Een dode en zeven gewonden bij autobotsing in De Bilt Hcuisapiast ^Praatótozl op hdw Upl Afneming van het aantal bedrijven doet de omzetten stijgen KOP VAN NOORDHOLLAND WIL MEER TOERISTEN Scotland Yard op zoek naar misdadig genie ^Hoe is het ontstaan?^ Bankoverval in België stralend wit... GERINGE TOENADERING TUSSEN OOST EN WEST INZAKE BERLIJN Nog witter... Geruchten over Westelijke topconferentie in Parijs 3 Brand gesticht uit woede Neem wat extra in voorraad Franse actie in Algerije boekt weinig succes Dit woord: STOFFEN Rockefeller jr. achter Noors dienstmeisje aan DE MIDDENSTAND ONDER DE LOEP Westelijk voorstel: interim-regeling Lagerhuis steunt regering inzake Nvassaland en na vijf jaar nieuw beraad WOENSDAG 2 9 JULI 1959 slingeren en raakte daarbij de achterkant van de trailer. Hierna schoot de wagen naar de andere kant van de weg en botste tegen de voorkant van een in de richting Utrecht rijdende NBM-bus, die op dat mo ment een vrachtauto passeerde en zich dus op de tweede rijbaan bevond. De wagen van de heer Werner raakte vervolgens een personenauto, die achter de bus aankwam, en werd toen weer naar de andere weg helft geslingerd. De tandarts Ten Bergen en zijn assistente die in de aangereden personenauto zaten, werden zwaar gewond. Het jongetje De G. werd met zijn vader uit de GN-auto ge slingerd. Mevrouw De G., mevrouw W. en het dochtertje werden met veel moeite uit de brokstukken van de auto bevrijd. Alle gewonden werden naar ziekenhuizen in Utrecht overgebracht. Het verkeer op de Utrechtseweg moest een half uur lang over de fietspaden omgeleid worden, waardoor grote opstoppingen ontstonden. In Maastricht kwam de 9-jarige Rob Mantz hardlopend een straat uit. De knaap liep pardoes tegen een bestelauto op en werd zo ernstig gewond dat hij korte tijd later overleed. In Den Haag liep de 6-jarige A. M. E. van Geel op de Nieuwe Parklaan plotse ling de rijweg op, waardoor hij onder een personenauto kwam. In een ziekenhuis is de jongen later overleden. Deze foto werd kort na het ongeluk op de Utrechtseweg in De Bilt gemaakt. BRUSSEL (Belga) In het Egmontpaleis in Brussel is op drie plaatsen brand ge sticht. Er waren verscheidene brandhaar den, onder meer gelijkvloers in de ver trekken van de Unie van Internationale Verenigingen en in een vertrek op de eer ste verdieping. Dank zij het snelle en doel treffende ingrijpen van politie en brand weer kon het vuur snel worden gedoofd. De schade is aanzienlijk; vooral het archief van de Unie van Internationale Verenigingen heeft van het vuur te lijden gehad. De meubelen en een gedeelte van de bibliotheek zijn verbrand. Gelukkig zijn publikaties uit 1850 die niet te vervangen zijn, niet door het vuur aangetast. De dader, een 37-jarige timmerman zon der vaste verblijfplaats, heeft zich by de politie gemeld. Hy verklaarde dat hij het paleis was binnengegaan om te stelen, maar, dat hij uit woede omdat hy niets van zijn gading vond, brand had gesticht. Men gelooft niet dat de dader de pyro maan is, die de algelopen maanden op verscheidene plaatsen aan het werk is geweest. Op initiatief van burgmeester Correljé zullen binnenkort de burgemeesters van Den Helder, Zijpe en Callantsoog, respec tievelijk mr. G. D. Rehorst, mr. D. Bree- baart en de heer J. Correljé, samen om r'e tafel gaan zitten om het vreemdelingen verkeer in de „kleine kop van Noordhol land" nader te bespreken. Men wil zien, wat men samen kan gaan doen op het ge bied van het vreemdelingenverkeer. „Het vreemdelingenverkeer is op mars" verklaarde burgemeester mr. G. D. Re- horst van Den Helder dinsdagavond in de raad. „Dat geldt voor de hele kleine kop. Zo ziet men in Callantsoog een werkelijk stormachtige ontwikkeling." De burgemeester maakte deze opmerkin gen in het kader van de besprekingen over een subsidieverlening aan V.V.V. Men be sloot de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer in Den Helder een subsidie te verlenen van f 13.000. Dr. Luyckx stelde, dat de ontwikkelin gen een belangrijke invloed hebben op de mentaliteit in de' middenstand, het zijn in hoofdzaak de kleme bedrijfjes die wor den geliquideerd, de randbedrijven, zodat de middenstand als het ware naar boven schuift. Daar komt bij dat de verhouding van de middenstander zowel tot zijn klan ten als tot zijn personeel steeds zakelijker wordt. De middenstander zal zich in steeds toenemende mate moeten ontwikkelen tot ondernemer in de strikte zin van het woord Naast vakman in zijn branche zal hij on dernemer moeten zrn, dat wil zeggen vol doende commerciële kwaliteiten moeten hebben om een modern bedrijf te kunnen leiden. In vele bedrijfstakken, vooral in de detailhandel, is het zelfs al zo, dat dc commerciële kundigheden die vereist wor den al hoger moeten worden aangeslagen dan de eigenlijke vakkennis. Vele mid denstanders die niet aan deze eisen kon den voldoen hebben inmiddels het veld moeten ruimen. Voor de toekomst zijn in de middenstand mensen nodig, die met een goede kennis zijn uitgerust en in staat zijn leiding te geven en verantwoordelijkheid te dra gen. Wil de middenstand op den duur zijn positie handhaven, aldus dr. Luyckx, dan zal dit in hoge mate afhankelijk zijn van de mate waarin het middenstandsbedrijfs leven kans ziet een deel van deze groep van „bovenmiddelmatigen" aan te trek ken. LONDEN (UPI) Bijna een half mil joen gulden is de totale buit van vijf roof overvallen, tijdens weekends op Engelse bankkantoren uitgevoerd. Alle vijf deze operaties kenmerkten zich door deskun digheid. degelijke voorbereiding, en fan tasierijke opzet. Daarom gelooft Scotland Yard dal ergens in Engeland een oud-of ficier of een ingenieur die over springstof beschikken kan, optreedt als de „auctor intellectualis" voor een bende geraffi neerde kluizenkrakers. Bij het kantoor van de Midland Bank in Stëpney werd een bedrag van 200.000 gulden gestolen, vermoedelijk nadat een tenger meisje, dat in het complot was, za terdag de bank is binnengesmokkeld om de deuren na kantoortijd voor de leden van de bende te openen. Scotland Yard weigert te geloven dat in Londen vijf verschillende bendes opere ren, die alle even vakkundig werk leveren en zoekt daarom „het brein". Een inge nieur misschien, want alle keren is zeer modern, en zeer efficiënt werkend mate riaal gebruikt, dat de gewone lasbranders verre overtreft. En er zijn springstoffen gebruikt die men in Engeland niet ge makkelijk in handen krijgt. Het opvallende is dat nog nooit iemand uit de onderwereld heeft kunnen of willen zeggen wie „het brein" is. Al een jaar is Scotland Yard nu op jacht. Men begint zelfs te geloven dat „het brein" de leiding heeft van een inbrekers cursus, waar jongemannen zonder con necties in de onderwereld een „universi taire scholing" ontvangen. WONDVERBAND 3|£ Verkrijgbaar op A, 6 en 8 cm breedte en in de lengtes van 10 cm - 500 cm. Uitgevoerd in plastic, elastische of gewone stof. ALGIERS (UPI) De resultaten van de Franse militaire operatie in Kabylië (Algerije) zijn na zes dagen weinig spec taculair. Volgens het Franse leger werden bij 50 contacten mét rebellen 182 buiten gevecht gesteld, ongeveer 80 gevangenen inbegrepen, werden negentig leden van de politieke administratieve organisatie ge arresteerd en 142 wapens in beslag geno men. De Franse verliezen zouden twee do den en 18 gewonden bedragen. Tot dusver zijn geen grote gevechten geleverd. De compagnieën van de rebellen ontweken ieder contact met de Fransen. Er zijn in het Nederlands twee woorden stof. Het ene betekent: ma terie en is evenals het Engelse stuff ontleend aan het oudfranse estoffe, Frans étoffe. Het erbij behorende werkwoord is: stofferen. Het tweede woord stof betekent: stuivend zand. Het werkwoord dat er mee verwant is, luidt: stoffen, dus stof opjagen. Figuurlijk gebruikt betekent stoffen: pochen. In de Gysbrecht vra gen de Amsterdamse maagden: Waer is de reus met al zijn stoffen, die Gvs- brechts stad ter neer wou ploffen? En wanneer iemand geweldig zit op te scheppen, kan men uit zijn omgeving de opmerking verwachten: wat stinkt het hier (eigen roem stinkt) of; wat ^stuift het hier. Op de Utrechtseweg ter hoogte van De Bilt is dinsdagmiddag een gecompliceerd verkeersongeluk gebeurd, waarbij zeven mensen zwaard gewond werden en één om het leven kwam. Het slachtoffer is de 65- jarige heer L. A. Werner uit Soest. Ernstig gewond werden zijn 67-jarige echtgenote, de 37-jarige heer N. W. de Groot, consul in Port Said, diens echtgenote, de 34- jarige mevrouw De Groot-Werner, en hun twee kinderen van 10 en 6 jaar. In de andere auto, die bij het ongeluk betrokken was, zaten de 59-jarige tandarts P. ten Berge uit Soest en zijn assistente, de 48- jarige mej. A. Kaptein. De heer Werner en zijn vijf medepassa giers zaten in een personenauto met een GN-nummerbord (voor buitenlanders in Nederland), die op de rechterrijbaan van de Utrechtseweg achter een trailer in de richting Zeist reed. Op zeker ogenblik be gon de auto om onverklaarbare redenen te 0p de M etamorfose Een zonderlinge gedaanteverwisseling maakt Joop door zodra hij in zijn auto gaat zitten. Kent gij Joop? Ja, Joop met die slee. Wij zijn het met u eens: als je Joop zo ziet is Joop niet veel moois. Dan is Joop meer een broekkie-met-een-zit- vlak-eraan en een grootse partij vouwen en een vest ook en een laag kruis en een colbertjasje dat hem raar hoog boven de achterdelen rijst en vreemd vormeloos te gen de voorpartijen rust. Eerlijk, wie Joop zo uit die slee ziet tollen krijgt van Joop geen hoge dunk. Dan ziet hij er maar uit als een mènneke, een hommelige, romme lige, groezelige vetzak die wel altijd ook in dat pak lijkt te slapen. Aan Joop is niets van dat snelle, dat vlugge, dat frisse dat, zo hebben wij begrepen uit de verhalen in de damesbladen, soms zo'n diepe indruk kan maken op het tedere gemoed, nee. Joop doet altijd wel viat denken aan reu zel en volvette en aan de bedrijvige handel in biggen, die dieren die zo ongewoon luid kunnen schreien op de markten van dor pen. Dal wil zeggen: buiten die slee. Want zodra Joop daarin gaat zitten en de voet neerdrukt op die gloeiend hete pedaal voorin dan gebeurt er iets tovermoois met hem; dan verandert hij van het vuile, vette eendje in de snelste zwaan. Dan maakt hij een transformatie door zó zielsverheffend, zó verrukkelijk dat men er van zou gaan zingen, fluiten, kortom neuriën. Als Joop wegrijdt zit daar geen Joop meer maar dan deint daar, in die slee dus, de Johan Evert Godefroid die zijn moeder voor zich zag toen zij aan zijn wieg droom de van zijn volwassenheid. Dan is Joop van worm-op-pootjes, van pantalon-met- laag-zitvlak omgetoverd tot prinsje, tot koninkje, tot vorst. Ja, tot de Vorst der Wegen. De Wegenwacht slaat nerveus aan als zij heb ziet. De agenten langs de weg trekken ontsteld de schouders op bij zijn passeren; zij ontmoeten iets groots. En wie Joop inhaalt laat onmiddellijk de pedaal los, zet de eigen wagen langs de berm en gaat even vertreden, een verre blik in de ogen. In de dorpen wijst men zelfs met die snelheidsgrens Joop na en huivert. Want wat is hij veranderd! Zijn gezient alleen al. Dat is van dik en slap nu sterk en mannelijk geworden onder die hoed. En die hoed alleen al; die staat nu als een rots op zijn slapen, als een steen, als een ding en daar onderuit kijkt nu een god, een jongeling, een draufganger zonder vrees, zonder twijfels, zonder aarzelingen, iel- scherp voor zich uit door het glas van de voorruit en de dames die hem zo zien, een hard, mooi gelaat dat van mannenmoed verhaalt en van jeugdige durf, die zuchten dat het fluit. En wat snel gaat Johan Evert Godefroid, wat bliksems snel! Wat rijdt hij; het is verbluffend en het enige wat op inspanning duidt is dat ivolkje blamve rook uit zijn achter-uitje. Vreemd vinden wij dat met Joop. Want zodra hij uitstapt is hij een verkeerd pak, een zak-ja, een strompelige stoffige struikelaar. Vreemd. Duif KRISTIANSAND, (UPI) Stephen Rockefeller, de 23-jarige zoon van de gou verneur van New York, heeft de Noorse kranten aanleiding gegeven zich te ver diepen in zijn persoonlijke toekomst door in Zuid-Noorwegen een vakantie door te bregen met een 20-jarige Noorse, Anne Marie Rasmussen, die vroeger als dienst meisje heeft gewerkt bij de Rockefellers in New York. De twee jongelui ontkennen echter dat er iets meer zou zijn dan ge wone vriendschap. Rockefeller jr. kwam zondagavond naar Soegne ten zuiden van Christiansand, waar Anne Marie nu woont met haar ouders. Daarvoor hadden de twee enkele dagen doorgebracht in Oslo, en, naar het schijnt, een motortocht gemaakt door Zuid-Noorwegen. Ondanks de ontkenningen van de be trokkenen schreef het Noorse blad „Af- tenposten" dinsdag in een driekolomskop: „Amerikaanse mil.ionairszoon op roman tisch bezoek in Zuid-Noorwegen". WUUSTWEZEL (UPI) Twee gewa pende jongemannen hebben dinsdagmor gen een overval gedaan op de kredietbank van de Belgische grensplaats Wuustwezel en zich met ongeveer 400.000 frank uit oe voeten gemaakt. «Zij kwamen de bank binnen toen de kassier juist bezig was met het opmaken van de kas, waarbij de brandkast open stond. Waarschijnlijk omdat er nog een andere klant aanwezig was, vroegen zij eerst naar de beursnoteringen en reden vervolgens met hun auto een eindje uit dc buurt vanu het gebouw. Toen de klant was weggegaan, keerden zij terug en, ter wijl de kleinste van de twee de kassier met twee revolvers in bedwang hield en hem beval op de grond te gaan liggen, sprong de andere over de glasafsluiting on leegde de kas. Voordat iemand van de buren iets ge merkt had waren zij in hun auto verdwe nen. De kassier was echter in staat een nauwkeurige persoonsbeschrijving van de twee te geven. Ook werd inmiddels ont dekt, dat zij in een auto reden, die onlangs te St. Niklaas werd gestolen. Advertentie Chief Whip Advertentie GENEVE, 29 juli Oost en West hebben elkaar gisteren in Gcnève een catalogus van hun wensen en voorstellen inzake Berlyn doen toekomen. Tussen die twee lijsten zou als alles goed gaat een „huwclyk" moeten worden gesloten, waaruit het slotdocument van dc Geneefse conferentie zou moeten worden geboren. Daarin zouden punten van overeenstemming en van onenigheid worden vermeld en wanneer de verhouding tussen de eerste en de laatste niet al te ongunstig zou zijn, zou men op grond daarvan naar de top kunnen trekken. Edoch, hoewel de inhoud van dc beide opstellen nog geheim is, is er voldoende over uitgelekt om enige pessimistische reserve jegens die verhouding aan dc dag te leggen. Want afgezien van enige veranderin gen zijn de huidige standpunten van West, en Oost na een verdaging van drie en een nieuw gesprek van ruim twee weken in feite nog steeds gelijk aan de inte rim-voorstellen, die op respectievelijk 16 en 19 juni waren ingediend en toen aan leiding tot verdaging van de conferentie gaven. De Geneefse conferentie, die maar niet van haar slakkengang af kan komen. In het westelijk voorstel zouden slechts twee nieuwe elementen zijn gekomen. Ten eerste stelt het Westen nu voor de interim regeling voor Berlijn vijf jaar te laten du ren. Na die vijf jaar zouden de grote vier zich opnieuw over de situatie in Berlijn moeten beraden, uiteraard onder voorbe houd, dat het mislukken van zulk een be raad de westelijke positie in Berlijn niet zou mogen precidiseren. Totnutoe was het officiële westelijke standpunt, dat een interim-regeling tot aan de hereniging van Duitsland zou moeten duren, tenzij zij door een viermogendheden-akkoord gewijzigdzou worden. Officieus had het Westen echter alleen te verstaan gegeven, dat de eerste fase van een tussentijdse re geling 2'/a jaar zou moeten duren. Verhar ding van het westelijk standpunt dus? Niet zozeer. De nieuwe formulering is veeleer een opruiming van de laatste res tanten van de voor de Russen onaanvaard bare eis, dat de westelijke rechten in Ber lijn tot aan de Duitse hereniging moeten worden gegarandeerd. De tweede wijziging van het westelijk voorstel van 16 juni is de later door mi nister Herter al geopperde UNO-supervi- sie op de beperking van ongewenste propa ganda in Berlijn. Voor de rest zou het westen zijn eisen en voorstellen van 16 juni handhaven: beperking der westelij ke strijdkrachten in West-Berlijn op het huidige niveau van 11.000 man. met van tijd tot tijd in ogenschouw nemen van de mogelijkheid tot vermindering daarvan, vrije en onbelemmerde toegang tot West- Advertentie Berlijn, aanvaarding van Oostduitse con trole op de toegangswegen, een viermo- gendheden-commissie met Duitse experts, die eventuele moeilijkheden met betrek king tot. die toegang moet regelen, beper king van propaganda en subversieve ac tiviteiten in beide delen van Berlijn. Russisch plan Over het nieuwe Russische opstel is veel minder bekend. De Russen willen het trouwens pas dondeidag publiceren. Naar verluidt heeft Gromyko echter zijn be ruchte koppeling tussen een interim-rege ling voor Berlijn en de voor het. westen on aanvaardbare alduilse commissie of een alternatieve vorm van alduits beraad niet geheel laten vallen. £)e Sovjet-Unie zou voorts blijven slaan op een veel kortere tijdsduur voor een tussentijdse regeling, vermindering der westelijke sterkte in West-Berlijn tot drie a vierduizend man, stopzetting van subversieve activiteiten in West-Berlijn, verbod van atomische of raketwapens in West-Berlijn. Nieuw in het Russische voorstel zou een overigens eenzijdige Oostduitse verklaring zijn, dat de D.D.R. van Oost-Berlijn uit geen sub versieve activiteit zal bedrijven. Dat is in het kort hetgeen er is uitge lekt over de documenten, die gistermid dag laar werden ui'gewisseld. De Russen waren blijkbaar het eerst met hun huis werk klaar, het Westen had er overigens slechts 3"2 uur voor nodig. Die uitwisse ling werd vandaag gevolgd door een lunch bij aankomst van Herter en Gromyko in de Amerikaanse villa, waarop de moge lijkheden van de confrontatie der „nieu we" standpunten zouden worden bespro ken. Hoewel de vraag nog open blijft, of men op basis van de werkdocumenten door zou praten of ze als een grondslag voor een topconferentie zou gebruiken, wordt algemeen verwacht, dat de confe rentie in de loop van de volgende week zal eindigen. Met een beperkt akkoord? De Franse bezorgdheid daarvoor, die som migen in het bliksembezoek van Couve de Murville aan de Gaulle willen zien, lijkt voorshands nog niet gegrond. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse blad „Washington Daily News" schrijft dat er spoedig te Parijs een weste lijke topconferentie gehouden zal worden, ongeacht het resultaat van de bespre kingen van dc ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, Groot- Brittannië, Frankrijk en de Sovjet-Unie te Genève. Volgens het blad is in diplomatieke kringen, waar men ongerust is over me ningsverschillen te Genève, opnieuw het idee geopperd van een conferentie van president Eisenhower van de Verenigde Staten, president De Gaulle van Frankrijk, de Britse minister-orosident Macmillan, en eventueel de Duitse Bondskanselier Adenauer. De conferentie zou in Parijs worden gehouden. LONDEN (UPI) Een woordvoerder van het Foreign Office heeft verklaard dat hij de berichten over een westelijke top conferentie, voorafgaande aan een confe rentie met premier Kroesjtsjev, niet kon bevestigen. „Wij houden één conferentie per keer", zei de woordvoerder. „De Geneefse confe rentie is nog niet afgelopen LONDEN (UPI) Het Britse Lagerhuis heeft dinsdagavond het rapport van een onder rechter Devlin optredende commis sie van onderzoek over de gebeurtenissen in Nyassaland, besproken en de regering met 317 tegen 254 zijn vertrouwen gegeven door het afstemmen van een door Labour ingediende motie. Een regeringsmotie, waardoor het Lagerhuis het rapport voor kennisgeving aanneemt zonder de critiek op haar beleid te accepteren werd met 317 tegen 254 stemmen aanvaard. •Het aantal middenstandsbedrijven neemt steeds meer af en het meest zorgwek kende probleem waarvoor de middenstand zich geplaatst ziet is wellicht dat van de opvolging in het bedrijf. Dit heeft de directeur van het Economisch Instituut Voor de Middenstand, dr. A. W. Luyckx, verklaard in een inleiding die hy heeft gehouden op de studiedagen van de Nederlandse Katholieke Middenstandsbond, die in de abdij van Berne te Heeswijk worden gehouden. Dr. Luyckx herinnerde er aan, dat tussen 1930 en 1950 het aantal middenstands- vestigingen is verminderd van 48 tot 37 per 1000 inwoners, en meende te kunnen stellen, dat deze ontwikkeling na 1950 nog in versterkte mate is doorgegaan. Zo is de laatste vijf jaar in het ambacht en dc detailhandel het aantal vestigingen weer met 8 percent verminderd. Volgens dr. Luyckx zyn hiervoor duidelijke redenen. Voor de belemmering van de toevloed van nieuwe middenstanders noemde dr. Luyckx als oorzaken: dat de jeugd steeds minder geneigd is een middenslandsberoep te kiezen; dat er vele alternatieven buiten de middenstand worden geboden; dat de vestigingswet de toevloed tot de middenstand beperut en dat dc eisen die de praktijk aan de aspirant-ondernemers stelt op het gebied van ondernemerszin en financiële draagkracht veel groter zijn geworden. (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) Ook over de afvloeiing uit de midden stand verstrekte dr. Luyckx enige cijfers. De laatste vijf jaar werden niet minder dan 13 percent van het aantal vestigingen in ambacht en detailhandel geliquideerd. Dr. Luyckx meende te kunnen voorspel len dat de waargenomen tendens zich in de naaste toekomst zal voortzetten. Mis schien is het aantal middenstanders dat overweegt in loondienst te gaan in zekere mate conjunctureel bepaald, maar ander zijds is de leeftijdsopbouw van de mid denstanders bijzonder ongunstig. Zo is in ambacht en detailhandel meer dan een kwart van de ondernemers ouder dan zes tig jaar. Het ziet ei dus naar uit, aldus dr. Luyckx dat in de naaste toekomst nog vele bedrijfsuitoefeningen zullen worden gestaakt wegens ouderdom. Dit wordt nog in de hand gewerkt door de tot stand ge komen oudedagsvoorziening. Rentabiliteit verbeterd De economische gevolgen van deze ont wikkelingen besprekend, zei dr. Luyckx, dat deze guystig zijn geweest, De voortdu- rend groter wordende stroom van koop kracht wordt verwerkt door een kleiner middenstandsapparaat. De omzetten zijn gestegen en dit heeft, uiteraard een posi tieve invloed gehad op de rentabiliteit. De winsten zijn dan ook voor de laatste 5 jaar bevredigend geweest. Van 1952 tot 1957 is het gemiddelde inkomen, verkre gen uit ambachts- en detailhandelsbedrij ven, met ongeveer 80 percent toegenomen. Hierbij dient rekening te worden gehou den met de geldontwaarding. Dr. Luyckx meende deze op 15 percent te mogen stel len. Modernisering De laatste vijf jaar is een vijfde deel van de bedrijfspanden in ambacht en de tailhandel vei'groot en/of gemoderniseerd en is in een kwart van de bedi-ijven de inventaris vernieuwd. Daarnaast werden de assortimenten zowel in de breedte als in de diepte aanzienlijk uitgebreid. Deze aanpassing, aldus dr. Luyckx, heeft zwa re eisen gesteld aan de financiering. De investeringen in het middenstandsappa raat hebben .enorme...bedragen-gevergd. Een belangrijk deel daarvan konden de qndsnrtfsrpejj;?ajp6Jjngncieren, .waardoor de vermogenspositie gunstig werd beïn vloed. Middenstander wordt ondernemer

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5