«SgSSS? Fa. J. Stolk Burgemeester is in vele opzichten de tegenpool van zijn voorganger Kuipers Bouw- en aannemingsbedrijf Aardbeiencultuur holt achteruit in heel Kennemerland Amsterdamse Beurs Ster(ke) staaltjes Wollen Foto - Ciné J. van Veldhuizen Moderne coiffures CARROSSERIE- FABRIEK ZATERDAG 11 JULI 1959 10 AMSTERDAMS ALLERLEI De beurs van gisteren Omzet bij American Enka sterk gestegen Kerkelijk Nieuws Wat weet de schooljeugd van onze vrijheidsstrijd? Korte staking in Saarland tegen te hoge prijzen Kleine hereniging gaat met chaos gepaard Scheepvaart Dsmesveslen Van heinde en ver., naar Mag. „De Ster" LUIDSPREKERS vmovrmmfK AFMUKKfA* f/V I kapsalons A. A. JANSSEN Zn. (Van onze Amsterdamse redacteur) De tienduizenden, die waren uitgelopen om koning Boudewijn bij zijn intocht in Amsterdam te verwelkomen, hebben de man, die moederziel alleen in het eerste rijtuig zat, wellicht niet eens herkend: burgemeester Van Hall. Hij is in vele op zichten een tegenpool van zijn voorgan ger, mr. Arn. J. d'Ailly, de „vliegende burgemeester", die over de wereld reis de om de goodwill van Neerlands hoofd stad uit te dragen. Mr. d'Ailly was in en buiten Amsterdam een populaire man. wiens uitvoering van het representatieve deel van de burgemeesterstaak nauwe lijks is te verbeteren. Mr. Van Hall is helemaal niet zo'n handelsreiziger van Amsterdam. Hij volgt een andere tactiek dan zijn voorganger. Hij vliegt er weinig uit, maar maakt daarentegen vele overuren achter zijn bureau. „Hij is niet gemakkelijk en soms zelfs lastig", zeg gen de stadhuisambtenaren. Hij houdt van aanpakken en hij eist veel van zijn mede werkers. Het ziet ernaar uit dat mr. Van Hall juist op tijd is gekomen. Mede ge holpen door het feit, dat de bestedings beperking wat minder zwaar drukt, zijn tal van werken onderhanden genomen. In Den Haag wordt men er meer en meer aan herinnerd dat Amsterdam als hoofd stad des lands speciale aandacht ver dient. De burgemeester werkt als een paard om de achterstand, die Amsterdam door tal van oorzaken heeft gekregen, in te halen. Het zal lang duren eer hij zo po pulair wordt als zijn voorganger. Mis schien wordt hij dat nooit. Maar het is niet onwaarschijnlijk, dat de Amsterdammer na verloop van tijd zal zeggen: „Die Van Hall. dat is precies de man voor de stad". Niet te dichtbij! Koninklijke bezoeken plegen te geschie den na maandenlange voorbereidingen. En bepaalde mensen, die bij deze voor bereidingen een rol spelen, zijn op van de zenuwen als ten slotte de grote dag is aangebroken. Die nervositeit is dan altijd, vreemd genoeg, het grootst bij de men sen, van wie men dat het minste zou ver wachten: bij hoge politie- en legerautori- teiten. Zo was het ook weer op de eerste dag van het Belgische koningsbezoek. Uren vóór de aankomst van de vorst werd het Amsterdamse verkeer uit elkaar ge trokken, kwamen honderden mensen door overbodige voorzorgsmaatregelen te laat op hun werk, werden bruggen afge zet lang voordat de rondvaartboot met het hoge gezelschap zcu passeren, hield de rijkspolitie de boot met de pers steeds ver uit de buurt als gold het een vijandelijk oorlogsschip en werden de journalisten bij het bezoek aan het Rijksmuseum zo belemmerd, dat zij beter thuis hadden kunnen blijven. En dat alles onder het motto, dat men moet zorgen voor de vei ligheid van de koning. Moeten de buiten landse gasten dan werkelijk de indruk krijgen, dat Nederland een soort opge wonden Zuidamerikaans staatje is?_ „Gras alleen om naar te kijken" Het is zeker een eeuw lang de gewoon te in Amsterdam geweest, dat ieder gras veldje'en ieder plantsoen met een hek werd gemarkeerd. De laatste jaren heeft Siamese prinses. Mom Kobkaew Ab- hakara prinses Aditya Dibabha, lid van het hoofdbestuur van het Rode Kruis van Thailand, brengt een bezoek aan Neder land om zich op de hoogte te stellen van het werk van Unicef en van het Neder landse Rode Kruis. De prinses zal dinsdag met. het nieuwe hospitaalschip, de „J. Hen ry Dunant" een deel van de boottocht met langdurig zieken en invaliden meemaken. AMSTERDAM Wallstreet is weer onregelmatig ge weest en de Duitse beurzen waren in re actie. Dit betekende voor het Damrak, dat het als regel voor een goed deel van het buitenland moet hebben, bijna automa tisch lagere koersen. Daar kwam bij dat het al weer de laatste beursdag van de week was zodat de beroepshandel zich hoofdzakelijk bepaalde tot het afwikkelen van lopende posities. Het gebrek aan be langstelling leidde tot een tamelijk lage in zet van de koersen van de internationale fondsen. De markt was echter uitermate dun en een vleugje vraag op het lagere koerspeil was dan ook reeds voldoende om een verhoudingsgewijs behoorlijk her stel te bewerken. Niettemin konden de openingsverliezen daarmede niet geheel worden uitgewist. AKU bracht het er met een verlies van twee punten nog het bes te af. Philips kwam echter zes punten la ger en Unilever is vier a vijf punten ge daald. Aandelen Kon. Olie noteerden bij na een gulden lagér dan de vorige dag en de koers bleef met eenzelfde marge onder de pariteit van New York. Het bericht dat de Deli Maatschappij een belang in een Congolese Cultuurmaatschappij heeft verworven oefende op de markt geen bij zondere invloed uit. Het fonds opende on geveer twee gulden beneden het vorige slot maar in het verdere verloop werd het grootste deel van dit verlies weer inge haald. Senembah Maatschappij voegde aan de forse koerswinst van de vorige dag nog een puntje toe. HVA en Amsterdam Rubber waren ook wat beter. In de scheep vaartafdeling bestond opnieuw goede vraag naar aandelen KNSM. In de andere soorten ging weinig om maar de stem ming was prijshoudend tot iets vaster. De lokale industrieën waren enigszins ver deeld. Vredestein Rubber werd hoger ge adviseerd. De staatsfondsenmarkt was wat vaster voor de kortlopende leningen. Prolongatie 3 percent. (ANP). NEW YORK Ondanks druk tengevolge van winstne mingen hebben de industriële fondsen nieuwe records bereikt. De winsten waren gevarieerd, maar er waren er van 2 en 3 dollar. Vliegtuigfabrieken, chemicaliën, olieën, auto's, geneesmiddelen en vele spe ciale fondsen boekten goede winsten. De aandelenmarkt heeft op donderdag na de gehele week vooruitgang gemaakt en elke dag nieuwe records gevestigd. Hier is een zware druk van winstnemingen bij geko men, omdat vele speculanten de geboekte winsten hebben verzilverd. De omzet bedroeg 3.600.000 aandelen. Van 1.229 verhandelde fondsen sloten er 577 hoger en 544 lager. Het industriegemiddel de kwam van 663.09 op 663.56, het spoor weggemiddelde van 172.98 op 172.22 en dat van openbare nutsbedrijven van 88.80 op 88.78 (UPI). men een ander standpunt ingenomen. Nieuwe plantsoenen krijgen geen hekken meer en sinds enige tijd is men zelfs bezig de hekken rond de oude plantsoenen weg te ruimen. Dat wil echter niet zeg gen, dat men dat gras dan mag betreden. De Amsterdammer, die in het gras wil zitten, moet daarvoor naar enige, van speciale borden voorziene, weiden in de parken en in het Amsterdamse Bos. In het bos zijn bovendien enkele grasvelden waar men in badpak mag zitten. Op war me dagen wordt dat een probleem, want dan krijgen de boswachters de omslach tige taak de zonnebaders op dezfe weiden bijeen te drijven. Dat vereist grote des kundigheid van die boswachters. Want zij dienen bij voorbeeld een dame in bad pak onmiddellijk naar het speciale reser vaat voor dergelijke „zedelozen" te stu ren, maar kunnen volgens de voorschrif ten niet optreden tfgen de dames, die in onderjurken zitten en tegen mannen, die in smoezelige interlockjes en broeken met opgerolde pijpen rondlopen. In Ko penhagen kan men op hete dagen gerust in bikini in de parken liggen zonnen, in Parijs neemt niemand aanstoot aan de zonnebaders aan de oevers van de Seine. Probeer het niet in Amsterdam: daar is bloot vies en gras alleen om naar te kijken. Schone grachten In de afgelopen warme dagen kon men gerust een wandeling langs de lom merrijke Amsterdamse grachten maken. Het stonk er niet. Dat mag wel eens ge zegd worden, omdat er no« altijd mensen zijn, die spreken van „stinkende grach ten". Die mensen zijn natuurlijk geen Amsterdammers. Want die weten wel be ter. Wist u dat iedere nacht tussen 10 uur 's avonds en 6 uur 's morgens een grote reiniging plaats heeft van de Amsterdam se grachten? Door een ingenieus slui- zensysteem wordt in die periode 600.000 kubieke meter IJselmeerwater door de grachtengordel gedreven. Hoewel vele rioleringen, evenals in de middeleeuwen, op de grachten uitkomen, zal niemand iets ruiken, want 's nachts wordt het ver ontreinigde water door het schone IJsel meerwater naar het Noordzeekanaal ge stuwd, vanwaar het bij eb via de IJmui- der sluizen naar de Noordzee wordt af gevoerd. In de eerste vierentwtning weken van dit jaar is de omzet van de American Enka op recordhoogte geweest terwijl het netto inkomen scherp steeg tot 3.484.000 dollars of 2,64 dollar per aandeel. Dit werd medegedeeld door de voorzitter van de raad van bestuur der onderneming, Wil liam Gage Brady jr. De omzet is ten op zichte van de vergelijkbare periode in 1958 met 81 percent gestegen tot 49.997.000 dol lars (vorig jaar 27.587.000 dollars). In de tweede periode van twaalf weken (eindigende op 21 juni) bedroeg de omzet 26.255.000 dollars (12.103.000 dollars). Het netto inkomen was 2.084 dollars (dollars 1.59 per aandeel terwijl in deze periode van het vorige jaar een verlies van 360.000 dollars werd geleden. De fabrieken van rayon filament garen en van nylon wer ken op volle capaciteit. Om aan de krach tige vraag te kunnen voldoen is de pro- duktie van tyrex viscose garen voor ban den verder vergroot en dit streven zal wor den voortgezet. Naar hij zei verwacht de Enka een goed jaar alhoewel de cijfers over het gehele jaar 1959 waarschijnlijk niet zo gunstig zullen blijven als die over de eerste vierentwintig weken. Ned. Herv. Ker^ Aangenmen naar Almkerk I. J. Wisse te Grijpskerke. Beroepen te Schelluiden en te Stavenis- se .T. T. Kazandbr. kand. te Gameren te Hengelo (O) (wijkgem. Centrum) R. A. Bitter te Zijpe. Geref. kerken vrijffemaakt Beroepen te Noordbergum W. Wieringa, kand. te Groningen. Chr. Geref. kerken Beroepen te Vianen P. Zwier te Zaam- slag. Tweetal te Den Helder T. Harder, kand. te Leeuwarden en W. J. v. d. Linden, kand. te Santpoort te Steen wijk T. Harder, kand. te Leeuwarden en J. de Jong, kand. te Rotterdam. Geref. kerken Beroepen te O. en N. Bildtdijk F. v. d. Wal te Erica. Geref. gemeenten Beroepen te Arnhem P. Blok. kand. te Rotterdam die het beroep naar Dirksland aannam en voor 52 anderen bedankte. Evang. Luth. kerk Drietal te Stdaskanaal J. Happé te Groede, A. Johannes te Delft en P. H. G. C. Kok te Weesp. Met rasse schreden gaat de aardbeiencultuur in de streek Kennemerland achteruit. Dit kunnen we nu wel afleiden uit de eindcijfers van de beide Beverwijkse veilingen, die tezamen een omzet te zien geven, die nog weer ruim een ton minder was dan in het wel zeer slechte jaar 1958. De totaalomzet bedroeg dit jaar 716.123,02, nog niet eens driekwart miljoen gulden. En dan te weten, dat met uitzondering van 1958 alle jaren daarvoor ruimschoots bet miljoen werd overschreden! In 1958 veilde men nog voor een bedrag van 828.328,21. De aardbeienomzet was dit jaar dus 112.205,19 minder. Dat lag nietaan de opbrengst want deze was buiten verwachting hoger dan het vóór gaande jaar. Het lag aan de wel zeer la ge prijzen die werden besteed juist in de twee weken dat men in Beverwijk zijn top- aanvoer had. Dit zal nog meer een reden voor vele aardbeien-kwekers zijn om hun toch al niet te grote areaal te gaan in krimpen. Want, zoals we dezer dagen een tuinder hoorden zeggen, de aardbeienteelt is een teelt van „roet" geworden. Je werkt er een heel jaar aan en als je wat denkt te vangen valt of de oogst of de prijs tegen. Er kwamen 7741 manden meer aan de markt dan het vorige jaar, maar dat was toch 75.000 manden minder dan in het jaar 1957. Dat de oogst dit jaar iets groter was dan in 1958 moet hoofdzakelijk worden toege schreven aan de betere resultaten van eni ge soorten die men dit jaar voor het eerst in de handel had. Het overgrote deel van de tuinders, die nog met de oude beproef de soorten aan de markt kwamen, heeft heel weinig geplukt, al waren er ook hier weer uitzonderingen bij. De Sengana's gaven ruim 10 sloffen van de roe, maar er waren ook tuinders, die dit van hun Moulin Rouge haalden, terwijl ook de Talisman tegen de 10 sloffen van de roe te zien gaf. De oogstperiode heeft weer een goede vier weken in beslag ge nomen, van 9 juni tot 9 juli. Hier mag men wel een oorzaak in zoeken, voor zo ver deze te zoeken is, voor het feit, dat 3-3 Wo Nederl. '47 92'3/i„ 3 °/o Nedl. 1962/64 9854 Woningbouw 6 °/o 11116 Pr. A'dam '56 I.. 80 54 Pr. A'dam '56 II. 96 Pr. A'dam '56 III 9454 Pr. R'dam '52 I.. 88'/j Pr. R'dam '52 II. 90 Pr. R'dam '57 99 54 A.K.U 360/4 Calvé Delft 545 X Van Gelder Zonen 226 K. N. Hoogovens. 540 Nederl. Ford 317 N. Kabelfabriek. 398'/j gew.Philips Gloeil. 636 Pref.PhilipsGloeil. 248 Unilever 575 Wilton Fyenoord. 207 Werf Gusto Dordtsche Petrol. 69854 Kon. Petroleum 156.20 Billiton 259'/a A'dam Rubber 94 K.L.M 125. Holl. Amer. Lijn. 158 K.N.S.M 15654 N. Scheepv. Unie 131 v. Nievelt Goudr. 12354 Phs. v. Ommeren 248 H.V.A 151'/i Delimaatschappij 181. Amsterd. Bank 315 Nat. Handelsbank 144 Ned. Handel Mij 237 Rotterd. Bank 270 Twentsche Bank. 248 Anaconda Copper 6254 Bethlehem Steel. 5654 U.S. Steel 101 General Motors.. 56VI9 Shell Union 79 Tidewater 24% Slotkoers vrijdag de oogst gelijk viel met dié in andere aard beiencentra. De handel uit de grote ste den kon overal kopen, men is- voor - het binnenland niet meer allee nop Bever wijk aangewezen. Hierdoor kwam het- dan ook, dat men in Beverwijk juist in de drukste weken prijzen betaald kreeg die rond de 2,50 per slof lagen. Later liep dit wel op, maar toen waren het alleen nog maar kleine vrachtjes, die de tuin ders aanvoerden. Lag de doorsneeprijs vorig jaar op 3,70 per mand, nu kwam deze op 3,10 per mand, een verschil van zestig cent per mand. Aan de veiling Kennemerland werden dit jaar 175.355 manden geveild voor een totaal bedrag van 552.865,12, in 1958 kwa men er 171.244 manden en veilde men voor een bedrag van 639,342,71. Hier lag de aardbeienomzet dus 86.477,95 lager, maar kwamen er 4615 manden meer, ter wijl er hier ook nog 80.000 doosjes wer den aangeboden. De doorsneeprijs was ƒ3,15 per mand en vorig jaar 3,70, dat is dus 0,55 minder. In 1957 veilde men hier voor 915,535,12 die in 232,364 man den werden aangevoerd, in 1956 kwam men nog boven het miljoen uit. Er was toen een omzet van 1.052.945, 1955 was ook een „slecht" jaar, maar toen haalde men nog voor een bedrag van 802.035. Aan de B.E.T.-veiling komt de terug gang in grote lijnen overeen met die van Kennemerland, zij het dan, dat de omzet hier lager is. Er werd dit jaar voor f 163,257,90 geveild, er werden 55368 man den aangevoerd, de doorsneeprijs kwam hier nog niet boven de drie gulden uit, de ze was 2,98. In 1958 veilde de B.E.T. voor 189.014, dat is dit jaar dus 25.756,10 minder. Er kwamen dit jaar 55369 man den tegen 52242 in 1958, dat was 3126 men den meer. In 1957 waren deze cijfers aan de B.E.T.-veiling 291,605,78, die in 76489 manden werden aangevoerd. Hoe het financieel verloop van de aard beien is geweest sinds 1950 geven de vol gende cijfers te zien: 1950 f 1.376.094.-, 1951 f 1.775.971,-, 1952 f 1.272.000.-, 1953 f 1.282.137.-, 1954 f 1.657.238.-, 1955 f 1.062.510.-, 1956 f 1.356.832.-, 1957 f 1.204.417.-, 1958 f828.328.-, 1959 f716.123-. Na deze sumiere opsomming van cijfers is het een lichtpunte, dat de oogst der aardbeien voor vele tuinders is meege- vllen. Men weet nu weer dat het kan, en wat ook heel wat wil zeggen, de handel was uiterst tevreden over de kwaliteit. De maatregelen, die men bij de aanvang van het seizoen heeft genomen, bleken wel goed te zijn al zijn ze niet alle in de praktijk gebracht. Er is nimmer een bloc-veiling van tweede kwaliteit aard beien geweest, ook heeft men de toepas sing van „elite" fruit maar heel schamel in de praktijk gebracht. Zoals reeds eer der gezegd is de aanvoer voor de volle 100 percent op de binnenlandse markt te rechtgekomen. Slechts een heel klein per centage is naar het buitenland gegaan, maar dat legde voor de totaal-aanvoer geen gewicht in de schaal. Wederom zijn er heel wat aardbeien onder de schoffels gevallen. Wel zijn er in het voorjaar heel wat nieuwe aard beienbedden aangelegd, maar we AOOOO toch wel de indruk, dat heel wat tuinders met een heel oude traditie gaan breken en de aardbeien steeds meer op de ach tergrond gaan schuiven. Om de dood eenvoudige reden, dat deze oude traditio nele teelt van de tuinders in Kennemer land steeds meer risico's met zich gaat brengen en ook in het tuindersvak wordt het zo dat men geen enkel risico meer mag nemen. Want met de aardbeien moet moet men nog altijd 11 maanden kijken om een maand wat te verdienen. De heer Stubenrouch, staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, heeft geantwoord op vragen van het Eerste Kamerlid de heer Gielen (K.V.P.) over de kennis van de geschiedenis van onze vrijheidsstrijd tussen 1940 en 1945 bij de schooljeugd. De staatssecretaris beschikt op dit ogen blik niet over gegevens, die de conclusie zouden kunnen rechtvaardigen, dat de schooljeugd over de gehele linie genomen slechts een zeer geringe kennis bezit van de geschiedenis van onze vrijheidsstrijd tussen 1940 en 1945, hetgeen hij, als dit inderdaad het geval mocht zijn, een be treurenswaardig tekort zou achten. De staatssecretaris is voornemens, de aandacht van de inspectie te vragen voor de plaats, die bij het onderwijs op de scho len aan de geschiedenis van onze vrij heidsstrijd tussen 1940 en 1945 wordt inge ruimd. Hij merkt echter op, dat met name de vrijheid van het bijzonder onderwijs hem noopt tot zeer grote voorzichtigheid bij het overwegen van maatregelen betreffende de inhoud van het op de scholen te geven onderwijs. Naar hem voorkomt., is de be vordering van de kennis van onze vrij heidsstrijd bij de schooljeugd in de eerste plaats de taak van de onderwijzers en de leraren. Een belangrijke bijdrage kan daartoe worden geleverd door het ge bruik op de scholen van boeken, films en filmstrips, die op deze vrijheidsstrijd be trekking hebben. Van het verlenen van fi nanciële steun aan de uitgave van school boeken en de vervaardiging van leermid delen meent hij zich echter te moeten ont houden. (Van onze correspondent in Bonn Op initiatief van het Duitse algemene vakverbond (D.G.B.) en van de Duitse bond van kantoorbedienden (D.A.G.) heb ben donderdag 300.000 Saarlandse werkne mers een uur lang het werk neergelegd uit protest tegen de hoge prijzen, een ge volg van de monetaire overgang van het Saargebied van de franc naar de mark. De staking verliep zonder incidenten en werd gesteund door de christelijke vak bond in het Saargebied. Onder meer re den trams en bussen niet en ook bij de P.T.T. ontstond stagnatie. Deze staking was gericht tegen de 15.000 Saarlandse middenstanders. Sedert maandag kon men, tot en met vandaag, in het Saargebied zijn francs inwisselen tegen marken tegen een koers van 117,5 francs is gelijk een mark. Enkele gemeen ten begonnen evenwel allerlei tarieven om te rekenen volgens de koers 100 franc is een mark. Vele middenstanders hielden wel rekening met de prijsverhogingen voor produkten, die in West-Duitsland duurder zijn dan in Frankrijk, maar niet met prijsverlagingen. De bakkers bijvoor beeld verkochten hun broodjes (oude prijs 15 franc) .voor 15 pfennig, hoewel ze slechts 12 pfennig kosten volgens de officiële koers. Zo ging het ook met de prijzen van koffie, sigaretten en allerlei etenswaren. De vakbonden geven niet zozeer de schuld aan de Saarlandse middenstand als wel aan de regering te Bonn en Saarbrücken die hun gemeenten niet in de hand heb ben. In Saarbrücken kostte een bus- of tram reisje een halve mark. De middenstand zelf weet niet waaraan zij toe is. Ener zijds moet zij zich houden aan de offi ciële koers, hoewel er prijsvrijheid in het Saargebied bestaat nu dit economisch bij West-Duitsland is aangesloten. Anderzijds wil zij zich richten naar Westduitse be lastingen en daarbij wordt het moeilijk correct met de prijzen om te gaan. Men gelooft evenwel dat het prijsmechanisme de zaak spoedig zal ordenen. De concurren tie zal wel snel toenemen. Daarbij is van regeringszijde reeds gedreigd met maat regelen tegen prijswoeker. Dit toont aan welke moeilijkheden er kunnen ontstaan, wanneer een relatief klein gebied als het Saarland, met goed een miljoen inwoners, plotseling moet overgaan van de- ene naar de andere munteenheid en van het ene naar het an dere economische stelsel. WISSELBEKER VOOR EMMASCHOOL. De Emmaschool heeft dit jaar de beste resultaten geboekt tijdens de schoolsport- dagen te Velsen en daarom mocht deze school de wisselbeker en een kleine her inneringsbeker meenemen. De Theo Thijs- senschool b won de tweede prijs, de derde prijs was voor de Adolf van Nassauschool a. Als vierde eindigde de Delcour van Crimpenschool en als vijfde de Brederode- school b. Zij werden beloond met een medaille. De uitslagen van de wandelwed strijden voor de zesde klassen luiden: 1. Pieter Vermeulenschol a; 2. Moerberg- school; 3. Julianaschool. De winnaar kre gen respectievelijk een gouden, zilveren en bronzen medaille. Bij de vierkamp was het goud voor de Theo Thijssenschool, het zilver voor de Adolf van Nassauschool en het brons voor de Delcour van Crimpen school. GROTE SORTERING Op de veiling van Ons Belang te Castri- cum was de groentensortering vrijdag bij zonder groot. De aardbeien kwamen nog slechts in kleine partijtjes aan de markt doch daarnaast was er een flinke aanvoer van zwarte, rode en witte bessen die goede noteringen te zien gaven. Deze prijzen waren: aardbeien ƒ2.90 4,90 en per doosje 0,41—0,72; witte bessen ƒ2,10; zwarte bessen ƒ3,00ƒ4,20; rode bessen 2,602,80; kruisbessen ƒ2,402,90; frambozen ƒ0,71 per doosje; De groentennoteringen waren: sperzie bonen 110—127 ct.; tuinbonen 13—35 ct.; sla 9—22 ct; bosuien 22 ct.; boskroten 171/! ct. sjalotten 6—13 ct.; rabarber 8—24 ct. per bos en per kg. 6 ct.; peuen 30—58 ct.; doperwten 42—77 ct.; capucijners 28—50 ct.; groene doperwten 2540 ct.; peterselie per kistje 1,20; waspeen 15 ct.; bospeen 14 cent. Aardijk 11 te Bangkok. Abbedijk 10 v. R'dam n. Bremen. Adonis 10 aank. Curagao. Akkrumdijk 11 te Pointe Aremas. Albireo 10 te Santos. Alblasserdijk 11 te Port Everglades. Alcor pass. 10 Vitoria n. Santos. Alhena 10 115 mijl o Natal. Alioth 10 170 mijl w Koap St. Vincent. Alnati 11 te Montevideo. Amstelland 11 te Buenos Aires. Amstelpark 11 te Port Said. Area t. 10 v. Pta Cardon n. Philadelphia. Arendskerk 11 te Marseille. Argos 10 v. Tanger n. Rotterdam. Arkeldijk 11 te Singapore. Artemis 11 te Port of Spain. Asmidiske 10 570 mijl nw Kaap Villano. Asterope 10 510 mijl wzw Valentia. Averdijk 10 500 mijl n Azoren. Barunum 10 240 mijl zzo Bangkok. Bengkalis 11 te Djibouti. Bintang p. 10 Kp St. Vincent n. Genua. Bloemfontein 11 te Colombo. Bonita pass. 10 Norfolk n. Laceiba. Borneo 10 100 mijl w Tunis. Boskoop 9 v. Bachaquero n. Willemstad. Caltex Delfzijl (t) 10 v. R'dam n. Kopenhagen. Caltex Eindhoven 10 45 mijl otn Kuria. Caltex The Hague 10 130 mijl wzw Goay Casamance 10 50 mijl z Las Palmas. Castor 10 v. Paramaribo n. Georgetown. Ceronia 10 200 mijl zo Singapore. Cistula t. 11 te Pladju. Clavella 10 verw. Hamerfest. Congokust 10 dw Oporto n. Le HavrC. Corilla 125 mijl z Davao. De Eerens 10 "v. Ummsaid, 11 te Bahrein. Duivendijk pass. 10 Manzanillo n. Cristobal. Eenhoorn 11 te Piraeus verw. Eos pass. 10 Cyprus n. Rhodos. Esso Amsterdam (t) 10 v. R'dam n. Aruba. Esso Nederland t. p. 10 Bougie n. Fao. Farmsum 10 400 mijl z Midway Island. Fravizo 10 100 mijl n Kaap Finisterre. Friesland 11 te Djibouti. Friesland (SSM) 10 60 mijl zzw Ouessant. Gordias pass. 10 Landsend n. Rotterdam. Hathor 11 te Tripoli. Hector 10 v. Alexandrie n. Beyrouth. Holendrecht pass. 10 Kp Verde n. Luanda. Hoogkerk 11 te Djibouti. Houtman p. 10 Albany n. Auckland. Ivoorkust 10 v. Bordeaux n. Dakar. Johan v. Oldenbamevell 10 v. Aden n. Fremantle Kaap Hoorn 10 v. Abadan n. Kaapstad. Kamperdijk 11 v. R'dam n. Antwerpen. Karachi 11 te Suez verw. Karimata 10 v. Biak n. Tacloban. Katelysia 10 100 mijl no Bahrein. Kelletia 10 150 mijl zo Kreta. Kenia 10 930 mijl zw Fayal. Kerkediik 11 te Boston. Kieldrecht 10 240 mijl ot.z Kp Kuarclafui. Korenia 250 mijl zw Nagasaki. Kosicia 10 vertr. Curagao. Krebsia (t) 11 Kielerkanaal n. Curagao. Kviix 10 aank. Goteborg. Kyrptos t. 10 te Gibraltar. Laagkerk 10 195 mijl lino Finisterre. Laarderkerk 10 28 mijl ono Lissabon Laertes 10 te Aden. Leersum 10 180 mijl otz Malta n. Southampton. Leiderkerk 10 680 mijl ozo Diego Garcia. Lekhaven 10 v. R'dam n. Hamburg. Lekkerkerk 10 v. Londen n. Marseille. Lelykerk 10 ten anker Rastanura. Leto 10 Str. Bonifacio gepass. n. Port Said. Loenerkerk 10 v. R'dam n. Amsterdam. Lombok 10 510 mijl zzo St. Helena. Maas 10 vertr. Antwerpen. Macoma t. 11 te Chittagong. Malea 10 aank. Pladju. Maron 10 te Porto Cabello. Mat.aram pass. 10 Sabang n. Suez. Meerdrecht 10 te Rotterdam. Merwelloyd 11 te Penang. Molenkerk 10 420 mijl w Minicoy. Moordrecht 10 400 mijl zo Cocoseil. Muiderkerk 10 214 mijl ono Aden. Munttoren 10 10 mijl ono Massana. Mylady 10 65 mijl nw Cape Blanco. Naes Tiger 10 100 mijl o Malta. Nanusa 10 te Makassar. Noordwijk 10 pass. Ouessant. Ootmarsum 10 v. Antwerpen n. Hamilton. Oranje pass. 10 Gibraltar n. Barcelona. Oranjestad 11 te Paramaribo. Orion 10 v. R'dam n. Lissabon. Osiris 10 v. Nassau n. Baltimore. Papendrecht 10 25 mijl z Ouessant. Parkhaven 10 v. Ilhena n. Salvador. Pendrecht pass. 10 Kp Breton n. Curagao. Peperkust 10 150 mijl o Madeira. Poseidon 10 v. Cumana 11 te Pampatar. Prins Alexander 10 180 mijl ono Kreta. Ridderkerk 11 le Las Palmas. Riouw 10 150 mijl o Sicilië. Rijndam 10 v. Rotterdam n. New York. Rutenfjell 9 vertr. Glasgow", Sanana 12 aank. Singapore. Sarpedon 10 v. New York n. Lagualra. Scheldelloyd 11 te Manilla. Schie 10 te Rotterdam. Senegalkust 10 200 mijl n Dakar. Sinabang 10 100 mijl nto Menado n. Tawau. Sloterdijk 10 400 mijl w Scilly. Stad Alkmaar 10 v. Lulea n. Amsterdam. Stad Gouda 10 450 mijl zw Valencia. Stad Leiden 10 120 mijl nno Las Palmas. Stanvac Benakat (t) 10 80 mijl z Billiton. Straat Banka 10 v. Cochin n. Colombo. Straat Johore 11 aank. Tj. Priok. Straat Malakka 11 verw. te Mtwara. Sumatra 10 v. Tj. Priok n. Tj. Mani. Sunetta (t) pass. 10 Ras al Hadd n. Abadan. Tabinta 10 te Livorno. Tamo pass. 10 Canarische eil. n. Antwerpen. Tankhaven I 10 vertr. Belawan. Tankhaven III aank. Djakarta. Tero 9 v. Santos n. Mnotevideo. Tjibantjet 10 te Makassar verw. Tjimenteng 9 vertr. Singapore. Tjipanas 10 210 mijl no Balikpapan. Tomocyclus (t) 11 te Portland. Tomori 10 v. Djibouti n. Belawan. Triton 10 te Trinidad. Van Cloon pass. 10 Str. Torers n. Singapore. Van Neck 11 verw. te Port Swettenham. Van Spilbergen 10 190 mijl ozo Saigon. Van Waerwyck 10 aank .Sjanghai. Vivipara (t) 10 te Rotterdam. Vlist 11 te New York. Waal 10 140 mijl o Algiers. Westertoren 10 330 mijl ono Manilla. Willem Ruys 10 v. New York n. Southampton- IJssel 10 verw. te Piraeus. Zaanland pass. 10 Ouessant n. Las Palmas. Zonekerk 10 250 mijl zo Hainan n. Aden. Zuiderkerk 12 verw. Melbourne. KLEINE VAART Ank (t) 9 van Sodertalje te Holmsund. Admiralengracht 10 v. Londen n. Helsinki. Bloemgracht 10 te Mantyluoto. Eijo 10 15 mijl nw South Bishop. ■Joost 9 van Holmsund te Zaandam. Julia Mary 10 50 mijl no Brest. Lijnbaansgracht 10 te Abo. Ponza 9 pas. Brunsbuttel n. A'darn. Strabo 10 50 mijl z Barcelona. Tily 9 van Haukipudas te Zaandam. maten 38-48 in de kleuren: geel, mos groen, bleu. oranje, tomaat en korenblauw. Normaal 12.95, als „STERK j* QC STAALTJE" O 30 nu Neemt nu een vest extra mee voor uw vakantie. Kennemerlaan 35-37 AUTORIJSCHOOL DRIE HUIS, erk. F.N.O.P. rijschool. F. Eikelhof, Da Costalaan 53. Telef. 4318. GUITAARCURSUS f 2.50 p. week, lesgeld en guitaarhuur inbegrepen Muziekhandel Uniken Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden-O.. Telef. 7127 Gevr. een MEISJE 18 jaar, volledige werkweek, zaterdagmiddag vrij. Mevr. Kuylman. Lange Nieuw- straat 405. Een STRIJKSTER of aanko mend strijkster. Indiensttr. aug. Lingerie- en blouses atelier ..Nobelt", Parklaan 125 (vlakbij station Haar lem). Telef. 17432. Haarlem. Een KNIPSTER of leerling knipster. Indiensttr. aug. Lingerie- en blousesatelier „Nobelt", Parklaan 125 (vlak bij station Haarlem). Telef. 17432, Haarlem. Een FLINKE WERKSTER gevr. voor 1 ochtend in de week door Mevr. Visser- Dobbenga, Kanaaldijk 241 (gebouw Loodswezen) IJm. Voor direct gevr. FLINKE WINKELJUFFR. in banket bakkerij van Verwer, Ken nemerlaan. Met vak bekend. WOONRUIMTE gevr. door jong echtpaar met kind. Vrouw genegen mede te helpen. Br. L 2641. Wegens vakantie OPPAS gevr. bij oude dame, voor 5 a 6 dagen. Br. L 2646. OP REIS gebeuren de meeste ongelukken. Neem Reispolis mede. f 0.50 per dag p. p. Mak. C. Visser Hzn., Maas straat 1. Telef. 4830. Op uw IDEALE REISPOLIS kunt u wachten, f 0.50 per dag p. p. Mak. C. Visser Hzn., Maasstraat 1, Telef. 4830. Voor alle HUISH. ART,, speelgoed en souvenirs, is de Winkel van Sinkel het adres. Kanaalstraat 64, Telef. 4787. LAAT NUuw oude of kale lederen kleding weer als nieuw maken. Verven, compl, voering, reparaties enz. Binnen 1 week gereed. Lederenkledingbedrijf Veld huis, Breestraat 12, Bever wijk, Telef. 5629. 20— PER DAG onk.- verg. Verkoop aan particulie ren. Na gebl. geschiktheid vast sal. prov. Brieven L 2634. HUYGENSSTRAAT 10 IJmuiden Telefoon 4868 Parfumerieën en Bijouterieën DA COSTALAAN 5 Driehuis Telefoon 4584 Wij verzorgen uw ADMINI STRATIE met driemaande lijkse overzichten. Billijke tarieven. Adviezen, inrich ten, controle. Br. L 4139. Te huur GARAGE. Bellstraat 44. Alex. Voorkom PRIKKELBAAR HEID die vaak de oorzaak van slecht en onrustig sla pen is, met Calma Dragées, 2— bij elke drogist. SENSATIE!!!! In 3 dagen in uw bezit. Duitse TV f 5.— p. w. Radio's f 2.50 p. w. Was machines f 2.— p. w. Meubi lair f 3.50 p. w. Moderne Bankstellen f 3.p. w. enz. Schrijf Fa. Trebo, St. Joseph- straat 16, Arnhem. Iedereen en zonder borg KREDIETEN van f 500 t/m f 4000 voor aankoop meube len en woningtextiel, recht streeks van fabriek. Enorme besparing. Bovenst, kredieten tegen uiterst soepele betaling en onder strikte geheimhou ding Vr. vrijbl. inl. Postbus 1083, Rotterdam. Te huur OPEL REKORD. Wijk aan Zeeërweg 146, Tel. 7839. WERKSOKKEN, krimpvrij, nooit meer stoppen, zwart en grijs, f 3.95. Zeeman, Bloem- straat 70. IJmuiden, Tel. 4235 ZONNESCHERM- en TEN TENDOEK, 140 cm breed, oranje en groen gestreept, f 2.25 p. meter, effen oranje. 1 3.50 per meter. Zeeman. Bloemstraat 70. IJmuiden. Telef. 4235. COLOVINYL-. LINOLEUM- TRAI'BEKLEDINGEN voor uw keuken, gang hal. win kel. Vraag prijs. Br. L 4179. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porselein en be stek. Voor verenigingen to neeldecoraties. 1ste IJmuider Verhuurinrichting. Telef. 4273 Trompstraat 35. Wijnands en Van Rensen WEDSTRIJD-PRIJZEN, me dailles, bekers, vaantjes. Vij zelstraat 125, A'dam. Scho- terweg 21, Haarlem. Zaken- adres voor Velsen: J. P. van Rensen, Kerkerinklaan 70, Santpoort, Telef. K 2560-7463 Plaatsen en verplaatsen van T.V., FJM. en RADIO AN TENNES. Velo Visie, afd. Radio en T.V., Trompstraat 68-69, Telef. 5198. PHILIPS RADIO en TELE VISIE. 100 pet. service en 5 jaar garantie op ons speciale antennesysteem. Velo Visie afd. Radio en T.V. Tromp straat 68-69, Telef. 5198. Driehuis-W. Driehuizerkerkweg 174 Voor grote en voor kleine Bouwwerker DE RUYTERSTRAAT 168 IJMUIDEN-O. Carrosserieën op elk gebied Hout- en Staalbouw Vakkundige Reparatie-inrichting Speciaal in uitdeuken Kinder-, Bruids- en FEEST- PETITFOURS Een feeste lijk gezicht. Hazenberg's le klas banketbakkerij. VERHUUR DEKKLEDEN voor elk bedrijf. Fa. K. van Veelen, Zeilmakerij en Ten- tenfabriek, Middenhavenstr. 27. IJmuiden, Tel. 02550-4108 MODERNE PARAPLUIES v.a. f 8.75. Botman, Kenne merlaan. Werk zelf uw oude GE SCHEURDE PLAFOND weg. „Ten.pex-plafonds". De Hout hal, Kennemerlaan 159, Tel. 7770. Wegens tapvergunning ZAAL BESCHIKBAAR voor brui loften en partijen, met stereofonische geluidsinstal latie. Café Kraak. Markt plein 36, Telef. 7589. LUXE VERHUUR Opel en V.W. All-risks verz. Tussen- beeksweg 21. LUXE VERHUUR. J. C. Hoonhout. Tussenbeekweg 53 IJmuiden-O. Afspraken tus sen 12-1 ei 6-7 uur. Te koop TAUNUS 12 M '56. Zeeweg 275, IJmuiden. Te koop aangeb. OPEL KAPITaN, in goede staat. Leeuweriklaan 18, IJmuiden- Oost. Te koop moderne Koelstra KINDERWAGEN. Leeuwe riklaan 26. Te koop 3 nieuwe RAAM- en 1 DEURKOZIJN, f 10 per stuk. 1 stel stolpdeuren f 20. Velserduinweg 11. OPEL CARAVAN '53, V.W. '55, V.W. '53, Opeis '56, '55 en '53. Vauxhall '52. Garantie en financ. Garage Immers, Bloemendaalsestraatweg 166- 168, Santpoort. Telef. 8550. 's Zondags geopend. Te koop: kleine ADAM IJSKAST, wieg, kinderbed en kinderrijwielmandje. L. de Colignylaan 9, Santpoort Te koop ook afzonderlijk 2 nieuw gebreide TRAWL- NETJES voor dagvissers. Opzet rug 220 B 180 en een kotternet, rug 260 B 220. Grondpees 72 voet. boven pees 45 voet enz. enz. Adres: Van Speijkstraat 45, IJmui- den-Oost. Te koop BROMFIETS „Pan ter". Burg. Rambonnetlaan 51, IJmuiden. Te koop z.g.a.n. KINDER WAGEN. Radarstraat 166. MANTELPAKJE te koop bruin, rok 46. jasje 44. Adres te vern. bureau v. d. blad.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10