Gripsholm in IJmuiden Huldiging van acht jubilarissen bij bureau Wijsmuller IJmond-agenda Havenberichten FELTA lus Bouclé Hoogoven-harmonie in Wijk aan Zee STOFZUIGERS 5 Reis naar Nieuw-Guinea begon met pech De Boer traint WB Stormvogels verloor met 6-1 van Volendam Vogels naar Katwijk Stormvogels heeft een nieuwe trainer VSV tegen Velocitas Vermist jacht terecht Kustvaarder kreeg motorpech Röntgenologiscch borst onderzoek VOOR HOLLAND EEN HALVE DAG Kampeerders winnen in laatste seconde LOENDERSLOOT ONDERDELEN Radio DISCO^™5 no-4 Kindervakantiefeest begint met regen Machineschade door ontploffing MAANDAG 3 AUGUSTUS 19 5 9 Het was druk zaterdagmorgen in hotel-restaurant Augusta te IJmuiden. Niet minder dan acht jubilarissen, allen in dienst van bureau Wijsmuller, werden ge huldigd. Bijna al het niet op zee zijnde personeel was aanwezig. Twee jubilarissen waren 40 jaar werkzaam bij Wijsmuller. Zes personeelsleden vierden hun 25-jarig jubileum. Namens commissarissen en directie sprak de heer Joh. F. Wijsmuller een kort welkomstwoord uit. Dit keer niet ter inleiding van een bijeenkomst van mannen onder elkaar. Vrouwen en dochters mochten voor deze feestelijke gelegenheid met mannen en vaders mee. De twee heren met veertig dienstjaren openden de rij. Van hen kwam de heer J. van Leeuwen uit Driehuis, procuratie houder, het eerst aan de beurt. Hij begon zijn loopbaan bij Wijsmuller op het bij kantoor te Rotterdam. In 1930 kwam het hoofdkantoor in IJmuiden te staan en sindsdien heeft ook de heer Van Leeuwen in IJmuiden gewerkt. Als bewijsstuk toon de hij zijn aanstellingsbrief aan de heer Wijsmuller. Deze kon hierop met een ge rust hart zijn procuratiehouder de enve loppe met inhoud en een horloge overhan digen. Mevrouw Van Leeuwen nam bloe men in ontvangst. Van zijn veertig dienstjaren bij Wijs muller heeft de heer G. Engeltjes uit Den Helder er vele als machinist doorgebracht op de stoomsleepboten. Thans werkt hij in het magazijn te Den Helder. Ook voor hem een horloge en een enveloppe met inhoud. Voor mevrouw Engeltjes bloemen. Wel kwam de IJmuidenaar H. van dei- Knaap veertig jaar terug bij het bureau, als stoker op de Jan van Brakel, maar hij heeft vijfentwintig dienstjaren. Dat neemt niet weg dat ook hem het horloge en me vrouw Van der Knaap de bloemen best toekwamen. Het echtpaar Leeflang kwam hierna op het matje. De heer C. Leeflang begon 25 jaar geleden als tweede machinist en is tegenwoordig bij de technische dienst. Hij nam zijn polsversiering met dankbaarheid in ontvangst. Mevrouw Leeflang toonde zich zeer verheugd met een grote bos bloemen. Door ziekte was de heer J. Bravenboer, ook 25 jaar bij Wijsmuller, verhinderd te komen. Hij is stuurman in de havendienst op de junior of de Assistent. Zijn dochter nam gelukwensen, horloge en bloemen in ontvangst namens de jubilaris. De heer T. Groen, wonend in IJmuiden, bracht het in de 25 jaar die hij bij Wijs muller werkt van matroos tot kapitein op de Junior of Assistent. Ook hij kreeg een horloge. Mevrouw Groen werd met bloe men bedacht. De Hagenaar A. de Bruyn is reeds met pensioen. Begonnen als stoker bracht hij het tot eerste machinist. Reden te over dus het horloge in dank te aanvaarden. Zijn vrouw mocht een fraaie bos bloemen mee nemen naar Den Haag. De laatste jubilaris, C. Zeegers uit IJmuiden, heeft gevaren als kok en ma troos. Nu werkt hij in het magazijn. Het overblijvende horloge en de laatste bloe men waren voor de heer Zeegers en zijn vrouw. De heer Wijsmuller sprak de hoop uit de jubilarissen nog vele jaren om zich heen te zien. Hij kondigde aan, dat er binnen afzienbare tijd wederom vele jubi larissen zullen zijn. Vervolgens nodigde hij de aanwezigen uit nog een uurtje bij elkaar te blijven om herinneringen op te halen. Advertentie ONS GROTE SUCCES Hpt taoijt voor jaren per vierkante meter Alleerwprkoop mnnmmmmni Marktplein VELSEN MAANDAG 3 AUGUSTUS Thalia: „Laurel en Hardy als boemel studenten", 20 uur. Rex: „Flitsende degens", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 14 tot 16.30 uur. Santpoort, 200-jarig bestaan hard draverijvereniging: Lunapark. DINSDAG 4 AUGUSTUS Thalia: „Laurel en Hardy als boemel studenten", 20 uur. Alcoholics Anonymous, zaal Abelen straat, van 20 uur af spreekuur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 14 tot 16.30 uur. Santpoort: 200-jarig bestaan hard draverij vereniging: Gekostumeerd ring- rijden, 9 uur bij de Weyman. 1 EVE RW UK '4ANDAG 3 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ge heim agent, alias de Gorilla". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Liana 2, de witte slavin" W.B. Theater, 20 uur: „Brokken-piloten". NSDAG 4 AUGUSTUS Kennemer Theater en Luxor Theater, bioscopen: als maandag. Kennemer Theater, 14.30 en 20 uur: De monstratie oliestook. Wjjk aan Zee, Oude dorpskerk, 20 uur: Orgelconcert. Namens alle gehuldigden dankte de heer Van Leeuwen directie en personeel. Hij karakteriseerde de geschiedenis van het bureau Wijsmuller met de spreuk „Luctor et emergo". Mevrouw J. Roeper, vertegenwoordig ster van „de baby onder de verenigingen", de Walclub, stak de jubilarissen en hun vrouwen nog eens extra in de bloemetjes. Het gezellig samenzijn duurde nog ge ruime tijd voort. Het vracht, en passagiersschip „Karako- rum", een der nieuwste aanwinsten van de Stoomvaartmaatschappij Nederland, is kort nadat het schip zee had gekozen voor de lange reis naar Nederlands- Nieuw Guinea, naar IJmuiden terug gekeerd wegens machineschade. Vanmorgen was men druk bezig met het herstellen van de gasuitlaat van een der motoren. De passagiers van de „Karakorum" zijn aan boord gebleven.' Men hoopte dat hedenmiddag de schade zover hersteld zou zijn dat het schip de reis zou kunnen hervatten. De vroegere linksbuiten van Stormvo gels, Rudi de Boer, zal dit seizoen VVB trainen. Directeur John F. Wijsmuller huldigde zaterdag een aantal personeelsleden, die 40 en 25 jaar geleden bij bureau Wijsmuller in dienst traden. Op uitnodiging van de plaatselijke V.V.V. heeft de Hoogovenharmonie zater dagavond in „Oud Wijk aan Zee" een con cert gegeven. Hiervoor beston i een grote belangstelling, temeer daar het niet be paald ideaal strandweer was. Voorafgaan de aan het concert vond een rondgang plaats door het dorp van het drumkorps. Stormvogels speelde gisteren in Groo tenbroek een liefdadigheidswedstrijd te gen Volendam. De Vogels maakten van de- >ze gelegenheid gebruik een tweetal DEM- spelers, n.l. Bakker en Pirovano, te pro beren en kwamen nu in de volgende op stelling uit: De Graaf; Van den Oever en Frederiks; Janssen sr., Pirovano en Tol; De Boer, Bakker, Janssen jr., Snoeks jr. en Doorneveld. Deze proefcombinatie heeft het tegen de wijdbroeken niet kunnen bolwerken: Met niet minder dan 6-1 moesten de blauwwit- ten het hoofd buigen. Deze uitslag is ech ter geflatteerd en geeft zeker geen juist beeld van de eerste 60 minuten van u». wedstrijd, in welke periode de partijen aardig tegen elkaar opwogen. Volendam was echter doortastender en daardoor kon de rust met een 2-0 voorsprong voor de nieuwe ere-divisieclub ingaan. Maar na de rust maakte Janssen jr., die na een lange gedwongen rustperiode weer van de partij kon zijn en de kunst van voetballen nog niet verleerd bleek te hebben, een fraai tegenpunt (2-1). Door een fout van de IJmuider defensie kon Volendam even wel de stand vervolgens op 3-1 brengen en toen was de fut er bij de Vogels en meer in het bijzonder bij hun verdediging uit, waardoor Volendam kans zag De Graaf nog driemaal te passeren (6-1). Volendam beschikte inderdaad over een knappe „eigenteelt-ploeg", maar met zes doelpunten kregen de wijdbroeken toch werkelijk wel wat te veel. Van de beide nieuwelingen bij de Storm vogels valt zeker veel goeds te zeggen. Vooral Bakker maakte een goede indruk. Zijn spel maakte minder de indruk, dat het tempo hem te hoog lag, dan dat van Pirovano. De come-back van Snoeks jr. deed voor de naaste toekomst ook veel goeds verwachten. Zaterdag speelt Stormvogels met een proefcombinatie te Katwijk een vriend schappelijke wedstrijd tegen de zaterdag middagclub Quick Boys. Stormvogels heeft naast trainer Rente naar een tweede oefenmeester aangesteld, namelijk de ex-SVVer Zuidema. Zondag zet VSV haar oefencampagne voort met het spelen van een vriendschap pelijke wedstrijd in Groningen tegen Velocitas. Brom, die door Stormvogels op de trans- fei-lijst was geplaatst, blijft voor het IJmui der voetbal behouden. VSV had namelijk interesse voor hem en is met Stormvogels tot een accoord gekomen. Zaterdag werd de scheepvaart per ra dio verzocht uit te zien naar het jacht „Nora" uit Muiden, dat met vier mensen aan boord drie mannen en een vrouw werd vermist. Het was op 27 juli uit Yarmouth vertrokken en werd op 30 juli in de thuishaven verwacht. Na de radio- oproep kwam bericht binnen dat het jacht veilig en wel in Oostende was aangeko men. Nadat was begonnen met de Florentine- mars werden onder meer nog uitgevoerd: Ouverture tot de operette Gri Gri van Paul Lincke, Serenade Napolitane van Gerhard Winkler en Trombones to the Force van H. F. Scull. Na een korte pauze werden hoofdzakelijk marsen ten gehore ge bracht. Het programma stond op een goed peil en de vele aanwezigen toonden hun waardering voor het gebodene dooi- na elk nummer hartelijk te applaudiseren. Zaterdag 8 augustus organiseert de V.V.V. wederom een ballonoptocht voor de jeugd. Hieraan werkt mede de drum band van de Beverwijkse Harmoniekapel Van de vorige maand gehouden ballon optocht is van geen één ballon melding van ontvangst bij cle V.V.V. ontyangen. Ken nelijk zijn alle balonnetjes in zee terecht gekomen. De 495 ton metende „Ilias" van de K.N.S.M. is zaterdag, twintig mijl ten noordwesten van IJmuiden. door motor pech getroffen. Het schip werd door de „Draco", eveneens van de K.N.S.M., naai de uiterton gesleept. Daar nam de „Titan" de „Ilias" over en deze sleepboot van Wijsmuller leverde de „Ilias" zondag af in de middensluis. Twee sleepbootjes van de K.N.S.M. hebben de kustvaarder daarna naar Amsterdam gesleept. B ever wijk Tussen 3 november en 22 december heeft vorig jaar te Beverwijk een röntgenolo- gisch borstonderzoek voor de bevolking plaats gehad. Niet bereid om zich aan een onderzoek te ondei'werpen was 2,4 percent van de totale bevolking. Er werd één geval van gesloten actieve tuberculose geconstateerd. Verder meldt het (door het centraal bureau voor keu ringen op medisch-hygiënisch gebied te Den Haag opgesteld rapport): tuberculose in observatie 42 gevallen; 69 personen moe ten nog nader worden onderzocht. Uit een nader door de directeur van het Consultatiebureau uitgebracht rapport blijkt dat, bij onderzoek en observatie van vorenbedoelde persoen, alsnog 2 gevallen van actieve gesloten longtuberculose wer den aangetroffen, waardoor in totaal 3 per sonen in een sanatorium zijn opgenomen. Verder werden nog bij 2 personen longtu moren geconstateerd. De controle van de overige observatie patiënten wordt voor zover nodig voortge zet, doch de directeur van het Consultatie bureau meent te mogen verwachten dat verdere onaangename verrassingen ach terwege zullen blijven. ZOMERAVOND-ORGELBESPELINGEN In de maand augustus zullen de vol gende zomeravond-orgelbespelingen in Wijk aan Zee en Beverwijk plaatsvinden: Grote Kerk, Beverwijk: 11 augustus: gast- organist de bekende Amerikaanse organist John Fesperman; 25 augustus: organist Geert Jurjen Moed, soliste Dé van Oenen, sopraan. Wijk aan Zee, Oude Dorpskerk: 4 augus tus: organist Geert Jurjen Moed, soliste Lida Langerveld, viool; 18 augustus: or ganist Geert Jurjen Moed, solist Kees Deenik, bariton. DIJV-JEUGD WON WISSELBEKER De jaarlijkse viswedstrijd tussen de jeugd van de Beverwijkse hengelsportv'er- eniging ,,De IJmond Vissers" en de jon geren van „Luctor et Emergo" uit Alkmaar kenmerkte zich door een sportieve sfeer. Zaterdagmiddag werd gevist in het Noordhollands kanaal bij Akersloot. De wisselbeker die in het bezit was van de Alkmaarse jeugd, ging deze keer naar de Beverwijkers. DIJV haalde eenenvijftig bovenmaatse vissen naar boven; Luctor et Emergo slechts achtentwintig. De persoonlijke resultaten waren: 1. J. van Zutphen (DIJV) 23 st. 2. S. Waterlan- der (DIJV) 12 st. 3. C. Kruyer (L.E.E.) 9 st. 4. P. Kolff (L.E.E.) 8 st. 5. mejuffrouw S. Romp (L.E.E.) (de enige deelneemster) 4 stuks. C astrictim Jubileum bij elektriciteitsbedrijf De heer H. van Amersfoort, uit Castri- cum heeft zaterdag herdacht dat hij veer tig jaar geleden in dienst trad van het Pro vinciaal Elektriciteitsbedrijf. Ter gelegen heid hiervan werd hij te Blocmendaa-1 toe gesproken door Ir. J. den Boesterd, die hem een ijverig en vakkundig employé noemde en hem namens de directie een en veloppe met inhoud en bloemen overhan digde. Voorts werd de jubilaris op dezelfde dag te Alkmaar gehuldigd waarbij ook zijn echtgenote en verdere familie aanwezig waren. Hier sprak het waarnemend districts hoofd P. Singels de jubilaris in hartelijke bewoordingen toe. Hij benadrukte vooral de kameraadschapsgeest en het grote vak manschap van de heer Van Amersfoort Ook hij overhandigde de jubilaris een ge schenk onder enveloppe. Van zijn colle ga's kreeg de jubilaris een scheerappa- raat. De Gripsholm": een nietig huikje ver in zee, onder machtige wolkenluchten. Een machtig en prachtig schip liggend aan de steiger. Even na zessen zondagmorgen verscheen het vlaggeschip van de Zweden-Amerika-Lijn onder grauwe regenwolken voor de IJmuidense pieren. Met zijn sierlijke lijnen wekte het de bewondering op van de enkele kijkers bij de stenen visser. Zes sleepboten van Wijsmuller maakten zich met grommende motoren van de steigers los om tussen de pieren op de Grips holm te wachten. Rusteloos voeren zij heen en weer. De Zweed paradeerde een keer op en neer. Toen ging de loods aan boord en kwam het schip met een wijde boog om de noord op de haveningang af. De witte romp en gele schoorstenen blinkend in vlagen zonlicht. Even daarna vervaagde het schip in een regensluier. Nauwelijks was de Gripsholm binnen de pieren of de werplijnen van de sleep boten vlogen over voor- en achterschip. Twee slepers voor, twee achter. Aan weerszijden de Junior en de Assistent. Langzaam schoof de Gripsholm het Noor- derbuitenkanaal in, zwenkte voorzichtig het Verbindingskanaal in en werd met de boeg naar zee wijzend in het Zuiderbuiten- kanaal getrokken. Tegen achten gooiden de slepers los en lag het ruim 23.000 ton me tende passagiersschip aan de toeristenstei ger. Te pronk voor de inmiddels toege stroomde kijkers. De merendeels Amerikaanse passagiers kregen tot vijf uur de tijd Holland te be kijken. Een lange rij autobussen en taxi's had zich op de kade opgesteld. Een voor een vertrokken zij volgeladen met toeris ten, richting Amsterdam. In snel tempo, want een halve dag kijktijd is niet lang. De luxueuze salons en de wijdse wandel en sportdekken van de Gripsholm bleven uitgestorven achter. Het water van het zwembad kreeg weer tijd om rustig te worden, de messbedienden om de asbak ken te legen en de chef kok om proviand te bestellen. De officieren trokken zich terug in de longroom. In een gemakkelijke ligstoel op het A- dek zat een Amerikaan. Een grote prisma kijker voor de ogen. Nieuwsgierig liet hij de grote blauwe lenzen dwalen over de mensenmenigte op de wal en over de lage huizen van IJmuiden. Dan verder over de Hoogovens en het Noordzeekanaal. Hij be oefende de meest gesublimeerde vorm van het „doing toerisme". Over een paar maan den thuis in Amerika: „Ja, Holland heb ik ook gezien. Aardig, klein land. Hoefde gelukkig niet van boord. Kon het helemaal bekijken door mijn prisma kijker". In de laatste seconden heeft het elftal van kampeerders te Bakkum tegen de Castricumse voetbalclub CSV de volle winst weten te behalen en daardoor de wisselbeker definitief in haar bezit gekre gen. Deze traditionele ontmoeting vond za terdagavond plaats op het CSV-terrein aan de Zeeweg te Bakkum en een groot aantal personen heeft daarbij van een aantrek kelijk partijtje voetbal genoten. Door Kossen scoorde CSV reeds na vijf minuten, maar ook de kampeerders kwa men met goed opgebouwde aanvallen nog voor de rust tot een doelpunt. De rust ging daardoor met een 1-1-gelijke stand in. In de tweede helft hebben beide teams steeds opnieuw geprobeerd het doel der tegen standers onder vuur te nemen hetgeen echter vanwege de goede defensies geen gemakkelijke opgave was. Het. aanvallen de spel van de kampeerders gaf echter in de laatste seconden de doorslag, want toen de kampmidvoor een schot op het CSV- doel afvuurde werd de bal door de Cas tricumse spil nog van richting veranderd, waardoor het leer langs zijn doelman in het net verdween. De eindstand werd dus 1-2 voor de kampeerders, die de overwin ning ook wel verdienden. Klodderaars aan het werk Er bestaat reeds enige tijd wrijving tus sen de twee Castricumse voetbalclubs Vi tesse en CSV. Enkele Vitesse-spelers, die bij hun eigen vereniging waren gestraft, zijn opgenomen als lid van CSV, ondanks het feit dat beide besturen een mondelinge overeenkomst hadden gesloten dit niet te doen. Ongeveer IV2 jaar geleden zijn een twee tal spelers bij Vitesse gestraft. Zij wer den niet meer opgesteld in het eerste elf tal. Zij vroegen overschrijving aan naar CSV. Deze vereniging kampt met een voorhoe deprobleem en kon dus de spelers best gebruiken. Vitesse was echter niet bereid om medewerking te verlenen aan over schrijving ip korte termijn. Voorzitter en trainer van Vitesse, de heren Hoogervorst en Hagenaars, namen terecht dit besluit. Toen deze zaterdag van vakantie in het buitenland zouden thuiskomen, hebben eni ge leden het huis van de voorzitter met kalk beklad. Men las leuzen als „Welkom thuis", „Groeten van oud Vitesseleden", „onze kleedkamer" wordt lid van on ze club „CSV clubhuis" en op de schut ting „Onbewoonbaar verklaard' Ook bij het huis van de trainer de heer Hagenaars aan de Burgem. Boreelstraat is men waarschijnlijk geweest om te pro beren wat op de muur te kladden. De gas ten, die diens huis bewonen hebben echter te ongeveer twee uur enig gerucht ge hoord en licht ontstoken om te zien wat er aan de hand was. Hierdoor gestoord hebben de kladderaars de benen genomen. De politie werd in het geval gemengd, op verzoek van de voorzitter van CSV de heer P. L. Duinker, die zich volkomen wenste te distancieren van deze daad. Hij heeft de voorzitter van Vitesse zijn ver ontschuldigingen aangeboden. Men meent .reeds een spoor van de daders te hebben gevonden. Zij zülleh wannéér zij leden van CSV zijn, naast de politionele straf, ook in verenigingsverband nog een straf krij gen toebedeeld. IN TLES GETRAPT. On het strand te Bakkum heeft zondag middag een. in de jeugdherberg Assum- burg te Heemskerk verblijvend, Duits meisje een ernstige verwonding aan een been opgelopen toen zij in een stukge gooide fles trance Het meisje moet enkele dagen rust houden. OOOCOCOO^>DOOOOOOOOOOOOOOCCOrOOOr WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE WEG AFSLUITING. De Hoflaan en de Zuidermaatweg 1e Heemskerk zullen van '--eden tot woensdag 5 augustus 's avonds om zes uur, voor alle verkeer gesloten zijn. Deze afsluiting staat in verband met herstelwerkzaamheden aan de spoorwegovergang. ORGELCONCERT IN OUDE DORPSKERK. In de Oude Dorpskerk te Wijk aan Zee zal de organist G. J. Moed op dinsdag 4 aupgustus een concert geven. Solistiscne medewerking wordt verleend door Lida Langerveld, viool. De „Gripsholm" ligt afgemeerd aan de toeristensteiger te IJmuiden. De Ame rikaanse passagiers zijn naar Amster dam en Volendam getrokken. Het jonge vissertje doet het met minder. Hij is al tevreden met een hengeltje en wat aas. Vijf uur vertrok de Gripsholm naar Ant werpen. Een dag daar en dan weer verder Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil). LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Met de schelvisaanvoer is het beslist niet naar de wens van de handel gegaan. Sterk oplopende prijzen, zo zelfs, dat er vrijdag meer dan 60.- voor een kistje braad werd betaald, terwijl er voor 40.- per kist om de wijting werd gevochten. Dat de prijs zaterdag, toen er 300 kisten schelvis aan de markt waren, beduidend zakte, ligt voor de hand. De prijs was die dag iets meer dan de helft van de voor gaande. Waar de Belg behalve voor grote schel vis ook belangstelling had voor de kabel jauw, lagen ook hier de prijzen aan de hoge kant. Doch ook de haring hield zich goed. De handel betaalde graag 20.- voor een kist. Makreel lag een paar gulden goedkoper. Dat de Zuidzijde dan ook tevreden was, kwam het best tot uiting in de besommin gen, waarvan een tweetal boven de 30.000.- kwam. Tongen hielden zich, evenals de tarbot, dank zij export weer op zijn zomers, d.w.z. uitgesproken duur. Laptongen schommel den rond de 5.-, grootmiddel kwamen niet onder de 3.50, terwijl de kleinmid- del en tong I iets lager in prijs lagen. Za terdag, toen er een 30.000 kg. werd aange voerd, zakten de slips even onder de 3.-. Grove schol wordt er maar weinig aan gevoerd, dus is er voor de Engelse expor teurs niet veel te koop. Bovendien zijn de prijzen aan de overzijde zeker niet hoog te noemen, waarom dan ook de prijs hier maar matigjes is. De vier grofste soorten schommelen tussen de 40.- en 50.-. Schol II bleef aan de prijs voor een 35.- tot 45.- per kist, terwijl ook de „drietjes" grif werden opgenomen voor een 20.- tot 30.- per kist. De handel klaagt nogal eens over de aan gevoerde kwaliteit van de vis, en verheu-*" gend is net te constateren, dat zij bereid is voor goede kwaliteit een beduidend be tere prijs te betalen als voor zgn. tweede kwaliteit. Iedereen, zowel reder als vis serman, en in de laatste plaats zeker ook de handel, is gebaat met goede kwaliteit. Advertentie voor RADIO - TELEVISIE - VERSTERKERS RECORDERS - PICK-UPS - PHILISHAVE Het Fivoy-kindervakantiefeest is van morgen met regen begonnen. Dus niet naar buiten. Binnenshuis is er echter ook genoeg te doen. In de gymnastiekloka len van het gymnasium, de Jan Ligthart- school en de Moerbergschool en in een lo kaal van het hoofdkwartier „De Brulboei" vermaken de kinderen zich best met sport en spel. Wel was het een heel karwei ge- vve.est de honderd IJmuidense kinderen onderdak te brengen. De leiding had eigenlijk meer inschrij vingen verwacht. Het feest duurt echter drie weken lang. Gedurende die periode kunnen zich nog nieuwe kinderen opgeven. De kosten zijn maar drie gulden per week per kind. Boven het kanaal doen ongeveer twee honderd kinderen mee aan het feest. Het wachten is nu op mooi weer. Leidsters en leiders staan er echter borg voor, dat de jongens en meisjes zich, al regent het pij- pestelen, geen ogenblik vervelen. Wie daaraan twijfelt moet maar eens op een slechte dag een kijkje nemen m „De Brul boei". Hij zal zelf zin krijgen mee te doen. Ten westen van de noordpunt van Texel, ter hoogte van de boei ET 4 heeft het Ne derlandse motorschip „Swift" (340 brt.) van G. J. Mulder uit Groningen, zaterdag middag omstreeks half vier ernstige ma chineschade opgelopen door een explosie in de motor. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Amasus Fluvius van Ipswich, laden Staalhaven IJmuiden, Abl Tasman. Lorient, zout laden IJmuiden: Vi- sund. Hamburg; Lizard, Londen; Brendinia. Lon den;. Olga Vittoria. erts lossen IJmuiden; Witte- kind, Slottsbrunn; Start, Londen, laden Binnen haven IJmuiden; Tempo Fovvey; Wexford. Bos ton, stukgoed laden Wormerveer en Koog aan de Zaan; Speranza. Cork. bijlegger IJmuiden; Hen- riette B. Teignemouth; Automedon, Antwerpen; Mira, Londen; Ilias, terug uit zee, reparatie; Le liegracht Tolkis; Nasceance Bricksham, laden Binnenhaven IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Hunzeborg, Londen, stukgoed laden Zaandijk; Nordwind, Memel; Vechtstroom. Shoreham; Rigel, Antwer pen; Amstelstroom, Londen; Guineekust, Duin kerken; Elpenor, Hamburg; Hecuba. Antwerpen; Piznan, Stettin; Henny T, Gent, bijlegger IJmui den. reparatie; Juno, Mantyluoto: Gripsholm, Hamburg, bijlegger IJmuiden, touristen: Lyra, Southampton; Joost. Walkom. lossen Zaandam; Nordholm, Antwerpen: Rijnstroom, Huil; Ger, Londen; Drenthe Londen: Jantje Eppiena, Vis- beck. zout laden IJmuiden; Beninkust Antwer pen; Spaarnestroom, Fowey; Dido, Aarhus; Mo- sel Walkom: Plato Gdynia; Neth. Coast, New castle; Beyla. Le Havre; Thuham, Hamina; He- riot, Leith: Schippersgracht. Abö: Friedi. terug uit zee te IJmuiden: Polaris. Bremen; Frida Dan, Memel; Martha Ahrens, Hamburg; Twee Gebroe- aers, Kopenhagen; Carasso, LUbeck, bijlegger IJmuiden; Bullfinch. Londen; Karakorum, terug uit zee. Kanaaldijk IJmuiden; Bornrif, Archangel, bijlegger IJmuiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Mellum naar Breinen; Draco, Halmstad: Prinses Wilhel- niina, Stockholm; Dotterel, Liverpool; Dinkel, Dagenham, walsmateriaal geladen IJmuiden; Du- velsbek, Trelleborg; Ardetta. Otterbaeken; Ka- dc-ik. Antwerpen: Nore. Stockholm; Vikingland, Oslo; Pensa, Odessa; Segre. Tarra Gouga; Aldine, Stockholm: Corona. Venezuela; Frey, Malmö; Krusau Kingston: Berend N, Shoreham: Eem- stroom, Londen; Dortmund, Breinen; Travestein, Aruba; Brendonia, Silgo; Jnishowen Head, Lon den; Neree, Caen, ledig Hoogovens; Darlington, Goole; Speransa, Kotka, bijlegger IJmuiden; St. Jean, Duinkerken. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Jans naar Londen; Fokke de Jong Sr., Karskar, zout gela den; Karakorum, Genua; Hinde, Londen; Swinge. Antwerpen, bijlegger IJmuiden: Gripsholm, Ant werpen; Friedi Eiderdal, ledig van Zaandam; Lingestroom, Londen; Henny T, Gothenburg, bij legger IJmuiden; Hontestroom Huil; Ellen M, Hamburg; Carasso. Anzio, bijlegger IJmuiden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Joseph Frering, Monrovia, erts lossen Buitenhaven IJmui den: Stavos. Warnemünde: Bomma, Skiën: Twen- the, Swansea, tinplaat lossen Zaandam; Clangula, Liverpool; Texelstroom, Liverpool. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5