THALIA SPECIALE VACANTIE AANBIEDINGEN HARTENDORP „SUS6" Afwassen een feest! Maatschappelijk buurtwerk Haarlem ontwikkelt zich gunstig ■Bedorven maag ENTOSORBINE! GLASPLATEN GROTE PLASTIC AFWASBAK Amsterdamse Beurs KLEINE KAMERADEN 17696Tel.52760 „IJmondstad" ATTENTIE PERSER een kinderverrassing gratis een kinderverrassing gratis een kinderverrassing gratis een kinderverrassing gratis een kinderverrassing gratis le KLAS VLEES TEGEN DE LAAGSTE PRIJS DINSDAG 4 AUGUSTUS 1959 6 JAARVERSLAG 1958 De beurs van gisteren Zilveren jubileum als bloemistarbeider Actie tot hereniging der gereformeerde kerken Scheepvaart J. JORENS uit HEDEL Boodschappendienst Trekkingslijsten WIENER-CLÖTSEN D. KLINKENBERG en diarree LIKDOORNS verwijderd met WONDEROLIE MARKTPLEIN 16 voor woensdag en donderdag in de K IJ K G R 13 P voor minder dan de helft van de prijs NU van 2.80 voor 1.25 bij tenminste 5. boodschappen Leuke vacantie-verrassingen voor de kinderen gratis. Bij aankoop van een fles limonade Bij aankoop van 1 kg suiker Bij aankoop van 1 pak Radion Bij aankoop van 2 pak Victrix puddingpoeder Bij aankoop van 250 gram chocolade-hagelslag SLA VINKEN 5 stuks79 BRAADWORST 3 stuks 79 BIEFSTUK TARTAAR 3 stuks 99 RUND- en VARKENSGEHAKT 500 gram 99 RUNDERLAPPEN 500 gram 149 LEVER om te koken of te bakken 100 gram 35 Het probleemgezin kenmerkt zich door een achterblijven, door een niet opgewas sen zijn tegen de eisen van onze zich zo snel ontwikkelende samenleving. Dit de monstreert zich in allerlei soms zeer hin derlijke symptomen, welke grotendeels worden opgeroepen door de feitelijke on macht van de betrokkenen zich op maat schappelijk aanvaardbare wijze te gedra gen. Deze onmacht werd vroeger alge meen, en tegenwoordig op grond van op pervlakkige waarneming door velen nog steeds, opgevat als onwil. De illusie dat harder aanpak en steviger maatregelen aan allerlei vormen van onmaatschappe lijkheid wel de kop kunnen indrukken is nog allerminst uitgestorven. Maar deze fout, onmacht aan te zien voor onwil, be taalt het probleemgezin aan de rest van de samenleving met gelijke munt terug. Het leeft in de vaste overtuiging dat de maatschappelijk hoger geplaatsten het AMSTERDAM De eerste dag van de nieuwe beursweek bracht een zeer vaste stemming voor de internationale waarden. Hierin speelden aandelen Kon. Olie een voorname rol. Doordat Londen, wegens bank holiday, gesloten was, bleef het aanbod van die zijde vandaag achterwege. Het publiek en ook Zwitserland waren met kooporders aanwezig en hoewel de affaire niet van grote omvang was, betekende deze vraag een flinke koersstijging omdat het aanbod gering was. De prijs van 168,60 lag circa een rijksdaalder boven pariteit New York en circa een gulden boven de slotkoers van vrijdag jongstleden. Het buitenland (Duitsland) gaf weer van belangstelling blijk in aandelen Unilever en AKU. De margarine-papieren waren op 593 circa 8 punten hoger. AKU zette de vaste tenden tie van vrijdag jongstleden vandaag ver der voort en liep op van 377% tot 379, tegen 372 als laatste slotprijs. De KLM- waarden werden ingevolge Wallstreet lager geadviseerd. Philips-aandelen kalm doch enige punten hoger. De handel in de internationale waarden was vrij levendig. De scheepvaart lag kalm doch goed in de markt vooral voor aandelen Kon. Boot. Van de cultures werd Deli gevraagd bij geringe omzetten. Van de staatsfondsen was de staffellening zeer vast. Hier speel de de verplichte ƒ200.000 vraag een be langrijke rol. De overige fondsen in deze sector ondergingen geen veranderingen van betekenis vergeleken bij de vorige slotprijzen. In de locale sector waren de aandelen van de grootbanken aan de vaste kant. Voor aandelen Indola bestond grote belangstelling door de gepubliceerde 85 percent hogere nettowinst van deze maatschappij over het eerste halfjaar van 1959. De aandelen die de vorige week reels gevraagd waren, werden geadviseerd op 305 a 310 percent tegen 285 vrijdag jongst leden. Aandelen Walvisvaart kregen een hogere adviesprijs. Aandelen Van Vlissin- gen Katoen werden op last van het beurs- bestuur niét genoteerd in verband met een op deze aandelen gedaan bod van 350 per cent. Commissarissen en directie van Van Vlissingen Katoen delen mede, dat het bod zonder enig overleg, te hunner kennis is gekomen. Vrijdag jongstleden werden de aandelen genoteerd op 300 percent. Pro longatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Op de gematigd actieve New Yorkse beurs registreerden industriële waarden maandag een nieuwe recordhoogte. Nuts bedrijven weerden zich eveneens goed, maar de spoorwegen waren achterblijvers met slechts een kleine wijziging in hun gemiddelde. Wat de industriële waarden betreft, was het de zesde achtereenvol gende beursdag waarop een nieuw hoog terecord voor alle tijden werd genoteerd. Speciaal sterk was General Foods, zon der dat nieuwsberichten hiervoor de ver klaring gaven, en er waren -winsten van meer dan een dollar voor fondsen als In ternational Nickel, Goodyear, U.S. Steel, Du Pont en Texaco, met als resultaat een stijging van het gemiddelde. Het parade paardje van vandaag in de industriële sec tor General Foods boekte een avans van ruim vier dollar en bereikte zo een nieuw hoogtepunt. Eerder had Du Pont met een avans van vier dollar een nieuw hoogtepunt van 278% bereikt, maar dit fonds gleed wat terug door verkopen. Een lange lijst van andere industriële waar den kwam hoger. Staalwaarden, olies en auto's boekten winsten. Banden waren vast en aluminiumwaarden liepen een deel van het verlies van eind vorige week in. International Nickel steeg ruim twee dol lar. Texaco bereikte een nieuw hoogtepunt in de petroleumgroep. Winstneming re duceerde verscheidene van de winsten van vroegbeurs. De omzet was 2.410.000 aan delen, op een totaal van 1.188 verhandelde fondsen, daarvan waren 525 hoger en 425 lager. Het industriegemiddelde kwam van 674.88 op 678.10, dat van spoorwegen van 167.80 op 167.58 en dat van openbare nuts bedrijven van 89.99 op 90.62 (UPI). maar voor het zeggen hebben en alles naar hun zin kunnen regelen. Het bovenstaande kan men lezen in het jaarverslag over 1958 van de stichting „Bijzondere sociale zorg en maatschappe lijk buurtwerk Haarlem". De directeur constateert in dit verslag dat de resulta ten van het maatschappelijk werk ten be hoeve van probleemgezinnen zich niet in getallen laten uitdrukken. Toch valt een goede ontwikkeling in het werk op te mer ken. De maatstaf voor het succes zijn de verbetering van contact tussen maat schappelijk werker en gezin, en het groeiend vertrouwen van de betrokke nen. Voornamelijk door onbekendheid met de eigen aard en sfeer van het maat schappelijk werk begaan buitenstaanders, aldus het jaarverslag, nogal eens fouten die schade doen aan de kwetsbare ver houding tussen maatschappelijk werker en de gezinnen. Telkens en telkens moeten wij ervaren, hoe vaak uitlatingen worden ge daan die het vertrouwen van de maat schappelijk werker aantasten, aldus de di recteur. Dit gebeurt dan zonder opzet of kwade trouw, meestal uit onnadenkend heid. Gememoreerd wordt dat de stichting zich niet bezig houdt met het directe maat schappelijk werk, dat voorbehouden blijft aan de levensbeschouwelijke instellingen die in de stichting samenwerken. Het be stuur onderging in het verslagjaar enkele wijzigingen. Mr. O. P. F. M. Cremers werd als voorzitter opgevolgd door mevrouw mr. E. A. J. Scheltema-Conradi. Adviezen werden gegeven met betrek king tot de woningbouw en de huisvesting van gezinnen. Herhaaldelijk werd met de dienst van Bouw- en Woningtoezicht con tact gezocht over het onderhoud van ge meentewoningen. De door de stichting be pleite verbeteringen bleken op onoverko melijke financiële bezwaren te stuiten. Uitgebreid overleg had plaats met betrek king tot een door professor ir. Ti. T. Zwiers ontworpen buurthuis voor „Parkwijk". Daar een definitief buurthuis nog niet kan worden gesticht, zal een houten noodge bouw worden geplaatst. Een van de wo ningen zal als wijkbureau voor de maat schappelijke werksters worden ingericht. Met andere gemeentelijke diensten werd eveneens overleg gepleegd, ondermeer over de inrichting van een kleuterspeel plaats en de verkrijging van een voetbal veld. Het werk in het buurthuis „De Brug" vertoonde een verheugende ontwikkeling. De noodzaak bleek niet te veel aan bepaal de schema's vast te houden. Dit mede als gevolg van de beperkte zaalruimte voor het instuifwerk. Vergroting van de acco- modatie zal het buurtwerk ten goede ko men. In het buurthuis werden enkele cur sussen gegeven, ondermeer in koken en naaien. Diverse uitvoeringen en lezingen werden gegeven, enkele clubs waren zeer actief. Van het buurthuis wordt een inten sief gebruik gemaakt. Uit alles blijkt dat men de aanwezigheid van dit buurthuis waardeert. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3%% Nederl. '47 94 3% Nedl. 1962'64 98% Woningbouw 6 110% Pr. A'dam '56 I.. 81% Pr. A'dam '56 II 97 Pr. A'dam '56 III 99% Pr. R'dam '52 I.. 89 Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 io: A.K.U 380 385 Calvé Delft 570 Van Gelder Zonen 232 K. N. Hoogovens. 570 Nederl. Ford 324% N. Kabelfabriek. 405 gew.Philips Gloeil. 662% 663 Pref.PhilipsGloeil. 264% Unilever 592% 594 Wilton Fyenoord 210% Werf Gusto 157% Dordtsche Petrol. 740 Kon. Petroleum f 169,20 169.— Billiton 285 A'dam Rubber 93% K.L.M 130. Holl. Amer. Lijn. 160 K.N.S.M 158% N. Scheepv. Unie 135% v. Nievelt Goudr. 127 Phs. v. Ommeren 252 H.V.A 149% Delimaatschappij f 181.40 Amsterd. Bank. 339% Nat. Handelsbank 152 Ned. Handel Mij. 259% Rotterd. Bank 314% Twentsche Bank 270 Anaconda Copper 64% Bethlehem Steel. 56% U.S. Steel 102% General Motors- 56% Shell Union 79% Tidewater 26% Ten gevolge van een defect aan het aquaduct, dat de Italiaanse stad Napels van drinkwater voorziet is er een ernstig tekort aan drinkwater. De bewoners moeten op verscheidene punten water halen. Zij maken hiertoe gebruik van lege Chiantiflessen die zij met behulp van zelf-geconstrueerde karretjes meezeulen. De heer P. Band in Heemstede was maandag een kwart eeuw als bloemistar beider in dienst van de koninklijke kwe kerijen G. C. van Meeuwen en zn. n.v. De directie heeft hem 's morgens ten kantore ontvangen. Nadat de heer Band in sympa thieke bewoordingen was toegesproken, ontving hij het gebruikelijke geschenk onder couvert. Een delegatie van het per soneel heeft de jubilaris in de loop van de ochtend thuis bezocht en hem uit blijk voor de collegialiteit een elektrisch scheer- apparaat aangeboden. Er is ook te Lisse een activiteit waar te nemen om te komen tot hereniging /an allen, die de gereformeerde belijdenis zijn toegedaan. Een commissie heeft zich ge vormd bestaande uit leden der Chr. Geref. Kerk, Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt en de Gereformeerde Kerk (synodaal). Door de leden van de laatstgenoemde kerk is een schrijven gericht tot de generale synode der Gereformeerde Kerken om de struikelblokken tot hereniging der gerefor meerde kerken uit de weg te nemen. Met de struikelblokken worden bedoeld alle door de synode vastgestelde verklaringen van 1942, 1946 en 1954. Men vraagt in het genoemde schrijven deze verklaringen terzijde te stellen en het kerkelijk gesprek mogelijk te maken alleen op grond van de „Drie Formulieren van Enigheid", zoals deze door alle kerken der gereformeerde gezindte aanvaard worden. Met het ter zijde stellen van de synodale verklaringen komen dan tevens te vervallen alle afzet tingen en schorsingen van predikanten en ambtsdragers in de veertiger jaren. „Mochten de kerken nog niet tot elkaar komen", zo vervolgen de briefschrijvers, „laat dan een voorstel uitgaan naar de synode der Christelijk Gereformeerde tn de Vrijgemaakte Gereformeerde Kerk om een synode op internationaal niveau te doen samenroepen, welke de onderschei den kerken van raad kan dienen na vol ledig kennis te hebben genomen van alles wat de verschillende gereformeerde kerken gescheiden houdt". Met belangstelling wordt afgewacht wat hier door de synode zal worden geant woord. Santpoort-dorp BEROEPEN. De heer W. v. d. Linden te Santpoort, theologisch kandidaat, heeft het beroep van de Christelijk Gereformeerde Kerk te Deventer aangenomen. Behalve het beroep naar Deventer zijn er ook door de kerken van Gorinchem, Aalsmeer en Midwolde beroepen op hem uitgebracht. Aagtedijk 2 200 m. z.z.o. Dakar n. Las Palmas. Asgt.ekerk 2 te Antwerpen v. Marseille. Aalsdijk 3 te Halifax verwacht v. New York. Aardijk 3 te Kohcichang v.bangkok. Abbekerk 4 te Dairen. Abida 3 120 m. w.z.w. Kreta n. Abadan. Aegis 4 te Nassau. Agamemnon 3 225 m. n.o. Azoren n. Amsterdam. Akkrumdijk 4 te Vancouver. Alamak 3 170 m. w. Lissabon n. St. Vincent. Albireo 2 te Antwerpen v. Las Palmas. Algenib 3 85 m. o.n.o. Recife n. St. Vincent. Algol 3 42 m. 7..o. Recife n. Dairen. Almdijk 3 v. Houston n. Corpus Christi. Alphacca 3 v. Santos n. Mostevideo. Alphard 3 10 m. z. Rio Grande n. Rosario. Alpherat 3 40 m. n. Sombrero n. Port of Spain. Ahvaki pass. 3 Oporto n. Marseille. Amalie 3 70 m. o. Gibraltar n. Port Said. Ameland 3 450 m. z.z.o. Bermuda n. Landsend. Amerskerk 3 650 m. o.z.o. Chagos eil. n. Fremantle. Amstelbrug 3 850 m. z.z.o. Freetown n. Dakar. Amsteldijk 4 v. Antwerpen n. Wabana. Andijk 4 et Rotterdam. Annenkerk 3 v. Lissabon n. Las Palmas. Area 6 te Thameshaven verwacht. Argos 3 v. Tunis n. Malta. Arendskerk 3 v. Bremen n. Hamburg. Arkeldijk 3 170 m. z.o. Kp. Guardafui n. Djibouti. Artemis pass. 3 westp. Cuba na Maracaibo. Attis 1 v. Piraeus n. Lattakia. A-verdijk 3 1000 m. w. Landsend n. Antwerpen. Baarn 3 750 m. w.z.w. Horta n. Curagao. Rali 4 te Napels. Kanggai 3 v. Vera Cruz n. Coatzacoalcos. Bantam 3t e Londen. Batu 3 75 m. n.w. Benghazi n. Port Said. Bengalen 4 te Singapore. r.eninkust 2 te Amsterdam. Bcnnekom 4 te Curagao. Billiton 4 te Tuticorin. Bintang 3 30 m. z. Masira n. Damman. Bloemfontein pass. 3 Singapore n. Hongkong. Bonita 4 te Laceiba. Boskoop 3 te Vlissingen n. Antwerpen. Breda 2 520 m. w.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Britsum 2 2151 m. v. Wakamatsu. Calt. Arnhem 3 70 m. z.w. Rasfartak n. Rastanura. Caltex Delft 4 te Madras. Caltex Gorichem 3 te Kopenhagen. Caltex Nederland 3 te Antwerpen verwacht. Caltex Pernis 3 te Bahrein. Caltex The Hague 4 te Saigon verw. v. Singapore. Caltex Utrecht 3 v. Bombay n. Kandia. Carillo 4 te Golf Ito. Casamance 3 80 m. n.w. Kp. Blanc n. Dakar. Castor 4 te Rotterdam. Ceronia 4 te Singapore. Charis 2 v. Paramaribo n. Amsterdam. Cinulia 3 v. Adelaide n. Fremant.le. Cities Servise Valley Forge 3 360 m. w.z.w. Sey chellen naar Philadelphia. Concepcion pass. 3 Ramallo n. Montevideo. Crania 5 te Curagao verwacht. Delfshaven 3 400 m. w.n.w. Kp. Finist. n. Londen. Dinteldijk 3 500 m. n.w. Azoren n. Bermuda. Eemdiik 2 v. Brownsville n. Le Havre. Eenhoorn pass. 3 Kp. Matapan n. Londen. Elizabeth B 3 te Stettin. Ena 4 te Balboa verwacht. Eos 3 te Amsterdam. Esso Amsterdam 3 540 m. n.o. Azoren n. R'dam. Esso Nederland 3 65 m. n.w. Perim n. Suez. Friesland SSM 3 v. Kielerkanaal n. Lübeck, Garoet 3 v. Belawan n. Tandjong Priok. Geertje Buisman 3 110 mijl n.n.w. Moermansk naar Umba. Giessenkerk 3 v. Kobe n. Hongkong. Graveland 2 v. Salvador n. Amsterdam. Guineekust 2 te Amsterdam. Gyrotoma 3 10 m. z.w. Portlandbill n. Tilbury. Hathor 3 te Amsterdam. Hector 3 te Amsterdam. Heemskerk 3 130 m. z.w. Socotra n. Penang. Hera 2 v. Willemstad n. Trinidad. Hersilia 3 240 m. n.o. Barbados n. Bridgetown. Hispania 3 130 m. z.w. Narvik n. Huil. Hoogkerk 4 et Kobe. Houtman 4 te Wellington. Iberia 3 130 m. z.w. Bodoe n. Igarka. Isis 3 te Puerto Cabello v. Willemstad. Ivoorkust 2 v. Takoradi n. Capecoast. Jacob Verolme 3 352 m. z.o. Kaap Canaveral naar Cristobal. Japara 3 nog steeds rede Belawan. Jason 4 te Rotterdam. Johannes Frans 4 te Philadelphia. Johan v. Olöcnbarnev. 3 v. Sydney n. Wellington. Joseph Frering 3 te IJmuiden. Jupiter 2 te Beyrouth n. Alexandrië. Kaap Hoorn 3 v. Walvisbaai n. Abadan. Kabvlia 4 te Cardon verwacht. Kalvdon 3 1150 m. n.o. Dominica n. Curagao. Kamperdijk 3 v. Norfolk n. New York. Kara 3 650 m. o.z.o. Bermuda n. Rotterdam. Karsik 3 300 m. n.o. Zanzibar n. Singapore. Kasimbar pass. 3 eil. Billiton n. Timordilly. Katelysia 3 300 m. o. Formosa n. Miri. Kelletia 3 v. Rotterdam n. Oslo. Kellia 3 1300 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Kenia 3 340 m. z.z.o. Kp. Race n. Thameshaven. Koningswaard 3 425 m. n.w. Finist. n. Curagao. Kopionella 4 te Napels verwacht v. Marseille. Kor at) a 3 v. Bachaquero te Thameshaven. Koren ia 3 300 m. z.o. Cevlon n. Aden. Kreeft 3 650 m. z.w. Valentia n. Rotterdam. Kylix 3 120 m. z. Merauke n. Sorong. Laarderkerk 4 et Ummsaid. Langkoeas 3 v. Port Said n. Halifax. Laren berg 3 v. Takoradi n. Freetown. Laurenskerk 3 120 m. z.z.o. Suez n. Suez. Lekhaven 3 dw. Kp. Verd. eil. n. Rio de Janeiro. Lekkerkerk 3 Ras Madraka gepass. n. Suez. Lelykerk 3 240 m. z.o. Port. Sudan n. Rotterdam. Lemsterkerk pa'ss. 3 Finisterre n. Port Said. Leopoldskerk 3 te Suez. Leuvekerk 3 700 m. z.o. Kp. Guardafui naar Dat Es Salaam. Liberty Bell 3 175 mijl z.z.w. Mozambique naar Philadelphia. Lopersum 3 240 m. z.o. Bermuda n. Mobile. Luna pass. 3 Ouessant n. Lissabon. Lutterkerk 3 v. Rotterdam n. Antwerpen. Maas 3 te Kingston v. Ciudad Trujillo. Maaskerk 3 v. Suez n. Aden. Maaslloyd 4 te Bombay verwacht v. Suez. Malea 5 te Pladju verwacht. Mariekerk pass. 3 Kp. Finisterre n. Port Said. Mariscal Lopez 2 v. Las Palmas n. Antwerpen. Maron 3 500 m. w.z.w. Landsend n. Amsterdam. Memnon 2 v. Charleston n. Baltimore. Mentor 3 te Fort Liberie verw. v. Willemstad. Merseylloyd pass. 3 Ouessant n. Le Havre. Merwelloyd 3 te Genua verwacht v. Port Said. Minos pass. 3 Nykoping n. Abö. Mississippilloyd 3 670 m. o.n.o. Bikini n. Cristobal. Mitra verm. 3 v. Schiedam n. Curagao. Montferland 3 100 m. w.z.w. St. Paulrocks naar Amsterdam. Muiderkerk 3 te Stettin. Munttoren 4 te Abadan. Musilloyd 4 te Singapore. Mijdrecht 4 te Montevideo. Mylady 4 te Owendo. Naess Commander 3 137 m. z.z.w. Ouess. n. Mena. Naess Lion pass. 3 Ras Fartak n. Suez. Naess Tiger 3 135 m. o. Massawa n. Napels. Nias 3 340 m. w. Panama n. Los Angeles. Noordwijk 3 100 m. z.w. Finisterre n. IJmuiden. Nijkerk 4 te Genua. Oberon 4 te New York. Ootmarsum 3 te Brownsville. Oranje 3 155 m. n.o. Finisterre n. Casablanca. Oranjefontein 3 480 m. n. St. Helena n. Kaapstad. Oranje Nasau 1 v. Kingston n. Aruba. Oranjestad 3 150 m. n.o. Finisterre n. Plymouth. Orestes 3 370 m. n.w. Azoren n. Europa. Ossendrecht 5 te Hamburg verwacht. Ouwerkerk 4 te Aden. Papendrecht 3 dw. Lissabon n. Wismar. Pendrecht pass. 3 Santhome n. Pointe Noire. Perna 4 te Balikpapan. Philine 3 130 m. z.z.o. Madeira n. Mena Al Ahmaöi. Poseidon 3 360 m. n.n.w. Azoren n. Londen. Prins der Neder). 3 250 m. n.o. Az. n. Barbados. Prins Fred. Hendrik 2 v. Toronto n. Cleveland. Prinses Irene pas. 3 Belle Isle n. Plymouth. Prins Frederik Willem pass. 3 Belle Isle n. Huil. Prins Willem v. Or. pass. 4 Belle Isle n. Montreal. Pr. Casimir 3 430 m. o.z.o. K. Farewell n. Montreal. Pr. Willem II 2 640 m. w.n.w. Scillys n. Montreal. Pr. Joh. Will. Friso 3 340 m. n.n.w. Az. n. Napels. Pygmalion 3 760 m. n.o. Pto. Rico n. Rotterdam. Reza Shah The Great pass. 3 Muscat n. Suez. Roebiah pass. 3 Kp. Guardafui n. Singapore. Roggeveen 4 te Bangkok. Rossum 3 v. Amsterdam n. Constanza. S&latiga 2 960 m. o.n.o. Bermuda n. New Orleans. Samarinda 3 te Suez. Scheldelloyd 3 480 m. z.o. Manilla n. Manilla. Schie 3 120 m. o. Kp. Passero n. Piraeus. Senegalkust 3 v. Port Harcourt n. Lagos. Siaoe 3 v. Saigon n. Pnompenh. Sibajak 4 v. Sydney n. Melbourne. Siberoet 5 te Singapore v. Bangkok. Sigli 3 v. Sydsey n. Melbourne. Smabang pass. 3 eil. Karimata n. Brisbane. Slot.erdijk 3 v. Antwerpen n. New York. Solon 3 v. Limon n. Miragoane. Sommelsdijk 4 te Bremen. Stad Alkmaar 3 90 m. z. Lulea n. Lulea. Stad Arnhem pass. 3 Borkum n. Genua. Stad Delft 3 300 m. w. Belfast n. Belfast. Stad Leiden 3 v. Piombino n. Las Palmas. Stad Rotterdam 3 90 m. z.w. Marseille n. Savona Stad Schiedam 3 100 m. w.z.w. Stavang. n. Narvi.k. Stanvac Talangakar 4 te Sungeigerong verwacht. Statue of Lib. 3 390 m. n.w. Socotra n. Ph.delphia. Sleenwijk 3 v. Durban n. Dakar. Stentor 3 te Paramaribo verw. v. Mackenzie. Straat Bali 3 v. Singapore n. Hongkong. Straat Banka 3 v. Singapore n. Tandjong Priok. Straat Cook 3 240 m. o. Albany n. Fremantle. Straat Lombok 3 250 m. w. Adelaide n. Adelaide. Str. v. Diemen 3 90 m. o. Agulhas n. P. Elisabeth. Tabian 3 v. Amsterdam n. Hamburg. -fahama 4 te Tripolis. Talisse 2 v. Norfolk n. New Orleans. Tamara pass. 3 Ouessant n. Port Said. Tamo 3 te Antwerpen v. Hamburg. Ternate 3 v. Manilla n. San Francisco. Tero verm. 7 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Texel 3 te Kuwait. Themis 3 te Antwerpen. Tiba pass. 3 Kp. Frio n. Hamburg. Tibia pass. 3 Ouessant n. Abadan. Tjibodas 3 te Dar Es Salaam verwacht v. Tanga. Tjitialengka 2 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Tjikamjek 3 240 m. n.o. Mauritius n. Penang. v. Waerwijck 3 530 m. z.w. H'kong n. Singapore. Vasum 4 te Mena Al Ahmadi. Vlist pass. 3 Landsend n. New York. Waal 3 70 m. z.w. Brest n. Tripoli. Waikelo 4 te Basrah. Waterman 3 150 m. w. Scillys n. Rotterdam. Westertoren 3 130 m.t o.z.o. Colombo n. Aden. Wieldrecht 3 v. Cristobal n. Puerto La Cruz. Willemstad 2 v. Barbados n. Port of Spain. Woensdrecht pass. 3 Gibraltar n. Bremen. Woltersum 3 v. Antwerpen n. Amsterdam. IJssel 3 v. Ceuta n. Rotterdam. Zaankerk 3 t.e Amsterdam. Zeeland 3 v. Djibouti n. Belawan. Zuiderkruis 3 v. Las Palmas n. Amsterdam. KLEINE VAART Admiralengracht. 1 v. Antwerpen n. Helsinki. Ank T v. Óstrand n. Stocka. Ardeas 31 v. Oran n. Savona. Boreas 3 20 m. o.n.o. Kp. Blanc n. Mostaganem. Draco 1 v. IJmuiden n. Halmstad. Fievo 3 50 m. n.o. Ouessant n. Antwerpen. Inspecteur Mellema 3 dw. Norderney n. Cardiff. Joost 1 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Leliegracht 1 te Amsterdam. Manto 3 60 m. z.z.o. Ouessant n. Bilbao. Midas 2 te Rotterdam n. Amsterdam. Phidias 1 v. Famagusta n. Limassol. Plato 2 te Amsterdam n. Bordeaux. Ponza pass. 3 P-9 boei v. Holmsund n. Huil. Schippersgracht 2 te Amsterdam. Thaletas 3 10 m. n. Villano n. Antwerpen. Twee Gebroeders 3 te Amsterdam. SLEEPVAART Argus en Maas 4 v. Rotterdam te Amsterdam. Blankenburg 4 v. Antwerpen te Maassluis. Friesland 4 160 m. o. Trinidad n. Buenos Aires. Humber 4 v. Gibraltar n. Italië. Noordzee 4 te Maassluis. Loire 3 v. Ontwerpen te Maassluis. Oostzee 4 v. Tvne n. Perzische Golf. Poolzee 2 v. Dover te Newcastle. Zeeland 4 120 m. n. Wake eil. n. Osaka. (Het theater met de beste films) WOENSDAGMIDDAG 3 uur SPECIALE V ACANTIE-M ATI NEE met de vertoning van de prachtige kleurenfilm Vooraf o.a. Tekenfilm met TOM en JERRY. Een daverend programma voor jong en oud Hedenavond 8 uur: „BOEMELSTUDENTEN". WOENSDAG 5 AUG. hoopt voor ons voor te gaan in het CULTUREEL GEBOUW om half 8, de heer MET DE OUDE WAARHEID De Speciaalzaak CRONJéSTRAAT 43 RUILT UW OUDE STOFZUIGER IN Ook voor Reparatie Tel. 7292 3. HALFF Warmenhovenstraat 91 hJmuiden Telef. 7292 b.g.g. telef. 4787 Jonkheer en Mevrouw SIX-VAN LEUSEN geven met vreugde en dank baarheid kennis van de ge boorte van hun zoon JAN WILLEM 1 augustus 1959. Leidschendam, Beethovenlaan 40. De Heer en Mevrouw G. HUNFELD-MOSTART geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochtertje ANNETJE die bij het H. Doopsel de namen ontving ANNA HELENA JOSEPHINA MARIA 3 augustus 1959. Hoge Duin en Daalseweg 17, Bloemendaal. Tijdelijk adres: 16 Westmead Roehampton London S.W. 15 Hiermede betuig ik mijn har. telijke dank voor de vele blijken van medeleven on dervonden na het overlijden van mijn lieve man W. J. JANSON Wed. K. Janson-De Boer. IJmuiden, 4 augustus 1959 Tussenbeeksweg 47. VERKOOP BIJ EXECUTIE welke zal worden gehouden op woensdag 5 augustus 1959 des namiddags om 3 uur, ten laste van E. Prins, wonende te Driehuis. Marnixlaan 8, van enige roerende goederen, bestaande uit: Meubilaire goederen. Keu kengereedschappen, Glas- en Aardewerk en wat verder te voorschijn zal worden ge bracht. Zegt het voort! D° verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De goe deren zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie, C. Eelman. GLIESTGOK- DEMONSTRATiE in het Jeugdhuis, Schoter- weg 83, hoek Pijnboomstraat op woensdag 5, donderdag 6 en vrijdag 7 augustus, van 2-6 en 7.30-10 uur T WATERBOLK GEN. CRONJéSTRAAT 94 Telef. 55027-55790 gratis ter inzage vanaf 5 augus tus op alle verkoopadressen, kenbaar aan de raamstroken. Ook verkrijgbaar a f 0.25 p. st. Giro: 4028, „SUS", Rotterdam IETS NIEUWS IN HOLLAND Zes voor ,f 1. Alleenverkoop bij: Cederstraat 18, IJmuiden-O. bederven het plezier I B Veel fruit, verse groenten en Isla-tjes, koeie dranken - héérlijk! Maar opeens I voelt u zich onpasselijk en I loopt u leeg": kou op maag en ingewanden. IZo'n maag- en darmstoornis is nü geen probleem meer. I ENTOSORBINE - witte, aan- 1 gename tabletten - bevat 6 I snelwerkende geneesmidde-1 e len die de maag tot rust i brengen en de ingewanden I zuiveren - de diarree stopt. I Voor die typische zomer- narigheid hoort ENTOSOR-1 BINE Cf 1.90 per buisje) in j elke huis- en reisapotheek.' ENTOSORBINE helpt direct - u, is zo weer in orde I en kunt weer nor-1 maal aan alles1 meedoen. zuivert maag en ingewanden Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie, jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. In alle maten SABELIS KERREBUN Hofleverancier Antoniestr. 1931 Haarlem Tel. 11898 Confectieatelier ECOBE vraagt voor het afpersen van MODELLEN Aanm.: Ged, Oude Gracht 56, Haarlem

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6