In de vl en op zee Waarom zo'n geringe deelname in IJmuiden? AJmond-agenda Havenberichten Dagelijks bestuur visserijschap voor minimum-prijzen KELTUM PLEET VER LICHTING Wasmachines - Centrifuges 4 Kindervakantiefeesten van Fivoy Juwelier DE BOER Moskvitsch in Duitsland OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY LOENDERSLOOT Beu van IJsland-geschil Enige Britse reders slaan het oog op Groenland Experiment met ringnet voorlopig gestaakt De „Haarlem" opgelegd Oceaanreis gaat niet door Tankwagen van rubber WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1959 „Honden hebben van achteren toch altijd poten?" Dergelijke kreten waren dinsdag te horen op het strand bij IJmuiden. Ook „hé, sta niet boven op zijn staart" of de verbaasde uitroep „er zit een lieveheersbeestje op zijn snuit". Een „loopgroep" van kinderen die deelnemen aan de Fivoy-vakantiefeesten in IJmuiden is zandvormen aan het maken. Schildpadden, krokodillen, honden, noem maar op, zelfs een schol. Liesbeth Groenhart, kinderverzorgster en Corrie van Dongen, studerend voor kleuter leidster houden een oogje in het zeil. Zij hebben beiden drie weken van hun vakantie opgeofferd om als leidster van Fivoy-kinderen op te treden. „Opgeofferd" is een onjuist woord want voor Corrie is het al het vierde jaar en Liesbeth is ook niet van plan het bij deze eerste keer te laten. „Het is een leuke manier om je vakantie door te brengen". Het groepje is maar klein, negen jon gens en meisjes van gemiddeld elf jaar oud. De deelneming valt eigenlijk wat tegen. Maar het is voor IJmuiden de eer ste keer dat er Fivoy-kindervakantie- feesten zijn. De ouders kijken liever de kat eerst uit de boom voor zij hun kroost aan de leidsters en leiders toevertrouwen. Inderdaad was hier de eerste week reden toe. De gemiddelde leeftijd van de leiding was wel erg laag. Men laat zijn kinderen nu eenmaal niet graag over aan jongens en meisjes van vijftien tot zestien jaar. Dit bezwaar kan nu echter niet meer doorslaggevend zijn. Er zijn meer ouderen gekomen en aan iedere groep is een oudere of zijn twee jeugdige leiders toegewezen. Deze laatste week hebben zich zo weinig kinderen opgegeven dat men moest over gaan tot gemengde groepen. Voorheen waren bokken en schapen gescheiden. Voortaan ieder jaar vinden dat het tijd wordt om te eten. „Dat is altijd een heel probleem", zegt juffrouw Corrie, „zij willen nooit gelijk eten". Vrijdag is het de prijsuitreiking van de zandvormenwedstrijd. Van iedere vorm Advertentie Het moderne model „JEUNESSE" AO nu ook in edelstaal per couvert KENNEMERLAAN 60-62 Dealer Keltum Pleet te IJmuiden BEVERWIJKSE JEUGD NAAR KAMPEN Een jeugdelftal van „Beverwijk" is in het kader van de sportuitwisseling naar Kampen gegaan en daar de gast van KHC geweest. Men heeft de voetbalwedstrijd met 81 gewonnen. Zondag heeft men de oude stad Kampen bezocht. Via de Noord oostpolder ging men naar Giethoorn, waar men aan een puntertocht deelnam. Met grote voldoening kan de Beverwijkse jeugd terugzien op het verblijf in Kampen. BEVERWIJK WOENSDAG 19 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „Zonen der woestijn"; 19 en 21.15 uur: „Avon tuur op Mallorca". Luxor Theater, 14.30 uur: „De sneeuw koningin"; 18.45 en 21.15 uur: „Gigi". DONDERDAG 20 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21 15 uur: „Keizerswals". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi", tweede deel. VELSEN WOENSDAG 19 AUGUSTUS Thalia: „Watt en Half-Watt op avon tuur", 15 uur; „Let's rock", 20 uur. Rex: „Odyssee", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw: open van 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 20 AUGUSTUS Thalia: „Alle hens aan dek", 20 uur. Rex: Als woensdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als woensdag Alcoholics Anonymous, zaal Abelen straat: Van 20 uur af spreekuur. Raadhuis: Van 9.30 tot 12 uur spreekuur wethouder van openbare werken. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Antoinette Pamela Jolanda n Eduard Rudolf Johan, kinderen van A. B. van der Have en P. F. Linnen- :amp, Duinenbosch 32. en Op grond van een handelsverdrag Uls- sen de Sovjet-Unie en West-Duitsland zullen Moskvitsch personenauto's op de Westduitse markt ivorden gebracht. Enige wagens zijn reeds in de tuin van de Russische handelsmissie in Bad Iionnej gezien. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR ■TJ Kennemcrlaan 9 - Tel. 5271 I Erkend installateur PEN. ("'J0' Ik knutsel graag, dieren van hout. Boet seren doe ik ook veel", zegt hij en onder tekent zijn schepping met zijn naam in een fraai gestileerd schepenornament. Maja van Voorst is uiterst geconcen treerd bezig een hond te vormen. Zelf9 het voederbakje vergeet zij niet. Af en toe verdwijnt een joelend jongetje tot zijn knieën in de diepblauwe zee. Die golft zwakjes in de koele oostenwind. Een zeemeermin met een flatteuze knik in het slanke lichaam ontstaat onder de vlijtige handen van Nellie Prins. „Zij is bijna net zo lang en dun als die meneer", zegt zij tegen een vriendin en wijst naar ons. Het vriendinnetje giechelt en werpt een schep zand over onze schoenen. Met nog iets minder zelfvertrouwen trekken wij ons terug. Tussen de meisjes ontspint zich een diepgaande discussie over het al of niet bestaan van zeemeerminnen. Ook juffrouw Corrie moet het ontgel den. Zij helpt een jongetje een fortje te maken. Als het af is betwijfelt dit knaapje op luide toon de gelijkenis met een echt fort. „Bemoei je er niet mee", krijgt hij te horen. Ja, waar blijft anders je pres tige. Etensproblemen Indringertjes, niet tot de groep be horend, hebben inmiddels enige vernie lingen aan de beeldhouwwerken toege bracht. Verbitterd scheldend stoppen de makers de gaten in hun beesten weer vol. Een paar kinderen begeven zich op weg naar de kuil met hun kleren en halen demonstratief pakjes brood en flessen met koude thee en limonade tevoorschijn. Zij BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: M. C. Kuiper-van Nie- kerken, z., Lindenstraat 33, IJmuiden- Oost; M. E. Linsen-Dudink ,z., Bruno Klauwersstraat 19. Santpoort; A. A. Alte- na-Sintenie, d., Antillenstraat 4, Sant poort; E. E. Lamers-Brantjes, d., Starre- bosstraat 8, Velsen-Noord; G. M. de Wit- van den Ende, d., Tulpenstraat 31. Sant poort; P. M. van den Berg-Diemel. z., Broekbergenlaan 39, Santpoort: H. E. Gla- don-van der Wiel, d.. Kaplanstraat 4, IJmuiden; C. Jongejans-Glim, z.. Mei doornstraat 4 rd., IJmuiden-Oost; J. P. Zandberg-Groen, d., Stratingplantsoen 54 rd., Velsen-Noord; A. van der Molen-Pij per, z.. Schulpweg 90. Velsen-Noord; M. C. van Norden-Auer, d„ Hyacintenstraat 32, Santpoort; M. J. van der Pias-Bal, z., Drie- huizerkerkweg 164, Driehuis. ei J k A H B 6i te ai d< in de wei'eldkampioenschappen. en de maker daarvan wordt een foto ge maakt. Als het kiekjes nemen gedaan is plonst de hele groep in het water. De eigenaar van het fort staat er op het broze bouwseltje te vernietigen. Deze drang wordt door de leidsters gelukkig niet aangemoedigd. Nadat ieder zich heeft afgespoeld is het etenstijd. Iedere dag staan er andere spelen op het programma, speurtochten, vossejach- ten, sport op verschillende sportvelden en in gymnastiekzalen (door de betreffende instanties belangeloos afgestaan). In het natuurbad Velserend treffen wij een „fietsgroep" onder leiding van Wouter de Haas (tweede klas ambachtschool) en Nel Molemans (vierde klas ULO) aan. Ook deze twee leiders zullen volgend jaar weer van de partij zijn. Net als de zes jongetjes die deze week onder hun bewind staan. Hoe zij zich vermaken ziet u op bijgaande foto. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 1886 Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Herman Lithmeyer van Rotterdam, laden Wessanen Wor- merveer; Theano. Dieppe;Rhine Ore, Puerto Or- daz; Plato, La Pallice; Confid, Hamburg, schroot lessen Hoogovens IJmuiden; Zaanstroom. Londen; Lucas Bols 2, Haukipudas; Adema, Antwerpen; Peregrine, Great Yarmouth; Tanny, Rotterdam; Johanna, Norrsundet; Molensingel, Hamina; Hol- dernook, Shoreham, wordt gesloopt te Haarlem; Thelma 4, Rotterdam; Ellen M, Jacobstad; Admi- ralengracht, Hamburg; Magas, Hamburg; BaJdur, Lulea; Rugen, Köping; Heinrich Honald, Ant werpen; Maron, Rotterdam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Daje Böhmer van Rotterdam; Delftdijk, Karlstad. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Sparta naar Warrington, geproviandeerd te IJmuiden; Lucas Bols 1, Hernosand; Aghios Nocolajos, Londen; Madzy, Gothenburg; Vega, Delfzijl; Jacob Rusch, wismar; Jura, Gothenburg, walsmateriaal van IJmuiden; Earlsfield, Dover, ledig IJmuiden; Eemstroom, Shoreham; Texelstroom, Fowey; He- riot, Leith: Gerd, Londen; Belgia, Antwerpen. Clangula, Rotterdam: Montferland, Bremen; My- ra, Rotterdam; Charis, Rotterdam; Labotas, Ham burg; Kai, Kopenhagen; Rijnstroom, Huil; Cen- terport, Gdynia, ledig IJmuiden; Adema, Ham burg; Amstelstroom, Londen. Woensdag vertrok uit IJmuiden: Lijnbaans gracht naar Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). (Van een Haagse medewerker) Enige trawlerreders uit Huil (Engeland) hebben te kennen gegeven, dat zij traw lers naar de visgronden bij Groenland wil len zenden, omdat zij het visserijconflict met IJsland uitzichtsloos achten. Deze wens dwingt de reders om grotere traw lers te bouwen, gezien de eisen, die de visserij bij Groenland aan de vissersvloot stelt. De Westduitse trawlers vissen al gerui me tijd bij Groenland. Zij kunnen als de pioniers voor deze visserij worden be schouwd. Het verbond van de Duitse traw lerreders heeft thans echter medegedeeld, dat de Bondsregering in Bonn meer steun zal moeten verlenen voor het opsporen van nieuwe gronden ter vervanging van de door het IJslandse besluit om de visse- rijgrenzen van 4 op 12 mijl te brengen ver loren gegane visgronden. De Duitsers be twisten, evenals de Engelsen, de recht matigheid van het IJslandse besluit. In middels gaan er echter ook in Groenland stemmen op om de visserijgrenzen uit te breiden ter bescherming van het eigen visserijbedrijf De proeven met een door de Urker vis sersvloot geïntroduceerde nieuwe vangst methode op de Noordzee, waarover wij vorige week bijzonderheden gaven, zijn voorlopig gestaakt. Zoals wij reeds meld den, werd hierbij gebruik gemaakt van een zogenaamd ringnet volgens een Ame rikaans patent, en was voorwaarde van welslagen de aanwezigheid van grote scho len vis. De UK 202, het nieuwe vlaggeschip van de Urker vissersvloot op de Noordzee, heeft deze grote scholen vis niet gevonden, zodat er van enige serieuze proefneming geen sprake kon zijn. Men besloot met het verder experimenteren te wachten tot het zogenaamde Breskens haring-seizoen in september wordt geopend. Daarop is men met normale netten ter visvangst gegaan .Hierbij is een net in de schroef van de UK 202 gedraaid. Het nieu we Urker vlaggeschip is toen door een andere Urker, de UK 57, de vissershaven van Scheveningen binnengevoerd. Wel een pechreis dus, deze eerste vaart van de UK 202. De VEM heeft nu na de „Vios I" ook de „Haarlem" IJM 9 voorlopig opgelegd. Eerst moet nu de ketel worden onderzocht. Als deze wordt goedgekeurd zal het schip nog enkele reizen maken, anders zal de Haar lem niet meer uitvaren. Het dagelijks bestuur van het visserijschap deelt aan de bestuursleden mede, dat men op 15 juli aan het Produktschap voor Vis en Visprodukten zijn stand punt heeft medegedeeld inzake minimumprijzen voor verse haring en zeevis. Men heeft schriftelijk te kennen gegeven dat men de handhaving van mini mumprijzen voor verse haring en verse zeevis gewenst acht teneinde te kunnen blijven trachten een zo stabiel mogelijke en zo hoog mogelijke opbrengst van de genoemde produkten te bereiken, hetgeen zowel voor de betrokken reders als voor de opvarenden op de betrokken schepen van groot belang wordt geacht. Bij de bepaling van het bovenstaande standpunt heeft het dagelijks bestuur van het visserijschap zich gerealiseerd, dat in tijden van betrekkelijk geringe aanvoer het bestaan van minimumprijzen in het algemeen weinig of geen invloed heeft op de aanvoerprijzen. Bij het niet bestaan van een minimum prijs zal het in verband met de noodzake lijk te volgen procedure echter niet moge lijk zijn om bij een plotseling grote aan voer op zeer korte termijn alsnog een minimumprijs te gaan instellen. Daarom is het van belang, dat, ook reeds wanneer gedurende lange tijd de aanvoerprijzen door een betrekkelijk geringe aanvoer vrij hoog zijn geweest, een minimumprijs blijft bestaan. Dit houdt, aldus het dagelijks bestuur van het visserij schap, geen oordeel in over de werkelijke hoogte van de minimum prijzen en evenmin over de vraag of een verfijnd systeem daarvoor in toepassing moet worden gebracht. Het dagelijks bestuur deelt de bestuurs leden van het visserijschap mee, dat het in het voornemen lag, na een oriënterende bespreking met de Stichting van de Neder landse Visserij, aan het bestuur van het Visserijschap een voorstel te doen omtrent het bij de bespreking met het Produkt schap in te nemen standpunt. Eerst eind mei 1959 bleek, dat het ge sprek met de Stichting van de Nederlandse Visserij niet zou plaatsvinden, waarna het dagelijks bestuur besloot, zonder meer zijn standpunt te bepalen. Het dagelijks be stuur achtte het niet verantwoord, dit standpunt eerst nog in een bestuursver gadering voor te stellen alvorens het Produktschap daarvan in kennis te stellen. Gebleken was namelijk, dat verschei dene andere groeperingen, eveneens door het Produktschap daarom gevraagd, hun standpunt reeds kenbaar hadden gemaakt; de kans was dus groot, dat, wanneer het visserijschap eerst na zijn in september 1959 te houden bestuursvergadering zou reageren, bij de behandeling van de onder havige gelegenheid in het bestuur van het Produktschap geen rekening zou worden gehouden met de mening van het Visserij schap. Daarom heeft het dagelijks bestuur in zijn brief van 15 juli aan het Produktschap zijn .standpunt medegedeeld. Ondanks deze mededeling achteraf blijft voor het bestuur de mogelijkheid van dis cussie geheel open, aldus het dagelijks bestuur. Eventuele van het standpunt van het dagelijks bestuur afwijkende meningen kunnen uiteraard alsnog aan het Produkt schap ter kennis worden gebracht. Het Nederlandse particuliere jac'rt „Galena", thuishaven Amsterdam, is maandag bij Casablanca in de mist op de rotsen gelopen en zodanig beschadigd dat het naar het oordeel van deskundigen ni«t meer zee zal kunnen kiezen. Het zal aan de sloper ten offer vallen. De „Galena", een jacht van veertig ton met twee motoren van honderd pk, twee schroeven en dubbel roer, was in oktober vorig jaar uit Amsterdam vertrokken voor een reis naar Costa Rica, waar de eigenaar woont. In Engeland was een pas sagier aan boord genomen en vandaar ging de tocht via Guernesey, Brest, Vigu, Lisabon, Cadix, Gibraltar en Tanger. De eigenaar dacht, met een extra voorraad brandstof aan boord de AtlantischeOceaan te kunnen oversteken. De stranding aan de Marokkaanse kust heeft de uitvoering van zijn plan echter onmogelijk gemaakt. Een benzinemaatschappij in Australië heeft proeven genomen met rubber tanks. Deze tanks, die 5.000 liter brandstof kunnen bevatten, zijn be vestigd op opleggers. Het vervoer van benzine en andere aardolieprodukten naar het binnenland van Aiistralië is bijzonder kostbaar, vooral omdat tankwagens leeg terug moeten rijden. Rubbertanks kunnen na het lossen opgevouwen worden. De vrachtwagen kan dan een andere lading mee terug nemen. De eerste experimenten zijn goed geslaagd. De chauffeurs beweren, dat het rijden met de „licht bewegen de" tanks geen enkel bezwaar oplevert. JLTCX OKJ glULC lOO, 'JULllllUUvJ. schol f38, kleinmiddel schol f37, kleine schol 1 f50f37, kleine schol 2 f46f .8 schar f 14f 10, bot f 14f 11, verse ha ring f21.20—f 16.40, makreel f33—f 23 grote schelvis f36f27, grootmiddel schei- vis f31f26, kleinmiddel schelvis f29 f 25, kleine schelvis 1 f 28f 24, kleine schelvis 2 f 29f 24, wijting f 24f 18 grote gul f 29f 26, middel gul f 25, kleine gul f22f21, kleine haai f 12, ham f104 f73, kleine wolf f43, poontjes fllf8 kleine koolvis zwart f 30f 25, kleine kool- vis wit f31—f29. Per 125 kilo: grote kabeljauw f200f66 grote koolvis zwart f80f71, grote kool- vis wit f77f75. grote leng f33f57, grote wolf f90. Besommingen van dinsdag IJM 36 f 18.280, IJM 32 f25.870. SCH 153 15.000, KW 51 3140, EH 9 660. Belgische redersproblemen In het Belgische visserijblad wordt aan gedrongen op opx-ichting van een verkoop centrale. De reders'moeten, geholoen door de staat, zelf coöperatieve organisaties op richten, met grootwarenhuizen akkoorden maken om vis af te zetten tegen vaste prijzen en zelf aan een verkoop beginnen. De verplichte openbare vei-koop in de visafslag zou in het belang van reders en vissers plaats moeten maken voor een vrij willige vei-koop. Men dringt er op aan, dat de stad Oos tende in het centrum een koele, hygiëni sche en modern ingerichte hal ter bèschhs- king stelt van de redei-ijen. waar ze zelf hun vis kunnen verkopen, desnoods door toedoen van een verkooporganisatie. Men beklemtoont in het artikel, dat er een te groot verschil is tussen het bedrag, dat de reders voor de vis krijgen en het bedrag, dat er in de winkel wordt betaald. ..Het is om te wenen, wanneer men ziet, dat schepen die twaalf dagen in zee zijn, mooi waar aanbrengen en met 250 bennen schone vis 77.000 franks maken, terwijl dezelfde vis een uur later viermaal zo duur aan de verbruikers wordt verkocht", schrijft men. „En dan zijn de mensen ver wonderd. dat het in de Belgische visserij zo slecht gaat, omdat men in het binnen land vaak vaststelt, dat de vis daar niet alleen duur is, maar ook lang niet altiid vers". Aanvoer van woensdag De totale aanvoer van vis aan de vis afslag van IJmuiden bedroeg woensdag morgen 4900 kisten, waarvan 1040 schel vis, 205 wijting, 430 gul en kabeljauw, MO koolvis, 2040 haring, 840 makreel, 150 schol, 50 diversen. Verder waren er 1115 klemé kisten haring, 630 stijve kabeljauwen en 1000 kilo tong. De IJM 20 Johannes Polderman f8 augustus) kwam aan de markt met 300 schelvis, 20 wijting, 180 gul en kabeljauw, 220 haring, 170 makreel, 40 varia, 350 stijve kabeljauwen en 155 kleine kisten haring. De KW 80 Dirk Maria (7 augustus) zorgde voor 20 wijting, 5 gul en kabeljauw, 600 haring, 50 makreel, 190 stuks stijve kabeljauwen en 422 kantjes. De IJM 9 Haarlem (8 augustus) bracht 660 kleine kisten haring, 10 wijting, 00 schelvis, 50 gul en kabeljauw, 310 haring, 160 makreel, 40 stuks stijve kabeljauwen en 197 kantjes. De KW 8 Deining (8 augustus) zorgde voor 40 wijting, 325 schelvis, 100 gul en kabeljauw, 85 koolvis, 130 haring, 100 ma kreel, 60 varia en 50 stuks stijve kabel jauwen. De IJM 28 Amsterdam (11 augustus) zorgde voor een aanvoer van 360 kleine kisten haring. 10 wijting, 140 schelvis, 60 gul en kabeljauw, 45 koolvis, 750 haring, 300 njakreel en 10 varia. De KW 162 De Vier Gezusters bracht 20 kleine kisten haring, 70 wijting, 70 schel vis en 40 varia. De KW 114 Avontuur leverde 15 schol, 35 wijting, 115 schelvis en 35 gul en ka beljauw. De aanvoer werd deze morgen verzorgd door vier trawlers, drie loggers en twaalf kotters. Prijzen van woensdag De expoi't betaalde de volgende prijzen: grote regels kabeljauw f90—f 110, kleine regels kabeljauw f40—f49, kisten grote kabeljauw f84—f114, grote schelvis f29— f38, grootmiddel schelvis f29—f32, grote-, middel- en zetschol en schol 1 f42f48, grootmiddel tong f4.30—f4.80, kleinmiddel tong f4.10—f4.30, tong 1 f .3.50—f 3.80, tong 2 f3.00—f3.30, grote tarbot f3.50— f3.80. De binnenlandse handel betaalde: grote Dirk Maria f 16.300, KW 162 De Vier Ge zusters f5900, EH f250, WR 28 f610, WR 15 f850, WR 123 f450, WR 18 f810, KW 56 f 1100, KW 35 f1510, KW 30 f950, KW 58 f1250. Op zee Om de noord was het goed weer en de visserij was eveneens goed: van 150 tot 250 manden haring, schelvis en makreel per etmaal. De Job Gouda IJM 79 deed een trek van 50 manden makreel en ha ring, de Emma een trek van twee pakjes, de Antje een trek van 150 manden haring, de Beatrice een trek van twee pakjes. Ook van 57 tot 55 graden noorderbreedte was het weer heel goed. De vangsten waren ongelijk, men ving meest kleine haring, van 80 tot 250 kantjes per etmaal. De loggers en kotters op de kust vingen 50 tot 100 kilo tong en 10 tot 15 manden schol per etmaal. De loggers en kotters op het Zandt vin gen even beter, namelijk 60 tot 80 manden gul, "Schol en wijting per etmaal. De IJM 57 Medan en de IJM 10 Maria van Hattem zijn weer naar zee vertrokken. Haringvangsten De haringvangsten waren weer eens zeer ongelijk, blijkbaar ook een gevolg van het niet meer in combinatie vissen. Telkens ziet men weer hoe enkele loggers veel vangen, terwijl anderen niets hebben. Ook ditmaal zijn er weer wat uitschieters bij de Katwijker haringvloot: de KW 5 Fier- man Eduard kwam met liefst honderd kantjes uit de halve vleet wel zeer goed voor de dag, en hetzelfde kan gelden voor de KW 18 Hollandia, die precies dezelfde vangstcijfers toont. De KW 15 Rijnmond 4 ving negentig kantjes, de KW 25 Wilhel- mina zeventig. De KW 86 Sumatra was wel heel gelukkig vannacht: met nog 48 netten te halen had het schip al 120 kantjes gevangen. De cijfers waren: KW 2-10, KW 5-100 (uit halve vleet), KW 7-5, KW 9 weinig vangst. KW 23-17, KW 25-70, KW 138-4, KW 147-10, KW 16-7, KW 19-5, KW 47 geen vangst, KW 70-7, KW 140-1, KW 168- 38, KW 170-5. KW 20-10, KW 41-14, KW 15-90, KW 44-9, KW 22-6, KW 45-5, KW 127-5, KW 175-9. KW 18-100 (halve vleet). KW 38 geen vangst, KW 86-120 (met nog 48 netten te haleq), KW 37 geen vangst, KW 130-50 (nog 40 netten halen), KW 151 geen vangst. KW 161-120 (nog 20 netten halen). Trekkers: KW 4-65, KW 73-45, KW 75- 85, KW 40-70, KW 74-25, KW 141-50. Ge middeld: Scheveningen en Katwijk 27. Voor donderdag Voor donderdag is thuisstomend de KW 135 Emma Wilhelmina met achthonderd kisten, meest haring. De IJM 97 Toronto zorgt voor 1130 haring, 40 diversen, 80 makreel en 190 kantjes. De IJM 154 Proti- nus komt met 100 schelvis, 110 haring, 100 makreel, 45 wijting. 15 diversen en 200 stijve kabeljauwen. De IJM 18 Ariadne komt met 900 kisten vis, waarvan er 230 schelvis zijn. Visserijschap Het Visserijschap wil een commissie be noemen, als bedoeld in artikel 9 van de verordening opvangregeling sprot 1959. ?Iet dagelijks bestuur stelt voor de vol gende heren, die daartoe door hun orga nisaties aan het Visserijschap zijn voorge dragen, te benoemen: Van werkgevers zijde H. de Boer (Nederlandse Vissers bond), N. van Beelen (Vereniging van Schippers-Eigenaars) en C. Koster (Zevi- bel). Van werknemerszijde: P. Broeksma (CBC) en D. Verbaan (CKV). 1-Iet Vissex'ijschap kan vier voordrach- ten doen van elk drie personen voor bij zondere leden van het college van beroep voor het bedx'ijsleven, te benoemen door de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Als gevolg van deze voordrachten hebben zitting de heren L. Smeenk, Diemen, A. C. Willemsen, Yer- seke, N. Haasnoot, Katwijk, en C. W. van Driel, Rotterdam. Daar inmiddels de heer C. W. van Driel is benoemd tot bestuurslid van het Visse rijschap, is zijn bijzonder lidmaatschap van het college van beroep ingetrokken. In verband hiermee heeft de minister het Visserijschap verzocht hem, ter vervulling van de ontstane vacature, een voordracht van drie personen te doen. Het dagelijks bestuur stelt thans voor deze voordracht samen te stellen uit de volgende heren: J. A. van Nugteren, Rot- terdam (CKV), A. H. Koning, Ro' rdam (Sint Bonifacius) en W. Brak, Den Haag (CBC).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4