Engelsman Robinson won voorsprong op luierend met grote peloton LEXINGTON MannetjeRobic moest de strijd eindelijk staken De tour in cijfers Grootscheepse aanval op Bahamontes bleef uit Een enerverende strijd besloot de Braassemweek Nederlanders uitgeschakeld voor de Galea-beker Financieel beste dag voor Nelux-renners Niet te kloppen Russische spelers leiden na eerste dag met 3-0 Darrigade redt eer van „nationalen" 15 Australische sprinters te sterk in stadion Australische sprinter bij Halfweg gewond De Nederlandse afvaardi ging naar Macon AMERICA'S BEST TOBACCOS R. en W. tegen Haarlem om HD/OHC-beker Bouwman en Max Maas in Nederlands elftal Plaatselijke ontmoeting tussen EHS en HHC Tal van verrassingen bij wereldkampioenschappen VRIJDAG 17 JULI 1959 99 De 29-jarige Robinson en Gaul verdienden donderdag in de rit van Annecy naar Chalon sur Saöne, dwars door de Jura, tezamen een klein kapitaaltje. Robinson, die een bijna 140 km lange solovlucht beloond zag met een voorsprong van 20 minuten en 6 seconden, zorgde ervoor, dat de slecht gevulde kas van de internationale ploeg met een aanwas van 550.000 francs een wat „gewichtiger" aanzien kreeg. Charly Gaul consolideerde op de laatste berg van deze Tour de in de derde categorie ingedeelde 827 meter hoge Echallon zijn tweede plaats in het algemeen berg- klassement achter Bahamonles, hetgeen weer 250.000 francs in de buidel van de Neluxploeg bracht. Er was een merkwaardig evenwicht in deze saaie etappe, waarin de karavaan de bergen achter zich liet. Brian Robinson kwam ruim twintig minuten eerder binnen, dan het 65 man sterke peloton. Weer twintig minuten later arriveerde de kleine Jean Robic als allerlaatste. Het betekende voor hem het einde van deze Tour, want hij had ruimschoots de tijdlimiet overschreden. Uit economische en technische overwegingen had de Tourleiding 's ochtends het aantal liaisonwagens verminderd. De ploegleider van Robic moest zijn helpersauto delen met Ducazeaux, omdat zy tezamen nog slechts acht renners in de strijd hadden. Al in de klim naar de top van de Echallon raakte Robic achter. Toen even later Robinson aan zijn solo begon, ging Ducazeaux met de ploegleiderswagen achter de Brit rijden en commandeerde de liaison achter het peloton voor Wierucki, Chris tian, Sutton en de overgebleven leden van de ploeg Parijs-Noord-Oost. Robic bleef eenzaam achter. Hü moest de morele steun van zijn helpers missen en voelde zich verongelijkt. Huilend reed „Biquet", een bijnaam die Robic tien jaar geleden als Tourwinnaar verwierf, tussen de rijen van de applaudiserende Fransen langs de weg door. Die mensen begrepen niet wat er in de kleine man omging. Hij wilde niet opgeven, al wist hij, dat zijn strijd in de stilte hem eerloos uit de Tour zou doen verdwijnen. Robic had nog een appeltje te schillen met de meedogenlozen, die hem in de steek hadden gelaten. Alleen de bezemwagen vormde voor hem het contact met de Tour in die 140 km, waarin Robic zich zat te bezinnen op hetgeen hij ze aan de finish allemaal zou vertellen. Maar toen het zover was, toen hem op de Quai Gambetta verteld werd, dat zijn Touravontuur werd afgebroken, stokte de adem Robic in de keel. „Merci, merci", was alles wat de Breton er nog kon uitbrengen. Het schrale kopje op de dunne vogelnek boog en Robic verdween uit de Tour Omdat Jacques Goddet wel wist, dat zijn mannen zich in deze etappe op de dag voor de slopende tijdrit niet druk zouden ma ken, had hij het vertrekuur twintig minu ten vervroegd. De Tourbaas had het goed gezien. Want tot aan de beklimming van de Echallon (63 km.) gebeurde er hele maal niets. In gezapig tempo draaide de „meute", die zich al bij heel wat beslis singen had neergelegd, de kilometers weg. In Bellegarde (39 km.) werd het duide lijk, dat ondanks de vroege start, het tijd schema toch nog in de war zou lopen. Op de lange klim naar de Echallon werd het tempo iets versneld. Hier begon het duel tussen Gaul en Saint om de tweede prijs in het bergklassement. Gaul stond twee punten op de lange regionaal voor en moest proberen niet meer dan een plaats op Saint achter te blijven om zeker te zijn van de 250.000 francs. Saint kon daarentegen 100.000 francs verdienen, als hij Gaul nog voorbijstreef de. Toen Saint twee kilometer voor de top demarreerde, zat Gaul aan zjjn wiel. De regionaal stopte af, want op deze ma nier viel er voor hem geen eer te beha len. Dotto en Robinson maakten aan alle onzekerheid een einde. Zij sprongen weg en dat betekende, dat Saint, al zou hij de der de plaats op de top veroveren, niet meer dan één punt op Gaul kon inlopen. Zelfs zover lieten de Nelux-mannen het niet ko men. Op de laatste vlakke 200 meter trok Jaap Kersten de spurt aan voor Gaul, zo dat niet Saint maar de Luxemburger als derde doorkwam en nog een punt op de De uitslag van de 20ste etappe, Annecy— Chalon sur Saöne (202 km) was: 1. Robinson (Int. ploeg) 5.52.21 (met bonificatie 5.51.21); 2. Padovan (It.) 6.12.27 (met bonificatie 6.11.57); 3. Darrigade (Fr.) z.t.; 4. Cazala (Fr.) z.t.; 5. Lebuhotel (W.Z.W.) z.t. 6. Van Geneugden (Belg.) z.t.; 7. Van Aerde (Belg.) z.t.; 8. An- quetil (Fr.) z.t.; 9. Buysse (Belg.) z.t.; 10. Damen (Nelux) z.t.; 11. Gismondi (It.); 12. Sabbadini (W.Z.W.); 13. Baffi (It.): 14. De Bruyne (Belg.); 15. Picot (W.Z.W.): 16. Saint W.Z.W.17. Traxel (Zwits./Dld.); 18. Huot (Centr. Z.-Fr.); 19. Groussard (W.Z.W.); 20. Falaschi (It.); 28. Anglade (Centr. Z.-Fr.): 31. Rivière (Fr.); 32. Mahé (W.Z.W.); 34. Kersten (Nelux; 45. Bolzan (Nelux); 49. Gaul (Nelux); 50. Ernzer (Nelux): 53. Baldini (It..); 54. Hoe- venaers (Belg.); 57. Bahamontes Sp.63. Adriaenssens (Belg.); 64. Gèminiani (Fr.), al len in dezelfde tijd als Padovan: 6.12.27. Robic (Par. N.O.), die na het sluiten van de controle arriveerde, is uit de strijd genomen. De karavaan bestaat nu nog uit 66 renners. Het algemeen klassement na de 20ste etappe luidt: 1. Bahamontes (Sp.) 112.04.58 2. Angla de (Centr. Z.-Fr.) 112.10.38. op 5 min. 40 sec.; 3. Mahé (W.Z.W.) 112.13.54, op 8.56; 4. Anque- til (Fr.) 112.15.12, op 10.14; 5. Baldini (Italië) 112.16.14, op 11.6; 6. Hoevenaers (B.) 112.16.26, op 11.28; 7. Adriaenssens (Belg.) 112.16.42, op 11.44; 8. Rivière (Fr.) 112.17.32. op 123.4; 9. Pauwels (Belg.) 112.25.00, op 20.02; 10. Saint (W.Z.W.) 112.25.17, op 20.19: 11. Gaul (Nelux) 112.26.24, op 21.26; 12. Brankart (B.) 112.27.56; 13. Bergaud (Centr. Z.-Fr.) 112.39.31; 14. Man- zaneque (Sp.) 113.00.26; 15. Dotto (Centr. Z. Fr.) 113.04.18; 16. Darrigade (Fr.) 113.04.38: 17. Robinson (Int. ploeg) 113.07.25; 18. Friedrich (Zwits./Dld.) 113.08.45; 19. Planekaert (Belg.) 113.10.09; 20. Vermeulin (Par. N.O.) 113.15.05: 24. Graf (Zwits./Dld.) 113.24.28; 27. Janssens (Belg.) 113.39.50; 29. Damen (Nelux) 113.44.08: 31. Gèminiani (Fr.) 113.45.40: 32. Ernzer (Ne lux) 113.47.38; 37. De Bruyne (Belg.) 113.53.10: 46. Bolzan (Nelux) 114.11.28; 47. Huot (Centr. Z.-Fr.) 114.13.38: 52. Kersten (Nelux) 114.21.18. Het ploegenklassement van de 20ste etappe was: 1. Internationale ploeg (Robinson, Sut ton. Christian) 18.16.15; 2. Italië 18.36.51; 3. ex aequo België. Frankrijk, Nelux (Damen, Ker sten en Bolzan), Spanje. Zwitserland-Duits- land, West-Zuid-West. Centr. Zuid-Frankrijk en Parijs Noord-Oost, allen in 18.37.21. Het algemeen ploegenklassement. luidt nu: 1. België (Hoevenaers, Adriaenssens en Pau wels) 336.58.08; 2. Frankrijk 337.37.22; 3. Centr. Zuid-Frankrijk 337.54.27; 4. West-Zuid-West 338.11.08; 5. Spanje 339.00.14; 6. Italië 339.19.55; 7. Nelux (Gaul, Damen en Ernzer) 339.58.10; 8. Zwitserland/Duitsland 340.50.11; 9. Inter nationale ploeg 341.00.11; 10. Parijs Noord- Oost 341.23.32. Het puntenklassement luidt na de 20ste etap pe: 1. Darrigade (Frankr.) 571 pnt.; 2. Saint (W.Z.W.) 460 pnt.: 3. Gaul (Nelux) 419 pnt.; 4. Anquetil (Fr.) 418 pnt.; 5. Bahamontes (Sp.) 410 pnt.; 6. Graf (Zwits./Dld.) 381 pnt.; 7. Van Aerde (Belg.) 345 pnt.; 8. Anglade (Cehtr. Z. Fr.) 343; 9. Hoevenaers (Belg.) 314 pnt.; 10. Robinson (Int. ploeg) 306 pnt.; 11. Rivière (Fr.) 290 pnt.; 12. Baldini (It.) 285 pnt.; 13. Van Geneugden (Belg.) 266 pnt.; 14. Graczyk (Fr.) 247 pnt.; 15. Bruni (It.) 241 pnt. Brian Robinson. regionaal uitliep. „Dat hebben we hem toch maar even knap geleverd", zei Ker sten trots als een pauw aan de finish. Dotto, die op de Echallon een voorsprong had van 8 seconden op Robinson en van 32 seconden op Gaul, Kersten, Anglade, 18JULI-22e ETAPPE 331 KM. 13'^H p rj n.i j 1 iHl PARIJS Y„v oLongjumeau slCorbeil «.afgelegde rente 27fimn^\^ngis245km ^^nProvins223 km Noaentrv ,Romillyi88km tb Troyesl50km R Barli7km u Mussy ^Chatillon 1 82 km ^Aisey67km SK-Seine DIJOM ravitaillering Nm Rivière, Forestier, Saint, Anquetil en de rest van het peloton liet zich in de af daling terugvallen. Robinson niet. De Engelsman die het vorig jaar in Brest als eerste Brit in de Jean Robie. Tour een etappezege behaalde, ging door. Voorlopig was hij nog onzeker van zijn lot, maar hij probeerde het althans. Hij wist pas, dat achter hem de koers was stilge legd, toen de chronometers na 100 km. al een tijdsverschil van negen minuten aan gaven. De groten in het peloton haalden de schouders op. Zij gunden de interna tionaal het voordeeltje en legden hem geen strobreed in de weg. Bij de ravi taillering in Saint Amour (na 136 km.) had Robinson nog eens acht minuten ge wonnen. Hij was zeker van de etappe-ze- ge. De verwachting, dat in de laatste der tig kilometer er nog het een en ander zou gebeuren, werd niet bewaarheid. Ruim 20 minuten na Robinson kwam de compac te groep in het zicht op de brug over de Saöne. Een felle spurt tussen Padovan en Darrigade werd door de Italiaan met ge ring verschil gewonnen en daarmee be hoorde deze etappe tot het verleden. De z.g. populaires op de stadionbaan in Amsterdam zijn donderdagavond weer be gonnen en deze eerste wedstrijd in de voorbereiding van de amateurs voor de wereldkampioenschappen had ditmaal een internationaal tintje gekregen daar er 2 Australische sprinters, John Perry en Pierre Bartels, die reeds als training voor de wereldkampioenschappen in Nederland zijn, deelnamen. Beide gasten kwamen gemakkelijk in de finalewaar Pièrre Bartels met een band dikte de Nederlandse kampioen Mees Gerritsen versloeg. De achtervolgings race tussen Buis en Van Egmond over 4 kilometer werd een gemakkelijke zege voor Jan Buis, die 5.15.6 nodig had tegen Van Egmond 5.23.2. De uurswedstrijd voor amateursstayers werd een tamme verto ning daar Van Houwelingen (eerste), Henk Buis (tweede) en Van der Meulen (derde) veruit de sterksten waren. Wielrennen De Australische sprintkampioen der amateurs B. Coster, die aan de wereld kampioenschappen wielrennen van 8 tot 13 augustus in Amsterdam zou deelne men, heeft tijdens de training een onge luk gehad. Hij kwam op de Haarlemmer weg ter hoogte van Halfweg met een auto in botsing. Met een hersenschudding werd de onfortuinlijke renner in het Wil- helmina Gasthuis in Amsterdam opge nomen. Roeien Het bestuur van de Nederlandse Roei- bond heeft besloten een skiffeur, een skif- feuse, een double scull en een gestuurde vier af te vaardigen naar de Europese roeikampioenschappen, die in augustus bij Macon (Fr.) worden gehouden. Mej. Luderus van Nereus (Amsterdam) zal Nederland vertegenwoordigen bij de kampioenschappen voor dames, die van vrijdag 14 tot en met zondag 16 augustus worden verwerkt. Aan de kampioenschap pen voor heren (20 tot en met 23 augustus) zullen voor Nederland deelnemen: de skiffeur Redelé (De Dordtsche), de double scull van Hollandia uit Amsterdam (Rentmeester en Bakker) en de vier met stuurman van Nereus (Meyer boeg, Van Haaps, Westerman, Fehmers slag, Vanier stuurman). Advertentie Sta S'iSÏ'y..,-.. Ook op de laatste dag van de interna tionale Braassemweek was het licht weer. In de ochtend en een gedeelte van de mid dag was het zelfs vrijwel windstil. Later kwamen er verspreide vleugjes wind uit allerlei richtingen over het water en ten slotte een „lopend" briesje. Het waren dus wedstrijden waar alles in zat, maar vooral waarbij een dosis geluk te gebruiken viel. Omdat in een aantal klassen nog van alles kon gebeuren betreffende de beslissing voor de hoofdprijs, was de strijd bijzonder enerverend. Met het oog od de zwakke wind waren alle banen ingekort, waar door slechts één ronde werd gevaren. Talloze malen kwam het voor, dat een zeiler op een mooi vlaagje weg liep van zijn tegenstanders om dan even later Zeilen MM"SJ lijdelijk te moeten toezien hoe de concur renten weer in- en voorbijliepen. Paul van Wijk werd in de Vrijheidsklasse voor de vierde maal eerste. Jacques Kraan won ook de laatste race in de Flying Dutch- manklasse en heeft dus vijf dagoverwin ningen op zijn aam gebracht, zij het in een klein veld. In de Pampusklasse kwam Henk de Ruyter enkele tientallen meters te kort voor zijn vijfde dagoverwinning. De eerste dag van de tenniswedstrijden om de Galea-beker in Vught is op een te leurstelling uitgelopen. De Nederlanders liepen tegen de volkomen onbekende Rus sen een beslissende 3-0 achterstand op en daardoor zijn onze landgenoten thans reeds voor de finale uitgeschakeld. T ennis Haks was in de eerste partij volkomen kansloos tegen Leious. Met 6-0, 6-1 werd de Nederlander overspeeld. Men ver wachtte nu iets van Willem Maris, doch ook deze Nederlander maakte geen ster ke indruk. In de eerste set kwam hij met 3-1 achter ondanks het feit, dat zijn te genstander Potahin weinig controle op zijn slagen had. Maris herstelde zich even wel, won tweemaal zijn servicegame en doorbrak twee keer de service van Pota- nin, hetgeen hem een 5-3 voorsprong be zorgde. Potanin verkleinde de achter stand tot 5-4. Weer kwam Maris terug. Hij verkreeg zelfs drie setpoints, die hij door missers echter verloor. Een te lage drive, die in het net belandde deed opnieuw een set- point verloren gaan en de Rus won de set met 7-5. In de tweede set ging het beter met de Nederlander. Met zijn backhand en volley scoorde hij menig punt. Hij nam deze set dan ook met 6-2. Het sprankeitje hoop op een Nederlandse overwinning ver vloog in de derde set. Na de stand 2-2 was het spel van Maris uiterst zwak en zonder enige moeite won de Rus met 6-2 de set en de partij. In het dubbelspel maakte Leious en Po tanin korte metten met Willem Maris en Hans Biesheuvel: 6-1, 6-1 in het voordeel van de Russen waren de resultaten van de eerste twee sets. Even kwam er een opleving in het Nederlandse spel, het geen in een 6-4 setoverwinning voor onze landgenoten resulteerde. Doch er volgde in de vierde set een inzinking. Met 6-1 wonnen Leious en Potanin deze set en op deze wijze bereikten zij een 3-0 voorsprong die hen in de finale bracht. Men kan natuurlijk zeggen, dat de mo gelijkheid bestaat, dat Bahamontes van daag of zaterdag, voordat hij in Parijs aankomt, van zijn fiets valt of in zijn hotel een enkel kneust tussen de liftdeur. Maar men kan toch veilig aannemen, dat de Spanjaard, die met de grootste zorgen wordt omringd, zijn fiets mee naar zfjn slaapkamer neemt en die bovendien licha melijk nog nauwelijks lijkt te zijn aan getast, Parijs wel haalt. En daarom kan na de twintigste etappe in Chalon nog eens dik worden onderstreept wat enkele dagen geleden al waarschijnlijk was en na de Alpen zeker leek: Bahamontes wint de Tour de France. Er waren er, die nog een grootscheepse aanval hadden verwacht. Een aanval die dan om „Baha" kapot te kunnen rijden gezamenlijk door de Fransen, de Belgen en de Italianen opgezet had moeten wor den. Maar de Italianen moesten bij Bal- dini blijven en de wereldkampioen wil alles op alles zetten om de tijdrit te win nen. De Belgen hadden met een ontstellen de reeks lekke banden genoeg aan zich zelf en de Fransen De eens zo trotse ploeg der tricolores is tot zes man gereduceerd. De equipe van Marcel Bidot gaat zonder twijfel met het meeste geld naar huis. Dat is natuurlijk erg belangrijk en men zou zelfs kunnen beweren, dat het daar in de beroepssport toch alleen maar om gaat. Maar Marcel Bidot heeft er niet voor niets de laatste weken een heleboel grijze haren bijge- kregen. Er is veel verdiend door zijn ploeg, maar de Franse veldmaarschalk heeft in deze ronde, na het overrompelende begin van etappeoverwinningen, in serie ge faald zoals nog nooit een ploegleider heeft gefaald. Hij heeft alle sterren naar zich toe gehaald, maar het is op een grote teleur stelling uitgelopen. En Bidot gaat de schande beleven, dat waarschijnlijk een, misschien zelf wel twee regionalen, die hij hooghartig d-_ toegang tot zijn equipe had geweigerd, boven zijn beste man in het eindklassement zal worden geklassifi- ceerd. Slechts een bijzonder sterke tijdrit van Anquetil kan namelijk Anglade van de tweede plaats verdringen. Het resultaat van de nationale garde, waarin alleen Darrigade met een onbe dreigde eerste plaats in het puntenklasse ment de eer gaat redden, heeft het dus evenmin kunnen opbrengen om nog een laatste aanval op de gele trui van Baha montes te ondernemen. De Spanjaard heeft net als de anderen de ijverige Ro binson met een grijns laten gaan. Hij heeft zich behagelijk in het peloton genesteld en consolideerde daarmee zijn praktisch onaantastbare positie. De directeur van de Tour, die al dagen lang met een slecht humeur donker voor zich uit zit te kijken in zijn rode Limou sine, heeft een dezer dagen geschreven, dat Bahamontes een „vulgair coureur" is, omdat hij in de Alpen niet heeft laten zien wat hij waard is. De heer Goddet heeft dat kennelijk met een van nijd over het totaal oninteressante verloop van zijn Tour opgekropt gemoed geschreven. Want hij heeft er de Spaanse „wielerkoning" onrecht mee aangedaan. Bahamontes leidde met flinke voor sprong in de algemene rangschikking. Hij reed als de winnaar en de winnaar heeft altijd gelijk, welke tactiek hij ook volgt. Bahamontes had zich verzekerd van de hulp van de kansloze Gaul en dat had hij goed gezien. Meer was niet nodig. Bijzonder goed heeft in deze geslaagde Braassemweek mej. A. Vunderink in de jeugdklasse gevaren. In een serie van acht wedstrijden behaalde zij een goede pun- tenvoorsprong en daardoor de hoofdprijs uit een veld van 19 schepen. De hoofdprijs in de Regenboogklasse viel ten deel aan de Rotterdammer John Hofland. De uitslagen luidden: Flying Dutchmanklasse: 1. Mustang, strm. Jacques Kraan (hoofdprijs); 2. Teal, strm. I. Bol. 12 m2 Sharpieklasse: 1. Mariandel, strm. J. van Staveren (hoofdprijs); 2. Capriccio, strm. E. Döring (Did). Valkenklasse: 1. Papita, strm. D. 't Hooft; 2. Tarentelle, strm. E. J. Hoppe. Hoofdprijs: Bounty, Egon Rolf v. d. Baumen. Finn-klasse: 1. Felfinn, strm. J. J. Huur man jr.; 2. Zomerweelde, strm. J. H. H. J. de Jong (hoofdprijs). Olympiajollen: 1. Windweer, strm. B. Tournier; 2. Zomerweelde, strm. H. J. de Jong; hoofdprijs: Glipper, strm. Sj. H. Haaksma. PampftéTVfasse: 1\Vafergeus, strm. G. K. Pauli;2. Westeinder, st.fm. H. J. de Ruy ter (hoofdprijs). Drakenklasse: 1. Puzzle III, strm. H. W. van der Steen, hoofdprijs Eska, strm W. Klomp; 2. Noorman, strm. H. W. van der Steen. Regenboogklasse: 1. Holandia, strm. C. van Staveren; 2. Cadans, strm. G. A. Bak ker, hoofdprijs: Beneventum, strm. J. Hofland. 16 m2 Streepklasse: 1. Greet, strm. J. J. Rotterweg; 2. Toetoe Ben Hillie, strm. Th. Paulen; hoofdprijs, Taas, strm. A. A. Taselaar. Vrijheidsklasse: 1. Rakker, strm. B. van Wijk (hoofdprijs); 2. Naatje, strm. J. R. de Vries. 12 Voetsjollenklasse: 1. Hatatitla, strm. J. W. van Weel (hoofdprijs); 2. Stormy, strm. H. van Weel. Cricket Rood en Wit en Haarlem de twee plaatselijke eersteklassers uit de cricket competitie zullen elkaar eindelijk weer eens ontmoeten. Dat gebeurt morgen middag (aanvang half twee) op het ter rein van eerstgenoemde aan de Span jaardslaan in Haarlem. De inzet van deze match is de door de directie van Haar lems Dagblad/Oprechte Haarlemsche Cou rant beschikbaar gestelde beker. Sinds Haarlem enige jaren geleden uit de eerste klasse A verdween hebben bei de elftallen elkaar niet meer ontmoet en men kan de wedstrijd van morgen dan ook met interesse tegemoet zien. Rood en Wit namelijk staat dan wel hoog geklas seerd in IA vlak achter de teams van HCC, maar Haarlem heeft in I B ruim de leiding en stevent direct op het kampioen schap af. Daar komt nog bij dat Haarlem toen zij nog in de hoogste groepering speelde steeds uitzonderlijk goede re sultaten behaalde tegen Rood en Wit. De vraag of dat nu nóg het geval is zal mor gen beantwoord worden. De elftallen zijn als volgt: Haarlem: Paul Maas (aanvoerder), W. Kruyt (wicketkeeper). Max Maas, Th. van Dok. C. van Alphen. H. Onkenhout, R. Heydeman, W. Peschar, L. van der Mey, E. Feitman en P. Thoden van Velzen. Rood en Wit: C. de Nijs (aanvoerder), P. Engelenberg (wicketkeeper), W. van Liemt, H. Wijkhuizen, H. Meyers. P. Bouw man, R. Onstein, D. Bijleveld, M. Venker, J. Luining en C. J. de Ruig. Het Nederlandse cricketelftal, dat zater dag 25 en zondag 26 juli op het terrein van VRA in Amstelveen tegen Denemar ken zal uitkomen, bestaat uit de volgende spelers: L. C. de Villeneuve, aanvoerder; R. Colthoff, wicketkeeper; P. van Arkel, C. R. P. Bakker, mr. W. H. Gallois, A. Schuur, E. W. C. Vriens (allen HCC); P. Bouwman (Rood en Wit); M. Maas (Haar lem); H. Stolk (Hermes DVS) en Wally van Weelde (VOC). Het wordt de derde na-oorlogse wed strijd tussen de Deense en Nederlandse cricketers. De beide voorgaande wedstrij den eindigden in een draw. De hotikbalcompetitie Voor dit weekeinde staat er weer een plaatselijke hoofdklasse-ontmoeting op het programma. Zaterdagmiddag spelen EHS en HHC tegen elkaar. Zondag ont moet Schoten op eigen terrein OVVO. EDO is vrij. Zaterdagmiddag speelt eersteklas ser Kennemerland tegen de Volewijckers, en HCK moet naar Ajax. SC Haarlem speelt zondagmorgen op eigen veld tegen Blauw Wit. EHS heeft op het ogenblik de beste kan sen op de titel en ook HHC zal er niet in slagen om de kampioensillusies van de Buldog's te verstoren Als Jan Smidt weer van de partij is, valt een interessant duel tussen hem en de slagploeg van EHS te verwachten. Zondag krijgt Schoten OVVO op bezoek. De Amsterdammers zijn de laatste weken opeens veel sterker geworden, nu Hannie Urbanus weer ge traind op de plaat staat. Of Urbanus er in zal slagen Schoten te bedwingen, valt te .betwijfelen. Keulemans e.s. lijken ons wel „iets sterker. Als Ed Sauer nog niet hersteld is'van zijn schouderblessure, zal Munsterman de Amsterdamse slagploeg voor zijn rekening moeten nemen. Van de Haarlemse eersteklassers krijgt Kennemerland het zeer moeilijk. En dat nog wel, nu de Kennemerlanders in groot degradatie gevaar zijn door de plotselinge overwinning van Blauw Wit op stadge noot Ajax. Winter c.s. krijgen Volewijc kers op bezoek, dat nog een kansje heeft op het kampioenschap. We zien weinig succes voor Kennemerland. HCK trekt met enkele invallers naar Ajax, dat de laatste weken geheel van slag is. We hou den het op een kleine HCK-zege. S CHaar- lem kan Kennemerland een goede dienst bewijzen door de veteranenploeg van Blauw Wit een nederlaag toe te brengen, wat mogelijk moet zijn. Zaterdag 18 juli. Hoofdklasse: EHS HHC. Eerste klasse: ABC—UW, Ajax— HCK, Kennemerland—Volewijkers. Over gangsklasse A: HFC Haarlem—HCK 2, RCHTYBB. Overgangsklasse B: Spar ta 2Schoten 2. Rayon Haarlem: 3B: SC Haarlem 3Halfweg, HCK 4Kennemer land 2. 4A: Rooswijk 3—TYBB 2. 4B: Schoten 6Terrasvogels 2, VI. Vogels 2 Kennemerland 3. 4C: OG 3—HFC Haar lem 2, Halfweg 3—HCK 5. 4D: Geel Wit— THB 2. Zondag 19 juli. Hoofdklasse: Schoten OVVO, Sparta—WVHEDW. Eerste klasse: S CHaarlemBlauw Wit. Overgangsklas se A: NeptunusTIW. Overgangsklasse B: De SpartaanThor, SVVCatchers, Tjikalong—Rooswijk. Tweede klasse B: HHC 2—RCH 2, Schoten 3—Rivalen, THB —SC Haarlem 2. Tweede klasse C: EDO 2Bloemendaal, JosSchiedam, Rood WitABC 2, ShellLaakkwartier. Rayon Haarlem. 3A: HCK 3—EDO 3. 3B: Roos wijk 2—EHS 2. 4A: Schoten 5—Velsen, EDO 4—Ripperda. 4B: HHC 3—OG. RC: Sikkens—DIO 2. 4D: RCH 3—Sikkens 2, DSS 2—VI. Vogels. Sch errnen /Vederlandse schermsters stelden danig teleur in Boedapest Op de derde dag van de schermwedstrij- den in Boedapest zijn talrijke verrassende uitslagen genoteerd. Zo verdwenen na de eerste ronde van het individueel toernooi op floret voor dames de Olympische kam pioene Gillian Sheen (G.B.), de Hongaarse Ildiko Rejtoe (derde bij de wereldkam pioenschappen van het vorig jaar), de Rus sin Kroutskova (wereldkampioene van de jeugd 1958) en de bekende Oostenrijkse mevrouw Muller-Preis van de lopers. En ook de Nederlandse meisjes, Nina Kleyweg, Elly Botbijl, Danie van Rossem, Jeanne van der Toorn-Van Es en Mary Meyer-Van der Sluis sneuvelden. De eerst genoemde drie evenwel na barrage. Alleen Lenie Kokkes-Hanepen, beslist niet de sterkste schermster van de Nederlandse ploeg, handhaafde zich. Maar ook haar naam kwam na de tweede ronde (kwart finales) niet meer op de poulestaten voor. Een verklaring voor het falen van onze landgenoten kon de chef de mission, It. gen. mr. J. D. Schepers, niet geven. „De meisjes begonnen niet zo goed. maar dat gebeurt wel eens meer. Dikwijl, vnigt een herstel, maar ditmaal helaas niet".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11