiven geschiedde om 6 uur. Een duif van J. Demmers bereikte als eerste het hok on. 9.14.53 uur, de laatste prijsduif om 9.32.33 uur. De uitslag was als volgt: J. Demmers 1 16; C. Castricum 2 11 14 25 29; P. Dekker 3; S. v. d. Kolk 4 31: A. Six 5 17; C. Smit 6 19 20; P. v. d. Oute- naar 7 10; C. Westrate 8 15; J. Penning 9: G. Gra- pendaal 12; P. v. Vuuren 13 21 23 26 27: G. v. d. Winden 18 30; J. Luntz 22: R. Westrate 24; H. Zillig 28 32 34; J. Schipper 33. De Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging „De Vre desduif" te Heemskerk namen in het afgelopen weekeinde 160 jonge duiven deel aan een wed vlucht van Roosendaal af over een afstand van 109 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9 uur. Een duif van A. J. Bruins bereikte als eerste het hok om 10.44.33 uur, de laatste prijs duif om 11.59.23 uur. De uitslag was als volgt: A. J. Bruins 1 35; J. Peekei 2; J. Koper 4 14 27 28; J. Knap 5; G. Duin 6 23; H. Winter 7; N. van Duivenvoorde 8 13; J. v. Vlaanderen 9 17: Ch. Bey 10 33 43: G. Veldhuis 11: N. Timmer 12; P. Lotterman 15; Th. Putker 16: G. de Boer 18: P. de Munck 21; A. Durge 22; A. Cassee 24 30: J. Pirovano 25 26: J. Castricum 29; Th. Halff 32. Advertentie FRIS AARDEWERK PAS AAN Alle onderdelen los verkrijgbaar Castricum Op de veiling van Ons Belang te Castri cum is woensdag de laatste speciale aard beienveiling van het seizoen gehouden. De thans nog aan te voeren aardbeien zullen nu gewoon vrijdag en in de komende week maandag, woensdag en vrijdag, tegelijk met de groenten, worden geveild. Woens dag was er voor de aardbeien toch weer grote belangstelling. Er werden zelfs prij zen van boven de 5 per mand genoteerd. Ook zwarte bessen, waarvan thans meer aan de markt komt, noteerden deze goede prijs. De groenten toonden al geen ander beeld. Behalve de sla. die maar een zeer matige prijs te zien gaf, werd voor alle andere aangevoerde produkten een goede prijs afgedrukt. De noteringen waren- aardbeien Moulin Rouge 3—5 en per doosje 0.43; Cli max 2,604,40 en per doosje 48; Sen- gana 3,70; frambozen-aardbeien 2,80 4,60 en per doosje 0,360,47; IJmond 3,103.90; Talisman 4,50; zwarte bessen 5,20; rode bessen 2,30—2,70 en per doosje 0,48. De groentenprijzen waren als volgt: sperziebonen 1,35—1,50; bospeen 0,21 0,35; waspeen 0,20f 0,24; rabarber 0,11sla 0,03—0,05»/»; andijvie 0,19'/*; peulen 0.751,25; doperwten 0,58— 0,80; groene doperwten 0,510,57; capucijners ƒ0,85; tuinbonen ƒ0,220,35; peterselie per kistje 0,85; boskroten 0,19V*0,21. Eervol ontslag notaris Bij Koninklijk Besluit is aan de heer H. A. A. M. van Cranenburgh met in gang van 1 december 1959 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van notaris te Castricum.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7