Problemen Verwarmingskwestie aan een scheidsgerecht voorgelegd WISKER VOOR VERLICHTING Haring is dit jaar wel klein, maar kwaliteit is bevredigend IJmond-agenda Bejaardenhuis weer in raad Velsen ml Mi Ml w l Besluiten van Velser gemeenteraad Voorzieningen aan bijzondere scholen in Velsen Uitbreidingsplan voor Velsen-Noord door G.S. verworpen Internationaal damtoernooi in Amsterdam Trawlloggers vingen beter dan fleetloggers OP DE HONDERD VELDEN j (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) 8 n iH s 8 §gj 1 üf s 8 H §§f 8 8 m 1 Wf mk. B 8 B ilf §j B lil 1 B B lp 8SÜ jjj §u B j§§ s 1 m s B v-_ s l 3 jjj PJ B 1 1 J§ éi Hf mi HP iH 8 s 8 is §§f 8 8 s s m 8 8 1Sf is H in mi jp W Is 8 B O li! HF li Hü lp Éfe M m M mk w& m i i i i m* Dammer Tielrooy speelt gelijk tegen Dukel WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1959 De gemeenteraad van Velsen heeft dinsdagavond besloten de kwestie van de verwarmingsinstallatie van het W. F. Visserhuis te IJmuiden voor te leggen aan een scheidsgerecht, aan te wijzen door de geschillencommissie van de vereniging van Delftse ingenieurs. Deze commissie zal moeten uitmaken, of en zo ja welke fouten er zijn gemaakt bij de aanleg van de verwarmingsinstallatie in het IJmui- der bejaardenhuis. Partijen in dit geschil zijn de gemeente Velsen en de adviseur, die indertijd het bestek maakte en na installatie de gemeente vertelde, dat de zaak in orde was. Het tegendeel is later gebleken, aldus het college van Burge meester en Wethouders van de gemeente Velsen. Het was zelfs zo erg, dat bij een strenge winter een evacuatie van de bejaarden nodig zou zijn geweest. Er is over deze kwestie een uitvoerig debat gevoerd. De heer Marks (P. v. d. A.) opende de rij van sprekers. Hij signaleerde, dat er van het begin af moeilijkheden zijn geweest met de verwarmingsinstallatie van het W. F. Visserhuis. In principe was hij het dan ook eens met het college, dat nu eens een uitspraak over deze zaak wilde hebben. „Ziet men wel kans om des kundigen te krijgen, die meteen onafhan kelijk zijn?" wilde hij weten. Wethouder C. P. J. Maas (K.V.P.) ant woordde, dat de vereniging van Delftse in genieurs de leden van de geschilcommissie zal aanwijzen. Men is dus verzekerd van een onafhankelijke instantie. De heer Lips (A.R.) ging de geschiedenis ook nog eens na. Hij kwam tot de conclu sie, dat men had gewerkt met een advies bureau, dat over goede referenties beschik te en met een installateur, die erkend is. Nu wil men deze mensen aan gaan pak ken, maar de heer Lips had zowel uit het juridisch advies, dat mr. Van der Goot had gegeven aan de gemeente, als uit mede delingen van gemeentewege de indruk ge kregen, dat het nog lang niet zeker is, of de gemeente wel resultaat zal hebben. De rekening is integraal betaald, ook die van het adviesbureau. „Waar wilt u verhaal halen?" vroeg hij zich af. Veel risico's De heer Schotman (V.V.D.) zag vele ri sico's. „Maximaal kunnen we 5200 krij gen" betoogde hij. „Maar we moeten den ken aan een eventuele betaling van proces kosten. Er komen allerlei kosten om de hoek kijken en bij dergelijke geringe finan ciële-consequenties tellen die geducht mee. Ik heb de indruk, dat het niet in de eerste plaats om het geld gaat bij de gemeente, maar dat men de zaak nu eens volledig uit de doeken wil doen". De heer Nuyens (K.V.P.) zei, dat het wel prettiger zou zijn geweest, als men inder tijd met alle gebreken tegelijk op tafel was gekomen. Nu is het druppelsgewijs gegaan. „Het verdriet ons, dat het bejaardenhuis nu weer ter sprake moet komen" zei hij. „Want in het huis van de gehangene praat men niet graag over de strop". De heer Nuyens wilde ook wel iets meer weten over de procedure, die zal worden gevolgd. Is de uitspraak straks bindend? Wat gaat het kosten?" Hij wees er op, dat hoogleraren niet goedkoop zijn. „Gooi geen goed geld naar kwaad geld", waarschuw de hij. Hij kreeg de indruk, dat het met de com merciële kant van deze zaak wat scheef zit De garantietermijn is voorbij. Veel gebreken Wethouder Maas begon zijn antwoord met een uitvoex-ige beschouwing over de verschillende gebreken, die de verwar- mingsinstallatie in de loop der jaren heeft vertoond. Dat kwam eerst goed tot zijn recht, toen de gemeente in april 1958 een verwarmingsdeskundige in dienst nam, die een nader onderzoek instelde. Toen kwa men zoveel gebreken aan het licht, dat vernieuwing van de installatie het enige middel was. Er deugde veel niet, en een van de groot ste bezwaren was wel, dat de thermostaat zich in de warmste kamer, die van de di rectrice, bevond. Daardoor sloeg de ver warming te snel af, zodat men het in vele kamers te koud had. „Het kwam er op neer, dat het meestal in sommige vertrek ken te koud, in andere te warm was," zei de heer Maas. „Als we een strenge winter hadden gehad, hadden we waarschijnlijk tot evacuatie van de bejaarden moeten overgaan". „Er is maar één conclusie mogelijk. Dit is geen volautomatische kachelgeweest, zoals toch was afgesproken". Wethouder Haas. De heer Maas zei, dat dt gemeente zoveel geld zal vi-agen als destijds het salaris van de adviseur is geweest, namelijk 5200. Want de fout zit juist bij die adviseui\ De gemeente zou zelf ook liever alle gebreken in eens hebben genoemd, zei de wethou der aan het adres van de heer Nuyens. Maarf in 1956, toen de kachel in bedrijf kwam, had men nog geen verwarmings deskundige in dienst. De heer Maas zei er van overtuigd te zijn, dat de gemeente de strijd voor een scheidsgerecht zal winnen. De heer Lips was nog niet zo overtuigd. Hij vroeg of het college soms andere ge gevens had, als de raad had ontvangen. „Want. op grond van de ons verstrekte ge gevens zie ik de kansen niet helemaal", zei hij. „Ik heb er anders zojuist wat ge noemd" antwoordde de wethouder. „Alle door de verwarmingsdeskundige geconsta teerde feiten van de installatie zijn argu menten in ons voordeel". Juridische kant De juridische aspecten van het geheel waren door de heer Maas maar weinig uit- WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag t« worden 5 betaald, daar de bezorgers op donder- i dag moeten afrekenen. "DE ADMINISTRATIE voerig behandeld. Maar hij had er bij ge zegd, c'at er twee juristen in de raad wa ren, die dat ongetwijfeld zeer goed zouden kunnen doen. Inderdaad kwam daarna mr. Van Hattum (V.V.D.) het woord vragen. Hij zette een juridisch betoog op, waarin hij duidelijk maakte, dat de installateur geen blaam treft. Deze heeft een verwarmings installatie aangebracht naar de aanwijzin gen van de adviseur van de gemeente. Dat de installatie later niet goed bleek te zijn, komt geheel op rekening van de adviseur. Meneer de president! „Als u nu vraagt, of we een kans heb ben, moet ik iets vager blijven dan by een rechterlyke uitspraak het geval is. Het is altyd inoeilyk met zekerheid de uitslag te voorspellen, wanneer scheidslieden uit spraak doen, meneer de president" zei mr. Van Ilatuum, wiens laatste ver spreking veel hilariteit ontlokte. Hij zette uiteen, dat de gewone rechter niet meer in het geding komt, als het in derdaad tot dit scheidsgerecht komt. Dan moet men zich aan de uitspraak houden. Hij was van mening, dat men beslist tot de voorlegging van de kwestie aan arbiters moet overgaan. Dan kan men vaststellen waar de fout zit. De kosten vallen mee. „Ik vind het een beetje moeilijk om na dit kosteloze college zelf nog iets te zeg gen" zei de heer Nuyens. „De heer Maas heeft een meesterlijk schot gelost, toen hij verwees naar de juristen, maar het is door de „meesterlijke" doel man uitstekend ge stopt." Dokter Van Leusen. Dokter Van Leusen (P. v. d. A.) meende, dat men in elk geval tot dit behandelen door een scheidsgerecht moest overgaan. „Waar zit de fout? Daar gaat het om. Zelfs als er intern in de gemeente een fout is gemaakt dienen we dat te weten. En juist als men verontrust is over de gang van zaken met deze verwarming, moet men juist aandringen op behandeling. Of we al dan niet succes hebben is niet zo belang rijk. In ieder geval zal duidelijk blijken, dat de gemeente Velsen niet gemakkelijk is voor zyn adviseurs." „Het gaat niet om voor of tegen" vond mevrouw Heijkoop (V.V.D.). „Als mr. Van der Goot zegt. dat we het moeten doen, aan moeten we het ook doen. En dan kun nen we beter de kansen niet in een open bare vex'gadering bepraten". Welk laatste overigens toen natuurlijk al lang was ge beurd. De voorzitter kwam daarna nog even uit de doeken doen. dat hij het eens was De raad van Velsen heeft besloten tot het aanvragen en aanvaai'den uit 's Rijks kas van de zogenaamde bejaardenbijdra- ge voor zes te bouwen woningen aan de Schutterstraat te IJmuiden. Men verkocht aan de heer E. de Vries te Haarlem een terrein aan de Kaplan- straat te IJmuiden, groot 1815 vierkante meter, tegen 17.50 per vierkante meter. Voor het zuidoostelijk gedeelte van de Wüstelaan te Santpoort, gelegen tussen de Johan van Beemlaan en de Hoofdstraat, stelde men de voorgevelrooilijn vast. Aan het pand Lijsterlaan 1 te IJmuiden, dat voor het B.L.O.-onderwijs heeft dienst gedaan en waarvan de bovenverdieping door de onderwijzeres is bewoond, heeft men na ontruiming voorzieningen moeten treffen. De raad voteerde hiervoor een be drag van 960.-. De raad stelde voorschriften vast met betrekking tot de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden, gelegen in het gedeelte van Santpoort, dat wordt omslo ten door de Hoofdstraat, de Wüstelaan en de Johan van Beemlaan. Men besloot tot aanleg van een jeugd- speelveld en schooltuintjes achter de Bre- derodeschool en de Brederodekleuter- school te Santpoort. Een krediet van 8280 werd beschikbaar gesteld. De röad verleende medewerking aan het bestuur van de Sint Liduinaschool te Santpoort voor de aanschaffing van leer middelen voor het verkeersonderwijs. De gemeenteraad van Velsen heeft dins dagavond besloten medewerking te verle nen aan de volgende aanvragen: Aanschaffing van zestien nieuwe gas kachels door het bestuur van de rooms- katholieke jongensschool te Velsen-Noord. Aanschaffing van nieuwe verlichtings- ornamenten in de gangen en lokalen van de rooms-katholieke meisjesschool te Vel- sen-Noord. Aanschaffing van leermiddelen en meu bilair voor de Elout van Soeterwoude- school te IJmuiden. Aanschaffing van banken voor de eerste en tweede klas, materiaal voor het onder wijs in de lichamelijke oefening en leer boekjes voor het verkeersonderwijs, alles in de Da Costaschool te Velsen-Noord. Aanbrengen van een linoleum-vloerbe- dekking in de vier benedenlokalen van de Ds. H. W. Creutzbergschool aan de Alexan der Bellstraat te IJmuiden. Aanschaffing van leei-middelen en school meubelen voor de Groen van Prinsterer- school voor U.L.O. te IJmuiden. P. H. WESTEROP GEÏNSTALLEERD De heer P. H. Westerop is dinsdag op het raadhuis te Velsen-Zuid geïnstalleerd als lid van de gemeenteraad van Velsen. De heer Van Westerop neemt zitting als lid van de K.V.P.-fractie als opvolger van de heer Van Wely. Hij werd benoemd als lid van de commissie van bijstand voor economi sche zaken en bi'andweer, gas en water en voorbereiding plaatselijke strafwetgeving. Advertentie Grote sortering in moderne stoffen kappen. (Stoffen kappen gaan langer mee) MARKTPLEIN TELEFOON 4262 met mr. Van Hattum en de rechtskundige adviseur mr. Van der Goot, die van mening is dat de gemeente de zaak voor een scheidsgerecht moet brengen. „Een zeer bijzonder feit, drie juristen, die het met elkaar eens zijn", constateerde hij. Ter gelegenheid van de zesde verjaar dag van het muziekfestival van Men ton mocht prinses Gracia van Monaco tijdens de gala-avond de kaarsen van de feesttaart uitblazen. Geheel rechts prins Rainier; de heer met het witte jasje is Francis Palmero, burgemees ter van Menton en afgevaardigde in de nationale assemblee. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben goedkeuring onthouden aan het uitbreidingsplan-in-hoofdzaak voor het ge deelte der gemeente Velsen ten noorden van het Noordzeekanaal. De gemeente raad van Velsen heeft dinsdagavond be sloten tegen dit besluit beroep aan te te kenen. Wethouder Verbeek (P.v.d.A.), deelde in de raad mede. dat de afwijzing van Ge deputeerde Staten op formele gronden be rust. Men heeft vier bezwaren gemaakt: Men is het niet eens met de geprojecteer de spoorwegovergang over het tunnel plan in afwijking met het streekplan. De Grote Hout- of Koningsweg is in het streekplan van G.S. op 80 meter breedte ontworpen. In het uitbreidingsplan wordt in een veel geringei-e breedte voorzien. Gedeputeerde Staten verschillen met de gemeente Velsen van mening over de geprojecteerde oprit voor de brug over het binnenkanaal. Verder heeft de gemeente Velsen een weg geprojecteerd op een terreinstrook van de binnenhaven, terwijl G.S. hier ba sisindustrie willen. De raad hield vast aan de oorspronke lijke opzet en tekende daarom beroep aan. Het bezwaarschrift van Gedeputeerde Staten behoorde óp 1 mei te worden inge diend, omdat men een half jaar uistel had gehad. „Formeel klopt het" zei wethouder Verbeek, „want op het stuk staat heel mooi 22 april. Maar het poststempel ver meldt de datum 30 juli. WILLEM DE ZWIJGER-ULO De raad van Velsen heeft een krediet van 7200 verleend voor de modernisering van de personeels- en hoofdenkamer van de Willem de Zwijgerschool voor uitgebreid lager onderwijs te IJmuiden-oost. Het meu- milair, dat is verouderd, zal worden ver vangen. NIEUWE KLEUTERSCHOOL De gemeenteraad van Velsen heeft dins dagavond besloten medewerking te verle nen aan het Rooms Katholieke kerk- en schoolbestuur van de parochie van de H. Gregorius van Utrecht te IJmuiden voor de stichting van een drieklassige kleutei-school aan de Eenhoornstraat te IJmuiden. In de laatste week van dit jaar, tussen Kerstmis en Nieuwjaar, zal in een der grootste hotels te Amsterdam een zeer sterk bezet internationaal damtoernooi worden gespeeld. Voor Nederland zullen vier spelers uit komen: de kampioen 1959 B. Dukel heeft reeds toegezégd, dat hü aan het toernooi deel zal nemen. De volgende buitenlanders zullen van de party zyn: de Franse kampioen Delhom, de Zwitserse kampioen André Guingard, de Italiaanse kampioen Fanelli en een Rus. De Koninklijke Nederlandse Dambond organiseert tegelijkertijd een zogenaamd minor toernooi, dat eveneens een inter nationaal karakter krijgt door het deel nemen van Belgische, Franse en Zwitserse jongeren. Lammy van den Heuvel, Neder lands jeugdkampioen 1958 en 1959, zal zeker meedoen. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld zal de Nederlandse Dambond, in opdracht van de Internationale Dambond (I.D.B.) in het najaar van 1960 het toernooi om het wereldkampioenschap in ons land organiseren. In de maand juni hebben 74 vaartuigen deelgenomen aan de haringtrawlvis- serij en 149 aan de haringdrijfnetvisserij. De schepen, die de haringtrawlvisserij uitoefenden, behaalden veelal betere resultaten dan de drijfnetloggers. Aldus een publikatie van het produktschap voor vis en visserijprodukten. De aangevoerde haring was in het algemeen klein van stuk, maar in kwalitatief opzicht was ze vooral tegen het einde van de maand zeer goed. De regeling, dat van de aanvoer van haring per reis niet meer dan 60 percent als gezouten haring voor menselijke con sumptiedoeleinden mocht worden verkocht bleef tot 21 juni van kracht. Door de teleurstellende vangsten werd dat per centage op 21 juni op 75 gebracht. In juni werden 2.073 kantjes zogenaamde licht ge zouten haring naar de vismeelindustrie afgevoerd, terwijl voorts 42 kantjes wegens het niet behalen van de door het produkt schap vastgestelde minimumaanvoerprijzen doordraaiden. Evenals dat in het begin van de teelt 19581959 het geval was, werd ook thans door de coöperatie gezouten haring uit de handel genomen, aldus de mededelingen van het produktschap. De prijzen waar tegen dit geschiedde werden van week tot week vastgesteld en lagen voor maatjes haring tussen 50,en 110,voor steurharing tussen f 35,en f 75,— en voor groene haring tussen 80,en 100,per kantje. Veel kantjes uit de markt De coöperatie kocht bijna 15.500 kantjes gezouten haring aan, die voor een deel in koelhuizen werden opgeslagen voor ver koop op een later tijdstip. Bij de drijfnetharing waren de afslag- prijzen voor maatjesharing 43177 in juni 1959 en./ 37—130 in juni 1958. Bij steurharing respectievelijk 31118 en 41—86. Bij de trawlharing waren deze prijzen voor maatjesharing 35.40152 en f 35— 80 en voor steurharing 33,4095 en f 39—68. In Scheveningen werd de hoogste ge middelde prijs per kantje voor gezouten drijfnetharing betaald, namelijk I 87,11. In Katwijk was dat 85.29, in Vlaardingen f 84:55 en in IJmuiden f 85,80. De totale aanvoer van gezouten drijfnet haring was in Katwijk 12.491 kantjes, in Scheveningen 21.597, in Vlaardingen 5.387 en in IJmuiden 491. De gemiddelde prijzen per kantje ge zouten trawlharing bedroegen in Vlaar dingen 65,95, in Katwijk f 63,69, in Scheveningen f 61,66 en in IJmuiden f 58,59. De aanvoer bedroeg in Katwijk Qp 15 februari van het jaar 1960 hoopt de Damclub IJmuiden het feit te herden ken dat zij 35 jaar bestaat. De IJmuidense oprichters: G. van Zanten, Jo Kramer, Piet Visser en D. Ott hebben nimmer kunnen vermoeden, dat het toen opgerichte clubje in het vpormalige Koning Wilhelm huis, op de hoek Amstel-Kanaalstraat in Oud- IJmuiden, zo'n grote rol zou gaan spelen in het internationale damleven. Van deze vier oprichters is alleen krui denier Dick Ott thans nog onafgebroken spelend lid voor DCIJ gebleven. Het zal deze thans 65-jarige damspeler op die datum zeker niet aan belangstelling ontbreken! De damclub IJmuiden is met het tweede tiental (eerste klasse Kennemerland) en het eerste tiental, een der sterkste dam clubs in Nederland. De kopstukken: Theo Tielrooy (twee keer achtereen kampioen van Kennemerland), Laros en Dukel, er kend sterke meesters, en last but not least ex-wereldkampioen Piet Roozenburg; zij vormen een kwartet dat DCIJ internatio nale bekendheid heeft gegeven. Alle dammers in Nederland kijken dan ook met belangstelling naar de verrich tingen van DCIJ. In het seizoen 1958'59 waren Laros en Roozenburg gelijk op de eerste plaats ge ëindigd. Een hei-kamp van drie partijen was noodzakelijk; de clubtitel werd ten slotte door P. Roozenburg, voor de vierde keer in successie, gewonnen. Slagvaardigheid brengt winst Het is bekend dat P. Roozenburg een zeer moeilijke tegenstander is omdat de ex-wereldkampioen zo bewegelijk in het spel is. Men krijgt weinig houvast aan zijn spel. Tevens is Roozenburg vindingrijk; tijdens het sterkste positiespel vlecht hij allerlei slagwendingen en dreigingen in. En is Roozenburg eenmaal op dreef, dan kanhij ontzettend sterk spelen. Onder staande partij is de eerste uit de twee kamp LarosRoozenburg (die op grootse wijze door Roozenburg werd gewonnen) H Laros wit. Piel Roozenburg: zwart 1) 31-27 17-21 2) 37-31 21-26. Deze lange- vleugelopening is interessant na 41-37. Laros gaf met de 3de zet 32-28 de voor keur aan een snelle ontwikkeling. 3) 32-28 26x37. 4) 41x32 11-17. 5) 46-41 7-11. 6) 34-30 1-7. 7) 30-25? Beter is 41-37 waarna het optreden met 19-23 wordt voorkomen. 7) 19-23. 8) 28x19 14x23. 9) 25x14 10x19. Het beste is direct 41-37 te spelen. Nu Laros met de 10de zet 33-28 speelde, kreeg Roozenburg gelegenheid via de ruil 17-22 een actie op de witte lange verzwakte vleu gel te ondernemen. Hier ontstaan de eer ste moeilijkheden voor wit. 10) 33-28? 17-22. 11) 28x17 11x31. 12) 36x 27 12-17. 13) 39-33 7-11. Stand na de 13de zet van zwart: P. ROOZENBURG DCOOOCC^COOCOrXX^COCC^OCOOOOOCCOCCCOOOOOOOOCOOOCOOCOOOO: O wÊ. DOOOO A Hü iüi /XOO<X>COOOC<XX>COCOCOCCOOOC>aXXXXXX>CCOCCCCCOCOCXXX xcoooc H. LAROS Listig speculeert Roozenburg zonder de sterkste positiezetten te verwaarlozen met 7-11 op de damzet die bijvoorbeeld na 44- 39 als 14de zet mogelijk wordt door 23-29, 19x30 13-19 en 17x46. Deze dreiging dwingt wit tot een zet aan de lange vleugel. 14) 42-37 17-22. Wit wordt steeds onder druk gezet op de lange vleugel. En zwart vordert met terreinwinst. 15) 37-31 8-12. 16) 31-26 22x31. 17) 26x37 12-17. Wit moet wel weer op 27 spelen om het optreden met 18-22 tegen te gaan. 18) 32-27 3-8. 19) 35-30 8-12. 20) 30-25 9-14. 21) 44-39 19-24. Met een niet voor de hand liggende com binatie na bijvoorbeeld 22) 41-36? wint zwart een stuk door 24-29, 14-20, 5-10 en 17-22, 11x45. 22) 50-44 4-10. 23) 48-42 2-8. 24) 37-31 14-19. 25) 41-36 10-14. 26) 38-32 15-20. 27) 42-38 17-21. 28) 47-42 21-26. 29) 42-37 11-17. De doorbraak met 27-21 en na 31x11 volgt 12-17 18x27 waarna 38-32 faalt door 24-30 en 23-29, 19x37. Wit staat moeilijk en moet wel op veld 28 spelen om 17-22 te voorkomen. 30) 33-28 17-22. 31) 28x17 12x21. 32) 39-33 8-12. 33) 33-28 12-17. 34) 44-39 17-22. 35) 28x17 21x12. Stand na de 35ste zet van zwart: www. ÜH iëü mm 8 üi 8 issüsl Het is de moeite waard om 39-33 te spelen. De damzet met 24-30, 23-29 en 14- 20 levert wit gelijk spel op na 27-21, 32x21 en 31-26. Maar zwart kan eerst offeren met 16-21, daarna de damzet uitvoeren met 24-30, 23-29 en 14-20, waarna wit op nieuw de dam kan afnemen door 31-27 en 32-27. Toch houdt zwart de beste eindspelkan sen maar is het winst? De zet 36) 39-33 is belangrijk omdat wit daarna 33-28 kan spelen. 36) 38-33 5-10. 37) 43-38 10-15. 38) 40-35? 6-11. De stand is nu: Laros aan zet vervolgt met 33-28, een geheel voor de hand liggende positiezet. Roozenburg in grootse vorm, forceert in de stand na 33-28 op meesterlijke en geni ale wijze winst. Om zo te verliezen is al leen maar leerzaam. If ff ff S fff OOCOCOOOOOOCCCXXXÏCXXXXWI ',*X»>3000C<XX>-'JOOCXX> <JC<XCO00t 39) 33-28 23-29. Biedt wit stukwinst aan door 28-23 19x28 32x34. Daarna forceert zwart doorbraak naar ruit 40 door 24-30 14-20 en 13-19 met winst. 40) 39-34 29x40. 41) 35x44 18-23. 42) 49-43 23-29. 43) 28-22 (ook 27-22 helpt niet) 29-33. 44) 38x29 24x33. Ineens staat Roozenburg gewonnen. xaooooocrx ricrrrv orccococo •ntxxxxxy xx '-(«xco"W<x> m wfo. JU ^Hf wmb. OaXXDKXXOOOCCC-CCCCCOCOOCODCXDOaXÖXOCCCCCCCCCOCCCCCOCC' In de partij vervolgt Laros met 45-40 en geeft na 33-38 zich gewonnen. Anders zit er niet in. Op 32-28 volgt 33- 39 en 13-18 met dam. Op 43-39 volgt 19-24, 24-30, 13-18 en 14-19 met dam. Met deze winst toont Roozenburg nog altijd een der allergrootsten onder de meesters te zijn. Oplossingen en correspondentie te zen den aan het adres van de damredacteur: B. Dukel, Wijk a. Zeeërweg 125, IJmuiden. 4.796 kantjes, in Scheveningen 8.739 kant jes, in Vlaardingen 3.418 kantjes en in IJmuiden 2.153 kantjes. Totaal 19.106 tegen 8.020 in het jaar daarvoor. Hoge pry.s per kantje De gemiddelde prys per kantje was tot 30 juni veel hoger dan in voorgaande ja ren. Tegen 56,09 in 1956, 83,79 in 1957 en 62,32 in 1958 stond nu een prijs van 89,17. De aanvoer was geen hoogtepunt: 1956 86.701, 1957 46.499, 1958 91.261 en nu 67.467. De uitvoer van gezouten haring bedroeg in juli 1959 1756 ton voor een waarde van 1,8 miljoen. Afnemers waren België (675 ten), West-Duitsland (888 ton) en Noor wegen (86 ton)! De afzet van gezouten haring naar de laatste twee landen Ver liep enigszins traag door het ontbreken van grotemaatjesharing, waarnaar dë meeste vraag bestond. Ook het uitzonder lijk warme weer had invloed op de ver zending. In juni 1958 bereikte de export van ge zouten haring het totaal van 1.555 ton voor een waarde van 1,4 miljoen. De uitvoer- totalen in de eerste zes maanden van 1959 waren respectievelijk 13.260 ton en 10,6 miljoen en in het eerste halfjaar van 1958 respectievelijk 16.241 ton en 10 miljoen. Ook voor de verse haring werden in juni 1959 hoge prijzen betaald. De gemid delde prijs was f 0,38 per kilo bij een aan voer van 2.455 ton. Ruim tachtig ton verse haring werd naar de vismeelindustrie af gevoerd. 1315 ton verse haring kon worden geëxporteerd voor een waarde van 615.000. Afnemers waren onder meer België (222 ton) en West-Duitsland (1091 ton). De exporttotalen voor juni 1958 waren respectievelijk 594 ton en 257.000,Als een gevolg van het geringe aanbod van verse haring in het eerste halfjaar van 1959 vergeleken met hetzelfde tijdvak van 1958 liep ook de uitvoer terug en wel van 9.875 ton voor een waarde van 4,2 miljoen tot 6.304 ton voor een waarde van f 3,2 miljoen. De aamkampioen van Kennemerland (1957-58-59) Theo Tielrooy speelt tegen B. Dukel, damkampioen van Nederland 1959, een trainingswedstrijd. De bedoeling is Theo zo goed mogelijk voor te bereiden op het komend toernooi om de provinciale damtitel. De eerste ontmoeting was voor Dukel. In een moeilijke stelling met voordegl voor Dukel verzuimde de Nederlandse kam pioen de winstgevende voortzetting. De partij eindigde in remise. De tweede partij was in het voordeel voor de 25-jarige Kennemerland-kampioen. Tielrooy forceerde stukwinst maar het overblijvende eindspel leverde niet meer dan remise op. Bij analyse blijkt dat Tielrooy geen ma teriële winst had moeten nemen; met ge woon door te spelen had hij van Dukel kunnen winnen. De stand is nu: 22. De derde en laatste partij wordt volgen de week gespeeld. VELSEN WOENSDAG 12 AUGUSTUS Thalia: „Jerry als babysitter", 15 uur; „Het legioen van Zorro". 20 uur. Rex: „Karavaan", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: open van 14 tot 16.30 uur. Raadhuisï van 10 tot 12 uur spreekuur wethouder van Sociale Zaken. DONDERDAG 13 AUGUSTUS Thalia: „Het lokkend moeras", 20 uur, speciale voorstelling. Rex: „Karavaan", 20 uur. Raadhuis: van 9.30 tot 12 uur spreekuur wethouder van Openbare Werken. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: open van 14 tot 16.30 uur. Alcoholics Anonymous, zaal Abelen straat, van 20 uur af spreekuur. BEVERWIJK WOENSDAG 12 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „Gezwo ren kameraden"; 19 en 21.15 uur: „Pe terburger nachten". Luxor Theater, 14.30 uur: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen"; 19 en 21.15 uur: „Hier bin ich und hier bleib ich". Meerplein, 14 uur: Lunapark. DONDERDAG 13 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Don Giovanni". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi". eerste deel. Spoorsingel, 14 uur: Kortebaan-harddra- verij.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5