Mgr. J. P. Huibers viert zijn diamanten jubileum St. Tönis wint weer Houttoernooi EEN MAN DIE MIDDEN IN ZIJN TIJD STAAT Havenberichten Mooie exemplaren op tafelkeuring Kennemer Pluimvee Vereniging IJmond-agenda FOTO HOLLYWOOD Junioren en adspiranten voetbalden in Rooswijk STOFZUIGERS 5 Feestelijkheden bij jubileum van mgr. J. P. Huibers KROESJTSJEV FILMT OOK Rooswijk slaat Thor met 13-6 Sportieve rit van K.M.A.G.'ers Veelheid van vraagstukken Openheid, kenmerkende trek LOENDERSLOOT Marinebezoek aan Cuxhaven Suomi-atleten leden nederlaag in Oostenrijk „Kermis op meer" ONDERDELEN Radio DISCO ?elIN656i45 no'4 MAANDAG 10 AUGUSTUS 1959 Op zaterdag 15 augustus viert de r.k. bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, zijn diamanten priesterjubi leum. Bijna een kwart eeuw is hij thans bisschop, nadat hij eerst werk zaam was geweest in de directe zielzorg en als leraar aan het semi narie. De bejaarde bisschop, wiens rijzige gestalte in de loop der jaren slechts licht gebogen is, zal op de dag van zijn jubileum een pontificale hoogmis in de kathedrale basiliek St. Bavo opdragen. Ongetwijfeld zullen velen hem met zijn diamantn priester jubileum komen gelukwensen. Want de bisschop heeft zich door zijn harte lijk optreden en zijn kenmerkende eenvoud bemind gemaakt. Zijn hoge leeftijd weerhoudt hem niet nog ge regeld van zijn belangstelling voor openbare gebeurtenissen blijk te geven. De jubilerende bisschop werd op 15 no vember 1875 in Amsterdam geboren. Hij studeerde aan de seminaria in Voorhout en Warmond en werd op 15 augustus 1899 door mgr. C. J. Bottemanne tot priester gewijd. Een maand later werd hij be noemd tot kapelaan in Moordrecht, waar hij drie jaar bleef. Op 18 augustus 1902 werd hij overgeplaatst naar Leiden. Ruim een jaar later volgde de benoeming tot le raar aan het klein-seminarie „Hageveld" dat toen nog in Voorhout was gevestigd. Hier waren vooral zijn lessen in Neder landse letterkunde populair. In mei 1916 verliet de leraar Huibers het seminarie door een benoeming tot bouwpastoor in de door hem te stichten parochie van O.L.Vr. van Altijddurende Bijstand in Amsterdam. De onder zijn pas toraat gebouwde kerk verrees aan de Chasséstraat. Tot 1 augustus 1928 bleef pastoor Huibers in Amsterdam. Op die da tum volgde zijn benoeming tot deken van Hoorn. Tijdens een geheim consistorie op 16 december 1935 in Rome werd deken Huibers als opvolger van wijlen mgr. J. D. J. Aengenent benoemd tot bisschop van Haarlem. Hij is de zevende bisschop hier sinds het herstel van de kerkelijke hiër archie in 1783. Op 13 januari 193è nam de bisschop bezit van zijn zetel. De pauselijk internuntius mgr. Paolo Giobbe heeft hem op 11 februari met assistentie van de twee oudste Nederlandse bisschoppen, mgr. J. Hopman en mgr. A. F. Diepen tot bisschop gewijd. De jubilerende bisschop heeft zich zijn leven lang doen kennen als een groot Ma- ria-vereerder. In vele preken heeft hij hiervan blijk gegeven. Jarenlang nam hij deel aan de bedevaarten naar Lourdes. Nog deze maand heeft hij een bezoek aan de bedevaartplaats gebracht. Het sprak haast vanzelf dat hij de tijdens zijn pas toraat in Amsterdam gebouwde kerk aan Maria heeft toegewijd. De jubilaris had een open oog voor de noden van de ar men, waarmee hij vooral in Amsterdam werd geconfronteerd. Zielzorger bij uistek Mgr. Huibers heeft zich vooral een ziel zorger bij uitstek getoond, die in vele brieven over de christelijke levenswandel heeft gesproken. Het r.-k. onderwijs, de jeugdbeweging en het leken-apostolaal hebben onder meer de grote steun en be langstelling van de bisschop genoten. Bij Ter gelegenheid van zijn diamanten priesterjubileum zal mgr. J. P. Huibers op zaterdag 15 augustus om tien uur in de kathedrale basiliek van St. Bavo aan de Leidsevaart in Haarlem een pontificale hoogmis opdragen. De bisschop zal hierbij zelf de feestpreek houden. Na de kerk dienst volgt voor genodigden een receptie in het gemeentelijk Concertgebouw. Tij dens deze receptie zal het jubileumcomité het feestgeschenk aanbieden, bestaande uit een in het bisdom ingezameld bedrag voor de restauratie van het groot-semina rie in Warmond. Op zondag 16 augustus zal mgr. Huibers van elf tot een uur in zijn huis aan de Nieuwe Gracht recipiëren voor religieu zen en anderen. Voor de priesters bestaat gelegenheid de jubilerende bisschop ge luk te wensen op maandag 17 augustus van vier tot zes uur De r.-k. jeugd in het bisdom heeft even eens een grote inzamelingsactie gehouden. De jongeren zullen hun geschenk aanbie den tijdens een avondmis, die mgr. Hui bers op zondag 27 september voor de jeugd in de kathedraal zal opdragen. Men heeft mgr. J. P. Huibers wel een vader en een vriend genoemd. Dit is wel begrijpelijk want steeds was hij allervriendelijkst. Hier ziet men hem op bezoek bij een patiëntje van het revalidatiecentrum „Heliomar e" in Wijk aan Zee. jeugdbijeenkomsten was de bisschop steeds een geziene gast. Als deken heeft hij in West-Friesland de uitbouw van de r.-k. sociale organisaties gestimuleerd. Voor de oorlog werd mgr. Huibers ge confronteerd met de problemen van de noodlijdende parochies, waarvoor een grote financiële actie werd gehouden. Na de oorlog heeft hij de rooms-katholieken in zijn diocees opgeroepen tot onverflauw de steun aan de bouw van nieuwe kerken. Ook na de splitsing van het oude bis dom Haarlem in twee bisdommen, bleef een veelheid van vraagstukken de aan dacht van de bisschop opeisen. Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard is hem op zijn hoge leeftijd een steun geworden. De jubilaris zal bij zijn diamanten pries terjubileum een geschenk worden aange boden, dat op zijn verzoek zal worden be stemd voor de dringend noodzakelijke ver nieuwing van het groot-seminarie van Warmond. Op ons verzoek heeft dr. Bernard Delf- gaauw een kenschets van de jubilerende bisschop gegeven. Advertentie maar hij zou het beter doen als hij zijn filmcamera bij ons had gekocht, dan hadden wij het hem wel even uitgelegd. Nu zal zijn Amerikaanse reis wel niet zo best opgenomen wor den. Weest u verstandiger en koopt uw filmspullen bij de man die er wat van af weet. Lange Nieuwstraat 793 - Telefoon 5858 De honkbalvereniging Rooswijk nadert het einde van de competitie en dit bete kende zaterdagmiddag op Watervliet een zeer lastige voorlaatste wedstrijd van het eerste herenteam tegen het Amsterdam se Thor I in de overgangsklasse. Indien de Velsenaren zouden verliezen dan zou el ke kans op een kampioenschap verkeken zijn. De Velsenaren, die de bijna even ster ke Amsterdammers (respectievelijk 16 uit 12 en 14 uit 11) bekampten, hebben zich uitstekend geweerd in een op een zeer hoog peil staande en aanvankelijk zeer spannende wedstrijd. De Rooswijkers gaven in de eerste in ning de toon aan en behaalden een kleine voorsprong, doch toen de (in het TIW-toer- nooi geblesseerde) werper Karei Klesser in de tweede inning een inzinking kreeg, leken de kansen te keren. Met Heinen als uitmuntend vanger herstelde Klesser zich meesterlijk en toen bovendien J. de Bie in het middenveld een fantastische vang- bal presteerde, moest Thor zich met 13-6 gewonnen geven. Met The Catchers thuis nog in het voor uitzicht wachten de Rooswijkers op een misstap van Sparta 2 en Schoten 2. De Rooswijk I-dames deden vrijdagavond in hun laatste wedstrijd hun sportieve plicht tegen de GVAV-dames, die wegens hun nederlaag met 5-1 nu met The Cat chers-dames gaan uitmaken, wie van bei de ploegen zal gaan degraderen. Een dertigtal leden van de Kennemer Motor- en Autoclub heeft zondag een sportieve rit vanuit Beverwijk gemaakt. De tocht ging over Heemstede, Uithoorn naar Gouda, om langs de Lek naar Lopik te rijden; vandaar ging het langs de Hol landse IJsel en de Oude Rijn. Een van de hoogtepunten van de tocht was wel toen men kon genieten van het zeilen en wa terskiën op het Brasemermeer. Zonder pech en zeer voldaan was men om zeven uur in de namiddag weer in Beverwijk terug. Het smaakte naar meer, zo was de algemene opinie. Welnu, op 6 september gaat men weer een dergelijke tocht maken. OP 15 AUGUSTUS 1899 WERD JOHANNES PETRUS HUIBERS, de tegen woordige bisschop van Haarlem, priester gewijd. Hij gaat nu derhalve zijn zestig jarig priesterschap vieren, een vrij zeldzame gebeurtenis. Daarenboven wordt dan het feest gevierd van een priester, die nog volop in de activiteit staat, en wel in het zware ambt van bisschop. Weliswaar is zijn taak vorig jaar verlicht, door dat mgr. van Dodewaard tot zijn coadjutor werd. benoemd, en is deze taak enkele jaren geleden in de letterlijke zin minder uitgestrekt geworden, doordat Zeeland aan het bisdom Breda kwam en Zuid-Holland een afzonderlijk bisdom werd, maar door de toeneming van taken en problemen is zijn werk nu wellicht nog even zwaar, als toen hij eind 19S5 tot bisschop werd benoemd Voordien was hij steeds in de rechtstreekse zielzorg werkzaam geweest, als kapelaart, als leraar taan het seminarie „Hageveld"als bouw-pastoor in Amsterdam en als deken van Hoorn. Wie alleen reeds op de jaartallen let, begrijpt, dat het pontificaat van mgr. Hui bers zware jaren gekend heeft. Bij het be gin werd hij geconfronteerd met alle ellen de, die de nasleep van de economische crisis meebracht, en met het probleem van de N.S.B. Daarna kwamen de oorlogsjaren, waarin hij een krachtige houding tegenover de bezetter en in het bijzonder tegenover de Jodenvervolging aannam. Toen kwamen de moeilijke jaren van de naoorlogse op bouw, waarin hij voor tal van problemen werd gesteld op een leeftijd mgr. Hui bers is 15 november 1875 te Amsterdam geboren waarop hoogleraren en rech ters reeds met pensioen gaan. Het meest verrassend is daarbij zijn grote openheid geweest. DE VRAAGSTUKKEN VAN deze na oorlogse periode zijn van velerlei aard. Voorop staat het vraagstuk van de kerken bouw. Vóór de oorlog was dit reeds een probleem ten gevolge van de bevolkings groei en de ontvolking van de binnen steden. Na de oorlog kwamen daarbij de moeilijkheden, dat een aantal kerken door de oorlog was vernield en er in vijf jaren geen enkele was bijgebouwd. Voor bouwen heeft de bisschop overigens altijd een zwak gehad. Als jongen heeft hij zijn vader was er hoofdopzichter de eerste steen gelegd voor het Amsterdamse Centraal Station! Een belangrijke maatregel, die de bisschop trof, was de centralisatie van de financiën voor de kerkenbouw. Voordien moest iedere „bouwpastoor" maar zien, dat hij aan geld kwam. Nu is er een centraal fonds, dat door een wekelijkse collecte in alle kerken in stand wordt ge houden. Een andere belangrijke maatregel is de inschakeling van het Katholiek So ciaal Instituut voor de planning. De bis schop gaat niet langer bij eigen intuïtie te rade, waar er kerken moeten komen, maar sociografen dienen hem daarbij van advies. Een belangrijk stuk vormde enkele jaren geleden de studie over de geestelijke nood- gebieden. Deze inschakeling van de toegepaste wetenschap laat reeds zien, hoe de bis schop met het toenemen van zijn jaren geen laudator temporis acti is geworden, maar een man, die midden in zijn tijd staat. Andere aspecten van het kerkelijk leven: onderwijs, sociale organisaties, jeugdbeweging, geestelijke volksgezond heid profiteren daarvan evenzeer. Zoals er vóór de oorlog het probleem van de N.S.B. was, is er na de oorlog een politiek vraag stuk van heel andere aard: de groeiende groep van katholieken, die afkerig zijn van de confessionele partijen. Ofschoon hij zelf van huis uit vergroeid was met de idee van een katholieke partij, konden katho lieken met afwijkende mening steeds op een bijzonder open wijze dit vraagstuk met de bisschop bespreken. OPENHEID IS EEN van de kenmerken de trekken van deze bisschop, die geen ge leerde wil zijn, maar voor alles zielzorger. Steeds heeft mgr Huibers begrip gehad voor het menselijk-betrekkelijke. Dit komt tot uitdrukking niet alleen in zijn opval lende wijsheid en goedheid, maar ook in zijn verkwikkende humor, die een drei gende spanning altijd weet te breken. Met het klimmen der jaren is zijn inzicht m de door hem te behandelen zaken niet gerin ger geworden, maar zijn vrees met een beslissing mensen pijn te doen, wekt naar buiten toe wel eens de indruk van gebrek aan besluitvaardigheid. Bij alle openheid van geest, heeft de bis schop in zijn uiterlijk optreden het karak ter van de clerus van een vroegere periode gehandhaafd. Zijn optreden is statig, maar steeds bijzonder hoffelijk en vriendelijk. De bisschop behoort tot die generatie van de clerus, die nog geheel in de sfeer van de Franse cultuur is opgeleid. Hij spreekt deze taal voortreffelijk en preekt, er graag en gemakkelijk in. Overigens is daar zeker ook zijn voorliefde voor Lourdes niet vreemd aan. Reeds als jong priester maak te hij de ziekenbedevaarten naar Lourdes mee en op het ogenblik is hij daar weer. Bij alle overladenheid met werk is mgr Huibers steeds een toegankelijk mens gebleven, bereikbaar voor ieder die in nood verkeert, met het natuurlijke gevolg, dat daardoor wel eens roofbouw op zijn tijd werd gepleegd. Desondanks heeft zijn sterke gezondheid hem onge broken gelaten en bij dit feest zullen ongetwijfeld vele gelukwensen hem be reiken van mensen, die door dankbaar heid en sympathie met hem zijn verbon den. Dat zullen zeker niet alleen geloofs genoten zijn. Dr. BERNARD DELFGAAUW Drukke sportuitwisselingsdagen zijn weer achter de rug. De voetbalvereniging Kinheim heeft zondag onder voortreffelijke omstandigheden deelgenomen aan het in ternationale JMW-Hout-jeugdtoernooi in het sportpark Rooswijk. Vrijdagavond werden vijftig gasten uit de Duitse plaats St. Tönis bij Krefeld begroet. Zaterdagavond arriveerden vijftien spelers van het veteranen-elftal Rather Spiel Ver- ein 1919 uit Dusseldorp. Bij de begroeting in paviljoen Watervliet in Velsen-Noord werd de gasten een fraaie herinneringsstandaard aangeboden door Kinheim's voorzitter, de heer W. Louw man, waartegenover de Dusseldorpers zon dagmiddag hun gastheren een kleurige vaan als herinnering schonken. De voorzitter van Kinheim's jeugdafde ling, de heer A. Hoeben, leidde zondag morgen het toernooi in met de aanbieding van een prachtige vriendschapsplaquette, waarin twee voetballers elkaar de hand drukken. Het toernooi, dat van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags duurde, was uitstekend georganiseerd en liep „op de klok". De wedstrijd tussen Kinheim- veteranen en de Rather Spiel Verein had veel belangstelling. Zowel in deze wedstrijd als tijdens het eigenlijke toernooi kregen alle deelnemende Nederlandse clubs een lesje in voetbal van de Duitse gasten. Kin heim's veteranen verloren met 49. Het juniorenvoetbal was tot de laatste wed strijd spannend tussen St. Tönis en Roo- denburg (Leiden). Dank zij het gelijke spel won St. Tönis in deze afdeling en aange zien de Duitse aspirantenploeg het bijna even sterke Alkmaarse Boys net bedwong, zodat ook hier de Duitse gasten wonnen, kwam St. Tönis met totaal 19 punten uit het gehele toernooi voor de tweede maal in het bezit van de fraaie J.M.W.-Hout- wisselbeker plus twee bekers als eerste prijzen. De uitslagen zijn: Junioren: St. TönisKinheim 30; Alkm. BoysAssendelft 00; Roodenburg IEV 00; St. TönisAssendelft 20; KinheimRoodenburg 02; IEVAlkm. Boys 01; AssendelftRoodenburg 03; Alkm. BoysKinheim 31; IEVSt. Tönis 01; Alkm. BoysRoodenburg 12; As sendelftKinheim 30; St. TönisAlkm. Boys 21; IEVKinheim 41; St. Tönis Roodenburg 00; AssendelftIEV 10. Aspiranten: St. TönisKinheim 30; RoodenburgAlkm. Boys 12; IEVAs sendelft 11; Alkm. BoysKinheim 31; AssendelftSt. Tönis 02; IEVRooden burg 04; Alkm. BoysAssendelft 90; KinheimIEV 40; S TönisRooden burg 20; AssendelftKinheim 23; St. TönisIEV 30; KinheimRoodenburg 02; St. TönisAlkm. Boys 10; Assen- Advertentie TEL. 6000 DAGEN NACHT Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Janny van Great Yarmouth, laden Hoog ovens; Herroe, Kotka; Johan te Velde, Leith; Lutterkerk, Londen; Bruse Jarl, Manchester, laden Hoogovens; Dan Fodio, Antwerpen; Medan, Bireknhead; Voosi, Otterbacken, erts lossen Hoogovens; D. Fraviso. Dublin; Simara, Norfolk, kolen Hoogovens; Jan Brons, Kotka; Ardito, Stocko; Lizard, Londen; Lotus, Londen, laden Wormerveer; Rossbay, Rotterdam. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Vlie- stroom van Londen; Hunzeborg, Goole; Scharhorn, Rotterdam: British Isles, Isle of Grean; Bloemgracht, Kotka. hout Zaan dam; Heidberg, Antwerpen; Olive, Swan sea; Amstelstroom, Londen; Sleipner I, Ala. met hout voor Zaandam; Corale, Ply mouth, laden Koog aan de Zaan; Spaai-ne- stroom, Huil; Gerd, Londen; Swallow, Londen; Bullfinch, Londen; Ridderkerk, Antwerpen; Oron, Hamburg, schroot los sen Hoogovens; Nero Aarhuus; Nether lands Coast, New Castle; Oranjestad, Hamburg; Rijnstroom, Hull; Draco, Ko penhagen; Peter S, Christianstad; Tabian, Hamburg; Dollard, Gruvon: Kumba, Ta- koradi; Marianne, Bremen; Martha Ahrens, Hamburg; Heriot, Leith. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Re- nate Becker naar Heldorf; Clancula. Li verpool; Grangefeld, ledig uit IJmuiden, Antwerpen; Ahoy, met zout van IJmui den, Sarpsborg; Ótto Schepers. Cuxhaven; Roelft, Rotterdam; Darlington, Goole; Draco, Stavanger; Mira, Abo; Pionier, Duinkerken; Escaut, Karlsham; St. Andre, Le Havre; Aagtekerk, Bremen; Jan Suhr, Karlstad; Jans, Londen; Woltersum, Bre men; Bered N, Shoreham; Elisabeth B, Port Neches; Tor, Malmö; Tannstein, Bre merhaven; Chios, Hampton Roads; Ver daas, Mena el Ahmadi; Hinde, London; Ella, Halmstad; Gudur, Rotterdam; Eem- stroom, Leith; Loke, Stockholm; Guinee- kust, Hamburg; Wittekind, Felenburg; Indus, Cetubal; Louise Schupp, Odda; Wexford, Londen, met stroop van Wor merveer; Lingestroom, Londen; Themis, Funchal; IJstroom, Hull; Anna Elisabeth, Londen, Walsmateriaal Hoogovens. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Marie naar Stockholm; Atlas, Hamburg; Taletas, Hamburg; Rigel, Curagao; Visund, Mena el Amadi; Bruse Jarl, Killingsholm, met creosoot IJmuiden; Agamemmon, Dor drecht; Boskoop, Barbados; Scharhorn, Nordenhorm. Maandaig kwamen in IJmuiden aan: Steady van Kassund met hout voor Zaan dam; Ring, Soderhamn. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Mo- sel naar Udenvalla. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van ol naar Amsterdam is gegaan). delftRoodenburg 05; Alkm. BoysIEV 5—1. De einduitslag is: Junioren: 1. St. Tönis 9pt.; 2. Roodenburg 8 pt; 3. Alkmaarse Boys 5 pt. (beter doelgemiddelde); 4. Assen delft 5 pt; 5. IEV 3 pt.; 6. Kinheim 0 pun ten. Aspiranten: 1. St. Tönis 10 pt.; 2. Alk maarse Boys 8 pt.; 3. Roodenburg 6 pt.; 4. Kinheim 4 pt.; 5. Assendelft 1 pt. (beter doelgemiddelde); 6. IEV 1 pnt. Hoogste totaal van het toernooi: 1. St. Tönis 19 pt; 2. Roodenburg 14 pt.; 3. Alk maarse Boys 13 punten. Prijsuitreiking Nadat de heer Hoeben de tweede prijs winnaars elk een lauwerkrans en de derde prijswinnaars medailles had uitgereikt, roemde hij de bijzondere spelkwaliteiten van „St. Tönis", spelopvatting en snelheid, waaraan in het algemeen de Nederlandse voetbaljongeren zich kunnen spiegelen. Doch ook de andere clubs kregen een pluim voor de sportiviteit tijdens het toer nooi, waardoor de sfeer nog beter was dan vorig jaar. De heer Hoeben dankte voorts Velsens gemeentebestuur, dat Rooswijk welwillend heeft afgestaan omdat Tussen- wijk niet beschikbaar was. Afscheid Reeds om zeven uur was het afscheid, nu in paviljoen Watervliet, waar de heer Louwman eerst alle „pleegouders" dankte. Zonder hun spontane medewerking zou het niet mogelijk geweest zijn de gasten te ontvangen. Tot de Duitse gasten richtte de heer Louwman hartelijke woorden van afscheid en een prettig weerzien in 1960 in Velsen- Noord. Ook de heer Horst Leow, voorzitter van St. Tönis was zeer erkentelijk voor de gast vrijheid van de pleegouders en het feit, dat zijn jonge landgenoten met veel plezier andere mensen en omstandigheden hebben leren kennen. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil). LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Vijf Nederlandse kust-mijnenvegers, die een oefenreis in de Noordzee maken, zijn aangekomen in Cuxhaven, een voorhaven van Hamburg. De vijf schepen zijn, de „Bedum", de „Brummen", de „Brouwers haven", de „Breskens" en de „Brielle". Het is het eerste Nederlandse marinebezoek aan deze haven sinds de oorlog. Een dualmeet tussen een selectieploeg uit Stiermarken (Oostenrijk) en de Ne derlandse vereniging SUOMI (Velsen), die zondag te Linz werd gehouden, is door de Oostenrijkers met 11681 punten ge wonnen. Schelvis is er genoeg aangevoerd de af gelopen week, en de piepers waren dan ook niet duur. Voor een gulden of 1920 is er te kust en te keur te koop geweest- Dat de wijting eveneens aan de lage kant lag, ligt voor de hand. De schol III, eveneens voor het binnen land, was prijshoudnd, en lag rond de f 25 per kist. Met een uitschieter in het midden der week, toen, zoals gewoonlijk, de aanvoeren maar zeer klein waren. Haring werd er ook in flinke hoeveel heden aangevoerd; jammer echter, dat er zo weinig goede kwaliteiten worden aan gevoerd. Er waren dagen waarop (alhoe wel er een goede 2000 kisten aangevoerd waren) de handel nauwelijks een paar kistjes goede haring kon kopen. De prijs varieerde dan ook nogal. Slappe haring liep tot een f 15, terwijl de goede over de f 200 kwamen. Makreel schommelde tussen de f 16 en f 24. De Belg kocht weer de kabeljauw en de grove schelvis, al werden geen hoge prijzen gegeven. Grote regels liepen nog tot f 120, terwijl de kisten kabeljauw het eveneens tot deze hoogte brachten. Tegen het einde der week daalde de prijs na tuurlijk weer. Engeland was erg rustig. De vier grof ste soorten schol lagen rond de f 40 tot f 45- Schol II bleef prijshoudend, en zakte niet onder de f 35, dank zij export naar onze oosterburen. Tongen bleven duur. De aanvoer vrij dag en zaterdag was wat minder als de voorgaande week, maar beliep toch nog een 40.000 kg. Lappen lagen vast op f 5, terwijl de grootmiddeltong niet onder de f 3.60 per kg. kwam. Halfpondjes lagen een paar dubbeltjes lager, terwijl de tong I en tong II beide goed over de f 3 op brachten. Nu door de Zuidzijde iemand is aan gesteld, die zal moeten zorgen voor sprei ding van de aanvoer, zal het, naar ver wacht mag worden, niet meer gebeuren, dat de ene vrijdag er een 800 kisten schelvis zijn, en de daarop volgende vrij dag nauwelijks 25 kisten (met voor de handel alle problemen van dien). Met be langstelling wacht de handel de gang van zaken af. Met veel muziek en een burgemeester die zijn uiterste best deed bij de „kop van jut" werd zaterdag in Beverwijk de „ker mis op Meer" geopend. De Beverwijkse harmoniekapel en de Hoogovenharmonie kondigden met vrolijke marsen aan, dat het grote feest ging be ginnen. Precies op tijd, om vier uur 's mid dags, kwamen beide muziekkorpsen op het Meerplein aan en werden de burge meester en het V.V.V.-bestuur hartelijk begroet door de heer Vermolen namens de kermisexploitanten. Vervolgens begaf men zich naar de „kop van jut". Burgemeester Bruinsma greep de grote hamer om met een flinke klap op Jut's hoofd de kermis voor geopend te verklaren. De burgemees- terlijke klap kwam wel hard aan, maar had niet het gewenste resultaat. Toch kreeg Beverwijks burgemeester als belo ning twee papieren rozen op de borst ge speld. De burgervader maakte toen een rondgang over het kermisterrein om, met zijn kinderen, vele „spullen" te bezoeken. Het is de eerste dag al gezellig druk geweest. Ook zondag was de kermis open. In café „Sport" aan de Alkmaarseweg te Beverwijk is zaterdagmiddag door de Kennemer Pluimvee Vereniging (K.P.V.) een tafelkeuring gehouden. Ongeveer honderd exemplaren waren ter beoordeling ingezonden. De keurmeester, de heer B. H. van Kampen uit Doetinchem, had hieraan vele uren werk. De voorzitter van de K.P.V., de heer H. J. Vessies, bracht de dank van het bestuur over aan de heer Van Kampen, die deze keuring geheel belangeloos heeft gedaan. De belang stelling van de leden was groot: er blijken heel wat mensen te zijn die aan deze vrijetijdsbesteding doen, het aantal leden van de K.P.V. neemt steeds toe, aldus de heer Vessies. Sedert de laatste vergadering hebben tien fokkers zich opgegeven en tijdens de keuring kwamen nog vier aanmeldingen binnen. De uitslag van de tafelkeuring is als volgt: Witte Vlaamse reuzen: De heer J. Noordman behaalde met 12 dieren 7x z.g. en 5x g.g. J. Feenstra lx z.z.g., 2x z.g. en lx g.g. J. P. Baars lx z.g., lx g.g. en lx g. J. Kuipers 2x g.g. Konijngrys Vlaamse reus: J. Kuipers 2x z.g. en lx g.g. Gele Vlaamse reus: C. E. Nederveld lx g.g. en lx g. Fr. Hangoor: W. Kranendonk lx z.g., 4x g. en lx g.g. J. Tieshouwer lx z.g., lx Advertentie voor RADIO - TELEVISIE - VERSTERKERS RECORDERS - PICK-UPS - PHILISHAVE VELSEN MAANDAG 10 AUGUSTUS c Thalia: „Het legioen van Zorro", 20 uur. Rex: „Ik was monty's dubbelganger", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, cultureel ge bouw. open van 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 11 AUGUSTUS Thalia: „Het legioen van Zorro", 20 uur. Alcolholics anonymous, zaal Abelen straat van 20 uur af spreekuur. Pieter Vermeulenmuseum, cultureel ge bouw: open van 14 tot 16.30 uur. BEVERWIJK MAANDAG 10 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het spookhuis op de heuvel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hier bin ich und hier bleibe ich". W.B. Theater, 20 uur: „Spel met de dood". DINSDAG 11 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Petersburger nachten". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hier bin ich und hier bleibe ich". Grote kerk, 20 uur: Zomeravondconcert. g.g. J. P. Baars 2x g.g., lx g. J. van Tu- nen lx g.g. en 3x g. Sportfokkerij „De Gier" 3x z.g. Groot Chinchilla: A. Romijn lx z.g. Alaska: A. Romijn 2x z.g. J. Noorde man 2x g. Klein zilver: lx z.g. en 2x g. Black en Tan: A. Merckelbach lx z.g., 5x g.g. en 4x g. Hollanders: G. Tiets lx z.g. en 3x g. C. E Nederveld 2x g.g. en 2x g. Sportfokkerij „De Gier" 2x z.g., lx g.g. S. de Vries 3x g. en lx g. Angora: J. C. Schuchart lx z.z.g., lx g.g. en lx z.g. De beste ram van alle rassen was de Witte Vlaamse reus van J. Noordman. Dan volgden de Angora van J. C. Schu- chert, de Klein zilver van A. Romijn en de Hollander van de Sportfokkerij „De Gier". De heer J. Noordman had ook de beste voedster (witte Vlaamse reus), ge volgd door de dieren van de heren Ro mijn als 2 en 3 van hetzelfde ras. Vierde werd de Fr. Hangoor van de heer Ties houwer. Auto in tuinderij Zaterdagmiddag remde de autobe stuurder S. zo krachtig op de Heerenweg te Bakkum, dat de wagen via het rijwiel pad in een langs de weg gelegen tuinderij terechtkwam, waar nogal schade werd aangericht. S. was met zijn vrouw, zoon en schoondochter op weg naar Texel. Toen een voor S. rijdende persoenenautc afremde voor een stilstaande vrachtwa gen, merkte S. dit te laat, met het gevolg dat hij sterk moest remmen om een aan rijding te voorkomen. De politie maakte van het gebeurde proces-verbaal op. De wagen is door een kraanwagen weggesleept. Bedrijfssportuitwisseling Het sportpark en paviljoen Watervliet hebben zondag een groot aantal mensen uit de bouwnijverheid geherbergd, die ter gelegenheid van een bedrijfssportuitwis seling hier bijeen waren. De n.v. Nelis uit Velsen-Noord heeft haar eigen en het personeel van de Rot terdamse betonvlechtindustrie van de fir ma Koning een prettige dag bezorgd, die bovendien een zeer goede voetbalwed strijd tussen ploegen der beide firma's als hooeteount had. De wedstrijd eindigde in een 3-1 over winning voor de Rotterdamse gasten.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5