Raad Beverwijk wil eerst praten en dan betalen Vacantie-kleding Harmonie „Soli Deo Gloria" toont burgemeester nieuwe uniformen Kuenenplein is verschrikkelijk, maar centrum Plantagelaan wordt leuk BELLA SCOOTERS Fa. PRUIS en Zn Havenberichten IJmond-agenda RAAD BEVERWIJK PRAAT 31 UUR Voor Amsterdamse Beurs 5 DE ONTWIKKELING VAN WIJK AAN ZEE voor Heren en Jongens Ronde van Beverwijk in het sportpark „Adrichem" J. Rasch snelste fietser Voetbalplannen in vakantie Zwarte hessen zijn schaars en du ui- Hobbel-knobbel fietstocht voor Velsense jeugd ADO heeft J. Bekker terug als voorzitter Strandleven in IJmuiden Velsens culturele agenda in de komende week -- VRIJDAG 10 JULI 1959 Moet Wijk aan Zee een hadplaats worden, die meer wordt afgestemd op het sociaal toerisme of moet het blijven zoals het is: een familiebadplaats? Is het we! gewenst, dat er een boulevard komt? Moet er een rondweg komen? Al deze zaken zullen straks aan de orde komen, als de raad van Beverwijk een schetsplan gaat bekijken, waarin openbare werken al deze zaken heeft verwerkt. B. en W. hadden 54.000 gevraagd teneinde een ontwerp-uitbreidingsplan te kunnen vaststellen. Maar ze kregen dit geld niet, want de raad wilde een vinger in de pap hebben, voor er uitgaven werden gedaan. Wethouder Vessies zag geen kans de raad toeh het krediet te laten verstrekken, op de belofte, dat hij de volgende vergadering al met een een schets- plannetje zou komen. Advertentie Katoenen pantalons Korte broeken Spijkerbroeken Weekend-shirts Breestraat 17 „Uw woorden nemen we wel aan", zei de heer N i e u w e n w e g V.V.D.) tot de heer Vessies (K.V.P.), die als voorzitter optrad, nu burgemeester Bruinsma met vakantie wa-s. „Maar we willen het risico niet lopen, dat het straks toch anders gaat. Tenslotte is ons bij de begrotingsbehande ling ook beloofd, dat er in maart of april nadere gegevens zouden komen over het bouwrijpmaken van het industrieterrein. We hebben ze nog niet. Is het dan niet begrijpelijk, dat wc zeggen: eerst zien, dan betalen?" B. en W. besloten dan ook het voorstel aan te houden. De heren Nieuwen weg (V.V.D.) en Koger (Prot. Chr.) leidden we zouden haast zeggen: natuurlijk de oppositie. In grote lijnen kwam hun betoog eigenlijk hierop neer, dat de raad zo snel mogelijk zijn mening moet kunnen zeggen over de rich ting, waarin de uitbreiding van Wijk aan Zee zal gaan. Het betreft hier een funda mentele zaak, en het zou niet goed zijn als er eerst een groot plan zou worden ge maakt, terwijl dat misschien achteraf tegen de mening van de raad zou in druisen. Ook de heer Batenburg (K.V.P.) sprak als zijn mening uit. dat de raad de in stantie moét zijn, die beslist hoe de toe komst van Wijk aan Zee zal zijn. De heer Niesten (K.V.P.) sprak zich alvast vier kant uit tegen een boulevard, de heer Alberda (Arb.) adviseerde tot aanhouding van het voorstel. Schets is bijna klaar Wethouder Vessies (K.V.P.) wees op de grote drang van particulieren naar een boulevardplan. Er waren zoveel zaken te bestuderen, dat openbare werken tenslotte maar een geheel schetsplan heeft ge maakt, dat bijna klaar is. „Als het schets plan met een planologische beschrijving gereed is. zullen we u laten meespelen", zei de wethouder, die volledig begrip had voor de verlangens der raadsleden. Wethouder Gerritsen (Arb.) wees er op, dat men de zaak niet moet overdrijven, wat de boulevard betreft. Het is niet de bedoeling van Wijk aan Zee een tweede Scheveningen te maken. Hij wees er ook op, dat woningwetbouw in Wijk aan Zee niet wordt toegestaan, zodat men er alleen met particuliere bouw terecht kan. De heer Romunde (Arb.) vond in tweede instantie, dat de opposanten de zaak ver keerd zagen. „Bemoei je als raad niet met In het sportpark „Adrichem" te Bever wijk houdt de rennersclub „Kennemer- land" zondag 12 juli weer een wielerron de van Beverwijk. Alle plaatselijke favo rieten, zoals Ab Geldermans, Coen Nies ten, Jan Groot en Cok Dullemans zullen erin van start gaan. Of een van hen einde lijk eens voor eigen publiek zal winnen? Het is moeilijk te voorspellen. De onder linge rivaliteit tussen Geldermans, Nies ten en Groot is er al verschillende keren de oorzaak van geweest, dat een andere renner met de overwinning schoot ging. En als de drie favoriete Beverwijkers het niet eens kunnen worden, dan zal dit ook zondag wel weer het geval zijn. Vooral een Ab Sluis (Badhoevedorp), de Amster dammers Wim Klebach, Wim en Richard van Smirren en Joop Wuurman; Gerard Wesseling (Halfweg), de slimme, „vete raan" Jan Ottenbros of Bert de Reus (Velsen) en Wim Zonneveld (Uitgeest) zullen geen kans voorbij laten gaan om van die rivaliteit te profitei-en. Er kan dus een spannende en aantrekkelijke strijd ver wacht worden. De start is om half vijf en de af te leggen afstand bedraagt ongeveer tachtig kilome- ter. Vooraf is er een wedstrijd voor aspi ranten over 25 kilometer, waarvan de start om twee uur is, en een wedstrijd voor nieuwelingen over 60 kilometer. Start drie uur. Tijdens de donderdagavond te Bever wijk gehouden sprintwedstrijden voor leden van de Rennersclub Kennemerland heeft de 15-jarige J. Rasch voor een grote verrassing gezorgd: in de strijd om het algemeen sprintkampioenschap plaatste hij zich, vóór de renners Vleesman en Dulle mans, als eerste. De resultaten in de ver schillende klassen waren: A-klasse: 1. C. Dullemans, 2. B. de Reus, 3. W. Zonneveld, 4. J. Groot. B-klasse: 1. P. Vleesman, 2. W. Vlees man, 3. G. Tabak, 4. M. Put. C-klasse: 1. Chr. Duiker, 2. J. de Ruijter, 3. J. Wolken, 4. H. Wester. Adspiranten: 1. J. Rasch, 2. B. Weeda, 3. L. Zonnenveld, 4. D. Dullemans. Junioren: 1. F. Brakenhof, 2. G. van der Winden. Algemeen sprintkampioensklasse: 1. J. Rasch. 2. P. Vleesman, 3. C. Dullemans. Wijk aan Zee OPENLUCHT BAZAR Voor de ingang van de Ned. Hervormde Kerk te Wijk aan Zee vindt op zaterdag 25 juli een openlucht bazar plaats van de jonge vrouwenvereniging, waarbij assistentie wordt verleend door de jonge mannenvereniging. Diverse originele ar tikelen worden ten verkoop aangeboden. Daarnaast is er gelegenheid om met ver schillende spelen fraaie prijzen te winnen. FILMVOORSTELLING IN HERV. KERK In de Ned. Hervormde kerk te Wijk aan Zee wordt op donderdag 23 juli een film voorstelling gegeven. Vertoond wordt de Duitse rolprent „Ich suche dich". Op zóndag 26 juli is het onderwerp van deze film het thema van de prediking. de plannen van het. college", zei hij, „dat is staatsrechtelijk onjuist. Eerst moet er een plan zijn. dan kunnen we praten". Hij vond het daarom juist, als men straks zou gaan beraadslagen over het schetsontwerp van openbare werken. Dat was overigens eveneens de mening van de oppositie, van wie de heer Koger nog opmerkte, dat men bij de ontwikkeling van Wijk aan Zee zeer veel te maken zal krijgen met Hoogovens, Waterstaat en P.W.N. Feitelijk was er dus in het geheel geen controverse in de raad, nu gebleken was, dat er een schetsontwerp aanwezig was, dat vrij spoedig zal kunnen worden be studeerd. Dwangmotie Er was echter nog één factor, die een rol speelde: de afwezigheid van de burge meester. Daarom diende de heer Nieuwen- weg een motie in. die B. en W. vroeg de zaak aan te houden, tot de raad door B. en B. nader zou zijn ingelicht, en zich aan de hand van het schetsplan zou hebben kunnen uitspreken over de verdere ont wikkeling van Wijk aan Zee. „Is dat nu nodig?", vroeg wethouder Vessies. „Als we nu eerst het geld krijgen, maar we beloven, dat we het nog niet ge bruiken en eerst in de volgende zitting met de schets voor de dag komen?" „We willen met deze motie een zekere dwang op B. en W. uitoefenen", antwoord de de heer Nieuwenweg, „teneinde het ge hele college, waarvan tenslotte nu één man u'tbreekt, te binden". Het college besloot daarna de zaak in te houden, zodat de motie overbodig werd. De heer Romunde deed daarna iets vreemds, want nadat B. en W. dit besluit hadden genomen, vroeg hij, of het nu echt niet mogelijk was, het krediet toch maar vast te verstrekken. Wethouder Vessies greep deze strohalm, maar de heren Nieuwenweg en Koger bleven op hun stuk staan. Het zou ook wel vreemd zijn ge weest, als men weer met een discussie was begonnen, nadat het punt van de agenda was afgevoerd. Ook in de vakantietijd blijft Kinheim in Velsen-Noord, die het nieuwe voetbal seizoen reeds aan het voorbereiden is, actief. De Kinheimers openen de eerste zater dag en zondag van het nieuwe voetbalsei zoen met vriendschappelijke wedstrijden. Op zaterdag 15 augustus gaan de eerste, tweede en derde elftallen van de Kinheim- zaterdagcompetitie naar Hoorn om tegen gelijkwaardige ploegen van Zwaluwen 1930 te spelen. Het eerste Kinheim-elftal speelt 16 augustus zijn eerste wedstrijd bij CSV in Bakkum in het Wijkertorentoernooi. Zondag 9 augustus zullen de Kinheim- veteranen bezoek krijgen van een vete- ranenelftal van de Duitse Rather-Spiel Verein 1919 uit Dusseldorf, waarna in sep tember de Kinheimers een tegenbezoek gaan afleggen. De wedstrijd in Velsen wordt gespeeld in het kader van het Jac. Hout-toernooi van Kinheim. De maand augustus brengt overigens voor de geel-zwarte voetballers flinke ac tiviteit, want op 22 en 29 augustus gaat het eerste zaterdagelftal naar het Zand- voorttoernooi. Het tweede ZMC-elftal speelt op 23 augustus in 't HVB-jubileum- toernooi tegen SVJ 2. Voor de Kinheim 2-zondagvoetbalJers zullen op 23 augustus deze jubileumwed strijden beginnen tegen VVB 3, IEV en De Kennemers 3. De Kinheimers hebben inmiddels af scheid genomen van hun oefenmeester de heer Wout Groeneveld, Voor het nieuwe seizoen heeft Kinheim als trainer aangesteld de heer Van Hooy- donk, die voorheen de voetbalvereniging Assendelft oefende. De nieuwe oefen- meester pakt de zaken energiek aan: reeds donderdagavond heeft hij met een flink aantal geselecteerde spelers een eerste bespreking gehouden. ORGELCONCERT IN GROTE KERK Dinsdag 14 juli vindt in de Grote Kerk te Beverwijk een orgelconcert plaats. Or ganist is de heer G. J. Moed en solistische medewerking wordt verleed door de heer Willem Leeuwensteyn, bariton. „Soli Deo Gloria", de r.k. harmonie uit- Driehuis, die dit jaar de vijf kruisjes pas seerde, heeft donderdagavond een spon taan bezoek gebracht aan burgemeester mr. M. M. Kwint. Nog maar kortgeleden kreeg de beroemde harmonie nieuwe uni formen en voorzitter Th. van Gelderen meende dat Velsen's burgemeester, die zich altijd een ware vriend had getoond, de harmonie nu eens in haar paasbest moest zien. Het weer werkte helemaal niet mee gis teravond, maar dit deed absoluut niets af aan de prestaties van de vijfentwintig bla zer-s en trommelaars, die onder het spe len van een pittige mars het erf van de burgemeesterswoning aan de Driehuizer- kerkweg kwamen opgemarcheerd. Temid den van de bloeiende rozenperken speel de de harmonie, gestoken in keurige licht grijze, met rood afgezette, uniformen, on der leiding van dirigent J. Heeremans (in donkerblauw colbert) een aantal marsen. Burgemeester Kwint schudde voorzitter- en dirigent, van Soli Deo Gloria hartelijk de hand en dankte voor de aardige geste. Hij verzocht de leden echter niet in de regen te blijven staan, maar hem te vol- Het aardbeienseizoen kan men nu wel als geëindigd beschouwen. De aanvoer op de Beverwij kse aardbeienveiling heeft niet veel meer te betekenen en alles wat er nu nog komt zal daarom eerst na de groenteveiling aan bod komen. De aangevoerde aardbeien in doosjes werden donderdag verhandeld voor prijzen tussen de 35 en 70 cent per stuk. Sloffen ziet men bijna niet meer; hier lag de prijs tussen de 3 en 4 per stuk. Aan de veiling Kennemerland werden donderdag 500 kilo zwarte bessen geveild. Het is een produkt dat men hier steeds minder te zien krijgt; de meeste zwarte bessen worden uit de omgeving van Lim- men aangevoerd. De prijzen lagen aan de hoge kant: er werd 1.91 per kilo betaald. Koper was de firma Docter te Zaltbommel. gen naar een ruime droge plaats, waar het echter ook weer niet zó droog bleek toe te gaan: een grote bak waarin bier op ijs in de ruime stal (waar eerst de nat geregende instrumenten zorgvuldig' wer den verzorgd en eerst daarna de unifor men weer ietwat in vorm werden ge bracht) werd aangedragen. Na het verfrissend biertje deed dirigent Heeremans de alweer droge en verkwik te harmonie opnieuw aantreden. En met slaande trom en schetterende trompetten marcheerde Soli Deo Gloria weer af, voor een verdere rondgang door het dorp en een openluchtconcert in de gemeentelijke mu ziektent. Het rooms-katholieke harmoniekorps „Soli Deo Gloria" voert sedert enige tijd een actie voor het werven van met de ver eniging sympathiserende leden. In dit verband organiseert „Soli" enkele rond wandelingen door bepaalde delen der ge meente alsmede verscheidene openlucht concerten. Donderdagavond trad het korps te Driehuis op. waar door de goede zorgen van gemeentewerken de verplaats bare muziektent op het plein in de Hofdijk laan was opgeslagen. Deze goed klinken de, rijdende muziektent is voor de plaat selijke verenigingen een waardevol hulp middel als ze eens te midden van de bur gerij van hun muzikale prestaties ver slag willen geven. Onder leiding van de jeugdige dirigent M. Heeremans voerden de muzikanten voor een handvol Driehui- zenaren en drie handenvol zoet luisteren de kinderen een programma uit, dat en kele weken geleden door onze Haarlem se criticus, de heer P. Zwaanswijk, reeds grotendeels op zijn merites beoordeeld werd, zodat wij hier weinig aan toe te voe gen hebben. Het late aanvangsuur werkte er niet toe mee veel publiek naar het plein te lok ken; door de hevige regens kon men niet voor negen uur starten. Met belangstel ling heeft men naar „Soli" geluisterd; er was waardering bij de luisteraars, waar echter eveneens de wens leefde voor deze populaire openluchtconcerten eens wat po pulaire wijsjes in het repertoire op te ne men. Een wens, die wij hier graag vermel den. De vorige week gehouden en zeer ge slaagde wielerronde van Velsen-Noord voor de jeugd is donderdagavond gevolgd door een puzzel-tocht op de fiets. Er waren twee groepen deelnemers: een voor jon gelui van 8 tot 12 jaar en een voor 12 tot L5-jarigen. De jongste groep moest. „Zo rijden, dat je de woning van een tandarts passeert en bij voorbeeld niet. de eerste straat rechts, ook niet de eerste straat links, maar de tweede straat links moet. inslaan. De anderen hadden het. nog lastiger. Zo was aangegeven: Na rode trapleuning tweede straat, rechts af, wanneer je „Blijf kalm" ziet, rechts af; bij Quatre Bras links af en bij boom links. Hoofdleider de heer Wosyka en zijn medewerkers van „De Pan" die de routes hadden uitgestippeld, had 60 minuten voor de jongste ploeg en vijf kwartier voor de ouderen als maximum gesteld. Slechts de helft van de deelnemers voltooide de rit. De plotselinge onweersbui zal hieraan wel schuld hebben gehad. De doorzetters kre gen behalve hun natte pak „loon naar rijden". Na veel rekenen kon pas vrij laat de uitslag van deze hobbel-knobbel-tocht worden bekend gemaakt, waarna de win naars aardige gebruiksvoorwerpen als prijzen ontvingen. De uitslag was: 8 tot 12 jaar: 1. Wim Balvers 15 strafounten: 2. Adrie van Gel deren 15 strafpunten; 3. Volkert Buur 20 strafpunten; poedelprijs: Hans Sluis 110 strafpunten. 12 tot 15 jaar: 1. Jan v. d. Linden 35 strafpunten; 2. Jack Kleverlaan 55 strafpunten; 3. Sjoerd Keulen 65 straf punten; poedelprijs J. v. d. Putten 170 strafpunten. Ondanks de warmte was de jaarverga dering van de Heemskerkse voetbalvereni ging ADO, die donderdagavond in het KSA-gebouw werd gehouden, uitstekend bezocht. De laatste jaren zijn er moeilijk heden geweest, tussen bestuur en leden hetgeen verleden jaar resulteerde in de verkiezing van een nieuw dagelijks be stuur. Onder leiding van de heer J. C. A. Bakker werd de zaak fors aangepakt. De heer Bakker achtte nu echter de tijd ge komen om (ook in verband met zijn druk ke werkkring) zich terug te trekken. Met hem stelden de secretaris P. de Boer en penningmeester M. B. P. van den Berg hun functies beschikbaar. Ht bestuur stel de als kandidaten voor de heren P. Beers, E. van Oploo en G. de Boer. Herkiesbaar stelden zich de heren J. Heyne en G. Boe ree. Uit de vergadering kwam de kandida tuur van de heer J. Bekker naar voren. Na gehouder stemming bleek dat de heer J. Heyne niet als bestuurslid was herkozen. De heer J. Bekker werd hierna tot voorzitter benoemd. Deze had in voor gaande jaren reeds de leiding der vereni ging gehad. De heer Bakker memoreerde de moei lijkheden die in de vereniging zijn ge weest; hij hoopte dat deze nu tot het ver leden zullen behoren. Hij wekte de leden op alles te doen wat in het belang dei- vereniging is. ADO maakt thans een ongekende groei door en verwacht wordt dat het aantal elftallen volgend jaar verdubbeld zal zijn. Aan het gemeentebestuur is in verband hiermee reeds verzocht om het sportpark „De Vlotter" uit te breiden. Ondanks de warmte hebben de gemeenteraadsleden van Beverwijk toch kans gezien drieëneenhalf uur enthousiast over allerlei zaken te spreken. En daarna, ging men nog eens ijverig verder praten in besloten zitting. Praktisch elk agendapunt werd wel even onder de loep genomen, een bewijs, dat men de zaken serieus neemt, of het warm is of niet. Zo was men wel genegen een krediet te verstrekken voor bestrating en riolering in het Wijkcentrum Kuenenplein, maar de verbetering van de verlichting was voor de heer Koger en vele anderen aanleiding nog eens uit de doeken te doen, hoe verschrikkelijk men dit plein wel vindt. „Dit plein is stedebouwkundig mislukt" verklaarde wethouder Vessies heel eerlijk. „Het is in de haastperiode gebeurd, en bovendien vjas er toen in de gemeente geen stedebouwkundig e afdeling, die een tegen wicht tegen de stedebouwkundig e kon vormen. Het beroerde is, dat ook de jeugd- recreatie er is mislukt. Men wil de zaak wel verbeteren, maar voorlopig moeten andere plannen voorgaan". Later bleek, dat het er bij de Plantage laan heel anders uit zal gaan zien. B. en W. kwamen op het laatste moment met twee krediet-aanvragen, die cón amore werden toegestaan. Niet alleen verstrekte men 22.000 om de winkeliers allerlei bijzon dere iprichtingep mogelijk te maken, maar ook verstrekte mep 19.300 voor luifels, die hétS-geheel een''leuk aanzien zullen geven. Tenniscomplex Bij het sportpark Adrichem zal de grond voor zes banen bouwrijp worden gemaakt. Het zal van DEM afhangen, of er ook zes banen komen, of dat men voorlopig met drie volstaat. Mevrouw Allan (V.V.D.) had bij de behandeling bezwaren, omdat zij zes banen wat veel vond. Zij constateerde ook, dat „Duinwijk" indertijd alles zelf heeft moeten doen, terwijl nu DEM in een ge spreid bedje komt. De heer Alberda (Arb.) meende ook, dat de opzet te groot was. Wethouder Coelingh (Arb.) zei, dat het hele complex beter te exploiteren zal zijn dan drie banen, terwijl de uniformiteit van beplanting en dergelijke erdoor wordt be vorderd. Geheel vergelijken met Duinwijk is. niet mogelijk, omdat deze grond veel moeilijker te bewerken is. Overigens moet DEM toch zelf heel wat betalen, hetgeen de heer Alberda deed zeggen, dat hij juist bang is, dat DEM te hoog grijpt en in moeilijkheden zal komen. Toen bleek, dat DEM het zelf in de hand heeft, met hoeveel banen men gaat be ginnen, ging men akkoord. Vooral nadat wethouder Hermes (K.V.P.) had verklaard, dat het vergaderlokaal voor Oosterwijk in een grote behoefte voorziet (hetgeen ook de heer Niesten (K.V.P.) naar voren had gebracht). Als men alles in eens doet, scheelt dat 7.000. Bovendien zal de raad., zich over de eventuele garantie van 600.000 altijd nog kunnen uitspreken. Men ging akkoord met een subsidie van f 750 voor de harddraverijvereniging „Prins Bemhard", die financieel erg moei lijk zit. De belangstelling van het publiek voor de draf sport is tanende. Volgend jaar zal men de zaak nader bekijken. Matthaeus De gevraagde subsidie van 600 extra voor Toonkunst in verband met de strop van de „Matthaeus-Passion" werd wel ver leend, maar niet dan nadat de heer Niesten (K.V.P.) had gezegd, hier niet zoveel voor te voelen. „Is de culturele waarde van dergelijke evenementen, waar zo weinig belangstel ling voor bestaat, nu werkelijk zo hoog?", vroeg hij. De heer De Ruiter wees op de pech voor Toonkunst, dat zijn uitvoering juist op verkiezingsdag gaf. En daarna kwam de heer Romunde (Arb.) uitdrukke lijk verklaren, dat de culturele waarde nog wel wat hoger ligt dan de 1.600 ver lies. die men heeft geleden. „Hier hebben ze liever Armstrong", gromde hij. Wel vroeg hij zich af, of Toonkunst niet te hoog grijpt, zo in het prille begin. Wethouder Hermes (K.V.P.) stelde daar na ook nog eens, dat in een stad van 50.000 deze uitvoeringen moeten worden gestimuleerd. Men denkt er over de sub sidiepolitiek te wijzigen. Want bij uit voeringen, waar beroeps nodig zijn, komt men niet uit. Daarom denkt men nu over een subsidiepercentage van veertig per cent. Dit zou voor Toonkunst, afgezien van de verkiezingspech, juist voldoende zijn geweest. Na veel discussie ging men akkoord met de vermindering van het bedrag voor schoolmeubilair voor de ULO. Eerst had den enkele leden, waaronder de heren Muskee (C.P.N.) en Alberda (Arb.) gezegd, dat men de bemiddeling van de minister moest inroepen, nu Gedeputeerde Staten de post hadden verlaagd, waartegenover de heer Koger (Prot. Chr.) stelde, dat hij de post altijd hoog had gevonden, en de starre houding van B. en W. toen had betreurd. Maar nadat de heer Hermes (K.V.P.) had verklaard, dat men dank zij prijsdalingen toch goed uitkomt, ging men akkoord. De heer Hermes zei, van een tussenkomst van de minister niets te verwachten, en het in dit gunstige geval ook niet nodig te vinden. Bovendien was na grondig onderzoek met het schoolhoofd gebleken, dat inderdaad we! enkele overbodige dingen waren be groot. Dit laatste ontlokte de heer Koger natuurlijk een „zie je wel". De raad verstrekte, verder kredieten voor het gedeeltelijk bouwrijpmaken van het ontwerp-uitbreidingsplan -Hofland, het bouwrijpmaken van het tweede gedeelte van het uitbreidingsplan Meerestein, voor herstel en eerste inrichting van de werkplaats voor geestelijk gehandicapten (die later in besloten zitting verder werd besproken), en tot toekenning van een sub sidie voor het Unesco-centrum Nederland. De christelijke sportvereniging Hercules kreeg een subsidie voor het verbeteren van de sportaccommodatie. In verband met de droogte is er kans, dat men in september niet gereed zal zijn. Maar dan zal deze zaterdagclub, die naar de KNVB is ge promoveerd, stellig wel zo lang op het sportpark terecht kunnen. De heer Th. A. Hendriks werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere Noorderschool. Advertentie MARKTPLEIN 1 - TEL. 5780 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Heemskerk van Rotterdam; Swift, Lon den; Lingestroom, Londen; Joost, Holm- sund, gezaagd hout lossen Zaandam; Twinn, Rundvik; Stefan Orkzeyan, Yoko hama; Hinde, Londen; Ank Winsemius, Bremen; Baarn, Rotterdam; Peter-S., Skil- lefta; Donata, Halmstad, gezaagd hout lossen Zaandam; Hontestroom, Huil; Ilias, Genua; Selby, Goole; Jans, Londen; Ker- mia, Rotterdam; Poznan, Stettin; Hunze- borg, Londen, stukgoed lossen Zaandam; John-V, Swansea; Tanny, Rottei'dam, kunstmest laden Binnenhaven IJmuiden; Wexford, Boston, stukgoed laden Koog aan de Zaan; Diana-M„ Ostermoss; Tilly, Haukipudas, gezaagd hout lossen Zaan dam; Vivo, Hull, laden IJmuiden; Mynias, Rotterdam; Bieberstein, Antwerpen; Hoop op Zegen, Kalmar. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Cresta van Port Camnha; Wulp, Rotter dam; Catharina-F., Rotterdam; Gefle, Rouaan, bijlegger IJmuiden (provian deren). Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Thaletas naar Rotterdam; Andalien, Antwerpen; Wallonia, Rotterdam, ledig Papierfabriek Velsen; Egori, Antwerpen; Orient, Esbjerg; Leliegracht, Rotterdam; Luehe, Karlstad; Amstelborg, Ulu, zout geladen IJmuiden; Capella, Helsinki; Westland, Bremen; Strabo, Bordeaux; Beaufort, Menah al Ahmadi; Zaanstroom, Londen; Loppersum, Bremen; Mosel, Ud- devalla; Edgefield, Rotterdam, ledig P.E.N.-Centrale, Velsen; Tetuan, Odense. Vrijdag vertrokken uti IJmuiden: Zaanland naar Las Palmas; Lucas Bols 2, Stockholm; Joseph Frering, Monrovia; Solon, Funchal; Swift, Harlingen. GESLAAGD Aan het Triniteitslyceum te Haarlem slaagde voor het diploma HBS B de heer Q. Schram uit Heemskerk. Voor het exa men mulo A slaagde de heer L. M. Bruins eveneens uit Heemskerk. Kleverige plakken teer, geniepig verbor gen onder een dun laagje zand, en ontel bare fietsen op het strand, brutale brom mers en heen en weer jakkerende jeeps op de toch al zo smalle toegangs weg, maken het-IJmuider strandleven tot een twijfelachtig genoegen. Zeer vele be zoekers hebben er na een half dagje schoon genoeg van en komen voorlopig niet terug; in Wijk aan Zee is het allemaal veel beter geregeld, zo beweren ze en de volgende dag, aldus kondigen ze aan, zullen ze het dus noordelijker zoeken. Maar het blijft druk op het IJmuider strand. Ten minste zo leek het donder dagavond; hoe de balans vrijdagavond er uit zal zien, was vanmorgen nog niet te voorspellen. De zuidpier is volgende week taboe voor hengelaars. Er moeten noodzakelijke her stellingen en versterkingen in de vorm van betonblokken worden aangebracht en dit wordt een karwei dat minstens enkele we ken in beslag zal nemen. Een grote te leurstelling voor honderden hengelaars, van wie de meesten goede amateurs zijn, wie het, gezien de schrale vangsten maar toch altijd opgeruimde gezichten, kenne lijk niet om de knikkers maar om het spel te doen is. Intussen gaat het de exploitanten van de consumptietenten en de pachters van de parkeerplaatsen heel goed, hetgeen verheugend is na de tegenvallers van vo rig jaar. Niet alles in IJmuiden is in vakantie stemming. De werkzaamheden aan de zui- dersluis (die, zoals wij reeds schreven, weer in gebruik zal worden genomen en met welke ingebruikstelling onder meer beoogd wordt dat minder zout water in het Noordzeekanaal komt bij het binnen- en uitloodsen van de schepen) duren on verminderd voort en in de fabrieken wordt mogelijk nog harder dan gewoonlijk ge werkt door minder personeel, omdat een deel op vakantie is. De culturele agenda van ue week van 12 tot en met 18 juli: 13 tot en met 18 juli Pieter Vermeulen- museum, geopend van 14 tot 16.30 uur Cultureel gebouw te IJmuiden. 13 tot en met 18 juli Openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat te IJmuiden geopend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 .Velsen- Noord, geopend van 1417 uur; dinsdag 10 tot 12.30 uur, 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag 10 tot 12.30 uur, filiaal ge opend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 1921 uur, filiaal ge opend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 t.ot 17 uur. 13 juli Openluchtconcert door r.-k. har monie St. Caecilia op het Van Saelen- plantsoen te Velsen-Noord. Aanvang 19.30 uur. VELSEN VRIJDAG 10 JULI Thalia: „De commissaris grijpt in", 20 u. Rex: „Verboden liefde", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Open van 14 tot 16.30 uur. Plein 1945: Openluchtconcert door ver scheidene muziek- en zanggezel- schapoen. ZATERDAG 11 JULI Thalia: „De commissaris grijpt in", 19 en 21.15 uur. Rex: „Verboden liefde", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Open van 14 tot 16.30 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 10 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ik wil leven". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De tij ger van Echnapur". W.B. Theater, 20 uur: „Het verleden slaat toe". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". ZATERDAG 11 JULI Bioscopen: als vrijdag. HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Dreiging". Zondag 14.30 uur: Lassie's grote avontuur. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3%°/o Nederl. '47 92,s/i« 3 ®/o Nedl. 1962/64 98'/is Woningbouw 6 °/o 111% Pr. A'dam '56 I. 80% Pr. A'dam '56 II. 95i5/i8 Pr. A'dam '56 III 94'/i Pr. R'dam '52 I. 89 Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57 98% A.K.U 362% 362 Calvé Delft 556% Van Gelder Zonen 223 K. N. Hoogovens. 538 Nederl. Ford 316'/- N. Kabelfabriek. 396 gew.Philips Gloeil. 642% 640 Pref.PhilipsGloeil. 246 Unilever 581% 578 Wilton Fyenoord. 202 Werf Gusto 156 Dordtsche Petrol. 700% Kon. Petroleum f 156.90 ƒ156.50 Billiton 260 A'dam Rubber.... 93 K.L.M f 125.80 Holl. Amer. Lijn. 158 K.N.S.M 156 N. Scheepv. Unie 131*/2 v. Nievelt Goudr. 124 H Phs. v. Ommeren 248% H.V.A 151 Delimaatschappij f 181.50 179.— Amsterd. Bank 312 Nat. Handelsbank 145 Ned. Handel Mij 237 Rotterd. Bank 270 Twentsche Bank. 246 Anaconda Copper 62% Bethlehem Steel 56% U.S. Steel 101% General Motors.. 5613/i„ 78% 24%

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9