Visserijoorlogen zijn er vroeger ook wel geweest en hoe.... 1 Groenten zijn uitzonderlijk duur voor deze tijd van het jaar £uxa$ex Koopje van de week Twee Reverwijkse renners doen zondag een gooi naar wereldtitel IJmond-agenda Havenberichten Duivenrace van St. Quentin naar Nederland in regen en onweer foto HOBBY Ciné DIE HOLLYWOOD TOCH Foto Hollywood Fa. DE VILDER DAVO-haarden 5 ROLFILMS IN ééN DAG GEREED Geldermans en Niesten starten in Zandvoort 3-45 't Snoekje heeft pech IJmondvissers succes Posities sleepboten Bureau Wijsmuller Bestelauto snijdt bromfietser Omzet bloemenveiling halve ton meer Nieuw gebouw voor Franse ambassade Wijkertoren-toernooi Nieuwe zeekaarten van Goodwin l"an/. DINSDAG 11 AUGUSTUS 1959 Niet alleen in de wiclcrlanden België, Frankrijk en Italië bestaat een meer dan gewone belangstelling voor het wereldkampioenschap der professionals op de weg, dat zondag 16 augustus in Zandvoort wordt gehouden, maar ook vele sportliefhebbers in Kennemerland zijn er van ondersteboven. En dat is niet zo verwonderlijk, want onder de 71 deelnemers aan dit kampioenschap, waaraan de meest begeerde aller regenboogtruien is verbonden, bevinden zich liefst twee Beverwykcrs: Albert Gelder mans en Coen Niesten. Voor de aardbeienstad een ongekende weelde. Er zullen zondag dan ook heel wat stad- en streekgenoten van Geldermans en Niesten naar Zandvoort trekken om de twee favorieten in de voor hen zo belangrijke strijd aan te moedigen. En supporters hebben Ab en Coen. Door hun successen in de wielersport zijn de twee tuindersjongens bijzonder populair geworden in eigen streek. Aan de publieke belangstelling voor een Ronde van Beverwijk zonder deelneming van de twee plaatselijke favorieten is zulks duidelijk merkbaar. Advertentie Vraag naar ons „HOBBY-PRINT" formaat. KENNEMERLAAN 25 - TEL. 5962 Anderson's Speciaalzaak v. IJmuiden DE ENGELS-1JSLANDSE VISSERIJOORLOG svddert nog steeds voort, al hoort men er de laatste tijd niet veel meer van. Schippers van Franse trawlers worden geregeld door Engelse rechtbanken veroordeeld, tot het betalen van een boete omdat zij in verboden Engelse wateren visten. Nederlandse marinevaartuigen brengen Duitse vissers op. Russische schepen vernielen netten van concurrenten. Een kleine vijfentwintig jaar geleden echter heerste er langs de gehele Engelse kust een staat van oorlog en gaf het volgende beeld: Door hun uitverkiezing voor het wereld kampioenschap zullen Geldermans en Niesten de volledige profstatus moeten aanvaarden. Ze waren nog steeds semi- prof of zoals in wielerkringen met onaf hankelijke aangeduid. De status van on afhankelijke houdt in dat men zowel met amateurs als professionals mag rijden en geldprijzen mag accepteren. Enkele jaren geleden werd de categorie dei onafhan- kelijken door de KNWU nieuw leven inge blazen om de overgang naar de volledige beroepswielersport te vergemakkelijken. Voor Ab en Coen is nu de tijd aangebro ken om die stap te ondernemen. Omdat er voor hem bij de amateurs wei nig of geen eer meer viel te behalen, is Ab Geldermans aan het begin van het vo rige seizoen overgegaan naar de onafhan- 2 series DAMESCAMISOLES honderden stuks mooi fantasie tricot van de zeer bekende tricotagefabriek Jansen en Tilanus in alle courante maten. Donderdagmorgen om half 9 begint de verkoop van deze 2 series CAMISOLES in betere kwaliteiten alle maten en soorten door elkaar voor één prijs n.l, van 3.15 nu voor r» 2.85 B 2.60 «Sa B MAAKT DAT U ER BIJ KOMT Zo lang de voorraad strekt m 1 CUE RIJL Lange Nicuwstraat - Marktplein IJmuiden - Telefoon 5205 De derde onderlinge wedstrijd die de Heemskerkse hengelsportvereniging 't Snoekje" hield is geen succes geworden. Vol goede moed waren de leden naar de Neksloot getogen. Maar naarmate de tijd verstreek kwam men tot de conclusie dat de vissen blijkbaar gewaarschuwd wa- '~en, want er werd niets gevangen. De Beverwijkse leden van de hengel sportvereniging „De IJmond Vissers" had den daarentegen meer succes. Er werden in totaal drieenvijftig bovenmaatse vissen gevangen. J. v. Verseveld ving de groot ste vis met een lengte van 41,3 cm. De voornaamste uitslagen waren: 1. G. Aal- bersberg 16 st.2. B. Sondorp 14 st.; 3. J. v. Verseveld 11 st.; 4. J. v. Zutphen 6 st.; 5. A. Steenbakker 5 st.; 6. H. Oosterwoid 4 stuks. se Rond het IJselmeer, de Ronde van Zuid holland en een handvol straatrondes Zwijndrecht, Beverwijk, Medemblik, Bree- zand, Gouda en „Grote Tunnelprijs" in Be verwijk op zijn naam en vestigde in Bel gië de aandacht op zich met overwinnin gen in het Cirterium van Haacht, De Klin- ge-Waas, Moerbeke-Waas, Mariakerke en Olsene. Bovendien werd Geldermans nationaal kampioen achtervolging en der de in het wereldkampioenschap te Rocur in België. Voordat dit voor hem zo succes volle seizoen aanbrak, had Ab die in 1953 op achttienjarige leeftijd als nieuweling is gaan fietsen en in Beverwijk zijn eerste overwinnig behaalde al 21 maal de ere- ronde gereden als winnaar van een straat- of kermiskoers. Maar voor de wielerge- leerden hadden deze triomfen geen bete kenis. Geldermans moest zijn kunnen ook in de grotere koersen bewijzen en dat deed hij in '57. Zijn debuut in het milieu der beroeps rijders was aanvankelijk niet zo geweldig. Maar toen wist hij ook met de grote man nen uit de Wielersport zijn krachten met succes te kunnen nieten. In Noordwijker- hout versloeg de jonge Beverwijkse semi- prof. de beste vaderlandse bevoepsrijders en reed daarna nog een puike Ronde van Polen: winnaar achtste etappe van Opole naar Bielsko met 1 min. en 24 sec. voor sprong en zesde in het eindklassement. Dit seizoen zijn de capaciteiten van de wiel renner Geldermans nog beter aan het licht getreden. Hij is wat men in wielerkringen noemt: doorgebroken. Vooral zijn sterk ge reden tijdritten in de zware etappewed- strijdBerlijn-Praag- Warschau (vierde in het eindklassement) en de Ronde van Luxemburg hebben in het buitenland in druk gemaakt. Charly Gaul wilde de Be verwij ker zelfs al in de Neluw-ploeg voor de Tour de France hebben. Maar helaas is dat niet doorgegaan. Wel heeft Ab on langs een contract afgesloten met een Frans fabrieksmerk. Het is slechts wei nig Nederlandse renners gegeven om voor een Franse fabriek te rijden. Hij en Jo de Haan zijn momenteel de enigen. Coen Niesten f Coen Niesten. was Coen uit vorm of sukkelde met bles sures. Nochtans heeft Niesten in de sei zoenen 1957 en 1958 een knappe erelijst bijeen gefietst, waarop menig ander ren ner terecht jaloers kan zijn. Hij won on der meer de „klassieke" Ronde van Gel derland met 3 min. voorsprong en zege vierde in België in de tweedaagse van Bis- segem. Met zijn vele ervaringen als ama teur opgedaan is Coen Niesten dit seizoen overgegaan naar de onafhankelijken. In de beginne wilde het nog niet best luk ken bij de beroepsrijders. Maar nu hij zich de tactiek der „groten" heeft eigen ge maakt, is Niesten een gevreesde tegen stander geworden. De jonge Beverwijker heeft aan koersintelligentie veel bijge leerd. Hij weet nu wanneer hij zijn slag moet slaan. Zesmaal heeft hem dit reeds de volle winst opgeleverd: in Groesbeek, Angoulème (Frankrijk), Moerzeke (Bel gië), Poeldijk, Zandvoort en Zomergem (België). Twee van deze wedstrijden, die in Groesbeek en Zandvoort, telden mee voor het nationale wegkampioenschap der beroepsrenners. Maar door de toegepaste puntentelling kwam Niesten toch niet in het bezit van de titel. Hoe de twee Beverwijkers het eraf zul len brengen is met geen mogelijkheid te voorspellen. Daarvoor zijn er bij een weg wedstrijd te veel factoren in het spel die van invloed op het strijdverloop kunnen zijn. Maar dat zij hun beste beentje voor zullen zetten staat wel vast. Een mooiere kans op het veroveren van een wereldti tel zullen Ab en Coen in hun wielerloop- baan nooit meer krijgen. Ze hebben alle omstandigheden klimaat, eigen publiek en bekend terrein mee. Hopelijk weet een van hen daar het volste profijt van te trekken. VELSEN DINSDAG 11 AUGUSTUS Thalia: „Het legioen van Zorro", 20 uur. Raadhuis: Gemeenteraadsvergadering, 20 uur. Alcoholics Anonymous, zaal Abelenstraat van 20 uur af spreekuur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw, open van 1416.30 uur. WOENSDAG 12 AUGUSTUS Thalia: „Jerry als babysitter", 15 uur; „Het legioen van Zorro", 20 uur. Rex: „Karavaan", 20 uur. Raadhuis: spreekuur wethouder van sociale zaken van 1012 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw: open van 14—16.30 uur. BEVERWIJK DINSDAG 11 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Petersburger nachten". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hier bin ich und hier bleib ich". Grote Kerk, 20 uur: Zomeravondconcert. Meerplein, 14.30 uur: Lunapark. WOENSDAG 12 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „Gezwo ren kameraden", 19 en 21.15 uur: „Pe tersburger nachten". Luxor Theater, 14.30 uur: „Sneeuwitje en de zeven dwergen"; 19 en 21.15 uur: „Hier bin ich und hier bleib ich". Meerplein, 14.30 uur: Lunapark. De zeesleper „Zeeland" bevond zich op 9 augustus 600 mijl ten noord-noord-oosten van Guam, met een tanker op weg naar Osaka. De „Friesland" was toen 300 mijl noordoost van Salinas, met twee duwboten op weg naar Buenos Aires. De „Simson" begaf zich op 10 augustus van IJmuiden naar de positie op 70 mijl noord-noord-west van Scheveningen, waar de Sch 37 zinkende was. Een bestelauto uit IJmuiden heeft maan dagmorgen om 10 uur op het viaduct in de oude rijksweg bij Beeckesteijn te Velsen de 54-jarige bromfietser W. S. R. uit Be- 'verwijk gesneden bij -het-rechtsafslaan naar het. Groenelaantje. De heer R. heeft 'nog geprobeerd de wagen te' ontwijken; maar viel daarbij van de wegberm in een vier meter lager gelegen moddersloot. Met ernstig letsel aan rug en nek werd hij in het Antoniusziekenhuis te IJmuiden opge nomen. Zijn veertienjarige zoon, die ach terop zat, bleef ongedeerd. Advertentie OFF. DEALER MARKTPLEIN Het is nog maar zelden voorgekomen dat in de maand augustus de groenten zo duur waren als dit jaar het geval is. Veelal zien de kwekers tegen deze maand op. Immers, de meeste vakanties vallen in augustus en het is „bonenmaand": bijna alle andere groenten komen op het tweede plan. Dit jaar maakt dus wel een uitzondering op de regel. Alles is goed aan de prijs, vinden producent en handelaar. En de huisvrouw schudt het hoofd. Op de markt van maandag, bij vrij warm weer, vocht men om een rode kool van goed 50 cent per kilo of dito gele kool. Dat sla goed weg zou lopen was te ver wachten en dit gebeurde dan ook, vooral toen de export een partij of zo wegkocht voor prijzen rond de 35 cent per krop; toen ging ook het binnenland mee en men be taalde tot 34 cent per krop. Spinazie, andijvie en postelein waren eveneens flink aan de prijs en gingen tot rond de 50 cent per kilo. De bonen houden goed prijs, vooral de sperziebonen brengen veel geld op: tot 1,50 per kilo. Snijbonen brachten het tot 1,22 per kilo. Noteringen De noteringen waren maandag: andijvie 3356, sla 1238, bloemkool 2287, bos- peen 2248, waspeen 1844, sperziebonen 89153, snijbonen 65122, spinazie 2758, postelein 3249, tomaten 2048, komkom mer 1436, rode kool 4355, gele kool 38—51. Morgenveiling In verband met de harddraverij op don derdag 13 augustus zal de groenteveiling te Beverwijk niet 's middags, maar 's mor gens om tien uur beginnen. Veiling „Ons Belang" Op de veiling van „Ons Belang" te Cas- tricum gingen maandag de slakropjes voor 32 cent van de hand en al was er ook een De Engelse kustvissers worden van hun karig stukje brood beroofd door brutale vreemde en Britse trawlers. Er is niets te gen deze visstropers te beginnen. De ad miraliteit doet aan bestedingsbeperking en weigert meer schepen te zenden ter be scherming van de visgronden. De kust vissers willen het recht in eigen hand ne men, met de moed der wanhoop. Steeds vermeteler werden de stropers. Zij hadden toch niets te vrezen. Wat kunnen de kust vissers in hun nietige scheepjes uitrichten tegen de snelle stoomtrawlers? Wat kun nen drie man beginnen tegen achttien? Niets. En dat weten de rovers. Machteloos De admiraliteit stuurt een trage politie- kruiser naar de Forelandvisgronden, broei nest van stroperij. Reeds de eerste de bes te nacht rekende de „Cherwell" een van de overtreders in. De commandant vertel de het volgende verhaal: „Wij naderden onopvallend de driemijlszone van North Foreland terwijl de duisternis viel. Donke re schimmen dreven op het water. Ge dempte stemmen klonken vanuit hun rich ting, liefst twintig trawlers lagen bij el kaar. De netten uit. Wij lieten het zoeklicht aanflitsen en rich ten de bundel op de donkere vormen voor ons. Ons bevel bij te draaien ontlokte de vissers een honend gelach. Zij haalden de netten in en snelden weg de nacht in. Een van de trawlers, de „Vierge de Massabiel- le" uit Boulogne, was te langzaam. Wij hielden haar in de lichtbunde1 en zetten een boot uit. De vluchtende schepen sne den, door handige manoeuvres, de sloep de pas af. Ja, zeelui zijn het, die vissers. De Fransman ontsnapte ons echter niet". Nee, hij ontsnapte niet, maar kwam er makkelijk af. Slechts een boete van 60 pond kreeg de schipper te betalen. Schertsboetes Nog een andere Fransman werd gegre pen, de trawler „Notre Dame". Dit schip was hèt onderwerp van gesprek onder de zomergasten van Hastings. Dag in dag uit viste het bij klaarlichte dag zo dicht bij de kust dat de gezichten van de schipper en de bemanning duidelijk te zien waren vanaf het land. Netten hingen over de ken tekenen van de trawler. De „Cherwell" bracht haar op. De schipper werd veroor deeld tot een boete van 84 shilling. Het vistuig werd verbeurd verklaard. De belachelijke toegevendheid van de rechtbanken tegenover de stropers maak te de kustvissers nog woedender dan zij al waren. De IJslanders traden krachtiger op. En gelse schepen, die binnen de driemijls- strook werden gevat kregen 600 tot 1000 pond boete. Voor de lichte Engelse straf fen halen de schippers hun schouders op. ,Het afnpmen van het vistuig betekent geen straf. Zij kochten het voor een zacht prijs je weer terug. Rovers sneller Langs de gehele kust is het hetzelfde liedje. De stropers sparen zelfs niet de totaal verboden wateren. De schuldigen zijn niet alleen buitenlanders, maar ook Engelse schippers, die zich niet ontzien landgenoten van hun broodwinning te be roven. Het meest miserabel is de toestand aan de westkust, op de Schotse visgronden bui ten Skyo en de Hebriden. Deze worden „bewaakt" door een oude, versleten mo tor-kruiser „Rona". Die is trager dan welke trawler ook. De rovers drijven de spot met haar. Men vormt een Zeeliga om de wanhopige toestand van de kustvissers te verbeteren. In het bestuur heeft onder andere zitting de bekende Schotse schrij ver Compton Mackenzie. De liga stuurt een protest-petitie naar het parlement om zo druk uit te oefenen op de admiraliteit. Om die te dwingen haar plicht te doen. Schoten helpen niet In de Ierse zee en voor de kust van Lan cashire is het al even slecht. Er wordt een Fleetwoodtrawler gesnapt die zonder lich- mindere kwaliteit die een lagere notering te zien gaf, toch werd hiervoor nog 13 cent per stuk betaald. Duur waren ook de bonen, die zelfs tot f 1.49 per kilo opliepen, na met een prijs van 1.28 te zijn begonnen. Over het geheel werden maandag goede prijzen besteed zoals het overzicht aan geeft: komkommers 0.12V2I8V2; snij bonen 0.831.05; 2e soort 0.370.43; boskroten 0.14; peterselie 0.65 per kist je; sjalotten 0.24; sperziebonen 1.28 1.49; stokprincessebonen 1.28; pronk- bonen 0.65—0.68; sla 0.13—0.32; waspeen 0.13. De Beverwijkse bloemenveiling ,Het Centrum" zag haar omzet over het eerste halfjaar van 1959 weer belangrijk vooruit gaan. De eerste zes maanden van dit jaar ga ven een omzet van f 981.713 te zien tegen f 931.199 in het eerste halfjaar van 1958. Er is dus nu al voor f 50.513 meer geveild. De Kennemers De Beverwijkse tweede klasser „De Kennemers" heeft voordat de voetbalcom petitie gaat beginnen een aantrekkelijk oefenprogramma samengesteld. De Rood-Zwarten gaan zondag 16 augustus al beginnen. Dan komt de aloude tegenstander OVVO uit Amsterdam in het Gemeentelijk Sportpark op bezoek. Zon dag 23 augustus komt DEM spelen om de HVB-jubileumbeker. Op de zondagen 30 augustus en 6 september nemen de Ken nemers deel aan het toernooi om de Zilve ren Meteoor. Op 13 september wordt dan de eerste competitiewedstrijd gespeeld tegen WFC; dit zal een uitwedstrijd zijn. ten vist een halve mijl van de „Batt of Le wis". Het schip weigert bij te draaien. Zelfs kanonschoten brengen het niet tot rede. De vuren worden opgestookt, het schip maakt vaart en verdwijnt met wit schuimende boeggolf het donker in. De vlammen schieten loeiend uit de pijp om hoog. Toch had men de bemanning van de trawler kunnen zien. De vissers hadden hun gezicht zwart gemaakt. Zc kwam de spottende wittetandengrijns naar de ach tervolger nog meer tot zijn recht. De roer ganger had een zwarte doek om zijn hoofd gewonden. Alleen zi;,n ogen waren vrijge laten. Met teer waren de merktekens van het schip bedekt. Meer dan tachtig mijlen achtervolgde de patrolboot de rover. Toen wierp die zich voor de boeg van liet marinevaartuig. Een aanvaring was niet te vermijden. Na de botsing ontsnapte de trawler in de mist. Toch werd zij later ingerekend. Tien pond boete voor de schipper. De slechts zeskno- pen lopende motorkruisers zijn volslagen machteloos tegenover de tactiek van de stropers. De overwerkte „Cherwell" werd naar de Schotse wateren gezonden. Het Kanaal werd dus zondermeer overgelaten aan de stropers, die in aantal voortdurend toena men. Tenslotte stellen de grote pruikdra gers van de admiraliteit een onderzoek in zij komen tot de verbluffende conclusie dat er meer patroulle vaartuigen moeten komen. Advertentie heeft vele camera's afgeprijsd wegens einde seizoen. Wees er als de kippen bij en koop zo'n mooie kleinbeeld- camera voor een koopje onder volle garantie. (de zaak waar ze er wat van af weten) Lange Nieuwstraat 793 - Telef. 5858 IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging .„IJmui den" te IJmuiden namen in het afgelopen week einde 132 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 306 km. De los- ising-van de duiven -geschiedde om 8.30,uur.JLen duif -van K. Inia bereikte als eerste het hok om lu;59.uur, de-laatste prijsduif om 14.55..uur- Hef is een zware vlucht geweest: de duiven hadden met regen en onweer te kampen. De uitslag was als volgt: K. Inia 1 7 17 18; G. v. d. Struik 2 12 21; J. de Waard 3; J. Exalto 4 26; A. J. Waal 5 6 14 20 23; J. Eelsing 8; H. Haver 9; G. Godde 10 13 22 24 25; P. Hoekstra 11; J. v. Opbergen 15; P. v. Dongen 16 27; W. Kaale 9. De Atoom Van de postduivenhoudersver. „De Atoom" te Velsen-Noord namen in het afgelopen weekeinde 178 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quen tin af over een afstand van 310 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens zuidwesten wind om 8.30 uur. Een duif van de heer Ch. Bart be reikte als eerste het hok om 13.46.47 uur, de laat ste prijsduif om 14.54.12 uur. In het zuiden heb ben de vogels met onweders en regen te kampen gehad; de gemiddelde uursnelheid van de eerst- binnengekomen duif was 58,7 km. Ruim een uur later arriveerde de laatste prijsduif in deze zeer zware vlucht. De uitslag was als volgt: Ch. Bart 1 2 5 15; H. Winkel 3 6 7 17 33; Ch. P. van Borre 4 8: A. de Bot jr. 9: P. v. d. Wiele 10 21; J. Stijn- man 11 34; L. Veldt 12; W. Schouten 13 19 23; Ph. F. Martinius 14: B. Schoo 16; D. v. d. Linde 18 28 32; A. de Bot sr. 20; A. F. de Roos 22 35; M. van Lingen 24; K. Timmer 25: F. Taverne 26; J. Asjes 27; P. Schoone 29; W. G. de Graaff 30: D. P. Stapper 31; J. Vink 36. De Reisduif Van de postduivenhoudersvereniging „De Reis duif" te Beverwijk namen in het afgelopen week einde 310 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 310 km. De los sing van de duiven geschiedde om 8.30 uur. Een duif van H. Beentjes bereikte als eerste het hok om 13.47 uur, de laatste prijsduif om 13.55 uur. De uitslag was als volgt: H. Beentjes 1 8 42 49; L. Kleyn 2 48 58; C. Hoeks 3 40; P. Dekker 4 6 62; S. Teeling 5; P. v. d. Outenaar 7 17; C. Castricum 9 23 47 55 63; S. v. d. Kolk 10 12 30 33 35: G. Gra- pendaal 11: G. v. d. Outenaar 13; H. Wachter 14 37; H. v. d. Kommer 15; T. Loogen 16 28 29: S. Zoet 18: J. Luntz 19; R. Westrate 20 52; C. Smit 21 26; E. Verschuren 22 61; J. Demmers 24; P. van Wuurd 25 45 54: G. Visser 27; K. de Swart 31 41: J. Penning 32 39 46: J. Schipper 34; W. Bras 36 38; J. v. d. Winden 43 57; A. Hoogman 44; H. Zil- lig 59. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging „Ons Ge noegen" te Beverwijk namen in het afgelopen weekeinde 150 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 310 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.30 uur. Een duif van W. v. Wijk bereikte als eerste het hok om 13.44 uur, de laatste prijsduif om 14.57 uur. De uitslag was als volgt: W. v. Wijk 1; J. Kramers 2 14; H. v. Dessel 3 8 28; C. Baltus 4 19; H. Langedijk 5 7; J. Scheffers 6 18: G. Weel 9 11: G. de Graaf 10.23: Fr. Blommaert 12 13 21; A. van Son 15 16; B. Meulemans 17 25 27; H. Gaasenbeek 20; S. Bosschaert. 22; G. Schelvis 24; S. Stafeeki 26: S. Berlee 29 30. De Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging „De Vre desduif" te Heemskerk namen in het afgelopen weekeinde 194 duiven deel aan een wedvlucht van St.. Quentin af over een afstand van 313 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.30 uur. Een duif van J. v. Vlaanderen bereikte als eerste het hok om 13.52 uur, de laatste prijsduif om 14.53 uur. De uitslag was als volgt: J. v. Vlaanderen 1; J. Winter 2 22; Ch. Bey 3 14 16; A. Cassee 4: G. Duin 5 18 26; J. Peekei 6; A. Durge 7: S. Jellema 8. H. Gooyer 9 27 33 37; J. Koper 10 26: J. Piro- vano 11: E. Oterman 12 20 23; A. Nielen 14 15; M. de Kruif 17 24; P. Lotterman 19 29 34 35; Th. Kalf 21; A. J. Bruins 25 31; P. de Munck 28; J. Beentjes 30: M. Meyer 32. De Luchtposi Van de postduivenhoudersvereniging „De Lucht post" te Castricum namen in het afgelopen week einde 128 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 317 km. De los sing van de duiven geschiedde om 8.30 uur. Een duif van N. Hollenberg bereikte als eerste het hok om 14.07.31 uur. de laatste prijsduif om 15.19.07 uur. Ondanks slechte weersomstandighe den boven Frankrijk hebben de duiven een goede prestatie geleverd door in nauwelijks 5>-> uur de afstand af te leggen. De uitslag was als volgt. I. N. Hollenberg 14.07.31; 2. J. Zentveld 14.11.39; 3 J. Beentjes 14.28.08: 4. G. Aardenburg 14.28.23; 5. J. Steenman 14.28.19; 6. J. Houtenbos 14.31.25; 7. A. Metselaar 14.33.35; 8. G. Klaasse 14.35.32; 9. B. Heistek/J. Lust 14.39.57; 10. J. Vonk 14.44.46; 11. P. Verdonk 14.53.17; 12. H. Jaspers 15.08.57; 13. H. Sanders 15.17.41; 14. K. Gort 15.09.07. De IJmonden Van de postduivenhoudersvereniging „De IJ monden'' (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen in het afgelopen weekeinde 123 duiven deel aan een wedvlucht van Maastricht af over een af stand van 196 km. De lossing van de duiven ge schiedde om 11.45 uur. Een duif van Van der Scheer bereikte als eerste het hok om 14.28 uur, de laatste prijsduif om 14.47 uur. Er stond een kalme noordoosten wind. Het is een mooie, regel- Advertentie WASMACHINES - CENTRIFUGES VERKOOP - INRUIL De grootste keuze en de beste service. Het aloude en bekende adres: Velserduinwcg 173 - Tel. 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN 1 Begin september zal de Franse ambas sadeur, baron de Bcauverger, aan de To bias Asserlaan in Den Haag de eerste steen leggen voor het nieuwe gebouw van de Franse ambassade. Het gebouw is ont worpen door de Franse rijksbouwmees ter J. H. Riedberger volgens de traditio nele Franse bouwstijl. De bouw wordt uitgevoerd door de aan nemersmaatschappij Boele en van Eeste- ren. Het architectenbureau Lucas en Nie- meyer zal in naam van de Franse archi tect toezicht houden. De twaalf meter hoge ambassade krijgt twee verdiepingen. Op de eerste zullen de vertrekken van de ambassadeur worden ingericht en twee gastenappartementen. Op de tweede verdieping wordt het perso neel ondergebracht en zullen logeerkamers worden ingericht. De meeste bouwmaterialen zullen uit ons land worden betrokken, op de gele na tuursteen na, waarmee de buitenmuren zullen worden bekleed, en het marmer voor de hal en de statietrap. De represen tatieve vertrekken krijgen een grondver- warming, waardoor radiatoren worden vermeden. Gelijkvloers komen de repre sentatieve vertrekken, de receptiesalons en de eetzaal. C astricum Zondag aanstaande zal op het CSV-ter- rein aan de Zeeweg te Castricum het tra ditionele Wijkertoren-toernooi gespeeld worden tussen de vier (overgebleven) clubs die een achttal jaren geleden dit toernooi hebben ingesteld. Thans komen CSV tegen VVB en Kinheim tegen Limmen in het veld en VVB, (vorig jaar winnaar) zal daarbij de Zilveren Wijkertoren heb ben te verdedigen. De wedstrijden vangen te 12 uur aan en de winnaarsronde is vast gesteld op 2 uur; de verliezers zullen el kaar om kwart over drie om de derde en vierde plaats ontmoeten. Direct na afloop zullen in het clubhuis de beschikbaar gestelde prijzen worden uitgereikt. matige vlucht gewórden. De uitslag was als volgt: Van der Scheer 1 2; Vermet 3 5 8 11 17 20; Bor- gart 4 7 13 22 24; Suurmond 6 18 25; Harms 9 12 16 23; Plokker 15 21; De Vlugt 10 14 19. Oranje Nassau Van de postduivenhoudersvereniging „Oranje Nassau" te IJmuiden namen in het afgelopen weekeinde 99 duiven deed aan een wedvlucht van Chany af over een afstand van 331 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.30 uur. Een duif van A. de Waard bereikte als eerste het hok om 13.52.35 uur, de laatste prijsduif om 15.10.23 uur. De uitslag was als volgt: A. de Waard 1 8 17; E. Schreuder 2 4 14; J. Wanmaker 3 12; O. Broek 5 10 13 15: C. Geitenman 6; L. Wasse naar 7; R. Middelkoop 9; C. Prins 11; B. Visser 16 20; H. Belfroid 18; J. Kraayenoord 19. De zeekaarten aan boord van duizenden schepen, die het Engelse Kanaal plegen te bevaren, zullen worden herzien als gevolg van een onderzoek van de Goodwin Zand bank, verricht door de Engelse marine. De hydrografische dienst heeft belangrijke wijzigingen geconstateerd sinds de laatste opmetingen, die in 1947 werden gedaan. Een zandbank, die tot nu toe bij laag- water zichtbaar was, is verdwenen, maar hiertegenover zijn drie nieuwe zandban ken ontstaan. Door de eeuwen heen zijn de Goodwinzandbanken de oorzaak van meer ongelukken geweest dan welke an dere plaats langs de Britse kust. De eerste zeekaart, die de ondiepten aangaf, dateert uit de zestiende eeuw en werd gemaakt door de Nederlander Lucas Waghenaer. Advertentie ALLE MODELLEN LOENDERSLOOT CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433-435 Maandag kwamen in IJmuiden aan: Bolt van Halden; Nuolja, Lulea, erts lossen Buitenhaven IJmuiden; Raunala, Narvik, erts lossen Buitenhaven IJmuiden; Tempo, Fowey; Lena, Koeping; Marion Lykes, Antwerpen; Ciudad de Cucuta, Bremen; Alge, Swansea, plaatijzer lossen Zaandam; Castor, Bremen; Dotterel, Liverpool; Vasil Levskiv, Novorossisk; Hoffnung, Pors- grunn; Trito, Dublin; Jdanov, Batumi; Grebbestroom, Liverpool; Marko Marulic, Novorossik; Stad Alkmaar, Lulea; Fenja, Rauda; Atlantic, Zeebrugge; Plato, Norss- bronn. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Land Hadeln van Karlsborg; Aldert-L., Karl stad; Holmialand, Lissabon (gesleept door Witte Zee); Louise Bornhofen, Kralingse- veer; Wiebold Bohmer, Haukipudas. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Bir- kenau naar Curagao; Teunika, Londen, ledig van Wormerveer; Mellum, Curagao; Neth. Coast, Rotterdam; Pavo, Ostrand. zout geladen in IJmuiden; Walcheren, Stet tin; Herroe, Rotterdam; Lutterkerk, Rot terdam; Madjoe, Gefle; Johanna te Velde, Selby, oud papier van Zaandam; Bullfinch, Harlingen; Voosi, Venermeer. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Lotus naar Antwerpen, ledig van Wormerveer; Maron, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Ab Geldermans. kelijken. Zijn grote doorbraak als amateur had Geldermans in 1957 beleefd. Hij won toen in Luxemburg de „Grote Prijs Henri Keilen", bracht in eigen land de vierdaag- Advertentie Donderdag verkopen wij Coen Niesten was er al heel vroeg bij in de wielersport. Na een overdonderend begin als aspirant in 1954 v'jf overwin ningen en een bliksemcarrière als nieu weling in 1955, toen hij dertien maal zege vierde, ging Coentje in 1956 meteen maar over naar de amateurs. De meeste jonge ren blijven twee jaar nieuweling voordat ■zij overgaan naar de amateurs. Vriend en vijand verraste de zeventienjarige Bever wijker door zijn sterke en onbevangen ma nier van rijden. Vijf overwinningen Alk maar, Opmeer, de „klassieke" Ronde van Overijsel, Siebengewald en 's-Heeren- hoek bracht Niesten in dat eerste jaar bij de amateurs op zijn naam. Daarna is het een beetje vreemd ge gaan met Coen. In voor- en najaar reed hij zeer hard en behaalde dan zijn beste successen, doch midden in het seizoen wanneer er volop wedstrijden waren

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5