Oostduitser Altig fietste zich vrij gemakkelijk in de regenboogtrui EXTRA MOTOR OIL Peter Post werd uitgeschakeld Wagtmans plaatste zich met moeite in finale voor stayers RCH heeft goede kans op de titel in de overgangsklasse A Kloezen en J. van de Weg uitgeschakeld voor tennistitels extra zuinig Charly Gaul gaat niet naar Zandvoort Terrasvogels aan de kop in de derde klasse A 11 DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DE BAAN Het programma voor de wereldkampioenschappen Titels in tweede klasse voor RCH en SC Haarlem Europees record voor Oost- duitse zwemmer Enke De Mos en Parlevliet in Eastbourne in kwartfinales Het honkbalprogramma Neptunus-DWT bleef na verlenging onbeslist WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1959 Het ging allemaal wat vreemd toe in de finale van de amateur-achtervolgers tijdens de dinsdagavond voortge zette wedstrijden om de wereldtitels wielrennen. Er waren bijna zeven ronden gereden. Rudi Altig, de 22- jarige electricien uit Mannheim, die de gehele wieler- wereld van zijn eerste optreden af in dit wereldkampioen schap versteld had doen staan over zijn fantastische tijden, stak plotseling de hand op. Gelijktijdig klonken een schot en de bel voor de laatste ronde. Altig reed gebarend door, terwijl Valotto afstopte. Het was bijzonder ver warrend. Pas toen Altig nog een ronde had afgelegd en Al na de voorritten, waarin Altig de schitterende tijd van 4 min. 53.8 sec. liet afdrukken, was hij sterk favoriet voor de titel. Ook in de kwartfinales werd voor hem veruit de snelste tijd genoteerd: 4.59.0. Dat Altig in de halve finales tegen Trepp niet opnieuw beneden de 5 minuten kwam was te wijten aan de geringe tegenstand van de Zwitser. Voor het eerst spaarde Altig zich en desondanks maakte hij de indrukwekkende tijd van 5 min. 0.3 sec. Als in de slotrace tegen Valotto, die vol gens de verwachtingen in de halve eind strijd de Fransman Delattre had uitge schakeld (5.01.4-5.05.0), Altig niet die lek ke band had gekregen, zou hij wederom beneden de vijf minuten gebleven zijn. De hoge verwachtingen, die men ten aan zien van Peter Post in de professional ach tervolging koesterde, zijn niet bewaar heid. Na zijn vierde plaats het vorige jaar in Parijs achter Rivière, Faggin en Gan- dini en de serieuze voorbereiding van de Amsterdammer bestond er gegronde hoop dat Post het ook ditmaal tenminste weer tot de halve finale zou brengen. De groot ste optimisten rekenden zelfs op een fina le Rivière-Post. Welnu, Peter Post slaagde er dinsdag avond zelfs niet in zich voor de kwartfi nales te plaatsen. De Amsterdammer reed in de derde rit tegen de Franse kampioen Albert Bouvet Rivière startte niet in de nationale titelstrijd en noteerde een tijd van 6 min. 30.5 sec. en terwijl er nog vier ritten voor de boeg waren stond het toen al haast vast, dat Post uitgeschakeld was. De Nederlandse kampioen had de eerste zes ronden zeer constant afgelegd. Welis waar had Bouvet, die twee jaar geleden in Rocourt in de finale de tegenstander van Rivière was, al een geringe voorsprong maar het gemiddelde van Post bood op dat moment nog waarborgen voor een tijd, die hem bij de laatste acht zou brengen. Hei zou echter heel anders aflopen. Na die zesde ronde kreeg Post te kampen met een inzinking. In elke volgende ronde ver loor de Amsterdammer bijna vier secon den en toen hij ver achter Bouvet over de eindstreep ging, was zijn vonnis geveld. Ook Harry Moolenijzer, die in de voor laatste rit tegen de Deen Hansen verwoed streed om de teleurstelling van Post enigs zins te doen vergoeden, slaagde niet. Han sen won deze uiterst spannende rit met 0.2 sec. voorsprong op Moolenijzer, die een tijd van 6 min. 26.1 sec. liet afdrukken. Verrassing Een verrassing was het uitstekende rij den van de Brit Tommy Simpson, die zo uit de Ronde van het Westen naar Amster dam kwam en op twee na de snelste tijd van de voorritten maakte. De acht, die zich voor de kwartfinales klasseerden wa ren Rivière (6.10.4), Faggin (6.12.9), Simpson (6.19.0), Bouvet (6.19.8), De Ros si (6.20.4), Brankart (6.20.6), Wirth (6.21. 5) en Schweizer (6.23.3). Hoezeer het tijdstip van rijden van in vloed is op de tijden bleek in de kwart finales van de achtervolging voor profes sionals, die laat in de avond verreden wer den. Ht kwam niet tot uiting in de ritten tussen Rivière-Schweizer en Faggin- Wirth, die zonder enige moeite door de titelhouder en de Italiaan gewonnen wer den. Maar het bleek des te duidelijker in de zeer spannende ontmoetingen Simpson- Brankart en Bouvet- De Rossi. Dit vier tal moest zich tot 't uiterste geven maar deed over de 5 kilometer minstens 4 secon den langer dan enkele uren tevoren. De Brit Simpson, die (foor zijn uitste kende en verrassende rijden in de elimi- natieritten de lieveling van het 6.000 kop pen tellende publiek was geworden, lag na vier ronden zeker 25 meter achter de Blgische wegrenner, Simpson kwam te rug en vocht onder de aanmoedigingen van de toeschouwers bijna zijn gehele De prijswinnaars bij de amateur-ach tervolgers. Van links naar rechts: de Italiaan Valotto (tweede), de wereld kampioen Altig uit Duitsland en de Zwitser Trepp (derde). Roger Rivière. achterstand weg. Slechts een felle spurt in de laatste ronde betekende de redding van Brankart. De zwaar stampende Al- bert Bouvet moest alles geven om Mino de Rossi voor te blijven. Toen de Fransman daarin slaagde, gaf De Rossi zich in de laatste ronde gewonnen. van de fiets stapte werd het raadsel opgelost. De West duitser had inderdaad op het moment dat hij zijn hand opstak gemerkt dat zijn voorband leegliep. Hij was echter nerveus en het was niet tot hem doorgedrongen, dat hij rustig uit de baan had kunnen gaan. Want volgens het reglement van de UGI is bij eventuele pech in de laatste twee ronden van de finale degene winnaar, die op dat ogenblik voorligt. En in dit geval was het onbetwistbaar de Duitser. Hij had een voorsprong van zeker veertig meter en was wereldkampioen. Charly Gaul heeft dinsdag meegedeeld, dat zijn besluit niet deel te nemen aan de strijd om het wereldkampioenschap op de weg op het circuit van Zandvoort de finitief is. De Luxemburgse kampioen zei, dat hij niet geheel in conditie is en dat voorts het grote aantal contracten dat hem, na afloop van de Ronde van Frank rijk, is aangeboden, er oorzaak van is dat hij dit besluit heeft genomen. Jempy Schmitz zal dus de enige prof. zijn die Luxemburg vertegenwoordigt in de strijd om de wereldtitel op de weg. Het staat tevens nu vast, dat Gastone Nencini geen deel uit zal maken van de Italiaanse ploeg voor het wereldkam pioenschap op de weg voor professionals. Nencini had de afgelopen, dagen weer he vige pijnen in zijn rug ten gevolge van een val in de Ronde van Tessino en zal tien dagen volstrekte rust moeten houden. Het is nog niet bekend, wie zijn vervan ger zal zijn. Na een zeer spannende rit zorgde Wout Wagtmans er dinsdagnacht voor dat Ne derland donderdagavond in do stayersfi nale der professionals drie vertegenwoor digers zal hebben: Koch, Wierstra en Wagtmans. De Brabander veroverde de ze plaats in de eindstrijd na een verwoed duel in de laatste herkansingsrit met de Fransman Bouvard. Evenals bij de ama teurs heeft Nederland dus ook-bij-de-profs, een numerieke meerderheid en gezien de geleverde prestaties wordt er terdege re kening gehouden met een mogelijk dubbel wereldkampioenschap voor de oranje hemden. Jacobi was in de tweede herkansing van kop gestart en behield deze positie tot het einde. Geen enkele maal werd de Duitser bedreigd. Heel anders verging het Wagt mans. Al vrij spoedig was de Brabander van de vierde naar de tweede plaats op gerukt met aanvankelijk Von Buren vlak achter zich, terwijl toen al Bouvard op de loer lag. Na zes minuten openden de Zwitser en de Fransman het offensief, dat door Wagtmans glansrijk afgeslagen werd. Bouvard bleef zijn kans afwachten en kreeg die na 17 minuten. Von Buren had na de zoveelste mislukte greep naar posi tie van Wagrmans moeten lossen en zag de Fransman voorbij gaan. Voor Wagtmans betekende dit een se rie nieuwe aanvallen. Gangmaker De Graaf had er echter inmiddels voor ge zorgd, dat de afstand tussen hem en Ja cobi groter was geworden, zodat hij de ruimte had. Telkens als Bouvard kwam aanstormen verhoogde De Graaf het tem po en hield de Fransman op afstand. En zo ging het door tot twee minuten voor het einde. Toen zette Bouvard aan voor de laat ste poging om een finaleplaats voor Frank rijk te veroveren. Hij kwam zelfs naast Wagtmans, maar de Nederlander was op dat moment nog in staat om alles te geven, hetgeen niet van Bouvard gezegd kon wor den. Want nog voordat hij Wagtmans werkelijk had kunnen bedreigen raakte Bouard los van de rol. Wagtmans was veilig. De finalisten van het wereldkampioen schap der professional stayers, dat don derdagavond verreden wordt, zijn: de Ne derlanders Koch, Wierstra en Wagtmans, de Zwitsers Bucher en Meier, de Spanjaar den Timoner en Gomila, de Italiaan Pizza- li, de Belg Depaepe en de Duitser Jacobi. De 26-jarige Spanjaard Jose Gomila en de Zwitser Max Meier veroverden dins dagavond in de eerste herkansingsrit van de professional stayers de twee finale plaatsen ten koste van de Belg Dolfke Ver- V- Wout Wagtmans. schueren, de Fransman Roger Godeau en de Duitser Karlheinz Marsell, die het vo rige jaar in Parijs nog tot de laatste tien hadden behoord. Verschueren, die in de ja ren 1952, 1953 en 1954 de regenboogtrui der stayers droeg, is de laatste jaren sterk bergafwaarts gegaan. Wel kwam hij al tijd in de finale, maar zijn rol werd steeds onbeduidender. In Parijs werd hij door de nieuwe wereldkampioen Bucher maar liefst op twaalf ronden gereden. En dit maal komt de Antwerpenaar er dus he lemaal niet meer aan tepas. En toch had Verschueren in deze herkan singsrit een grote rol gespeeld. Godeau was van kop vertrokken voor Ernst, Holz, Meier, Gomila, Verschueren en Marsell. De rol van de Amerikaan Ernst was al gauw uitgespeeld. Na tien minuten had Gomila zich aan de kop genesteld, op de voet gevolgd door Meier. Vlak voor Gomi la reed Verschueren op de zesde plaats. Tien minuten lang probeerde Gomila de Belg op een ronde te zetten maar al die pogingen mislukten. In de achttiende mi nuut moest Gomila zelfs de leiding af staan aan Meier. Nu kwam Verschueren. In een lange rush rukte hij op naar de derde positie achter Gomila. Op het kritieke moment faalde Verschueren echter. Hij raakte los van de rol en viel terug. Voor lopig waren de posities van Me:'er en Go mila veilig. Zo veilig, dat Marsell nog voor de helft verstreken was ontmoedigd afstap te. Toen vijf minuten voor het einde Go deau door de leiders gelapt werd, was Verschueren de enige, die de finaleplaat sen van Meier en Gomila nog kon bedrei gen. Meier viel de Belg aan, die zich tot het uiterste verzette en toen die aanval mislukt was, snelde Gomila naar de eer ste plaats. Verschueren's tegenstoot kwam te laat. Twee minuten voor het einde ver hoogde hij het tempo, maar kon de grote achterstand op Meier niet meer overbrug gen. De herkansing voor de amateurs ach ter grote motoren over 50 km. is een dra matische strijd geworden. Dramatisch in de eerste plaats voor de Oostduitser Wahl, die tot tien ronden voor het einde van de start af het achttal combinaties in hoog tempo had geleid, doch toen door een lek- keband werd uitgeschakeld. Hij viel ineens terug naar de vierde plaats en kon het in de korte tijd, die hem restte niet verder brengen dm de derde plaats achter de Belg Uytterhoeven na een geslaagde aanval op De Coster. Voor de Oostduitsers vormde het schit terende rijden van de gebroeders Schind- ler een vergoeding voor de pech van fa voriet Wahl. Van de vijfde positie uit waren de ge broeders de aanval begonnen. De eerste keer bij een poging over De Coster heen Het programma voor de wedstrijden voor de wereldkampioenschappen wiel rennen wordt donderdag in het Olympisch stadion in Amsterdam voortgezet met de achtervolging profs: halve finales» Stayers amateurs: finale (1 uur). Achtervolging profs: derde en vierde plaats. Achtervol ging profs: eerste en tweede plaats. Stayers: finale. Het programma begint om 19.30 uur. Softbal In de eerste klasse van de softbaldames zijn nog slechts twee kandidaten voor het kampioenschap. Pinguins versloeg HCK met 11-9, terwijl de HCK-dames aanvan kelijk een ruime voorsprong hadden opge bouwd. HHC versloeg OVVO met 11-1 en is de enige ploeg die Pinguins nog kan bedreigen. Onderaan voeren de Amster damse ploegen OVVO, Catchers en VVGA een wanhopige strijd om de degradatie te ontgaan. OVVO en Catchers zijn nu uit gespeeld en hebben elf punten verzameld. VVGA heeft tien punten, maar krijgt nog twee maal de kans om dit aantal te ver groten. De stand is nu: Pinguins 1526 HCK 15—23 HHC 13—22 T Y B B 15—16 Rooswij k OVVO Catchers VVGA Schoten 15—12 16—11 16—11 14—10 15—3 In de tweede klasse A heeft RCH het kampioenschap behaald door een overwin ning op DIO. In dezelfde afdeling degra deert RCH 2. In de tweede klasse B is SC Haarlem kampioen geworden, doordat HCK 2 van EDO verloor. RCH en SC Haar lem zullen nu uitmaken, wie er naar de eerste klasse promoveert. De eerste promotiewedstrijd wordt 17 augustus in het Noordersportpark gespeeld en op 21 augustus vindt de return-match plaats in Heemstede. In de vierde klasse B behaalde Terrasvogels het kampioenschap, waardoor dit negental het volgend jaar in de derde klasse zal uitkomen. Eerste klasse: OVVO—TYBB 3-6, HCK— Pinguins 9-11, SchotenCatchers 7-9, OVVO—HHC 1-11. Tweede klasse A: DIOHHC 2 13-2 (HHC degr.), Pinguins 3—DSS 9-18. Tweede klasse B: EDOHCK 2 9-5, Schoten 2Pinguins 2 5-21. Derde klasse B: SC Haarlem 2Rooswijk 2 21-4. EHSRooswijk 2 14-13. Vierde klasse A: Meteoor 2RCH 3 RCH n.o., EDO 3—RCH 3 5-4. Vierde klasse B: THB 2—HCK 5 9-3, TerrasvogelsBloemendaal 2 6-1, Bloe mendaal 3THB 2 6-24 (Terrasvogels pro moveert). Zwemmen De Oostduitse zwemmer Konrad Enke heeft (iinsdag in Leipzig het Europees ré cord op de 200 meter schoolslag verbeterd. Hij maakte een tijd van 2 min. 38.6 sec. en bleef daarmee 0.7 sec. onder het oude re cord, dat met 2 min. 39.3 sec. sedert 19 juli 1958 op naam stond van de Rus Leonid Kolesnikov. Wereldrecordhouder op deze afstand is met een tijd van 2 min. 36.5 sec. de Australiër Terry Gathercole. Ook de overgangsklassers hebben de competitie byna geëindigd, maar er is nog maar één beslissing gevallen. In de over gangsklasse A is het Amsterdamse TIW gedegradeerd. De Amsterdammers zijn wel byzonder ongelukkig. Twee jaar geleden degradeerden zy uit de eerste klasse en het tweede negental verdween uit de over gangsklasse. Nu heeft de vereniging van Wijnands zelfs geen negental meer in de overgangsklasse en ook TIW 2 verkeert in de tweede klasse in gevaar. In de over gangsklasse A gaat de stryd om het kam pioenschap alleen nog tussen het Rotter damse Neptunus en RCH. In de B-afdeling hebben Sparta 2, Schoten 2 en Rooswyk nog kansen. Onderaan verkeren SVV en Spartaan in degradatiegevaar. De honkbalcompetitie In de overgangsklasse A vervulde het voor het kampioenschap uitgeschakelde HCK 2 haar sportieve plicht en versloeg TIW met 6-5, waardoor TIW naar de twee de klasse degradeerde. TYBB bleef hier door ondanks een 16-1 nederlaag tegen RFC een jaar in de overgangsklasse. RCH won de indertijd gestaakte wedstrijd van OVVO 2 met 8-5 en behield relatief de beste kansen op de eerste plaats, die recht geeft op het spelen van promotie wedstrijden voor de eerste klasse. Met nog wedstrijden tegen HFC Haarlem en OVVO 2, dat vorige week vergat op te komen, heeft de Racing prachtige kansen. In de andere afdeling is de strijd om de eerste plaats nog feller. Sparta 2 staat het meest gunstig, doordat de Schoten-reserves een punt verspeelden aan Catchers. Roos wijk deed goed werk, door Thor uit te schakelen. De wedstrijden die hier de be slissing moeten brengen zijn: Rooswijk Catchers (15 aug.), Thor—Schoten 2 (16 aug.) en Tjikalong—Sparta 2 (16 aug.). De Sparta-reserves hebben weliswaar de beste kansen bij een overwinning zijn de Rot terdammers kampioen maar Tjikalong is op eigen terrein zeer moeilijk te ver slaan, zodat ook Schoten 2 en Rooswijk nog een kansje behouden. De standen zijn: Overgangsklasse A: Neptunus 1321 RCH 12—20 H C K 2 13—17 HFC H'lem 12—11 RFC 13—11 O V V O 2 11—10 TYBB 12—5 TIW 14—3 Overgangsklasse B: Sparta 2 Schoten 2 Rooswijk Tjikalong Thor Catchers SVV Spartaan 13—19 13—18 13—18 13—15 12—14 13—8 12—5 13—4 Tweede klasse In de tweede klasse B is de strijd onge meen fel en verrassend. Het gehele seizoen hebben Schoten 3, HHC 2 en VVGA 2 de kampioen van het vorig jaar elkaar goed gevólgd. Schoten 3 heeft zeer goede kansen gehad, maar werd steeds verrast. Zondag j.l. bereidde THB de Schotenaren een onaangename surprise. THB won met 7-4. Behalve genoemde drie ploegen heeft ook het reserveteam van SC Haarlem, dat na zeven wedstrijden nog in de onderste regionen verbleef, door een schitterende Op de METS-banen in Scheveningen zyn dinsdag de wedstrijden om de nationale tennistitels voortgezet. De twee geplaatste spelers, Kloezen en J. van de Weg, werden in de tweede ronde van het herenenkelspel uitgeschakeld. Ab Kloezen verloor met de cyfers 26 26 97 62 64 van Domi- nicus en J. van de Weg moest in Tervoort met 75 57 63 61 zijn meerdere er kennen. Niet minder dan vyf uur hebben Johan Koerts en Menko gevochten om een plaats in de derde ronde. Johan Koerts zegevierde met 79 64 26 108 64. De uitslagen luiden: Dames enkelspel tweede ronde: mevr. Kamp- Schmidt versl. mevr. Muller 10—8 62; mej. Rol- Advertentie isso te gaan werd Schindler twee maal terug gewezen, daarna raakte hij los van de rol toen De Costers gangmaker iets te hoog stuurde. Uytterhoeven maakte er in sa menwerking met de verstandig leidende gangmaker Bruno Walraven goed ge bruik van, maar met nog 20 ronden te rij den werd Uytterhoeven gepasseerd en in diezelfde machtige spurt ging de Oost duitser ook langs De Coster. Wahl en Schindler lagen toen aan kop met nog ruim 5 km. voor de boeg. Op dat moment kwam de lekke band van Wahl en gelijk met de band spatte een schone illusie uiteen.. In de finale over een uur der amateur stayers, die donderdagavond gereden wordt, zullen de volgende deelnemers star ten: de Nederlanders Arie van Houwelin- gen, Henk Buis en Leen van der Meulen, de Oostduitsers Schindler en (titelhouder) Meister, de Belgen Uytterhoeven en Van- denbergh, de Fransman Deconinck, de Rus Smirnov en de Italiaan Honl. lili Couquerque versl. mej. Van Rijn 61 60; mej. Weurman versl. mej. Moritz 6—0 16 6—4; mevr. Van Vonderen versl. mej. Van de Wal 4—6 6—2 62; mej. Wilmink versl. mej. Wenning 6—2 108; mevr. Vletter versl. mej. Schepens 75 62; mej. Ruinen versl. mej. Sirmers 75 4—6 63; Joyce Marinkelle versl. mej. Burgemeestre 6-3 5-7 6—3. Heren enkelspel tweede ronde: W. Maris versl. Stradmeyer 7—5 64 64; R. Kuypers versl. Van Harskamp 60 6—2 60: Dominicus versl. Kloe zen 26 26 97 6—2 6—4; Marre versl. Stoop 63 61 62: Goris versl. Hardeman 60 6—2 61; Vekemans versl. Herok 4—6 6—4 63 63; Karamoy versl. A. Maris 61 6—2 62; J. Koerts versl. Menko 7—9 64 2—6 10—8 64; Van Eys- den versl. Arends 6—1 6—0 60; F. Koerts versl. Toe Water 86 6—3 26 3—6 64; Van Meegeren versl. J. Kuypers 61 08 75; Gurowitsch versl. T ennis Huizinga 7—5 4—6 6—4 75; Van Dalsum versl. Groen 62 64 6—2; Breukink versl. Van den Broek 62 46 64 75; Tervoort versl. J. van de Weg 75 5—7 6—3 61; Bijker versl. Adan 6-1 6—0 6—1. Dames dubbelspel eerste ronde: mevr. Pufkes en mej. Burgemeestre versl. mej. Kramer en mej. Rehm 86 62; mevr. Koopmans en mej. Rinkel versl. mej. Siemers en mej. Weekhout 61 64; mej. Commandeur en mej. Van Rijn versl. mevr. Pereira en mej. Fikenscher 6—8 6—3 7—5; mej. Hannessen en mej. I. Koster (Arnhem) versl. mej. I. Koster (Den Haag) en mej. Pieksma 75 86. Tweede ronde: mevr. Peters en mevr. Thung versl. mevr. Kampschmidt en mej. Van Welzenis 61 6—1; mej. Dingier en mej. Tervoort versl. mej. Schepens en mej. Weurman 26 60 62; mevr. Roos en Jeanine Ferir versl. mevr. Schul- ler en mej. Wilmink 63 6—4; mevr. Hennink en mevr. Roolker versl. mevr. Pufkes en mej. Bur gemeestre 8—6 75; Fredy en Joyce Marinkelle versl. mevr. Vletter en mej. Van de Wal 6—2 57 6—1; mevr. Koopmans en mej. Rinkel versl. mevr. Van Loon en mej. Rollin Couquerque 6z 6—3. Heren dubbelspel tweede ronde: Goris en Ka ramoy versl. J. Kuypers en Tulp 64 64; R. Kuypers en Stradmeyer versl. Kramer en Lans dorp 6—3 68 75; Kloezen en Volkmaars versl. Hardeman en Wittekamp 6—4 06 6—3; Van Dal sum en Van Meegeren versl. Loeb en Prins 63 6—0; W. Maris en J. van de Weg versl. Haks en Menko 6—4 62; Beukers en Taminiau versl. He- rok en Marre 46 62 64; Van Eysden en Breukink versl. Arends en Vekemans 7—5 4—6 6—3; Bitter en Saarberg versl. Cooke en Toenjes 7—5 3—6 6—2. Joop de Mos en Parlevliet hebben de kwart-finales herenenkelspel bereikt van het internationale tennistoernooi voor profs dat te Eastbourne wordt gehouden. De voornaamste uitslagen van dinsdag waren: derde ronde: Van Beem (Ned.) verl. van Georgeson (G.B.) met 26, 46. Par levliet (Ned.) versl. Jamil Din (India) met 61, 50 (teruggetrokken). Joop de Mos (Ned.) versl. Stroud (G.B.) met 63, 60. Vierde ronde: Joop de Mos versl. Laslo (Did) met 36, 60, 63. Parlevliet versl. Georgeson (G.B.) met 62, 63. Buytelaar (Ned.) verl. van Worthington (Austr.) 36, 36. Cawthorn (Austr.) versl. Guner (Did) met 62, 61. 2 C 12—15 Laakkwart. 12—20 12—15 Shell 13—17 13—15 Schiedam 12—15 12—14 E D O 2 12—12 14—14 JOS 13—12 13—10 Rood Wit 13—12 11—9 Bloemendaal 13—8 13—8 A B C 2 10—2 eindspurt nog een kansje. Door uit de laat ste acht wedstryden dertien punten te be halen staan de Sportclub-reserves met een punt achterstand op de vierde plaats. On- degraan verkeert DSS in een onaangename positie. Belangryke wedstryden: SC Haar lem 2—Schoten 3 (16 aug.), RCII 2—VVGA 2 (16 aug.), VVGA 2—DSS (22 aug.). In de tweede klasse C zijn de beslissin gen bijna gevallen. Doordat Shell verras send van EDO 2 verloor en Schiedam beide punten in Bloemendaal moest laten, werd Laakkwartier zonder zelf te spelen kam pioen. ABC 2 heeft theoretisch nog een kansje om boven Bloemendaal te eindigen, maar dan zal het de resterende vier wed strijden moeten winnen en dat zal wel een te zware opgaaf blijken, vooral omdat de Amsterdammers met een groot werpers probleem sukkelen. In de tweede klasse D werd debutant ADO kampioen, terwijl in de tweede klasse A de beslissing nog wel even op zich laat wachten. De standen zijn: 2 B Schoten 3 V V G A 2 H H C 2 SC H'lem THB Rivalen R C H 2 DSS Rayon Haarlem In de plaatselijke competitie loopt de competitie ook ten einde. In de derde klasse A heeft Terrasvogels nog' slechts één punt nodig om aan de promotiewed strijden voor de tweede klasse te kunnen deelnemen. Dat punt zal zondag wel be haald worden tegen EDO 2. Rood Wit 2 degradeert naar de vierde klasse. In 3 B werd Halfweg met groot vertoon van macht kampioen. Onderaan nog spanning te over. In de vierde klasse A heeft TYBB 2 aan gelijkspel tegen Schoten 5 voldoende om zich kampioen te noemen. In 4 B is OG dat reeds enkele weken, maar in de beide an dere afdelingen is de strijd nog in volle gang. In 4 C staan HFC Haarlem 2 en Sik- kens met nog een wedstrijd voor de boeg gelijk en in 4 D gaan RCH 3 en Vliegende Vogels zondag uitmaken wie er promotie wedstrijden gaat spelen. Honkbal Het honkbalprogramma voor het ko mende weekeinde luidt: Zaterdag 15 augustus. Erewedstryd: EHS—Rest van Nederland (16 uur). Overgangsklasse A: HFC Haarlem RCH; NeptunusOVVO 2. Overgangsklasse B: Rooswijk—Cat chers. Rayon Haarlem, 3A: Schoten 4—HCK 3. 3B: Kennemerland 2Rooswijk 2; SC Haarlem 3EHS 2. 4B: Kennemerland 3 Terrasvogels 2. 4D: Sikkens 2—Geel Wit. Zondag 16 augustus. Hoofdklasse: OVVO—WVHEDW. Eerste klasse: HCK—Blauw Wit (14.30 uur). Bekercompetitie: SchotenUW (14.30 uur); Hazenkamp—EDO (15 uur); Storks Ajax. Overgangsklasse B: Thor—Schoten 2; SVVSpartaan; TjikalongSparta 2. Tweede klasse B: Rivalen—HHC 2; SC Haarlem 2—Schoten 3; RCH 2—VVGA 2. Tweede klasse C: BloemendaalLaak kwartier; Rood Wit—ABC 2; EDO 2—JOS. Rayon Haarlem, 3A: EDO 3—Terras vogels; 4A: TYBB 2—Schoten 5; Velsen— EDO 4; 4C: Bloemendaal 2HFC Haar lem 2; SikkensHalfweg 3; DIO 2OG 3; 4D: DSS 2—THB 2; VI. Vogels—RCH 3. De waterpolocompetitie Neptunus uit Zaandam en DWT uit Haarlem zijn in Bussum in het water ge weest om uit te maken welke ploeg een halve competitie gaat spelen om een plaats in de tweede klasse van de waterpolocom petitie KNZB te behouden. In de regle mentair vastgestelde tyd bleef de strijd onbeslist en ook de 2 x 3 minuten verlen ging bracht geen uitkomst zodat de beide ploegen het nog eens zullen moeten pro beren. In de eerste helft van de strijd nam Neptunus door Siem Schoen de leiding. Na de hervatting deed Molenaar de balans in het voordeel van DWT omzwaaien en kort voor het einde maakte Van Kliffen er 22 van. Met deze eindstand moest de strijd met 2x3 minuten verlengd worden. In de eerste drie minuten kreeg Molenaar een strafworp te nemen en DWT stond met 32 voor. Maar ook nu weer werd door Neptunus de illusie van een DWT- overwinning gesmoord daar Bouwma ge lijk maakte (33). Ook Neptunus 3 en DWT 3 krijgen nog een extra wedstrijd daar beide ploegen de bovenste plaats van de ranglijst der reser ve derde klasse moeten delen. Het werd eveneens een gelijkspel 11. Voor de halve competitie, die gespeeld moet worden tussen de reserves van Haarlem, De Vest en HPC om een plaats in de reserve tweede klasse te behouden, werd dinsdagavond in Stoop's bad .n Overveen de wedstrijd Haarlem 2HPC 2 gespeeld. Door Wansleben verkreeg Haar lem de leiding waarna Piet Smit uit de HPC-achterhoede naar voren trok om Je stand in evenwicht te brengen. Nadat Kabel de stand in het voordeel van HPC had gebracht ging de rust in. In de tweede helft bleef HPC overwe gend in de aanval en Haarlem slaagde er niet in om enkele goede schietkansen uit te buiten. Frans van der Eynde had reeds de HPC-voorsprong op 31 veilig gesteld toen Allard Koster een schot van Dijkstra gebruikte om er voor de Heemstedenaren 41 van te maken. Donderdagavond krijgt HPC 2 in de zwemvijver Groenen- daal in Heemstede De Vest 2 op bezoek. Voor de afdeling AJ 1 van de competi tie Kring Haarlem KNZB kreeg Haarlem het Velsense VZV als gast dat met 53 zegevierde en daarmee kampioen werd.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11