NIEUWS DE Flatbouw in Bakkum door raad Castricum verworpen Arend Reym £uxa$Cex Havenberichten IJmond-agenda 348,- Haarden en kachels Uw bril klaar terwijl u wacht s voor SLECHTHORENDEN Examens LOENDERSLOOT Tour de Flevo-rennertjes moeten veel klimmen A. J. Ham verstevigt gele duiven-trui auto- en motorrijschool Groente ging weer vlot weg voor goede prijzen Veel VW-activiteiten in Beverwijk Schoonheidscommissie viert jubileum Ruime sortering groenten J. DE BOER - Mr. Opticien Posities sleepboten bureau Wijsmuller Schepen, rederijen en werven ZATERDAG 25 JULI 1959 Het uitbreidingsplan Bakkum-noordoost, waarmede het college van B. en W. van Castricum in de raad kwam kon geen genade vinden bij acht leden en werd dus verworpen. Men voelde meer voor een plan waarbij vooral de eigen bevolking aan betaalbare huizen zou kunnen worden geholpen en dus niet voor flats die, behalve dat de bouw hiervan het landelijk karakter zou aantasten, voor hen ook niet redelijk bewoonbaar zouden zijn. Men meende dat er wel een tussenweg was te vinden en daarom kwam vanuit de raad het voorstel een compromis te sluiten waarmede het college vrede kon hebben. B. en W. wijzigden toen het uitbreidingsplan zodanig dat hierin de flatbouw was weggelaten. Toen waren negen van de vijftien raadsleden bereid hieraan hun stem te geven. Advertentie Als eerste hield de heer mr. J. Verkerk (V.V.D.) een gloedvol betoog tegen het voorgestelde uitbreidingsplan. Hij vatte zijn bezwaren aldus samen: er was onvol doende rekening gehouden met het enorm snel toenemende verkeer, hij had bezwaren tegen de projectie van bouw van drie etages en hij meende dat het plan de raad en het college zou dwingen in een bepaalde richting te gaan voor een verdere ont wikkeling in het bijzonder ten aanzien van de plaats der openbare gebouwen en het dorpscentrum. De heer Berlee (K.V.P.) maakte de op merking. dat het weliswaar plannen voor de toekomst zijn, doch dat daarbij dan toch zeker moet worden gelet op woonruimte voor de eigen inwoners. Dit plan voorzag niet in goedkopere woningen voor de eigen bevolking en hij was van mening dat dit als eerste vereiste moest worden gezien. De heer Hessing (P.v.d.A.) kon het wel eens zijn met het betoog van de heer Ver kerk maar was toch van mening dat een voorstel van het college niet alleen ge torpedeerd diende te worden omdat men het individueel hiermede niet eens was. In dit verband verweet hij de heer Berlee met de heer Bollen samen te spannen tegen het college. Hierop reageerde de heer Berlee fel door te eisen dat de heer Hessing als „jongen die pas was komen aan- zwaaien" zijn excuus zou aanbieden over deze aantijging. Niet landelijk meer Mevrouw Jacobs (P.v.d.A.), die voor het voorstel was, stelde de zaak scherp. Naar haar inzicht kon men thans niet meer kiezen voor het handhaven van een lande lijk karakter van het dorp, omdat door middel van de vele bouw en opslokking van vele tuinderijen het landelijk karakter reeds lang is verdwenen. Het voorstel tot het vaststellen van een nartieel uitbreidingsplan in hoofdzaak werd dan ook verworpen, doch toen burge meester Smeets, na enig overleg met de beide wethouders, een concessie deed in de vorm van weglating van de flatbouw waren negen stemmen voor dit plan. Verdere agenda Op zijn verzoek werd aan de heer Tj Scholtens eervol ontslag verleend als lid van de woonruimtecommissie. Aan de centraal openbare lagere school werden als onderwijzeres en onderwijzer respectieve lijk benoemd mevrouw M. C. de Fouw- Brouwer en de heer J. Witvliet. Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werd de heer C. J. Theisseling benoemd. Aan de heer J. Res werd de'woning Hee- Advertentie Philips brengt een transistor hoor- apparaat met een geheel nieuw en bijzonder fraai uiterlijk. Een stijl vol modern model met uitzonder lijk veel aanpassingsmogelijkheden KL 5950 Vraag gratis proef en demonstratie by MR -OPTICIEN GOUDA IJMUIDEN w ZWIJNDRECH7 In IJMUIDEN gevestigd: KENNEMERLAAN 92 - Tel. 5072 Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte-examens (geheit akte): de dames P. A. W. Teeuwissen, Haarlem, E. Ebes, Amsterdam: H. B. M. Middendorp, Dui- vendrecht; L. A. M. van Dillenburg, Amsterdam; J Vonck, Overveen, en de heren A. J. Horst, De Koog (T.); R. Reinalda, Haarlem; Th. Groene- veld, Amsterdam; L. Hoekman. Urk; C. Tahey. Alkmaar; G. Wiersma, Bennebroek; J. P. de Nijs, Castricum; J. F. Kleiterp, Zaandam; G. Bodde Aalsmeer; W. Simonse, Den Helder en Th. H Diderich, Egmond a/d Hoef. Voor gedeelte A. mej. M. de Haan, Alkmaar en de heer H. W. Rey, Wervershoof. Voor gedeelte B; de heren C. Barnhoorn, Middenmeer; L. A. J. van Tol, Uit geest; P. C. v. d. Linden, Haarlem en E. Flooren, Haarlem. Haarlem. Voor het middenstandsexamen slaag c'.en donderdag te Haarlem: T. S. P. G. Santilhano, A. J. Schaap J. Schaar, J. W. Schavemaker, J. M Schinkel, A. W. Schrijvers, H. A. Schrijvers, J. M. M. Schrijvers. K. H. SeverijnSe, Q. L. Sei.jse- ner, J. G. Slenters, A. G. Slinger. E. A. M. Smit T. C. Smit, A. T. Smits, G. W. Soomer. C. H. J Spaanstra-Kiers, A. J. Spee, C. Spierenburg, J Sprangers. P. A. H. Sprengers, W. Steensma, R. Stork, B. Stoute, C. M. M. Straathof, M. C. Straat hof, C. P. J. Suidgeest, J. C. Suurmond, J. P. A Sijm, H. P. van Taarling, J. Tauber, J. C. Teile man. J. van Teijlingen, L. Thasing, P. Tieleman, M. Tielen, P. F. Timmers, W. J. N. Timmers, J. Tuinman, J. C. Uitendaal, F. J. Ultee, J. Vander, M. M. J. Vasen-Thoolen, A. W. van Veen, D. H van Veen, G. H. Spring in 't Veld, G. M. van der Velde, M. Venema, J. J. M. Verbeek, A. D. M erdegaal, W. E. Verhoef, B. Verkerk, J. Ver kerk, A. Verlaan, T. Vermaas, M. G. A. Verstee- ge. H. A. Verwer, J. G. Verwoest, W. Verzijlber gen. F. C. van der Vlies, W. P. Vlottes, J. J. Vo gel, C. Vogelaar, F. H. Vosse, J. Vosse, J. Vreug- denhil, H. de Vries, G. de Vries-Snel, B. L. Wa- ifemans, A. M. E. van der Wal, P. J. Warmerdam, VI, A. van Warmerdam, F. F. Wessendorp, G. C. VI van der Weijden. Geëxamineerd 88 kandida- en en afgewezen 11 kandidaten. Amsterdam. Voor het eindexamen van de Ho- ?cre Technische School Amsterdam-Zuid zijn ge laagd voor de afdeling weg- en waterbouwkun de de heren Th. J. Bos, Haarlem H. van Meurs, Overveen; afdeling mechanische technologie de heren H. M. Brüggeman, Heemstede en E. J Zwiers, Haarlem. Utrecht. Examen Nederlands m.o.-A: J. H Heerze, Haarlem; S. Oosterbeek, Haarlem; L Hl. Kloek, Santpoort; G. J. Mulder, Egmond a. Z ren weg 22 verkocht voor de prijs van 4800 op voorwaarde dat deze woning zou worden gesloopt en dat wanneer er wordt gebouwd de voorschriften van de gemeente worden nageleefd. Ten behoeve van de vernieuwing van de riolering van de Oud Haarlemmerweg en en gedeelte van de Beverwijkerstraatweg werd een krediet van 55.000 uitgetrokken terwijl voor diverse ondcrwijsaangelegen- heden de gevraagde medewerking werd verleend. Betreffende de verwezenlijking van het plantsoen kwam ook het nieuwe wijkge- bouw van de Mient ter sprake. Naar de mening van vele raadsleden is het een smakeloos bouwsel. De schoonheidscom missie is hier in haar taak tekort ge schoten. De heer Gerkens (V.V.D.) drong daarom aan op spoedige verfraaiing van de Mient en het liefst met hoge bomen die de bouw misschien nog enigszins zouden kunnen wegwerken. Tenslotte drong de heer Berlee aan op spoedige afbraak van de oude pastorie aan de Overtoom. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden De tweede etappe van de Tour de Flevo voerde de renners vrijdag naar Oosterbeek. Deze etappe had veel weg van de Tour de France. Het begon al in de lage Vuursche en werd voortgezet in de omgeving van Zeist, terwijl de etappe zijn bekroning vond in de beklim ming van bergen van de eerste categorie. De Grebbeberg was hiervan nummer één. Er werd fantastisch gereden en het was goed merkbaar dat er verschillende deel nemers bij waren die reeds voor de twee de of derde maal meereden. Zij hadden dan ook al wat meer routine en de erva ring in voorgaande jaren opgedaan droe gen zij nu over op anderen. De afdaling van de Grebbeberg ging ook voortreffelijk, want met een vaartje van 35-40 km. kwam men beneden aan, waar een enthousiaste politieman gereed stond om de karavaan op te vangen en over de volgende berg heëh te leiden. Van donderdag op vrijdag waren enkele knapen op nachtelijke excursie gegaan hetgeen hen een flink aantal straf punten opleverde maar om half tien vrijdag za ten ook zij weer op de fiets om op het schitterende parcours met prachtige ver gezichten, mysterieuze boswegen en schit terende panorama's naar Oosterbeek te koersen. Een handicap was daarbij voor de staart van de karavaan het uitvallen van de geluidsinstallatie waardoor deze staart wat te geringe beveiliging kreeg en daar om de gehele karavaan wat zachter aan moest rijden. Niettemin bereikte men Oosterbeek na eerst nog een aardige ontmoeting te heb ben gehad met gidsen uit Castrcum die daar met de leidsters Briefjes en De Zeeuw op kamp waren en voor een en thousiaste begroeting zorgden. Tussen uit gestrekte landerijen en kippenfarms door bereikte men het einde van de tweede etappe, het Broederhuis van Mill Hill te Oosterbeek, waar zou worden overnacht. De knapen bleken nog in het geheel niet vermoeid want er waren tal van vrijwil ligers, die de tourleiding nog een extra tijdrit over 1500 meter afdwongen, waar bij zij hun persoonlijke tijden konden ver beteren. De uitslag hiervan werd: J. Geluk in de tijd van 1.47 min. 2. N. Lute met 1,58 min.; 3. J. Zentveld 2.03: 4. M. de Graaf 2.07; 5. W. Kaandorp 2.11; 6. J. Peeters 2.11; 7. H. Schram 2.12; 8. K. Ketel 2.12; 9. N. Steeman 2.13; 10. R. Heere 2.14. Hierdoor behield N. Lute de gele trui met een totaal tijd van 3.15 sec. gevolgd door J. Geluk tot. tijd 3.31; 3. J. Zentveld 3.32; 4. K. Ketel 3.42; 5. M. de Graaf 3.44. In de eerste uitslag van het puntenklas sement kwam tot uiting, dat de ploeg Gems de rode trui had veroverd. Zaterdag ging men naar Apeldoorn, een etappe waarin het wedstrijdelement met verschillende opdrachten deze rit tot een grote puzzel voor de knapen maakte. Afgelopen zondag is de tweede etappe vervlogen van de Snelvliegers-duiventoer van Duffel, 50 kilometer. Er werd 's mor gens om tien over acht gestart met weste lijke wind. 431 jonge duiven namen deel. Doordat de wind naar noordelijke richtin gen draaiden en het zicht niet bijzonder goed was werden geen grote snelheden behaald en waren er nog vele achterblij vers. Het gelukte wederom een duif van de heer A. J. Ham om (in 2 uur en 30 min.) als eerste zijn hok te bereiken, voor de heren L. Otte en C. Zwanenburg. Het dagklassement werd gewonnen door de „Bonte" voor de „Blauwe" met, de heren A. J. Ham, O. Wezelman en P. Schelvis. Het ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Bonte; 2. Blauwe; 3. Vale; 4. Roden, 5. Krassen. Het persoonlijk klassement luidt: 1. A. J. Ham; 2. Schotvanger; 3. E. de Boer; 4. C. Zwanenburg; 5. L. Otte; 6. P. Schelvis; 7. Joh. Broek; 8. J. Koorn; 9. C. v. d. Zwet; 10. F. de Boer. De prestatieprijs van deze etappe ging naar .de heer- A. J. Ham, die ditmaal veel succes had met zijn duiven, de suikerprijs ging naar de heer E. Sloot. Zondag wordt de derde etappe vervlogen van Vilvoorde (170 kilometer). KERKWEG 67 SANTPOORT Telefoon 02560 - 8930 Gediplomeerd door ANWB - KNAC -FNOP KNMV J Ondanks de vakantieweek kon de groen te ook deze week weer vlot en voor goede prijzen worden verkocht. Op de veiling in Beverwijk ging de grootste belangstelling weer uit naar de sla en bospeen, die voor export werden verkocht voorzover het ex port-kwaliteit was. De sla varieerde van 6 tot 35 cent per krop, bospeen bracht het tot 45 cent per bos. De waspeen draaide rond 20 cent per kilo. Andijvie ging in het laatst van de week van de hand voor prijzen tot 54 cent per kilo, spinazie en postelein lagen tussen de 15 en 35 cent per kilo. De aanvoer van bonen is wel iets groter geworden, maar kan toch bij lange na niet die aanvoeren halen als vorig jaar. Vrijdag liep de prijs iets terug en werd er van 60 tot 100 cent per. kilo betaald. Er was veel vraag naar bloemkool die tot 70 cent per stuk ging. De aanvoer van erwten begint al weer minder te worden. De prijzen zijn even redig aan de kwaliteit. De raspers zijn duur en kwamen tot iets boven de gulden per kilo. Groot is ook de vraag naar.rode en gele kool, die nog tot 38 cent per kilo kwam. Tomaten waren in het begin van de week goedkoop en kwamen toen niet bo ven 36 cent per kilo. Kómkommer kwam tot 34 cent per st.uk. Meloenen draaiden bij een matig aanbod rond de gulden per stuk. Met uitzondering van vrijdag was het op de bloemenveiling niet zo best gesteld de aanvoer van gladiolen was heel groot en de prijzen waren maar matig. Maar vrijdag lagen de kaarten anders. Er was een groot aanbod en er werden uitsteken de prijzen betaald. Groot is nu het aanbod van gladiolen, zo goed als alle soorten zijn aan de markt, waarbij dient te worden op gemerkt dat de aanvoer ongeveer veer tien dagen vroeger is dan normaal. De gesneden gladiolen deden tot 60 cent per bos. De aanvoer van dahlia's begint ook groter te worden. Hier lag de prijs tussen 25 en 55 cent per bos. Statice zijn goed aan de prijs, voor deze veelkleurige droogbloe men werd tot 85 cent per bos betaald. Groot was het aanbod van Liatris, de ze lange blauwe pijlstaartbloem ging vlot •weg. De aanvoer van de zomerbloemen is niet zo groot als het andere jaren wel eens jis geweest. Bij de kleine aanvoer van pot planten voegde zich deze week de cycla men, een plant die men weer tot het vol gende voorjaar aan de veiling ziet. Ame rikaanse anjers komen in grote partijen aan de markt. Zij noteerden van 5 tot 15 cent per stuk. MARKT BEVERWIJK 24 juli: andijvie 3554, sla 4-36, bloem kool 1367, spinazie 733, postelein 12 30. bospeen 1244, waspeen 1025, sper ziebonen 56—95, snijbonen 48103, tuin bonen 13—30, doperwten 3567, raspers 73110, rode kool 2538, gele kool 2127 tomaten 2647, komkommer 1434, soep groenten 65130 per kistje, meloenen 75 130. Voor de maand augustus heeft de V.V.V. te Beverwijk voorwat betreft de eerste helft van deze maand haar programma weer gereed. Het eerste evenement, op 5 augustus, wordt georganiseerd in samen werking met de V.V.V. in Wijk aan Zee. Op deze woensdagavond zal 's avonds om tien uur op de dorpsweide een groot vuurwerk worden afgestoken. Dit vuur werk zal worden verzorgd door de beken de firma A. J. Kat uit Leiden. Op 8 augustus zal op het Meerplein een kermis worden geopend, die wellicht bij de oudere Beverwijkers herinneringen zal oproepen aan de oude Wijker kermis die ook omstreeks deze tijd rond de eeuw wisseling ter plaatse werd gehouden. Tus sen 3 en 4 uur zal de heer R. Verwer uit Schagen het carrillon bespelen. Dan zul len ook de Beverwijkse Harmonie kapel en de Hoogoven-harmonie een rondgang door Beverwijk maken. Om kwart voor vier zullen beide korpsen op het Meerplein aankomen. Op spectaculaire wijze zal dan de kermis worden geopend. Deze duurt van 8 tot en met 19 augustus. In deze week wordt dan weer op de Spoorsingel de tra ditionele harddraverij gehouden, welke door de vereniging „Prins Bernhard" wordt georganiseerd. Een ander bijzonder evenement wordt op zondag 9 augustus gehouden. Dan zal de Eindhovense rolschaatsenclub „Victo ry" een demonstratie geven op de markt. Deze demonstratie zal bestaan uit kunst - Ballet en acrobatiek door dertig deelne mers van 8 tot 24 jaar. Er zullen twee voorstellingen worden gegeven, één om 2 uur en één om 6 uur. Er zullen ook weer tribunes worden neergezet. Het is te hopen dat de actieve V.V.V. voor haar werk weer veel belangstelling zal krijgen. ORGELCONCERT IN GROTE KERK Dinsdag 28 juli zal in de Grote Kerk te Beverwijk het vijfde zomeravond concert worden gegeven. Wegens verhin dering van de Amerikaanse organist John Fesperman zal dit thans worden verzorgd door leerlingen van de Interna tionale Orgel-academie te Haarlem. GESLAAGD Een aantal inwoners van Heemskerk is dezer dagen geslaagd voor diverse examens. Aan de landbouw-huishoudschool te Bergen behaalde Ans Hoogewerf het eind diploma. Voor het eerste gedeelte exa men analist slaagde W. Könst. Aan de v.k. lagere technische school behaalde M. Könst het diploma metaalbewerking. Mejuffrouw C. Wentink slaagde aan de landbouw-huishoudschool te Alkmaar voor het examen inricht ingsassistente. Aan de zelfde school behaalde mejuffrouw A. R. Schipper het diploma huishoudassistente. Advertentie nel oahast NAAR xeus Marktplein 30 Te'etoon 4773 Zondag 26 juli IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. de Vries; 19 uur: ds. Remijn. De Rank, 10 uur: de heer J. Woltman, jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. A. cle Jong; 19 uur: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. G. Meyering, 17 uur: ds. C. Kapteijn. Petrakerk, 9.30 uur: ds. C. Kapteijn; 17 uur: ds. G. Meijering. Strand, Zeeloods, 11 uur: dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. J. W. van der Gronden. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, geen dienst. Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: leesdienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. E. H. de Boer. Jehovah's Getuigen, Cultureel Gebouw, 19 uur: wachttorenstudie over: Konink rijkszendelingen, zij die het beste nieuws brengen. Volle Evangelie Gemeenschap, Cultureel Gebouw, dinsdagavond: J. Leegers; bid stond donderdag 20 uur, Gijzenveld- plantsoen 55. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woens dag 22 juli, 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer Jac. Schouten (Leiden). Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cultureel Gebouw, 17 uur: dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. 1-Ierv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Leenman; 19 uur: ds. Papino Salm. Geref. Kerk Bethelkerk, 9.30 en 17 uur: dr. P. J. Richel. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10 uur: G. Nijenhuis. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: A. A. Polderman; 19.30 uur: ds. Leenhouts zaterdagmiddag 16 uur: openluchtsamenkomst, spreker: J. A. Visser. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 11 uur: ds. J. van den Berg. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engélmunduskerk, 10 uur: ds. J. O. Norel. VELSEN-NOORD: Ned. 1-Ierv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: drs. G. H. Homans. Vrije Evang. „Emanuël", gem. on'tsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: P. van Gent. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur. J. Sevensma. Evang. Luth. Gem., 9.45 uur: ds. J. van den Berg. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. F. C. Willekes; 19.15 uur: ds. W Oorthuys. Irenekapel, 10 uur: ds. G. Zon- neberg. Populierenlaan, 10 uur: ds. G. W IJzerman. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: de heer A. Boer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. Noorman. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. R. Guurtsema; 17 uur: ds. H. van Benthem. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur ds. J. A. Eekhof. Gerei'. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 uur: ds. H. van Benthem; 19.30 uur: ds G. I,. Riphagen. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds W. Oorthuys; 19 uur: ds. J. A. Eekhof. Geref. Kerk, Constantijn Iiuygensstraat 9.30 uur: ds. G. L. Riphagen; 17 uur: ds H. van Benthem. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch, 9 uur: ds. P. Salm. Kerktent Bakkum (herv. dienst), 9 uur: hulppr. J. Groenewold van Arnhem. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. C. Remijn; 19 uur: ds. G. J. Waarden burg. Musis Sacrum, 10.15 uur: ds. P. M. van Waarde. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: prof. Brillen- burg-Wurth. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. S. van Zwoll; 16 uur: ds. D. Coppoolse. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 uur: leesdienst;-15 uur: ds. P. Lok. Vrijdagmiddag is in hotel Ter Burg te Beverwijk in een kleine kring van belang hebbenden het feit herdacht, dat de „wel standscommissie" (beter bekend als schoonheidscommissie" twaalfeneenhalf jaar in de huidige vorm functioneert. Van het gemeentebestuur waren aanwezig burgemeester J. G. Bruinsma, gemeente secretaris A. A. Post en de wethouder van openbare werken, de heer W. J. Vessies. Volgens de notulen werd op 24 januari 1947 onder aanwezigheid van de toenma lige wethouder P. Langendijk, de direc teur van openbare werken, de heer G. K. de Bie en burgemeester mr. H. J. J. Scholtens de commissie geïnstalleerd, be last met de uitoefening van het welstands toezicht op de woningbouw. Ir. F. J. Gou wetor, van het architectenbureau Gouwe tor en Ranitz, is van het begin af aan deze instelling verbonden geweest en volgens deze deskundige op het gebied van woning bouw is de publieke opinie ten opzichte van genoemde instelling heel wat gunstiger dan bij de aanvang. De heren die bij deze commissie werk zaam zijn hebben het twaalfeneenhalfja rig bestaan hiervan onder het vertellen van enkele belevenissen uit deze tijd her dacht en aan het slot, heeft burgemeester Bruinsma enkele kleine geschenken uit gedeeld. Er was vrijdag een nog grotere sortering produkten op de veiling van Ons Belang te Castricum dan voorgaande dagen. Be halve sperciebonen die weer tot 0.91 op liepen waren er thans ook snijbonen en pronkbonen waarvan vooral de eerste groente een goede notering te zien gaf. namelijk ƒ1.06. Ook stokprinsessebonen en goede kwaliteit sperziebonen kwamen weer tot goede prijzen zoals het overzicht aan toont. Sperziebonen 0.61-/0.91; canucijners 0.23-/ 0.28; waspeen ƒ0,10-/ O.ll'/s; dop erwten ƒ0.30; andijvie O.ll'/s; bosuien 0.16-20; snijbonen ƒ1.06; sla 0.10- ƒ211';; raspers ƒ0.21: tuinbonen ƒ0.08- f 0.23: soepgroenten 0.74 per kistje; bos- kroten 0.12-/ 0.18'/;; stokprinsessebonen 0.82; perterselie 0.80 per kistje; sjalot ten 0.22; rabarber O.2OV2; pronkbonen 0.25; pijpsjalotten 0.25; bospeen 0.22- 0.25; komkommers 0.15-/0.20. GEMEENTEONTVANGER GAAT VERHUIZEN Burgemeester en wethouders van Heemskerk maken bekend dat het kantoor van de gemeenteontvanger op woensdag 29 en donderdag 30 juli wegens verhui zing gesloten zal zijn. Met ingang van vrijdag 31 juli zal het kantoor gevestigd zijn in het perceel INENTING TEGEN POKKEN Op dinsdag 28 juli wordt in het Wit- Gele-Kruisgebouw te Heemskerk gelegen heid gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvisserij Maand. 13 juli: m.t. Corn. Vrolijk Fzn. SCH 171. Dinsdag 14 juli: m.t. Wiron II IJM 211, Jan Se nior VL 84. Woensdag 15 juli: m.t. Maria Theresia KW 99, Claesje Ro 46: ril,). Hette Margaretha KW 74. On derneming III SCH 117. Drie Gebroeders HD 79. Donderdag 16 juli: s.t. Haarlem IJM 9: m.t. Cu- ragao IJM 99, Dein'mg. KW-8. Alb.afrpjT*KW 87. Willem' VL' J'2Ï: 'ml Robert William KW 123. Vrijdag 17 juli: m.t. Protinus IJM 154; m.l. Geertje KW 108. :..-.nvov ur Zaterdag 18 juli: m.t. Ariadne IJM 18, Golf- slroom KW 4. Maandag 20 juli: m.t. Post Boy IJM 35, Wiron IV TJM 209, Sakina Martine KW 32. Brittenburg KW '21, Arie Ouwehand KW 122, Emma Wilhelmina KW 135, Jan Maria KW 171 (eerste reis): m.l. ^eodatus IJM 30, Kees IJM 43. Wiron III IJM 221. Arie Nico KW 17, De Verwachting KW 28, Elizabeth K W64. Henk KW 66. Saturnus KW 69, Willempje KW 89. Molva KW 91. Jaooba KW 107, •tstra KW 115. Sursum Corda KW 124, Petronella 'W 125, Willy A'ida KW 155, Gijshert Bastiaan KW 161, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 155. Aleicla KW 169, Onderneming II SCH 27. Dolfijn RO 2, Willem Robert RO 27; m.k. Dage- aad IJM 4. Zuiderkruis IJM 7. Maartje IJM 8, Poolster IJM 11. Bel tie IJM 29. Jannie IJM 38. rend Willem IJM 40, De Hoop I IJM 45, Frede- rika Maria IJM 52. De Hoop II IJM 59. Klaas Ju nior I.TM 60, K.P. IJM 61. Michiel IJM 63, Paul TJM 66. Frank IJM 67. Wiron V IJM 208. Wiron I I.TM.210. Neeltie IJM 240. Magda IJM 272. Samen werking HD 125. Vier Gebroeders TX 14. Maryan- ne WR 7. Tiny Dieuw WR 33. Jan Willem WR 34, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56, Sijtje WR 58. Dinsdag 21 juli: m.t. Amsterdam IJM 28. Job Gouda IJM 79. Brittenburg KW 121; m.l. Nestor KWiOl. Ond neming IV SCH 151; m.k. Nico KW 72. Woensdag 22 juli: m.t. Emma IJM 15. Jacoba Gesina IJM 36. Medan IJM 57. Antje KW 49 (1ste reis). Dirkje RO 53; m.l. Verwachting IJM 204, Gezina Geertrui KW 176; m.k. Hans IJM 67, Rein KW 30, Vijf Gezusters KW 53, Elly Gerda KW 142, Pietertie HD 87. Donderdag 23 juli; s.t. Vios I IJM 24; m.t. Tho- rin'a IJM 33. Stadt Enckhuysen KW 82; m.k. Maar tje IJM 8. Marianne KW 71. Vrijdag 24 juli: m.t. Dirk Maria KW 80. Ha ring drijf net visserij Woensdag 1 juli: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Donderdag 2 juli: m.l. Wilhelmina I KW 25. Zaterdag 4 juli: m.l. Neptunus KW 45. Maandag 6 juli: m.l. Fierman Eduard KW 5. Aafke Jacoba KW 41. Annie KW 54. Dinsdag 7 juli: m.l. Janna KW 163. Woensdag 8 juli: m.l. Grietje KW 20, Rijnmond III KW 44, Noordster KW 67, Wilhelmina' II KW 138, Zeemeeuw KW 170. Donderdag 9 juli: m.l. Noordzee KW 47. Vrijdag 10 juli: m.l. Ella Cristina KW 97. Zaterdag 11 juli: m.l. Vertrouwen KW 6. Neder land VII KW 130, Voorwaarts KW 140, Onderne ming KW 175. Maandag 13 juli: m.l. Rijnmond IV KW 15, Hol- londia KW 18. Dirk KW 19. Woensdag 15 juli: m.l. Volharding KW 23. Voor uil KW 151. Zaterdag 18 juli: m.l. Willem Cornells KW 16 Orion KW 22, Bertha KW 38. Maandag 20 juli: m.l. De Arend KW 7. Everard Christina KW 40. Nellv Maria KW 70, Toenadering KW 95. Borneo KW 127. Dinsdag 21 juli: m.l. Gorredijk I.TM 75. Woensdag 22 juli: m.l. Sumatria KW 86. Rijn mond V KW 110. Advertentie ALI,EEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. 6.35 MEDISCHE DIENSTEN IN CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: dr. H. van Leesten, Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zuster Van Beers, Kon. Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevrouw Scholten-Kloes Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6, tel. 2500 is dagelijks van 86 uur en nadien en zondags voor spoed gevallen (ook des nachts) geopend. Advertentie OFF. DEALER MARKTPLEIN De „Zeeland" van bureau Wijsmuller te I.Jmuiden bevond zich op 23 juli 600 mijl ten westen van Honolulu, op weg met een tanker naar Osaka. De Friesland was op 23 juli ter hoogte van Mona Passage, met twee duwboten op weg naar Buenos Aires. De Titan is in IJmuiden terugge keerd. Maandag waren er drie splinternieuwe motortrawlers tegelijk in de Vissersha ven. Op het moment dat de Jan Maria KW.171 gereed was om de eerste reis ter visserij te aanvaarden en de Antje KW.49 klaar gemaakt werd om enkele dagen la ter te vertrekken arriveerde de nieuwe motortrawler Maria SCH.l 25 in de haven. Dit schip was van Amsterdam gekomen waar het is gebouwd bij de Fa. S. Sey- monsbergen, Scheepswerf Concordia voor de N.V. Rederij en Haringhandel Jaczon te Scheveningen. De Maria is 44 meter lang en uitgerust met een 1000 pk motor. y Deze nieuwe motortrawler vertrok des avonds voor zijn eerste technische proef vaart met bestemming Rotterdam om ge demagnetiseerd te worden. Deze reis is echter onfortuinlijk verlopen want ter hoog te van Noordwijk weigerde plotseling de schroef. De aangeboden hulp van sleep en bergingsdiensten werd afgewezen. De kotter Margrita IJM 42 werd namelijk naar de Maria gedirigeerd, maakte yer- binding en sleepte het nieuwe schip naar IJmuiden. Van dinsdagmiddag tot vrij dagmorgen heeft de motortrawler in het dok gestaan waar een onderzoek naar het weigeren van de schroef werd ingesteld. De motortrawler Albertha Hendrika KW.81 van de N.V. Visserij Maatschap pij De Drie Ha-ingen kan voorlopig niet aan de visserij deelnemen wegens ernsti ge motorschade. Het schip is voor repara tie naar Amsterdam overgebracht. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Sun- naas van Liverpool; Henares, Almeria, erts lossen Hoogovens IJmuiden; Corstar, Lon den; Finnwood, Londen; Primus, Par; Themis, Paramaribo; Norseman, Batumi; Clangula, Rotterdam; Escaut, Rotterdam. i ,o,£at<e£dag„kwamen in IJmuiden aan: Twee Gebroeders van Napels; Morag, Londen.J^en binnenhaven Hoogovens; E. Russ; Joessinfjord; Valga. Leningrad; Bodenstein, Antwerpen; Karakorum, Bre men; Herroe, Kotka. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Wilja naar Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden; Anna Elizabeth, Londen, wals materiaal geladen IJmuiden; Menelaus, Rotterdam; Toroesand, Basse Indre, coils geladen IJmuiden; Pandora, Rotterdam; Wihinapa, Bremen; Oosterdièp, Porrs- grunn; Kermia, Rotterdam; Ma ja, Kopen hagen; Bomma, 'Delfzijl; Otava,' Gdynia, ledig van Velsen papierfabriek; Alietta, Mezane; Argo, Sarpsborg, zout geladen IJmuiden; Wulp, Manchester; Pergo. Kot- ka; Formigny, Duinkerken, ledig van Hoogovens; Dido. Odense; Argos, Rotter dam; Start, Dagenham, walsmateriaal ge laden IJmuiden; Burgundia, Rotterdam; Heron. Bremen; Rigel, Rotterdam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Beaulieu N naar Menah el Ahmadi; Plato. Kopenhagen; Oldambt Karlstad, buizen ge laden IJmuiden; Rien Teekman, Ant werpen; Kentish Coast, Gent. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). VELSEN ZATERDAG 25 JULI Thalia: „Overval in de Pacific", 19 en 21.15 uur. Rex: „De vierkante recruut", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 26 JULI Thalia: „Tarzan in New York", 15 uur; „Overval in de Pacific", 20 uur. Rex: „De vierkante recruut", 15 en 20 uur. MAANDAG 27 JULI Thalia: „Tarzan in New York", 20 uur. Rex: „De vierkante recruut", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 14 tot 16.30 uur. REV E RW IJK ZATERDAG 25 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Van het westelijk front geen nieuws". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Liebelei". W.B. Theater, 20 u.: „De blauwe saffier". ZONDAG 26 JULI Kennemer Theater, 14.30 uur: „A. en C. in Gijntjes met geesten"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Van het westelijk front geen nieuws". Luxor Theater: 14.30 u.: „Clown Boem"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Liebelei". W.B. Theater, 14.30 uur: „Hanno, de Indiaan"; 16.30 en 20 uur: „Gokkers en gangsters" MAANDAG 27 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „This happy feeling". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Liebelei". W.B. Theater, 20 uur: „Gokkers en gangsters". HEEMSKERK Marquette Theater, zaterdag en zondag 20 uur: ..Brigade des doods". Zondag middag 14.30 uur: „De mijnen van Koning Salomon".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7