Weerslag op de E.G.K.S. RAF-majoor Charles Maughan deed over de overtocht 43 min. 36 sec. Bakker's Behang UITVERKOOP O Zandvoort maakt zich zorgen over wandaden van Duitse „Halbstarken" Teelt van hyacinten, narcissen en tulpen moet uitgebreid worden RESTANTEN Politie kan wegens te kleine bezetting betrekkelijk weinig uitrichten 13 NIEUW RECORD IN BLERIOT-RACE Opruiming kwaliteitsbehang. Leuke, fleurige dessins 50 °/o en meer beneden de normale prijs Ga gauw kijken bij Vader en zoon ernstig gewond bij ontploffing Noodwachters gestraft die in gebreke bleven In Duitsland verongelukt Ongeluk in zwembad; jongen overleden Door zware tractor doodgedrukt Bijzondere koopjes op onze meubelafdeling Teakhouten bankstel 9QQ Blank eiken bankstel QQQ Slaapbank met 2 fauteuils RQQ Teakhouten bergmeubel COQ 7E Ronde tafel voor de eethoek, 4 a q Ronde eiken tafel 9^0 DIEFSTALLEN AAN ORDE VAN DE DAG DE STAALSTAKING Rectificatie inzake belastingaanslagen BOND VAN BLOEMBOLLENHANDELAREN Imam zendt detective achter gevluchte bijvrouw aan Vijf doden in het verkeer Strijd om „Eurobeker" eind juli in Knokke VRIJDAG 17 JULI 1959 (Van onze correspondent in Londen) De vliegwedstrijd tussen Londen en Parijs, welke thans vijf dagen aan de gang is, en nog een kleine week zal du ren, begint thans werkelijk een race te worden. De 35-jarige squadroncomman dant majoor Charles Maughan van de Royal Air Force verbeterde gisteren tot tweemaal toe het record in beide richtin gen. Hij legde de afstand van Marble Arch naar de Etoile in 44 min., 35 sec. af en volbracht de retourtocht naar Lon den in 43 min., 36 sec., zijn eigen tijd met 59 sec. verbeterend. De ploegen van de Britse marine en het leger trokken zich gisteren tijdelijk terug om hun orga nisatie te verbeteren voor een nieuwe po ging om het record van de luchtmacht te breken. Men gelooft echter dat het niet mogelijk zal zijn het onder de 42 minuten te doen. Terwijl de leden van de Britse strijd krachten het onder elkaar uitvechten, getroosten ook de burgers in deze race zich grote inspanningen. De 23-jarige Jean Vinatier, een lid van de Franse Renault-ploeg, werd gisteravond op het traject Londen-Parijs de snelste onder de niet-militairen met een tijd van 57 min., 34 sec., waarmee hij tevens met 13 sec. het militaire record van de eerste dag verbeterde, namelijk dat van kapitein Roderick Walker, die toen iedereen in verbazing bracht met zijn tijd van 57 min., 47 sec. Een andere Fransman, Jean Li- mone, verloor bijna zijn broek, toen hij naar zijn helicopter in Parijs rende, maar hij werd toch de op een na snelste burger in 61 min. 48 sec. De „koning van de Britse vacantiekam- pen," Billy Butlin, verscheen in witte overall en sportschoenen, maar zijn po ging om het burgerrecord te verbeteren faalde. Zijn tijd bedroeg 70 min. 20 sec. Hij had na lang zoeken in België een an tieke Spitfire gevonden, waarin hij de overtocht maakte. Toen Butlin uit Parijs terugkwam, was de drijvende landings plaats voor helicopters in de Theems ver dwenen. Butlin sprong toen uit de helicop ter op de modderige kant van de oever. Een 23-jarige Engelse student vertrok van Marble Arch op een oorspronkelijke manier, namelijk zittend op een gemoto riseerde grasmaaimachine. Hy bereikte het vliegveld Croydon in twee en een half uur. Over de hele tocht van Londen naar Parijs deed hij 10 uur, 48 min. en 8 sec. Onze landgenoot Henk van Overvest leg de gisteren de afstand van Arch naar Are in 4 uur, 28 min, 29 sec. af. Madame Blé- riot, de weduwe van de pionier, bracht gis teren een onverwacht bezoek aan het con trolepunt bij de Are de Triomphe. Zij zei, dat haar echtgenoot van de wedstrijd zou hebben genoten. Het was interessant en amusant. Zij deelde de teleurstelling van vele Fransen dat er geen waardig natio naal toestel aan de race deelneemt <om de nagedachtenis van de grote luchtvaart heid te eren. Ook de Franse luchtmacht en het Franse leger laten jammergenoeg verstek gaan. De recordbreker Maughan heeft toch nog pech gehad. Hij liep vast in het over volle Londense verkeer en zijn Hunter straaljager had zo veel tegenwind, dat hij Advertentie sisrt Gen. Cronjéstraat 135 jjjj Bij een ontploffing in hun woning te Harlingen zijn de 44-jarige heer J. Out- huysen en zijn 14-jarige zoon Sietse zwaar gewond. De heer Outhuysen was in de keuken bezig met het mengen van olie en benzine voor zijn bromfiets. Op de keukentafel stond een brandend spiritus-theelichtje. Plotseling volgde er een ontploffing en de heer Outhuysen stond in een oogwenk in lichter laaie. Zijn zoon Sietse, die in de nabijheid stond, rukte hem het blik ben zine uit de handen en wierp het door de openstaande keukendeur naar buiten. Hierbij raakten ook de kleren van de jon gen in brand. De moeder snelde op hét hulpgeroep van haar man en zoon de keu ken binnen met een tafelkleed, dat zij om de brandende kleren van haar zoon wik kelde. De heer Outhuysen rende in paniek de straat op, waar een buurman de bran dende kleren met water bluste. Een toe vallig passerende medicus liet de heer Out huysen en zijn zoon, die zeer ernstige brandwonden hadden opgelopen, naar het ziekenhuis te Harlingen vervoeren. De toestand van beide patiënten bleek zo ern stig te zijn, dat overbrenging naar het zie kenhuis te Groningen noodzakelijk werd geacht. De brand die na de ontploffing in de keu ken ontstond, werd geblust door een andere buurman. Het 11-jarige dochtertje Liesje, dat tijdens de ontploffing achter haar vader stond, werd eveneens gewond. Ook de moeder liep bij blussingspogingen lichte brandwonden op. op slechts 70 meter hoogte over het Ka naal scheerde. Toen hij in Frankrijk voor de terugtocht wilde starten, zat de rem- handel klem en moest hij overstappen in een reserve toestel. Dit alles betekende tijdverlies. Een 45-jarige Londense advocaat, die vroeger vlieginstructeur is geweest, maak te de retour-trip onberispelijk uitgedost in donker pak met bolhoed en parapluie. Zijn doel was aan te tonen dat ook de perfecte Engelsman de tocht kan maken in gehuur de auto's en een gehuurd vliegtuig voor praktisch hetzelfde geld als een eerste klasse retour met de gewone luchtdienst. De gehele tocht kostte hem slechts 25 pond. De snelste tijden, die totnutoe in de Ka naalrace gemaakt zijn, liggen allêmaal on der het uur. Het zijn: Londen-Parijs Parijs-Londen Majoor Maughan 44 m. 35 s. 43 m. 36 s. Kolonel Ryder 47 m. 45 s. 44 m. 37 s. Kapit. Williams 47 m. 43 s. 45 m. 51 s. Luit. Westlake 45 m. 13 s. Lt.-Kol. Martin 56 m. 58 s. Luitenant Lynch 57 m. 3 s. Vinatier 57 m. 34 s. Kapitein Walker 57 m. 47 s. R.A.F.-commander Maugham Vier ingezetenen van Utrecht hebben zich voor de politierechter moeten ver antwoorden wegens het niet vervullen van hun verplichtingen ten aanzien van de B.B. De eerste, een 30-jarige betonwerker, die geweigerd had een opleidingscursus te volgen, voerde aan, dat hij na een zwa re dagtaak geen fut en geen lust meer had bij de B.B. werkzaam te zijn. Bovendien had hij principiële bezwaren: Hij be schouwde de B.B. als een kapitalistische instelling, waarmede hij niets te maken wilde hebben. Hij werd veroordeeld tot een week gevangenisstraf. De officier van justitie had veertien dagen geëist. De drie anderen die om naar hun mening za kelijke redenen een aantal keren verstek hadden laten gaan op cursusavonden, kre gen ieder een voorwaardelijke gevangenis straf van veertien dagen en boeten van f40 tot f 100. In de afgelopen nacht is bij Dülmen in Duitsland een Nederlandse vrachtauto, be laden met anderhalve ton tomaten, van de weg afgereden. De chauffeur werd niet gewond. Hij werd vermoedelijk verblind door een tegenligger, die na het ongeval doorreed. De lading tomaten ging ver loren en de auto werd zwaar beschadigd. In het zwembad „De Warande" te Oos terhout is de dertienjarige Bruno Kostu- chowski bij het zwemmen verdronken. De jongen, woonachtig in Oosterhout, maakte in het herenbad een duik van de spring plank, onmiddellijk gevolgd door een an dere jongen, die bovenop Bruno in het water neerkwam. Deze jongen meende, dat er niets ernstigs gebeurd was en zwom door. Bruno kwam echter niet meer boven en werd enkele minuten later bewusteloos door de badmeester uit het water gehaald. Een ontboden arts trachtte hem met be hulp van een zuurstofapparaat te redden, doch deze poging bleef zonder resultaat. Bij de Loenerveenseplas, ten oosten van Loenen is een ernstig ongeluk gebeurd, dat de 23-jarige tractorbestuurder J. Koot uit Utrecht het leven heeft gekost. Op zeker moment zakte de tractor gedeeltelijk in de slappe bodem weg. Terwijl de be stuurder manoeuvreerde om weer los te komen, sloeg de zware tractor achterover. De heer Koot raakte eronder. Toen een op 200 meter afstand werkende dragline machinist, die het ongeluk zag gebeuren, te hulp snelde, was de tractorbestuurder reeds overleden. Het duurde ongeveer anderhalf uur eer de tractor kon worden opgetrokken en men het lichaam van de verongelukte kon bergen. Advertentie 3 zits bank. 2 fauteuils, solide bekleding 4vUi" met wol moquette bekleding UvOi" ruime dekenberging tafel, 4 stoelen met plasticleer ÜfeiVi I O 4 stoelen met plastic bekleding I I %3 met tuimelblad, 4 stoelen met wollen epinglé stof favVi" KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TEL. 11491 In ons blad van 15 juli jongstleden gaven wij een commentaar op een brief aan de redactie over de cumulatie van belasting aanslagen. Wellicht zou dit commentaar de indruk kunnen wekken, dat men wanneer men meer aanslagen tegelijk dient te betalen met de ontvanger een rege ling kan treffen dat deze aanslagen na elkaar voldaan kunnen worden. Dit wordt door de Belastingen hier ter stede na drukkelijk afgewezen. Alleen in uitzonde ringsgevallen, bijvoorbeeld wanneer de be lastingplichtige door bijzondere huiselijke omstandigheden niet op de daarvoor ge stelde termijnen aan de aanslag kan vol doen, bestaat de mogelijkheid dat men in persoonlijk overleg met de ontvanger een regeling treft, waarbij het aantal ter mijnen met enige kan worden uitgebreid, of een andere betalingsregeling wordt ge troffen. Men doet er in het algemeen goed aan zich schriftelijk tot de ontvanger te wenden, „daar men", zo deelde men ons mede, „vaak uren moet wachten, als men het kantoor aan het Klein Heiligland be zoekt". De cumulatie van aanslagen is uit ad- ministratief-technische oorzaken dikwijls niet te vermijden, maar vaak draagt ook het publiek schuld. Men geeft immers zijn schatting van het inkomen van het lopen de jaar bij de belastingaangifte te laag op, waardoor men dan niet in aanmerking komt voor een voorlopige aanslag. Later, wanneer de definitieve aangifte binnen komt, blijkt dan dat het inkomen aan merkelijk hoger was dan de oorspronke lijke schatting. Dientengevolge krijgt men een hoge voorlopige aanslag. (Deze aan slag is weer om administratieve redenen een voorlopige). Te zijner tijd ontvangt men dan zijn definitieve aanslag, die in deze gevallen echter in het algemeen niet veel verschilt van de voorlopige. Om hoge aanslagen te vermijden doet het publiek er dus goed aan de schatting van het in komen in het lopende jaar met werkelijk heidszin op te geven. Daardoor bereikt men een zekere spreiding van de be talingen. Het aantal van vijf termijnen is, zoals wij reeds schreven, vastgesteld en daarvan kan slechts als het uiterst nood zakelijk is van worden afgeweken. Er kan echter geen sprake van zijn, dat men bij voorbeeld drie aanslagen, die in dezelfde termijn ontvangen worden, na elkaar kan voldoen. Men dient zich voor een dergelijke re geling niet te vervoegen bij loket 16 van de inspectie, maar bij een van de loketten van het ontvangkantoor. Een probleem, waarvoor de Zand- voortse politie zich reeds vorig jaar zag geplaatst en waarop wij toen reeds uitvoerig de aandacht vestigden, lijkt zich dit jaar in nog knellender mate te gaan voordoen. Het is het probleem van die Duitse jongeren, die zonder over voldoende geld te beschikken, voornamelijk per bromfiets naar ons land komen om bij voorkeur de bad plaatsen op te zoeken. Door geldnood gedreven maken deze „Halbstarken het Duitse equivalent voor „nozems" zich dan vaak schuldig aan kruimeldiefstallen, die echter niet zelden uitgroeien tot ernstiger ver grijpen zoals het stelen van bromfiet sen en geld. „Het is een vraagstuk waarvoor niet zo gemakkelijk een af doende oplossihgis te vinden'Vzei ons de korpschef van de Zandvoortse politie, hoofdinspecteur II. P. Huijs- man, Men zou er echter, volgens de heer Huijsman, beslist verkeerd aan doen deze kwestie al te veel op te In een flatgebouw. In Kerkrade wil men een tien verdiepingen hoge flat bou wen, waarin een hotel zal komen en waarin tevens de gemeente-secretarie en een aantal andere gemeentediensten als mede het hoofdbureau van politie zullen worden gehuisvest. Voor het eerst in zyn bijna zestigjarig bestaan heeft de Bond van Bloembollen handelaren enkele gespecialiseerde jour nalisten uitgenodigd haar algemene ver gadering bij te wonen. Deze werd donder dagmiddag in Treslong te Hillegom gehou den onder leiding van de heer F. van der Kolk uit Hillegom. Deze wees er in zijn openingsrede op, dat de prijs per geëx porteerde kilo bloembollen in 1958 op 3.04 kwam. In 1957 was dat 3.01. Deze stij ging van één percent is, gezien de stijgen de inkoopprijzen en vaste lasten, te ge ring. Het is een feit, dat de laatste jaren de exporteur voor al zijn werken en zwoe gen, voor al zijn in wezen te grote risico's geen voldoende beloning heeft gehad. Na zeer uitvoerige besprekingen kwam men tot de conclusie het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen te moe ten adviseren gedurende meerdere jaren de teelt van hyacinten, tulpen en narcis sen met vijf percent uit te breiden. Juist in een jaar, dat er een goede tot beste oogst is moet men uitbreiden, omdat er dan voldoende bollen zijn en de kwekers de beste niet aan de markt onttrekken. De internationale ontwikkelingen be sprekende wees hij op de economische in tegratie van Engeland, Zweden, Noorwe gen, Denemarken, Zwitserland, Oostenrijk en Portugal. Hier zal Nederland de con currentie tegen de Deense bloembollen moeten opnemen. Het is bekend, dat En geland Denemarken grote concessies heeft gedaan ten aanzien van de agrari sche importen. De heer Van der Kolk ver wachtte een recordoogst en raadde daar om de inkopers het hoofd koel te houden. Hij adviseerde de leden uiterst accuraat te zijn bij het accepteren van de gekochte bloembollen en het kopen van de veilingen. De belangrijkste punten van de agenda waren de besprekingen van de minimum exportprijzen, zoals deze door het Pro duktschap voor siergewassen zijn voorge steld, nl. op basis van de binnenlandse mi nimumprijs verhoogd met exportkosten, en de meningsvorming over het in 1959/ 60 met bloembollen te beplanten opper vlakte. De Bond van Bloembollenhandelaren blijkt van mening, te zijn dat als de kwe kers een op basis van kostprijzen verkre gen prijs hebben, dat de exporteurs daar ook recht op hebben. Voor hen is de kost prijs inkoop plus kosten. Dit systeem wordt echter niet door het bestuur van het produktschap aanvaard. Zonder af te wijken van het principiële standpunt zal men toch trachten een zo redelijk moge lijke prijs uit de onderhandelingen met de diverse organisaties te halen. Men proefde uit alle opmerkingen de verbittering over de onmacht van de ex porteurs om tegen een kwantitatieve meerderheid van kwekers te moeten vech ten. Iedereen was het met de opmerking van een van de aanwezigen eens, dat hoe meer een exporteur verkocht, hoe meer hij in het eigen vlees snydt. Er zijn bloembollen te kort. De pogingen van het landbouwschap om de minimumprijzen op grond van bereke ningen, die afwijken van die van het P.V.S. nog lager te stellen teneinde de buiten landse cultures te kunnen beconcurreren, werd afgedaan met de opmerking van de voorzitter „Men kan geen concurrentie aangaan met papieren prijzen". In nauw verband hiermede stond de be spreking van de met bloembollen te be planten oppervlakte. Uitsluitend met het oog op de steeds toenemende teelt van bloembollen in de ons omringende landen meende men, dat het aanbod van Neder landse bloembollen ruimer moet worden. Volgens de voorzitter zou een vergroting van het toegestane areaal gedurende een paar jaar de buitenlandse kwekers af schrikken. ROME (UPI) De Iman van Jemen heeft de hulp van een particuliere detec tive ingeroepen om Saoed Bint, een ha remmeisje, dat ontvlucht is en in een Ita liaans klooster zou zijn ondergedoken, voor hem op te sporen. Saoed Bint is een van de schoonste vrouwen in de harem van de iman, die haar ten geschenke kreeg van koning Saoed. Syrische rovers heb ben haar uit haar huis weggeroofd en aan koning Saoed verkocht. De iman heeft het detectivebureau een foto gegeven van Saoed Bint. Haar vlucht zou de reden zijn geweest van zijn onver wachte terugkeer naar Rome. Volgens an dere berichten werd de iman in het K.L.M.-chartervliegtuig door een lichte hartaanval getroffen. De iman zal, naar de legatie van Jemen in Rome heeft meegedeeld, vermoedelijk dezer dagen per schip naar Jemen terug keren. Hij woont met zijn gevolg in een villa aan de Via Appia, die door zijn lijf wacht bewaakt wordt. Een eerste navraag bij een aantal kloos ters in Rome heeft, blijkens berichten in verschillende Italiaanse kranten die veel werk maken van deze zaak, nog niets op geleverd. De iman heeft nog twintig bijvrouwen in zijn reizende harem In Jemen heeft hij er ongetwijfeld nog meer. blazen of te gaan generaliseren. „Het merendeel van het aantal Duitsers dat Zandvoort bezoekt ergert zich even zeer aan het gedrag van hun jeugdige landgenoten en roept in voorkomende gevallen de hulp van de politie in" Tijdens ons gesprek werd er juist weer een achttal van deze jonge Duitsers het politiebureau binnengebracht. Daar er reeds vier van hun kornuiten in de ar restantencellen verbleven, werd deze „nieuwe oogst" voorlopig in de agenten- wacht ondergebracht om stuk voor stuk door een rechercheur aan de tand te wor den gevoeld. Brutaal en uitdagend van houding leunen ze in een hoek tegen de muur. Hun gezichten drukken het duide lijk uit: „Jullie maken ons niks. Bewijs het maar eens wat we gedaan hebben!" Daags tevoren was aangifte gedaan van de diefstal van een jasje uit een vracht auto met daarin de persoonlijke eigen dommen' van de chauffeur. Uit een op de boulevard geparkeerde auto verdween twintig liter benzine door overheveling uit de tank en verder werden uit een tent op een van de Zandvoortse kampeerterrei nen drie bankbiljetten van tien gulden ontvreemd. Over deze en nog vele andere diefstal len zullen de aangehoudenen worden ge hoord. Sommige van hen hebben zich in een bende verenigd. Zij zullen onder meer moeten uitleggen hoe zij in het bezit zijn gekomen van de menigte doosjes sigaret ten die op hen werd aangetroffen. Van kwaad tot erger Het begint meestal met het wegnemen van lege melkflessen, jampotjes of limo nadeflesjes die in het dorp voor het sta tiegeld worden ingeleverd. Maar daar blijft het niet bij. De Zandvoortse politie is dan ook van mening dat de talrijke klei ne en grotere diefstallen die de laatste tijd in de badplaats zijn gepleegd voor een groot deel op rekening van deze losgesla gen jeugd moet worden geschoven. Ook op zedelijk gebied nemen deze Duitse jongelui het niet nauw. Het Zandvoortse politiekorps kan echter met zijn sterkte van 42 man op een inwonertal van bijna 50.000 tegen deze „Duitse invasie" be trekkelijk weinig uitrichten. „Er is maar één oplossing voor dit kwaad", aldus de heer Huijsman, „en die is dat het publiek zelf metterdaad mee werkt om deze kwalijke gasten uit te schakelen. Na het seizoen zullen we de hoofden bij elkaar moeten steken om voor het volgend jaar afdoende maatregelen te nemen". Douane staat machteloos Op onze vraag of het niet mogelijk is reeds aan de grens tegen deze jongelui op te treden, vernamen wij dat dit inder daad wel het geval, is, maar dat men ook daar machteloos tegenover deze „toeris ten" staat. Met hun „Personal-Ausweis" hebben ze een goedkoop en geldig papier om de grens te overschrijden. Vaak heb ben deze Duitse jongens en meisjes niet meer dan vijf mark op zak. Wanneer de douane informeert naar het doel en de duur van het verblijf in Nederland luidt het stereotiepe antwoord: „Arnhem of Nijmegen. Vanavond komen we weer te rug". Maar Arnhem of Nijmegen wordt in verreweg de meeste gevallen de een of andere badplaats of toeristencentrum en vijf Mark zijn gauw verteerd. Dan be gint de narigheid, die niet zelden op het politiebureau eindigt en bekrachtigd wordt met een rood stempel op de „Aus- weis" die de bezitter als ongewenste vreemdeling kenmerkt. Indien hun niets ten laste kan worden gelegd, worden ze over de grens gezet. In het andere geval heeft de officier van Justitie nog een ap peltje met hen te schillen. Maar ook deze krijgt er grijze haren van. Zo maakt men zich in Zandvoort en in menige toeristenplaats kopzorgen over deze minder aangename zijde van het toerisme. Het is een facet dat de volle aandacht èn een krachtig optreden van de autoriteiten behoeft. WEEKABONNEMENTEN dionen uittrlljk op woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE In kringen die in nauw contact staan met de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (E.G.K.S.) wordt gezegd dat de staalprijzen voor uitvoer naar niet E.G.K.S.-landen in de komende paar weken zullen stijgen indien geen regeling wordt bereikt in de Amerikaanse staal- staking. Deze kringen uitten zich gisteren bezorgd over de mogelijke gevolgen van het conflict in de Verenigde Staten voor de industrie in de E.G.K.S. Indien de sta king aanleiding zou geven tot een stroom van orders aan de Europese bedrijven, zou dit leiden tot een ernstige verstoring van de huidige bevredigende situatie. Indien de prijzen buiten de E.G.K.S. hoger zouden worden dan daarbinnen, zou dit schadelijk zijn voor de afnemers in de E.G.K.S. om dat de staalfabrieken dan de voorkeur zouden geven aan export naar derde landen. Ook in aluminium De staking in de Amerikaanse staal industrie duurt voort zonder dat een rege ling in het verschiet ligt. Als gevolg van de staking, die een half miljoen arbeiders omvat, zijn reeds ongeveer 25.000 personen bij vervoersbedrijven en bij de leveran ciers van kolen en erts werkeloos ge worden, terwijl verwacht wordt dat dit aantal tegen het eind van deze maand met 50.000 zal zijn gestegen. Er dreigt momenteel tevens een staking te ontstaan in de'Amerikaanse aluminium- industrie. De vakvereniging van staal- arbeiders telt 31.500 leden die in de alu- miniumindustrie werkzaam zijn en voor deze leden heeft de bond dezelfde loon eisen gesteld als onlangs door de staal industrie zijn verworpen. De aluminium- industrie heeft toegezegd de looneisen te zullen bestuderen. De lopende contracten met de aluminiumproducenten vervallen op 31 juli aanstaande. Enige leerlingen van de christelijke Ulo in Loppersum, die op weg waren naar huis, moesten op de provinciale weg tussen Loppersum en Stedum een tractor pas seren, die een paar wagens met hooi trok. Gelijktijdig naderde van tegenovergestelde kant een vrachtauto. Een meisje, de 14-jari- ge Berendina Brugstra uit Stedum, kreeg een duw van een der hooiwagens, viel en werd zowel door de hooiwagen als door de vrachtauto overreden. Zwaar gewond werd ze naar huis vervoerd, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. Op een kruispunt te Zeist is de 77-jarige J. Th. A. Burgers om het leven gekomen. De heer Burgers wilde met zijn fiets zon der op het verkeer te letten oversteken. Hij werd aangereden door een bestelauto. De bejaarde man werd met een schedelbasis- fractuur naar het ziekenhuis vervoerd. Bij aankomst was hij reeds overleden. De 19-jarige bromfietser G. W. Kuchler uit Sloterdijk is in Utrecht in botsing ge komen met een stadsbus. Zwaar gewond werd hij naar een ziekenhuis gebracht, waar hij later in de nacht is overleden. De bromfietser was zonder voldoende op te letten een druk kruispunt opgereden. In Wagenberg liep de 4-jarige Wim Broeders plotseling de rijweg op. Het knaapje werd overreden door een vracht auto en was op slag dood. De 30-jarige bromfietser A. van Kempen uit Linschoten, die met vier vrienden een bromfietstocht maakte, wilde, toen men door Zeist reed, al rijdende een sigaret op steken. Hij verloor de macht over het stuur, viel en liep een schedelbasisfrac- tuur op. In het Zeister ziekenhuis is hij overleden. In het Belgische badplaatsje Knokke Le Zoute treden van 23 tot 31 juli vijf Europese landen tegen elkaar in het strijd perk om de Eurobeker" en om een prijs van honderdvijftigduizend Belgische fran ken. Vijf jaar geleden begonnen Frankie Vaughan en Georges Brassens er hun car rière en dit „festival" dat in de eerste plaats een zangwedstrijd voor jeugdige artiesten beoogt te zijn, zal, naar men hoopt, opnieuw enige toekomstige sterren naar voren schuiven. In twee groepen treden Nederland, Frankrijk, Engeland, West-Duitsland, Bel gië en Italië aan. Ons land zal het in de voorronde moeten opnemen tegen Enge land en Frankrijk. De deelnemers mogen niet ouder zijn dan vijfendertig jaar. Voor Nederland komen uit: Annie Palmen, Ly- dia Tuinenburg, John de Mol, Joop van de Marei en Rob Touber.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15