•flinke magazijnbediende 10 dubbeltjesrepen voor 7 5 cent Eik 3e stuk toiletzeep GRATIS Haring in tomatensaus van 56 voor 50 ct Zuidduits stadje verzet zich tegen Beierse zuinigheid WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1959 6 B. en W. van Wörth leidt algemene staking om behoud van het plaatselijke kantongerecht Castro gewond tijdens actie tegen samenzweerders? Arrestaties op Cuba duren voort Vergoeding onteigende Indiaanse grond in Californië Atlas-raket nadert operationeel stadium Radioactieve afval uit V.S. naar oceaanbodem V.S. halen een „wing" jagers uit Frankrijk Joods cultureel program voor gehele wereld Sch. 37 gaf aanvankelijk geen noodsein V er klaring van P.T.T. over radiocontact met zinkende logger Betoging tegen N'Kroemah op London Airport Amerikaanse commissie H-bom kan mensheid niet uitroeien Zuid-Afrika in gebreke bij taak in Z.W.-Afrika Voorlopige oogstraming per eind juli Resultaten van ideeënbussen Conflict bij V.V.V in Deventer Nieuwe Enosis-actie op Cyprus„desnoods met geweld" Scheepvaart Bij aankoop van I. 5,- De Gruyter-artikelen (Goudstreep, bloemenzeep of Romeo) Wenst U VROUWELIJK PERSONEEL (Van onze correspondent in Bonn) In de kleine Zuidduit.se stad Wörth aan de Donau heerst „revolutie". Men is in opstand gekomen tegen Beieren, een van de grootste Westduitse deelstaten, die er op uit zijn de staatsburgerlijke rechten van de Wörthers te beknotten. En dat neemt men daar niet. Wörth heeft slechts tweeduizend inwo ners en wat industrie. Het was tot 30 juni de zetel van het drie maal per week zit ting houdende kantongerecht. Een kanton rechter en zeven ambtenaren deden nier plichtsgetrouw hun werk, tot de staat Beieren aan het bezuinigen ging. De 27 gemeenten rond Wörth, die alle tot het ge bied van het kantongerecht behoorden, lagen namelijk nogal wat verwijderd van het trotse stadje. De mensen moesten tien tallen kilometers afleggen voor ze Wörth hadden bereikt. Te München, de Beierse hoofdstad, besliste men tenslotte dat het kantongerecht te Regensburg zou worden geestigd tachtig kilometer van Wörth verwijderd. Dat is de reden waarom men in het stadje aan de Donau spreekt over smaad en onrecht, dat München Wörth heeft aangedaan, temeer daar het kanton gerecht- langzamerhand en stelselmatig van allerlei belangrijke takken van dienst was ontdaan. De verontwaardiging school toch wel vooral in het feit, dat. Wörth meer dan vijfhonderd jaar een rechtbank binnen zijn muurtjes heeft gehad. Reeds in 1444 werd hier recht gesproken. De Wörthers hebben daar op een eigen aardige wijze tegen geprotesteerd. Zij gin gen over tot passief verzet, nadat zij te vergeefs met auto's, boerenkarren, trac tors, oogstmaterieel en wat dies meer zij haddén gepoogd te verhinderen dat de akten en de meubels uit het. gerechtsge bouw werden gehaald. De burgemeester en de wethouders alsmede de gemeente raad hebben het bijltje er bij neergelegd. De brandweer heeft zich onthouden, de oud-strijdersorganisatie sloot zich bij de staking aan en besloot de onthulling van een monument voor gevallenen uit te stel len tot München Wörth weer erkent. De opstand is algemeen, want de inwo ners sloten zich bij brandweer en B. en W. aan. Zelfs de werkster, die jarenlang het gerechtsgebouw heeft schoongehouden. en de zeven ambtenaren van het gerecht zij allen doen mee. want men heeft te München vergeten hen op het iuiste tijd stip de dienst op te zeggen of over te plaatsen naar RegensburgVan be middeling willen de Wörthers niet weten: NEW YORK (Reuter) Volgens de Amerikaanse commentator Drew Pear son is Fidel Castro in het afgelopen week einde bij de contrarevolutionaire verwik kelingen in Havana door een kogel ge wond. Dit is, naar Pearson verneemt, de reden waarom de Cubaanse premier niet naar Santiago in Chili gaat voor de pan- Amerikaanse ministersconferentie. Het is niet bekend of Castro ernstig gewond is, doch men verwacht dat binnenkort be kendgemaakt zal worden dat hij ziek is. aldus Pearson. De veiligheidstroepen van de regering hebben dinsdag in geheel Cuba arresta ties verricht en meer dan een ton wapens buitgemaakt. Maandagnacht en dinsdag ochtend vroeg is in verscheidene voorste den van Havana schieten geboord, doch verder is het rustig gebleven. Volgens het Amerikaanse blad „Miami News" heeft Fidel Castro, in het week eind zelf een einde gemaakt aan een bijeen komst van contra-revolutionairen. De sa menzwering had, aldus de „Miami News", het punt bereikt waarop een te genregering werd gevormd. De deelne mers waren voornamelijk zakenlieden die zich gedupeerd voelden door Castro's eco nomische hervormingen en militairen die trouw zijn gebleven aan de afgezette pre sident Batista. Agenten van Castro had den microfoons en bandrecorders in het huis aangebracht waar de contra-revolu- tionaire leiders bijeenkwamen. Toen de bijeenkomst was begonnen, stonden twee getrouwen van Castro op met de mede deling, dat allen in hechtenis genomen wa ren. Daarop kwam Castro de kamer bin nen. Hij vroeg verscheidene van de sa menzweerders spottend welke ministers- portefeuille zij zouden gaan beheren, aldus „Miami News". De ministers van Buitenlandse Zaken van de Organisatie van Amerikaanse Sta ten, die vandaag in Santiago bijeenkomen, zullen spreken over de politieke spannin gen in het Caribisch gebied en daarbij ra ken aan de vraag of men al dan niet tus senbeide moet komen in gevallen van sta ten waar een dictatuur heerst Cuba en Venezuela voeren actie tegen de dictato riale regimes in de Dominicaanse repu bliek, Nicaragua en Paraguay. Een meer derheid, waaronder de Verenigde Staten. Brazilië, Argentinië. Columbia, Peru. Mexico, Bolivia, Honduras, Chili en Costa Rica, heeft zich roods voor het beginsel van non-intervent ie verklaard. Mogelijk zullen de minister^ een „waakhond-com missie" voor het Caribisch gebied instel len. (AFP). De Amerikaanse commissie voor regeling van Indiaanse klachten is na een studie van elf jaar tot de conclusie gekomen, dat driekwart van de grond in Californië indertijd aan Indianen toebe hoorde. De kwestie is onderzocht nadat vertegenwoordigers van de 37.000 Indianen in Californië hadden geklaagd dat inder tijd, dat wil zeggen in maart 1851, de federale regering in Washington het In diaanse grondbezit zonder meer en zonder schadevergoeding had overgenomen. Mo gelijk zal de uitspraak van de commissie tot gevolg hebben dat alsnog schadever goeding betaald moet worden. Hiermee zouden dan miljoenen gemoeid zijn. men staakt, men bestuurt niet meer, men blust geen brand meer er wordt nau welijks nog geleefd, beweren de bewoners van omliggende steden en dorpen. Eerst moet het kantongerecht weer te Wörth gevestigd worden, voor men bereid 's tot overleg Deze zonderlinge „revolutie" duurt nu al weken en het ziet er niet naar uit dat de Wörthers zullen capituleren. Men ge looft dat' de stijfkoppigheid van de dorpe lingen zo ver zal gaan, dat het ministerie van Binnenlandse Zaken van Beieren ge noodzaakt zal zijn een amtbenaar met alle bevoegdheden in Wörth te plaatsen, ter vervanging van B. en W. Overigens slaat men zich in München op de borst wegens de grote vereenvoudiging van het be stuursapparaat, waarvan ondermeer Wörth het slachtoffer is geworden CAPE CANAVERAL (UPI) De Amerikaanse luchtmacht heeft dinsdag op Cape Canaveral een intercontinentale ra ket van het type Atlas afgevuurd op een doel in de Atlantische Oceaan dat 8.000 ki lometer van de lanceerplaats is verwij derd. De lancering is naar het schijnt gunstig verlopen. Als de proef lukte, zou de volgende Atlas afgevuurd worden door een operationele eenheid van de Ameri kaanse luchtmacht, 'gestationeerd op de vliegbasis Vandenberg in Californië. Uitstel VANDENBERG (UPI) Het lanceren van de Ontdekker V door de Amerikaan se luchtmacht is dinsdag opnieuw uitge steld om de gewone reden: slechte weers omstandigheden. De satelliet had drie we ken geleden al in de ruimte moeten zijn. Afstel WASHINGTON (UPI) De Amerikaan se luchtmacht heeft een ontwikkelingspro ject voor een nieuwe, vaste brandstof, op gegeven, nadat er reeds ruim 400 miljoen gulden aan uitgegeven was. De nieuwe brandstof zou gebruikt wor den voor de voortstuwing van de B-70, een nieuw type straalbommenwerper met vier raketmotoren van het type J93-5. De moto ren werden gebouwd door de General Electric Company, die nu opdracht heeft gekregen om het werk stop te zetten. De luchtmacht heeft het project geschrapt, omdat de raketten de B-70 voorbijge streefd zullen zijn tegen de tijd dat deze bommenwerper operationeel zou zijn. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse commissie voor kernenergie heeft dinsdag bekendgemaakt, dat zij het de partement van Marine zal, ma.qhj;ig<;n ra dioactieve afvalstoffen van laag gehalte ih de Atlantische ëiide Sfillé Oceaan te be graven op een minimum diepte van 1500 meter. Het betreft uitsluitend afvalstof fen van de regeringslaboratoria en -instal laties. De stoffen zullen op drie plaatsen in de Atlantische Oceaan overboord worden ge gooid. namelijk 380 km ten oosten van Cape Cod, Massachusetts, 168 km ten zuid-oosten van Cape Henry. Virginia, en 192 km ten zuid-oosten van Sandy Hook, New Jersey. In de Stille Oceaan zullen de afvalstoffen begraven worden op 296 km ten zuid-wes ten van Los Angeles en 224 km ten westen van San Francisco. Tenzij binnen veertien dagen bezwaren binnenkomen zal de machtiging automa tisch van kracht worden. PARIJS (Reuter) De Amerikaanse luchtmacht heeft vandaag aangekondigd, dat alle Amerikaanse tactische jachtbom menwerpers met straalaandrijving van de NAVO-basis te Etain (in Oost-Frankrijk) op 20 augustus naar de basis Spangda- helm in West-Duitsland zullen worden overgebracht. De jachtbommenwerpers van Etain, die de 49ste tactische „Wing" jachtbommen werpers vormen, zullen te Spangdahelm vliegtuigen vervangen, die naar Engeland zijn verplaatst. Dit is de eerste maatregel op grond van het besluit van de Amerikaanse regering, haar 200 straal jaehtbommen we? pers van het type F 100 uit Frankrijk weg te ha len, omdat Frankrijk weigert kernwapens op zijn. gebied te laten opslaan. STOCKHOLM (AFP) Op de vierde algemene vergadering van de Wereldzio nistenbond in Stockholm is dr. N. Gold man herkozen als voorzitter van deze or ganisatie. De verkiezingen werden gehou den op de laatste bijeenkomst van de con ferentie. die tien dagen heeft geduurd. Er is een voorstel aangenomen om een Joods cultureel en onderwijsprogram te organiseren, dat de stimulering van Joodse culturele activiteit in de gehele wereld tot doel heeft. Het program voorziet in op richting van een centrale Joodse hoge school in Europa, toegankelijk voor Joodse kinderen van alle landen. De assemblee was van mening, dat Joodse assimilitatie in de Westelijke wereld moet worden be streden door intensiever Joods onderwijs, dat bij Joodse kinderen, waar dan ook, het verlangen moet wekken Jood te blijven. In een resolutie over de Joden in de Sovjet-Unie verklaart de assemblée zich verplicht te gevoelen „de aandacht van de Sovjet-autoriteiten te vestigen op het feit, dat de Joden van de Sovjet-Unie niet over dezelfde mogelijkheden beschikken als an dere nationale en ethnische groepen" ern dat „in tegenstelling tot andere religieuze gemeenschappen de Joodse religieuze groe pen in de Sovjet-Unie geen centrale orga nisatie hebben." Een resolutie over West-Duitsland spreekt ernstige bezorgdheid uit over het „opduiken van vroegere nazi's in sleutel posities van de overheidsdiensten en ge rechtelijke instanties". Naar aanleiding van berichten omtrent de gang van zaken op het rijkskuststation Scheveningen-Radio te IJmuiden ten tijde van het vergaan van de Sch 37 in de nacht van 9 op 10 augustus wordt van P.T.T.- zijde het volgende medegedeeld: Te 01,46 uur werd op de noodfrequentle 2182 khz. een bericht opgevangen van de Sch 37, doch tengevolge van zeer slechte ontvangst zowel te IJmuiden-Radio als via de hulpontvangstations te Hoek van Hol land en Petten, werd uit dit bericht slechts begrepen, dat het schip water maakte en verzocht zijn rederij in te lich ten. Uit het feit dat dit bericht werd voorafgegaan door het zogenaamde spoed- sein „PAN" en niet door het noodsein „Mayday", hetwelk internationaal is voor geschreven, wanneer een met radiotelefo- niet uitgerust schip in dreigend gevaar verkeert en dringend hulp nodig heeft, werd de indruk verkregen, dat dit laatste niet het geval was. Getracht werd zowel op de noodfrequen- tie als op het meest gebruikte telefonie- verkeerskanaal contact met de Sch 37 te verkrijgen. Deze aanroepen werden echter niet beantwoord. Nadat, in samenwerking met Bureau Wijsmuller, waar het bericht vollediger was ontvangen, de ontbrekende gegevens waren aangevuld, werd om 02,15 uur zowel op de radiotelegrafische als radiotelefoni- sche noodfrequenties als op de in dienst zijnde verkeerskanalen en de speciaal voor dit doel kortgeleden in dienst gestelde zo genaamde visserij zender, die werkt op de door visserschepen gebruikte onderlinge telefoniekanalen, een volledig „PAN"- bericht uitgezonden. Tevens werden diverse bij reddingen be trokken wal-instanties ingelicht, onder andere de kustwachtpost te IJmuiden, doch niet die te Huisduinen, hetgeen gezien de opgegeven positie van het schip eigenlijk ook had moeten geschieden. Een half uur later deelde de schipper van de Sch 37 mede, dat het schip grotendeels onder water stond en de opvarenden in de reddingboot gingen. Dit bericht werd door hem wel als „Mayday", dus als noodbericht omgeroepen. Het werd onmiddellijk door Schevenin- gen-Radio heruitgezonden op beide nood- frequenties en de radiotelefonie-verkeers- kanalen, waarbij helaas verzuimd werd het bericht te doen voorafgaan door het sedert kort ingevoerde alarmsein voor radiotelefonie. Het op de telegrafische noodfrequentie heruitgezonden bericht werd wel voorafgegaan door het inter nationaal voorgeschreven telegrafische alarmsein, waardoor alle grote, met radio- telegrafie uitgeruste schepen werden ge alarmeerd. Het noodbericht werd daarna zowel tele grafisch als telefonisch een groot aantal malen herhaald, totdat te 09,05 uur een bericht werd ontvangen van het Duitse stoomschip „Rabenfels", dat meedeelde de boot met de opvarenden van de Sch 37 te hebben opgepikt en dat de gehele beman ning; dus was gered." (LONDEN (UPI) Een groep rechtse extremisten heeft premier Kwame Nkroe- mah van Ghana bij zijn vertrek naar Schotland voor zijn ontmoeting met ko ningin Elizabeth via een luidspreker laten weten, dat „het opperen van namen voor het koninklijke kind een impertinentie is." De rechtervleugel van de Liga van Em- pire-loyalisten bracht een draagbare luid spreker naar de luchthaven van Londen, vanwaar Nkroemah vertrok. Toen de pre mier het vliegtuig naderde, klonk door de luidspreker „Kwame Nkroema, de Em- pire-loyalisten verzoeken u gepaste eer bied te tonen voor hare majesteit de ko ningin. „Republikanisme is verraad, (dat slaat op de mogelijkheid dat Ghana een republiek zou worden). „Het opperen van namen voor het koninklijke kind is een im pertinentie. „Als u een van die twee din gen zoudt doen, stellen wij voor, dat u maar gauw uit Groot-Brittannië ver dwijnt." Nkroema reageerde niet op de betoging. WASHINGTON (UPI) Een bijzondere subcommissie uit het Amerikaanse Con gres, die onder voorzitterschap van de Democraat Chet Holifield in juni een aan tal getuigen heeft gehoord, is momenteel bezig met het opstellen van een rapport, waarin wordt aangetoond, dat de water stofbom niet het „laatste wapen" is. De H-bom kan de mensheid niet uitroeien en ook de beschaving of de wereldeconomie niet. aldus het rapport. De mens kan zich voor een groot deel tegen de radioactieve straling en voor een minder groot deel te gen de luchtdrukwerking van een H-bom- explosie beschermen. De slotconclusie luidt dat een land een oorlog met kern wapens kan overleven en zich van de gele den schade herstellen. Een der gehoorde getuigen heeft ver klaard, dat de Amerikaanse bevolking ef fectief beschermd kan worden als de re gering 20 miljard dollar uittrekt voor de bouw van schuilplaatsen. Het aantal slachtoffers van een atoomaanval kan hiermee worden teruggebracht tot onge veer acht percent van het aantal slacht offers, dat zal vallen indien er geheel geen schuilplaatsen zijn. NEW YORK (AFP) De UNO-com- missie voor Zuid-West Afrika heeft een rapport over de omstandigheden in dit gebied aanvaard. Hierin wordt gezegd, dat de unie van Zuid-Afrika niet haar taak in gevolge de mandaatregeling en het Hand vest der UNO heeft volbracht, die haar verplichtte bij te dragen tot het welzijn van de bevolking in Zuid-West-Afrika. Zuid-Afrika wordt, verweten in dit gebied zijn politiek van rassendiscriminatie te hebben toegepast en onder dwang bevol kingsgroepen naar andere plaatsen te heb ben overgebracht. De commissie nam voorts een resolutie aan, waarin het in trekken van het paspoort van een student uit Zuid-West-Afrika die een studiebeurs voor Oslo had gekregen, wordt veroor deeld. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de voorlopige oogstraming per 31 juli gepubliceerd: De opbrengst van de win- tergerst blijkt, ondanks een inkrimping van het areaal, ruim 2.700 ton of bijna ne gen percent hoger te zijn dan in 1958. Van rogge wordt de opbrengst per ha. tharts ruim twaalf percent lager geraamd, ter wijl een geringe inkrimping van de opper vlakte plaats vond waardoor de totale op brengst ruim 56.400 ton (13 percent) bene den die van het voorgaand jaar ligt. Van groene erwten steeg, zowel door een uitbreiding van de beteelde oppervlak te als door een hogere gemiddelde op brengst per ha. 8 percent) de totale produktie tot ruim 76.800 ton 18 per cent). De lagere opbrengst per ha. van schokkers (- 8 percent) werd ruimschoots goedgemaakt door de grotere uitzaai, waardoor de totale opbrengst nog steeg met 23 percent tot ruim 28.100 ton. Door een aanzienlijke inkrimping van het areaal kapucijners en grauwe erwten daalde, ondanks een hogere gemiddelde opbrengst, de totale produktie met 25 per cent tot even beneden de 4.000 ton. De opbrengst van gerepeld vlas daalde, als gevolg van een verminderde uitzaai met bijna 6.000 ton (zeven percent). Voor lijnzaad wordt slechts een geringe daling (twee percent) t.o.v. 1958 verwacht. Van vroege aardappelen is de opbrengst per ha. veertien percent lager. Daar de oppervlakte vrijwel geen wijziging onder ging, daalde ook de totale opbrengst met ca. veertien percent tot 165.600 ton. Ongeveer 300 bedrijven en diensten m ons land hebben een ideeënbus, die in 1958 totaal meer dan 30.000 verbeteringsvoor stellen opleverden. Hiervan konden 90.10 ideeën (30 pet.) in toepassing worden ge bracht. Deze bruikbare ideeën leverden de inzenders gezamenlijk een beloning op van 350.000 gulden. Deze gegevens zijn bekend geworden door een enquête die het Ideeëncentrum van het Nederlands Institüut voor Effi ciency (N.I.V.E.) heeft ingesteld. De uit slag globaal genomen is vrijwel ge lijk aan die van het vorige jaar. De hoog ste beloning die in 1958 voor een aanvaard idee werd uitgekeerd was f7000. Op administratief terrein komen minder ideeën binnen dan uit de produktiesector. De vraag hoeveel besparing door de 'n praktijk gebrachte ideeën werd bereikt, werd door 60 pet. der geënqueteerden be antwoord. De opgaven varieerden van f50 tot f2.500.000. Het bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in Denter is en bloc afgetreden, omdat de ledenvergade ring, korte tijd na de opening geschorst moest worden. Eén lid, voorzitter van een middenstandsvereniging, die zeide na mens meer leden te spreken, maakte be zwaar tegen de rechtsgeldigheid van deze vergadering, daar zij niet statutair bijeen was geroepen. Het bèstuür erkende de formele juistheid van het ^bezwaar, doch vestigde er de aan dacht op, dat sedert twintig jaren steeds dezelfde procedure was gevolgd. Dat nu onnodig en onwelwillend een ontijdig ein de aan deze vergadering werd gemaakt achtte het bestuur volkomen in strijd met de belangen van de vereniging. Het meen de de verantwoordelijkheid tegenover de vereniging en de leden niet langer te kun nen en willen dragen en bedankte daarom op staande voet in zijn geheel. NICOSIA (Reuter). In de ommuurde stadswijk van Nicosia de hoofdstad van Cyprus, zijn dinsdagavond pamfletten ver spreid, waarin de oprichting van een nieu we geheime organisatie voor aansluiting van Cyprus bij Griekenland wordt bekend gemaakt. De organisatie, „het enosisfront van Cyprus", zal met alle middelen waarover het beschikt, en zonodig met geweld, strij den voor de vervulling van de Grieks- Cyprische nationale wensen en rechten, aldus de pamfletten. De overeenkomsten met Engeland en de oprichting van een Cyprische republiek beschouwt het front als een eerste stap naar aansluiting bij Griekenland. „Als aartsbisschop Makarios de nationale weg bewandelt, zal hij ons als fanatieke aanhangers aan zijn zijde vin den", aldus de bekendmaking, „doch als hij maar even hiervan afwijkt zal hij in ons krachtige critici en wellicht zelfs tegen standers vinden". Aagtedijk 11 te Antwerpen v. Las Palmas. Aalsdijk 11 300 m. w. Kp. St. Vincent n. Tripoli. Abida 11 70 m. n.o. Kuria Muria eil. Acila 11 700 m. z.w. San Miguel n. Curacao. Alca 11 300 m. n. Cayenne n. Marseille. Algenib 11 v. Sint Vincent n. Antwerpen. Algol 12 te Montevideo. Alioth 12 te Santos. Alkaid 12 te Montevideo. Alkes 11 v. Rotterdam n. Bremen. Almkerk 12 te Beira. Alpherat 11 30 m. o. Recife n. Rio de Janeiro. Alwaki 11 v. Genua n. Port Said. Amerskerk 12 v. Fremantle n. Bombay. Amstelbrug 11 240 m. z.z.w. Las Palmas n. Leith. Amsteldiep 11 120 m. n. Guam n. Australië. Amstelland 11 v. Montevideo n. St. Vincent. Amstelstad 11 450 m. z.z.w. Tokio n. Hongkong. Arendsdijk 12 te Antwerpen. Arkeldijk 11 95 m. n.w. Alexandrië n. Halifax. Arnedijk 12 te New Orleans. Asmidiske 11 300 m. z.o. Kp. Race n. Hpt. Roads. Asterope 11 425 m. z.z.w. Kp. Race n. Baltimore. Astrid Naess pass. 11 Algiers n. Mena. Bali 11 20 m. z.o. Alicante n. Amsterdam. Bantam 11 v. Hamburg n. Bremen. Batu 11 v. Aden n. Belawan. Bengalen 12 te Chittagong. Blitar 11 v. Cairns n. Brisbane. Boissevain 11 v. Santos n. Buenos Aires. Bonita 11 v. New Orleans n. Laceiba. Boskoop 11 56 m. n.n.o. Ushant n. Barbados. Britsum 11 150 m. z.o. Osaka n. Wakamatsu. Calamares 11 te Gothenburg v. Rotterdam. Caltex Arnhem 12 v. Bahrein n. Batangas. Caltex Nederland 11 v. Gothenburg n. Londen. Caltex Pernis 11 60 m. n.o. Masira n. Mombasa. Caltex Rotterdam pass. 11 Gibraltar n. Rastanura. Caltex The Hague 11 te Singapore. Caltex Utrecht 12 te Bahrein. Camerounkust 11 te Freetown. Cities Service Valley Forge 11 850 m. n.w. Kp. De Goede Hoop naar Philadelphia. Colytto 11 310 m. z.o. Kp. Race n. Bremen. Coolsingel 11 710 m. z.w. Azoren n. La Guaira. Corilla 11 v. Singapore n. Cebu. Dinteldijk 11 550 m. z.w. Bermuda n. Cristobal. Duivendijk 11 45 m. n. Landsend n. Londen. Eenhoorn 11 50 m. z. Startpoint n. Londen. Ena 12 v. Balboa n. Guayaquil. Esso Amsterdam 11 350 m. w. Finist. n. Aruba Esso Nederland pass. 11 Kp. Bon n. Fawley. Giessenkerk 11 v. Hongkong n. Aden. Graveland 11 390 m. z.z.w. Lissabon n. A'dam. Grootekerk 11 135 m. o. Malta n. Antwerpen. Guineekust 12 te Antwerpen. Hathor 12 te Mostaganem. Hector 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Ilecuba 11 500 m. n.o. Flores n. San Juan. Helena 11 v. Rotterdam. 12 te Amsterdam. Helicon 12 te Puerto Ordaz. Kers ilia 11 te St. Vincent v. Grenada. Hestia 11 v. Kingston n. Tampa. Holendrecht 11 v. Emden n. Hampton Roads. Hoogkerk 11 v. Hongkong n. Shanghai. Hydra 11 400 m. w.z.w. Ouessant n. Bremen. Ivoorkust 11 v. Duala n. Lagos. Jac. Verolme 11 102 m. z.w. Wllma n. Coqulmbo. Joh. Frans 11 45 m. n. San Salvador n. Cristobal. Joseph Frering 12 te Las Palmas. Kaap Hoorn pass. 11 Comoren n. Abadan. Kabylia 11 300 m. o.n.o. Paramaribo n. B. Aires. Kalydon 11 v. Pt. Fortin n. Aruba. Kara 11 460 m. w.z.w. Landsend n. Rotterdam. Karimata 12 te Port Swettenham. Karimun 11 te Khorramshahr. Katelysia 11 v. Singapore n. Aden. Kenia 12 v. Thameshaven n. Rotterdam. Kennemerland 12 te Pte. Alegre. Kerkedijk 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Khasiella 11 te Curacao v. Punta Cardon. Kieldreoht 11 te Stettin. Kinderdijk 12 te Hamburg. Koningswaard 12 te Punta Cardon. Koratia 12 te Stanlow. Korovina 11 v. Belem n. Curagao. Kreeft 11 440 m. z.w. Valentia n. Wabana. Kylix 11 600 nr. o.z.o. Okinawa n. Kawasaki. Laurenskerk 11 30 m. o. Kp. Bon n. Antwerpen. Lawak 11 554 m. n.w. Kp. Calcanhar n. Kaapstad. Leeuwarden 11 v. Panamakanaal n. New York. Lekkerkerk 11 ten anker Bushire. Lemsterkerk 12 te Port Said. Liberty Bell pass. 11 St. Helena n. Philadelphia. Lindekerk 11 te Massawa v. Assab. Lissekerk 11 540 m. n.o. Sokotra n. Aden. Loenerkerk 12 te Bahrein. Louis Lantz 11 te Monrovia. L. Vrouwekerk 11 115 m. o.n.o. Masawa n. Suez Maaskerk 11 510 m. n.o. Mombasa n. Mombasa. Maron 11 te Bremen. Maureen 11 315 m. w.z.w. Ouessant n. Houston. Medon 12 te San Juan. Meliskerk 11 v. Bremen n. Rott'erdam. Memnon 12 te La Guaira. Merwede 11 v. Hamburg n. Bremen. Merwelloyd 12 te Bremen. Molenkerk 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Montferland 11 100 m. z.z.w. Ouessant n. A'dam Moordrecht 12 v. Bandar Mashur n. Landsend. Muntoren 11 240 m. n.n.o. Sokotra n. Durban. Naess Lion 11 33 m. n.n.w. Port. Said n. Napels. Nanusa pass. 11 Sabang n. Aden. Neder-Eems 11 te Amsterdam. Nieuw Amsterdam 12 te New York. Noordwijk pass. 12 Dungeness n. Monrovia. Nijkerk 11 60 m. z.o. Valencia n. Lissabon. Ommenkerk 11 v. Djibouti n. Singapore. Oostkerk 11 v. Le Havre n. Antwerpen. Oranje Nassau 11 te Port Elisabeth verwacht. Orestes 12 te Emden. Osiris 11 v. Houston n. New Orleans. Ouwerkerk 11 20 m. z. Kreta n. Genua. Parkhaven 11 v. Hamburg n. Bremen. Peperkust 11 v. Dakar n. Conakry. Pgr na 12 te Pladju. Philippia 11 258 m. o. Beira n. Mena. Polydorus 12 te Belfast. Prins Willem IV 345 m. n.o. Belle Isle n. Londen. Prins Willem V 12 v. Quebec n. Le Havre. Provenierssingel 12 te Yokohama. Purmerend 11 200 m. o. Ceylon n. Abadan. Pygmalion 11 500 nr. w.z.w. Ouessant n. R'dam. Rempang 11 110 m. n.o. Massawa n. Aden. Riouw 11 te Beira verwacht v. Mozambique. Roebiah pass. 11 Sabang n. Singapore. Rijndam 11 350 m. o.z.o. Kp. Race n. New York. Saloüm 11 75 m. z.z.w. Finisterre n. Dakar. Samarinda 11 70 m. z. Lissabon n. Lissabon. Sanana 12 te Saigon. Sarangan 11 160 m. n.w. Luderitzzaai n. Kaapstad. Slamat pass. 11 Maporca n. Genua. Solon 11 te Charleston. Sommelsdijk 11 290 nr. w.n.w. Scillys n. N. York. Stad Arnhem 11 60 in. w.z.w. Majorca n. Genua. Stad Gouda 11 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Stad Maassluis 11 140 m. n.n.o. L. Palm. n. L. Palm. Stad Rotterdam 11 v. Savona n. Alicante. Stad Schiedam 11 200 m. n. Texel n. Gent. Stanvac Malacca 11 v. Bangkok n. Buatan. Statue of Liberty 11 25 m. n.w. Comoro eil. naar Philadelphia. Steenwijk 11 400 m. n.o. St. Helena n. Dakar. Steven 11 130 m. n.n.o. Villano n. Gent. Straat Singapore 11 v. Adelaide n. Bunburry. Straat Soenda 11 v. Beira n Zanzibar. Tah'ama pass. 11 Gibraltar, n. Finnart. Tamara 11 te Port Said. Taria 11 230 in. o.z.o. Madras n. Calcutta. Ternate 11 330 m. n.o. Guam n. San Francisco. Teucer 12 te Brownsville. Texel 12 v. Kuwait n. Rastanura. Tiba 11 480 m. n. St. Vincent n. Hamburg. Tibia 11 100 m. z.w. Kreta n. Abadan. Tjikampek 11 et Penang verwacht. Tjipanas 12 te Hongkong. Tweelingen 11 545 m. n. Dakar n. Monrovia. Van der Hagen 11 v. Takoradi n. Monrovia. Van Waerwijck 11 v. Penang n. Singapore. Vasum 11 360 m. o.n.o. Aden n. Rotterdam. Vlist 11 te New York. Waterman pass. 11 Startpoint n. New York. Westertoren 11 145 m. z.z.o. Sokotra n. Aden. Willem Ruys pass. 11 Algiers n. Port Said. Witmarsum 11 260 m. n.w. Bermuda n. Le Havre. Wonosari 11 v. New Orleans n. Charleston. IJssel 12 v. Rotterdam n. Bremen. Zaankerk 11 30 m. z. Wight n. Genua. Zeeland 12 te Belawan. Zonnekerk 12 te Rotterdam. Zuiderkruis 11 v. Amsterdam te Rotterdam. SLEEPVAART ïtümber 11 v. Gibraltar te La Spezia. Friesland 9 520 m. n. Belem n. Buenos Aires. Schelde 11 te Maassluis. Witte Zee 11 v. IJmuiden te Maassluis. Zeeland 9 180 m. z.z.w. Marcus eil. n. Osaka. Zwarte Zee 10 te Maassluis. REPEN reclame, Geldig tot en met 18 augustus 1959 S90812 EEN VLUGGE LOOPJONGEN Plaats een Luidspreker VELSER RUBBERFABRIEK HOLLANDIA vraagt voor directe indiensttreding Hoog loon, basisloon op 23-jarige leeftijd ongehuwd bedraagt 48.— bruto. Ook kunnen JONGENS ter opleiding worden geplaatst. Aanmelden dagelijks tussen 7.30 en 16.30 uur Wijker- meerweg 8—10, Velsen-Noord. C. I.V. KENNEMERLAND U A. Jagerstraat 2 - IJmuiden (W.) vraagt voor spoedige indiensttreding pl.m. 24 jaar Persoonlijke aanmeldingen aan boven staand adres.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6