Ondanks duizenden bezoekers maakte Zandvoort tamelijk rustige indruk Ook Nederlands kapitaal in gemengde bedrijven moet verdwijnen HET V/EER DEBRE KLAAGT OVER WANBEGRIP BIJ FRANKRIJKS BONDGENOTEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN Gerard van Praag Kalme, vacht Zonnig en droog Aan het strand Vijf doden in het verkeer Kerkradenaren na bezoek aan Zandvoort met auto te water ZOAVO-actie op Malaya SUKARNO WAARSCHUWT Geruchten over een initiatief van De Gaulle inzake Algerije nemen nog steeds toe Jongeman schopt vriend van zijn zusje dood Nederlander speelde eigen rechter in Italië Prinses Beatrix terug van vakantie Wervelstorm over Brazilië: 59 mensen omgekomen Het woord is aan Hevige aardbeving treft Zuid-Formosa Vijf mensen verdronken Nederlandse arts in Italië verongelukt In de krant van heden: MAANDAG 17 AUGUSTUS 1959 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 uur. Zat 9-1 uur. Telef. adm. 5437, chef bezorging tot 7 u. 7519. Telef. redactie 5389, na kantooruren 5080. Haarlem: hoofdred. en alle afd. Telef. 15295. IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN -IJ MUIDEN, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN OMGEVING 44e JAARGANG NUMiVü... Verschijnt dagelijks beh. zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 c., p. kwartaal 7,65, franco per post 8,15. Losse nummers 12 ct. Girorekening IJmuider Courant no. 129288. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Hoofdredacteur: Simon Korter Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Redactiechef te IJmuiden: J. Kosak Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V, Grote Houtstraat 93, Haarlem Directie; P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ZANDVOORT HEEFT TIJDENS het afgelopen weekeinde in een vredige staat van beleg verkeerd. Een legertje van ruim vierhonderd politiemannen was van zaterdagmorgen tot zondagavond laat op de been om het verkeer te regelen en de orde te handhaven. In de badplaats en op de grote wegen in de omgeving stonden op de kruispunten meestal een paar politiemannen. En in de straten van Zandvoort patrouilleerden steeds maar weer agenten, alsof men ieder ogenblik een aanslag op-wie-dan-ook vreesde. De aanslag kwam niet. Sterker nog: tijdens dit weekeinde van de wereldkampioenschappen wielrennen op de weg was het in de badplaats en de omgeving ondanks de duizenden bezoekers tamelijk rustig. De aan- voerwegen naar Zandvoort gaven de indruk, alsof het een stille dag buiten het zomerseizoen was. In de badplaats was het zeer druk, maar van ge vreesde wanordelijkheden en een chaos viel niets te bespeuren. Over het aantal bezoekers bestaan de meest uiteenlopende meningen. Getallrn worden genoemd van honderd vijftig en zelfs honderdzeventigduizend. Dit is be slist te hoog gegrepen. Deskundige schat ters nemen aan dat zondag langs het tien km. lange parkoers ongeveer honderddui zend mensen stonden. De N.S. en N.Z.H. hebben volgens een vry betrouwbare ra ming zondag in totaal veertigduizend men sen naar en van Zandvoort vervoerd. 6y dit aantal moeten dan nog worden geteld: de passagiers van in Zandvoort gepar keerde bussen, motorrijders, fietsers enz. en de in de badplaats woonachtige of tij delijk verblijfhoudende kykers. De Com missaris der Koningin in Noordholland, dr. M. J. Prinsen, en hoge politie-autori- teiten waren mede by de wedstrijden aan wezig. Daar geen enkele ervaring met een eve nement als de wereldkampioenschappen bestond, heeft de versterkte politiemacht gewerkt volgens een vérgaande verkeers regeling, waarbij zeveel mogelijk verkeer uit Zandvoort werd geweerd. Deze rege ling is volkomen geslaagd zij het ten nadele van de middenstanders in het „be legerde" dorp. De honderden personen auto's konden zonder veel moeite naar de parkeerplaatsen in Haarlem, Heemstede en Vogelenzang worden geleid, waar pen delbussen van de N.Z.H.V.M. gereed ston den om de bezoekers verder naar Zand voort te brengen. De voorruiten van de toch in de badplaats aanwezige auto's wa ren „verlucht" met kaarten in verschil lende kleuren en opschriften: doorlaatbe- wijzen voor inwoners, dienstauto's, off- cials enz. Bussen, motoren, bromfietsen en fietsen kregen wel toegang tot de bad plaats. Voor deze voei-tuigen was er zo veel pai-keerplaats, dat er nog voldoende ruimte ovei'bleef. Hoewel de toeloop zaterdag reeds vro^g in de middag begon, viel deze aanvanke lijk tegen. Voox-al voor de nacht van zater- dag op zondag hadden de organisatoren een invasie van bezoekers verwacht. Maar de Belgen, die bij dit evenement ver in de meerderheid waren, kwamen pas zondag- mox-gen in grote getale. Velen van hen zijn zaterdagavond al over de grens gekomen. Afgeschrikt door mededelingen over de stringente vei'keersx-egeling, zijn zij pas enkele uren voor het begin van de wed strijden van zondag tot de badplaats dooi- gedx-ongen. De kleine aantallen Belgen, die zaterdagavond al aanwezig wax-en, hebben met zuidelijke blijmoedigheid de grootheid van Rik van Looy bezongen, tus sen de vele „yells" hun dorst lessend met hun nationale drank. Na de wedstx-ijden van zaterdagmiddag stx-oomde een groot aantal bezoekers weer weg: naar de par keerplaatsen en vandaar in sommige ge vallen naar Amsterdam, waar zij de bloe metjes gingen buiten zetten. Zaterdagavond was het niet veel druk ker dan op een normale zomerse avond In de nacht daarna viel van di-ukte ook niet veel te bespeuren. Nergens zag men iets van de verwachte massa's mensen, die hun nacht in café's en op de stx-aat zouden doox-brengen. De eet- en drinkhui zen puilden beslist niet uit, 's nachts was het er zelfs zeer xustig. Een enkeling probeerde op een beschut plaatsje te slapen, een paar jongemannen hadden zich van een strandstoel als slaap plaats voorzien. Op de pai-keerplaatsen hebben bezoekers de nacht in auto's doox-- gebracht. Enkelen probeerden aan de rand van een bosje wat nachtrust te genieten. Maar hiervan kwa u niet veel. want een kille zeedamp maakte het buiten-zijn al lerminst tot een pleziertje. Dat hebben on dermeer de vele politie-agenten en ook de „op wacht staande" bestuurdei-s van Verwachting tot mox-genavond: Zonnig, droog en iets warmer. Ovei'wegend zwakke wind. Volledige weerrapporten op pagina twee. Zomers en zonnig strandweer met een zwakke tot matige wind tussen west noord. Temperatuur 's mid dags rond 22 gr. Zeewater helder met sterke golfslag, temperatuur 19 gr. C. Zeer helder zicht. Laag water 's morgens elf uur en 's avonds half twee, hoog water 's avonds half zes. Strand voor fiet sen berijdbaar van zeven uur tot half twee en van acht uur 's avonds af. N.Z.H.-bussen wel ondervonden. Overi gens is er in de badplaats veel slaapge legenheid ongebruikt gebleven. Zondagmorgen hogon de toevoer na vijf uur. Geleidelijk kwamen de bezoekers in grotei'e aantallen binnen en om ongeveer negen uur was de toevloed van bezoekers aangegroeid tot één aangesloten mense lijke keten van Zwarteveld en Stationsplein tot de ingangen van het parcoux-s. Zon- Twee inwoners van Kerkrade, de 28-jari- ge J. Weelen en de 23 jarige H. J. Spor- ken, zijn verdronken, toen de auto waarin zij zaten om kwart over twaalf in de af gelopen nacht bij Oirschot in het Wilhel- minakanaal reed. Twee andere inzittenden, de 25-jarige A. Sporken en de 24-jarige G. Goedkoop, beiden eveneens uit Kerkrade. hebben zich nog uit de auto weten te red den. Zij moesten met een zenuwschok in het ziekenhuis worden opgenomen. De vier jongemannen waren op de terug weg van de wielerwedstrijden te Zand voort. De 52-jarige mevrouw C. van der Molen Slot uit Broek op Laneendijk, die op haar bromfiets van de vlotbrug te Koedijk kwam en de weg AlkmaarDen Helder wilde oversteken, werd aangereden door een personenauto, bestuurd door J. R. uit Leeuwarden.. De bromfietster werd een eind meegesleurd. In zox-gwekkende toe stand werd zij naar het ziekenhuis te Alk maar overgebracht, waarzij is overleden. De 22-jarige C. Kolsters uit Middelbeers is op de px-ovinciale weg DiessenMiddel beers met zijn bromfiets tegen een boom gereden. Hij werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Tilburg vexwoerd. Bij aan komst bleek hij reeds te ziin overleden. De 48-jarige C. van der Westen is, toen hij in Raamsdonk de weg van Gorinchem naar Geetruidenberg wilde oversteken door een personenauto oven-eden. Hij was on middellijk dood. SINGAPORE (UPI) Australische Sabre-straaljagers zijn voor het eei-st in actie gegaan tegen communistische ter roristen in Malaya. De operatie werd uit gevoerd in samenwerking met de strijd krachten op het terrein. dagmiddag om vijf uur verdwenen de eer ste mensen van het parcoux-s naar een van de gei-eedstaande bussen of naar het sta tion. Na half zeven gingen de sluizen van het parcours wijd open en stroomden de mensen in dichte de mmen naar bussen en station, waar bereden politie de mensen massa in het gareel hield. Terwijl arbei ders de hekwex-ken gingen afbreken, bleef de badplaats gezellig druk tot na het uit stekende vuurwerk dat om tien uur op het strand vlak voor de rotonde werd afge stoken. Vele Zandvoorters hebben de bezoekers niet met open armen ontvangen. Zelfs wa ren winkelruiten met planken beschermd tegen mogelijke opdringex-igheid van de wielerenthousiastelingen. Bij het kopen van eetwai'en wax-en dezen in het geheel niet opdringerig. Vcor gemeente en ox-ga- nisatox-en moge het evenement financieel geslaagd zijn, de middenstanders denken hier over het algemeen anders over. Enkele café's sloten zatex-dagavond al om tien uux-, waarbij het publiek beleefd maar op een duidelijke wijze uit de zaken werd gedreven. Van een „welkom"-stemming was nergens iets te bespeuren. De planken voor de winkelramen en de prikkeldx-aadverspeiringen i-ond tuinen hebben echter geen dienst behoeven te doen. Van wanordelijkheden was geen sprake en het pubhek gedi-oeg zich, hoe wel soms uitbundig en wat joelend, be- hoox-lijk rustig. Eén jongeman kreeg in het politiebureau wat gelegenheid tot kalmte te komen. Op het totaal aantal be- zoekex-s is dat een zeer schrale oogst, ge zien de fox-se politiemacht. DJAKARTA (AFP) President Sukar no van Indonesië heeft Nederland gewaar schuwd, dat al het Nederlandse kapitaal met inbegrip van dat in gemengde bedrij ven uit Indonesië zal worden verwijderd indien het halsstarrig blijft in de kwestie- Nieuw -Guinea. In z'n jaax-iijkse boodschap aan het land ter gelegenheid van onaf hankelijkheidsdag zei de president, dat de overneming van Nederlandse ondernemin gen door Indonesië sedert vorig jaar ver band hield met de strijd voor de bevrij ding van West-Irian en een zeer belang rijke stap was in oe Indonesische pogin gen om het nog noor Nederland bezet gebied terug te krijgen. Echter niet alle Nederlands kapitaal werd overgenomen, en Nederland houdt hardnekkig vast aan zijn standpunt in de kwestie West-Irian. „Ik laat hier een waarschuwing hox-en, dat indien Nederland in deze kwestie hals starrig blijft, dan ual aan de geschiedenis van al het Nedexdandse kapitaal, met in begrip van dat in gemengde bedrijven, op Indonesische bodem een einde komen". In zijn boodschap die als titel droeg „de herontdekking van onze i-evolutie". spx-ak de president ook over de rol van het niet- Nederlandse buitenlandse kapitaal bij de opbouw van Indonesië. Het buitenlandse (Van onze correspondent in Parijs) Dc Franse minister-president, Michel Debré, heeft zich, ter gelegenheid van de inwijding van een nieuwe school in het plaatsje l'Ile-Bouchard, gisteren publieke lijk beklaagd over het wanbegrip, dat Frankrijk van de zijde zijner westelijke bondgenoten ondervindt inzake zijn Alge rijnse politiek. „Het is het recht van het hernieuwde Frankrijk," zo riep de pre mier uit, „dat het onder de omstandighe den waarin we verkeren van zijn bondge noten de meest complete steun verlangt. Onze politiek is gericht op de restauratie van Frankrijk en niet op zijn isolement." Buitenlandse diplomatieke waarnemers in Parijs bx-engen deze uitlatingen van De bré in vex-band met de moeilijkheden die Frankrijk ondervindt om zijn Algerijnse politiek bij de volgende UNO-vex-gadering volgende maand nog te kunnen „verko pen". Al wel eerder heeft Debré de be vriende, of tenminste westelijke, mogend heden van Frankrijk met tegenmaatrege len gedreigd, indien ze doorgingen de Al gerijnse nationalisten financiële of andex-e hulp te vex-lenen. Toch valt het op, dat Debx-é zich dit keer geen uitlatingen heeft veroorloofd, die de bedoelingen van pre sident De Gaulle al te gevaarlijk zouden kunnen compromitteren of doorkruisen. Over de mogelijkheid van vredesonder handelingen met de Algerijnse rebellen- regering, waarvan Debré niettemin per soonlijk een vex-klaarde tegenstander is, heeft hij nu met geen woord gerept. Toch worden de geruchten hierover da gelijks sterker. Men neemt aan dat de Gaulle, bij zijn reis naar Algerije op 27 augustus zich vooral op de hoogte wil stel len van de houding, welke politieke en mi- litaire kringen daar zouden aannemen in dien hij nu zijn volle gewicht in de weeg schaal wierp om met de Algerijnse na tionalisten een ex-nstig gesprek te kunnen voeren. Opmerkelijk Het is in dat opzicht ook opmerkelijk dat de premier van de Algerijnse rebellem-e- gering, de ex-apotheker Ferhat Abbas, die, tussen haakjes, vorige week bij een bezoek aan Bai-celona, door de Spaanse regering over de grens werd gezet, van zijn kant nu openlijk heeft verklaard, dat hij een uitnodiging van de Gaulle dit keer zal aan- vaax-den. In de kringen van het F.L.N. zou het moment voor een rechtstreeks ge sprek met Frankrijk dus gunstiger kun nen zijn geworden. Ofschoon de grote meerderheid van het volk in Fx-ankrijk een initiatief in deze richting van de generaal ongetwijfeld ook krachtig toe zou juichen, mag men de te genstand die de Gaulle hier van de ultra's en militairen in Algerije, doch ook van het Franse parlement ontmoeten zal, niet on derschatten. De Gaulle is eventueel zeker bereid, ge lijk hij binnenskamex-s al moet hebben ver klaard, het parlement onmiddellijk te ont binden indien men hem van die kant zou trachten te hindex-en. Maar een eventueel verzet van de hoge legerleiding, die het Algerijnse probleem met louter militaire middelen tot een „oplossing" denkt te kun nen brengen, zou zelfs voor De Gaulle veel moeilijker te bezweren zijn. Voor 26 augustus heeft het Franse staatshoofd een nieuwe speciale zitting van de x-egering bijeen geroepen en men vex-wacht nu, dat hij dan voor zijn ministers een tipje op zal lichten van de sluiex-, die zijn vooi'ne- mens met betrekking tot Algerije verhult. niet-Nedeiiandse kapitaal moet zich hou den aan de eisen die de republiek heeft ge steld en moet geen negatieve rol spelen. „Als het stilzwijgend economische sabo tage pleegt of illegaal steun verleent aan de contra-x-evolutie, dan moet men niet ver rast zijn als het Indonesische volk dit ka pitaal op dezelfde wijze behandelt als het Nedeidandse kapitaal". Sukarno zei dat Indonesië de voorkeur geeft aan buiten landse kredieten boven buitenlandse kapi taalsinvesteringen. Desondanks zal Indo nesië verdraagzaam genoeg zijn jegens buitenlands niet-Ned ei-lands kapitaal. (UPI) Sukarno heeft voox-ts gezegd, dat Indonesië „het systeem van 't libera lisme volledig aan kant moet zetten" en zich in de toekomst helemaal moet reor ganiseren en wel doordat alle instrumen ten van de macht of de ontwikkeling van het land in handen gebracht worden van de staat met zijn geleide democratie. Met een verwijzing naar wat hij onge veer dertig jaar geleden schieef, name lijk, dat „die betere toekomst alleen voor honderd percent km komen, als de maat schappij geen kapitalisme noch impex-ia- lisme meer zal kennen." zei Sukarno, dat sommige Indonesiërs de revolutionaire be weging in gevaar brachten door het op een akkoordje te gooien met de Hollanders. „Door de ronde-tafelconferentie werd on ze I-evolutionaire geest vex-waterd. In In donesië zelf sloten wij compromissen met niet-x-evolutionaix-e Nederlandse groepen, refoi-mistische groepen." Hij zei voox-ts, dat die personen, die niet begi-epen dat de ronde-tafelconferentie een compi-omit- teren was, „vanaf 1950 de geest van de Indonesische natie vergiftigden met het vergif van het reformisme. Zij zeggen, dat wij ons altijd neer moeten leggen bij in- tei-nationale overeenkomsten". Sukax-no zei daarep met nadx-uk: „Als het aan hén gelegen zou hebben, zouden wij nog in een ronde-tafelconferentie- sfeer leven, nog in de sfeer van een In- donesisch-Nederlandse Unie, in de sfeer van de suprematie van het Nedexdandse kapitaal." Die mensen begrepen niet, dat, wat wij nodig hebben een concentratie is van na tionale kracht, in plaats van 'n uit elkaar breken van die kx-arbt. Hij voegde daaraan toe, dat het. kwaad van de splitsing van het volk door de politiek van 1950 af dui delijk zichtbaar werd en zijn climax twee jaren geleden met de x-ebellie bei-eikte. „Om die reden moeten wij die Pei-mesta in atomen uiteenslaan, totdat zij geheel en al verdwenen zal zijn." Sukarno betreurt het niet, de constitutie van 1945 weer ingesteld te hebben en over te zijn gegaan tot een geleide democx-atie. „Ik nam die stevige maatx-egei in de vorm van een presidentieel besluit, niet omdat ik de dictator wenste te spelen maar om dat dit besluit op de wil van de meerder heid des volks berustte". „Zonder iets te verheimelijken, wil ik zeggen, dat wij ons volledig afgekeerd heb ben van de westerse democratie, waarin men door het liberalisme vrijelijk met elkander de stx-ijd aanbindt, maar ander zijds hebben wij sedert lang geleden al vierkant elk dictatorschap verworpen. De geleide democratie is de democratie van het gezinsverband zonder de anarchie van het liberalisme en zonder de autocratie van het dictatorschap". Met zijn opmerkingen over het Neder landse kapitaal in de gemengde bedrij ven zinspeelde SuKa-mo blijkbaar op on dernemingen, zoals de „Shell Oil Compa ny" en „Unilever", die gedeeltelijk ook in Britse handen zijn. Precies 46 keer kronkelde gedurende het afgelopen weekeinde een reeks renners door Zandvoort tijdens de wereldkampioenschappen voor ama teurs en profs op de weg. Ongeveer 100.000 mensen zagen dat kleurig tafreel langs zich voorbijtrekken. Elders in ons blad geven onze verslag gevers en fotografen hun indrukken weer van dit evenement, dat sportief gezien een groot succes werd, maar waarover vooral de zakenmensen in de badplaats bepaald niet tevreden De 18-jarige J. W. V. uit de Badhuis straat in Scheveningen is gisteren overle den nadat hij door andere jongens was mishandeld. De jongeman had 's middags tijdens een onenigheid met zijn 14-jarig vriendinnetje het meisje een klap gegeven, 's Avonds gingen de broer van het meisje, de 22-jarige A. J. D. en enige vrienden er per bromfiets op uit om V. voor de klap ter vei-antwoording te roepen. In de Jan de Baenstraat zag<:n zij hem lopen. Na een woordenwisseli ig kreeg hij van D. een harde trap tegen de ondei'buik. Kx-eunend van pijn viel hij >p sti-aat neer, waarna D. hem nog tegen de nek schopte. Zonder zich om hun slqcbroffer te bekommei-en x-eden D. en zijn vrienden weg. Omwonen den kwamen V., die inmiddels het bewust zijn had vei-loren, te hulp en waarschuw den de politie en le geneeskundige dienst. Toen een dokter a-riveerde, was de jon gen echter x-eeds dood. Een der nekwer- yels bleek gebroken te zijn. biet zoeken naar dt dader vergde wei nig tijd. Zijn naam en adres waren enke le bewoners van de Jan de Baenstraat be kend. Voor zijn huis in de Hanneman- straat kon hij worden gearresteex-d. Een 36-iarige Nederlandse automobilist wei-d zondagochtend op de Brennerpas in gehaald door een 44-jarige Belgische auto mobilist. De wijze waarop de Belg pas seerde vond de Nederlander zeer gevaar lijk. Toen hij, een eindje verdex-op, de Belgi sche wagen langs de weg zag staan, be sloot de Nedei-lander het recht in eigen handen te nemen. Hij stapte op de wagen toe, lichtte de mo torkap op en trok de ontstekingsdraden los. De Belg, die vei'haal wilde halen, kreeg een kaakslag die zo hard aankwam dat de kaak brak en de Belg naar een zieken huis moest worden gebracht. De Italiaanse politie heeft de Nederlan der die uit de Friese gemeente Utingera- deel afkomstig is, wegens mishandeling op gesloten. Met een KLM-constellat.ion uit Milaan is Prinses Beatx-ix zaterdagavond om streeks tien uur van haar vakantie in Italië op Schiphol teruggekeerd. De Prin ses werd op het platform van de Amster damse luchthaven verwelkomd door Prin ses Margriet. RIO DE JANEIRO (Reuter) Een wer velstorm die zaterdag de staten Parana en Santa Catarina in Zuid-Brazilië teisterde, heeft aan tenminste 59 mensen het leven gekost en honderden gezinnen dakloos ge maakt. De storm ging gepaard met stort regens, waardoor vele wegen werden ge blokkeerd. Verscheidene kleine plaatsen zijn geïsoleerd. Lady Astor: Wij vrouwen praten inderdaad teveel; doch zelfs dan zeggen wij lang niet alles wat wij weten. TAIPEH (UPI) Na de overstromings ramp van de vorige week is Formosa za terdagavond in het zuiden getroffen door een hevige aardbeving, de ergste van de laatste acht jaar. Ten minste zestien men sen kwamen om het leven, tachtig werden gewond, ruim zesduizend werden dakloos. Politie en militairen zoeken nog naar slachtoffei-s in de puinhopen. Volgens voorlopige berichten werd de meest zuidelijke stad van Formosa, Hengtsjoen, nagenofg geheel vernield. Er zouden alleen nog enkele betonnen gebou wen overeind staan. In het overstronvngsgebied zijn medi sche teams van da Amerikaanse max-ine inmiddels begonnen aan het inenten van de bewoners tegen tyfus, welke ziekte de laatste dagen op sommige plaatsen ge constateerd werd. In Tsjanghoea, dat het ergst door het water getroffen werd ^oeren Amerikaan se mariniers dag e.i nacht per helikopter brood aan, dat ;n gx-ote hoeveelheden wordt gebakken op een Amerikaans schip. Door de overstromingen kwamen bijna duizend mensen om het leven en werd een kwart miljoen dakloos. TOKIO (UPI) De wex-velstorm die nu uit Japan op weg is naar het Russische schiereiland Kamtsiatka heef- in Japan, volgens de laatste berichten de dood ver oorzaakt van 132 mensen. 114 woi-den nog vei-mist, 1.031 kregen verwondingen. De prefecturen Nagano, waar 48 mensen om kwamen en 51 nog vermist worden, en Jamanasji, 40 doden en 57 vermisten, weid den het ergst getroffen. Zondag was een in Duitsland gelegerde Amerikaanse militair, een zeer goed zwem mer, met vijf Duitsers en zes uit Amster dam afkomstige meisjes gaan zeilen. Toen de Amerikaan ging zwemmen, kreeg hij kramp en verdween in de diepte. Tot dus verre is zijn stoffelijk overschot niet ge vonden. Een 21jarige Franse jongeman uit Co- lombes, is bij Kijkduin in zee verdronken. Hij kampeerde met een vriend op het kampeercentrum Ockenburg. De jongeman kon niet goed zwemmen. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden. Het 18-jarige meisje M. Snijders uit Sit- tard is bij het zwemmen in de Maas te Stokkum verdronken. Samen met een vriend was zij de Maas van de Nederlandse naar de Belgische zijde overgezwommen. Bij het terugkeren naar de Nederlandse oever verdween zij in de diepte en ver dronk. Het lichaam is nog niet gevonden. Een 7-jarig zoontje uit het gezin Roe- lofsen te Opheusden is bij het spelen met vriendjes in de Rijn gevallen en verdron ken. Deelnemers aan een studentenkamp op Schiei-monnikoog hebben het zwaar ver minkte lichaam van een man gevonden, dat aan de noordzijde van het eiland was aangespoeld. Identificatie bleek niet moge lijk te zijn. Het stoffelijk overschot is als vijftigste niet-geïdentificeerde drenkeling op het drenkelingenkerkhof „Vredenhof" ter aarde besteld. De 39-jarige Nederlandse arts P. J. Kraaijeveld uit Bussum, die in Campiglio in Italië zijn vakantie doox-braeht is daar verongelukt. Hij kwam om het leven toen hij in een zestig meter diep ravijn stortte bij 'n begrtocht in de omgeving van Tren- to. Pag. Sukarno dreigt 1 Weerrappoiien 1, 2 'Zandvoort „in de branding"1, 8 Economisch nieuws2 Toch is het zo2 Schade in Oostenrijk 3 Van dag tot dag3 Op de Praatstoel3 Feuilleton4 Radio en Televisie4 Agenda 5 Uit stad en omgeving,5, 6 Beurs 6 sport 9, 10, 11 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Advertentie Kennemerlaan 100-106 Tel. 5501 Grote sortering TERLENKA PANTALONS Advertentie - BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 BIG-BEN PLASTIC JASSEN

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 1