Haarlems negental was veel te sterk voor verzwakte Amsterdamse ploeg Nederlandse roeiers stelden teleur op de Amsterdamse Bosbaan Schoten verloor ruim van Amerikaanse militairen Rood en Wit bleef het goed doen en versloeg ook VRA Haarlem boekte de zevende overwinning Skif f eur V an W eezenbeek versloeg Redelé MAANDAG 6 JULI 195 9 8 Zeilwedstrijden op de rede van Texel Nederlands negental tegen Alcombury Pathfinders In derde testmatch Engeland versloeg India met innings Harvard University was sterk in Royal Regatta Het Haarlems negental heeft duidelijk revanche genomen voor de nederlaag, die het vorig seizoen tegen Amsterdam werd geleden. Die Amsterdamse overwinning had het vorige jaar weinig waarde, want in het Haarlems negental ontbraken toen vele prominenten. Ook dit jaar had de overwinning weinig waarde, want Amsterdam kwam ditmaal met een B-ploeg uit. Hoewel de ploeg hard werkte om de nederlaag zo klein mogelyk te houden slaagden de oppermachtige Haarlemmers erin elf punten te scoren. Dat Amsterdam een vijf op het scorebord wist te brengen, lag niet in de kracht van de Amsterdamse aanval, maar een zware inzinking van Jan Smidt, die overigens weer prima wierp. Het leverde de hoofdstedelingen in de zesde innings vier punten op. Haarlem stand toen al met 91 voor, zodat de zege niet in gevaar kwam. Jole was aan slag de uitblinker bij Haarlem, terwyl Van Dyk bij Amsterdam succesvol was aan de plaat. Het Amsterdamse team miste zaterdag middag op het EDO-terrein een aantal hoofdklasse-spelers. VVGA had geen spelers beschikbaar gesteld en ook Ur- banus was niet bereid te spelen. Goossen (WVHEDW), die in zijn ploeg een prima partij kortestop speelt, werd opgesteld als eerste honkman en v. d. Mast (Vole- wijekers) werd kortestop. Coach Meyer zal van deze keuze echter wel spijt hebben gehad, want zowel Goossr-i als v. d. Mast faalden in de eerste vier innings vele malen. De internationale catcher Rosen- krantz bleef bij zijn collega Geurts wel heel ver achter. Wij zagen hem een tijdje op zijn knieën achter de plaat zitten en ook het verwerken van lage ballen blijft een zwak punt Meer bewondering hadden we voor star ting pitcher Van Dijk, die vakantie ver zette om mee te kunnen spelen. Het was bijzonder jammer voor hem. dat hij zo weinig steun kreeg van velders, die vijf maal misgrepen. In de vijfde innings kwam de weinig geroutineerde Ohm (ABC) hem vervangen. Behoudens een zwak begin, dat Haarlem van 6—1 op 9—1 bracht, heeft deze werper het er aardig afgebracht. Een zwak punt van de gehele Amsterdamse ploeg was het wisselen, dat wel zeer lang zaam geschiedde! 5-Rayonstoernooi: UtrechtAmsterdam 04, Den HaagHaarlem A 24, Haarlem AHaarlem B 22 (A wint), Amsterdam Den Haag 03, AmsterdamHaarlem A 73, Haarlem BUtrecht 49. Den Haag Haarlem B 52, Haarlem AUtrecht 31, UtrechtDen Haag 48, Haarlem B Amsterdam 113. Jubileumwedstrijd: SchotenPathfinders 3—9. Tweede klasse B: DSSSchoten 3 210, THB—RCH 2 6—15. Tweede klasse C: ABC 2—Shell 14—13, BloemendaalRood Wit 45. Rayon Haarlem 3 B: DIORooswijk 2 125, Halfweg EHS 2 24—2. 4 A: Rooswijk 3—EDO 4 11—10. 4 B: VI. Vogels 2Terrasvogels 2 139. 4 C: Bloemendaal 2Halfweg 3 117, OG 3Sikkens 68. 4 D: THB 2—HCK 6 19—4. Honkbal Over het Haarlemse team kunnen we kort zijn. Wij kennen de speelstsrkte van het team en ook zaterdagmiddag heeft de ploeg volledig aan de verwachtingen vol daan. Deze ploeg kan men als de sterkste van ons land beschouwen. Dat Jole zater dagmiddag weer de beste slagman was met drie honkslagen uit vijf beurten zal nie mand verbazen, al dient te worden opge merkt, dat de Amsterdamse kortestop v. d. Mast het hem door onoordeelkundig op stellen niet moeilyk maakte. Verheugend was het goede slaan van Leo Kops, terwyl Geurts de handen op elkaar bracht met een daverende tweehonkslag. Houtkamp en De Nieuwe vielen aan de plaat iets tegen, maar in het veld compenseerden zij dit volkomen. Jan Smidt kwam alleen in de zesde innings, toen hij drie vrije lopen weggaf en twee honkslagen moest laten passeren, in moeilijkheden. Hy hield de Amsterdammers op drie honkslagen en dat alleen al is een prestatie! Keulemans scoort Haarlem nam in de eerste innings de leiding door Keulemans, die via een vrije loop en een gestolen honk, op honkslagen van Jole en Kops scoorde (10). In de derde innings kwam Amsterdam gelijk toen Keulemans op een aangooi van Smidt faalde, waardoor Van Dijk (4 wijd) op het derde honk kwam en Goossen op het eerste. Goossen stal het tweede en Van Dijk profiteerde van de onzuivere aangooi van Geurts (11). In de gelijkmakende slagbeurt zaaide een stootslag van Ben Tromp met drie honken bezet zoveel pa niek in het Amsterdamse binnenveld, dat zowel Jole als Leo Kops scoorden. Ooster- baan scoorde op een korte tik van Geurts en Tromp kwam op een hit van Smidt over de thuisplaat (51). Ohm op de plaat In de vierde innings scoorde Jole het zesde punt voor Haarlem. Hij gaf een in- field-hit en kwam op het tweede honk, doordat Goossen net naar de wolken keek, toen Rosenkranz op het eerste honk aan gooide. Opofferingsslagen van Oosterbaan en De Nieuwe brachten Jole thuis. In de volgende innings kwam Ohm op de plaat en Van Dyk ging eerste honk spelen. Ohm wierp twee maal 4 w en greep mis op een stootslag van Houtkamp, waardoor Geurts kon scoren. Leo Kops gaf toen een honk- slag in het linksveld, die Keulemans en Houtkamp over de thuisplaat bracht (91). Amsterdam kwam even terug, toen Jan Smidt een inzinking kreeg. Drie vrije lopen en twee honkslagen, alsmede een opofferingsslag sorteerden vier punten, waardoor de stand op 95 kwam. Smidt herstelde zich echter en liet in samenwer king met Leo Kops en Piet de Nieuwe in de laatste drie innings geen enkele Am sterdammer meer op de honken toe. Haarlem scoorde nog door Ben Tromp en Oosterbaan, waardoor de eindstand op 115 kwam. De cijfers waren: Haarlem: 1-0-4-1-3-1-0-1-x 11 Amsterdam: 0-0-1-0-0-4-0-0-0 5 Werpersresultaten: Smidt (Haarlem): 553. Haarlem: 2 fouten, v. Dijk (Am sterdam): 136. Ohm (Amsterdam): 335. Amsterdam: 8 fouten. Slagprestaties: Haarlem: Jole: .600, Kops, Tromp en Geurts: allen .500, Keulemans, Oosterbaan en Smidt: allen .333. Amster dam: Van Dijk: .500, Rosenkrantz: .333 en Kok: .250. Rayonstoernooi Op het snikhete UVV-terrein is zondag het 5-Rayonsfcoernooi verspeeld. Van de 5 Rayons was Rotterdam echter niet ver tegenwoordigd. Nu kon met grote moeite een Haarlems B-team worden geformeerd, dat geen successen heeft kunnen behalen. Het toernooi werd gewonnen door Amster dam, dat met Den Haag en Haarlem A gelijk eindigde, maar doordat de Amster dammers 23 mensen op het eerste honk hadden gekregen, tegen Haarlem 19 en Den Haag 13, was de beker voor de hoofdstede lingen. Het Haarlems A-team verscheen zonder de spelers van HHC (sportdag), Schoten (jubileum wedstrijd) en EHS (afschrij- Meyer (Amsterdam) heeft Geurts de hal uit de handschoen gelopen en scoort het vijfde Amsterdamse punt Werper Jan Smidt en derde honkman De Nieuwe kijken vol spanning toe. vingen). Alleen Jongeling (HHC), De Pierre (HHC) en v. d. Mark (EHS) waren van de partij. Jongeling wierp zeer ver dienstelijk en Kampman (HCK) was als catcher goed op dreef. Het binnenveld, dat bestond uit Knol (HCK). Hopman, De Nieuwe, De Zwart en Leo Kops (EDO) had het niet moeilijk. Hopman sloeg in de wed strijd tegen Den Haag een homerun, en Leo Kops hei-haalde dit kunststukje tegen Amsterdam. Schoten verloor Schoten heeft het Amerikaanse Tucht- machtteam Pathfinders zes innings lang goeil tegenstand geboden. Een werperswis seling bij de Amerikanen werd door de ploeg van Keulemans goed uitgebuit. Voor al een gebrek aan controle was de oor zaak van twee Haarlemse runs, die de stand op 33 brachten. Daarna echter liepen de Amerikanen onbedreigd uit tot 93. Heemskerk was de Haarlemse troef aan slag met twee honkslagen. Schoten nam in de eerste innings de lei ding door Keulemans. De Schoten-aan- voerder kreeg 4 w, stal ondanks een uit stekende aangooi van de catcher het twee de honk en scoorde op een keiharde honk- slag van Heemskerk. In de derde innings kreeg Sauer enkele tweehonkslagen te in casseren en de Amerikanen kregen een 31 voorsprong. Sauer werd in de zesde innings vervangen door Bakker, die direct al een tweehonkslag kreeg te incasseren. In de tweede helft van de zesde innings werd de uitstekende Porter bij de Ameri kanen op de plaat vervangen door Will- werth en deze wierp vier maal 4 w achter elkaar, wat een punt opleverde. Een verre klap van Lukkien, die in het rechtsveld ge vangen werd, leverde de derde Schoten run op (33). Direct daarna echter beslirten de Path finders de wedstrijd resoluut in hun voor deel. Door enkele honkslagen en fouten kwamen zij in de zevende innings op 63 en in de negende innings voegden zij nog drie punten aan hun tol aal toe, waardoor de eindstand op 93 kwam. De werpersresultaten waren: Sauer (Schoten): 116, Bakker: 4 5 6, Porter (Pathfinders) 812. Willwerth (Path finders): 350. De resultaten Stedenwedstrijd: Haarlem—Amsterdam 11—5. Zeilen mmmmm Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Koninklijke Marine Jachtclub zijn zaterdag en zondag op de rede van Texel internationale zeilwedstrijden gehouden. Enige wedstrijden moesten zaterdag we gens windstilte worden afgelast. Dit was mede oorzaak van het feit, dat zaterdag avond enkele boten moesten worden bin nengesleept. De wedstrijden op zondag en het admi- raalzeilen werden door de Koningin, prins Bernhard, prinses Irene en prinses Marijke bijgewoond. De belangrijkste uitslagen waren als volgt: Rorc-jachten groep 1 zondag: 1. Na jade, strmn vice-admiraal H. H. L. Pröpper (KMJC); 2. Kickerle, strmn J. U. Smit (De Maas). YVhaleboten (zeevaartscholen) zaterdag: 1. H. Roos (zeevaartschool Den Helder); 2. G. Mast (kweekschool Abel Tasman, Delfzijl); zondag: 1. C. J. Mulder (Minerva, Groningen); 2. W. Cordia (kweekschool voor de scheepvaart); hoofdprijs G. Mast, (Delfzijl). Drakenklasse: zaterdag: 1. De Bezem, strmn J. Boom (AR en ZV); 2 Boreas, str mn J. P. Visser (ZZV); zondagochtend: 1. Luchtloper, strmn G. N. Honig (AR en ZV); 2. Boreas, strmn J. P. Visser; zondagmid dag: 1. Boreas, strmn J. P. Visser; 2. De Bezem, strmn J. Boom. Het Nederlands negental, dat vanavond m Amsterdam op het Zeeburgia-terrein tegen de Alcombury Pathfinders uitkomt, is als volgt samengesteld: werper Beid- schat (EHS), catcher: Tromp (EHS), eerste honk: Jole (EHS), tweede honk Keulemans (Schoten), derde honk: Urba- nus (OVVO), kortestop: L. Kops (EDO), verreveld: Houtkamp, Oosterbaan (beiden EHS) en Kok (Ajax). Reserves zijn: Geurts (Schoten), Heemskerk (Schoten), B. Tromp (EHS) en De Zwart (EDO). Aan vang van de-wedstrijd-is 18;30 -uur-. - - Rood en Wit blijft het goed doen in de hoogste klasse van de cricketcompetitie. Zondag versloeg het in Amstelveen VRA, de laagst geklasseerde ploeg in 1B, met ruim verschil, zodat de Haarlemmers na de twee elftallen van de Haagse aan de top blijven. De overwinning op de Am sterdammers kwam tot stand na een match van wisselende kansen. Captain De Nijs won de toss en ging batten en al spoedig leek een ruime ope ningsstand mogelijk. Toen evenwel De Nijs (20) uit ging volgde er een geduchte inzinking en bij 70 voor 5 (Engelenberg 21) was VRA ongetwijfeld on top. Toen even wel brachten Bouwman en Meyers een ge duchte wijziging in de stand. Met af en toe zeer fraaie slagen voerden zij 't totaal geleidelijk aan op, waarna aanvoerder De Nijs na 3l/2 uur spelen kon sluiten op 168 voor 8 (Bouwman 53 en Meyers 53 not out). MacManis (4 voor 50) bleek de enige gevaarlijke bowler. De overige wickets werden gomen door Spits (134) en Pee reboom (111). VRA leek daarna de aanval van de Haarlemmers wel te kunnen weerstaan. Maar toen Wijkhuizen werd aangezet vie len de wickets met vrij grote regelmaat. Zo werd het van 56 voor 2, 69 voor 6, ondanks het feit dat het fielden van Rood en Wit mede door de grote hitte op niet al te hoog peil stond. Het werd daarna een kwestie van tijd om de batsmen van VRA uit te krijgen. Met de regelmaat van de klok vielen de wickets en slechts Spits (12) liet af en toe aardig batten zien. Vooral de laatste twee wickets boden evenwel verwoede tegen stand, maar door een gelukkige run out werd het pleit beslecht: VRA 109 all out. De wickets werden genomen door: Wijk huizen (5—29), Bijleveld 121, Leijer 1—17 en Venker 125. Haarïetn won weer Het getal 56 schijnt voor VVV tegen Haarlem fataal te zyn. In Amsterdam kwamen de VVV'ers niet hoger dan dit aantal, zondag aan de Donkerelaan was het niet anders. Daar Haarlem was voorgegaan met een score van 168 voor 8 (gesloten), kon de thuisclub haar zevende overwinning boeken. Slagter had de toss gewonnen en stuur de Haarlem naar bat. Na een aanvankelijk succes door de val van het wicket van Onkenhout speelden Van Dok en Peschar rustig door; zij scoorden in kalm tempo resp. 26 en 12 runs. Om de score snel wat op te voeren klapten de gebroeders Maas vlug wat bij elkaar, tot op 81 Max c. and b. Alders ging, waarna Paul met Voogd (11) op dezelfde voet doorging. Op 123 ging de aanvoerder voor een aantrekkelijke 51 ge- bowled, waarna R. Schlatmann (16 n.o.) en vooral Thoden van Velzen (28) nog een partij hitten weggaven die mocht worden gezien. Op 168 voor 8 sloot Paul Maas de innings, waarbij de helft van de speeltijd was verbruikt. Hageman, die goed bowlde, 319, Alders 367, Griebling 159, Ver boog 0—16 en Zorab 10. Op de tweede bal brak Max Maas al een bail met het cleanen van W. Griebling, en toen Paul in zijn vierde over Slagter gestumped kreeg waren de kansen van VVV al aanzienkijk gedaald. Alders en Fillis be reikten nog de dubbele cijfers, terwijl Ha geman het beste batten liet zien. Toen hij zich na de thee door een van de slows van Cricket de voortreffelijk bowlende Van Dok liet verrassen was het echter gedaan. Het bowlen werd bovendien door goed fielden gesteund, waarbij een prachtige ingooi van Feltmann een run out opleverde. Er moet zeker gemomoreerd worden dat het grondfielden van VVV, dat menig warm uurtje in het veld stond, tot het ein de toe zeer de moeite waard was gebleven. De Haarlemse bowlingcijfers waren: P. Maas 217, M. Maas 419, v. Dok 26, Feltmann 14, Thoden van Velzen 010. De resultaten Eerste klasse A, HCC IIQuick (Hg): Gewonnen door HCC II met 184 runs. HCC II 231 voor 6, Quick 47 all out. Bat- tingcijfers HCC II: Van Arkel 49, Van Ma nen 61, Rijkens 69, Van Laer 16, Maarten Schuur 11, Colthoff 13 n.o. Bosman 048, Marseille 367, Rambaldo 024, Poolman 0—14, Stroo 3—67. Battingcijfers Quick: Das 10, Marseille 10. Bakker 07. Van Arkel 412, Van der Bosch 512, Wiarda 1—13. Hermes DVSHCC I: Gewonnen door HCC I met 8 wickets. Hermes DVS 79 all out, HCC I 80 voor 2.. Battingcijfers HDVS: Van der Ende 55. Van Staay 540, Young 0—16, E. W. C. Vriens 5—22, HCC I: Hei mei 11, A. Schuur 28 n.o., Van der Vlugt 30. Noortwijk 18, Baris 019, Van Meurs 1—44. A7OCACC: Gewonnen door VOC met 76 runs. ACC 92 all out, VOC 168 voor 8. ACC: Woudstra 48 n.o., De Baare 16. Trijzeiaar 015, Terwiel 417, Huising 342, Lochmann van Bennekom 214, Wally van Weelde 03. VOC: J. B. van Weelde 11, Bakker 13, Wally van Weelde 73, Trijzelaar 23, Grijsseels 16 n.o., Madsen 17 n.o. Klinkhamer 331, Van der Hurk 136, I-I. J. van Weelde 132, Feldmann 139, Hern 121, Bregman 06. VRAACC: Gewonnen door ACC met 7 wickets, VRA all out 71, ACC 76 voor 3 (gesl.). VRA: Mulder 18, MacManis 12. klinkhamer 314, Van der Hurk 38, Van Weelde 3—34, Wim Feldmann 1—14. ACC: Bosch 32 n.o., Wim Feldmann 33. Raayen 218, Peereboom 124. Eerste klasse B, SpartaP.W.: Gewon nen door Sparta met 7 wickets. P.W. 169 all out, Sparta 171 voor 3. P.W.: Dukker 11, Marseille 30, Jordaan 21, Van Riems dijk 44, Stroink 10. Owen Brown 347, Meyer 344, De Bruyn 127, Borrani 115, A. H. van der Linde 214. Sparta: H. A. van der Linde 48, Meeken 28, A. H. van der Linde 60 n.o., Ruiterman 15. Leef- tink 127, Stroink 156, Jordaan 16, Scheffer 050, Van Riemsdijk 07, Baak 0—17. HBSP.W.: Gewonnen door P.W. met 51 runs. P.W. 211 v. 8 (gesloten), HBS 160 Ook de derde testmatch tussen de cricketteams van Engeland en India is ge ëindigd in een innings-overwinning voor de Britten. De Engelsen zegevierden met innings en 173 runs. Zaterdag sloot Engeland zijn eerste in nings op 483 voor 8. De Indiase batsmen, die in de eerste innings niet verder kwa men dan 161 runs, trokken daarna weer naar de wickets. Voor het schamele totaal van 149 punten stonden zij opnieuw aan de kant. Door deze derde achtereenvolgende zege heeft het Engelse testteam ook de rubber van vijf wedstrijden tegen India gewon nen. Kort nadat Colin Cowdrey, die vrijdag reeds voor 148 runs had gezorgd, zijn 160ste run had gescoord en zijn wicket verloor, sloot de Engelse aanvoerder de Engelse eerste innings. De cricketers uit India, die tot de follow-on werden gedwongen, ston den dus voor de bijzonder zware opgave meer dan 321 runs te moeten scoren om tenminste een inningsnederlaag te ont gaan. Het bleek opnieuw een te moeilijke taak. De gasten kwamen niet verder dan 149 runs, waardoor de wedstrijd wederom twee dagen voordat de officiële speeltijd was verstreken ten einde was. Chadrakant Borde, die 41 runs scoorde en Polly Umriger (39) waren de enige In diase batsmen, die de Engelse bowlery nog enigszins konden weerstaan. all out. P.W.: Stroink 16, Leeftink 88, Jor daan 12, Van Rijn 64 n.o. Mulder 258, Hageman 469, Riemsworth 220, Derogee 026. Felsentahl 030. HBS: Bruynesteyn 13, Rishworth 38. Mulder 24, Van der Vegt 28, Derogee 13, Boelhouwer 13 n.o. Baak 2—21, Scheffer 2—57, Van Riemsdijk 2—18. Stroink 445, Leeftink 09. Lager cricket In de tweede klasse A verloor het lei dende Rood en Wit II met niet minder dan 6 wickets van HCC III. De overwin ning van de Hagenaars is eigenlijk geen moment in gevaar geweest. Na een goed begin werd het voor de eerst battende Haarlemmers een komen en gaan. Molijn (18) en later Van Zeeland zorgden er voor dat er nog 110 punten op 't bord kwamen. HCC passeerde dit totaal daarna zonder al te veel moeite voor het verlies van vier wickets (111 voor 4). In dezelfde afdeling won U.D. met vier wickets van SCHC: 194 tegen 197 voor 6. ACC IIKampong eindigde in een draw: Kampong 150, ACC II 108 voor 9. In de tweede klasse B verloor R. en W. III van Union. R. en W. III 46, Union 60 voor 5. Haarlem II won in de tweede klasse E van Excelsior. Excelsior 83, Haarlem II 137. In dezelfde afdeling verloor CVHW (68) van Ajax, Leiden (186 v. 7). CVHW: Vogel sang 28, Leijer sr. 10, De Graaf 248, Lok man 121, Kuenen 231, Van Langelaar 117 en Vogelsang 19. In de derde klasse verloor R. en W. VI 91 (Westra 26, J. Steffelaar 17) van ACC IV (99 voor 7). De gecombineerde roeiwedstrijden van de Koninklijke Hollandbeker en de natio nale kampioenschappen leverden verras singen en teleurstellingen op. Het bleek dat in vele nummers de Nederlandse ploe gen hun meerdere moesten erkennen in buitenlandse tegenstanders. Vooral de Duitse deelneming van Lubeck bij de he ren in de nummers vier met en zonder stuurman en van de Oostduitse dames uit Leipzig in verschillende dames-nummers lieten zeer duidelijk zien dat er nog een groot klasseverschil bestaat. Bij de heren werd de kampioenstitel door de acht van Aegir gewonnen, in de twee met stuurman door Nereus, in de skiff door Redelé en in de dubbel twee door Bakker-Rentmeester (Maas-Willem III). De titel vier met stuurman was voor Argo vier zonder stuurman voor Willem III en twee zonder voor Skadi. Bij de dames toonde De Vliet zich de succesvolste Nederlandse vereniging. De Leidse dames wonnen het nummer acht, vier en dubbel vier. Zij behaalden daar mede het hoogste aantal punten voor de verenigingsprijs, en veroverden daarme de de door de Nederlandse Roeibond be schikbaar gestelde Sèvres-Vaas. Mej. Lu- derus prolongeerde in het skifl lummer haar titel en de combinatie-ploeg van Wil lem III-De Hoop met d| dames Blaisse en Le Comte het nummer dubbel twee. De gemaakte tijden waren als gevolg van de weersomstandigheden verre van snel. Slechts in de herm-nummers dubbel twee en skiff konden zondag zeer goede tijden worden afgedrukt. Vooral de vier skiffeurs Bakker, Rentmeester. Redelé en Van Wee- zenbeek dwden dit weekeinde vele malen van zich spreken. Zaterdag veroverde Redelé op zijn drie rivalen de Nederlandse kampioenstitel, in een goed geroeide race, waarbij hij zich duidelijk de sterkste skiffeur toonde. Hij won dan ook onbedreigd. Zondag bij de wedstrijd om de Holland- Beker veranderde het beeld totaal. Nu eis te zijn clubgenoot Van Weezenbeek alle aandacht voor zich op in een uitmuntend geroeide race waarbij hij en Rentmeester op waarlijk schitterende wijze Redelé tot capitulatie dwongen. Redelé leverde de eerste kilometer een gevecht met de Wil lem IH-man Rentmeester. Op de tweede kilometer nam Van Weezenbeek de twee de plaats van Rentmeester over en be laagde toen met succes Redelé. Pas op 1500 meter zette Van Weezenbeek zijn achterstand in een voorsprong om. Met on geveer een lengte verschil won Van Wee zenbeek van Redlé in de tijd van 7.28.7. Later op de zondagmiddag zag men het eerste openbare optreden van de vier scul lers in twee dubbel twee combinaties. De combinatie Bakker-Rentmeester die bei den in de skiff-wedstrijden de laatste plaats hadden bezet, versloeg hier de ploeg van de beide Dordtenaren Redelé/Van Weezenbeek. De combinatie Bakker/ Rentmeester toonde zeer fraai scullen en zal het ook in sterk internationaal gezel schap goed doen. De gemaakte tijd van 6.56 was een zeer snelle tijd, de weersom standigheden in aanmerking genomen. Het hoofdnummer van de Koninklijke le verde een verdiende zege op voor een ploeg van Laga, daarmede werd de ploeg van Aegir, die twee weken geleden zo goed voor de dag was gekomen in Delfzijd. ver slagen. Maar toch slaagde dezelfde ploeg van Aegir er wel weer in om de kampioens titel te veroveren. Laga werd derde. Zowel in de vier met als zonder stuur man on de Duitse ploeg van de Lubecker Rudergemeinschaft von 1885 de wedstrij- Roeien den onbedreigd. De ploeg van Het Spaar- ne stelde in het nummer vier zonder stuur man teleur. Beide dagen moesten de Haarlemmers met een vierde plaats ge noegen nemen. In het nummer vier zon der stuurman verraste van Nederlandse zijde de ploeg van Willem III. In het nummer twee zonder stuurman kwam het in de race om het kampioen schap tot talrijke incidenten. Door vele ploegen werd er bijzonder slecht gestuurd. Ploegen van Amsterdam en Aegir le verden hier echter een hartverwarmend gevecht. Tot tweemaal toe slaagden de Amsterdammers erin Aegir bijna voorbij te lopen: doch pech achtervolgde hen. Eerst was het een enorme snoek, later een aanvaring tegen een oproeiende dames- ploeg die ervoor zorgden dat de Amster dammers in het Bosbaanwater terecht kwamen vijftig meter voor de finish. La ter bleek dat Aegir werd gediskwalificeerd zodat de derde aankomende ploeg, Skadi tot Nederlands kampioen werd uitgeroe pen. Dames Bij de dames domineerden de ploegen van de Deutsche Hochschule für Korperkultur uit Leipzig. De vrouwelijke staatsama- teurs behaalden overwinningen in de nummers acht, vier met stuurvrouw, dub bel vier en dubbel twee. De Nederlandse dames bleken niet opgewassen te zijn te gen het geweld van de Oostduitsers. Bij de dubbel vieren leverde de troef van Ne derland zelfs een nederlaag tegen de jon ge ploeg van De Vliet. In het skiffnummer behaalde mej. Lu- derus een verdiende overwinning op mevr. Blaisse (De Hoop). De dames Gispen-Schipper van het Spaar- ne moesten in de kampioenschapswed strijd met een vierde plaats genoegen ne men. Hier won de Brusselse ploeg van de CRB. Deze werd echter wegens vals star ten gediskwalificeerd. Roeiploegen Na afloop van de wedstrijden maakte de voorzitter van de Nederlandse roeibond, drs. C. E. v. d. Ploeg, bekend, dat men streeft om naar de Europese kampioen schappen welke in augustus in Macon worden gehouden, die ploegen af te vaar digen welke in een finale een vijfde en zesde plaats zouden kunnen bereiken. Men zal zich na de wedstrijd van vol gende week te Luzern beraden omtrent de uitzending van een skiffeur en een double scull combinatie. Bij de dames zal een uitnodiging om deel te nemen vermoedelijk worden gericht tot de skii'feuze mej. Luderus. Zij zal echter eerst nog bij wedstrijden in Mainz star ten. Voorts zal men zich nog nader bera den omtrent de uitzending van een dubbel vier van De Vliet of Nautilus. De uitslagen van de finales luiden: Kampioenschap van Nederland oude skiff: 1. Uedelé, Dordtsche I 7.52.0: 2. Van Weezenbeek, Dordtsche II 7.58.3; 3. Rentmeester, Willem III 8.09.3; 4. Bakker, De Maas 8.14.5. De „Koninklijke". Jonge acht B: 1. Laga 6.34.6; 2. Njord 6.38.0: 3. Aegir 6.43.0. Lichte vier A: 1. Argo 7.52,3; 2. Phocas 7.58.5: 3. Triton. Oude twee zonder stuurman: 1. Aegir 8.03.7; 2. Amsterdam 8.45.7. Jonge vier B: 1. Laga 7.22.5: 2. Dordtsche 7.24.3. 3. Nereus 7.43.7. Dames oude dubbel twee: 1. Hochschule II 4.07.3; 2. Hochschule I 4.10.9; 3. De Hunze 4.14.1. Dames jonge vier: 1. Viking 4.04.6: 2. Nautilus 4.08.5; 3. De Hoop 4.10.7. Lichte vier B: 1. Nereus 7.39.4; 2. Argo 7.44.8; 3. Skadi 7.49.5; 4. Triton 7.49.9. Oude vier zonder stuurman: 1. Lubeck 7.05.6, 2. Willem III 7.12.0; 3. Triton 7.24.5. Lichte acht B: 1. Proteus 6.33.1; 2. Nereus 6.36.2. Dames oude dubbel vier: 1. Hochschule 3.40.8; 2 Nautilus 3.47.8; 3. De Hunze. Dames oude vier: 1. Hochschule 3.50.1; 2. De Vliet 3.53.4. Dames jonge dubbel vier: 1. De Vliet 3.50.3; 2. DDS 3.58.1; 3. Willem III 4.00.1. Dames jonge acht: 1. De Hunze 3.43.3: 2. Nereus 3.44.4: 3. De Vliet 3.46.0. Dames jonge skiff: 1. Poseidon 4.27.5: 2. RIC 4.24.4. Oude vier met stuurman: 1. Lubeck 7.00.5: 2. Argo 7.05.6 (Ned. kampioen I; 3. Nereus 7.12.0. Oude twee zonder stuurman: 1. Skadi 7.55..J (Ned. kampioen): 2. Het Spaarne 7.57.9. Dames oude dubbel vier: 1. Deutsche Hoch schule 3.43.5: 2. De Vliet 3.49.8 (Ned. kampioen); 3. Nautilus 3.50.8; 4. De Hunze 3.57.3. Dames oude vier: 1. Deutsche Hochschule 3.49.6; 2. De Vliet 3.52.1 (Ned. kampioen); 3. Viking 4.01.5. Dames oude dubbel twee: 1. De Hoop/Willem III 3.56.4 (Ned. kampioen): 2. De Hunze 3.59.6: 3. Het Spaarne 4.10.1. Dames oude acht: l. Deutsche Hochschule 3.27.2; 2. De Vliet 3.31.4 (Ned. kampioen); 3. De Hunze; 4. De Maas. Oude twee met stuurman: 1. Nereus 8.16.1 (Ned. kampioen); 2. Skadi 8.25.3: 3. Argo 9.14.0. Dames oude skiff: 1. Nereus 4.06.1 (Ned. kam pioen): 2. Poseidon 4.15.7; 3. De Hoop 4.17.4. Oude vier zonder stuurman: 1. Lubeck 6.51.2: 2. Willem III 6.57.3 (Ned. kampioen); 3. Triton 7.02.4; 4. Het Spaarne 7.03.1. Oude acht: 1. Aegir 6.20.6 (Ned. kampioen); 2. Njord 6.23.1; 3. Laga 6.29.1. Oude dubbel twee: 1. Willem III/Maas 6.56.4 (Ned. kampioen); 2. Dordtsche 7.02.6. Jonge vier A: 1. Nereus 7.15.4: 2. Triton 7.19.3. Jonge acht A: 1. Nereus 6.22.1; 2. Triton 6.26.1 Overnaadse skiff: 1. Willem III 8.33.0; 2. Dordt sche 8.44.8. Lichte skiff A: 1. Maas 8.11.2; 2. Gouda 8.21.0. Overnaadse vier: 1. Proteus 7.27.1; 2. Laga 7.35.5. Oude skiff 2 Holland-beker: 1. Dordtsche II 7.28.7; 2. Dordtschel 7.31.4; 3. De Maas 7.36.9; 4. Willem III 7.49.3. Jonge twee A: 1. Willem III 8.12.8; 2. Njord 3.18.3. Jonge skiff A: 1. Willem Hl 7.50.9; 2. Njord 8.04.2. Jonge skiff B: 1. Viking 8.12.9; 2. Njord 8.18.0. Lichte acht A: 1. Laga 6.53.4; 2. Proteus 7.02.6. Jonge twee B: 1. Nereus; 2. Poseidon. Mejuffrouw M. Luderus, wimHm-.s.v in het nummer dames oude skiI De Harvard University is de grote win naar geworden van de Henley Royal Re gatta, die zaterdag eindigde. Zowel het hoofdnummer van de achten, de Grand Challenge Cup, als de Thames-Cup eveneens een wedstrijd voor achten le verden overwinningen op voor deze Ame rikaanse universiteit. De Britse roeiers speelden, althans in de hoofdnummers, een heel bescheiden rol. Slechts de finale van de Stewards Challenge Cup eindigde in een zege voor de Engelse ploeg, nl. voor de ongestuur de vier van de St. Edmund Hall en Lin coln College. Overigens had deze vier niet over pech te klagen. Een van de roeiers van Moto Guzzi, de sterk favoriete tegen stander van de Engelsen, brak kort na de start een blad en was daardoor met een kansloos. In de finale van de Grand Challenge Cup had de Harvard University weinig moeite met de acht van de Thames Uni versity. De Amerikanen hadden voor de ruim 2100 lange baan 6 min. 57 sec. nodig en gingen bijna drie lengten voor hun te genstanders door de finish. De Australiër Mackenzie won de Dia mond Sculls voor de derde achtereenvol gende maal. Hij legde de 2112 meter af in 8 min. 39 sec. Zijn concurrentie in de finale, de Amerikaan Harry Parker, heeft weinig tegenstand geboden. Een zware wedstrijd is het voor Mackenzie dan ook niet geworden. Vrijwel onmiddellijk na de start nam hij de leiding en deze heeft hij niet meer afgestaan. Bij de double sculls behaalde de Austra liër Mackenzie zijn tweede overwinning. De combinatie MackenzieDavidges bleek te sterk voor de Engelsen Birkmyre en Justicz. Bij de finish was het verschil tussen beiden boten 2 3/4 lengte. Macken zie en Davidges legden de 2112 meter lan ge baan af in 7 min. 55 sec.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10