CENTRIFUGES KERKDIENSTEN Aantrekkelijk en origineel zomer- programma voor Kijk Uit-schakers Velo Visie Fa. v. d. Outenaar Raave Audium Nederlandse reddingboten in 1958 zeer vaak in actie IJmond-agenda £uxa(tex Haarden en kachels 7 De hoofdader naar het T.V.-apparaat is een goed geplaatste antenne Peulvruchten duur Examens LOENDERSLOOT Koninklijk brons voor trouwe werker Aardbeien: meest van tweede kwaliteit Hoorapparaten Hoorbrillen (H)oorhulpen Dank aan Nederlandse tanker Flaminia ligt in Fremantle Eerste lelies Uitreiking getuigschriften r.-k. levensscholen Kinderdiensten 53.700 voor gedeeltelijke realisering uitbreidingsplan ZATERDAG 4 JULI 1959 Donderdagavond werd in het Cultureel Centrum bij de schaakclub „Kijk Uit" een >egin gemaakt met de zomerwedstrijden. Aden is er in geslaagd voor dit bepaald niet geijkte schaakjaargetijde een aantrekkelijk programma samen te stellen. Daarbij heeft men naar een mogelijkheid gezocht spelers uit de tweede, derde en vierde groep tot een duel met een speler uit de eerste groep te laten komen. De moeilijkheid hierbij was uiteraard een zodanige wedstrijd te organiseren waarbij de uitslag in de meeste gevallen niet reeds bij voorbaat zou vaststaan en waar boven dien van een serieuze strijd sprake zou moeten zijn. Men heeft het ei van Clumbus gevonden door de eerste-groep-speler tegelijk tegen vier schakers uit lagere groepen te laten spelen. Met dien verstande dat elke speler voor zijn partij een beschikbare bedenk tijd krijgt toegewezen van VA uur voor 40 zetten. De speler uit groep één heeft voor de vier partijen tesamen slechts deze tijd ter beschikking en ziet zich dus naast vier schakers ook tegenover vier klokken ge plaatst die allen gelijktijdig kunnen „lopen". De vereiste 40 zetten vormen een extra handicap voor hem, tfiaar dit spel- tempo schakelt afgebroken partijen vrij wel geheel uit. Tevens is het een nuttige oefening om de behendigheid in de be ruchte tijdnoodfase het hoofd te kunnen bieden. Tijdens de eerste speelavond werd reeds spoedig duidelijk dat men met deze wed strijden de goede weg was ingeslagen. Er werd door allen zeer serieus gespeeld en de analyses waren na afloop der partijen niet van de lucht. De eerste avond zagen F. J. Walda (clubkampioen), Tj. de Jong (no. 3 in het klassement) en A. Kistemaker fno. 4 in het klassement) zich tegen vier tegenstanders geplaatst. De meeste par- ij en hadden een interessant verloop. Het aantal blunders dat men in dit soort wed- frijd zou verwachten bleef zeer beperkt. Na afloop bleken de volgende i-esultaten 'e zijn verkregen: F. J. WaldaH. Aarts Advertentie Koopt u daarom uw T-V. bij ons en u heeft én op het T.V.-apparaat én op de antenne 100 °/o service. Wij hebben onze eigen antennebou wers en werken met le klas materi aal. zodat wij thans 5 iaar garantie geven op elke door ons geplaatste antenne. afd. Radio en Televisie Trompstraat 68 - IJmuiden - Tel. 5198 Op de groenteveiling te Beverwijk stond deze week de bospeen in de belangstelling der exporteurs. Er werd veel peen naar België uitgevoerd voor prijzen die rond de 40 cent per bos lagen. Waspeen was iets goedkoper geworden en bracht nu van 14 tot 32 cent per kilo op. Bloemkool ging grif weg tot 65 cent per stuk, spinazie en postelein waren ook deze week vlot te ver kopen. De aanvoer van snij- en sperziebonen beperkt zich nog tot de kasbonen, die duur zijn en tot f 1,70 per kilo gingen. Dop erwten zijn ook duur; ondanks een behoor lijk aanbod werd er regelmatig tot 92 cent per kilo betaald; peulen noteerden vrijdag nog f 1,60 per kilo. Andijvie begint nu iets ruimer aan de markt te komen er werd tot 25 cent per kilo betaald. Sla trof het en de prijzen daalden mede en bleven staan bij een prijs van 4 tot 8 cent per krop. De noteringen op de groenteveiling wa ren vrijdag: andijvie 1723; bloemkool 3466; sla 48; spinazie 1040; postelein 2134; sperziebonen 150170; snijbonen 110150; bospeen 2643; waspeen 1432; doperwten 5585; rabarber 1425; aard beien 130420 slof; aardbeien 2364 per doosje. Amsterdam. (Gem. Univ.). Doctoraalexamen ociale aardrijkskunde: I. Ronner, Amsterdam en 'v VV. J. Miltenburg, Bergen. Doctoraalexamen •".ngelsmej. E. V. Hugenholtz en mej. W. Th. B. i'laat. Amsterdam. Kandidaatsexamen poiitie- ■f en sociale wetenschappen: mej. E. H. Pere ..er, Amsterdam. Doctoraalexamen wiskunde: J i' v. d. Linden en A. H. Haitsma, Amsterdam. Doctoraalexamen natuurkunde: S. J. Bosgra, Weesp. Doctoraalexamen scheikunde: M. H. J. Zuidweg, M. van Praag en W. S. Bont, Amster dam. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde mej. E. M. Peeters, A. J. Hoff, J. R. van Klinken, VV. G. H. Z. ten Kate, Amsterdam; P. A. Geidol. Haarlem; H. F. ter Welle, Hengelo. Bevorderd tor arts: mej. M. E. VV. Otto, mej. M J. van Ital- lie, S. Scheffer, W. F. van de Wetering, A. J. de Voldere, N. J. van Rhijn, A. Wijsman, allen te Amsterdam en L. A. Onkenhout, Haarlem. Arts examen (I): F. Hoffman, J. A. F. Nolte, L. A. Dougle, Chr. Zurcher en E. C. Dubbeldam, allen te Amsterdam. Utrecht. Kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid. A. M. Mooy, Eindhoven; L. N. Lewin, Den Bosch, mej. G. Jansen, Tilburg; mej. J. C. Krom, Utrecht, F P. R. van Rossum, Utrecht; mej. A. van Ma nen, Utrecht; mej. G. G. Okkerse. Woerden. Doc toraalexamen Germaanse, letteren (Duits). P. A Delvaux (cum laude). Utrecht. Kandidaatsexamen tandheelkunde: B. F. v. Blok, Den Haag; H. v. u. Burgh, Utrecht: R. E. Copius Peereboom, Rotter dam; H. A. Gaakeer, St. Annaland; R. A. Kieser, Amsterdam; F. C. J. B. van Loon. Etten-Leur; B. A. Mesman Schultz, Wieringerwerf; W. R. Oos terhuis. Zaandam; mej. P. H. Otten, Utrecht: G R. Oudega, Utrecht; mej. A. Reintjes, Utrecht. H. E. Rempt, Haarlem; R. Talamini, Den Haag: E. Wagenmaker, Nijmegen: mej. T. A. Zander, Wagcningen. Doctoraalexamen tandheelkunde A. H. Adelaar, Utrecht: A. A. Bakker, Utrecht; J J. Burg, Breda: M. Drag, De Bilt; H. J. Dijk man, Leeuwarden; G. A. M. van Erp, Best; B. W. J. Feuth, Rotterdam; T. F. Foo, Zandvoort; J. Th. van Geest, Den Haag; G. H. Dekker, Den Haag; J. van Houte, Rotterdam: mej. A. van Ipenburg, Santpoort; C. W. J. Jongenelen, Delft; mej. L. Kaas, Amsterdam; J. J. Keur, Den Haag; R. van Kleef, Loosduinen; R. H. Landman, Amsterdam; C. P. van Ooy, Amsterdam. Delft. Propaedeulisch examen werktuigkundig ngenieur: H. van de Boer, Hillegom; C. Bordes. verveen: P. H. Engelmann, Zandvoort; H. Hage "laarlem; W. F. K. Saher, Santpoort. Propaedeu- h examen vliegtuigbouwkundig ingenieur: D. I de Vos, Haarlem. O verveen. Aan het Jac. P. Thijsse-Lyceum te Overvecn zijn geslaagd voor het eindexamen mid delbare school voor meisjes: de dames Marian can Dorssen, Welmoet Dyserinck, Hanneke El- dering, Anita van Eunen, Ellen van Hall, Marian Hamaker, Connie van Heek, Inez Kammeijer, Marian Kant, Aleid Kerkhoven, Sanna Koetse, Renny Maks, Louky Ninck Blok, Paddy Noor- dink, Yvonne van Os, Ine Visser, Petra Wester man en Joyce Zwager. Afgewezen 4 kandidaten. Amsterdam. Eindexamen Kweekschool voor Detailhandel: Ad Brokx, Haarlem; Jacques Monshouwer. Heemstede en Ton Rooth, Zand voort. remise, F. WaldaW. Kalis 1—0, F. J. Wal da—M. J. Warnez 0—1, F. J. Walda—H. wolhuizen 1—0. Totaal 2AIV2. Tj. De JongW. Huiser 10, Tj. de Jong G. Koomen 1—0, Tj. de JongT. Lange- dijk jr. 10, Tj. de JongA. v. d. Plas 10. Totaal 40. A. Kistemaker—C. Abspoel 10, A. Kis temakerP. Kramer s. 10, A. Kistema kerT. Langedijk sr. 01, A. Kistemaker J. Vis 1—0. Totaal 3—1. Maandag 6 juli houdt de heer J. Blok een theoretische beschouwing over de Spaanse partij. Donderdag 9 juli volgt dan de tweede ronde van de kwartetwed strijden. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden In de rij van jubilarissen bij de Konink lijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen 11.v. te Velsen, stond vrijdag de heer J. N. Rem, droger bij papiermachine 14 in de schijnwerpers. De jubilaris, die vergezeld was van zijn familie, is 's morgens op het raadhuis te Velsen in aanwezigheid van de bedrijfs directeur, de heer J. H. Smidt van Gelder jr., door burgemeester mr. M. M. Kwint ontvangen. De burgemeester deelde de heer Rem mede dat hij wegens langdurige trouw was onderscheiden met de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, waarna rrir. Kwint de heer Rem de versierselen opspelde. In tegenwoordigheid van de heren ir. R. van den Ende en J. de Vries, respectieve lijk bedrijfsingenieur en produktiechef van de papierfabriek, heeft de heer Smidt van Gelder op het directiekantoor de jubilaris hartelijk toegesproken. Hij gewaagde hier bij van de langdurige trouw en plichtsbe trachting gedurende veertig jaren, die al velen vóór de heer Rem mede aan het be drijf hebben geschonken en waardoor de heer Rem nu ook tot' de Oudste kern be hoort, waarop het bedrijf vertrouwen kan. De directeur liet de uitgesproken dankbaar heid vergezeld gaan van het huldeblijk der directie, een enveloppe met inhoud en de aanbieding van de draagmedaille van het pas verworven eremetaal. Voorts ontving de heer Rem schriftelijke ..felicitaties van de hoofddirectie en kreeg mevrouw Rem een foto in lijst van haar man „bij zijn werk". Aangeboden zijn voorts het ver erend getuigschrift der Maatschappij voor Nijverheid en Handel met bijbehorende grote zilveren legpenning. In gebouw „Concordia" is de huldiging voortgezet. Aangezien de jubilaris juist deze week in de „nachtdienst" is, kon de belangstelling van zijn :ploegmakkers niet groot zijn. De heer J. de Vries, produktiechef, voer de hier hét woord, waarBïf'Kij' "de jubilaris prees en dankte voor zijn toewijding en hem ten voorbeeld aan de jongeren stelde. Namens het jubileumfonds sprak de heer J. Buntsema gelukwensen uit onder aan bieding van een enveloppe met inhoud. De familie Rem heeft in haar woning aan de Hagelingerweg 78 te Santpoort nog menig blijk van belangstelling ontvangen. Advertentie voor al uw loodgieterswerk aanleg en verkoop van sanitair TUINDERSSTRAAT 91-93 MUIDEN (O) - TEIEFOON 7851 Ook op de laatste vrijdag in dit aard beienseizoen was er op de Beverwijkse veiling maar een matige markt voor de bescheiden aanvoer. Nog altijd zijn de binnenlandse handelaren in groten getale aanwezig om de aardbeien af te nemen. De prijzen voor de eerste kwaliteit in slof fen varieerden van f 3,50 tot f 4,3ü per slof. Maar de meeste aangevoerde partijtjes zijn tweede kwaliteit en hiervoor werd rond de f 2,50 per mand betaald. De aan voer van doosjes begint nu groter te wor den; ook hier een produkt van uiteenlo pende kwaliteit: de prijzen lagen tussen de 23 en 64 cent per doosje. „WEENINK" IN ZOMERCOMPETITIE In de zomercompetitie van de Bever- wijse schaakclub „Weenink" werden de volgende resultaten behaald. 1. Koomen 5 pnt.; 2. Slings 4,75 pnt.; 3. v. Verseveld 4,50 pnt.; 4. Muyen 4,25 pnt; 5. De Bock 4 pnt.; 6. De Koter 3,75 pnt.; 7. Burgerhout 3,50 pnt.; 8. De Boer 3,12- pnt. Diploma's Handelsavondschool In het K.S.A.-gebouw te Beverwijk zijn vrijdagavond de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de drie- of vijfjarige cursus van de Handelsavondschool „De Hanze". De voorzitter, de heer W. Vessies, zei dat deze school in een grote behoefte voorziet in Beverwijk en omstreken. Wet houder A. J. Hermes sprak namens het ge meentebestuur en meende dat nog veel te weinig bekendheid bestaat over deze school. Drs. J. J. Th. van dan Hoorn wees op het resultaat dat dit jaar was bereikt: 100 per cent geslaagd, wel een school dus, waar men zijn kind naar toe kan sturen! Namens het korps leraren sprak de di recteur, de heer H. C. Vrugt. Advertentie Keuze uit 7 soorten MR.OPTICIEN- IJMUIDEN GOUDA iWIJNDREC HT In IJmuiden gevestigd: KENNEMERLAAN 92, TEL. 5072 v/h De Jong's Speciaal Optiek De Portugese plaats Olhao, vanwaar ruim zeven maanden geleden twee jonge lui in een zeilboot vertrokken voor een tocht over de Atlantische Oceaan naar Brazilië, heeft danktelegrammen verzon den aan de eigenaars van de Nederland se tanker „Kalinga", die de jongelui van voedsel voorzag, toen hun eigen voorra den na een langdurige strom waren uit geput. De twee Portugezen, een man en een jonge vrouw, volbrachten hun tocht in ge zelschap van een Spanjaard. MELBOURNE (UPI) Het Italiaanse passagiersschip „Flaminia", het enige in Australische haven waarvan de beman ning niet staakt, is voorlopig niet verder gekomen dan Fremantle, waar de Austra lische vakbonden, uit solidariteit met de stakende Italianen, hun leden hebben ver boden de Flaminia te bevoorraden. Het schip ligt nu zonder olie te wachten., GESLAAGD VOOR TOELATINGS EXAMEN Alle kandidaten van de Insingerschool zijn geslaagd voor het toelatingsexamen van het Marnix van Sint Aldegondely- ceum. Het zijn: R. Borst, J. de Kan, J. Bannink, P. Cupido, H. van der Doel, G. de Jonge en H. Schachtschabel. Gedurende het jaar 1958 zyn de reddingboten van de Koninklijke Noord- en Zuid- Hollandschc Redding-Maatschappij 92 maal uitgevaren om diensten te verlenen. Slechts drie keer sedert 1824 is dit aantal groter geweest, namelijk in 1940 (108), 1945 (106) en 1954 (102). Toch heeft het in 1958 betrekkelijk weinig gestormd, aldus het jaarverslag. Vooral de maanden november en december waren uitzonderlijk rustig en zware scheepsrampen hebben niet plaatsgevonden. De schepen en vaartuigen, die in 1958 de assistentie van een reddingboot inriepen, voeren onder Amerikaanse, Belgische, Deense, Duitse, Engelse, Nederlandse, Noorse, Poolse en Zweedse vlag. In totaal brachten de reddingboten 47 mensen behouden aan wal, waardoor het totaal ander geredden sedert de oprichting van de K.N.Z.H.R.M. is gestegen tot 8251. De reddingboten voeren 10 maal uit voor kustvaarders, 22 maal voor jachten en dergelijke. 13 maal voor vissersvaartuigen, 15 maal voor binnenschepen, 2 maal voor vliegtuigen en 10 maal voor het vervoer van gewonden en zieken. Ook in 1958 hebben enkele reddingboten zeer zware tochten gemaakt. De zwaarste was wel die van de „Insulinde" op 16/17 oktober naar de Nederlandse kustvaarder „Willem". Het materiaal voldeed ten volle aan de verwachtingen. Vele verbeteringen kwamen tot stand. Zo werden de „Joan Hodshon" en „Chr. Huygens" van V.H.F.-installaties voorzien, terwijl de „K. F. Sluys" en „Hilda" een mobilofoon kregen. De radio-ontvanger aan boord van de „Twenthe" werd ver vangen door een radio zend- en ontvang- installatie. Een nieuwe teakhouten motorstrandred- dingbóot, de,„Ubbo", werd in diensf ge steld, en een aanvang werd gemaakt met de bouw van de „Carlot", een motorred dingboot van het type „Prins Hendrik", de motorstrandreddingboot „Dr. Ir. S. L. Lou- wes" en een motorreddingvlet voor station Vlieland. De „Prins Hendrik" kreeg een echoloodinstallatie. Nog steeds sluit de exploitatierekening met een nadelig saldo. De kosten van een modern reddingwezen zijn groot en het bestuur doet dan ook een dringend be roep op allen, die het werk steunen, dit in de toekomst te blijven doen. IJmuider acties Ook de IJmuider reddingboot „Neeltje Jacoba" heeft in 1958 verschillende malen moeten uitvaren. Op 19 januari zocht het schip naar een meisje, dat door een grond- zee van de Zuidpier was geslagen. Zonder resultaat werd enige tijd aan de buiten kant van de pier gezocht. Op 29 juli moest de „Neeltje Jacoba" zoeken naar een Duitse jongen, die tijdens het zwemmen in zee was verdronken. Ook een helikopter van de O.S.R.D. (vliegkamp Valkenburg) heeft geruime tijd, doch ver geefs, gezocht. De „Neeltje Jacoba" moest onverrichterzake terugkeren. Op 28 augus- VELSEN ZATERDAG 4 JULI Thalia: „Jacht op ontvoerde vrouwen", 19 en 21.15 uur. Rex: „De zoon van Robin Hood", 20 uur. Pieter Vermeulcnmuseum; Open van 14 tot 16.30 uur. Natuurbad Velserend: Eerste seizoen vuurwerk, plusminus 22 uur. ZONDAG 5 JULI Thalia: „Revolverhelden", 15 uur; „Jacht op ontvoerde vrouwen", 20 uur. Rex: „De zoon van Robin Hood", 20 uur. Velserbeek: Streekzangersmiddag in het kader van het 45-jarig jubileum IJmui der Volksstem, 14 uur. MAANDAG 6 JULI Thalia: „De weg' van het geweld", 20 uur. Rex: „De zoon van Robin Hood", 20 uur. Raadhuis: Van 10 tot 12 uur spreekuur burgemeester; van 15 tot 17 uur: spreek uur wethouder van onderwijs. Pieter Vermeulenmuseum: Open van 14 tot 16.30 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 4 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Do dende liefde" (2de week). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eiland der liefde". W.B. Theater, 20 uur: „Geld, vrouwen en revolvers". ZONDAG 5 JULI Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Dodende liefde". Luxor Theater, 14.30 uur: „De drie Mus ketiers"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Eiland der liefde". W.B. Theater, 14.30 uur: „Congo despe rado's"; 16.30 en 20 uur:x„Grensrivier". MAANDAG 6 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Do dende liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eiland der liefde". W.B. Theater, 20 uur: „Grensrivier". HEEMSKERK Marquette Theater, zaterdag 20 uur, zon dag 14.30 en 20 uur: „Das einfache Mad- chen". tus zocht men naar twee Duitse jongens, die met een luchtbed waren afgedreven, op 1 september naar een op een autoband naar zee weggedreven bader. In beide gevallen vergeefs. Op 27 september voer de „Neeltje Ja coba" uit om een gewonde machinist van het Nederlandse motorschip „Daniël" te halen. Op 10 oktober haalde men de zieke kapitein van het Noorse tankschip „G. C. Brovig". Op 17 oktober voer de „Neeltje Jacoba" uit op het bericht, dat een schip in moei lijkheden verkeerde bezuiden de Zuidpier van IJmuiden, dicht bij de buitenste bank. De „Boskoop" van de K.N.S.M. bleek ech ter geen assistentie nodig te hebben. Men slaagde erin op eigen kracht uit de wal te komen. Op 23 oktober haalde men een gewone machinist op van het Noorse motorschip „Vinni", op 3 november werd de zieke stuurman van het Duitse tankschip „Petra" gehaald. Op 15 november werd een ge wonde stoker van de „Jednosc Robotnicza" gehaald en later teruggebracht. Op 3 de cember de laatste reis: nu haalde men een gewonde schepeling van het Zweedse motorschip „'Ihgen'*". Op 9 juni werkte de „Neeltje" samen met de „Arthur" (Scheveningen), schepen van de Koninklijke Marine, vliegtuigen van de O.S.R.D., en de motorreddingboot „President Jan Leis" in een oefening in het opsporen van rubbervlotten. Op de wal De diensten vonden niet alleen op het water plaats: op 19 augustus heeft de tractor „Zeebeer" van station Wijk aan Zee" een tankauto van de gemeente Be verwijk, die in het zand was vastgeraakt, losgetrokken. De bronzen draagmedaille voor langdurige diensten met getuigschrift werd bij het afscheid uitgereikt aan de heer N. Lodder, magazijnmeester station IJmuiden-Zuid (1929-1959). Ter gelegen heid van Koninginnedag ontving C. Smit, opstapper motorreddingboot „Neeltje Ja coba", de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. In het jaarverslag wordt met ere de naam vermeld van de heer S. Wildeboer te IJmuiden, die in 1958 liefst 803 nieuwe „redders aan de wal" wist te werven. Advertentie Keuze uit pl.m. 20 stuks vr L» e R DüINWfQ 173' '/MUI O EN' TEL. Op de bloemenveiling waren deze week de bloemen duur, iets dat gewoonlijk in de zomer niet het geval is. Maar er is een tekort. Het wachten is op een ruimer aan bod van gladiolen; wel komen er nog gla diolen uit de kassen en de eerste partijtjes van de koude grond. Er werd voor de ver schillende soorten van 60 tot 135 cent per bos betaald. Dahlia's beginnen iets ruimer in soort te komen; er werd rond de gulden per bos voor betaald. De zomersnijbloe- men brengen ongekende prijzen op. Er zijn anjers, segetum, gallardia, korenbloemen, margrieten en alstroemeria's. De eerste lelies van de soort Rebrum kwamen aan de markt en brachten ruim een gulden per tak op. Er is een ruim aan bod van anjers, die ook vrij duur zijn. De aanvoer van tuinplanten bestaat hoofdza kelijk uit afrikanen, begonia's en salvia's. De aanvoer van potplanten is niet zo groot. Duinwijk tennistoernooi In het Duinwijk tennistoernooi zijn vrij dagavond de volgende partijen gespeeld: Heren dribbel a: R. en L. TervoortD. Ferwerda en M. Fris 64, 97; T. en N. GroenH. en G. Groen 64, 06, 67. Dames enkel B: T. GroenM. Couvé 26, 63. Heren dubbel C: P. Pronk en J. Baan M. en B. Brethouwer 61, 62. Gemengd dubbel: Wentink en Reynders J. en G. Beerman 62, 60: R. Verwey en D. HonigT. Bol en Post 63, 26, 6—2. Zondag 5 juli IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn; 19 uur: ds. Willekes. De Rank, 10 uur: de heer M. van Don gen, jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg; 19 uur: ds. Huisman. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. W. Dieper- sloot. Petrakerk, 9.30 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Strand, Zeeloods, 11 uur: ds. J. A. Tie mens. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. H. Visser. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: de heer P. J. van Schayk, kandidaat. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers; woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: ds. J. van Dam (H. A.). Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: leesdienst. Jehovah's Getuigen, Cultureel Gebouw, 19 uur: wachttorenstudie over: „Wanneer Jehovah opstaat voor zijn ongewone werk". Volle Evangelie Gemeenschap, Cultureel gebouw, dinsdag 20 uur: Pastor Hackin uit Engeland. Ned. Herv. Evang. op Geref. grondslag, Elonkapel, Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur: voorganger M. de Vos. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Joh. Dickhout; 19 uur: ds. G. Lans, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vryz. Herv., Abelenstraat, geen dienst. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare niusstraat, 10 en 19.30 uur: J. B. Kleyn Haneveld; 11.45 uur: Kindersamenkomst. Zaterdagmiddag 16 uur: openlucht samenkomst; spreker: Th. Dikkes. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld. 9.45 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ncd. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man: 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: Th. Dikkens. Geref. Kerk, 9.30 uur: drs. G. H. Homans; 17 uur: ds. A. C. van Nood. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: de heer H. Veld kamp; 11.45 uur: zondagsschool. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. F. Oberman van Rotterdam. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W.- Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: mevr. Olivierse. Vryz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. J. Arth. Mulder van Naarden. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. G. Homans van Heemskerk. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 uur: ds. G. Biersteker van Miawier; 19.30 HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen; 17 uur: ds. G. Biersteker van Miawier. Vrijdagmiddag vond in het gebouw van de katholieke levensscholen aan de Brink te Beverwijk de uitreiking plaats van de getuigschriften aan een vijftiental jongens, die gedurende twee jaar dit vormingswerk hebben gevolgd. De deelnemers van de dinsdagmorgen en de woensdagmiddag-groep waren hier toe uitgenodigd op een speciale bijeen komst, waarop de heer A. Vermey van de afdeling Training en Vorming van de Hoogovens een interessante discussie leidde met de deelnemers. In deze discussie kwamen aan de orde vragen, die betrekking hebben op de ver antwoordelijkheid van de jonge werkne mer in het bedrijfsleven; tegen deze ach tergrond werd de waarde van het levens schoolwerk voor de persoonlijke vorming belicht. Hierna vond de uitreiking van de ge tuigschriften plaats door de voorzitter van het Stichtingsbestuur de heer J. L. Egger- mont. Aan de volgende personen werd het ge- tugischrift overhandigd: uit Beverwijk: Herman Giesberg, Joop Hienkens, Bram Koks, Jan de Wit, Frans van Bugnum, Jan van Gulik, Fred Arntz, John Stikvoort en Frans Zoontjes: uit IJmuiden: Frans Arisz, Ben Aardenburg, Frits Vrijhof; uit Sant poort: Loek Scheenaart en Theo Kramer en uit Velsen-Noord: Leo van Amersfoort. Hierna werd het woord gevoerd door aalmoezenier J. Th. Hoogervorst, die be nadrukte, dat in de afgelopen twee jaar een hechte vriendschapsband ontstaan is, waarvan hij hoopte, dat die ook na het af scheid nog zal blijven bestaan. Een van de aanwezige ouders bedankte de schoolleiding voor het werk, dat zij ver richt voor de jongens. De algemeen schoolleider, de heer T. van Herpen, besloot deze bijeenkomst met de wens uit te spreken, dat het vormingswerk in het komende cursusjaar een grote uit breiding zal ondergaan, opdat meer en meer jongens kunnen profiteren van de ge legenheid om aan de levensscholen deel te nemen. Eerst over twee weken wordt het cursus jaar van de levensscholen gesloten met een vakantiekamp, waaraan door 46 perso nen wordt deelgenomen. Een groot deel van hen neemt deel aan het tiendaagse kamp, dat plaats vindt in Arnhem en Borne. CASTRICUM: Ncd. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. Salm. Duinenbosch, 9.15 uur: ds. Salm. Geref. Kerk, 10 én 17 uur: ds. Y. van der Zee. Kerktent Bakkum, Geref. dienst, 9 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. C. Remijn, heilige doop; 19 uur: ds. A. A. Wildschut. Musis Sacrum, 10.15 uur: ds. G. H. van Willenswaard, heilige doop. Jeugdhuis, 10 uur: de heer W. Doeven- dans. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10.30 en 16 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15.15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 19.30 uur: evening service. IJmuiden-West; Ned. Herv. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw. aanvang 10 uur; Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, aanvang 11.45 uur; Geref. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool. aanvang 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool, Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.00 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschool, aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv. zondagsschool, Jeugdhuis, 58 uur, aanvang 11.30 uur. Kinaerkerk, kerk, aanvang 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, aanvang 12.15 uur; C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aanvang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool. Da Costaschool, aanvang 11.30 uur. Comité van Samenwerkende zondagsscho len te fVelsen, 10 uur: zondagsschool op het strand, huisje Zee en Duin, iets ten noorden van het badpaviljoen Zeezicht. Advertentie OFF. DEALER MARKTPLEIN Beverwijk B. en W. van Beverwijk achten het tijd stip nu aangebroken voor een gedeeltelij ke realisering van het uitbreidingsplan Wijkcentrum Kuenenplein. Men verzoekt daarom om een krediet van f 53.700. B. en W. oordelen de tijd nu geschikt in verband met het gereedkomen van een aantal winkels aan de Westerlaan. Het college wil nu een verbinding tot stand brengen tussen het Kuenenplein en de Alk- maaj-seweg. De werkzaamheden zullen in hoofdzaak bestaan in het aanleggen van de Wester laan van het Kuenenplein naar de Alk- maai'seweg metbijkomende werken. De ze verbinding is volgens B. en W. des te meer noodzakelijk, omdat de Grote Hout weg sedert de stichting van het kerkge bouw van de parochie Regina Coeli niet meer op de Alkmaarseweg uitmondt. De kosten worden als volgt geraamd: grond en straatwerken f 34.000, beplantingen f 540, verlichting f 7.425, riolering f 7.500, kosten nutsbedrijven verlegging kabels en leidingen f4.235, totaal f53.700. 400.000 VOOR BOUWRIJP MAKEN B. en W. van Beverwijk vragen de raad een voorlopig krediet van f 400.000, ten einde te kunnen beginnen met het bouw- rijpmaken van dat deel van het ontwerp- uitbreidingsplan Hofland, waarin de ge bouwen van het Pius X-college en de r.-k. huishoudschool zijn gesitueerd. De piannen tot het bouwen van een per manent schoolgebouw voor dit college en van een r.-k. huishoudschool zijn namelijk zover gevorderd, dat men nog deze zomer aan het bouwrijpmaken zal moeten begin nen. Werkplaats voor geestelijk gehandicapten De gemeenteraad van Beverwijk heeft on langs besloten het verenigingsgebouw van de Ned. Herv. Gemeente aan de Populie renlaan aan te kopen om daarin een werk plaats voor geestelijk gehandicapten te vestigen. De verwachting is, dat in sep- tember-oktober a.s. met ca. 10 gehandi capten kan worden begonnen, welk aantal binnen niet al te lange tijd tot 20 kan wor den opgevoerd. Veel zal dit afhangen van de mate en tijd, waarin met deze categorie rie gehandicapten een bepaalde arbeids- produktiviteit kan worden verkregen. B. en W. hebben de raad verzocht een kre diet van f 8313 te willen toestaan voor herstel en eerste inrichting van deze werk plaats voor geestelijk gehandicapten.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9