Chefarine A E op ieders ifp! r Vier middelen die betrouwbaarzijnt Felle campagne in Britse pers tegen Adenauer en De Gaulle Eisenhowers padvinders zijn onderweg naar Europa Van dag tot dag W amtroiuweii Australië verlaagt inkomstenbelasting Souvenirjagers loeren op afdrijvende biljetten 0p de raatótoel Hoe is het ontstaan 3 Volgende maand weer overleg met Bonn Ontkenningen in Bonn en Parijs dat Westduitse geleerden meewerken aan de Franse kernbom De staalstaking Oplossing urgent wegens bezoek van Kroesjtsjev Toeristen bij Boden door lawine geïsoleerd Chessman in beroep Staatssecretaris van Buitenlandse Zaken Binnenkort benoeming van dr. H. R. van Houten Himmlers valse ponden Engeland stemt weer mee tegen China's toelating Honden op huwelijksreis Russische raket in Dit woord: ONTLASTING J WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1959 De heer Kroesjtsjev zal zich aan de Rus sische Riviera ongetwijfeld verkneuteren over de verwarring, in West-Europa aan gericht door zijn -aanstaande bezoek aan de Verenigde Staten. De Russische premier houdt rust om zich voor te bereiden op zijn ontmoeting met de Amerikaanse presi dent, die gedwongen is naar Bonn, Londen en Parijs te reizen omdat De Gaulle en Adenauer hem niet naar Londen tegemoet willen komen maar alleen bereid zijn hun vakanties te onderbreken öm hem in hun eigen hoofdsteden te ontvangen. Wat altijd is voorgesteld als een „nuance verschil in benadering" blijkt nu een on overkomelijke hinderpaal te zijn voor een noodzakelijke samenspraak van de voor naamste westelijke regeringsleiders. Hier uit blijkt een mate van wantrouwen, die het ergste doet vrezen voor de voorgezette samenwerking in Atlantisch en Europees verband. De verwijdering tussen Parijs en Bonn enerzijds en Londen anderzijds, reeds ge accentueerd door de drie aparte bezoeken van Eisenhower, wordt op het ogenblik nog vergroot door berichten in de Britse pers dat Westduitse geleerden meewerken aan de vervaardiging van de eerste Franse kernbom. De beide bladen die dit bericht voor waar houden de socialistische Dai ly Herald en de rechtse onafhankelijke Daily Express doen daarbij ongehoord felle aanvallen op Adenauer en De Gaulle. De Franse en Westduitse reactie is tot dusver beheerst geweest en het zou aan beveling verdienen volledige opening van zaken te geven om te voorkomen dat de stemming vergiftigd wordt. In de Franse pers is al smalend verwezen naar de hulp die de Verenigde Staten en Groot-Brittan- nië hebben gehad van Duitse geleerden die, al of niet vrijwillig, hebben meege werkt aan de ontwikkeling van de Ameri kaanse en Britse kernbom. Als deze stemmingmakerij tussen cle Europese bondgenoten niet snel de kop wordt ingedrukt, zal Eisenhower niet veel wijzer worden op zijn Europese reis. Komt de onenigheid tot een uitbarsting, dan wordt een gesprek tussen Kroesjtsjev en Eisenhower over Europese zaken belast met een „taboe". Misschien is dat wel de bedoeling van De Gaulle en Adenauer, zij het om uiteen lopende redenen. De Britse politiek, die gericht is op een regeling van de Euro pese kwesties op zo kort mogelijke termijn, zal dan echter voorlopig hebben gefaald. Een topconferentie is dan in de naaste toekomst uitgesloten. Adenauer zal zijn doel hebben bereikt dat de toestand „be vroren" blijft en De Gaulle kan het ogen blik afwachten waarop Frankrijk met de stem van zijn kernbom kan meespreken in het concert der kernmogendheden. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer afdoende be wezen. Stuk voor stuk hebben zij mil- lioenen mensen baat gebracht. Tezamen in één tablet verenigd werken zij nog beter en helpen vaak waar andere middelen falen. Chefarine „4" is een middel tegen pijnen en griep, dat Uw vertrouwen inderdaad waard is. mm BEROEMDE GENEESMIDDEL ÈN IN ÉÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chelaro*. Een woordvoerder van het Duitse bonds- ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld dat het in het voornemen ligt in september de onderhandelingen met Nederland over tussen beide landen han gende problemen voort te zetten. De Duits-Nederlandse vraagstukken waarvoor nog een oplossing moet worden gezocht, zijn onder meer de Duitse scha devergoeding aan slachtoffers van het Nationaal-socialisme, de grenscorrecties en de Rijn- en Eemkwesties. De woordvoerder verklaarde dat de bondsrepubliek reeds overeenkomsten in zake de schadevergoeding heeft gesloten met Noorwegen, Luxemburg en Denemar ken. Verder wordt overleg gepleegd met België, Frankrijk, Groot-Brittannië, Ita lië, Oostenrijk, Zwitserland en Grieken land. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft bevestigd dat de onderhandelingen in sep tember worden hervat. Intussen zetten de commissies hun werk voort. BONN (AFP/Reuter) Het Westduit se ministerie van Defensie heeft, naar aanleiding van een bericht in het Britse socialistische dagblad de „Daily Herald" categorisch tegengesproken dat West- Duitsland zou deelnemen aan de produk- tie van de Franse kernbom. De woord voerder noemde het bericht absurd maar voegde er aan toe niet te weten of mis schien Duitse deskundigen op particulie re basis in Frankrijk werken. Van de zij de van het Westduitse ministerie voor kernenergie werd meegedeeld dat alleen reeds uit technisch oogpunt bezien de bondsrepubliek aan Frankrijk geen enke le hulp kan bieden. (Volgens de bepalin gen van de overeenkomst van Brussel van maart 1955 is het West-Duitsland verbo den atoom-, biologische of chemische wa pens te vervaardigen). De door het Lon- dense blad geuite vrees dat West-Duits- land plutonium aan Frankrijk zou leve ren werd ook ongerechtvaardigd genoemd. De proefreactor van Karlsruhe komt pas Adenauer eind dit jaar of later in werking en zal slechts kleine hoeveelheden plutonium le veren. Een woordvoerder van het Foreign Offi ce te Londen heeft een persbericht, dat de inlichtingendienst van de NAVO een on derzoek zou instellen naar de beweerde medewerking van Westduitse geleerden aan de Franse kernbom, als onzin be stempeld. Verscheidene Franse bladen reageren schamper op het bericht in de „Daily He rald". Het rechtse radicale blad „Aurore" wijst erop dat de Britten „een zekere Fuchs" in- dienst hebben gehad en dat Einstein en Oppenheimer in Amerika heb ben gewerkt. „Paris Journal" (gematigd links) verklaart dat de Duitse kerngeleerd- den tot de kostbaarste „oorlogsbuit" van de Amerikanen, Britten en Rusien hebben gehoord. De „Daily Herald" levert vandaag in een artikel onder de kop „een bedenkelijke alliantie steekt achter de Franse kernbom- plannen" felle critiek óp president De Gauilë- en bondskanselier Ad'éhaiiër. „Geesten van het verleden spoken in Euro pa", aldus de „Herald". Tegen de ach tergrond van hoop op vermindering van de koude oorlog en het wegnemen van de kernbommen staan „twee koppige, jaloer se, ambitieuze en misleide oude mannen, vastbesloten hun gezag en macht in West- Europa te laten gelden". „Samenwerking tussen Frankrijk en Duitsland is van levensbelang voor de vre de", aldus 't blad, „doch de alliantie van machtspolitiek tussen de 68-jarige gene raal De Gaulle en de 83-jarige Duitse kan selier Adenauer is een bedenkelijke ont wikkeling. Het brengt Duitsland door de achterdeur in deelgenootschap met De Gaulle's kernbom, die deze haastig vol tooit om de Verenigde Staten en Groot- Brittannië te dwingen hem een overheer sende stem te geven in de zaken van de Noordatlantische Verdragsorganisatie". Bij de onderhandelingen tussen de vak bonden en de werkgevers in de Ameri kaanse staalindustrie is men een stap ach teruit gegaan. De voorzitter van het Vak verbond van Staalarbeiders, David Mac- Donald, heeft besloten niet langer per soonlijk aan de besprekingen in New York deel te nemen. Volgens hem is er name lijk van de zijde der werkgevers geen sprake van serieuze onderhandelingen. Met het naderbij komen van het bezoek van Kroesjtsjev aan de V.S. houdt deze toestand de regeringskringen in Washing ton danig bezig. Men wijst er hier op, dat het conflict verre, van „rijp" is en dat, als men niet oppast, Kroesjtsjev de voor naamste Amerikaanse industrie tenge volge van de staking in volkomen wan orde zal vinden. In Washington verwacht men nu, dat de president in de nabije toekomst al zijn invloed zal aanwenden om de onderhan delingen weer nieuw leven in te blazen. Een dergelijke interventie zou zeker door MacDonald en zijn vakbond met instem ming worden begroet, daar de bond door een tekort aan geldmiddelen wordt be dreigd. Volgens schattingen beschikte de vakbond aan het begin van het conflict over 250 tot 300 miljoen dollar, maar elke week die de staking, waarbij 500.000 ar beiders betrokken zijn, voortduurt, kost 50 miljoen. De werkgevers daarentegen zijn vastbesloten de strijd tot het einde toe vol te houden en zij zullen de grootst mo gelijke druk uitoefenen, opdat de vakbond niet op het laatste oigenblik door het be zoek van Kroesjtsjev voor een klinkende nederlaag wordt behoed. „Tijdens de gehele duur van de onder handelingen te Genève hebben Adenauer en De Gaulle samen met succes verhin derd dat topbesprekingen werden gearran geerd. Tussen deze twee mannen bestaat een band: een vastbeslotenheid om de Britse invloed op het vasteland \e ver minderen, zowel politiek als economisch" aldus de Herald. De onafhankelijke rechtse „Daily Ex press" verklaart onder de kop „deze man is gevaarlijk", dat bondskande-lier Ade nauer „de ruzie tussen Rusland en de Ver enigde Staten wil laten voortduren, alleen maar om Oost-Duitsland en de gebieden verder naar het oosten, die na de oorlog aan Polen zijn gegeven, terug te krijgen. De politiek van Adenauer zou tot oorlog kunnen leiden, aldus de Express. De Britse minister-president, Macmillan, is verstoord over de regelingen van De Gaulle voor de komst van president Eisen hower naar Europa, aldus het Ameri kaanse tijdschrift „Newsweek". De Gaul le heeft Macmillans eerste voorstel tot een bespreking van de westelijke grote drie te Londen kortweg van de hand ge wezen, zo zegt „Newsweek" :'n de omge ving van Macmillan te hebben vernomen. Macmillan is „woedend", aldus het blad. De Australiërs zullen op grond van de nieuwe begroting minder inkomstenbe lasting betalen en hogere staatspensioenen krijgen. Hét-aantal immigranten dat in het begrotingsjaar kan worden toegelaten zal met 10.000 worden verhoogd tot 125.000. Minister van Financiën Harold Holt ver klaarde, dat de individuele burger voor de economische toekomst van Australië het belangrijkst is. INNSBRUCK (UPI) De weg van Bo den naar Innsbruck, die thans is afgesne den als gevolg van de zware regenval, zal naar de politie meededeelt, zaterdag weer vrij zijn. Een woordvoerder van de politie heeft gezegd, dat 40 tot 50 toeristen, voor namelijk West-Duitsers, in Boden van de buitenwereld zijn afgesneden en nog onge veer 50 in een hotel bij Boden Na de hevige stormen van het weekein de, bleek, dat aardverschuivingen de smal le weg naar Boden hadden geblokkeerd. Ploegen arbeiders zijn hard aan het werk om de weg vrij te maken. Aan de ene kant van de aardverschuiving wordt het nodige voedsel aangevoerd en overgesjouwd naar vrachtauto's, die aan de andere kant klaar staan om het verder te transpor teren. - WASHINGTON (Reuter/UPI) Func tionarissen van het Witte Huis en van de Amerikaanse veiligheidsdienst zijn onder weg naar Europa met het oog op Eisen howers bezoek aan Europa. Onder hen be vindt zich James Hagerty, de perschef van het Witte Huis. Hij zal in Bonn, Parijs en Londen het bezoek helpen voorbereiden. Zondag keert hij naar Washington terug. In Londen veiduidt, dat president Eisen hower waarschijnlijk ook koningin Eliza beth op kasteel Balmoral zal bezoeken. Het zou een niet-officieel bezoek v orden. Het Witte Huis heeft bekendgemaakt dat Eisenhower vandaag een persconferentie zal geven te Gettysburg, waarheen hij dinsdag voor een „werkvakantie" is ge vlogen. Eisenhower heeft nooit eerder een officiële persconferentie belegd als hij bui ten de. hoofdstad vertoefde. Het Witte Huis ypegde aan de mededeling toe dat de pre sident evenwél niets buitengewoon belang rijks heeft mee te aelen. Frans kabinet bijeen De ontmoeting tussen Eisenhower en president De Gaulle in september is van daag het onderwerp van een bijzondere ka binetszitting in Parijs, waarvoor De Gaulle zijn vakantie heeft onderbroken. Naar ver luidt zal de houding van de Franse rege ring gebaseerd ziin op De Gaulle's me morandum aan Eisenhower van 24 sep tember 1958 dat in feite nog steeds onbe antwoord is gebleven. Hierin stelde De Gaulle sterkere Franse deelneming voor aan „een stelsel van politieKe en strate gische beslissingen". Voorts zal De Gaulle nadruk legen op het belang van Ameri kaanse steun aan Frankrijks zaak in Al gerije op de komende UNO-vergaderingen. De permanente raad van de Noordat lantische Verdragsorganisatie zal van daag bijeenkomen ter behandeling van een suggestie om van Eisenhowers bezoek aan Europa gebruik te maken voor een bij zondere NAVO-bijeenkomst met de Ame rikaanse president. Het plan s door Italië geopperd, en heeft steun gekregen 'van de delegaties van een aantal kleinere landen. De Russische premier Kroesjtsjev heeft een uitnodiging om de UNO-Assemblee toe te spreken aanvaard, zo verluidt in New York. De uitnodiging werd gedaan door de secretaris-generaal van de UNO Ham- marskjoeld. Vragen, geen eieren Hongaarse vluchtelingen zijp van plan Kroesjtsjev „met vragen te bombarderen en niet met eieren of granaten" als hij volgende maand San Francisco., bezoekt. „Alles wat. wij wensen is een kans. om Kroesjtsjev enkele ragen te .stellen" zodat het Amerikaanse vol!: de antwoorden kan horen", aldus een lid van de „Vereniging van strijders voor de vrijheid". De verdediger van Caryl Chessman, A. L. Wirin, zal de kwestie opnieuw voor het hooggerechtshof van Californië brengen op grond van het feit dat president Her- bert V. Walker een verzoek van Chessman om aanwezig te mogen zijn wanneer het doodvonnis werd uitgesproken, niet in willigde. Zoals bekend stelde Walker de datum van de executie vast op 23 oktober, ruim elf jaar nadat voor de eerste maal het doodvonnis over Chessman werd uitge sproken. Kapitein Peter Townsend heeft volgens een Londens dagblad na zijn twee wereldreizen (de tweede om de eerste te filmen) besloten zich binnenkort te verloven met zijn Parijse secretaresse Marie-Luce Jamagne. Deze is reeds lange tijd zijn rechterhand voor zijn publikaties en zijn films en men heeft er aanvankelijk nooit iets onzakelijks achter gezocht, maar de laatste tijd gaan zij, naar in de omgeving van Toivnsend verluidt, steeds verliefder doen. Deze foto van beiden is gemaakt in de villa van Townsend in Saint Tropez. Binnenkort is de benoeming te verwach ten van dr. H. R. van Houten, oud-ambas sadeur in Mexico, thans directeur-gene raal politieke zaken op het ministerie van Buitenlandse Zaken, tot staatssecretaris van Buitenlandse Zaken. Dr. Van Houten, die op 13 augustus 1907 in Den Haag werd geboren, is de liberale beginselen toegedaan. Dr. Van Houten promoveerde na zijn studie te Leiden op het proefschrift „Egypte's internationaal statuut". Dr. Van Houten werd in 1932 tot gezantschaps attaché benoemd met als standplaats ach tereenvolgens Kopenhagen, Stockholm en weer Kopenhagen. In 1935 werd hij twee de gezantschapssecretaris en in 1939 eer ste gezantschapssecretaris. Van 1935 rot 1940 was Berlijn zijn standplaats. Vn 1940 tot 1945 was hij verbonden aah de diploma tieke vertegenwoordiging van Nederland in Washington, eerst als gezantschaps secretaris en sedert 1944 als gezantschaps- raad. Van 1945 tot 1948 was hij gezant- schapsraad te Brussel. De heer Van Houten werd in 1948 be noemd tot chef directie buitenlandse dienst van het ministerie van Buitenland se Zaken met de rang van gezant. Van 1951 tot 1957 heeft hij Nederland in Mexi co vertegenwoordigd, tot 1954 als gezant en daarna als ambassadeur. In 1958 is dr. Van Houten directeur-generaal politieke zaken geworden. Dr, Van Houten is een kleinzoon van mr. Sam van Houten, die minister van Bin nenlandse Zaken is geweest in het minis- terie-Roëll van 1894 tot 1897. GRAZ (AFP) De Oostenrijkse politie heeft dinsdag te Graz meegedeeld, dat in het meer van Toplitz geen persoonlijk dagboek van Heinrich Himmler, de leider van de voormalige S.S. is gevonden, ?oals in onofficiële berichten werd gezegcl Wel werden volgens de politie in het meer een lijst van alle medewerkers van de „operatie-Bernhard" (het maken van vals geld), een lijst met de valse biljetten van 5, 10. 20 en 50 pond sterling gemaakt van maart 1944 tot januari 1945, en sabotage- instructies in het Duits, Engels, Neder lands en Noors gevonden. De lijst van .deelnemers in het valse-mun- terseomplot bevat 146 namen, die nog te lezen zijn aldus heeft de politie later mee gedeeld. (De tewerkgestelden in deze onderne ming waren allen gevangen Joden, die door de verrassend snelle opmars dei- Amerikanen in Oostenrijk aan massale li quidatie ontsnapten Red.) Vertegenwoordigers van het Westduitse tijdschrift „Der Stern" hebben meege deeld, dat zij hopen vóór zondag nog meer kisten van de bodem op te halen. De vol gende week zal de vroegere leider van een verzetsgroep in Stiermarken, Gaiswinkler „Der Stern" gaan helpen. Gaiswinkler zegt ervan overtuigd te zijn, dat hij een voorraad goud zal vinden, die ook in het meer zou zijn geworpen. De leider van de groèp van „Der Stern", Löhde, heeft dinsdag op een persconferen tie gezegd, dat zijn groep een aantal dreig brieven heeft ontvangen, één uit Wenen en de andere uit Duitsland. Verder zei Löhde, dat iemand de dak werkzaamheden schijnt te hebben willen verhinderen door een van de kabels door te snijden waaraan een vlot was beves tigd. Er zijn zeven kisten opgehaald en nog acht op de bodem gezien aldus Löhde. (AFP) De duizenden valse pondsbil jetten. die in de opgehaalde kisten zaten, zijn door de Oostenrijkse autoriteiten in beslag genomen. Maar ^verscheidene bil jetten zijn bij de bergingsoperatie in het water terecht gekomen en door mensen, die in de omgeving wonen, opgevist. Toe risten maken nu jacht op deze biljetten. Zij hebben er veel geld voor over om deze „souvenirs" te bemachtigen. LONDEN (Reuter) Van gezaghebben de zijde wordt te Londen meegedeeld, dat Engeland zich wederom zal verzetten tegen toelating van China tot de UNO op de komende zitting van de UNO-assemblée. Ook Amerika en Australië hebben te kennen gegeven, dat zij tegen toelating blijven. Op reis Een bus met 35 mensen, die allemaal hun bogen aan hpt ontspannen waren, stond op een plein in Parijs. „Het is hier bloedheet, doe je trui uit, Bertus", zei een dame in een gebloemde japon, en dan tegen een magere dame vóór haar: „Heb u ook geneens overgordijnen op uw kamer? De mensen aan de overkant kenner je zó zien staan. As ik me eige uitkleed, mot me man met zijn jassie uitgespreid voor de ramen gaan staan! Ik zal me daar in me onderlijfie te kijk zette voor zo'n vreemde snoeshaan!" „Ook een toestand", vond de magere, „nee, er hange wél gordijnen, maar ik ben gewend, om me elke morgen fris te wassen en daar kóm ik nou niet toe met dat vreemde mens op mijn kamer. Ze hangt as een klit an me lijf èn maar kijke, nou, was je dan maar es lekker, ze doet het zelf ook niet; we rijen weer, o kijk es, hardstikke link hè, dié Eiffeltoren en al die grote gebouwen, maar wèl vuil, je zou ze zó es een soppie willen geven! Met een bus vlokken en een borstel, zou je hier goed werk kenne doen!" Ouwe taaie jippie-jippie jéhéhé" werd aangeheven en toen het uit was, zei de ge bloemde: „Die griet denkt, dat ze meer is as een ander, ze heb het zo hoog in der hoofd, nee, die daar bedoel ik. Ze probeert altijd, of ze voorin kan zitte en dat is niet sociaal!" Ze knikte in de richting van een jong meisje, dat een lome geblaseerdheid aan de dag legde. „We motte mekaar ver dr age en ver geve", begon een opa, die alleen op reis was. „Géén haat en jaloezie in de bus, maar vriendschap. Vriendschap is liefde zonder vleugels!" „Daar heb ie Opa weer, die zit altijd zo lekker uit zijn boord te klesse!", riep een behaarde jongeman met enorme biceps. Jajumjajum, jajum mot er zijn!!", brulde de bus opgetogen. „Die zus daar is óók een druif, ze probeert met die keurig-nette meneer an te pappen; kijk hiér es, wat een moorddadig gebouw!", riep het meisje van de behaarde jongeling. „Een mooie stad, maar wèl vuil", zei de magere dame weer. „As we der es uit zijn, hebbe we 't graag goed van ete en drinke, niet dat we dat thuis niet hebbe, hoor, maar je heb meer trék as je op vakantie ben, geen zorgen en zo, vindt u ook niet?" De gebloemde, dame knikte. „Nee, de zorgen benne ver van me bed", sprak haar echtgenoot. „Geef mij maar Amsterdam" en Mot er nog slaolie wezen?", klonk nu door de bus. „Vanavond gaan we fijn uit, naar de meissies kijke in de revue", grinnikten twee Jordaners onder elkaar. „De Moelin Roesj en de Folliebërgèr, ik neem cham pagne, goeie, géén nepsjampie. En we motte nog een stokbrood, kope!" „Morgen naar Versailles en vanmiddag de Metro, mieters", juichte een jong meisje. „Zeg man, geef me de jeweetwel es an, hij ligt in de dinges, daar zit dat spul in en de hoeheethet", zei een dame met een paars uiterlijk. „Ja, we gaan hier winkelen", begreep haar man en hij pakte een tas uit het net. Vijfendertig koopgrage lieden vlogen op de winkeltjes af en drie kwartier later zaten ze als blije kinderen elkaar hun inkopen te tonen: petjes in alle kleuren, Napoleon als presse-papier, Eiffeltorens met thermo meters erin, vlaggetjes en sjaaltjes met het Louvre erop. „Evegoed lollig, al die snuisterijen", zei de gebloemde tegen Bertus. De bus naderde het restaurant, waar ze de lunch zouden gebruiken. „Ik zet me broek alvast maar op de vreethaak", zei een dik mannetje jolig. „Man, ze kenne hier niet koke bromde zijn echtgenote grimmig. „En we neme der één, we neme der twee, we neme der drie, we neme der vier; en as der dan geen jajum is, dan neme we maar bier!" Joelend stapten ze uit. Marianne van Raait BUENOS AIRES (Reuter) De Rus sische fysioloog Eksras Asratjan, die op het ogenblik een internationaal fysiologen- congres in Buenos Aires bijwoont, heeft in een vraaggesprek voor het hoofdstedelij ke blad „La Razon" verteld, dat Rusland onlangs een reu en een teef in een raket op huwelijksreis naar de ruimte heeft ge zonden. De diei-en bleken hun geslachtelij ke functie normaal uitgeoefend te hebben en later had 't teefje een nest jongen ter wereld gebracht. Asratjan is lid van de Sovjet-akademie van wetenschappen en een leerling van de beroemde bioloog Pavlov. Naar zijn zeggen is een andere hond viermaal de ruimte ingeschoten en ongedeerd teruggekeerd. Ontlasten betekent: van een last ont doen, verlossen van een last of druk. In overeenstemming daarmee verstaat men onder ontlasting: verlichting, ont heffing van datgene wat iemand be zwaart. Zo kan men spreken van de ontlasting van het gemoed, wanneer iemand lucht geeft aan zijn gevoelens. Ter ontlasting van een verdachte kan men bepaalde feiten ter tafel brengen. Dan is ontlasting hetzelfde als vrijplei- ting. Oneigenlijk wordt ontlasting ook ge bruikt voor de daad van het zich ont doen van in het lichaam aanwezige af valstoffen en overdrachtelijk voor die ^afvalstoffen zelf. Advertentie

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3