E XA ME NS Kennemer Garage R.KD £uxc4£ex Velo Visie G. L. de Haas verslaat M. P. Suiker in schaaktoernooi M.-Kennemerland IJmond-agenda Haarden en kachels voor RIJLES 4 Leerlingen Technische School krijgen diploma Burgerlijke Stand van Velsen De hoofdader naar het T.V.-apparaat is een goed geplaatste antenne Restant wintercompetitie bij schaakclub Kijk-Uit LOENDERSLOOT Drie Franse katjes Rivalen zien niet om Alle schijnwerpers aan Bloedwraak is „SUCCES" Gladiolen bovenaan ZATERDAG 18 JULI 1959 De Kijk-Uit speler G. L. de Haas heeft voor een grote verrassing gezorgd in de strijd om de schaaktitels van Mid-Kennemerland. Voor de afdeling A van de hoofdklasse moest hij aantreden voor een duel tegen de grote favoriet M. P. Suiker (Pat Mat). Het is merkwaardig dat de overigens zeer bekwame Suiker tegen Kijk-Uit-spelers zelden tot zijn beste spel komt Zo werd hij vorig jaar bijvoorbeeld nog verslagen door J. L. Wijdoogen om in de bondscompetitie tegen J. Blok niet verder dan remise te komen. Nu is er weer een nederlaag tegen G. L. de Haas aan toegevoegd. Overigens zag het er in de beginfase in het geheel niet naar uit dat de Pat-Matter het loodje zou moeten leggen. In de afruil- variant van het Spaans kwam hij al vrij spoedig een pion voor. De strijd kreeg toen een wat wilder aanzien, iets waarin De Haas zich gewoonlijk best thuis voelt. Zo ook nu. Met zijn bekende listigheid liet hij Suiker de gelegenheid nog een tweede pion te winnen, wat deze dan ook prompt deed. De IJmuidenaar zette toen een op timistische aanval op de koningsstelling in. Suiker onderschatte deze kennelijk en plukte daarvan spoedig de wrange vruch ten toen zijn rivaal zonder pardon bleef aandringen. Suiker diende niet afdoende van repliek en raakte in een mat.net ver strikt. Deze uitslag was een kolfje naar de hand van de Santpoort-afgevaardigde K. Steijn. In een Slavisch gevecht gewikkeld met ir. D. G. Huj'gen (Pat Mat) kreeg hij het betere spel. Hij kreeg de beschikking over een sterk loperpaar en won een tweetal pionnen. Huygen vocht kundig verder en wist ten slotte een afgebroken stelling te bereiken, waarin hij een stuk achter staat, maar dat zeker niet zonder meer verloren is. In de andere groep leverde favoriet D. van Vuuren een spectaculair gevecht met Tj. de Jong (Kijk-Uit). Doordat de laatste op de derde zet niet te sterk voortzette kwam de Weenink-speler in het voordeel. Er werd in deze beginfase zo lang gedacht dat beide spelers nauwelijks vijf minuten bedenktijd overhielden voor 20 zetten. Er stonden op dat moment verscheidene stuk ken al dan niet terecht „en prix", terwijl penningen niet van de lucht waren. In deze verwarde situatie maakte Tj. de Jong, in overigens moeilijke stelling, een beslis sende fout. De prima spelende D. van Vuuren aarzelde geen moment en sloeg onbarmhartig toe. Het was reeds zijn twee de zege in dit toernooi. P Tijssen had inmiddels reeds een zege op zijn clubgenoot P. H. Janssen (Pat Mat) bevochten. Het was in deze partij aanvan- Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224-226 - IJmuider Telefoon 02550-4324 Voor eerste klas service In het Patronaatsgebouw te IJmuiden zijn vrijdagavond de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de Technische School te Velsen. De heer P. Hubbeling, directeur van de Technische School, wees er op dat de leraren vooral hebben getracht de jongens verantwoordelijkheidsgevoel en plichtsbe sef bij te brengen. In de tweede plaats kwam de vakopleiding. Hij spoorde de leerlingen aan verder te studeren, met dit diploma alleen niet tevreden te zijn. Voor al nu industrialisatie een levensbelang voor Nederland is. De Dick van Leeuwenprijs, voor de beste leerlingen van de verschillende afdelingen bestaat dit jaar uit een legpenning. De lijst van gediplomeerde leerlingen is als volgt: kelijk Tijssen die het betere spel kreeg. Een gevaarlijke tegenactie van Janssen was er oorzaak van dat Tijssen nog enkele benauwde ogenblikken doormaakte. Jans sen zag echter geen kans een beslissende wending te vinden, verloor zelfs een stuk en daarmee natuurlijk ook de partij. Ook in de eerste klasse werd volop strijd geleverd. De beide groepen werden door het deelnemen van de Kijk-Uit-spelers A. A. Verkooijen en J. Vis uitgebreid tot zeven spelers. Uiteraard heeft er na twee speeldagen nog geen afscheiding plaats ge vonden. De uitslagen van de gespeelde partijen luiden: Hoofdklasse: Groep A: K. Steijnir. D. G. Huygen afgebr. M. P. SuikerG. L. de Haas 0-1. G. L. de HaasK. Steijn 0-1. Groep B: D. van VuurenTj. de Jong 1-0. P. TijssenP. H. Janssen 1-0. Eerste klasse: Groep A: J. van Vuuren J. Schroder 0-1. W. WortelboerT. Wester 0-1. G. KoomenA. Burgerhout rem. A. A. VerkooijenG. Koomen 0-1. Groep B: J. MallienT. Langedijk jr. 0-1. P. Steeman J. H. Kruijer afgebr. M. DuinG. v. d. Berg 0-1. T. Langedijk jr.J. Vis remise. De eerstvolgende speelronde zullen o.a. de volgende partijen worden gespeeld: Hoofdklasse: K. ComisJ. C. de Haas, ir. D. G. HuygenM. P. Suiker, Tj. de Jong P. Tijssen en P. StetP. H. Janssen. Eerste klasse: T. WesterG. Komen, J. Schroder A. A. Verkooijen, W. WortelboerJ. van Vuuren. T. Langedijk jr.G. v. d. Berg, P. SteemanM. Duin en J. MallienJ. Vis. Er wordt gespeeld in het Statenhuis in Beverwijk. De partij tussen D. van Vuuren (wit) en Tj. de Jong (zwart) had het volgende ver loop: 1. e4-e5, 2 Pc3-Pf6, 3. f4-d6, 4. Pf3-exf4, 5. d4-Lg4, 6. Lxf4-c6, 7. Le2-Lxf3, 8. Lxf3- Le7, 9. e5-dxe5, 10. dxe5-Pfd7, 11. e6-Pf6, 12. exf7 schaak-Kxf7, 13. 00-Db6 schaak, 14. Khl-Pa6, 15. Lh5 schaak-g6, 16. Pe4- Thd8, 17. Ld6-De3, 18. Dg4-Txd6, 19. Pxd6 schaak-Lxd6, 20. Dh4-Le7, 21. Tael-Dc5, 22. Lg4-Kg7, 23. Te6-g5, 24 Del-Te8, 25. Texf6-Lxf6, 26. Dxe8-Pb4, 27. Le6-Pd5, 28. Df7 schaak-Kh6, 29. Txf6-Pxf6, 30. Dxf6 schaak-Kh5, 31. g4 en zwart geeft het op. Mat op de volgende zet is onvermijdelijk. A. J. Ham's duiven vliegen in gele trui De postduivenvereniging „De Snelvlie- ger", die voor haar leden een duiventour organiseert, is gestart met 464 duiven in de eerste etappe vanaf Roosendaal (103 km.). Daar de wind voor de jonge vogels zeer gunstig was, werden snelheden be reikt van 100 km. per uur. Een duif van de heer A. J. Ham bereikte, reeds na 1 uur en 4 minuten gevlogen te' hebben zijn hok, zodat deze liefhebber de volgende etappe mét zijn duiven in de gele trui vliegt. Het dagklassement werd ge wonnen door „de Vale" met de gebroeders Van der Zwet en de heer Boender, voor de „Bonte". De beste prestatie werd gele verd door de heer J. Koorn, die 6 van zijn tourduiven in de kop wist te plaatsen. De suikerprijs ging naar de heer R. Jung, die er geheel naast vloog! Het klassement ziet er als volgt uit: 1. A. J. Ham, 2. J. v. d. Zwet, 3. J. Koorn, 4. E. de Boer, 5. A. Schotvanger, 6. C. Boen der, 7. C. v. d. Zwet, 8. S. Voet, 9. F. Schaap en 10. Joh. Broek. Zondag wordt gestart vanaf Duffel (140 km.). Advertentie BEVALLEN: Chr. E. Cordia—de Valk, d., van Poptaplantsoen 13 rd., IJmuiden; A. Wolters—Hendriks, d., Woonwagen kamp, Velsen; C. Schippers—Rijnsaardt, d., Gijzenveltplantsoen 77, IJmuiden; F. Tol—Hollenberg, d., Kennemerlaan 81, IJmuiden; M. Th. Zwarter—Koelemeijer, d., Velserduinwag 167, IJmuiden (Oost); A. Haasnoot—Ouwehand, z., Celsiusstraat 16, IJmuiden; C. P. Koster—Timmerman, d., Geelvinckstraat 6, Velsen (noord). OVERLEDEN: J. van Leeuwen, 70 jaar, echtgenote van A. Gerrits, Roggeveen straat 18, IJmuiden (oost). GEHUWD: G. J. Meesters en M. A. H. D. Wolters, IJmuiden, Trompstarat 207; A. J. te Loo en K. Groenendijk, IJmuiden, Bloemstraat 102; A. Verhoeven en Th. M. Fafiani, Velsen (noord), Geelvinckstraat 102; A. Vrugt en C. M. Smoor, IJmuiden, Planciusstraat 44; W. W. Schade en T. Ketea, IJuiden, P. Heinstraat 21; A. Schiltmeijer en J. A. J. Morren, IJmuiden, van Leeuwenstraat 76; A. F. van der Put ten en D. M. Meerhof, IJmuiden, Plan ciusstraat 8; J. S. J. P. Moltzer en H. C. Massee, Santpoort, Brederoodseweg 49. ONDERTROUWD: C. Verdikt, IJmui- derstraatweg 136, IJmuiden en I. Jonker, Willemsbeekweg 20, IJmuiden (oost), t. a.: IJmuiderstraatweg 136, IJmuiden; M. van Oei, Kanaalstraat 259, IJmuiden en A. Venema, Nachtegaallaan 8, IJmuiden (oost), t. a.: van der Helststraat 18, IJmui den (oost); H. Krul, Clarionlaan 5, Sant poort M. A. E. Hartung, Crayenesterlaan 132, Haarlem; J. F. B. de Koning a. b. Ka- rel Doorman, Rotterdam en N. Bosman, Meeuwenlaan 34, IJmuiden (oost); K. Eb- beling, Trompstraat 50, IJmuiden (oost) en T. K. van Schie, Kompasstraat 22, IJmuiden, t. a.: Lekstraat 52, IJmuiden; J. Geluk, Veersesingel 148, Middelburg en H. Dubbelaar, Kanaalstraat 190, IJmui den, t. a.: Kanaaalstraat 190, IJmuiden; J. P. van Eerden, Zandersstraat 40, IJmuiden (oost) en J. M. Iskes, Ooster duinweg 16, IJmuiden (oost), t. a.: Zan dersstraat 40, IJmuiden (oost); A. Chr. de Vries, Stationsweg 94, Velsen en M. C. Liffmann, Lepelkruisstraat 15 II, Amster dam, t. a.: Stationsweg 94, Velsen; T. P. Hoek, Homburgstraat 6 rd., IJmuiden en P. M. Visser, van Leeuwenstraat 13, IJmuiden, t.. a.: Lange Nieuwstraat 445, IJmuiden (oost); B. Kremers, Bloemstraat 83. IJmuiden en J. H. van Urk, De la Reij- straat 5, IJmuiden; A. Schiltmeijer, Vaartweg 42, Bussum en J. A. J. Morren, van Leeuwenstraat 76, IJmuiden, t. a.: van Leeuwenstraat 76, IJmuiden. AFSCHEID VAN P. VERMEULEN- SCHOOL In aanwezigheid van hun ouders, het personeel en het bestuur der school, heb ben 54 leerlingen, die de Pieter Vermeu len school te IJmuiden gaan verlaten, af scheid genomen van hun school. De samenkomst, die zeer druk bezocht was, werd geleid door het hoofd der school, de heer M. de Kool, die de kinde ren hartelijk toesprak, voor het laatst nog raad gaf en enige blijken van waar dering aanbood. Tevoren hadden enige leerlingen een schoolradiofilmstrip vertoond en daarbij een toelichting gegeven; anderen lazen opstellen voor. Een hunner overhandigde Hét' ftoofa der school' een boekenfton, waarna een van de ouders het woord voerde: Dé voorzitter van de schoolver eniging, de heer Klut, richtte zich nog tot de heer Van Gemert, een der leerkrach ten die de school gaat verlaten. De ere-voorzitter, de heer Van den Brink sprak het slotwoord. SPORTLERARES M.O. Bij de donderdag in Amsterdam gehou den examens slaagde voor M.O.-sport- lerares mejuffrouw J. Krabbendam te Velsen-Noord. Zondag 19 juli Advertentie Koopt u daarom uw T.V. bij ons en u heeft én op het T.V.-apparaat én op de antenne 100 °/o service. Wij hebben onze eigen antennebou wers en werken met le klas materi aal. zodat wij thans 5 iaar garantie geven op elke door ons geplaatste antenne. afd. Radio en Televisie Trompstraat 68 - IJmuiden - Tel. 5198 Afdeling machine-bank werken: R. Vis ser, J. de Beurs, H. A. P. Boot; P. A. J. Duin, A. Hoogeveen, J. Kraayeveld, J. v. d. Lageweg. P. Langereis, J. Meijboom. G. Ocenasek, J. v. d. Oever, A. Oomen. C. J. Rosier, P. Zuurbier, C. Boer. H. J. Spijker man, J. J. Brode, A. Bijleveld. E. M. v. Dorp, G. v. Hooff, Th. Jacobsen, P. Jan maat, W. v. d. Lee, C. v. d. Leek, H. Nieuw- land, Th. v. Nimwegen, J. A. Slinger, F. Stedelaar, C. H. v. d. Ven, J. Frietema. Geen diploma twintig leerlingen. Dick van Leeuwenprijs R. Visser. Afdeling elektrotechniek: A. Bakker, W. Bobeldijk, J. D. Brink, R. W. Bruin, G. Grapendaal, J. H. Groeneveld. A. P. Klein, A. H. Kocx, A. Liesker, W. H. Nol, G. Radsma, E. A. Scholder, J. A. Smit, W. Dekker. J. Frietema, G. G. de Gelder, P. C. v. Harten, R. ten Hoorn, S. A. J. John, H. A. W. Kouw, C. Leijsen, P. W. Meijer, A. J. W. Scholten, J. Stapper, H. L. Starken, W. N. Straling, F. Tiemeijer, H. Tol, Th. Verhoef, G. v. d. Vlerk, J. W. de Vries. P. F. Zwaan. Geen diploma zeven leerlingen. Dick van Leeuwenprijs J. Frie tema. Herexamen twee leerlingen. Afdeling timmeren: J. de Graaf, F. Haan, J. N. Harsveld, J. Hutter, O. Otto, J. F. Oudemast, J. H. Rol, J. C. Schrama, A. L. Smit, J. H. v. Someren, A. Stobbelaar, A. P. J. Suntenmaartsendijk, M. Th. Veer, L. de Vries, M. Willemse, J. Wijs, M. Bak ker, E. H. Geerling, P. Gravemaker, J. de Groot, R. Hubregtse, P. Kuys, D. Lok horst, H. Piepers, A. Plug, B. Roos, E. Unij, J. Wester, N. Tromp. Geen diploma vijf leerlingen. Dick van Leeuwenprijs L. de Vries. Afdeling schilderen: H. Deiman, G. Kars- seboom. L. Ligtermoet. J. Meijer. Dick van Leeuwenprijs J. Meijer. Afdeling Ioodgieten: W. J. de Boer, E. v. Everdingen. H. A. Hessen, C. Koning, C. Koper, H. L. Visscher. Geen diploma een leerling. Dick van Leeuwenorijs W. J. de Boer. Afdeling autotechniek: J. H. v. Bakel, A. C. v. Es, C. J. Helbers, A. v. Koeve ringen, H. J. Leguit, C. J. A. M. Oomen, W. C. H. v. Oosten, J Pauwels, J. H. Roze- meijer, H. B. Stenfoort, A. v. Weelderen, H. K. Wielinga, J. H. Wolken, J. A. de Zwaan, L. Heilig. Geen diploma twee leer lingen. Dick van Leeuwenprijs C. J. A. M. Oomen. Afdeling fijnmetaalbewerken: P. E. v. d. Acker. P. C. Bouhof, B. C. Bouman, F. C. Brouwer, P. Capaan, P. S. Cupido, C. v. Duren, J. Dijkhuizen, J. H. O. Holtslag, C. M. Ingwersen, J. A. Klaus, F. de Koe, J. C. C. de Lijzer, J. L. Nijmeijer, C. v. Pel, R. Willemsen, J. N. Willemse. Dick van Leeuwenprijs J. Dijkhuizen. OFF. DEALER Midden in de zomer beland, worden bij de schaakclub Kijk-Uit nog restanten af gewerkt van de wintercompetitie. Door ziekte van P. Heidenreich wacht M. J. Warnez nog steeds met ongeduld, na twee partijen opnieuw een poging in het werk te kunnen stellen de eerste groep binnen te gaan. Een groep lager kwam de beslis sing tussen degradatiespeler J. Plugboer en promotiespeler A. J. van Niekerken wel tot stand. Nadat beide spelers een partij hadden gewonnen eindigde het derde tref fen in remise. De vierde partij was bij zonder spannend. Vooral toen een toren van Plugboer in v. Niekerkens stelling op gesloten werd. Lange tijd zag het er toen somber voor Plugboer uit. Zijn rivaal vond echter geen gelegenheid zich over het bru tale kasteel te ontfermen en zag zich zelfs een pion ontnomen. Het was uiteindelijk deze kleine materiële voorsprong die voor J. Plugboer de inleiding vormde tot de ze ge en daarmee tevens de handhaving in de tweede groep. Een afdeling lager zag C. Abspoel zijn plaats na moedig verzet verloren gaan. Niet dat hij de tweede par tij weer verloor, maar ook de remise die na een interessante partij tot stand kwam betekende de voltrekking van het vonnis, daar P. Kramer jr. de eerste partij had gewonnen. Hij zal het komend seizoen zijn krachten in de derde groep mogen meten. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn; 19 uur: ds. G. van Doorn. De Rank, 10 uur: de heer P. Verschoor, jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 en 19 uur: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. L. G. Pleijsant; 17 uur: ds. H. Sweepe. Pctrakerk, 9.30 uur: ds. H. Sweepe; 17 uur: ds. W. Diepersloot. Strand, Zecloods, 11 uur: ds. L. G. Pleij sant. Geref. Kerk, Rambonnetlaanlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. J. de Vuyst. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: mejuffrouw C. A. Schipper (propo- nente). Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woens dag 22 juli, 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer J. Baartse. Jehovah's Getuigen, Cultureel Gebouw, geen vergadering. Volle Evangelie Gemeenschap, Cultureel Gebouw, dinsdag 21 juli, 20 uur: J. J. Frinsel. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cultureel Gebouw, 17 uur: dienst. Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: leesdienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Ravezwaay; 19 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. L. G. Pleij sant. Ver. v. Vryz. Herv., Abelenstraat, geen dienst. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: C. van der Vlis; 19.30 uur: H. van der Flier; zaterdagmiddag 16 uur: openluchtsamenkomst, spreker: J. B. Kleyn Haneveld. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.45 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. S. de Roest. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Haarlem. Aan de Lagere Technische School is Haarlem zijn de volgende leerlingen van de cur sus 1958—1959 geslaagd: Diploma mctanlbewerken III N.S.: T. Bosmans. Haarlem: O. F. C. Brug- geman, Lisse; F. C. Greaves, Haarlem: S. J. R. HandgraaL Haarlem; C. N. J. Herben, Haarlem: G. A. Jansen, Assendelft; A. R. de Jong, Haarlem; R. P. de Jong, Santpoort; H. U. J. Leeuwener, Haarlem; H. H. Maarsen, Haarlem; J. M. Post, Overveen; R. J. Schoorl, Deventer; J. Snijder, Zwanenburg; M. Themmen, Haarlem; J. Timmer, Haarlem; W. v. Zutphen, Aerdenhout; C. J. Zwart, Haarlem; H. H. Koper, Zandvoort; F. v. d. Kort, Haarlem. 2A met.: C. L. Derks.C. v. Eek, J. H. Glesbers, Ch. Ch. de Hart, A. H. Jansen. G. J. Kooiman, G. Ligtenberg, allen te Haarlem; A. v. d. Meulen, Vogelenzang; Th. H Mulder, Haarlem; R. Philip- po. Haarlem; D. J. Rademaker, Spaarndam; M. Schokking, Overveen; R. Schreuder, J. Timmer man, A. A. v. d. Velde. H. v. d. Veldt, H. A. de Vries en A. Vijfschaft, allen te Haarlem. 2B met.: L. S. Aardema, Haarlem; W. Bakker, Haarlem; R. Blom, Heemstede; T. Breeuwer, Haarlem: F. F. Dekker, Zandvoort; C. P. van Eek, Haarlem: B. de Graaf, Lisse; J. Houthuyzen. Haarlem; A. C. P. Huyg, Haarlem; G. Jansen Hendriks, Haarlem; A. J. C. M. Joacim. Zand voort; E. P. Jongejan, J. F. Kuen, L. M. Laarho ven, A. Proost, allen te Haarlem; W. P. v. Rixel, Bloemendaal; C. J. Rijnveld, Haarlem: H. S. J. Schouw, Haarlem: E. B. Soffner, Wijk aan Zee; S. v. d. Vossen en W. Bosnia, Haarlem. Diploma elektrotechniek 3 EI.: K. J. Cassee, W. W. Criens. H. H. v. Daa- len, P. van Eeden, R. J. Engeringh, E. Flader, Ch. Godde, W. de Graaf, H. J. Joosten, P. N. Koster, W. F. H. Laman, H. v. d. Poorte, N. v. Putten, J. Rebergen, A. Schermer, C. J. Schoorl, C. J. Steg- meier, C. B. Stehouwer, P. A. Terpstra, J. P. de Wit en R. van Zalen, allen te Haarlem; J. van Zeist, Heemstede. Diploma autotechniek 3 auto: M. J. Balk, Zandvoort; R Bisenberger, Zandvoort; C. Bos, Haarlem; A. W. Linthoudt, Haarlem; W. Oudhoff .Haarlem: W. J. Rieveld, Bennebroek; B. G. Schaefer, Haarlem. Diploma timmeren 2Atim.: M. Bosch, E. Brinkman, A. P. v. Eg- mond, H. A. v. Heerden, J. J. Hoek, allen te Haar- lem;T. B. Iking. Aerdenhout; J. Jansen, R. Lab lans, H. v. d. Ley, H. de Nieuwe, F. P. J. de Ruig en E R. Stui, allen te Haarlem. 2B tim.: N. E. Boot, Heemstede: B. v. Duyn, Zandvoort; P. Hoek, N. J. Jochem. C. v. d. Horst. B. P. Kroon, G. C. v. d. Peet en J. E. v. Petegem, allen te Haarlem; H. v. d. Vegt, IJmuiden; J. P. J. Visser, Haarlem; R. Vodegel, Santpoort; F. Wei- Ier, Haarlem. Diploma schilderen 2 sch.: H. J. J. Baars, J. M. Breed en J. J. van F.gmond, Haarlem; H. E. Gerritsen. Heemstede; A. G. Hoefakker, Santpoort; J. I. M. Kraayvan- ger, J. Scheffer en K. Verkerk, Haarlem. Diploma brood- en banketbakken 2 BB: J. P. van Beek, Nieuw Vennep; U. O. J. Bottinga. Haarlem: E. ter Hoeve. Beverwijk; J. M. Keyzers. Haarlem; J. Philips, Haarlem: G. v. d. Reep, Hillegom; A. Schenk, Haarlem; H. P. Schouten, Haarlem; A. P. Smit, Haarlem; B. J. Vreman. IJmuiden; J. A. v. d. Wal, Haarlem. Diploma banketbakken 2 banket: J. K. Hoekstra, IJmuiden; L. Th. Kor- nelissen. Haarlem; F. J. de Kort. IJmuiden; S. Mölilman, Hillegom; J. Oldenburg, IJmuiden; R. Oosterbaan, Amsterdam; C. Tol, Haarlem; W. Weyers, Haarlem; H. J. Bank, Heemstede; W. E. Hoekenbier, IJmuiden; M. Kracht, Haarlem; E. v. Thiel, Zandvoort. Diploma VUTO-dagoplelding M. J. Ackerman, R. Bouckaert, F. W. Brink man, P. H. J. v. d. Broek, M. J. S. Buren, allen te Haarlem: A. G. R. Delachaux, Bloemendaal; L. Hoorn. IJmuiden; J. J. Jansen, Heemstede: G. Koopman, J. A. M. Kouijzer, C. H. Lankhorst, allen te Haarlem; K. de Nobel, Zandvoort: J. M. H. Oosterling, Haarlem; R. Petrus, Heemskerk; D, B. Polak, IJmuiden; J. H. Redeker, Haarlem; E J. Rijkhof, Bennebroek; P. Schippers, Haar lem; J. Snip, Beverwijk; J. F. Stoker, IJmuiden; J. G. Thorborg, Haarlemmerliede; H. Wesselius, Haarlem. Een diploma voor de school voor scheepswerk- tuigkundigen kregen: 2SvS: H. Abels, Haarlem; F O. A. Beekman Lapré, Wormerveer; R. v. d. Bergh, Haarlem; W. Bloem, Leiden; B. Does, Haarlem; J. R. Herbig, Haarlem; H. Kerkhof, IJmuiden; B. Klein, J. van Loon, C. D. v. Meer kerk, allen te Haarlem; G. J. v. d. Mey, Katwijk aan Zee; H. van Rixel. Haarlem; S. H. J. Schouw, Haarlem; J. M. Uyl, Santpoort Station. DELFT. Kandidaatsexamen wiskundig ingenieur B. H. Boonstra, Bloemendaal; G. J. van Dam, Badhoevedorp; kandidaats examen civiel ingenieur W. C. Dees, Zand voort; C. Heegstra, Haarlem; C. F. J. Sterk, Santpoort; kandidaatsexamen bouw kundig ingenieur J. J. de Haan, Velsen; kandidaatsexamen elektrotechnisch in genieur N. Bom, IJmuiden; G. R. van Dis, Haarlem; kandidaatsexamen werktuig kundig ingenieur R. A. A. J. M. de Bont, Haarlem; P. H. Engelmann, Zandvoort; J. H. Galjaard, Haarlem; A. Kruk, Velsen; A. W. Moolenaar, Lisse; ingenieursexamen Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: drs. A. Kruyswijk. Vrye Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 19 uur: J. B. Kleyn Haneveld. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: de heer W. F. Kloos; 11.45 uur: zondagsschool. Dinsdag 21 juli 20 uur: Openluchtsamenkomst, Regulier straat, spreker: H. Raven. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Geref. Kerk, 9 uur: ds. C. Mak; 10.30 uur: ds. C. Mak; 17 uur: ds. D. J. Cou- mou. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. W. Oorthuys. Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Schupen van Kortgene. Populieren laan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugd- kapel „Groene Huis", 10 uur: heer B. A. Hoogstadt. Vryz. Herv. Gemeente, Prinsselaan, 10 uur: ds. A. v. Biemen van Bentveld. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Mak van Maassluis; 17 uur: ds. J. Cammald van Haarlem. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 uur: ds. D. J. Cammald van Haarlem; 19.30 uur: ds. C. Mak van Maassluis. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 19 uur: ds. G. W. IJzerman. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 en 17 uur: ds. J. L. Bakker van Laren. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. Salm. Duinenbosch, 9.00 uur: ds. Salm. Kerktent Bakkum (herv. dienst), 9 uur: F. H. Geursen van Haarlem. Geref. Kerk, 9 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. Kerktent Bakkum, 10.30 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. M. A. van Rhijn; 19 uur: ds. G. H. van Willenswaard. Musis Sacrum, 10.15 uur: ds. J. C. Re- mijn. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. G. de Vries; 16 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15.15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel. 15.00 uur: evening service. civiel ingenieur H. P. Klooster, Haarlem; F. H. Meyer, Haarlem; P. F. Olthoff, Heemstede; ingenieursexamen bouwkun dig ingenieur M. J. Slikker, Haarlem. Haarlem: Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte examens: voor de gehele akte: de dames H. Gastel en M. E. Ahlers, beiden te Am sterdam en de heren L. Griek te Edam, P. L. Dekker te Hoorn, J. W. van Veen te Ursem, J. M. de Jong te Oosthuizen, P. Huijsman te Krommenie, A. C. M. de Nee- ve te Heemstede, S. Vis te Amstelveen, H. Korthals te Santpoort. Voor gedeelte A: mej. A. M. Pronk te Avenhorn, de heren G. J. v. d. Idsert te Groet, M. G. M. Borst te Aerdenhout. Voor gedeelte B: de heren: J. Kroneman le Zwanenburg, G. H. Mengerink te Haar lem, J. C. Bakker te Wervershoof, J. v. d. Bijl te Amsterdam, H. Rugenbrink te Den Burg, A. J. van Schaick te Tuitjenhorn. HAARLEM. Voor het in Haarlem ge houden examen mulo A slaagden: de dames S. Springer, Vogelenzang: W. J. ten Bosch, Haarlem; J. Hogervorst, Haarlem; N..Punt, IJmuiden; A. C. Prins, IJmuiden; J. C. van den Outenaar, IJmuiden; A. Huij- bers, Velsen; L. C. Dukel, IJmuiden; C. van Duffelen, IJmuiden; V. C. Nor- demann. Heemstede. De heren C. Bekkers. Haarlem; R. H. de Riddel, Haarlem; D. Post, Haarlem; S. S. Stel, Vogelenzang; W. F. Wilhelmus, Hillegom; R. R. J. Wier stra, Heemstede; R. J. van Looy. Haarlem; G. J. Hilbrink, Haarlem; F. W. J. van der Heijden, Haarlem; J. C. Kloos, Haarlem; H. W. Klaassen, Haarlem; J. H. Ferdinan- dus, Haarlem; F. R. van Hessen, Haarlem; R. H. W. Sipkes. Overveen; W. J. Blok, Nieuw-Vennep; R. R. Asselbergs, Bad hoevedorp; A. van den Berg, Haarlem; E. F. P. H. Wijnekus, Haarlem; K. G. van Roosmalen, Haarlem; H. Massee, Hoofd dorp; H. Otto, IJmuiden; G. J. Jansen, Haarlem en W. Dobber, Velsen. A plus middenstandsdiploma. Afgewezen in totaal negen kandidaten. (Thalia, IJmui den) De sprookjes uit de Duizend-en- één-nacht trekken al tijd grote belangstel ling. Hun ongebrei delde fantasie en hun duizelingwekkende avonturen prikkelen de verbeelding. Maar in die verbeelding zit het hem juist. Al tientallen jaren pro beren de mannen van Hollywood de pracht en praal van de 1001 nacht op het doek te brengen. Tot nu toe lukte dat niet zo best, zo zegt men, omdat de truc-opnamen door de grove korrel niet voldeden. Dat is nu door het nieuwe orocédé Dynamation verbeterd. Maar of de verbeelding er meer door wordt geprikkeld? Natuurlijk is de film amusant voor de genen, die een leuk plaatjesboek willen zien, en men zal zich beslist niet vervelen bij al die spannende taferelen met cyclo pen en draken, tovenaars en reuzenvogels met twee koppen. Maar juist doordat men het allemaal technisch zo mooi heeft wil len doen wordt de fantasie volkomen uit geschakeld. Men blijft teveel op een af stand van degenen, die alle verschrikkin gen ondergaan. En daardoor beleeft men het sprookje veel minder, dan wanneer men het hoort vertellen. In het voorprogramma kan men een tekenfilmpje zien over Old Magoo en een komisch filmpje over drie Amerikaanse komieken ,.The Three Stooges" in een stierenvechtersparodie. Maandag tot en met woensdag komt er een film van Cecil de Mille aan bod: „De laatste stormloop". Zondagmiddag „Circus parade"; woensdagmiddag Danny Kaye in „De Hofnar" en donderdag het befaamde „Trapeze" met Gina Lollobrigida. (R e x, IJmuiden) De directie van Rex heeft een goede greep gedaan met het programma van deze week. In het week einde kan men genieten van een gezellige, pikante film, waarin drie leuke meisjes al hun charme ten toon spreiden. De film „Een ter dood veroordeelde ontsnapt" is hiermee sterk in tegenstelling. Maar hoe wel het zware kost is, moet toch worden gezegd, dat de Franse cinematografie hier een meesterwerk heeft geschapen. (Kennemer Theater, Beverwijk) In deze film schittert Frank Sinatra, die na ,.From here to eternity" een goede naam als acteur geniet. Ook hier is hij weer een militair, die een moeilijke opdracht vervult en daarbij een mooi meisje verovert, om dat zijn rivaal sneuvelt. Het is trouwens maar goed zo, want Frank houdt echt van het meisje en de ander niet. En in de tweede helft van de week komt dan het prachtige „Bachelor Party" in dit theater op het scherm. Een film, die men moet zien. (Lux or, Beverwijk) Marika Rökk is er nog steeds. Ook in deze film schittert ze weer, samen met de al even onverwoest bare Johan Heesters. Dergelijks showfilms oogsten altijd veel publieke belangstelling en waarom ook niet? Het is ongetwijfeld gezellig vermaak. Dat kan men vast niet zeggen van „Wie wordt mijn moordenaar?" Een beklem mende historie, die woensdag en donder dag voor veel spanning zorgt. (W. B.-theater, Beverwijk) Een man vindt zijn vader vermoord. Dan gebeurt er natuurlijk heel wat en dat is maar goed ook, want deze spannende film bereidt de kijker geestelijk al vast voor op de sen satie, die de tweede helft van de week komt: „De wraak van Frankenstein". Geesten worden overgeplant op andere MEDISCHE DIENSTEN CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur arts H. Wieringa, Schelgeest 31, tel. 2289. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur zuster Admiraal, tel. 02205-279 (Limmen). Verloskundige: Mevrouw Scholten- Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6, tel. 2500. is dagelijks en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. Advertentie T BESTE ADRES LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstraat 718 - Tel. 4333 Sindbad in gevecht met een Cycloop. licharhen, alsof het niets is en er gebeuren natuurlijk ook enkele moorden. Trouwens, de naam Frankenstein zegt al genoeg. Ondanks warm weer en vakantiestem ming waren op de Beverwijkse veiling de bloemen deze week goed te verkopen. Het zijn de gladiolen, die nu de eerste plaats in gaan nemen; ze komen in prima kwa liteit van de koude grond. Voor gesneden Accelaurentia, Johann Strauss, Atoom, Lady Boreel en Sneeuwprinses werd rond 50 cent per bos betaald. Ook de zomer- snij bloemen waren goed te verkopen: Statice ging nog tot 85 cent per bos, Se- getum draaide rond de 25 cent per bos. De aanvoer van dahlia's is nog niet erg groot, wel komen er flinke partijen Ame rikaanse anjers die voor „zomer"-prijzen verkocht werden. De aanvoer van pot- en perkplanten is klein. VELSEN ZATERDAG 18 JULI Thalia: „De zevende reis van Sindbad", 19 en 21.15 uur. Rex: „Drie Franse katjes", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: open van 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 19 JULI Thalia: „Circusparade", 15 uur: „De ze vende reis van Sindbad", 20 uur. Rex: „Vrijgevochten", 15 uur; „Drie Franse katjes", 20 uur. MAANDAG 20 JULI Thalia: „De laatste stormloop", 20 uur. Rex: „Drie Franse katjes", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: open van 14 tot 16.30 uur. Raadhuis: van 10 tot 12 uur spreekuur burgemeester; van 15 tot 17 uur spreek uur wethouder van onderwijs. BEVERWIJK ZATERDAG 18 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ri valen zien niet om". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Alle schijnwerpers aan". W.B. Theater, 20 uur: „Bloedwraak". 17 uur: Mars Huzaren van Boreel. Stadhuis, 18 uur: officiële ontvangst van de Huzaren van Boreel. Meerplein, 20 uur: Concert. ZONDAG 19 JULI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Het ba taljon der gedoemden"; 16.30. 19 en 21.15 uur: „Rivalen zien niet om". Luxor Theater, 14.30 uur: „Met een kwartje de wereld rond"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Alle schijnwerpers aan". W.B. Theater, 14.30 uur: „Fort Ti"; 16.30 en 20 uur: „De wraak van Frankenstein". MAANDAG 20 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ri valen zien niet om". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Alle schijnwerpers aan". W.B. Theater, 20 uur: „De wraak van Frankenstein". HEEMSKERK Marquette-thcatcr, zaterdag en zondag 20 uur: „Moordenaar aar boord", zondag middag 14.30 uur: „Het glazen muiltje".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6