Piet Damen - tiende in Zandvoort - wegkampioen van Nederland 1959 Regeling promotie-degradatie is ingrijpend gewijzigd Beverwijker Coen Niesten Behaalde zijn tweede ritoverwinning Amsterdamse gasten te sterk voor Haarlemmers in Brederode-toernooi LOCOMOTIEF Britse voetbalpools moeten betalen voor programma's Solex de Luxe f 375.- Onbevredigende beslissing WÊêÊÊÊÊSÊ m Neelissen en Den Hartog bevestigden hun vorm Competitie betaald voetbal met serie wedstrijden verlengd 7 Russin Galine Ermolaeva prolongeerde sprinttitel Van der Velde wint in Zandvoort bij de nieuwelingen Koch en Derksen wonnen in Nijmegen Rolf Graf wegkampioen van Zwitserland Snijder (Halfweg) derde in Ronde van Overijsel LOCOMOTIEF alwéér: De winnende fiets Alex Olmedo wederom gevoelig verslagen Geen bekercompetitie in seizoen 1959/'60 HARDEBELT VZV dames kampioen in derde klasse B MAANDAG 27 JULI 19 5 9 Piet Damen heeft zich zyn kansen op het nationale wegkampioenschap der beroeps- renners 1959, waarvoor hy zondagmiddag op het circuit van Zandvoort als de grootste kanshebber aan de start verscheen, niet laten ontglippen. Alhoewel zijn rivalen Jef Lahaye, Bram Kool, Jo de Roo, Jos Hinsen, Joop Captein en Piet van den Brekel het hem geenszins lastig hebben gemaakt. Ze hebben geen enkele serieuze aanval op zyn leidende positie ondernomen. Piet Damen had zodoende aan een tiende plaats voldoende om zich kampioen van Nederland te mogen noemen. Deze Zandvoortse finale bezat geen greintje spanning of aantrekkelijkheid. Het was een saaie en een tonige koers. Ruim zes uur heeft men zich langs het parcours verveeld. Pas in het laatste kwartier van de stryd, toen de Beverwyker Coen Niesten met een ontsnapping zyn finish beraamde, kwam er eindelijk een beetje spanning in de strijd. Maar Wim van Est, Gerrit Voorting en Bram van Sluis, die zich daarvoor al druk hadden gemaakt om Piet van Est, Jo de Haan, Ab Geldermans en Piet de Jongh omwille van Damen zijn kansen op de titel in toom te houden, lieten nu het initiatief aan de anderen over. Ook Niesten was een der hunnen. De „gele" rijders behaalden door deze tactiek een dubbele triomf: Piet Damen kampioen en Coen Niesten, evenals in Groesbeek, ritwinnaar. Bovendien sleepten zy nog enkele ereplaatsen in de wacht. Het is met de formule van dit kampioen schap, waarvoor men de puntentelling toepast, vreemd gesteld. Want ondanks zijn twee overwinningen in drie ritten mag Niesten, die aan koersintelligentie veel bijgeleerd heeft, zich toch geen kampioen van Nederland noemen. Hij komt zelfs pas op de vijfde plaats. Men was het er in Zandvoort overigens wel over eens dat Niesten er gezien zijn prestaties toch wel voor in aanmerking mocht komen. Maar een minder goede klassering in de eerste rit in Beek, toen hij 24ste werd, heeft de Beverwijker „de das omgedaan". Er zijn zondagmiddag dan ook al stemmen opge gaan om in het vervolg de gemaakte tij den te gaan berekenen en desnoods een tijdrit aan de titelstrijd toe te voegen. Het geheel was nu een beetje onbevredigend. Want ook al zou Niesten of een der andere renners met tien minuten voorsprong ge wonnen hebben, dan nog zou de titel hen volgens het huidige systeem niet toeko men. Slecht begin Het begin van deze dei de rit, waarvoor slechts 66 renners aan de start versche nen Schulte, Rentmeester, Koch, Wagt- mans, Van Wetten en Adrie Vooring wa ren onder meer afwezig was al weinig belovend. Er werd in het eerste koersuur helemaal geen strijd geleverd. Alleen een Jo Lamers, Bert Idema, -Jan Jonker en Jan v.d. Hurk mochten bij de gratie der Wielrennen favorieten wat show rijden voor-het .pelo ton uit. Zij bespoedigden er 'evenwel hun aftocht van het strijdtoneel mee. Want ze zijn geen van vieren meer in het stuk voor gekomen en behoorden tot de eerste opge vers. Pas in de zestiende van de zestig te rij den ronden kwam er door toedoen van Piet van Est, die zich nog het meest strijdlus tig toonde, wat meer leven in de brouwe rij. Zonder veel strijd van het peloton te ondervinden begon de rossige Brabander aan een solovlucht. Een dankbaar applaus van het nog weinig verwende publiek viel hem voor deze stunt ten deel. Er kwamen door de aanval van de jong ste Van Est meer prijsvechters naar vo ren. Tonny Bergmans, Leo v.d. Pluym, Schalk Verhoef en de tengere Cees v.d. Borst wierpen zich in zijn spoor en sloten zich na een korte jacht bij hem aan. Ver der reageerde niemand in 't peloton. Toen de voorsprong van de vijf vluchters voor de favorieten bedenkelijke afmetingen ver kreeg, ze kwamen bijna aan een winst van drie minuten, voerden Wim van Est, Piet Damen, Bram van Sluis, Harry Moo- lenijzer, Gerrit Voorting en Mart. v. d. Borgh met speelse demarrages het tempo enigszins omhoog. De kopgroep van vijf man moest binnen hun bereik blijven. Voor Hein van Bree- nen, die met Voorting in de slag wilde gaan en de keuzeheren wilde bewijzen dat men hem ten onrechte heeft gepasseerd voor de selectieploeg, kreeg de strijd door een val een voortijdig eind. Bij de afda ling van de Hunzerug, toen Van Breenen wilde demarreren, schoot hij onderuit en bleef aanvankelijk langs het parcours lig gen. Maar later was hij toch weer ter been. Daarvoor waren ook Piet Maas en Antoon v.d. Steen al door een valpartij uitgescha keld. Kopgroep ingelopen Toen er al bijna 200 kilometer was ge fietst, vonden de favorieten het blijkbaar tijd worden om de 5 koplopers tot de orde te gaan roepen. Er werd in het peloton wat steviger op de pedalen getrapt en ziender- oge werd de achterstand op Piet van Est c.s. kleiner. Verhoef, vier jaar terug in Zandvoort wegkampioen der amateurs, zag het gevaar van ingelopen te worden bijtijds en probeerde uit het ten ondergang gedoemde kopgrocpje te ontsnappen. Maar Van der Pluym, Van der Borst en Piet van Est lieten hem niet gaan. Alleen Bergmans, een der besten van de aanval lers, liet zich wijselijk terugvallen op het peloton. Van der Borst, die wat later de strijd ontgoocheld zou staken, Verhoef en Van Est volgden ten slotte zijn voorbeeld. Van der Pluym bleef alleen doorgaan. Coen Niesten, die winnaar werd in de derde en beslissende rit om het kam pioenschap van Nederland op de weg, dat ten deel viel aan Piet Damen. Maar ook hij moest er uiteindelijk aan ge loven. Alles kwam weer bijeen. Er lagen toen nog 46 kilometers in het verschiet. Levendiger Eindelijk werd de strijd 'n beetje leven diger. Nieuwe demarranten in de per sonen van Kees v.d. Zande, Michel Stolker en Joop Captein probeerden vervolgens met een ontsnapping hun slag -te slaan. Maar mén'gaf hen 'geen meter prijs. Ook Jo de Haan, die ontzettend hard aan de kop van het peloton ging trekken, kwam niet weg. Hij vond Wim van Est als stop per aan zijn wiel. Ab Geldermans verging het al niet veel beter. Aanvankelijk wist de Beverwijker een kleine afscheiding te forceren, doch Jaap Kersten die alles had moeten geven om bij Ab te komen kon hem niet voldoende steunen. Bovendien waren Voorting, Wim van Est, Stolker, De Haan en Captein in het peloton de felste jagers. En daarvoor moest ook Geldermans het hoofd buigen. Een aanval van Peter Post en Bergmans leverde evenmin enig effect op en solo's van Piet van Est en Piet de Jongh wer den in de kiem gesmoord. Vooral de „gele" rijders Wim van Est, Voorting en Van SÏuis toonden zich actief in de tegenaan vallen. Maar toen Coen Niesten bij het nemen van de Tarzanbocht in de voorlaantste ronde demarreerde lieten zij hem gaan. Even weifelden de overigen met de ach tervolging en dat werd hen noodlottig. Zij kregen de ontketende Niesten niet meer te pakken. Met acht seconden voorsprong ging de jonge Beverwijker met beide ar men juichend omhoog over de eindstreep. Piet Damen verspeelde in de sprint van By de wereldkampioenschappen wiel rennen dames in Luik heeft de Russin Galine Ermolaeva haar titel op het sprint nummer, die zijn het vorig jaar in Parys won, geprolongeerd. Evenals in 1958 was haar grootste rivale haar landgenote Va- lentina Maximova, die ook nu op de twee de plaats eindigde. Derde werd de Engelse Dunn en de vierde plaats was voor de Francaise Vaudel. De achtervolging werd een Engelse tri omf, n.l. voor Beryl Burton, die in de finale de Luxemburgse Elsy Jacobs versloeg met een tijd van 4 min. 19 sec. over de 3 km. De tijd van Elsy Jacobs was 4.22. Beiden hadden de eindstrijd bereikt door over winningen op Russinnen. Elsy Jacobs scha kelde Jubov Kotchetova, de ex-kampioene, die tenslotte op de derde plaats eindigde uit en Beryl Burton toonde zich de meer dere over Jogina Lubec. Links Peter Post en Jef Lahaye, rechts Piet Damen. ■lil het peloton wel enkele punten aan Captein en Kool, doch dat bleek niet voldoende om hem van het kampioenschap af te houden. Uitslagen Derde rit in Zandvoort: 1. Coen Niesten, Beverwijk, de 252 kilometer in 6 uur 15 min. 43 sec.; 2. M. v.d. Borgh, Konings bosch in 6.15.51; 3. J. de Haan, Klaaswaal; 4. J. v.d. Putten, Den Haag; 5. G. Voor ting, Roosendaal; 6. J. Captein, Amster dam; 7. G. Pauw, Utrecht; 8. A. Kool, Delft; 9. J. Hinsen, Rijckevorsel (B.)10. P. Da men, Lieshout; 11. W. van Est, St. Wille- brord; 12. J. de Roo, Schore; 13. M. Stol ker, Breda; 14. P. Steenvoorden, Heemste de; 15. J. Groot, Beverwijk; 16. J. Kers ten, Siebengewald; 17. C. v.d. Zande, Hal steren; 18. D. de Groot, Amsterdam; 19. A. van Sluis, Vlissingen; 20. G. Pos, Vree land. Eindstand kampioenschap: 1. Piet Da men 17 punten; 2. A. Kool 22 pnt.; 3. J. Captein 23 pnt.; 4. J. Hinsen 25 pnt.; 5. C. Niesten 26 pnt.; 6. J. de Roo 27 pnt. De nationale nicuwelingenwedstrijd, die zondag aan de beslissende kampioensrit der beroepsrenners vooraf ging, is gewon nen door de Amsterdammer Van der Vel de. Aanvankelijk scheen de Haarlemmer Leo Nyssen, die in de laatste ronde was ontsnapt, de beste winstkansen te hebben op zijn allereerste overwinning. Maar op de streep werd Nyssen door Van der Velde en de Uitgeester Piet Vleesman geklopt. Voor deze nieuwelingenwedstrijd bestond ditmaal niet zo'n grote belangstelling als bij voorgaande gelegenheden. Er versche nen 46 renners aan de start. Van hen liet Nijssen geen twijfel over zijn bedoelingen bestaan en begon al spoedig aan een solo vlucht. Maar succes was hem niet bescho ren. Daarna waren het Schuurman uit St. Pancras en de Beverwijker Van Tongeren die het met solovluchten probeerden. Ook zij werden weer ingelopen. Tenslotte sprong Nijssen in de laatste ronde nog maals weg en daarmee had hij bijna suc ces. Maar op de streep werd hij nog door de sprinters geklopt en moest zich met de derde plaats tevreden stellen. De uitslag luidde: 1. J. v. d. Velde. Am sterdam, de 50 kilometer in 1 uur 14 min. en 9 sec.; 2. P. Vleesman, Uitgeest; 3. L. Nijssen, Haarlem; 4. R. van Zwol, Amster dam; 5. H. Stevens. Vinkeveen; 6. P. Wij- nands, Amersfoort; 7. H. Post, Amstelveen; 8. de rest van het peleton ex aequo. Koch en Derksen waren de grote win naars bij de wielerwedstrijden, die zondag middag in het stadion De Goffert in Nij megen zijn gehouden. Voor ruim driedui zend toeschouwers won Koch achter gang maker Wiersma twee van de drie manches van de wedstrijd achter grote motoren, beide malen op de tweede plaats gevolgd door Wagtmans, die echter in de derde manche na een fascinerend duel met Koch de eerste plaats voor zich opeiste. Derksen zegevierde in een omniumwed strijd, waarin zijn tegenstanders waren de Belgische sprintkampioen Debacker en Rolf Graf heeft het kampioenschap van Zwitserland op de weg bij de professionals op zijn naam geschreven. Hij eindigde de 250 km lange rit met een voorsprong van 3 min. 49 sec. op zijn naaste concurrenten, Moresi en Gollatti, die resp. de tweede en derde plaats bezetten. Heinz Graf werd vierde met een achterstand van 6,06 op de winnaar, wiens tijd over de 250 km was 6 uur 39 min. 14 sec. De Ronde van Overijsel, een wielerwed strijd over 220 km voor amateurs met start en finish in Rijssen, is zaterdag gewonnen door Maliepaard uit Willemstad in 5 uur 36 min. 15 sec. Maliepaard heeft zich even voor de finish van zijn 11 concurrenten, waarmede hij vanaf Deventer ongeveer 55 km voor de eindstrijd had opgetrokken, kunnen ontdoen. Van Enthoven, Balvert. de animator van de wedstrijd, Snijder en Zilverberg hebben enkele pogingen onder nomen om zich van de kopgroep los te rij den, evenwel zonder succes. Twaalf man stormden tenslotte op de finish in Rijssen af en Maliepaard bleek de snelste sprinter De uitslag luidde: 1. Maliepaard (Willem stad) 5.36.15; 2. Janssen (Noorddorp) z.t.; 3. Snijder (Halfweg z.t.; Van Egmond (Den Haag) z.t.; 5. Rademaers (Utrecht) z.t. Advertentie Piet Damen en Coen Niesten bevochten een dubbele zege Ook üw Locomotief de snelste op alle wegen PIET DAMEN Rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks verkeer. De Wimbledon-kampioen Alex Olmedo blijkt volkomen uit vorm te zijn. In de hal ve finales heren enkelspel van de tennis kampioenschappen van Pennsylvania kreeg hij van de Zuidafrikaan Ian Vermaak een gevoelige nederlaag te slikken. Vermaak had slechts drie sets (6-2, 6-4, 6-2) nodig Peruviaan uit te schakelen. Tennis TENNIS. Italië is thans reeds winnaar van de Europese zone van het Davis Cup toernooi. Zondag behaalde het tegen Spanje in Milaan n.l. een beslissende 3-0 voor sprong. De Italianen Pietrangeli en Sirola versloegen in het dubbelspel de Spanjaar den Gimeno en Couder met 6-4, 8-6, 6-4. Italië zal in de volgende ronde uitkomen tegen de winnaar van de wedstrijd AustraliëCuba. Op de banen van het tennispark Brede- rode in Santpoort werd zondag met de eindstrijden het tennistoernooi van Brede- rode dat zeven dagen de aandacht vroeg besloten. De Haarlemse tennis sers hebben in de finales het hoofd moe ten buigen voor de hoofdstedelijke gasten, die overigens niet meer tot de top van het Amsterdamse tennis gerekend mogen worden, doch nog voldoende in hun mars hebben om de sterkste Haarlemmers te verslaan. Vooral de Amsterdammer W. Heijblom met een gevreesde topspin schit- Een spelmoment uit de finale heren dubbelspel. Op de voorgrond trachten Roland Kammeijer en Ton den Hartog (rechts), vrijwel op gelijke wijze, de bal te retourneren. De Amsterdam mers Goudsmit (links) en Loeb wachten het resultaat af. T ennis terde en won dan ook onbedreigd het he renenkelspel. In de eindstrijd versloeg hij de finalist van het kampioenschap van Haarlem, Fred Neelissen, (6-1 en 6-2), die ook nu weer alle aandacht op zich vestig de door overwinningen in drie sets op de Amsterdammers Putters en Rappagne en de Haarlemmer R. Kammeijer. Titelhou der Heijblom versloeg voordien K. v.d. Horst en M. Boele beiden met 6-4 en 8-6. De finale van het damesenkelspel werd een Brederode-aangelegenheid. Mej. G. Nijssen bereikte de eindstrijd door een ruime zege op de Haarlemse jeugdkam pioene Yvonne Harms (we gaven zater dag een tegengesteld resultaat) 6-2 en 6-1 en mej. E. v. Scherpenzeel klopte in haar single mej. D. Ferwerda met 6-8, 6-1 en 7-5. In de finale toonde mej. Van Scher penzeel zich belangrijk sterker dan haar club- en teamgenote en won met 6-3 en 6-0. Het herendubbelspel tussen de hoofdste delingen R. Goudsmit en P. Loeb en de Haarlemmers Roland Kammeijer en Ton den Hartog bood geen hoogstaand, maar wel aantrekkelijk.tennis. In de eerste, set wonnen de gasten vrij eenvoudig mede door het4" falen Van de vermoeide Kam meijer die onophoudelijk de lobs van zijn tegenstanders met onbeheerste smashes beantwoordde. Setstand 6-1. In de tweede set kreeg Kammeijer meer controle over zijn slagen en liep de score evenwichtig op, via 4-4 en 5-5 wonnen Goudsmit en Loeb ten slotte met 7-5. Ton den Hartog, de Haarlemse dubbel spel-kampioen, kreeg waardering voor zijn uitstekend spel in de dubbels in de eindstrijd van het gemengddubbelspel, waar hij samen met mevr. Ottolini het Amsterdamse duo mevr. L. de Vries/W. Heijblom versloeg. Den Hartog onder vond voortreffelijke steun van mevr. Ot tolini in tegenstelling tot zijn tegenstan der Heijblom, die bergen werk verzette maar de vereiste medewerking van mevr. De Vries moest ontberen. Met 6-1 en 8-6 bleef het HLTC-dubbel in de meerderheid. Het damesdubbelspel werd bij gebrek aan belangstelling niet gespeeld. B-toernooi Voor het herenenkelspel in het B-toer- nooi kwamen liefst veertig spelers op het gravel en volkomen leeggespeeld werd Hans Sikkes, die ook in de finale nog een marathonstrijd moest spelen tegen L. Bloemink, de gelukkige winnaar. Bloe- mink werd verslagen met 9-7 en 6-4. Yvonne Harms heeft, geen revanche kun nen nemen voor de in h'et kampioenschap Vah' Höai'lë'm geleden nederlaag tëgè'n' Cocky v.d. Broek. In eigen omgevong won Cocky v.d. Broek in straight sets; 9-7, 6-3. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de toernooileider de heer D. Pot- harst. Uit handen van de bondsgedelegeer- de de heer J. Fuchs mochten de winnaars van het C-toernooi een gedenkpenning ont vangen,'die ter gelegenheid van het zes tigjarig bestaan van de KNLTB beschik baar werd gesteld. De uitslagen De belangrijkste resu'taten luidden: A-toernooi H.E., kwart eindstrijden: W. Heij- Het bondsbestuur van de KNVB heeft in zi.j.n. zaterfIag gehouden vergadering een gewijzigde promotie- en degradatierege ling voor het betaalde voetbal vastgesteld. Deze regeling, die geldt voor het seizoen 1959/'60, houdt onder meer in dat niet meer twee, doch drie teams automatisch uit de ere-divisie degraderen. De kampioenen van de beide eerste divisies promoveren, zoals gebruikelijk was, automatisch naar de ere-divisie. De nummers twee en drie van de eerste divisie A en B spelen een gehele competitie om de derde plaats in de ere-divisie. De volledige regeling ziet er als volgt uit: Nummer één van de eredivisie ver krijgt in gevolge de bepalingen van het huishoudelijk reglement de titel kampioen van Nederland. De nummers een, twee en drie van de eredivisie spelen een gehele De Britse voelbalpoolondernemingen zul len met ingang van het nieuwe seizoen (1959/60) jaarlyks aan de Football League en de Schotse League auteursrechten op de programma's moeten betalen. Voorlopig geldt dit voor tien jaar. Dit is het resul taat van een proces, dat de Football Lea gue in mei aanhangig heeft gemaakt tegen Littlewoods betreffende het copyright op het voetbalprogramma en waarin de Foot ball League in het gelyk werd gesteld. Voor de vier grootste poolondernemin- gen, Littlewoods, Vernons, Copes en Mur- phys, betekent dit jaarlijks een minimum- Het bondsbestuur van de K.N.V.B. heeft besloten voor het seizoen 1959/60 geen com petitie om de KNVB-beker te organiseren aangezien de laatste jaren de beker-com petities niet aan de verwachtingen hebben voldaan. Het bestuur hoopt te zyner tyd te komen met een nieuw plan ten aanzien van de wedstrijden om de KNVB-beker. bedrag van 245.000 pond sterling (2,5 mil joen gulden), dat vloeit in de kassen van de F.A. en de Schotse League. Deze som is een half percent van het bedrag, dat in de pool door de deelnemers wordt inge legd, verminderd met datgene wat de be lasting ervan neemt. De overige poolonder- nemingen, de kleine, die niet zijn aange sloten bij de associatie van poolpromotors, zullen een evenredig deel aan de voetbal organisaties betalen. „De grootste gebeurtenis in het voetbal, sinds de Football League in 1888 werd ge sticht", zo zien velen de beslissing ten aan zien van het voetbalprogramma. Op welke wijze het geld zal worden besteed, is nog niet beslist. Advertentie SOLEX SERVICE STATION Rijksstraatweg 249 - Haarlem-N. - Tel. 57455 extra-competitie om één plaats voor deel neming aan de wedstrijden om de Europa Cup. De nummers 16, 17 en 18 van de eredivisie degraderen automatisch naai de eerste divisie. Eerste divisie De nummers één van de eerste divisie A en B promoveren automatisch naar de eredivisie. De nummers twee en drie van de eerste divisie A en B spelen een gehele competitie om één plaats in de eredivisie. Voetbal De nummers laatst van de eerste divisie A en B degraderen automatisch naar de tweede divisie. Tweede divisie De nummers één en twee van de twee de divisie A en B promoveren automa tisch naar de eerste divisie. De nummers drie van de tweede divisie A en B spelen een gehele competitie om één plaats in de eerste divisie. De drie laatst geplaats te elftallen van de tweede divisie A en B in totaal dus zes clubs komen in aan merking voor teruggang naar het ama teurvoetbal. Met dien verstande dat zij met de num mers voorlaatst van het seizoen 1958/'59, te weten ONA en Velocitas, op een nader door het sectiebestuur betaald voetbal vast te stellen wijze eventueel in twee groepen een gehele of halve competitie zul len spelen om het aantal plaatsen dat no dig is om bij de aanvang van het seizoen 1960/'61 te komen tot één afdeling van 18 elftallen voor de tweede divisie, daarbij rekening houdende met de elftallen welke krachtens de thans geldende bepalingen overkomen van het amateurvoetbal. Indien de verenigingen ONA en/of Velo citas, die in gevolge de promotie- en de gradatieregeling voor het seizoen 1958/'59 in aanmerking komen voor terruggang naar het amateurvoetbal, in het seizoen 1959/'60 een plaats bezetten welke recht geeft op promotie of het spelen van promo tiewedstrijden naar de eerste divisie zul len deze verenigingen niet behoeven deel te nemen aan de competitie voor het be houd van hun plaats in de tweede divisie. blom versl. K. v. d. Horst 6—4, 86: M. Boele versl. P. Nederkoorn 6—1. 6—4; J. Rappange versl. H. Landman 6—3. 16. 64; F. Neelissen versl. R. Kammeijer 16, 6—3, 61. Halve eindstrijd: W. Heijblom versl. M. Boele G—4, 86; F. Neelissen versl. J. Rappange 36, 6—3, 6—1. Eindstrijd: W. Heijblom versl. F. Neelissen 61, 6—2. D.E., halve eindstrijd: mej. G. Nijssen versl. mej. Y. Harms 6—2, 61; mej. E. v. Scherpenzeel versl. mej. D. Ferwerda 6—8, 6—1, 75. Eindstrijd, mej. E. v. Scherpenzeel versl. mej. G. Nijssen 6—3, 6—0. H.D., halve eindstrijd: R. Kammeijer en A. den Hartog versl. W. Heijblom en J. Rappange 2—6, 7—5. 61: R. Goudsmit en P. Loeb versl. W. He ringa en T. Okker 6—4, 6—1. Eindstrijd: R. Goudsmit en P. Loeb versl. R. Kammeijer en A. den Hartog 6—1, 7—5. G.D., halve eindstrijd: mevr. L. de Vries en W. Heijblom versl. mej. L. v. Beest en R. Kammeijer 2—6, 6 1. 6 1: mevr. Ottolini en A. den Hartog versl. mej. Y. Harms en K. v. d. Horst 75, 64. Eindstrijd: mevr. Ottolini en A. den Hartog versl. L. de Vries en W. Heijblom 61, 86. B-toernaai, H.E., halve eindstrijd: L. Bloemink versl. A. v. d. Hof 6—1, 7—5r H. Sikrkes versl. W. Fröhlich 62. 6—2. Eindstr.: H. Sikkes versl. L. Bloemink 9—7, 6—4. D.E., halve eindstrijd: mej. C. v. d. Broek versl. mevr. A. Landman 68. 62. 61: mej. Y. Harms versl. mevr. M. Kauling 61. 62. Eindstrijd: mej. C. v. d. Broek versl. mej. Y. Harms 97. 63. H.D., halve eindstrijd: T. Okker en W. Heringa versl. J. Greiner en E. v. Beers 7—5. 1—6, 6—3; K. v. Maanen en F. Schlattman versl. J. v. d. Woude en J. v. d. Berg 9—7, 6—3. Eindstrijd: R. v. Maanen en F. Schlattman versl. T. Okker en W. Heringa 63, 60. G.D., halve eindstrijd: mej. Y. Harms en R. v. Maanen versl. mevr. en de hr. Ottolini 36, 61, 63: mej. C. v. d. Broek en P. Nederkoorn versl. mevr. Van Buchem en R. Konigel 62. 6—8. 62. Eindstrijd: mej. Y. Harms en R. v. Maanen versl. mej. C. v. d. Broek en P. Nederkoorn 6—2, 6—0. C-toernooi, eindstrijden: H.E.: G. Koenders versl. E. Jasper 6—1, 63. D.E.: mevr. A. Landman versl. mej. Eenenaam 64, 63. H.D.: H. en G. Koenders versl. H. en F. Rooze- krans 61. 75. D.D.: mej. C. Lamp en mej. M. Deibei versl. mej. C. Stut en mej. C. v. d. Linden 6—1, 6—0. G.D.: mevr. B. Leenderts en B. Knuyt versl. mej. G. en F. Deibei 6—1, 6—2. De wat er polocompetitie Met het einde van de zomer-waterpolo- competitie van de Koninklijke Neder landse Zwembond in zicht beginnen de kampioenen zich te melden. VZV-dames heeft met no - één wedstrijd te spelen be slag gelegd op de kampioenstitel van de derde klasse dames afdeling B door in Stoop's bad HVGB met 62 te verslaan. VZV moet nu met de kampioen van de derde klasse afdeling A een wedstrijd spelen op onzijdig terrein voor een plaats in de te vormen tweede klasse. De stand van de derde klasse B luidt: VZV Vitesse Sleutelstad Swift HVGB 14 11 6 2 1 34 22 10 10 9 7 13 13 19 33 Voor de tweede klasse heren speelde VZV uit tegen DAW dat de Velsenaren met dubbele cijfers versloeg. DAW werd kampioen van de afdeling B en VZV gaat deel uitmaken van de te vormen derde klasse. De stand van de tweede klasse B is: DAW 7 6 0 1 12 36 19 LZC 7 4 1 2 9 21 17 DWT 8 4 0 4 8 34 30 De Vest 7 2 1 4 5 12 17 VZV 7 1 0 6 2 13 33 De uitslagen in de competitie KNVB luiden: Heren reserve tweede klasse B: Haarlem 3Robben 3 25; HPC 2Neptunus Amersfoort 4 43. Reserve tweede klasse C: Haarlem 2— DWR 2 1—3. Reserve derde klasse C: HPC 3—DWT 3 4—8; DWT 3—Futen 2 4—2. Competitie Kring Haarlem KNZB: Dames eerste klasse: NVADWT 5 42. Heren eerste klasse: VZV 3—NVA 07. Afdeling AJ I: VZV a—HVGB 5—3; HPC a—DWR a 1—1; HVGB—Haarlem 4—1. Afdeling AJ II: VZV b—NVA 8—4; HPC b—DWT 6—4: DWR b—HZV 0—7; NVA—DWT 6—4.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9