Horen en zien r De man aan de top Suurhoff „TSJIK, TUKIE EN TOKA" J Agenda voor Haarlem Kolonel Ryder maakte overtocht Parijs-Londen in 44 min. 37 sec. 13 '/-Vradio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN De Blériot-race Oud-Minister De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma Ontsnapte gevangene terug in de cel Vijf nieuwe records in Blériot-race Frans Cousins staat voor een nederlaag Gaat u met vakantie? door Cameron Hawley Administrateur in arrest DONDERDAG 16 JULI 1959 WmSSÊgÊmm H MM 11 Het woensdagavond-televisieprogramma van de VARA was opgebouwd uit vijf onderdelen, die vooral in kwaliteit nogal verschillen. Na een vrij aardig begin met een reportage over de opleiding van schoonspringstertjes in Oosterbeek kregen we de vijftigste aflevering van „Spiegel der kunsten" te zien, waarin onder meer bleek, dat de pianist Hans Henkemans behalve een uitstekend musicus ook een onderhoudend causeur is, die vrij en zon der veel omhaal op geestige wijze zegt wat hij te zeggen heeft. De Heemstedenaar Jan Apetz vertelde vervolgens uit En geland het laatste nieuws over de Louis Blériot-race. Hij deed dat in tegen stelling tot vele verslaggevers nu eens niet als de flinke weet-al, maar meer als een gezellig keuvelende oom Jan, die zich door het drukke gedoe van de technici en de zoals hijzelf zei „zwaaiende" re gisseur geen moment van de wijs liet brengen. Henk van Stipriaan en Arie de Ruyter maakten hierna duidelijk, dat zij bijzonder veel aandacht hadden besteed aan hun reportage over de uit Indonesië gerepa trieerde landgenoten. Het ï'esultaat was een uitstekend en af en toe aangrijpend overzicht van datgene, wat deze landge noten hebben moeten ondervinden al vorens zij in onze maatschappij zijn op genomen. Als „uitsmijter" fungeerde een liedjes-programma, waarin drie mannen en twee meisjes wat heen en weer liepen terwijl zij een aantal min of meer beken de chansons ten gehore brachten. We von den het, vooral wat betreft de presentatie, ronduit vervelend. Beeldschermer Advertentie voor de radio over een belangwekkend onderwerp! Morgen, vrijdag 17 juli, om 18.15 uur kunt u via Hilversum I 402 m. luisteren naar een be langwekkend commentaar van Oud - Minister J. G. Suurhoff. Hij zal spreken over de behan deling in de Tweede Kamer van de regeringsnota inzake het sociaal-economisch beleid. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 yARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de kinderen. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. (Om 9.35—19.40 Waterst.). VPRO: 10.00 De vrouw in haar huis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.25 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Viool en piano. 11.35 Orgelspel en zang. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouwrubr. De eerste selectiemesterij met individuele voede ring. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gram. 13.20 Metropole-orkest. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.15 Voordr. 14.40 Vello cn piano. 15.05 Ga er eens even voor zitten. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Vakantietips. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Herhaling Finish rep. Tour de France. 18.35 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Jazzmuziek. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 Op bezoek bij anderen, gesprek. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Lit. caus. 20.20 Voordracht. 20.35 Benelux, caus. 20.45 Daar gaat een dominee voor bij. caus. VARA: 21.00 Rep. Tour de France. 21.10 Vrijdagavondretour, gevar. progr. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.13 Gewijde muziek. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Hobo on clavecimbel. 12.30 Land-en tuinb.meded. 12.33 Pianospel. 12.53 Report. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Kamerork. en sol. 15.15 Voordr. 15.35 Gram. 16.00 Caus. over kamerplanten. 16.15 Pianorecital. 16.45 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Gi- taar-ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Gewijde muz. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitzend.: Nederlands Nieuw-Guinea en de Zuid-Pacific, door J. A. van Beyge, gewezen attaché voor Nieuw-Guinea te Canberra. 19.00 Nieuws en weer bericht. 19.10 Huismuziek. 19.30 Radiokrant. 19.55 Heet van de matrijs. 20.30 Fanfare-ork. 20.55 Gram. 21.05 Kunstrubriek. 21.25 Holland Festival 1959: Vocaal ens. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15 Kunstoverz. 23.35—24.00 Gram. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.11 Orgel- en pianospel. 14.00 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. (Tussen 16.00 17.00 Tour de France). 17.00 Nieuws. 17.10, 17.45 en 18.00 Gram. 18.10 Voordracht. 18.20 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Ork.concert. (Om 20.45 Gram.). 21.40 Hobo, klarinet en fagot. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.55 —23.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 20 00 Weekjournaal. 20.30—22.20 Der Graf von Luxemburg, operette. Gisteren is een 32-jarige classificeerder die zondag uit het Huis van Bewaring aan de Oostelijke Handelskade te Amster dam wist. te ontsnappen, door twee poli tieagenten gearresteerd. De man was na zijn ontsnapping regel recht naar zijn huis aan het Kattenbur gerplein gegaan. Daar de politie meende dat de man niet zo dom zou zijn om zich thuis te verbergen werden het huis en de omgeving niet grondig doorzocht. Giste ren kreeg de politie een seintje dat de man toch thuis was. Twee agenten spoed den zich terstond naar het huis. De ge zochte rende naar het dak, maar kon daar niet, verder. Toen de agenten eveneens het dak bereikten, liet hij zich zonder tegen stand arresteren. Hij zit nu weer in de cel. Hij had zijn vrijheid weten te herkrij gen door het doorzagen van een spijl uit het traliewerk van zijn cel. Hi] moet nog een straf van een maand ondergaan. Vijfmaal is woensdag het record gebro ken, gevestigd door de Britse kapitein Ro derick Walker in de luchtrace tussen Lon den en Parijs of omgekeerd, die gehou den wordt ter herdenking van de eerste vlucht over het Kanaal door Blériot. Het was een dag van hevige strijd tussen on derdelen van de Britse strijdkrachten. De kortste tijd werd gemaakt door kolonel- vlieger Edgar Norman Ryder, die de af stand tussen Londen en Parijs aflegde in 44 minuten en 37 seconden. Luitenant Barry Lynch van de verbin dingstroepen deed 57 minuten en drie se conden over het traject LondenParijs. Hij maakte gebruik van een motorfiets, een hefschroefvliegtuig, een Hunter- straaljager, een auto en voor het laatste stuk in Parijs naar de Are de Triomphe weer van een motor. Luitenant Lynch spoedde zich met een motorfiets naar de helihaven en ging van daar met een hefschroefvliegtuig naar het militaire vliegveld Biggin Hill. Met een Hunter straaljager vloog hij naar Villa- coublay, waar hij overstapte in een sport auto. De auto moest aan de grens van Pa rijs wachten voor verkeerslichten. De lui tenant stapte uit, rende naar een gereed staande motorfiets aan de andere kant van de straat en zette zijn snelle reis voort. Onderweg werd hij dertig seconden door een verkeersagent opgehouden en toen hij vlak bij de Are de Triomphe nog eens voor verkeerslichten moest wachten, sprong hij van het duozadel om de laat ste meters te voet af te leggen. Zijn tijd werd spoedig daarna verbeterd Kolonel Ryder door kolonel-vlieger Ryder, die over het zelfde traject 47 minuten en 45 seconden deed. Daarop was het de beurt van een mari ne-man, kapitein ter zee Ian Foster Mar tin. Hij maakte een tijd van 46 minuten en 58 seconden. Op de motor reed hij naar Issy. Vandaar ging het per helikopter naar Villacoublay, waar hij overstapte in een straaljager van het type Scimitar. Deze bracht hem naar de Britse helihaven Wis- ley. Per hefschroefvliegtuig vloog hij naar een lichter op de Theems. Hier stapte hij over in een race-boot, die hem naar de kust bracht. Ten slotte reed hij op de mo tor naar Marble Arch. Zijn record zou niet lang stand houden. Luitenant Westlake van de verbindings troepen, die de tocht per motorfiets, heli kopter, straaljager en motor maakte, slaagde, er in de afstand nog sneller af te leggen. Hij maakte een tijd van 45 minu ten en 53 seconden. Dit was het sein voor kolonel Ryder om het nog eens te proberen, maar dan in omge keerde richting. Hij vertrok van de Are de Triomphe als duo-passagier op een mo tor naar de helihaven Issy en wipte van daar over Parijs in een hefschroefvlieg tuig naar het vliegveld Villacoublay, waar hij naar een gereedstaande straaljager rende. De straaljager bracht hem naar Engeland, waar een helikopter hem naar de oever van de Theems vervoerde. Van daar ging het het was spitsuur! naar Marble Arch. Zijn tijd bleek 44 minuten Wanneer mocht blijken dat kolonel Ryder van de R.A.F. met zijn 44 minu ten de beste tijd heeft gemaakt tussen Londen en Parijs in de Blériot-race, en hij dus in aanmerking zou komen voor de prijs van 50.000 gulden, dan zal de kolonel er geen cent beter van worden. Het ministerie van Luchtvaart heeft meegedeeld dat de prijs verdeeld zal worden tussen het liefdadigheidsfonds van de R.A.F. en en ander, niet-offi- cieel RAF-fonds. Een woordvoerder van het leger heeft verklaard dat in geval van een leger- prijswinnaar aan de hand van de door het leger als zodanig verleende bijstand beslist zal worden hoeveel van zijn prijs de winnaar mag houden en hoeveel zijn medewerkers krijgen. En de marine? De „Silent Service" verklaarde: „Eerst zouden wij de race moeten winnen". en 37 seconden te zijn. Ryder verklaarde dat hij het hierbij niet zou laten en een poging zou doen om zijn eigen record te breken. Toen op het kanaal de echo's nog weer klonken van het geraas der straaljagers, steeg er van Calais een uiterst wankele eendekker op, de Blériot II, waarmee de 63-jarige Jean Sali.s, die monteur van Blé riot is geweest., het Kanaal zou overste ken. Een uur en 21 minuten later landde hij in Lydd. Twee mannen die gehandicapt zijn na kinderverlamming hebben eveneens deel genomen aan de race. De 25-jarige Paul Betes uit Horsham in Sussex maakte de tocht in zijn ijzeren long per auto, vracht vliegtuig en ambulance-auto in zes uur, 58 minuten en 16 seconden. De 58-jarige Owen Dixon reisde per in validewagen, Viscountlijntoestel en auto. Zijn tijd was twee uur, 21 minuten en 30 seconden. De jongste mededinger was de dertien jarige Clive Sheridan uit Isleworth bij Londen. Hij was na drie uur, 58 minuten en 45 seconden in Parijs. Hij fietste met zijn moeder, Eileen Sheridan, die Brits kampioene wielrijden is, naar Southend, vloog vervolgens met een vrachtvliegtuig naar Le Bourget bij Parijs en fietste ten slotte naar de Are de Triomphe. De 55-jarige dr. Barbara Moore Pata- leewa, een Engelse in Rusland geboren wetenschappelijke onderzoekster, echtge note van een Londense beeldhouwer, maakte er grotendeels een hardlooprace van. Zij rende negen uur lang op een dieet van kruiden en vruchtensap. Zij rende van Marble Arch naar een van de bruggen over de Theems en sprong daar achter op een motorfiets, welke haar naar het vliegveld Croydon bracht. Vandaar vloog zij naar Le Bourget. Opnieuw ging zij over tot hardlopen met haar lievelings schildpad in haar armen geklemd. Onder weg wachtte een miniatuurautootje op haar, maar de laatste kilometers ver dwaalde zij. Onze landgenoot Henk van Overvest deed de afstand van Are naar Arch in vier uur 46 minuten 2 seconden. Vandaag is hij van plan de tocht in beide richtin gen te maken. Jean Salis, de 63-jarige Fransman ar riveerde gisteravond onder daverende toe juichingen aan de Marble Arch, na de overtocht te hebben gemaakt in een na gebootst model van Blériot's wrakke _een- dekkertje. Salis voltooide de trip in een an tieke Humber uit 1909, het jaar van Blé riot's historische vlucht. Zijn tijd bedroeg 12 uur, 19 minuten, 22 seconden. Salis' eerste woorden waren: „Die auto deugt niet. De motor is versleten", maar zijn vliegtuigje was perfect. Het was de beste tocht, die hij er sinds de training mee gemaakt had. Boven het Kanaal was het erg hobbelig geweest. „Ik had het ge voel op een vallend blad te zitten", zei hij. Zijn 22-jarige zoon volgde hem in een Auster. Hij had vaak grote moeite zijn vader bij te houden, die soms een snel heid van 90 km. bereikte. Een flight-lieutenant van de RAF, Mau rice Williams, heeft de trip Londen-Parijs „Je staart staat in brand!", riep Tsjik uit. Ja, zo was hetHet haar van Toka's staart stond in brand; er kwam een heleboel rook af! Verschrikt keken ze om. Hoe kon dat nu gebeurd zijn? Terwijl ze ernaar keken, was het meeste haar al verbrand. En het ergste was, dat Toka nu niet meer verder kon vliegen; hij daalde. Maar onder hen was alleen maar de zee. „Hoe moet dat nou?!", riep Tukie onthutst. „We vallen in de golven!" 7980 LONDEN (Reuter) De leiders van de Britse „National Union of General and Municipal Workers", de op twee na groot ste vakbond, hebben dinsdag besloten, op 21 augustus hun afgevaardigden, die vorige maand in strijd met het advies van het hoofdbestuur de eis stelden dat Engeland eenzijdig van de waterstofbom afziet, te vragen deze eis in te trekken en zich te scharen achter het standpunt van het al gemeen vakverbond (T.U.C.) en de Labour- party, die, in afwachting van een veel zijdige ontwapening, de vorming van een organisatie van landen zonder kernwapens voorstaan. Als dit gebeurt kan Labourleider Gaitskell op het partijcongres in oktober op 650.000 stemmen extra rekenen. De bon den van de bouwvakarbeiders, de mijnwer kers en het spoorwegpersoneel hebben zijn kant al gekozen. Zo zal de nederlaag van Frank Cousins, de leider van de grote „Transport and General Workers Union" die een eenzijdig opgeven van de water stofbom door Engeland eist, verzekerd zijn. Hij kan rekenen op een miljoen stem men. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden? Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden én de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE vanochtend in 47 minuten en 43 seconden gemaakt, op de reeds klassiek geworden manier van motorfiets-helikopter-straal jager-helikopter-motorfiets. Hij bleef ach ter bij kolonel Ryder, maar nog andere RAF-vliegers gaan vandaag proberen diens record te verbeteren. Advertentie 55. De enige man die zijn tranen niet getoond had, was de pastoor geweest, maar de pastoor was vanzelfsprekend niet helemaal dat wat je onder een man verstaat. De Amerikaanse mannen waren als de pastoor. Van avond waren ze in de lift gekomen en hadden woor den over Mr. Bullard gezegd, die klonken als het zin gen van een mis, en hun gezichten waren pastoorsge zichten geweest, en ze hadden geen tranen in hun ogen gehad. Het was niet en daar was Luigi zeker van omdat ze niet rouwden om de dood van Avery Bul lard, maar enkel en alleen omdat ze Amerikanen wa ren. Op de avond dat de Hertog gestorven was, hadden ze boven op de top van de heuvel een signaalvuur van cedertakken ontstoken, en iedereen had net gezien en was gekomen naar de Via Torrenzo om hun rouw te delen. Men had de grote klok van de kerk geluid, één slag voor elk jaar dat de Hertog geleefd had, en de Hertog was twee-en-zeventig geworden. Luigi lichtte zijn hoofd op. Van ver uit de hoogte kwam het geluid van klokken: doch het was alleen maar het carillon dat speelde en de grote klok sloeg maar acht keer. Acht uur! De zoemer ging over en hij opende de deur. Het was Erica Martin. Voor de eerste keer die avond zag hij tranen. Maar zij was een vrouw. Een vrouw mocht ook in Amerika best huilen. Maar het was erg vreemd dat ze hier was. Op de avond dat de Hertog stierf, had niemand de Hertogin in de Via Torrenzo gezien. HOOFDSTUK 7 West Cove, Long Island, 8.02 uur n.m. George Caswell had de leeftijd bereikt, waarop de dood van een leeftijdgenoot niet ongewoon is, en als het niet de gebeurtenis van de dag geweest was, zou hij waarschijnlijk het nieuws van Avery's dood niet aan het diner verteld hebben. Hij had het tot een stel regel gemaakt om met Kitty niet over zaken te spre ken. Hij had haar getrouwd gedeeltelijk althans omdat zij z'n geest afleidde van zijn makelaars kantoor. Daar ze wonderbaarlijk geslaagd was in de vervulling van die taak had hij nooit enige reden ge zien om haar rol te veranderen. Toen hij echter naar de tafel terugliep, na het telefoontje dat hij gekregen had, drukte zijn gelaat een bezorgdheid uit, waarvan hij zich bewust was, dat deze zijn vrouw niet ontging. „Wil je dessert, lieveling, of alleen maar koffie?" vroeg ze, terwijl ze hem oplettend gadesloeg. „Alleen koffie." „Slecht nieuws, lieveling?" „Ik vrees van wel. Avery Bullard is dood." .„Bullard? O, die man uit Pennsylvania, is het niet, van die meubelfabriek?" „Ja, de Tredway Corporatie," zei hij, verrast, dat ze zich Bullard's naam herinnerde. „Is dat niet één van jouw maatschappijen, George? Ben jij niet commissaris of zoiets?" „Ja". „We hebben Mr. Bullard eens te dineren gehad." „O ja? Kan ik me niet herinneren". „Toen we in New Rochelle waren. We gaven toen dat diner voor al jouw belangrijke klanten." „O, dat is lang geleden misschien was hij daar wel bij." Hij herinnerde zich dat diner best, maar hij wilde de noodzaak vermijden, dat hij moest uitleggen waarom hij Bullard daarna nooit meer geïnviteerd had. „Natuurlijk was het Mr Bullard", zei ze triomfan telijk. „Hij was verrukt van het gebakken ijs, hij was er gewoon weg vanen we hadden die avond ook gebraden kuiken". Hij keek van zijn bord op, opnieuw ven-ast door Kitty's verbijsterende vaardigheid om zich gasten en menu's van bijna elk diner te herinneren, dat ze ooit gegeven hadden; een fantastisch geheugen, dat vreemd genoeg scheen te kunnen samengaan met haar evenzeer verbijsterende vaardigheid onmiddelijk te vergeten wat ze betaald had voor alles wat ze kocht. „Hij was een soort ruige-beer type", ging ze ver der. „Een brombeer, maar lief erg aardig. En is hij dood? Wat erg. Betekent het slechts nieuws voor je zaken, George?" „Nee, dat denk ik niet", zei hij onzeker. „Hij was een fijne vent, dat is alles een van de fijnste lui, die ik ooit heb gekend". „Maar lieveling, ik heb nooit geweten, dat hij een vriend van je was! Waarom hebben wij hem nooit meer geïnviteerd? Ik zou het enig gevonden hebben". „Dat was Lindeman die opbelde", zei hij met een opzettelijke abrupte verandering van onderwerp; hij deed het echter zó snel, dat hij zich te laat realiseer de dat hij daarmee opnieuw in de val liep. „O, zijn zij ook vrienden van Mr Bullard? Maar mijn hemel, er was toch geen enkele reden waarom we dan de Lindemans niet tegelijk met hem hadden uitgenodigd! Ze zijn allebei reuze gezellig op een avondje". „Nee, Lindeman was geen vriend van Avery Bul lard", legde hij geduldig uit. „Lindeman is het hoofd van een investeringsfonds, dat een betrekkelijk groot blok Tredway-aandelen in handen heeft en hij zat er nogal over in, wat het gevolg zou zijn van Bullard's dood op de beursnoteringen". „Afschuwelijk", zei ze, met onverholen walging in haar stem. „Wat?" „Hij had toch minstens kunnen wachten tot de ar me man begraven was. Hemel, denken jullie mannen wel eens ooit aan iets anders dan aan de gevolgen die iets op de Beurs zal hebben?" „Ja, ik denk dikwijls aan iets anders". „Ik geloof er niets van". „Ik denk altijd aan iets anders, elke keer dat ik naar huis, naar jou kom, lieveling". Hij maakte er een compliment van, en wist het aardig te zeggen. Ze lachte gevleid en hij hoopte, dat ze het onder werp vergeten was. Maar dat was ze niet. „Je bent erg lief, schat, maar wat heb je tegen hem gezegd?" „Tegen wie?" „Tegen Lindeman". „Waarover?" Ze kon met geen mogelijkheid van het onderwerp af gebracht worden. „Over wat je zei, schat over wat er gebeuren zou met Mr Bullard's maatschappij nu hij dood is". „Het is niet Mr. Bullard's maatschappij, lieveling. Het is de maatschappij van de aandeelhouders. Mr. Bullard was een employé. Ze hebben hem aangesteld als directeur, precies zo als ze andere mensen aan stellen tot wel tot chauffeurs of boekhouders". (Wordt vervolgd) In Amsterdam is de 49-jarige admini strateur van het nutsseminarium voor pedagogiek aan de Amsterdamse universi teit in arrest gesteld. Hij wordt verdacht van verduistering van 20.000 gulden ten nadele van het Amsterdams Conservato rium. Hij werd tien maanden geleden ont slagen als administrateur van dit conser vatorium, Toen hij in dienst kwam bij het seminarium is uitdrukkelijk verklaard, dat zijn ontslag niet wegens onregelmatigheden was gegeven. Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur: Zomerconcert N.Ph.O. Minerva Theater: Vrijdag 20.15 uur: Texas Boys' Choir. Grote Kerk: Vandaag 20 uur en vrijdag 11.30 uur: Beiaardconcert door Arie Peters. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Tarzan vecht voor zijn leven", 14 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Jerry als babysitter", alle leeftijden. Maandag tot en met donderdag 10.30 uur: „Donald Duck en zijn vriendjes". Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Ontvoerd door de contraspionage", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14.30, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14.30 en 20 uur en woensdag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: ,,'n Slippertje naar de maan", alle leeftijden. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Teenager Melody", alle leeftijden. Vrij dag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Boemelstudenten", alle leef tijden. Vrijdag tot en met donderdag (be halve zondag) 10.30 uur: „Rusty en de vluchteling", alle leeftijden. Zaterdag 23.30 uur: „Bekentenisssen van een zondares", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Lopen of liften", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur, vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Les Tri- cheurs", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „The Student Prince", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag besloten voorstelling. Zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Keizerwals", alle leeftijden. Zaterdag 14.30 en zondag 14 en 16.15 uur: „A C bij de kannibalen", alle leeftijden. Maandag en dinsdag 20.15 uur: „Gigi", 14 jaar. Woensdag en donderdag 20.15 uur: „De zevende sluier", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Val niet, professor", 14 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Der Lachende Vagabund", alle leef tijden. Maandag tot. en met donderdag (be halve zondag) 10.30 uur: „Op zoek naar uranium", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De verovering van de Mount Everest", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De banneling van Ballantrae", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Ach tervolging in Alaska", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Het laatste duel", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Eén grote liefde", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Old Yeller", alle leeftijden. Vrijdag tot en met donderdag (behalve zondag) 10.30 uur: ..Donald Duck, Stan Laurel en Oliver Har dy, Charlie Chaplin, Our Gang", alle leef tijden. Zondag 11 uur: „Paradijs onder de horizon", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 19 en 21.15 uur: „De zigeunerbaron", alle leeftijden. Vrijdag tot en met zondag 19 en 21.15 uur: „Mon Oncle", alle leeftijden. Maandag tot en met donderdag 19 en 21.15 uur: „Hier bin ich, hier bleib'ich", alle leeftijden. Bij slecht weer: Vrijdag tot en met zondag 14.30 uur: „Piloot Quax in Afrika", alle leeftijden. Maandag tot en met donderdag 14.30 uur: „Trouwe kame raden", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal)Tot 2 augustus dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 14 tot 17 uur: Expositie Tin- holtverzameling. Frans Halsmuseum: Tot 30 juli op werk dagen van 10 tot 17 en zondags van 13 tot 17 uur: Expositie „Haarlems Zilver". Grote Kerk (Kerskapel): Dagelijks be halve zondags van 9 tot 17 uur: Expositie archiefstukken Grote of St. Bavokerk. Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 20 juli dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags van 13.30 tot 17 uur: Ex positie „Kunst zij ons doel". In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie Nico Molenkamp. DIVERSEN Vleeshal: Dagelijks (behalve zaterdags en zondags) 14.30 uur: Poppentheater an Nelissen. Raadhuisplein Zandvoort: Vandaag 20.30 uur: Openluchtconcert. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 10 juli).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15