Zweden pogen eeuwenoud zeekasteel te lichten imnn LAATSTE MAAND INZENDING Sanering van pluimveehouderij door produktieverhoging Van dag tot dag Landbouwschap niet eenstemmig over aanbevolen remedie raatótoel 3 De wet van de jungle instant pudding Landbouwschap is tegen gedeeld marktrisico Toen Piet Hein de Zilvervloot inpikteverdween het vlaggeschip Vasaroemloos onder water Landbouwschap zeer lauw jegens Benelux-praktijk Winnaars Prijsvraag naar Kopenhagen D een vliegreis met onze nationale luchtvaartmaatschappij de KLM naar - en een 10-daags verblijf in NEW-YORK met algehele verzorging voor 2 personen. Een dodezes gewonden Explosie in dieselmotor bij Stork-Hengelo ft DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1959 De uitleg van het conflict in Laos als zouden de Chinezen er behoefte aan heb ben weer eens een vuurtje in Zuidoost- Azië aan te steken zoals die vooral van Amerikaanse zijde wordt gegeven doet geen recht aan de situatie daar. Het kan zijn, dat de Chinezen het opportuun vin den in dit vuurtje te blazen, maar het vuurtje was er al. Het was er sinds de Vietminh-rebellen na het nemen van Dien Bien Phoe in Laos waren doorgedrongen en het werd ten hoogste geïsoleerd door de vredesconfe rentie van Genève in 1954, toen de rebel len zich verplichtten zich binnen de noor delijke provincies Phong Saly en Sam Neua te houden in afwachting van een nadere regeling. Het leek zelfs geblust te worden toen de als premier regerende Laotiaanse prins Phouma en de rebelse prins Souphanouvong het in 1957 eindelijk eens werden en rebellengroepen overgin gen naar het leger en de Neo Lao Haksat als legitieme oppositie werd toegelaten. Maar het laaide weer op toen in augus tus 1958 prins Phouma door een „pro- Amerikaans blok" van politici onder lei ding van de huidige premier Sananikone werd opzijgezet, de leiders van de opposi tie werden gearresteerd en de verkiezin gen eenvoudig op de lange baan werden geschoven. Bij gedeeltelijke verkiezingen was namelijk gebleken, dat de oppositie bij de komende stemming een meerder heid zou behalen. Sindsdien hebben de in gelijfde rebellen-eenheden zich voor een groot deel weer losgemaakt van het leger en zich bij geestverwanten aan de noor delijke grenzen gevoegd, waar het vuur nu weer voortvreet. De pro-Amerikaanse coup in Laos bete kende ook het einde van de controlecom missie, gevormd door Canada, India en Polen, die met het toezicht op de uitvoe ring van het akkoord van Genève was belast. Zo hebben Sananikone en de zijnen de wet van de jungle in Laos zelf weer ingesteld en zij moeten niet verbaasd zijn, dat de oppositie thans op grond van die zelfde wet de strijd heeft hervat. China, Noord-Vietnam en de Laotiaanse rebellen eisen thans wederinstelling van de destijds in Genève gevormde commis sie, maar het nieuwe Laotiaanse regime wil daar niets van weten. Het zal thans de UNO om een waarnemer verzoeken, daarin bijgevallen door de Verenigde Sta ten. Hammarskjoeld heeft volmacht om zonder tussenkomst van de Algemene Ver gadering zulk een waarnemer te zenden. De vraag is alleen of hij het nuttig oor deelt. Er is geen reden te verwachten, dat de campagne van de rebellen in de noorde lijke provincies zich tot haar huidige om vang zal blijven beperken. Het is zeer wel mogelijk, dat zij in de toekomst met steun van Noord-Vietnam en mogelijk ook van China de grond onder de voeten van Sananikone dermate zullen vex-hitten, dat er opnieuw een regeling moet worden ge troffen en dan evenals destijds die in Genève weer buiten de UNO om, daar communistisch China nog altijd geen lid van de wereldorganisatie is. Daarmee zou dan evenals in 1954 opnieuw getoond wor den hoe nauw dergelijke kwesties zijn verbonden met het probleem van het al dan niet toelaten van Peking tot de UNO. Advertentie 38 ct per pakje De minister van Landbouw en Visserij mr. Marijnen, heeft gisteren met vertegen woordigers van het Landbouwschap over leg gepleegd, ondermeer over het te voe ren garantiebeleid. Tijdens deze bespre king heeft het Landbouwschap opnieuw zijn bezwaren tegen het gedeelde markt risico naar voren gebracht. Vorig jaar werd door de toenmalige minister van Landbouw het gedeelde marktrisico ingevoerd. Deze maatregel houdt in, dat de veehouder een gedeelte van het marktrisico voor zijn rekening neemt bij een ongunstige situatie op de zuivelmarkt. Tegen deze gedeeltelijke overdracht van het marktrisico heeft de landbouw zich steeds verzet. Minister Vondeling kreeg in oktober vorig jaar slechts met moeite het fiat van de Tweede Kamer voor zijn prijs beleid. Het kabinet-De Quay heeft zich nog slechts in vage termen uitgelaten over de te voeren landbouwpolitiek, maar in agrarische kringen vreest men, dat mr. Marijnen het gedeelde marktrisico zal handhaven. De thans gevoerde besprekin gen hebben een oriënterend karakter. Aan beslissingen is men nog niet toe. Vermoe delijk zal minister Marijnen het landbouw- prijsbeleid na de begroting in een nota uiteenzetten, evenals zijn voorganger vorig jaar heeft gedaan. Het belangrijkste pro bleem naast het garantiebeleid oetreft de toepassing van de gedifferentieerde loon vorming in de landbouw. Ook hierover vinden besprekingen plaats tussen het ministerie en het Landbouwschap. (Van onze correspondent in Stockholm) Stockholm beleeft nog eens de tijd van zijn politieke grootheid. In deze na-zo merse dagen is men bezig het vlaggeschip van Gustav Adolf, de machtige „Vasa" te lichten. Het schip dat voorbestemd was de trots te worden van het toen zo ge vreesde Zweden, kapseisde kort na zijn stapelloop en lag ruim drie eeuwen in de wateren van Stockholm. Het zal nu worden gelicht en een van de belangrijkste histo rische bezienswaardigheden worden. Tot het zover is, moet men met behulp van zijn fantasie de noodlottige stapelloop re construeren. Het was in hel; jaar 1628. Gustav Adolf streed met zijn mannen ergens in Duits land, terwijl Piet Hein bezig was de Zil vervloot te veroveren. De grote Zweedse koning, die, zoals de schooljeugd nu leert, minder voor het protestantisme dan voor zijn politieke aspiraties vocht, had drin gend meer mannen nodig. Bovendien moest hij tonen, wie de Oostzee beheerste. Hij wilde dit water tot een Zweeds meer ma ken. Te land had hij het geluk aan zijn kant, maar ter zee werd hij juist in 1628 door het ongeluk achtervolgd. Hij had geen tijd te verliezen en gaf opdracht, dat de nieuwe „Vasa" voor 21 juli van dat jaar gereed moest zijn. Met man en macht werd er (Van onze Haagse redacteur) Verscheidene bestuursleden van het Landbouwschap hebben zich woensdag morgen in pessimistische bewoordingen uitgelaten over de resultaten van de Bene- lux-landbouwconferentie op de Hoge Ve- luwe. De plotselinge sluiting van de Bel gische grens voor Nederlandse appelen droeg daartoe niet weinig bij. Toch geloof de ir. C. S. Knotnerus van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité niet zonder meer, dat de E.E.G. meer perspectieven biedt dan de Benelux-overeenkomst: ook in het kader van de Euromarkt zouden de Belgen reden hebben hun grens voor appe len te sluiten. Van bestuurszijde werd op gemerkt, dat het overleg tussen de beide partners uit de ambtelijke in de landbouw- sfeer was getrokken. Intussen werd beslo ten te bevoegder plaatse nogmaals de aan dacht op deze onbevredigende gang van zaken te vestigen. Naar aanleiding van deze discussie heeft het Landbouwschap een communiqué uit gegeven, waarin het „met enig gereser veerd vertrouwen de realisering van de ter conferentie geopende perspectieven tege moet ziet". Een spoedige voortgang en een duidelijker concretisering van het harmonisatiebeleid gebaseerd op hiervoor aanvaarde richtlijnen is noodzakelijk en bepalend voor de verdere samenwerking met de Beneluxpartners. Het bestuur van het Landbouwschap acht elke beperking van de voorkeursbehandeling op de mark ten der partners onverenigbaar met letter en geest der Benelux-protocollen. De hui dige toepassing van het minimumprijzen stelsel is onvoldoende in overeenstemming met de doeleinden van het landbouwbe leid, aldus het communiqué. De totstandkoming van een bilateraal akkoord tussen Engeland en Denemarken inzake de handel in bacon en luncheon meat betekent een commerciële discrimi natie ten opzichte van Nederland, welke niet in overeenstemming is met de G.A.T.T.-regels, terwijl de toezegging van Duitsland aan Denemarken, dat zijn ex portpositie niet zal worden beïnvloed door een toetreding tot de Kleine Vrijhandelszo ne in feite een ondergraving is van de Nederlandse landbouwbelangen. De voor zitter van het Landbouwschap, de heer H. D. Louwes, beschouwde deze ontwikke ling een beproeving van de goede wil der E.E.G.-landen. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft zich voorgeno men zich hierover eveneens tot de minis ter van Landbouw te richten. Bij een botsing tussen een Belgische bus met schoolkinderen en een Duitse vrachtauto met aanhangwagen op de autobaan tussen Mannheim en Frank fort zijn dinsdagnacht zes mensen om het leven gekomen en vijfentwintig zo ernstig gewond, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden overge bracht. Enkelen verkeren in levens gevaar. Een Nederlandse azito uit Utrecht, die met pech langs de kant stond, werd door de kantelende vrachtwagen geramd en licht bescha digd. Foto van links naar rechts de Nederlandse personenauto, de Duitse vrachtwagen en de Belgische bus. gewerkt, de ongenade van de koning dreig de immers, als men het schip later dan bevolen was, zou afleveren. Men liet de „meesterhoutsnijder" Markus Ledens uit Holland komen om, ondanks de haast, een mooi schip naar de koning te kunnen stu ren. Toch haalde men het niet. Pas op 10 augustus konden de zeilen worden gezet. Er was een bemanning van 133 koppen en 300 soldaten aan boord. Een gedeelte van de opvarenden mocht, bij wijze van dank, hun vrouwen en kinderen tot aan het kasteel van Waxholm meenemen. Het is dus te begrijpen, dat de hele stad naar de haven was getrokken, om het schip, dat bestemd was tot vlaggeschip van de Zweed se vloot, uitgeleide te doen. Het werd een tragisch uitgeleide. Amper van wal, merkte men al, dat het schip slecht te manoeuvreren was. Het luister de niet naar het roer. Men gaf weliswaar nog een saluutschot en hees enkele zei len, maar het werd alleen nog erger. Een buiige wind kwam opzetten en voor men het wist lag het vaartuig al schuin. In wanhoop werden de kanonnen verplaatst om zodoende het evenwicht te herkrijgen. Tevergeefs. Men neemt aan, dat ongeveer vijftig men sen, vooral vrouwen en kinderen, de dood vonden. Tussen het losgooien van de trossen en de ondergang lagen slechts twee uren. Tevergeefs heeft men later nog getracht de boot nog te lichten. Hij was te zwaar. De kanonnen wogen tezamen al 71200 kilo. Als oorzaak werd later opgegeven, dat het schip niet voldoende breedte had. Boven dien had de kiel zwaarder moeten zijn. De geschiedenis verhaalt niet van een straf. Het verlies van de „Vasa" bracht de koning heel wat zorgen. Bovendien kwam zestien dagen later de treurige tijding, dat het vlaggeschip van admiraal Klas Fle ming, de „Kristina", in aanvaring was ge komen met een ander schip en onbe stuurbaar was geworden. Nog eens veer tien dagen later liep de „Riksnyckeln" aan de grond. Drie zware klappen in een maand tijds. In de loop der eeuwen kwam de „Vasa" steeds dieper te liggen. Aanvankelijk sta ken de masten nog boven het water uit, maar toen ook deze waren verdwenen, vergat men langzamerhand wat daar be neden rustte. Met de moderne duiktechniek kon de lig plaats van het schip wel bepaald worden, maar er waren geen middelen ter beschik king om een lichting te financieren. Inmid dels begon de Zweedse marine het als een eretaak te beschouwen het historisch waardevolle stuk uit de diepte op te ha len. Met veel geduld heft men eerst het anker en enkele andere voorwerpen naar boven gehaald en vervolgens heeft men onder het schip kuilen gegraven en er staaltrossen onderdoor getrokken. Men zal nu trachten de „Vasa" dezer dagen naar boven te halen. Het schip zal dan eerst naar een minder diepe plaats wor den gebracht waarna de volgende fase van de lichting bestudeerd moet worden. Thans werken er zestig mannen aan. Dui zenden volgen het werk. Zal het lukken, om de oorlogsbodem uit de tijd, dat Zweden tot de grote mogend heden behoorde, aan het nageslacht te to nen? Het is voor de Zweed een even mooie gedachte als het denkbeeld, dat wij het vlaggeschip van De Ruyter nog eens op het IJ zagen meren. Advertentie LEXINGTON Schiphol, 18 augustus e acht winnaars van de maand juli In de grote Lexington prijsvraag vertrokken per speciaal Lexington-vliegtuig naar Kopenhagen. U ziet ze hier voor het vliegtuig, vóór het ver trek van Schiphol. De gelukkigen v. I. n. r. R. Delsing, Heerlen Mevr. E. H. v. Herwaarden, Amsterdam Mej. R. Opdam. Den Haag W. D. Verduyn, Delfgauw (post Delft) W. Oerlemans. Den Haag J. J. v. Tuil. Veenendaal W. v. Dongen, Breda W. A. Lambrie, Maastricht Augustus is de laatste maand van inzending. Tot en met 31 augustus kunt u dus nog meedoen. Stuur alsnog een slagzin of een rijmpje van maximaal 4 regels plus 9 Lexington sigaretten, waarvan de controle-lettertjes het woord LEXINGTON vormen. Uitsluitend op grond van de beoordeling, welke de jury aan uw slagzin of rijmpje toekent, kunt u winnen: een slof a 200 Lexington sigaretten of een TWEEDAAGSE VLIEGTOCHT NAAR LONDEN en/of de hoofdprijs: Vraag een afdruk van de publicatie der voorwaarden aan LEXINGTON, POSTBUS 305. DEN HAAG Lexi wenst u veel succes en geeft u de goede raad „Steek er een LEXINGTON bij op." LEXINGTON from America's Best Tobaccos (Van onze Haagse redacteur) De Nederlandse pluimveeteelt maakt een minder florissante tijd door, hetgeen wel het beste blijkt uit de daling van het arbeidsinkomen per volwassen leghen. In 1949/50 bedroeg dit nog f 8,45 en het is thans teruggelopen tot f 4,45. Het Landbouwschap heeft samen met het Produktschap voor pluimvee en eieren nagegaan wat men hieraan kan doen, het geen geleid heeft tot een voorstel om tot een gemeenschappelijke regeling te ko men, wat op zichzelf reeds een nieuwe figuur in de publiekrechtelijke bedrijfs organisatie betekent. Overeengekomen werd, dat de pluim veehouderij gereserveerd dient te blijven voor de kleine boerenbedrijven, maar men wil e'en uitbreiding van het aantal leg hennen met vijfentwintig percent toestaan en het onderscheid tussen de allerkleinste bedrijven (minder dan drie hectaren) laten vervallen en deze hetzelfde aantal leghen nen toestaan als de overige bedrijven tot twintig hectaren. Daarboven mag men slechts honderd leghennen houden. De secretaris van het Produktschap voor pluimvee en eieren, ir. J. S. Logger, zette in de woensdagmorgen gehouden bestuurs vergadering van het Landbouwschap uit een, dat het gewenst is ook binnen het ge mengde één-mansbedrijf tot een zekere specialisatie te komen. Vooral de kleinere bedrijven werken minder efficiënt, het geen tot grote verschillen in de opbrengst per kip leidt. Ir. Logger slaagde er echter niet in alle leden van het bestuur van het Landbouwschap ervan te overtuigen, dat de weg naar sanering moest beginnen bij de uitbreiding van de omvang van de pluimveestapel. „Waar blijven we met de eieren?", vroegen zij zich af. Zo merkte de vertegenwoordiger van een rooms-katho- lieke landbouworganisatie, de heer Brou wer, op dat Duitsland en België hun eigen kippenstapel reeds sterk aan het uitbrei den zijn, terwijl bovendien slechts vier percent van de bedrijven tussen drie en twintig hectaren om uitbreiding hebben gevraagd. Hij vroeg zich af of een alge mene uitbreidingsregeling wel gewenst was. Ir. D. S. Tuynman van de Hollandse Maatschappij van Landbouw vond, dat men zich moest hoeden voor de valse ge rustheid, dat men uitsluitend door binnen landse regelingen de zaak kon klaren en ir. C. S. Knottnerus van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité wees erop, dat ook een veestapel van 750 kippen de maximale toegestane omvang op de boe renbedrijven een te smalle basis voor een inkomen vormt. Evenmin had hij vrede met de discriminatie der grotere be drijven. Een voorstander van de vergro ting merkte op, dat het kostprijsverlagende effect van de hogere produktie het behoud van de afzet kon betekenen. Bij de verdere uitwerking der voorstel len zal met deze discussie rekening wor den gehouden, zegde voorzitter H. D. Lou wes toe. Gistermiddag is in de beproevingsafde ling voor dieselmotoren van de machine fabriek Stork in Hengelo een ernstig on geluk gebeurd, waardoor één persoon werd gedood, twee ernstig werden gewond en vier minder ernstig. Het ongeluk is vermoedelijk veroorzaakt door oververwarming van het carter van een dieselmotor van 3000 pk, een gevaarte van tien meter hoogte. Een deksel van het carter werd de werkplaats ingeslingerd, waarna brandende olie naar buiten spoot. Zeven personen kregen de olie over zich heen. Nadat de medische dienst van het bedrijf de eerste hulp had verleend werden zij naar ziekenhuizen overgebracht. In de loop van de middag is één van hen, de 24-jarige B. J. A. Nijkamp uit Enschede, overleden. Ernstig gewond bleken te zijn de 19-jarige B. Grevink uit Groningen en de eveneens 19-jarige H. Bornemans uit Hardenberg. Beiden zijn leerlingen van hogere technische scholen, die hun prak tijkjaar in Hengelo kwamen doorbrengen. De vier minder ernstig gewonden kwa men uit Hengelo en Enter. Doordat een steekvlam omhoogschoot vatte het dak van de fabriekshal vlam. De bedrijfsbrandweer wist in korte tijd de vlammen te doven. 0p Vakantie! Vakantie Bent u net zo dol op de vakantie als ik? Vindt ook u die tijd zo onbeschrijfelijk spannend met alles anders dan anders? Geniet u met het langzaam voortschrijden van die schier eindeloze weken ook zo van de taterende kinderstemmetjes rond uw voet: Mam, wat moet ik nou eens doen? Mam, ik verveel me zo! Mam, magkeen- ijssie? Ligt u 's morgens in bed ook al te sprin gen van opwinding wanneer het sonoor en vroom geklep van de bronzen bel van de melkman nadert? Of niet nadert, zodat ge gans de ochtend als een opgejaagd ko nijn naar de voordeur ijlt, waar het dan wéér een gediplomeerde voddeman blijkt te zijn. Zijn er niet de verrukkelijke gangen naar de broodman ergens op de hoek, waar ge in de queue kunt staan en alle nieuwtjes horen, zelfs al krijgt ge zelden het brood van uw keuze? Is ook uw groenman op een Dolomiet geklommen, en zijn met hem alle andere groenmannen kilometers in de omtrek op hun Dolomiet geklommen? Zwemt ook uw slager in de Blauwe Grot en met hem alle andere sla gers mijlen in de omtrek, zodat ge op vlees- dagen stevige, frisse wandelingen moet maken op zoek naar andere handelaren in vlezen? Maar misschien behoort gij tot die on zegbaar gelukkige vrouwen, die haar daagse bedoeninkje redderen tussen linnen of houten wandjes, die oergenoeglijk kokkerellen op leuke primitieve kook- masjientjes, die de vloer met een bezem doen, die kunnen genieten van heel het dagelijks leven tot en met de Grote Was? Of misschien rolt ge in een gesloten blik ken doosje op wieltjes door snoeihete landen, waar niemand Hollands spreekt of aardappels kookt? Of behoort ge tot dat intens laffe soort vrouwen, dat er rustig met manlief tussenuit knijpt naar een hotel, waar anderen voor haar koken, terwijl ze zelf liever lui dan moe is? In al die gevallen ontbeert ge veel, huismoeders, heel veel! Ik ben dol op de vakantie, en vooral dol op de vakantie van anderen. Alleen vind ik, dat we lang niet ver genoeg gaan. Waarom krijgen de vleesmannen, de melkmannen, de groen mannen vakantie en al die andere mannen die voor ons zwoegen en slaven niet? Ten minste niet zo dat we het merken? Waarom tijgen we niet met lege cilin dertjes naar de gasfabriek om de gas- mannen vrij te geven? Waarom halen we de post niet van de afzenders, de krant van de pers, het elektriek uit een akku en het water in een emmertje? Ik zou daar allemaal erg vóór zijn. on der één voorwaarde. Die voorwaarde is vakantie voor de huisvrouwen, die dan twee weken lang niets, maar dan ook niets hoeven uit te voeren, al vermagert om hen heen het, gezin tot op het bot, al wordt het huis een Augiasstal en groeit de Grote Was de ramen en de deuren uit. En zelfs al moeten ze na afloop vijftig zoeken lang achter zichzelf aanrennen om de boel zoeer zogezegd knap te krijgen, nou, dat is dan toch zeker wel de moeite waard? - Spomj ZES OVER JAZZ, Kaleidoscoop van een deels miskende, deels overschatte muze, uitgegeven door J. Heijziis Tsz., Zaandijk, is een goed geïllustreerd werkje gewor den, waarin zes auteurs hun mening over een bepaald aspect van de jazz-muziek ten beste geven. Ondanks alle excuses van de samensteller Rolf ten Kate is het een wat rommelig geheel geworden. Wie dit echter op de koop toe neemt heeft er een lezens waardig T>oek aan. Paul Breman opent de rij met een opstel onder de titel „De bakermat van de jazz", dat meer met eth- nologie en sociologie dan met muziek te maken heeft. Ir. W. A. Eschauzier pro beert in tien bladzijden de oude jazz te schetsen en slaagt daar enigszins in. Pi Scheffers verhandeling over de „swing periode" verdient lof. Voor de liefhebber is de bibliografie, die hij aan het eind van zijn betoog vermeldt, zeer interessant. Harm Mobach behandelt de moderne jazz, uiteraard eveneens zeer summier, maar op vlotte wijze. Michel A. de Ruyter is te prijzen om de kritiek, die hij oefent op de wijze, waarop men in Nederland aan jazz musici zo weinig kansen geeft. Rolf ten Kate geeft onder het hoofd „Jazzfacetten" een anekdotische verzameling meningen over deze omstreden muziek. Achter in het boek bevindt zich een 45-toeren plaat je met 20 fragmenten, waaruit men evenals uit het boek een wat vage in druk krijgt. Bepaald ergerlijk is de wijze, waarop de samensteller, de schrijvers, de tekenaars en de fotografen zich publiciteit menen te moeten verschaffen. Ook zonder hun foto's, hobbies en hun vrouwen en kinderen willen we graag aannemen, dat ze iets van hun vak verstaan. Uit de Pocketreeks van Uitgeverij V. A. Kramers te 's-Gravenhage ontvingen wij: BEN HUR door de Amerikaan Lewis Wallace. Het is de drieëntwintigste druk van dit beroemde verhaal uit de eerste dagen van het christendom, dat tegen alle verdrukking in steeds meer aanhangers wint, niet alleen onder eenvoudige men sen, maar ook onder vooraanstaande Joden en adellijke Romeinen. QUO VADIS door de Pool I-Ienryk Sien- kicwicz, is een aangrijpend verhaal, dat speelt tijdens de christenvervolgingen onder de Romeinse keizer Nero en waarin de ondergang van het oude Rome wordt beschreven. Dit boek en het voorgaande is verlucht met foto's uit de gelijknamige M.G.M.-films. URBI ET ORBI van Albin de Cigala, even beroemd als beide voorgaande wer ken en te beschouwen als een vervolg van het Quo Vadis men komt er dezelfde personen in tegen is voor de vierde maal gedrukt. In deze historische roman vormt de ondergang van Jeruzalem een hoogtepunt. TARZAN DE GEWELDIGE door Edg^r Rice Burroughs beschrijft de avonturen van de aapmens Tarzan, die op een ge heime missie verzeild raakt in een oorlog tussen halfblanke amazones.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3